Трускавецький вісник № 37 (580) від 12 березня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 37 (580) від 12 березня 2013 р.

12.03.2013 

У номері: Замість туй буде … some shit; Трускавчани вшанували славетного земляка; Про помічників Романа Ілика; Спортивні новини; Короткі новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

Трускавчани вшанували славетного земляка

Сьогодні, 12 березня, у Трускавці вшанували 92-у річницю від дня народження референта боївки ОУН-УПА Романа Різняка (псевдо «Макомацький»). Розпочався захід виконанням Гімну України та покладанням квітів. На урочистому віче, яке проходило біля пам’ятника Макомацькому з 14.00 до 15.00, виступили заступник міського голови Трускавця Валентина Бодак, станичні Братства вояків ОУН-УПА в Дрогобичі та Трускавці Степан Яворський і Роман Малярчин, краєзнавець Богдан Гуцило, а також рідна сестра Романа Оксана Різняк. Пісні на патріотичну тематику виконали Євген Конів та учні шкіл міста. Слід зазначити, що участь в відзначенні річниці від дня народження Романа Різняка взяло багато молоді.

У Дрогобичі відбулася акція протесту

Сьогодні, 12 березня, в Дрогобичі неподалік ринку відбулася акція протесту проти свавілля дій дрогобицької влади, інформує наше власне джерело. Участь в акції взяло багато підприємців. Відомо, що з гострою критикою необдуманих рішень влади Дрогобича виступив під час віче підприємець Микола Лагодич.

Відбувся прийом громадян

Сьогодні, 12 березня, відбувся прийом громадян у Трускавці. Замість мера прийом проводив його заступник Петро Нестерівський. Жінка з вулиці Бориславської скаржилася на порушення правил благоустрою, спалювання сміття під її вікнами, а пані Емілія з вулиці Куліша вже в котрий раз оббиває пороги мерії з надією отримати нове помешкання, бо живе там, де сирість, грибок і цвіль. Інші питання стосувалися переважно житлових та комунальних проблем.

А навіщо Громадська рада?

Тема громадських рад в органах місцевого самоврядування стане предметом обговорення чергового Дискусійного клубу Дрогобича, котрий відбудеться цього четверга, 14 березня. Натомість у Бориславі Дискусійний клуб збереться в середу о 17.00 в приміщенні міської друкарні, щоб обговорити результати гуманітарної політики у Бориславі за останні два роки і не тільки.

У тендері на закупівлю світлодіодних вуличних світильників перемогло дрогобицьке підприємство

 Як інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради, днями у Дрогобичі відбувся тендер на закупівлю світлодіодних вуличних світильників. Про це повідомив на оперативній нараді у Ратуші директор департаменту міського господарства Іван Лепкий. З його слів, для участі у тендері подали заявки 5 організацій, однак лише три з них були допущені до конкурсу. Інші не представили ліцензій на вид своєї діяльності. Серед представників зі Львова, Одеси та Дрогобича, які взяли участь у конкурсі, перемогу здобуло підприємство ТзОВ «Промінь-Люкс» (м. Дрогобич), оскільки їхні світильники найбільш енергозберігаючі та найдешевші в Україні.

Міський голова Олексій Радзієвський запевнив, що у Дрогобичі продовжиться робота по заміні вуличних світильників і найближчим часом територія міста буде належно освітлена.

Власна інформація

Безбожників розшукують

Начальник Трускавецького міськвідділу міліції Іван Малиш підтвердив інформацію про крадіжку в церкві Покрови Пресвятої Богородиці. За його словами невідомі зловмисники не побоялися гріха, розбили вікно в церкві, проникли через нього в приміщення і відчинили скриньки, в яких зберігалися гроші, котрі люди жертвували на церкву. За словами начальника міліції триває розслідування, однак чутки про затримку злочинців-безбожників поки що не підтверджені.

Орест Лещишин, газета «Трускавецькурорт»

Аферисти ходять містом

Як повідомив директор КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко, паспортист цього підприємства почув від однієї мешканки, що якісь особи під виглядом працівників цього підприємства перевіряють у трускавчан документи: паспорти, домові книги та інше. Подальше опитування інших мешканців міста підтвердило цю інформацію. Оскільки працівники «Трускавецьжитло» не ходять перевіряти документи без потреби, Олександр Олександрович закликав мешканців у таких випадках повідомляти міліцію, адже ці особи, що під видом комунальників перевіряють документи, швидше за все аферисти.

Орест Лещишин, газета «Трускавецькурорт»

 

Голова райдержадміністрації ставить завдання зберегти проводове радіо

За вказівкою голови Дрогобицької райдержадміністрації Михайла Винницького найближчим часом в адміністрації відбудеться робоча нарада з питань відновлення проводового радіо. "Ми повинні визначитися, як зберегти цей дешевий і загальнодоступний засіб масової інформації, який часто є єдиним джерелом інформації для літніх людей, соціально незахищених верств сільського населення," - переконаний Михайло Винницький.

Мережа проводового мовлення, створена ще в радянські часи, охоплювала навіть найвіддаленіші населені пункти. В кожній хаті була радіоточка, від ранку до ночі популярний у народі “колгоспник” інформував як про загальнодержавні новини, так і про місцеві.  На жаль, сьогодні все більше громадян, а то і цілі населені пункти з різних причин не мають проводового радіо. У багатьох випадках радіомережі руйнуються при заміні енергетиками електричних опор. Тому, щоб досягти позитивного результату, на нараду з цього питання очільник району запрошує не лише представників "Укртелекому", а також, енергетиків, сільських, селищних голів.

Прес-служба Дрогобицької РДА

Замість туй буде ... some shіt?

 

«На бульварі Ю. Дрогобича розпочалася реконструкція, яка передбачає озеленення території, розбивку клумб, облаштування відпочинкових місць. Планується озеленення за допомогою кущів самшиту, кленів «фламінго» кулястої форми. Ця територія разом з майданом Незалежності має стати єдиною завершеною дизайнерською композицією. Реконструкція бульвару Ю. Дрогобича проводиться у відповідності до рішення виконкому і погодження Державної екологічної інспекції. Над проектом реконструкції працювали дизайнери трускавецької фірми. Роботи з реконструкції розпочалися ще минулого року за кошти, отримані за перемогу у конкурсі «Екологічно чистий населений пункт». Сьогодні КП «Парк курортний» розпочало підготовчі роботи з розчищення території, зокрема зрізано старі неестетичні напівзасохлі дерева».

Такою новиною потішив сьогодні офіційний сайт Трускавецької міської ради. А що ж маємо насправді? Насправді маємо кричуще варварство, свинство вищої марки, беззаконня та нахабне ігнорування громадської думки. Бо за сьогодні-завтра практично всі туї починаючи від території біля «Злати» і аж до площі Незалежності у Трускавці будуть вирізані в пень.

Біля 10 години підходимо на місце події – після численних телефонних дзвінків обурених мешканців та відпочивальників. Бензопили гудуть, цілком здорові, красиві та фактично бездоганні туї падають прямо на бруківку. Ніхто з присутніх чи то прохожих не схвалює такого ідіотського вчинку як вирізання цілком здорових дерев. Тих дерев, які начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький в коментарі для трьох журналістів називає «облізлими», а сайт ТМР «старими неестетичними напівзасохлими».

Ось як коментує ситуацію заступник міського голови Петро Нестерівський: «Сьогодні директор КП «Парк курортний» Іван Вачко поїхав до Сколього. Міський голова домовився зі Сколівським лісництвом, що вони нам дадуть для озеленення клени та кущі самшиту. Все, що відбувається на бульварі Юрія Дрогобича, виконується згідно наданих дозволів та законно. Запевняю вас, що жодних кіосків чи інших торгових точок там не буде. Територія буде озеленена».

«Є проект благоустрою бульвару Юрія Дрогобича, - доповнює начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький. – Відповідно до нього і виконуються всі роботи».

Здавалося б, все роз’яснено, залишається тільки заспокоїти обурених мешканців, які телефонують не тільки в редакцію, а й у міську раду до чергового, вимагаючи пояснень.

«До мене особисто ніхто з цього приводу не телефонував», - заперечує важливість теми Петро Нестерівський. Позиція влади, висвітлена на сайті – теж доказ намагання замнути тему, показати непривабливі покручі, які становлять небезпеку для відпочивальників і які нібито давно пора замінити на кущі самшиту та клен (коли ж ще той клен виросте!).

Та не всі у владі погоджуються з таким трактуванням. «Ви уявляєте собі, коли в літню спеку цією алейкою йтимуть відпочивальники і навіть не буде ні крихти затінку?» - риторично запитує депутат ТМР Анатолій Стародуб. Біля нього стоїть директор КП «Парк курортний» Іван Вачко – невідомо, чи він вже повернувся зі Сколього, чи й навіть не знає, що у даний момент мав там бути згідно слів пана Нестерівського.

Відсутність реакції на кожен новий вчинок «козирних» викликає ще більше бажання показати свою владу. Бо є версія, що дерева перед входом в адмінкорпус ЗАТ «Трускавецькурорт» вирізають власне з метою показати, хто саме в місті господар: «Король здесь я!».

У самому серці курорту варвари від влади поглумилися над почуттями трускавчан. Почерк дуже схожий на той, коли в серпні минулого року хтось так само безапеляційно та нахабно скинув із п’єдесталу Франка. Правда, Франко повернувся. Натомість які б заходи не вжили депутати чи небайдужі трускавчани, а зрізаних дерев назад на місце не поставиш. Не тішитиме око тих, хто пам’ятав прекрасні горді туї, кущ, назва якого перекладається як «трішки лайна». Зневага над Трускавцем та його спадщиною триває. І не буде кому сказати пану Козиру та іже з ним: «Ти що, ті дерева садив, що їх ріжеш?».

Володимир Ключак

Замість туй буде …?

Насправді вівторок, 12 березня, не обіцяв нічого особливого. На 14 годину було заплановано вшанування славного земляка Романа Різняка-Макомацького…

Та вже зранку в редакції розпочалися тривожні дзвінки трускавчан – брутально зрізають дерева не в лісі, а в центрі міста, туї на бульварі Торосевича від кінотеатру «Злата» до курортного парку, робіть щось! Разом з журналістами Трускавецького інтернет-телебачення та газети «Трускавецькурорт» негайно виїжджаємо на місце. Тут, як кажуть на середині міста, картина справді розпачлива: гудуть бензопили, працюють сокири – ріжуть чудову зелену алею, яка багато років була окрасою Трускавця та в спекотну пору створювала приємний затінок для трускавчан та гостей міста дорогою до бювету мінеральних вод. Робітники повертаються спиною до камер та фотоапаратів. На спинах пише КП «Парк курортний». На запитання: «Що робите? Хто дав наказ?», відповідають – начальство… «А для чого?» - будуть кіоски. Обурені та шоковані видовищем зупиняються перехожі трускавчани та відпочивальники і навіть недотруєні УЖКГ і Б собаки. Останні ніби відчувають, що є у них спільна доля з нещасними деревами.

Саме облізлими псами назвав туї начальник УЖКГ і Б Юрій Терлецький на прохання журналістів пояснити, що відбувається: «У нас є дозвіл на вирубку цих дерев і є проект реконструкції бульвару Торосевича. Це старі облізлі туї, як пси, а ви хочете, щоб ми їх тримали?! Ми маємо там посадити самшит та клен польовий», - роздратовано пояснював чиновник, мотивуючи, що поспішає, бо має бути на прийомі міського голови.

Приносимо цю новину назад на бульвар Торосевича. Трускавчани не вірять, що на місці зрубаних посадять нові дерева: «Хіба що зверху на кіосках»,- з гіркотою каже один пан. Та обурюючись, всі все таки поспішають по своїх справах. А в Харкові, коли вирубували зелений парк, активісти-протестувальники прив’язували себе до дерев… У нас лише вимагали викликати центральні телеканали… А тим часом живі соковиті дерева падають і тут же рубаються на поліна. Тріски летять на таблички алеї кінослави кінофестивалю «Корона Карпат». Ось накрило табличку молдавського фільму «Арівідерчі». То що, арівідерчі, зелена алея кінослави, бон жорно, черговий ряд торговища?

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

Скажи, хто твої помічники, – знатимемо, який ти депутат. Ілик назвав тих, хто на нього працює

Згідно з інформацією руху «Чесно» лідер Львівської “Батьківщини”, нардеп-стоматолог Роман Ілик рухові інформацію про своїх помічників, діяльність громадських приймалень та коштів, що передбачені на депутатську діяльність. Зокрема серед його помічників – колишній секретар міського голови, а потім кадровик мерії за часів другого пришестя в ратушу й першого мерства Радзієвського. Саме тоді Роман Ілик купив будинок і землю на розі Орлика-Грушевського під будівництво «Роми». Після роботи в ратуші Тетяна Кравчук працювала в клініці майбутнього народного обранця.

“У відповідь на Ваш лист до мене як народного депутата України висловлюю подяку за пропозицію подальшої співпраці. Завжди з повагою ставився до інститутів громадянського суспільства та виступав за прозорість діяльності народних обранців усіх рівнів влади”, – зазначено у листі дрогобицького обранця на адресу «Чесно».

Також відповідно до запиту Ілик надав відомості з біографії, відомості про членів команди, яка працювала з ним як з кандидатом у народні депутати України та продовжує сьогодні працювати з ним як з народним депутатом, інформацію щодо проживання у м. Києві, постатейний опис використаних щомісячних виплат на виконання депутатських повноважень за грудень 2012р. та січень/лютий 2013р. (з вказанням розміру коштів та цілей) та інформацію про роботу громадських приймалень. Рух «Чесно» обіцяє оприлюднити на своєму сайті.

Так хто ж у команді представника Дрогобиччини у Верховній раді? Ось вони.

Помічники-консультанти, які працюють у штаті ВРУ з поширенням дії Закону України «Про державну службу»:

 1. Кравчук Тетяна Іванівна

 2. Пукало Богдан Михайлович

 3. Тринька Володимир Іванович

Помічники-консультанти, які працюють у штаті ВРУ без поширення Закону України «Про державну службу»:

1. Гладкевич Мар’яна Ігорівна

2. Лужецький Григорій Федорович

3. Мусій Олег Степанович

4. Петруняк Андрій Мирославович

Помічники-консультанти, які працюють на громадських засадах:

1. Варивода Микола Зенонович

2. Вороняк Мирон Олексійович

3. Голобутовський Володимир Зіновійович

4. Заяць Ольга Василівна

5. Комарницький Ярослав Михайлович

6. Кондзьолка Володимир Миронович

7. Крамар Руслан Ярославович

8. Кухар Володимир Іванович

9. Летнянчин Михайло Іванович

10. Малий Андрій Дмитрович

11. Маркевич Юрій Орестович

12. Муль Андрій Романович

13. Пукало Ростислав Богданович

14. Романяк Василь Федорович

15. Турчин Мирон Євгенович

16. Ягоцький Олег Петрович

17. Ямельницький Володимир Ярославович

Інтернет-газета «Майдан», www.maydan.drohobych.net

Спортивні новини

 

Три поразки і одна феєрична перемога

Кінець лютого та початок березня виявилися напрочуд насиченими для дитячих футбольних команд області, які готуються до другого кола чемпіонату Львівщини та першості області. Усі вони протягом двох тижнів мали можливість вдало провести останні підготовчі збори прийнявши участь у турнірах, організованих на теренах Дрогобича. Серед різноманіття учасників перебувала і наша трускавецька футбольна дружина - ФК «Трускавецькурорт». Минулими вихідними тут пройшов міжнародний дитячий турнір «Кубок ім. Юрія Дрогобича», організований відділом сім'ї, молоді та спорту Дрогобицької міської ради, керівництвом ДЮСШ м. Дрогобича і ФСТ «Спартак».

Вже звично більше десяти учасників, серед яких були і представники Польщі, розділені на дві групи, починаючи з п'ятниці і до неділі боролися за головний приз змагань.

З безліччю дитячого адреналіну, справжньої футбольної боротьби саме 3 березня і визначилися переможці Кубка ім. Ю. Дрогобича. Серед таких опинилися призери турніру тижневої давнини - колективи ДЮСШ-1 м. Дрогобича та ДЮСШ м. Новий Розділ. От тільки цього разу Кубок завоювали господарі змагань, а новороздільчани фінішували третіми. Між ними, а саме на другому місці, опинилися спортсмени ДЮСШ м. Червонограда.

Стосовно трускавчан. Команда їхала в Дрогобич молодшою віковою групою, так би мовити, для «обкатки» основного складу, а заодно, якби випала така можливість, поквитатися за прикру поразку від футболістів ДЮСШ-2 м. Дрогобича. Що зрештою й сталося. Футболісти «Трускавецькурорт» у матчі за 11 - 12 місця впевнено реваншувалися з рахунком - 3:0.

Тренер команди Іван Павлик в цілому задоволений результатом поїздки до сусіднього Дрогобича. Його підопічні хоч і не знайшли собі місця серед фаворитів змагань, проте з основою команди Іван Іванович вже визначився. А це для нього головніше.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

До теми. Кубок «Юрія Дрогобича» - здобули господарі!

1-3 березня відділ фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради, дитячо-юнацька спортивна школа та Федерація міні-футболу Дрогобиччини провели традиційний, вже ХІ міжнародний турнір з міні-футболу «Кубок Юрія Дрогобича». Позмагатися за почесний трофей прибули 12 команд. Місто-партнер Лєгніцу (Республіка Польща) представляв спортивний клуб «Конфекс», а Черкаську область – команда «Юність» з м. Городище. Залюбки до нашого міста приїхали і сусіди з Борислава («Юність» та ДЮСШ), Стрия, Нового Роздолу, Миколаєва, Червонограда, команда ЗАТ «Трускавецькурорт» та 3 дружини Дрогобича.

Після трьох днів запеклих баталій І-ше місце виборола команда ДЮСШ м.Дрогобич (представник Дмитро Курпяк), ІІ місце – ДЮСШ м.Червоноград (тренер Ігор Комарницький), ІІІ місце - ДЮСШ м.Новий Розділ (тренер Ярослав Вацик), а четверте дісталося – клубу «Конфекс» м. Лєгніца (Республіка Польща).

В індивідуальних номінаціях кращими стали - воротар Лукаш Тшепадник (СК «Конфекс»), захисник - Назарій Пашко (м. Новий Розділ), нападник Юрій Околіта (м. Червоноград), бомбардир - Максим Малик (м. Дрогобич), а гравець - Андрій Павлюх (м. Дрогобич).

Приз глядацьких симпатій отримали юні колективи з Лєгніци та Стрия.

Відділ фізичної культури та спорту висловлює щиру подяку колективам дитячо-юнацької спортивної школи, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Федерації міні-футболу Дрогобиччини, МЦФЗН «Спорт для всіх», музею «Дрогобиччина», приватним підприємцям Руслану Стасінчуку (магазин «Сяйво») та Богдану Монастирському (магазин «Планета Спорту») за їх вклад в організацію та проведення цього престижного турніру.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

У Бориславі відбувся чемпіонат Львівської області з кікбоксингу

З 2 по 3 березня в приміщенні ігрового манежу Бориславської дитячо-юнацької спортивної школи пройшов Чемпіонат Львівської області з кікбоксингу серед юнаків та дівчат віком з 7 до 18 років. Організаторами змагань виступили Управління з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Львівська обласна Федерація кікбоксингу, Бориславська ДЮСШ та СОТ «Гладіатор».

Змагання відкрили почесні гості: Президент Львівської обласної Федерації кікбоксингу Іван Данченко та директор Бориславської ДЮСШ, заслужений тренер України Олег Загірський.

Змагання відбувались у трьох основних розділах кікбоксингу, а саме :фул-контакт (повний), лайт-контак (легкий) та семі-контакт.

Як повідомив нас Олег Загірський, у змаганнях взяли участь 89 юних кікбоксерів із Львова, Бродів, Дрогобича, Стебника та Борислава.Честь нашого міста захищали вихованці Бориславської ДЮСШ та СОТ «Гладіатор». Наша команда була найчисельнішою – 28 юнаків та дівчат. Наймолодшими учасниками серед бориславців були Тарас Іпаті, Андрій Безверхній, Назар та Максим Шепітчаки, Олег Кодочігов та Ірина Скородумова - всі 2004 р.н., а найстаршими - Марко Ільницький та Микола Корженець - 1995р.н.

У складі суддівської колегії були відомі спортсмени: майстер спорту міжнародного класу України (МСМКУ) з боксу - Вірт Вікторія, МСУ - Назар Куротчин та Майстер спорту СРСР з боксу – Віктор Анісімов.

Всі поєдинки пройшли у напруженій, цікавій та безкомпромісній боротьбі. Були деякі поєдинки, результат яких був досить спірний, але в цілому судді справились із роботою, і великих претензій та зауважень до них не було. Найцікавішими були фінальні поєдинки, які відбувались у неділю 03 березня о 10 годині. Приємно, що жоден із бориславців не «здав»бій, а всі боролись до останньої секунди. У підсумку команда Бориславської ДЮСШ посіла перше загальнокомандне місце. Другими були представники СК «Олімп» із м. Львова, а третьою команда СК «Еней» - м. Дрогобич. Чудовими поєдинками і перемогами у своїх вагових категоріях відзначились бориславці: Тарас Іпаті, Марко Ковалик, Олег Кодочігов, Володимир Куйдич, Максим Ніклевич, Олег Павляк, Олександр Бартик. Друге місце вибороли – Корженець Микола та Проць Ярослав, а бронзу завоювали Назар Шнайдер, Андрій Безверхній, Назар та Максим Шепітчаки, Андрій Верхоляк, Остап Федрак, Віктор Юськів. Команду кікбоксерів підготував тренер-викладач Бориславської ДЮСШ та СОТ «Гладіатор»-майстер спорту Ігор Нинич.

Керівництво Бориславської ДЮСШ та СОТ «Гладіатор» висловловило подяку та вітання тренеру та команді відділення боксу та кікбоксингу за перемогу у Чемпіонаті Львівщини і побажали всім спортсменам подальших перемог у обраному виді спорту.

Хочеться відзначити, що від початку навчального року в приміщенні ДЮСШ проведено ряд великих і значних спортивних заходів спортивної акробатики, футболу, міжнародний турнір з боксу,Чемпіонати області з волейболу та кікбоксингу. Проведення цих заходів стало можливим завдяки проведеним ремонтним роботам в приміщеннях ДЮСШ. Хоч проблем ще дуже багато, але поступово крок за кроком адміністрація та колектив ДЮСШ працює над покращенням умов тренувань.

Адміністрація ДЮСШ висловлює подяку міській владі, меценатам та спонсорам, а також батьківським колективам за вклад у розвиток спортивної школи та підготовку спортсменів високих спортивних досягнень.

Запрошуємо юнаків та дівчат віком з 7 до 17 років до занять у секціях: спортивної акробатики, легкої атлетики, футболу, волейболу, боксу та кікбоксингу.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

 Обновлен 13 мар 2013. Создан 12 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником