Трускавецький вісник № 41 (584) від 20 березня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 41 (584) від 20 березня 2013 р.

20.03.2013 

У номері: Інтерв’ю з Іваном Піляком; Першим відгукнувся Лев Грицак; Про сквер імені Івана Терещука; Святкування 30-ліття санаторію «Янтар»; Кримінальні новини; Право оренди нерухомого майна; Право на податкову соціальну пільгу; Прокуратура захистила права учнів; Заяву депутата проігнорували; Юні трускавчани історію знають.

Новини Трускавця та регіону

Заяву депутата проігнорували

Як і передбачалося, в черговому номері офіційного бюлетеня Трускавецької міської ради «Голос ради» за березень 2013 року не знайшлося місця для публікації офіційної заяви депутата ТМР Богдана Процишина. Ймовірною причиною цього є те, що заява депутата Процишина стосується грубого порушення міським головою Трускавця Русланом Козирем чинного законодавства України, а також регламенту Трускавецької міської ради. На своє звернення з вимогою опублікувати вищезгадувану заяву депутат Процишин отримав на початку березня від керівника інформаційно-аналітичного центру міської ради відповідь такого змісту: «Щодо розміщення Вашої заяви у бюлетені «Голос Ради» буде прийнято окреме рішення, оскільки вихід наступного числа бюлетеня планується на кінець березня і даний матеріал втратить інформаційну актуальність».

Як не дивно, актуальними матеріалами виявилися аналіз інвестиційної програми міста (точка зору міського голови), перелік стипендіатів міського голови, матеріали про вшанування отця Олекси Пристая та до 20-річчя терцентру, повідомлення про майбутній «дельфінарій» у Трускавці та міфічне «фламінго» на місці знищеної алеї туй, а от заява депутата чомусь втратила свою актуальність…

Третій Лев

Приємна подія сталася нещодавно в родині генерального директора ГКК «Карпати» Лева Грицака. Лев Ярославович дочекався першого онука, якого також назвали Левом. Це вже третій Лев в династії Грицаків.

Перший Лев, на честь якого і був названий майбутній мер Трускавця та керівник «Карпат», поліг у нерівному бою за волю України на рідній чортківській землі. Воїн УПА Лев Грицак не залишив після себе прямих нащадків, бо вороги вбили українця-патріота в молодому віці, ще неодруженого. Саме на честь стрика і був названий Лев Ярославович. Гадаємо, немає потреби перераховувати всі чесноти та досягнення Лева Грицака-старшого. Хочеться вірити, що маленький Лев Юрійович теж буде достойною та шанованою людиною, як і його дідусь. А наразі побажаємо маленькому Леву найперше здоров’я, а все решта додасться.

Крадуть камери відеоспостереження

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВСУ у Львівській області, дві камери відеоспостереження, встановлені на куті будівлі «Приватбанку» по вул. А. Міцкевича, викрали невідомі зловмисники 5 березня близько 19-ої години, а 10 березня у період часу з 21.30 до 22.15 камеру відеонагляду невідомі злочинці демонтували із будинку № 29 на вул. А. Міцкевича. Сума завданих збитків встановлюється. За обома фактами крадіжок відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Наркотики вилучено

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВСУ у Львівській області, поліетиленовий згорток із вмістом речовини зеленого кольору рослинного походження виявили працівники міліції у гр. X. у ході проведення профілактичного відпрацювання м. Борислава та смт. Східниці з метою виявлення та документування осіб, які займаються незаконним збутом та зберіганням наркотичних речовин. Мешканця Борислава оперуповноважені кримінального розшуку затримали у приміщенні Будинку «Просвіти» курортного селища Східниці, де згаданий громадянин своєю підозрілою поведінкою привернув увагу правоохоронців. Під час побіжного огляду працівники міліції у правій кишені куртки виявили та вилучили поліетиленовий пакет із речовиною зеленого кольору рослинного походження. Зі слів затриманого, цю речовину він знайшов у під'їзді одного із будинків на вул. Грушевського та зберігав її без мети збуту. У присутності пойнятих виявлену речовину вилучено та відправлено у науково-дослідний експертно-криміналістичний центр ГУ МВС України на експертизу, а її власника опитано та відпущено за місцем проживання. За цим фактом проводиться перевірка.

Паперовий згорток із вмістом речовини зеленого кольору рослинного походження працівники міліції вилучили також у раніше судженого непрацюючого мешканця вул. Грушевського гр. Г. Під час перебування на території професійного ліцею цей громадянин привернув увагу правоохоронців своєю підозрілою поведінкою. Під час побіжного огляду у лівій кишені куртки було виявлено та у присутності пойнятих вилучено паперовий згорток із вмістом речовини зеленого кольору рослинного походження, який відправлено на експертизу в НДКЦ ГУ МВС України у Львівській області. Власника підозрілого пакету опитано та відпущено за місцем проживання. За цим фактом проводиться перевірка. Питання про притягнення обох громадян до відповідальності вирішуватиметься після отримання експертного висновку.

Власна інформація

Запрошує Палац культури імені Шевченка

21 березня, 20.00 – концерт ансамблю «Пісняри».

22 березня, 20.00 – концерт народної артистки України Лілії Сандулеси.

23 березня, 20.00 – концерт Вітаса.

24 березня, 20.00 – концерт народного ансамблю «Гуцулія».

25 березня, 20.00 – концерт заслуженої артистки України Катерини Бужинської.

26 березня, 20.00 – концерт циганського ансамблю «Братство».

27 березня, 20.00 – вистава «За двома зайцями».

Газета «Трускавецькурорт»

Юні трускавчани історію знають і перемагають

Головне управління освіти Львівської області підбило підсумки цікавого конкурсу літературних творів, присвяченого 70-річчю УПА. Твори учнів шкіл Львівщини оцінювалися у непростих номінаціях – поезія, проза (оповідання) та проза-нарис, спогади (власне записані спогади учасників бойових дій УПА); інтерв’ю з ветеранами визвольної боротьби та художньо-публіцистичне висвітлення історичних сторінок діяльності УПА.

Всього на конкурс було подано 109 робіт учнів загальноосвітніх та позашкільних закладів Львівської області. Більшість дітей творчо і нестандартно підійшли до завдання та продемонстрували щире зацікавлення історією українців у ХХ столітті та боротьбою УПА зокрема.

Приємно, що серед більше сотні робіт не загубилися, а стали переможними творчі доробки юних трускавчан. Так, в номінації проза (оповідання) ІІІ місце зайняла Соломія Кульчинська (11 клас, НВК «середня школа №2-гімназія»). В номінації проза-нарис І місце здобув Павло Батько – також учень 11 класу цього ж навчального закладу, внук багаторічної голови міської організації Товариства політв’язнів та репресованих Євгенії Гимон.

Друге місце в номінації проза-нарис зайняла Ірина Волощак (11 клас, СЗШ №3), третьою стала Уляна Гасиндич (6 клас, СЗШ №3).

В номінації спогади ІІІ місце виборола Роксолана Николин (10 клас, СЗШ №1). У номінації інтерв’ю з учасниками бойових дій ІІ місце зайняла Світлана Білас (гурток «Літературна веселка» Будинку учнівської творчості).

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Мрія трускавецьких спілчан – затишний сквер – здійсниться!

Минуло два місяці з того дня, як не стало лідера профспілкового руху, людини-епохи Івана Терещука. Він пішов від нас у віці 68 років та залишив після себе потужну профспілкову організацію, яку очолював багато років поспіль. Голова Наглядової ради ЗАТ «Трускавецькурорт» Павло Якубенко на одному з останніх засідань профкому назвав Івана Терещука людиною-епохою. Лідером, котрий зумів об'єднати, згуртувати навколо себе людей, створити міцний колектив однодумців і активістів. Яким нині має бути профспілковий лідер, щоб успішно виконувати свої обов'язки? «Передусім, цінувати людей. Жити їхніми інтересами й потребами! Тоді й діалог буде нормальний, і підтримка колективу свідома», - впевнений голова міської профспілкової організації працівників санаторно-курортних і медичних установ м. Трускавця Віктор Стецько.

- Ми щиро вдячні керівництву ЗАТ «Трускавецькурорт», голові Наглядової ради Павлу Якубенку, які не лише дбають про високі фінансові показники, а й гуманно ставляться до людини праці, гідно оцінюють її труд, створюють належні й безпечні умови, роблять усе можливе, щоб на підприємстві був мир і добробут Саме Павло Павлович став одним із активних ініціаторів створення скверу імені І. Терещука на вулиці Т. Шевченка. Цю хорошу ідею підтримали колективи усіх філій товариства. Працівники багатотисячного колективу підтримали її одноголосно на проведених профспілкових зборах. Також відповідні рішення було прийнято на засіданні профкому ЗАТ «Трускавецькурорт» (голова Т. Сидір) та об'єднаним комітетом міської профспілкової організації працівників санаторно-курортних і медичних установ м. Трускавця, котре я очолив нещодавно. Підтримали таку ініціативу й у Львівському обласному комітеті профспілки працівників охорони здоров'я та особисто її голова Ю. Білий, - повідомив новообраний голова об’єднання

Проте не усе так просто. Земля, на якій спілчани мають бажання започаткувати сквер та назвати на честь багаторічного очільника профспілки, знаходиться в постійному користуванні ЗАТ «Трускавецькурорт». Звісно, керівництву товариства така ідея до вподоби, але і донині підприємство відчуває протидію з боку міської влади. Ми ж уже неодноразово розповідали, як подання на розгляд коштовного проекту реконструкції ділянки та розбиття парку було безпідставно відхилено керівництвом міста. Проте, згодом стало зрозуміло: відхилення проекту не було таким вже й безпідставним, бо в той самий час міська влада мала свої ідеї щодо його облаштування. Саме тому вона організувала фарс із громадськими слуханнями, на котрих нібито більшість мешканців підтримала ідею встановлення там чергового пам'ятника І. Франкові. І у той час, як пересічні трускавчани дивувалися, навіщо у місті скільки Франків (з усією повагою до цього величного поета), міська влада, за підтримки депутатів, «протягнула» і затвердила на засіданні однієї з останніх сесій ТМР проект його місцерозташування саме на ділянці, що є у користуванні товариства.

А тим часом трускавецькі спілчани, заручившись підтримкою ЗАТ «Трускавецькурорт», усе ж розраховують на те, що сквер імені Івана Терещука існуватиме. Тішитиме око відпочивальників та мешканців міста, приваблюватиме на курорт нових людей. Згідно проекту, розробленого товариством, там має відбутися чимало робіт, серед яких демонтаж існуючих та напівзруйнованих підвальних приміщень, вивіз ґрунту і завіз чорнозему та, власне, розбивка квітучого затишного скверу.

Таку ідею підтримує і продовжує своїми роздумами голова профкому ЗАТ «Трускавецькурорт» Теодозій Сидір.

- Повірте, ці речі у нинішній час є досить актуальними та важливими. Власне, як і роль профспілкових організацій. Сьогодні мотивацією людей до вступу в профспілку передусім є те, що за ринкових умов людина найманої праці повинна вміти захищати себе і в цьому сенсі гідна мотивація для рядового спілчанина - усвідомлене членство! Тобто, крім того, ще людина сумлінно й професійно трудиться, вона має розуміти, що сама уособлює профспілку в її кращому або ж прямому вияві. Саме за таким принципом побудована робота профспілкової організації ЗАТ «Трускавецькурорт», роль якої неможливо недооцінювати. Тому пам’ять творця цієї міцної усвідомленої спілки має бути увіковіченою на трускавецькій землі через створення прекрасного скверу, який матиме назву імені Івана Терещука, - переконаний Т. Сидір.

Невдовзі цей проект, підтриманий багатотисячним колективом, буде втілений у життя. Тож найближчим часом привабливими зеленими алеями майбутнього скверу гулятимуть гості та мешканці міста. А також там житиме пам’ять про достойну людину, викарбувана у назві цієї окраси міста. Пам’ять про нашого сучасника, котрий більш за усе цінував інших людей, довгі роки жив інтересами та проблемами простих працівників курорту Івана Терещука.

П. Степовий, газета «Трускавецькурорт»

Першим відгукнувся Лев Грицак

Стихія, котра 15 березня сніговими хурделицями несподівано звалилася на наш край, завдало чимало клопотів усім – і водіям, і пішоходам, і комунальникам, і владі, і простим працівникам різних установ. У Дрогобичі несприятливі погодні умови стали причиною надзвичайної події – у виправній колонії № 40 сталося руйнування котельні з подальшим припиненням опалення приміщень, в тому числі житлових. Одним із перших, хто відгукнувся на прохання керівництва колонії про надання засудженим гуманітарної допомоги (чоловічий одяг, взуття, ковдри, покривала, простирадла) був генеральний директор ГКК «Карпати», голова Трускавецької міської організації Партії регіонів Лев Грицак.

«Одразу ж після отримання  звернення від начальника ДВК № 40 підполковника внутрішньої служби  В. Кутового я розпорядився передати для потреб цієї установи м’який теплий інвентар, - каже Лев Грицак. – Ми хотіли надати і технічну допомогу, але потрібно було дочекатися висновків відповідної комісії, яка оцінить всі масштаби збитків з метою подальшого виділення державних коштів для відновлення нормальної життєдіяльності установи».

Принагідно зазначимо, що це далеко не перша допомога, надана «Карпатами» для ДВК № 40. Так, зокрема, раніше для потреб колонії надавалися телевізори, холодильник, тумбочки, м’який інвентар, посуд, простирадла та інші речі, які потрібні ув’язненим.

Благодійність та меценатство керівника Партії регіонів у Трускавці добре знані не лише в місті-курорті, а й поза його межами. Причому допомагає Лев Ярославович не лише фізичним особам, які опиняються у скрутному становищі, але і різноманітним установам та організаціям. Так, лише за останні два роки таку спонсорську допомогу отримали лікарні Трускавця, Дрогобича та Стебника, освітні установи, Дрогобицький центр реабілітації інвалідів, Трускавецька міська асоціація інвалідів та багато інших.

Володимир Ключак

Іван Піляк: «Робимо все для того, аби Східниця стала міжнародною оздоровницею»

Ще в листопаді минули два роки, як відбулися вибори до місцевих органів самоврядування. А невдовзі, у травні, владні команди перетнуть часовий екватор своєї каденції. Що вдалося зробити за цей час, наскільки успішно йде виконання виборчої програми - з цими та іншими запитаннями наш кореспондент звернувся до селищного голови Східниці Івана Піляка. Ось що він відповів:

-  Почнемо з того, що я звітував за кожен рік роботи. Вперше - на селищному сході, а за другий рік - на розширеній сесії селищної ради. Що зроблено за рік минулий, деталізувати не буду - про це вже була розширена інформація в «Нафтовику Борислава» місяць тому. Але деякі цифри все-таки назву. Зокрема, план доходів селищного бюджету ми виконали загалом на 138,6 відсотка, всього одержано надходжень понад 5,5 млн. грн. І найбільше одержано доходів загального фонду від плати за землю — один мільйон 845 тис. грн. Ще майже два мільйони надійшло в селищну казну від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.

-  І все-таки - дещо детальніше про виконання Вашої передвиборчої програми, про головний підсумок роботи за час, що минув від початку каденції. Якщо можна - конкретно...

-  Вважаю одним  із найголовніших пунктів - це те, що ми вже ввели в дію   електропідстанцію «Східниця-80-нова». Тепер не тільки в нас налагоджене нормальне енергозабезпечення, а й є великий простір для розширення селища.

Важливо також, що забезпечено безперебійне водопостачання при умові, що водозабір «Рибник» подає воду. За цей час ми один міст побудували, другий споруджуємо. Капітально відремонтовано очисні споруди «Біотал-60».

Відкрито два автобусні маршрути у другий кінець Східниці з боку Урича. Запрацював дільничний пункт міліції. Збудовано дитячий майданчик - неподалік храму Святих апостолів Петра і Павла.

Зроблено багато інших добрих справ, що входили й не входили до моєї виборчої програми. Очищено річку Східничанку від сміття. Відремонтовано нижній клуб для проведення вечорів молоді (дискотек). Створено дитячу спортивну секцію з боксу і студію спортивних та бальних танців. Постійно дбаємо про соціально незахищених, пенсіонерів та багатодітні сім’ї. Ну а решта – попереду.

За два роки каденції зроблено багато добрих справ, це вже оцінювати виборцям. Бо все бачиться, як на долоні. Якщо взяти мою виборчу програму, то головні пункти виконано, окрім двох: питання джерел і меж селища. А їх вирішити непросто. Зокрема, щодо меж селища - це питання вирішує Верховна Рада. В нас щодо цього є певні напрацювання.

- Ви хочете повернути частину втрачених територій у власність східницької територіальної громади?

- Я просто хочу разом із депутатським корпусом повернути Східницю в ті межі, у яких вона була до так званої колективізації, коли наші землі наліво й  направо  роздавали сусіднім селам, як колгоспам. Ми на чуже не зазіхаємо. Але тут питання треба вирішити законно і справедливо. Є старі мапи, є старі документи - й відповідно до них будемо діяти.

- Багато років у селищі не могли вирішити питання каналізування. Воно теж входило окремим пунктом до Вашої виборчої програми?

-  На сьогодні селище має розроблену проектно-кошторисну документацію на три очисні споруди локальні й на колектор. Наймінімальніша сума, потрібна для реалізації одного кошторису - чотири з половиною мільйони гривень, а взагалі - близько 20 мільйонів гривень. Зрозуміло, власними силами ради не дамо. Це чотирирічний селищний бюджет. То ж ми в цьому напрямку працюємо -  шукаємо державної, інвестиційної підтримки. Поки що від державних чинників   отримуємо відписки.

- Але ж із державного бюджету на цей рік курортові Східниці виділено вісім мільйонів гривень. На вирішення якої програми їх буде використано?

-  Знаєте, просто так ніхто коштів не дає. В нас є декілька болючих проблем. Одна з них – дороги. До нашої оздоровниці приїжджають відпочивальники не тільки з усіх куточків України, а й із ближнього та дальнього зарубіжжя. Найбільші нарікання на дороги. Так оті вісім мільйонів і плануємо спрямувати на ремонт шляхів.

Скажу ще й таке: ми спільно з поляками працювали над двома програмами: будівництва й ремонту доріг і спорудження в селищі амфітеатру. Передовсім - це будівництво доріг на вулицях Т. Шевченка. Б. Хмельницького, на околицях. Там немало садиб, немало відпочивальників. То ж це питання обговорено на сесії, прийнято з цього приводу позитивне рішення.

Щодо очисних споруд: при будівництві нових курортних об'єктів ми ставимо вимогу це питання обов'язково вирішувати, більше того - охоплювати бодай невеликий житловий квартал.

Маємо ще й будівництво мосту на вул. Зарічній. Ще 1200 тисяч гривень плануємо на берегоукріплення річки Східничанки. Бо є такі небезпечні місця, де хати можуть «з'їхати» просто до річки.

Але питання каналізації ми не випускаємо з поля нашої уваги - співпрацюємо з однією із німецьких фірм.

-  Робота з інвесторами: працюєте з вітчизняними, зарубіжними. Наскільки знаємо, місток до Європи Ви проклали, зміцнюєте його. Які перспективи такої співпраці?            .

- Працюємо не тільки з вітчизняними інвесторами, які споруджують у селищі сучасні готелі, санаторії, інші лікувально-відпочинкові об'єкти. Але й розширюємо співпрацю з іноземцями. Наприклад, будують готель італійці. Була зустріч із Послом Казахстану в Україні. Він висловив зацікавлення Східницею. Вже є запрошення на туристичну виставку в середньоазіатську країну. Ймовірно, питання стоїть не тільки про відпочинок казахів у нашому краї. Можливо, їх зацікавить і будівництво власного санаторію. Словом, робимо все для того, аби Східниця стала не тільки всеукраїнською, а й міжнародною оздоровницею.

- Іване Євгеновичу, наскільки відомо, Ви задумали спорудити у Східниці музей просто неба, а ще – амфітеатр. І вже утретє цього річ проведете фестиваль «Східницьке літо». Що Вас підштовхнуло до цього?

-  Річ у тім, що люди приїжджають у наш край не лише лікуватися, а й набиратися позитивних вражень, що також сприяє оздоровленню. А ще ж нормальна людська допитливість вишукує цікавинки. Двічі ми вже провели фольклорний фестиваль української пісні й народного побуту. Він триває практично більш як три місяці,  майже щонеділі - від травня до серпня. Стараємося не повторюватися. Хто бував у Східниці в ті дні, бачив, скільки люду збиралося на такі святкові дійства.

А ось щодо музею-скансену - кожна цивілізована людина прагне потрапити в минуле того чи іншого міста, селища чи й села. В нас же є унікальні нафтовидобувні пристрої, яким уже поза сто років. Тут уже має спрацювати фантазія фахівців, як створити такий музей неповторним. Тепер готуємося подавати через поляків на конкурс Євросоюзу. Думаємо зробити ще й таку добру справу: на всіх головних трасах поставити вказівники, аби відпочивальники не блудили. Люди хочуть активно відпочивати і нам потрібно врахувати цей момент.

-  Чи масте контури проведення цьогорічного «Східницького літа»?

- Вже засідала ініціативна група щодо проведення цього мистецького свята. Є напрацювання, до кінця березня вже будемо мати чітку картину, хто дасть згоду виступати з пісенними доробками. Гадаємо, у плані заходів буде й фотовиставка нашого талановитого краянина, відомого журналіста Богдана Вовка.

-  Таке гаряче питання, навколо якого багато пристрасних розмов: доля джерел східницької «Нафтусі». Що з цього приводу скажете?

- Ми дали карт-бланш комунальному підприємству «Східницькі джерела», яким керує Наталія Федьків. Мене цікавить, чому через рік не змінилося нічого. Ніхто тепер не запитує в неї, що зроблено, куди рухається підприємство, якому довірили займатися джерелами «Нафтуся».

- А селищна рада хіба пасивний спостерігач? Вона що, не вживає ніяких дієвих заходів?

- А ми осторонь і не стоїмо. Хто чистить тротуари, хто підсипає стежки, збирає сміття, листя загрібає? Хто цим усім займається? Мали б звернутися до селищної ради з конкретними пропозиціями: в нас такий-от напрям роботи, кошторис такий-то. Хто це має зробити?

- У Бориславі одне з найболючіших питань – водопостачання. Воно, очевидно, не обходить боком і Східницю, бо йде вода до водозабору «Бухів» із того ж Рибника. Як старається вплинути на ситуацію селищна рада?

- Знаєте, я багато чого не розумію. На території Східниці займається витоками наше комунальне підприємство «Господарник» - за два роки ми ліквідували десь двісті витоків. Проклали більше двох кілометрів труб, встановили лічильник на Бухові, аби водоканал міг облікувати, скільки селище споживає води. Ми збудували дві камери на Бухові, переварили масу засувок. І, тим не менше, нас звинувачують, і про це пише «Нафтовик», що у Східниці постійно крадуть воду. Що ще треба зробити, аби не крали? Чи хтось у водоканалі веде облік, скільки на Східницю подано води, скільки проплачено, а скільки вкрали? А чому не називають конкретних прізвищ? Не можна брати всіх під один гребінець. Якщо називають «анонімних» крадіїв — це несерйозно.

Ще один факт назву: ми двічі в селищному бюджеті закладали кошти для заміни обладнання на Рибнику. Тими коштами так ніхто й не скористався. Тут уже мали б проявляти активність керівники водоканалу.

-  Великий   розголос  у регіоні  набула «східницька тема», що громада селища і депутати ініціюють розірвання договору з обласною лікарнею відновного лікування. Що спонукало до таких рішучих дій?

-   Львівська  обласна лікарня відновного лікування 2010 року взяла в оренду на десять років будівлю лікарні у Східниці за адресою  вул. Промислова, 10 «б». Відповідно до умов договору жоден пункт не виконано. Мали б відремонтувати маніпуляційну кімнату, облаштувати  кімнату відпочинку персоналу і туалету, а також встановити міні-котельню для теплопостачання швидкої допомоги у Східниці. Сесія селищної ради з цього приводу прийняла окреме рішення – у відповідь на оприлюднений проект рішення обласної ради, відповідно до якого курорт може залишитися без швидкої допомоги. А ця рятівна служба обслуговує не лише мешканців і відпочивальників Східниці, а й низку навколишніх сіл - Майдан, Новий Кропивник, Старий Кропивник, Рибник, Довге-Гірське. Ми звернулися до Бориславської міської ради, бо лікарня перебуває на її балансі. Тож просимо, аби нам бориславці передали приміщення лікарні. Ми подужаємо ремонт і лікарні, і «швидкої» власними силами. Як не як, за останні два роки капітально відремонтували п'ять комунальних будинків силами КП «Господарник». То ж за рік можемо відремонтувати й лікарню.

-  На яких проблемах Ви ще б загострили увагу?

- На негайному ремонті дороги вулиці С. Бандери в Бориславі, що з'єднує місто й селище-курорт. Справа в тому, що до нас їдуть не лише відпочивальники, а й сотні бориславців щоднини на роботу, й сотні східничан до Борислава, які так само працюють на промислових та інших об'єктах міста. Надіємося на більш активну позицію в тому напрямку міської влади. Зрозуміло, міський бюджет не витягне, тож потрібно більш настирливо стукати у владні інстанції Львова та столиці.

-  Іване Євгеновичу, як мовиться, один у полі не воїн. Ви багато справ берете на себе, але є ще команда, депутати. Що скажете про тих, хто Ваша опора?

- Я радий, що на сьогодні більшість   депутатів селищної ради - люди відповідальні, з якими можна порадитися, яких можна переконати, на яких направду можна покластися. Називати прізвищ не буду. В селищі знають і їх, і тих, хто займається політичною риторикою. Хоч вони й не перший раз при депутатстві, а стараються розгойдувати човен, у якому й самі пливуть...

Від редакції: Коли вже верстався цей номер «Нафтовика», нам стало відомо, що до Східниці приїхала ще одна польська делегація із гміни Сінькової. Зустріч увінчалася ще одним успіхом: підписано Договір про співпрацю між Східницькою селищною радою і ґміною Сінькової. Цим документом передбачено будівництво музею-скансена в українському селищі-оздоровниці. Вітаємо селищну раду й усіх наших краян.

Інтерв'ю взяв Роман Соловчук, газета «Нафтовик Борислава»

Святкував «бурштиновий» санаторій

Наприкінці минулого тижня, у березневий день, коли справжня зимова хурделиця замела, здавалося, увесь білий світ, своє трете десятиліття відзначила одна із найкращих оздоровниць міста – санаторій «Янтар». Незважаючи на такі погодні умови, гостей в їдальні філії, де зібралися для відзначення річниці - не бракувало, як і хороших щирих побажань на адресу ювілярів. Словом, разом із купою білого снігу на працівників «бурштинової» оздоровниці цього дня звалився цілий міх поздоровлень, подарунків та вітань. Дружній колектив «Янтаря» витримав цю «навалу» гідно: сніг оперативно прибрали, гостей-відпочивальників доглянули й нагодували, тож веселитися та святкувати узялися, як то кажуть, із розмахом!

До того ж така кількість поважних гостей, котрі завітали на свято, лише зайвий раз підтвердила той факт, що санаторій-ювіляр, його керівництво в особі чарівної Оксани Іваницької та численний колектив користуються повагою серед інших філій нашого великого товариства. Розділити урочисту мить тридцятих уродин прибув генеральний директор товариства «Трускавецькурорт» Віктор Жданов, члени ради директорів ЗАТ «Трускавецькурорт», керівники сусідніх оздоровниць, серед яких: Володимир Дякунчак, Юрій Круглій, Юрій Загребельний, Георгій Песков та інші. Завітав і колишній головний лікар «Янтаря» Мирослав Гумега, очільники місцевих профспілок та просто давні друзі й шанувальники оздоровниці. І, звісно, у кожного з тих, хто долучався до привітань, знайшлося чимале теплих і жартівливо-щирих побажань. До вітального слова одразу ж запросили лікаря-директора цієї установи Оксану Іваницьку, котра висловила глибоку вдячність колективові, який вже давно став для неї гуртом однодумців, друзів, а також назвала тих, хто роками створював цю комфортну атмосферу, працював на імідж оздоровниці, сприяв її розквіту та становленню. І тих, хто працює у колективі порівняно недавно, але вже встиг зарекомендувати себе з кращої сторони.

Гендиректор товариства Віктор Жданов передав вітання від голови Наглядової ради Павла Якубенка, який подякував колективові за сумлінну працю і побажав подальших успіхів у роботі, натхнення та злагоди в родині. А вже від себе Віктор Миколайович додав: «Я вдячний вам усім за ваші щоденні здобутки, за те, що ввічливі до наших гостей, за те, що є повага у колективі, за хороші фінансові показники та усе те добре, що ви робите задля розвитку товариства, рідного міста та держави». Керівник товариства пригадав, яким було його перше знайомство з цим колективом, обіймаючи посаду першого заступника генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт» у 2007 році. Саме тоді, коли над їдальнею оздоровниці ремонтували покрівлю. Розповів також, що саме у процесі ремонту, яким керував особисто, мав змогу краще познайомитися з колективом, тож і донині має особливі теплі почуття до кожного, хто працює у цій філії. А наостанок він підтримав святковий настрій присутніх приємними повідомленнями про те, що вже невдовзі, згідно підписаних угод, на теренах цієї та багатьох інших оздоровниць товариства буде досить людно, бо вже наприкінці березня очікується чимало відпочивальників від соціальних фондів, а там і високий сезон завантаженості, як то кажуть, не за горами. «Отже все у нас буде гаразд, - запевнив працівників очільник підприємства, - разом із вами ми переборемо усі труднощі».

Виступив із вітальним словом і колишній колега янтарівців, керівник оздоровниці 1996-2005 рр. Мирослав Гумега з побажаннями якомога більше грошовитих відпочивальників, а також особистого щастя, успіхів та здоров'я. Він побажав усе ще рідному для нього колективу тугіше «натягнути тятиву» старань Іі «влучити прямо у ціль» власних планів та амбіцій. А згодом залишив на пам'ять невеличкий дарунок - картину краєвидів міста. До привітань приєдналися також і колеги-лікарі, зокрема, голова профспілкового комітету товариства, завідувач відділу променевої діагностики КП №2 Теодозій Сидір. Свої вітання він адресував улюбленому колективові, у якому багато років знаходив дружню підтримку, влучну пораду та наснагу до праці. Він також побажав ювілярам здійснення усіх задумів та планів.

Звісно, того дня лунало ще безліч слів подяки і підтримки, звучали найщиріші побажання, а кращим працівникам оздоровниці було вручено грамоти та премії. А от хороший настрій усім присутнім забезпечив народний фольклорний ансамбль «Джерела Карпат» та одна із вдячних відпочивальниць, котра влаштувала для гостей свята імпровізоване вогняне шоу.

Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

Прокуратура міста Борислава в суді захистила права учнів на належні умови

Прокуратура міста Борислава за колективним зверненням батьків учнів 10 класу ЗОШ № 4 провела перевірку та встановила порушення законодавства про освіту в діяльності виконавчого комітету Бориславської міської ради. Зокрема, при прийнятті рішення № 232 від 14. 09. 2012 року «Про затвердження мережі класів та учнів у навчальних закладах освіти на 2012-13 роки». Цими рішенням в одній зі шкіл створено клас кількістю 40 учнів, а в іншій школі кількість учнів у класі становить 36. Наведене призводить до порушення прав дітей на належні та безпечні умови навчання, оскільки, відповідно до вимог чинного законодавства, наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів.

11.10.2012 року прокуратура міста внесла подання Бориславському міському голові Володимиру Фірману про усунення порушень вимог Закону України "Про загальну середню освіту" та Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення ".

Однак рішенням виконавчого комітету Бориславської міської ради №.318 від 28.11.2012 року "Про розгляд подання прокурора міста Борислава від 11 жовтня 2012 року № 44-1464 вих-12" подання прокурора міста відхилено. Це свідчить про те, що порушення законодавства про освіту не усунено.

З огляду на це, з метою усунення порушень законодавства про захист прав і свобод дітей, прокуратура міста Борислава 28.11.2012 року звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з відповідним позовом та клопотала перед судом про зупинення дії згаданого рішення виконавчого комітету міської ради.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 14.02.2013 року позов задоволено повністю: визнано протиправним та скасовано рішення виконавчого комітету Бориславської міської ради № 232 від 14. 09. 2012 року «Про затвердження мережі класів та учнів у навчальних закладах освіти на 2012-13 роки» в частині створення у ЗОШ № 4 м. Борислава одного 10-го класу кількістю 40 учнів та у ЗОНІ № 8 одного 5-го класу кількістю 36 учнів.

Також зобов'язано виконавчий комітет Бориславської міської ради привести мережу класів та учнів шкіл м. Борислава на 2012-13 роки відповідно до вимог чинного законодавства.

І. Бучок, старший прокурор прокуратури м. Борислава, газета «Нафтовик Борислава»

Державні закупівлі: порушення та відповідальність

Основним нормативним актом, що регулює сферу державних закупівель, є Закон України «Про здійснення державних закупівель». Метою цього закону є створення рівних можливостей для всіх учасників закупівель, справедливої та відкритої конкурентності, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Контроль за дотриманням законодавства при здійсненні державних закупівель є одним з пріоритетних напрямків діяльності органів державної фінансової інспекції України.

Державні фінансові інспектори в ході перевірок організації та здійснення об'єктами контролю закупівель товарів, робіт та послуг насамперед звертають увагу на:

дотримання законодавства при створенні комітету з конкурсних торгів; дотримання порядку вибору процедур закупівель; дотримання порядку розгляду та оцінки конкурсних пропозицій, визначення переможця, акцепту конкурсної пропозиції переможця торгів; відповідність умов укладених договорів вимогам документації конкурсних торгів; аналіз закупівельних цін тощо.

На проведення державних закупівель товарів, робіт та послуг по Україні щороку витрачають мільярди гривень, а тому не дивно, що трапляються зацікавлені особи, які намагаються привласнити державні кошти.

За результатами проведених працівниками Дрогобицької об'єднаної держфінінспекції ревізій встановлено, що найпоширенішим порушенням при здійсненні державних закупівель підприємствами, установами і організаціями Дрогобицького регіону є уникнення процедур закупівель, тобто закупівля товарів, робіт та послуг без проведення тендерних процедур. Так, лише впродовж 2012 року в ході проведення контрольних заходів такі факти виявлені на 5-ти об'єктах контролю на загальну суму закупівель 1 млн. 537.4 тис. грн. серед яких: Дережицька сільська рада - закупівля нежитлового приміщення на 648,0 тис. грн.; відділ освіти Бориславської міської ради - закупівля послуг з харчування учнів на 163,3 тис. грн.; КП «Бориславводоканал» - закупівля паливно-мастильних матеріалів на 322.6 тис. грн.; КП «Господарник» (смт. Східниця) -  придбання сміттєвоза на 255.0 тис. грн.;   державне підприємство Дрогобицька виправна колонія № 40 - закупівля товарів на 148,5 тис. гривень.

Аналіз зазначених порушень показує, що уникнення застосування визначених законом процедур закупівель призводить до непрозорого та нераціонального використання бюджетних коштів. Так. наприклад, придбане Дережицькою сільською радою нежитлове приміщення вартістю 648.0 тис. грн без проведення, як зазначено вище, тендерних процедур - це чотириповерхова будівля, з якої від часу її закупівлі (2010 рік) і дотепер сільською радою експлуатується лише частина першого поверху, решта площ будівлі пустує.

Договір на придбання будівлі, підписаний колишнім сільським головою, яка пояснення щодо доцільності придбання будівлі та причин непроведення тендеру не надала. Крім того, в ході ревізій виявлені непоодинокі випадки порушення вимог законодавства при здійсненні державних закупівель, що призвели до прямих збитків. Зокрема, ревізією відділу освіти Дрогобицької РДА виявлено, що закуплене для опалення шкіл району вугілля не відповідає умовам, вказаним у тендерній документації та у договорі в частині дотримання рівня зольності і вологості, тобто якісним характеристикам. Сума збитків, нанесених місцевому бюджету за вказаними поставками вугілля, 190,8 тис. гривень.

Відділ освіти Бориславської міської ради зайво використав бюджетних коштів на 6,6 тис. грн. при закупівлі картоплі за ціною, вищою від середньоринкової по регіону, а відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради зайво заплатив за придбані продукти харчування за ціною, більшою, ніж передбачено у договорі, на 4,3 тис. гривень.

Поряд із тим варто зазначити, що основна проблема при організації здійснення державних закупівель – це постійне внесення змін до нормативних актів, що регулюють сферу державних закупівель.

Однак розпорядникам бюджетних коштів та керівникам державних (комунальних) підприємств слід чітко розуміти необхідність додержання вимог законодавства у сфері державних закупівель та настання відповідальності за його порушення. Зокрема, адміністративна відповідальність за порушення законодавства при здійсненні закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти передбачена ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Адміністративну відповідальність за цією статтею несуть посадові особи, які допустили порушення, в тому числі: голова та члени комітету з конкурсних торгів, керівники підприємств, установ та організацій, які не забезпечили створення такого комітету та проводили закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законом процедур. Суми штрафів, накладених за порушення у сфері державних закупівель - від 700 до 1000 неоподатковуваних доходів громадян, а саме - від 11900 до 17000 гривень.

Слід зазначити, що наразі кримінальна відповідальність за порушення процедур закупівель не передбачена. Проте у разі доведення правоохоронними органами фактів, що у діях вказаних вище посадових осіб містяться ознаки злочину, такі посадові особи можуть нести кримінальну відповідальність за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Галина Величко, начальник Дрогобицької об'єднаної Дсржфінінспекції, газета «Нафтовик Борислава»

Платник податку має право на податкову соціальну пільгу

Будь-який платник податку має право на податкову соціальну пільгу, що дає можливість зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід, отриманий у вигляді заробітної плати. Пільга надається у розмірі 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року та у 2013 році становитиме 573 грн. 50 коп. (1147 грн. х 50%).

При цьому заробітна плата платника податку не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання такої пільги (у 2013 р. – 1610 грн.).

Якщо платник податку утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, то він має право на податкову соціальну пільгу у розрахунку на кожну дитину. При цьому розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток граничного розміру доходу (у 2013 р. – 1610 грн.) та відповідної кількості дітей.

Для отримання податкової соціальної пільги платнику податку на доходи фізичних осіб необхідно подати роботодавцю заяву довільної форми про застосування пільги. Разом із заявою надаються також документи, що підтверджують таке право.

Якщо платник податку має право на застосування пільги з двох або більше підстав, застосовується одна пільга з підстави, яка передбачає її найбільший розмір.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

Право оренди нерухомого майна

Відповідно до частини першої статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до частини першої статті 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Документи, що подаються для проведення державної реєстрації права оренди:

- заява встановленої форми, яка визначена наказом Міністерства юстиції України від 14.12.2012 № 1841/5 «Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

- документ, що посвідчує особу заявника (пред’являється), копія надається;

- документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;

- документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);

- документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права оренди нерухомого майна;

- у разі подання заяви заінтересованою особою особисто така особа, крім документа, що посвідчує її особу, подає копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків;

- у разі подання заяви уповноваженою особою така особа, крім документа, що посвідчує її особу, подає копію документа, що підтверджує її повноваження;

- у разі подання заяви уповноваженою особою, яка діє від імені фізичної особи, така особа також подає копію документа, що посвідчує особу, яку вона представляє, та копію реєстраційного номера облікової картки платника податку такої фізичної особи.

Руслана Федурко, начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції

Кримінальна хроніка Трускавця

Трускавчани – проти

У Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з прокуратури міста по колективній заяві трускавчан. Вони невдоволені тим, що у Трускавці невідомі особи, займаючись підприємницькою діяльністю (фотопослуги), використовують при цьому диких звірів.

12 березня у Трускавецький МВ поступив рапорт підполковника міліції О.Закутного про те, що з прокуратури міста для організації проведення досудового розслідування надійшли матеріали кримінального провадження за зверненням громадянина К. щодо фактів можливого жорстокого поводження з тваринами підприємцями, які здійснюють фотозйомку за участю тварин.

Привласнили гроші

У міський відділ поступив рапорт від працівника СДСБЕЗ Трускавецького МВ .старшого лейтенанта Романа Хромяка про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що громадянка Л. у жовтні 2012 року, виконуючи обов’язки голови виборчої комісії, привласнила гроші в сумі 510 гривень, що були виділені з державного бюджету для оплати праці членам ДВК.

Спокусилася на бюджетні гроші і секретар цього ж одномандатного виборчого округу трускавчанка М. Вона теж привласнила кошти, які мала видати членам ДВК як заробітну плату. Проводяться заходи по встановленню місцезнаходження даної особи.

14 березня від Романа Хромяка надійшов рапорт. У ньому йдеться про те, що продавці магазину Д. і Ч., перебуваючи у трудових відносинах з громадянином П., будучи матеріально відповідальними особами в період з листопада 2012 року по березень 2013 року вчинили привласнення та розтрату матеріальних цінностей на загальну суму 4845 гривень. На даний час вказані громадяни з певних причин не опитані

Обкрадають авто

У міський відділ з письмовою заявою звернувся мешканець Трускавця Д. Він повідомляє, що 6 березня о 17.35 біля будинку №102-А на вул. Стебницькій невідома особа пошкодила його легковий автомобіль, розбивши заднє скло. Сума завданих збитків становить 3200 гривень.

Дев’ятого березня мешканець Трускавця П. повідомив у чергову частина міліції про те, що о 14.00 невідома особа шляхом вільного доступу із салону його автомобіля, який знаходився на вул. Суховоля, таємно вкрала його документи – посвідчення водія, талон, свідоцтво про реєстрацію, паспорт.

Знищують собак

Громадянка А. повідомляє про те, що сьомого березня у Трускавці на вулиці Сагайдачного біля будинку №20 вона виявила трупи собак, яких отруїли.

У підвальному приміщенні будинку №22 по вул. Сагайдачного невідома особа отруїла безпритульну собаку.

Дев’ятого березня трукскавчанка Б. близько 16.00, перебуваючи поблизу продовольчої гуртівні, що знаходиться на вулиці Мазепи, 9, виявила чотирьох мертвих цуценят.

Транспортні пригоди

Працівник охорони санаторію «Кристал» повідомляє, що 11 березня цього року о 19.20 на вулиці Суховоля,60 автомобіль марки «Рено» в’їхав у будку Потерпілих немає. На місце події скеровано працівників ВДАІ.

17 березня надійшло повідомлення від трускавчанки Ф. У ньому йдеться про те, що цього дня о 13.00 її службовий автомобіль марки «Шкода Фабія», що знаходився у дворі будинку проживання заявниці, був пошкоджений зсувом снігу, що впав з даху вказаного будинку. На місце події скеровано СОГ.

Нашестя злодіїв

У березні відчутно активізувався потяг де яких осіб до легкої наживи. Так, 9 березня у магазині «Рукавичка» невідома особа шляхом вільного доступу вкрала з торгового залу банку ікри «Охотської», вартість якої становить 59 грн. 48 коп. На сигнал охорони виїхала СОГ. Було встановлено, що крадіжку ікри скоїв 55-тирічний трускавчанин, який не був судимий і ніде не працює.. Його опитано і відпущено.

12 березня з приміщення супермаркету «Фуршет» невідома особа вкрала дві електробритви марки «Браун», вартістю 1386 гривень.

Цього ж дня з приміщення магазину «Колібріс» невідома особа вкрала пляшку алкогольного напою «СНАТЕАN МОNТIFАNД СОDNАС», ємкістю 0,75 л на суму 370 гривень.

13 березня у цьому ж магазині «Колібріс» вкрала з торгового залу коньяк марки «Закарпатський. Тиса», п’ятизірковий, сума якого становить 130 гривень. Злодія затримано. Ним виявився 21-річний трускавчанин М, раніше судимий, непрацюючий, неодружений. Його опитано і відпущено по місцю проживання.

14 березня у Трускавецький МВ поступило повідомлення від приватного підприємця А. Він повідомляє, що невідома особа шляхом підбору ключа проникла у приміщення кафе «Вогні Баку», що знаходиться на вул. Дрогобицька у м. Трускавці, звідки таємно вкрала продукти харчування. Сума завданих збитків становить близько 4000 гривен.

Цього ж дня у Трускавецький МВ надійшла заява від приватного підприємця К. Він повідомляє, що невідома особа таємно вкрала з приміщення магазину два ноутбуки і гроші на суму 2000 гривень Прибувши на місце події СОГ встановила, що проникнення у магазин було скоєно шляхом підбору ключа вхідних дверей, звідки було вкрадено названі речі. Загальна сума збитків становить 9000 гривень. Ведеться слідство.

16 березня 2013 року поступила інформація із магазину «Рукавичка». У ній йдеться про те, що невідома особа з торгового залу вкрала віскі «Джоні Вокер», вартість якого становить 174 грн. 49 коп. Працівниками міліції встановлено, що крадіжку скоїв мешканець Трускавця громадянин Х.

Цього ж дня знову обікрадено кафе «Вогні Баку». Невстановлена особа шляхом підбору ключа проникла в приміщення ресторану, звідки таємно вкрала алкогольні напої та інші продукти на загальну суму близько 600 гривень.

Скористався нагодою

Невідома особа, скориставшись тим, що двері до кабінету заступника головного лікаря з експлуатації ЗАТ «Трускавецькурорт» не були зачинені на замок, вкрала набір ключів накидних, тестер стрілочний на загальну суму 142 гривні. Сталося це 5 березня. Ведеться розслідування.

Ігор Дубравський, інспектор роботи з населенням та громадськими формуваннями, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Пігір’я»

 Создан 20 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником