Трускавецький вісник № 43 (586) від 25 березня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 43 (586) від 25 березня 2013 р.

25.03.2013 

У номері: Інтерв’ю з Мартою Приріз; Районна рада урізала кошти сільським радам; Тушки, які ганьблять партію; У Бориславі намагаються відновити вечірнє водопостачання.

Новини Трускавця та регіону

Малозабезпечені отримали матеріальні допомоги

Як інформує прес-служба Дрогобицької міської ради, 22 березня міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський та секретар міської ради Тарас Метик вручили матеріальні допомоги мешканцям Дрогобича, котрі звернулися до влади у зв’язку з важким матеріальним становищем. Понад 70 осіб, серед яких інваліди, малозабезпечені, а також ті, що опинилися у складних життєвих обставинах отримали фінансову підтримку. Ті дрогобичани, що не змогли прийти на зустріч у зв’язку з погіршенням погодних умов отримають допомоги в Управлінні праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради. На завершення зустрічі міський голова Олексій Радзієвський запевнив, що влада робитиме все можливе для поліпшення життя та побуту малозабезпечених мешканців Дрогобича.

Власна інформація

Спроба відновлення щоденного вечірнього водопостачання у Бориславі

Як повідомив керівник КП «Бориславводоканал» Орест Винар, за дорученням міського голови Володимира Фірмана фахівцями підприємства прораховано можливість подачі води мешканцям міста Борислава та Східниці у вечірні години понеділка, вівторка та четверга.

Протягом цілого тижня мешканці багатьох будинків вже змогли отримати воду у вечірній час. Сьогодні прораховано, що це складе близько 18-22 тис. грн. додаткових фінансових затрат. На думку керівництва міста потрібно йти на ці кроки, адже проблема водопостачання є чи не найгострішою проблемою. «Відновлення подачі води у вечірній час стало можливим завдяки пожвавленню роботи з боржниками, несанкціонованими підключеннями та оптимізацією витрат у самому підприємстві», - коментує міський голова.

Для того, щоб цей експеримент став успішним, КП «Бориславводоканал» звертається до всіх споживачів вчасно розраховуватись за надані послуги. Борг населення перед підприємством складає понад 2 млн. грн.

Окрім того, при вчасному та повному розрахунку за надані послуги цілком можливим наступним кроком міг би стати перегляд тарифу за водопостачання у сторону зменшення - коментують на самому підприємстві.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Марта Приріз: «Дрогобич там, де мама…»

В нашому краї можна зустріти безліч людей, які мають багато цікавих історій, досягнень. Серед них чимала кількість обдарованої молоді. Отож, знайомтеся, сьогодні у нас в гостях переможець Всеукраїнського конкурсу імені Тараса Шевченка (2012), дрогобичанка Марта Приріз.

- Марто, коли ти зрозуміла, що писати – це твоє?

- Це трапилось десь у 2010. Саме тоді я почала писати ще й першу прозову книгу, яка на даний момент дописана.

- У тебе дуже чуттєва проза. Не віриться, що просто вкладаєш душу. Які ще складники присутні у твоїй творчості?

- Здатність відчувати світ (на такому рівні, як мені поки вдається) та вміння помічати щось прекрасне, що оточує мене щодня: посмішки незнайомих людей, ранкові трамваї, які прорізають ранки своїм дзижчанням, сонце, яке засліплює очі…

- Якось ти написала: «Дрогобич – там, де мама». Чи існує Дрогобич там, де ти? І яким він є для тебе?

- Рік тому я прочитала слова: «Міста живуть в нас. Міста обирають нас, хоча люди думають, що все навпаки!» Цілковито погоджуюсь з цим твердженням. Дрогобич живе в мені, бо я прожила в ньому цілих 16 років. Хай там як, але це місто суттєво вплинуло на моє становлення та світосприймання. Я насправді дуже рада, що народилась та провела тут стільки років, бо Дрогобич – це хоч і маленьке, але доволі затишне місто зі своєю атмосферою та загадками. Для мене рідне місто завжди залишиться близьким та таким, до якого хочеться повертатись. Дрогобич – це справді там, де мама, там, де відчуття, що тебе чекають твої рідні люди та рідні місця, тому – однозначно – місто прекрасне.

- Дрогобич впливає на твою творчість?

- Дрогобич дуже впливав на мою творчість, коли я в ньому жила. Перші оповідання, вірші були написані тут, на час навчання в школі та ліцеї. Але зараз, якщо відверто, на мене найбільший вплив має Львів: тут я живу, навчаюсь, кохаю, роздумую, втрачаю… Тому зараз творчість навіяна більшою мірою саме затишним Львовом.

- Як ти борешся з критикою?

- З критикою борюсь по-різному. Об’єктивна критика допомагає, а от необ’єктивна змушує всміхнутись та все одно творити.

- Хто для тебе авторитет слова?

- Я багато читаю, але зустрічаю мало книг, які "врізаються" в душу, проростають там чимось світлим. В моєму житті було кілька книг, які мене змінили. Можливо, їхніх авторів і вважаю «майстрами» прозового слова. Це «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, «Королівство» Галини Пагутяк та «Репортаж з петлею на шиї» Юліуса Фучика. Перші дві були прочитані мною ще в дитинстві, а остання – минулого року. Є багато людей, в яких я чомусь вчуся, але для мене не існує беззаперечних авторитетів. Наявність таких суперечила б моєму світобаченню.

- Яким, на твою думку, є творче середовище Дрогобича?

- Творче середовище Дрогобича поки що не є сталим, сформованим, але мої знайомі активно працюють над тим, щоб об’єднувати молодих поетів, письменників, музикантів. Для цього організовують різного роду літературно-музичні читання, які започаткувались у 2012-2013 році.

- Твій рецепт молодим початківцям-письменникам.

- Творіть та будьте самі для себе найсуворішими критиками – так ви точно чогось досягнете!

- І, наостанок, можливо абсурдно, але… Хто така Марта Приріз?

- (сміється) Емоційна дівчина, яка вірить, що світ можна змінити, а також пише вірші, пише прозу, вчиться на практичній психології та журналістиці. Дуже сподіваюсь, що з мене вийде щось добре.

Коротка довідка «Трускавецького вісника». Марта Приріз народилася 24.04.1994 р. у Дрогобичі. Мешкає і навчається у Львові (студентка Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та ЛНУ ім. І.Франка. Писати почала з 3-го класу. Серйозно зайнялася творчістю з 2010 року. Більшу частину творчості складають вірші. Переможець Всеукраїнського конкурсу імені Тараса Шевченка (2012), ІІ місце у конкурсі молодіжної поезії пам’яті Леоніда Кисельова (2012). На даний момент має написану прозову книгу – «Жити з розплющеними очима».

Розмовляв Олег Стецюк

 «Тушки», які ганьблять партію

Схоже, над директором департаменту міського господарства Іваном Лепким нависли чорні грозові хмари. Він і з роботою своєю не справляється, і як депутат Дрогобицької міської ради також проявив себе з негативного боку. Як повідомив ЗМІ голова Дрогобицької міської організації Партії захисників Вітчизни О. Загродський, вже розпочата процедура відкликання І. Лепкого, який як депутат Дрогобицької міської ради пройшов за партійними списками від цієї партійної організації. Таке рішення прийняла Львівська обласна конференція Партії захисників Вітчизни та рекомендувала Дрогобицькій міській організації ПЗВ відкликати його як депутата Дрогобицької міської ради, що зрадив інтересам партії.

Як прокоментував дану ситуацію один з лідерів ПЗВ Павло Барнацький, директор департаменту міського господарства Іван Лепкий повністю нехтує думкою громади міста, не приймає до уваги скарги мешканців Дрогобича щодо неякісного обслуговування комбінатом міського господарства приватних секторів, (а ця структура підпорядковується департаменту міського господарства), і абсолютно нічого не робить, аби якість обслуговування даної структури хоча б трохи покращилася. Як стверджують мешканці вул. Мічуріна, Полуботка та інших прилеглих до певного сектору вулиць, п. Лепкий, коли ще був керівником комбінату міського господарства, проявив себе не з найкращого боку. Люди платили комбінату не за якість обслуговування, а за те, що вони просто вивозили сміття з контейнерів, яких, як завжди, не вистачало. Скажімо стареньким 80-літнім бабусям з вул. Мічуріна та Козловського доводилося і доводиться нести сміття до контейнерів, що знаходяться на території Дрогобицької міської інфекційної лікарні. Бо ніде ближче тих контейнерів не розміщено. А у договорі, який п. Лепкий добровільно-примусово змушував стареньких людей підписувати, чітко вказано, що сміття вивозитиметься якісно і вчасно, особливо з приватних секторів. Людям на сесіях міської ради було обіцяно, що з приватних секторів сміття вивозитимуть сміттєвози двічі на тиждень. Під’їжджаючи до кожної з вулиць зокрема. Вже більше п’яти років ніхто з вищевказаних вулиць цього сміттєвоза ніхто в очі не бачив!

А ще хотілося б звернути увагу мешканців Дрогобича на те, що за каденції Дрогобицького мера Олексія Радзієвського та за господарювання Івана Лепкого у Дрогобичі суттєво збільшилася кількість несанкціонованих сміттєзвалищ, оскільки суттєво бракує контейнерів. Я розумію, що чистота нашого міста залежить від нас самих. Але коли влада не бажає йти назустріч, люди сиплять сміття в тих місцях, де раніше стояли контейнери. І ніхто їх у цьому переконувати не має наміру. Та й сміття з контейнерів забирають так, що за межами контейнерів все просто захаращено відходами.

 До речі, відповідно до вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» буде проведена процедура відкликання депутатів, вибраних депутатами у Дрогобицьку міську раду Львівської області по мажоритарних одномандатних виборчих округах, які пройшли від ПЗВ депутатів Галину Дівчур та Івана Ільницького, оскільки вони ігнорують основні принципи самоврядування, співпрацюють із місцевою злочинною владою та міським головою Дрогобича Олексієм Радзієвським, котра своїми діями узурпує громаду міста! Вищевказані депутати своїми діями грубо порушують вимоги чинного законодавства, зухвало поводять себе на сесіях міської ради, порушують основні програмні засади та дисципліну партії, і постійно виступають проти інтересів місцевої громади, голосуючи синхронно з провладними силами місцевими владами м. Дрогобича за рішенням, які шкодять громаді міста. Одним словом, партія не хоче бачити в своїх лавах «тушок» Радзієвського. Сподіваюсь, і інші лідери партійних організацій приймуть цей незаперечний факт до уваги, і зроблять «чистку» в своїх лавах від непотребу суспільства, що за земельний наділ, чи подачки міськвиконкому готове слугувати владі, відстоюючи лише свої меркантильні інтереси.

Вікторія Лишик

Районна рада «урізала» кошти сільським радам

21 березня розпочала свою роботу XXIII сесія Дрогобицької районної ради VI скликання. На порядку денному стояло чимало питань щодо виконання районного бюджету за 2012 рік, затвердження цільових програм Дрогобицького району на 2013 рік, виконання Дрогобицької райдержадміністрації, Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за минулий рік та внесення змін до районного бюджету нашого району на 2013 рік. Власне це питання і стало «каменем спотикання» для голів сільських рад, які, заслухавши доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Віталія Перхуна, загули в сесійній залі, наче у вулику. Спротив багатьох депутатів та голів сільських рад спричинило питання щодо спрямування сільським, селищним бюджетам іншу дотацію з районного бюджету на виплату заробітної платні та оплату за спожиті енергоносії в сумі 118841 грн. по КФК 250315 «Інші додаткові дотації» КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів». А також щодо затвердження розподілу іншої дотації на загальну суму 2060600 грн. На знак протесту проти таких (на розсуд половини депутатів Дрогобицької районної ради та голів сільських рад) ганебних рішень районної ради, більшість присутніх покинула сесійну залу.

І поки в залі йшла сесія, в іншому кабінеті голова Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району Степан Коваль, депутат районної ради, голова бюджетної комісії Михайло Кравець, начальник фінансового управління райдержадміністрації Віталій Перхун та голови сільських рад нашого району давали ЗМІ прес-конференцію.

Михайло Кравець відзначив, що у зв’язку з погіршенням соціально-економічної ситуації в нашій державі, бюджет району щороку скорочується, як «шагренева шкіра». Тим не менше, зауважив п. Михайло, бюджетний кошик треба чесно ділити. Свої слова він прокоментував так: «Проект рішення сесії базувався на рішенні бюджетної комісії, яку я очолюю. Але голова районної ради Михайло Сікора поставив питання, аби ми змінили свій підхід і дали фінансування для необхідних потреб сільським радам удвічі менше, ніж в минулі роки. Мені це рішення незрозуміле, і я за нього ніколи не голосуватиму. Вважаю, що доки не профінансовані найнеобхідніші видатки, фінансове управління немає права фінансувати будь-які інші витрати. Поки не використані вільні залишки за минулий рік, ні районна рада, ні райдержадміністрація немає права звертатися до Кабінету Міністрів України за допомогою, бо ще є вільні нерозподілені залишки. Згідно проекту рішення 2.3, за яким стоїть Михайло Сікора, сільські ради фінансуватимуться лише на три місяці. Але ж це несправедливо! Давайте тоді всі державні районні установи фінансувати на три місяці. І районні ради також. Бо не може бути: хтось є пан, а хтось – раб! Вищезгадане питання суттєво було б ще раз підняти на профільній та бюджетній комісіях. І повторно винести на розгляд сесії. Але депутати піддалися на тиск з боку влади, відповідно так і з’явилося незрозуміле мені рішення.

Вважаю, що тепер жодні програми, фінансування яких затверджено рішенням сесії Дрогобицької районної ради, фінансовим управлінням фінансуватися не будуть. Голова райдержадміністрації, на мій розсуд, повинен звернутися до сесії районної ради з питанням про внесення змін щодо доповнення до бюджету. Це його прерогатива. І прокуратура таке рішення також повинна була б опротестувати».

Степан Коваль від імені Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району також висловив принципову незгоду з прийнятим районною радою рішенням, як таким, що суперечить вимогам Бюджетного законодавства України. Оскільки п.2.3. такого рішення суперечить інтересам місцевого самоврядування на рівні сільських і селищних територіальних громад району.

Їх підтримав і Віталій Перхун, який відзначив, що згідно Бюджетного Кодексу, рішення районної ради приймаються за поданням райдержадміністрації. Оскільки рішення не прийняте, фінансове управління зобов’язане ще раз подавати ту ж саму пропозицію щодо розподілу коштів. А ті рішення, які були проголосовані, будуть опротестовані прокуратурою. «Оскільки окремі бюджети району зарплатою не забезпечені – зупиняється розвиток району. Тому фінансовий відділ не буде фінансувати жодні першочергові видатки: ні на медицину, ні на культуру, ні на освіту, ні на державні цільові програми. «Допоки не закриємо питання сільських та селищних рад – нічого розподіляти не маємо права», - резюмував п. Віталій.

Аби не бути голослівним, Асоціація сільських, селищних рад Дрогобицького району провела екстерне засідання (протокол засідання додаю до матеріалу) і вирішила: 1) відзначити, що Дрогобицькою районною радою на пленарному засіданні 21.03.2013 р., всупереч вимогам ч.4, ст. 77 Бюджетного Кодексу України прийнято рішення, яким зменшено розмір іншої дотації сільським, селищним бюджетам на виплату заробітної плати та оплату енергоносіїв з мінімально необхідної 1108841 грн. до 500000 грн., що не узгоджується з поданим Дрогобицькою райдержадміністрацією та схваленим на засіданні профільної комісії районної ради проектом рішення про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік; 2) звернутися з вимогою до Дрогобицької райдержадміністрації, забезпечити фінансування на виплату заробітної плати та оплати за енергоносії бюджетних установ сільських, селищних рад протягом 2013 року.

Я спробувала з’ясувати, на що саме районна рада планувала витратити такі оплакані більшістю присутніх у сесійній залі людей, залишки? Та на придбання районної газети «Народний часопис», редактором якої планується призначити колишнього редактора газети «Вільне слово», колишнього редактора газети «Каменярі» Івана Шведа. Мати «свою» газету для району було б непогано. Газета, що слугувала б інтересам провладної більшості… Але чи це конче потрібно мешканцям району? По-перше, це лишні затрати з бюджету району. І для того, аби «віднайти» кошти на заробітну платню головному редактору, комусь з бюджетних установ просто необхідно буде «урізати» кошти з бюджетного фінансування.

І що ж виходить – газета видаватиметься ціною непридбаного та вкрай необхідного медичного обладнання… А, можливо, ці кошти доцільніше було б використати на облаштування туалетів в тих школах району, де туалети розміщені на вулиці? Чи депутати райради це не хочуть враховувати?

Вікторія Лишик

Янукович, соціальні мережі та українська революція

Для багатьох сильних світу цього не є проблемою користування соціальними мережами. Пишуть Барак Обама і Ангела Меркель, Папа Римський Франциск й інші небожителі. Здебільшого вони створюють власні аккаунти у Фейсбуці та Твіттері. Схоже, що ця проблема існує лише для Віктора Януковича. Якщо вірити офіційній інформації головного управління прес-служби та комунікацій Адміністрації Президента України, він не має жодного офіційного представництва в соціальних мережах. Для нього зараз розробляють такий проект, про старт якого буде оголошено.

Ми звикли, що Віктор Федорович відстає у багатьох питаннях. І мовлення в нього загальмоване, бо довго згадує те чи інше слово – “йолка”, наприклад. І за свободою слова ми далеко позаду планети всієї. Та й політичні в’язні у нас ростуть, як гриби після дощу. Тому не доводиться сподіватися, що Янукович самостійно користуватиметься соціальними мережами, а тим більше – дізнаватиметься з них те, про що не повідомляють наближені до нього чиновники, обмежуючи доступ президента до інформації.

За великим рахунком, соціальні мережі Вікторові Федоровичу не потрібні. Усе, що йому треба, він бачить з вікна своєї резиденції у Межигір’ї, а про стан економіки судить за банківськими рахунками Сім’ї.

Відсутність Януковича у соціальних мережах свідчить насамперед про те, що жодних реформ в Україні він здійснювати не має наміру. Людина, далека від глобальної комунікаційної мережі, не може мислити, а тим більше діяти на перспективу. І чим довше така людина керуватиме Україною, тим безперспективнішими є наші шанси входження до цивілізованого світу.

Звичайно, фахівці технічно все зроблять для Януковича, аби він засвітився в соціальних мережах. Можливо, він навіть зможе щось там писати на кшталт Азарова. Але хіба це змінює ситуацію, якщо президент далекий від передових технологій, якими користуються школярі в найглухіших селах?

І все ж одна корисна річ для Януковича в соціальних мережах є. Можливо, з Фейсбуку чи Твіттера він довідається, що розпочалась Українська Революція.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

 Создан 25 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником