Трускавецький вісник № 42 (585) від 22 березня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 42 (585) від 22 березня 2013 р.

22.03.2013 

У номері: Останній акорд зими; Бути чи не бути членом Спілки; "Вершник" без коліс; Потреба реформи місцевого самоврядування; Зустріч міських голів з Раїсою Богатирьовою; Творчий вечір Лесі Горової (анонс); День дитячого читання; Промисловість у Трускавці; Руслан Кошулинський відвідає Борислав.

Новини Трускавця та регіону

 

ДАІ закликає водіїв утриматися від поїздок на час негоди

Державтоінспекція Львівщини закликає всіх учасників дорожнього руху бути надзвичайно уважними та обережними: в області - суттєве погіршення погодних умов!

Працівники Державтоінспекції працюють у посиленому режимі, на найбільш проблемних ділянках доріг виставлено додаткові наряди.

Станом на 9.00 годину ранку забезпечено проїзд усіма дорогами області. Однак погодні умови є вкрай складними, тому радимо водіям тимчасово утриматися від поїздок та перечекати негоду. Тих, хто таки виїхав, просимо неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху, бути особливо обережними на спусках та підйомах, шляхопроводах, не перевищувати швидкість, рухатися із ввімкненим ближнім світлом фар.

Не залишайте автомобілі на проїзній частині дороги, аби не перешкоджати роботі снігоприбиральної техніки!

Якщо ви побачили, що через негоду хтось потрапив у скрутне становище, - обов’язково викличте на допомогу працівників ДАІ або аварійно-рятувальні служби!

Нагадуємо телефон чергової частини управління Державтоінспекції Львівщини: (032) 234 09 44, 234 09 32

Прес-служба управління ДАІ у Львівській області

Творчий вечір Лесі Горової

 

Заслужена артистка України, композитор та співачка Леся Горова в неділю, 24 березня, буде гостем Народного дому Трускавця. Тут о 16.00 розпочнеться її творчий вечір під назвою «Відчинилося життя». Окрім творів у виконанні Лесі Горової також передбачено виступи юних трускавецьких талантів – вихованців дитячої школи мистецтв.

 

Дрогобицький автокрановий завод матиме підтримку Мінекономрозвитку України

Як інформує прес-служба Львівської обласної державної адміністрації, у вівторок, 19 березня, голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук в рамках робочої поїздки до Києва зустрівся з керівництвом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Керівник області обговорив питання про фінансування спільних заходів Угоди щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою на 2009-2013 роки. Зокрема, Віктор Шемчук порушив питання щодо передбачення коштів, під час уточнення показників Державного бюджету на 2013 рік, для здійснення комплексу робіт із збереження історико-культурної спадщини Львівщини, а також проведення реконструкції та реставрації будівель Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

Під час зустрічі також розглянуто питання підтримки вітчизняного виробника та розвитку виробничих потужностей регіону. Сторони домовились про державну підтримку випуску продукції підприємствами Львівщини, зокрема щодо виробництва вузькоколійних низькопідлогових трамваїв для оновлення рухомого складу міст Львова, Вінниці, Євпаторії та підготовку до випуску автомобіля екстреної медичної допомоги ПАТ “Концерн-Електрон”.

Окрім цього, розглянуто можливість закупівлі за бюджетні кошти вантажопідіймальної техніки ПАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів”, в тому числі моделі автокранів великої тоннажності.

Також керівник Львівської ОДА обговорив з керівництвом Мінекономрозвитку України підсилення інвестиційної політики шляхом реалізації на території області ряду національних проектів, розвитку державно-приватного партнерства та реалізації концесійних проектів.

Діти йдуть на канікули

 

Сьогодні – останній день навчання у трускавецьких школах в цьому місяці. З 23 по 31 березня у трускавецьких школярів планові канікули. Натомість учні Борислава та Східниці не йдуть до школи вже сьогодні. Як і минулої п’ятниці, навчання в школах цих населених пунктах скасовано через негоду.

Такі водії псують імідж перевізника

В редакцію «Трускавецького вісника» звернулися працівники готельно-курортного комплексу «Карпати» з претензіями до водія маршрутного автобуса № 1. Справа в тому, що водій відмовлявся заїжджати до «Карпат», бо тут, мовляв, немає де розвернутися, хоча насправді це не відповідає дійсності. Жінки також повідомили, що мова йде виключно про одного водія старшого віку, який відмовляється заїжджати до «Карпат» і після обіду, мотивуючи, що одну людину він сюди везти не буде. Подаємо цю інформацію виключно з метою вжиття відповідних заходів пливу на водія зі сторони перевізника, який обслуговує даний маршрут. Інформація для перевізника: інцидент з водієм мав місце 22 березня о 8.27. Заради справедливості зауважимо, що водій все ж заїхав до «Карпат».

Довідково інформуємо, що заїзд маршрутних автобусів № 1 до ГКК «Карпати» передбачений з метою доправлення пасажиропотоку як до цієї оздоровниці, так і до Міжнародної клініки відновного лікування професора Козявкіна, а також вілл, пансіонатів та приватних садиб в цьому районі Трускавця. З усіх скарг, які поступають на роботу перевізників, близько половини стосується власне маршруту № 1 – великий інтервал руху, скорочений графік до 17.00, невідповідність транспортного засобу вимогам Держстандарту (малогабаритні та переобладнані з вантажних мікроавтобусів маршрутки), відмова перевозити пільговиків, якщо їх кількість перевищує три особи, і нарешті, поведінка окремих водіїв, яку цьому випадку. Якщо водій пенсійного віку і дозволяє собі постійно бурчати, що він не поїде, бо не хоче, то такого водія варто замінити на молодшого та спокійнішого.

Зауважимо, що пропозиції від «Трускавецького вісника» переглянути та скоригувати як графіки руху, так і  маршрути внутрішньоміських перевезень по Трускавці були проігноровані місцевою владою Трускавця. Очевидно, варто такі пропозиції подавати від окремих фізичних осіб та громадських організацій…

 

Віце-спікер на Благовіщення відвідає Борислав

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, 7 квітня відбудеться візит заступника Голови Верхової Ради України Руслана Кошулинського до міста Борислава. Приїзд високого гостя відбудеться на запрошення міського голови міста Борислава Володимира Фірмана.

За попередньою інформацією, Руслан Кошулинський відвідає Паломницький центр св. Анни.

Довідка. Храм св. Анни м. Борислава – одна із пам’яток архітектури місцевого значення, споруджений у 1902 р. як римо–католицький костел на честь св. Варвари, покровительки гірників. Автором проекту був архітектор Станіслав Маєрський. Храм збудований у формі латинського хреста і є характерним для епохи неоготики та неороманського стилю. В 1946 р. храм передано українській громаді, яка здійснювала у ньому своє служіння. Стараннями пароха отця-доктора Романа Василіва та його сина Павла, доктора теології в храмі св. Анни м. Борислава встановлено мощі святих (як українських, так і світового значення). Храм святої Анни – внесено в перелік найбільших святинь України як паломницький центр Української Греко-католицької Церкви (УГКЦ).

Про зустріч міських голів з Раїсою Богатирьовою

 

12 березня 2013 року в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України відбулася тематична зустріч міських голів міст обласного значення з Міністром охорони здоров'я України Раїсою Богатирьовою. Про це інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради з посиланням на слова міського голови Володимира Фірмана.

У своєму виступі Раїса Богатирьова зазначила, що сьогодні Міністерство охорони здоров'я України спрямовує свою діяльність на реалізацію першочергових завдань у сфері охорони здоров'я, окреслених Президентом України та визначених в положеннях Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" і Програми економічного розвитку країни на 2013-2014 роки. Пріоритетами у медичній галузі є підвищення якості та доступності медичних послуг, запровадження новітніх медичних технологій, розширення мережі медичних закладів і забезпечення їх високотехнологічним обладнанням та висококваліфікованими кадрами.

Зустріч пройшла у форматі активного діалогу. На найбільш хвилюючі питання, які стосувалися доступності та якості надання медичної допомоги в Україні, ліцензування імпорту медичних препаратів, дитячих профілактичних щеплень та імунопрофілактики, зниження вартості лікарських препаратів, заборони реклами лікарських засобів, оснащеності медичних закладів спеціалізованим обладнанням, реформування санітарно-епідеміологічної служби, перспектив запровадження страхової медицини тощо, міські голови отримали вичерпні відповіді, конструктивні пояснення та рекомендації щодо їх вирішення.

Міністр наголосила, що проблеми регіонів будуть обов'язково взяті до уваги, а інформація про особливо складні ситуації буде розглянута посадовцями міністерства і на неї будуть ухвалені відповідні рішення. Раїса Богатирьова звернулася з проханням до представників органів влади, щоб у подальшому вони надавали конкретні пропозиції щодо спільних дій для розв'язання тих чи інших проблем.

«Трускавецький вісник» вже повідомляв про те, що така зустріч міський голів з Раїсою Богатирьовою відбулася – з посиланням на мера Трускавця Руслана Козира, який озвучив цю інформацію на понеділковій нараді 18 березня.

 

Скористайтесь послугою буккросінгу

Як вже інформував «Трускавецький вісник», у бібліотеці-філії № 1, що на вулиці Бориславській у Трускавці, відкрилася книжкова поличка буккросінгу. З неї можна взяти безкоштовно книги, які комусь виявилися непотрібними. Звичайно, що давати краще, ніж брати, тож поличка поповнюється щораз новими позиціями. Прикметно, що читачі часто приносять більше книг, ніж беруть взамін. А прочитавши книгу з цієї полиці, найчастіше все ж повертають її знову на місце.

Тематика книг – досить різноманітна. Детектив, фантастика, любовні повісті та історичні романи, є навіть енциклопедична література. Окрім україномовних позицій тут є книги російською, польською, англійською, чеською. Інколи варто очистити власну бібліотеку та поділитися книгами, котрі комусь можуть знадобитися в більшій мірі. Тож закликаємо любителів книги завітати в бібліотеку на вулиці Бориславській.

Наші краяни готуються до Чемпіонату світу з боксу

 

Від четверга до понеділка в трускавецькому ДЮСК «Спортовець» проходить навчально-тренувальний збір команди України з боксу серед жінок молоді та юніорок. До Чемпіонату світу з боксу готуються 24 представниці з різних регіонів України. Борислав представляють Вікторія Вірт, Марта Войтович та Галина Вороблевська. Організаторами навчально-тренувального збору виступили Федерація Боксу України, спортивно–оздоровче товариство «Гладіатор» (м. Борислав), дитячо-юнацький спортивний комплекс «Спортовець» (м. Трускавець).

Власна інформація

 

«Вершник» без коліс

20 березня о 8.30 на трасі Дрогобич-Трускавець поблизу ресторанного комплексу «Козацький хутір» могла статися жахлива аварія із безліччю людських жертв. Та, очевидно, всі небесні сили змилосердилися над людьми, котрі в цю мить перебували у цьому місці.

Маршрутний автобус «Еталон» (державний номер – ВС 05-34 АА) рухався на курорт. У салоні було декілька десятків пасажирів. Був доволі насичений рух автівок в обох напрямках. І враз в «Еталона» відлітають два колеса, одне з яких «мчить» по ходу автобуса… Благо, що ніхто не потрапив в поле «стихійного обстрілу». Сама автівка не перевернулася, люди не постраждали. Втім, ідучи пішки, вони обурювалися такою халатністю водія і в душі дякували Богу, що не потерпіли.

Можна у цій ситуації висувати багато сценаріїв трагедії, але не в тому річ. Такого водія треба гнати в три шиї, а якщо якимось дивом цей автобус знову виїде на маршрут, то інші пасажири мають пам’ятати цю історію, і в жодному випадку не ставати пасажирами горе-перевізника.

Володимир Турмис, газета «Галицька зоря»

 

Трускавець отримав нагороду на Міжнародній туристичній виставці у Москві

На Міжнародній туристичній виставці «МІТТ-2013», яка у ці дні проходить у Москві, Трускавець отримав нагороду за найкращу презентацію свого туристичного регіону.

Міжнародна туристична виставка «МІТТ-2013» відкрилася 18 березня. Курорт Трускавець на ній представлений єдиним стендом площею 40 кв. м. з презентацією унікальних властивостей «Нафтусі», потенційних можливостей санаторно-курортного лікування, оздоровлення, медичного туризму, рекреації. Організатором поїздки та підготовки рекламного стенду виступає Управління розвитку курорту міської ради.

«MITT» – найбільша в Росії міжнародна туристична виставка, яка входить до п'ятірки провідних туристичних виставок світу. Ця виставка одержала широке визнання міжнародного туристичного співтовариства і щорічно значиться в переліку значущих подій в галузі світового туристичного бізнесу.

У виставці беруть участь 3 тисячі компаній зі 189 країн та регіонів світу. Для участі у виставці до Москви виїхав міський голова Трускавця Руслан Козир. Виставка триватиме до 23 березня.

www.truskavets-city.gov.ua

Хоча Трускавець і не промислове місто, але…

 

 

За 2012 р. промислові підприємства міста реалізували промислової продукції на 93.4 млн. грн. (0,3% загальнообласного обсягу). 66,1% у цьому обсязі займала продукція переробної промисловості, з неї: виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 59,2%. Підприємствам з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води належало 33,9% продукції.

Із загального обсягу реалізованої за 2012р. промислової продукції 61,8 млн. грн. становила продукція добувної та переробної промисловості, яка розподілилась наступним чином: 55,4 млн. грн. (89,7% від обсягу реалізованої продукції) – товари широкого використання, 5,4млн.грн.(8,8%)– інвестиційна продукція, 0,9 млн. грн. (1,5%) – сировинна продукція.

На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів за січень 2013р. відносно січня 2012р. зріс випуск сиру свіжого неферментованого (недозрілого і невитриманого), включаючи сирну сирватку та кисломолочний сир у 2 рази, йогурту та інших ферментованих чи сквашених молока та вершків у 1,9 раза, молока рідкого обробленого (пастеризованого, стерилізованого, гомогенізованого, топленого, пептизованого) у 1,6 раза, води натуральної мінеральної негазованої в 1,4 раза, води натуральної мінеральної газованої на 10,3%.

За січень 2013 р. бутлів, пляшок, флаконів, фляг та подібних виробів з пластмас було вироблено на 17,6% більше, ніж за січень 2012 року.

На підприємствах з постачання пари та води гарячої (теплоенергії, виробленої та відпущеної) обсяг виробленої та відпущеної теплоенергії у січні 2013р. на 5,5% менше січня 2012 р.

Галина Шийка, начальник відділу статистики в м. Трускавець, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

Стартує акція «Славетні імена Дрогобича»

20 березня у сесійній залі Дрогобицької Ратуші під головуванням секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика відбулась нарада з представниками навчальних закладів міста Дрогобича щодо виконання «Програми патріотичного виховання молоді на 2013-2014 рр.». Начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради Олександра Пашко поінформувала присутніх про те, що у 2013 році при відділі створено окремий підрозділ патріотичного виховання молоді, який втілюватиме згадану програму у життя. З її слів вже організовано прапороносну групу, яка братиме участь у всіх заходах патріотичного спрямування.

Одним з напрямків роботи сектору є вивчення життя й діяльності окремих історичних постатей, які творили історію нашого міста. Зокрема, започаткована акція «Славетні імена Дрогобича».

Як зазначила О.Пашко, кожний навчальний заклад має обрати собі одну відому постать Дрогобича і збирати матеріали, що стосуються цієї особистості. Дана акція приурочена до Свята Героїв, яке припадає на 22 травня. З нагоди цієї дати у сесійній залі планується провести презентацію усіх зібраних матеріалів – рефератів, слайдів, фільмів тощо. Окрім того, на основі зібраних інформацій планується випуск збірки про відомих дрогобичан.

Секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик переконаний, що вивчення життєпису відомих постатей нашого міста дозволить глибше пізнати історію Дрогобича та сформувати у молоді почуття любові до свого народу, міста, держави. «Велич кожного краю — в людях, які тут жили та живуть. Ми маємо пам’ятати імена дрогобичан, котрі свого часу зробили вклад у культурний, духовний, суспільно-політичний, економічний та інші напрямки розвитку нашого міста», - зазначив Т. Метик.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Ірина Сех просить уряд вжити заходів щодо вирішення екологічних проблем Борислава

 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех звернулася до Кабінету Міністрів щодо необхідності подолання екологічних та соціальних наслідків довготривалого видобування нафти та озокериту в Бориславі та з вимогою оголосити територію Бориславського промислового району зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Як зазначає Ірина Сех, у Верховну Раду звернулися депутати Бориславської міської ради, які стурбовані проблемою забезпечення конституційного права жителів Борислава на безпечне довкілля. Адже термінового фінансування потребують протипаводкові заходи в басейні річки Понерла в районі вулиць Зелена, Лугова, Симоненка в Бориславі; будівництво очисних споруд господарсько-побутових стічних вод продуктивністю 12 тис. кубометрів на добу по вул. Дрогобицькій; проведення комплексного моніторингового контролю забруднення води, повітря, ґрунтів, будівництва колектору побутової каналізації по вул. Нафтовій в м. Бориславі.

Голова комітету просить уряд вжити заходів щодо вирішення екологічних проблем Борислава.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Віктор Янукович: «Попри безвідповідальну поведінку опозиції влада робитиме все для розвитку України»

Незважаючи на безвідповідальну поведінку опозиції, влада й надалі робитиме все для подальшого розвитку України. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на засіданні Ради регіонів. «Ми з вами несли, несемо і будемо нести відповідальність перед українським народом. Ми повинні протиставити безладу і безвідповідальності згуртовану роботу», - сказав Президент.

На переконання Віктора Януковича, проблемою також є те, що сьогодні «розірваний зв’язок виконавчої влади із законодавчою». «На жаль, чотири місяці Верховна Рада майже не працює... Ми будемо мати механізми впливу на покращення рівня економіки і життя людей у тому разі, якщо цей ланцюг буде працювати. На жаль, цей ланцюг розірваний», - зазначив Глава держави.

Президент повідомив, що до участі в сьогоднішньому засіданні Ради регіонів були запрошені представники всіх політичних сил, однак з опозиції ніхто не прийшов. «На жаль, представників опозиції немає на цьому засіданні. Це також один із поганих факторів, який каже про те, що байдужість до тих проблем, які є в країні, присутня, і наші заклики до конструктивної роботи поки що не почуті», - додав В.Янукович.

Президент сказав, що влада не буде «перекладати недоліки, які є в роботі, на будь-кого» і водночас зазначив, що нині у країні спостерігається ситуація, «коли дехто радіє, коли щось не вдається вирішити». «Коли є світова криза, коли є проблеми в нашій країні, коли сьогодні всі, хто несе відповідальність, як кажуть, тягнуть цю лямку, і трудові колективи, і підприємства, - а великі політичні вожді піднялись над цією проблемою і пальцем показують, які ми робимо помилки», - зазначив Глава держави.

Віктор Янукович наголосив, що сьогодні головним завданням є не боротьба за владу, а розвиток вітчизняної економіки. «Сьогодні боротьба за те, як рятувати країну від світової кризи. І заради цього, - ви подивіться, що відбувається у світі, - всі об’єднуються, політики всіх рівнів. Тому я вірю в те, що колись в Україні буде і конструктивна опозиція, і ефективна влада, але ми повинні над цим цивілізовано працювати і не наступати на горло один одному, а разом сідати і думати, як краще це зробити, як краще будувати нашу країну, як разом бачити завтрашній день», - додав Президент.

Прес-служба Президента України

Віктор Янукович: «Реформа системи місцевого самоврядування є необхідною для України»

Реформа місцевого самоврядування є необхідною та довгоочікуваною для України. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час засідання Ради регіонів. «Сьогодні настав час практичних дій для створення належних умов такої реформи», - зазначив Глава держави.

За словами Президента, реформа має визначити напрями, механізми, терміни формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Вона сприятиме максимальному забезпеченню надання якісних і доступних публічних послуг, укріпленню інститутів демократії, захисту інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності.

На переконання Президента, реформування місцевого самоврядування має відбуватися на засадах децентралізації владних повноважень, консолідації ресурсного забезпечення та стратегічного планування розвитку територіальних громад. Віктор Янукович наголосив, що необхідно припинити дублювання повноважень, функцій та завдань органів місцевого самоврядування різних рівнів.

Глава держави констатував, що нинішня система самоврядування на місцях є неефективною і суттєво стримує розвиток України, а також заважає євроінтеграції. «Правове регулювання та сама практика місцевого самоврядування не задовольняють сучасних потреб України. Зауважу, що при цьому вони також не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування. Невиконання ж положень Хартії є істотною перепоною на шляху реалізації курсу на інтеграцію до Європейського співтовариства», - наголосив Президент.

Прес-служба Президента України

Останній акорд зими

- Тату, а що, сніг буде падати кожної п’ятниці? – запитує маленька донечка.

Дитина не розуміє, що це всього лише співпадіння, але досить цікаве. Минулої п’ятниці, 15 березня, Трускавець, як і весь західний регіон України, опинився у сніговому полоні. Рівно тиждень часу – і знову з неба щедро сипле сніг.

 Кажуть, що випадковостей не буває. Щоб пояснити дитині причину снігопадів, кажу, що поганий дядько зрізав у Трускавці багато-багато красивих дерев і за це одразу прийшла відплата, покарання – через одного страждає не лише все місто, але й півконтиненту. Дитина вірить в казку, бо очей не могла відірвати від понищених туй. А дорослим бракує дитячої простоти, тому і відмахуємося від такого пояснення як від небилиць.

Якщо ж серйозно, то варто проаналізувати, які висновки зробила влада Трускавця із надзвичайної ситуації минулої п’ятниці і чи зробила? Найперше, що впадає в око – відсутність на своєму місці як тоді, так і тепер, першої особи в Трускавці. Міський голова минулої п’ятниці не був у Трускавці, бо мав заплановану поїздку до Києва (зустрічі в рамках асоціації місцевих рад). Тепер, знаючи про штормове попередження, він все одно покинув Трускавець, бо у Москві – туристична виставка. Звісно, що пояснень поїздки пана Козира до Москви може бути декілька – або його заступник щось «начудив», або покликали його до білокам’яної власні бізнесові інтереси, бо ж до обрання мером саме з росіянами він крутив свої справи. Не можна виключати і підготовки до майбутніх виборів мера – наближається «екватор», половина терміну «козирної бідосі у Трускавці». Хоча ніхто і по сьогодні не знає, чи наступні вибори міських голів відбудуться в 2014 чи 2015 році. Можливо, Руслан Козир вирішив підстрахуватися. У 2008-2010 роках політтехнологи із Санкт-Петербурга зачепили болючу струну трускавчан – націоналізм, тож завдяки пам’ятнику (нехай і покруч, але все ж пам’ятник) владу в місті вдалося захопити. Тепер може в Москві порадять, як утримати Трускавець в орбіті інтересів Російської Федерації…

Від п’ятниці до п’ятниці трускавецькі дороги пережили снігові замети, відлигу, кашу, котра перетворила життя пішоходів у пекло, ріки води, яку не приймали каналізаційні ґратки, а тепер знову – сніг. Варто зазначити, що дороги чистилися сьогодні вночі, чистяться і вдень. На відміну від тротуарів, які за тиждень часу чистилися лише матінкою-природою, тобто в натуральний спосіб за допомогою відлиги.

Пішоходи продовжують ходити обочиною проїжджої частини дороги, бо не мають інакшого виходу. Власники авто намагаються без зайвої потреби не сідлати своїх залізних коней. А влада, очевидно, знову готується відрапортувати, що з негодою справилися. Хоча неозброєним оком видно, що не завжди заміна робочих рук на техніку дає потрібний ефект.

- Наступної п’ятниці снігу вже не буде, буде весна, - втішаю донечку. Це не обман, бо синоптики дійсно прогнозують значне потепління вже з початку наступного тижня. Правда, на вихідні може бути зниження температури навіть до мінус 12-15. Але як запевняла одна пані політик із пророслою коноплею в жменях, «весна переможе!». І хоча вовк зиму не з’їв, та все одно весна поволі вступає у свої права. Пісня зими проспівана, слів уже немає, звучить останній акорд. З весною всіх нас!

Володимир Ключак

 

Бути чи не бути членом спілки?

Тимофій Хащівський, Леонід Гольберг, Анна Волошин, Наталія Соловчук, Олександр Магльона, Анізія Онищак, Наталія Микитяк, Микола Гук, Орест Гаврилів, Орест Лещишин, Максим Федис… Напевно кожному на Дрогобиччині знані ці прізвища – людей, які працювали чи працюють журналістами. Різні газети, різна позиція, різний життєвий досвід. Та їх об’єднує одне – всі вони є дійсними членами Національної Спілки Журналістів України, організації, котра створена для захисту прав журналістів. Подібно як письменники гуртуються в Національну Спілку письменників України, так і журналісти об’єдналися, щоб втілювати в життя основні принципи журналістики.

Як зауважив один з членів НСЖУ, зараз є багато блоґерів, графоманів, осіб, котрі вважають, що бути журналістом легко, досить лише написати статтю та опублікувати її. Насправді ж це шлях постійного самовдосконалення, це наука довжиною в ціле життя. У поданні новин не повинно бути суб’єктивізму, репортаж відрізняється від нарису, а інтерв’ю від аналітичної статті і це лише ази…

Та життя показує, що змінюється світ і змінюються підходи. На жаль, поширення Інтернету окрім позитиву має і негативний ефект – користувачі часто хочуть «фаст-фуд», новин чи матеріалів, які навіть не варто відкривати, тиснучи на гіперпосилання, бо все зрозуміло із заголовків. Журналісти наловчилися натомість робити такі заголовки, які далекі від суті публікації. Смажені факти, відсутність моральної стійкості та толерантності до іншого, висміювання окремих осіб чи безпідставні наклепи на замовлення чи просто так – такі сумні реалії сьогодення. Спроби узаконити відповідальність за наклеп приводять до галасу, мовляв, це утиски свободи слова, це намагання «режиму» взяти під контроль непокірні ЗМІ. Та не допоможе контроль, коли не буде самоконтролю, коли не буде внутрішньої відповідальності за кожне написане слово – чи то у статтях, підписаних власним прізвищем, чи то підписаних псевдонімом, чи то в авторизованих або ж анонімних коментарях до чужих публікацій.

Журналісти старої генерації, які інколи нагадують останніх із могікан або ж динозаврів, бідкаються, що все так змінилося, що справжньої журналістики немає. Їхні нарікання цілком вписуються у намагання втиснути журналістику в рамки радянщини, але навряд чи це можливо зробити в умовах навіть дещо обмеженої демократії. Багато постійних дописувачів не хочуть обмежувати себе навіть рамками якогось об’єднання подібних собі за професією, а що вже казати про тих, хто пише тільки вряди-годи.

НСЖУ переживає сьогодні не найкращі часи. Чи перетвориться організація на руїну, чи, навпаки, відродиться, наче Фенікс із попелу, та стане об’єднавчою силою для молодого покоління журналістів, які мають йти нашими слідами? Важко сказати. Але те, що перед молодими людьми Дрогобицької землі, які беруться за перо та мріють стати справжніми журналістами, є дилема – вступати в НСЖУ чи залишатися поза цим об’єднанням, це факт.

Хотілося б почути думку наших краян із приводу цієї та інших проблем сучасної журналістики, тож запрошуємо до дискусії на «Трускавецькому віснику».

На фото: журналісти регіону. Березень 2012 року.

Володимир Ключак

День дитячого читання

 

Вже стало доброю традицією кожного року 20 березня проводити День дитячого читання.

Бібліотекарі міської бібліотеки для дітей з метою популяризації і підтримки дитячого читання, залучення до бібліотеки нових користувачів–дітей провели День дитячого читання з учнями 4-В класу СЗШ №2–гімназії (класовод Лідія Ярославівна). Цьогорічний День дитячого читання присвячений лауреату почесної нагороди Львівської обласної бібліотеки для дітей “Великий приятель маленьких читачів” Марії Йосипівні Людкевич з нагоди її 65-річного ювілею від дня народження.

Бібліотекар Віра Лучковська ознайомила присутніх з життєвим і творчим шляхом поетеси. З уст дітей линули вірші поетеси, діти читали вголос оповідання та казки, відгадували незвичні загадки. Всі присутні були залучені до голосного читання п’єси–казки “Ніч в порожньому замку” в дійових особах.

Таємничий і захоплюючий світ дитинства відтворено у книгах Марії Людкевич. Він наповнений цікавими пригодами і веселими історіями, незабутніми зустрічами із чарівними персонажами багатьох творів.

Любов до дітей веде Марію Йосипівну по життю. Половина її книжок присвячені саме дітям, написані для них і про них. Творчість поетеси високо оцінена: вона визнана лауреатом премії ім. Маркіяна Шашкевича, відзначена літературною премією “Благовіст”. У 2001 році поетеса вшанована премією ім. Лесі Українки – найпрестижнішою премією країни в галузі дитячої літератури. За активну пропаганду української книги поетеса відзначена премією благодійника і мецената Дмитра Нитченка. А 2006 рік приніс Марії Йосипівні ще одну високу нагороду – її вручено орден княгині Ольги.

Той, хто пише для дітей, сам стає щасливим, бо довгий час перебуває у країні казок, переконана Марія Людкевич.

Зіновія Мазур, зав. бібліотеки для дітей м. Трускавця

 Создан 22 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником