Трускавецький вісник № 48 (591) від 5 квітня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 48 (591) від 5 квітня 2013 р.

05.04.2013 

У номері: Що змінить круглий стіл; Слово на захист гадючого кубла; «Чесна» влада була такою з самого початку; Із засідання міськвиконкому; Інтерв’ю з Йосифом Драновським; У Трускавці з’явився перший мільйонер; Короткі новини регіону; Представника «ТВ» викликали в міліцію; Із сесії Східницької селищної ради; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Володимира Ключака викликали в міліцію … у справі туй

Сьогодні, 5 квітня, представник Інтернет-видання «Трускавецький вісник» Володимир Ключак давав свідчення в Трускавецькому МВ ГУ МВС України у Львівській області стосовно зрізання туй. Нагадаємо, що 12 березня 2013 р. в м. Трускавці на бульварі Юрія Дрогобича було розпочато масове вирізання здорових зелених насаджень – вічнозеленого дерева туя. Згідно коментарів начальника УЖКГіБ ТМР Юрія Терлецького та заступника мера Трускавця Петра Нестерівського всі роботи велися згідно дозволів, замість зрізаних туй влада планує висадити кущі самшиту та деревця клена кульового. Влада категорично заперечувала проти того, що туї вирізали з метою розчищення місця під нові кіоски чи інші малі архітектурні форми. Тим не менше наші джерела в депутатському корпусі ТМР підтверджують інформацію про те, що МАФи все ж будуть встановлюватися по бульварі Ю. Дрогобича, хоча й не на вузькій алейці, де красувалися туї, а обабіч тротуару.

З приводу незаконного та варварського вирізання туй в самому центрі курорту свої звернення у правоохоронні органи подали представники ЗАТ «Трускавецькурорт» та Ради ветеранів. Заяви з проханнями та вимогами розслідувати справу надійшли в прокуратуру міста та області, в міжобласну природоохоронну прокуратуру, в екологічні інспекції різних рівнів (в тому числі і до Києва), на ім’я голови ЛОДА, а також у Генеральну прокуратуру України, інформує наше джерело. А на травень місяць Рада ветеранів війни та праці міста Трускавця планує проведення прес-конференції з приводу становища, в якому опинився Трускавець. На ній буде обговорене і питання свавільного зрізання зелених насаджень на бульварі Юрія Дрогобича і не тільки. Нагадаємо, що попередньо зелені насадження були зрізані і біля центрального універмагу, масова вирізка йде і в захисній зеленій лісосмузі навколо Трускавця. Отже, на сполох вдарили не лише захисники природи, але і звичайні небайдужі трускавчани.

Можливо, влада Трускавця хотіла б спростувати інформацію, яка була подана у «Трускавецькому віснику» в статті «Замість туй буде … some shit»? А що ж тоді робити з пеньками, німими свідками варварства?

Зауважимо, що представник «ТВ» не має жодних претензій до свого виклику в міліцію.

Богдан Процишин – в прямому ефірі

Сьогодні, 5 квітня, на телеканалі «Алсет» пройде прямий ефір за участі депутата Трускавецької міської ради Богдана Процишина. Про це вчора, 4 квітня, під час засідання Дискусійного клубу Трускавця повідомив Ігор Пілько, депутат ТМР, ведучий прямого ефіру програми «Час місцевий з Ігорем Пільком». Початок передачі о 19.00. Можна буде додзвонитися до студії та задати запитання гостеві чи ведучому. Предеача стосуватиметься проблем міста-курорту Трускавець.

Власна інформація

Олег Баран просить Львівську облраду розібратись з аварійністю доріг у Бориславі

При виділенні фінансування на ремонти доріг Львівщини перш за все скерувати кошти на відновлення доріг у місті Борислав вимагає депутат Львівської обласної ради від Партії регіонів Олег Баран. Відповідне звернення під час сесійного засідання 2 квітня депутат скерував до голови Львівської обласної ради та начальника управління розвитку інфраструктури ЛОДА.

«До мене як до депутата Львівської обласної ради звернулися мешканці міста Борислав. Усім нам добре відомо, що жителі цього населеного пункту багато років поспіль потерпають від проблем із водою. Через постійні несправності мереж та борги. До проблеми із водою додалася ще одна – дороги. Після цьогорічної зими на них нарікають практично у кожному місті та селі. Але те, що відбувається зі шляхами у Бориславі потребує особливої уваги. Аварійні ділянки із глибочезними ямами практично у кожному із районів цього міста», - йдеться у зверненні.

Як каже депутат, кричущою є ситуація на підході до місцевої автостанції. Як кажуть мешканці Борислава, навесні та після дощів, сюди добратися майже нереально. Цього року ситуація ще більше загострилася. Зруйнована дорога у напрямку до Східниці та Дрогобича. У величезних ямах водії фактично гублять колеса своїх транспортних засобів.

«Відтак, як депутат Львівської обласної ради, прошу Вас взяти цю проблему під особистий контроль. Та при виділенні фінансування на ремонти місцевих шляхів перш за все скерувати кошти на відновлення доріг у місті Борислав», - зазначено у документі.

Прес-служба ЛОО Партії регіонів

Олексій Радзієвський: «Питання про закриття ЗОШ №8 призупинено»

У середу, 3 квітня, до роботи приступив новопризначений директор ЗОШ № 8 Дмитро Солтан. З призначенням нового очільника навчального закладу влада намагається стабілізувати ситуацію у ЗОШ №8 та дати шанс педагогічному колективу для конструктивної праці. У мерії переконані, що новий директор зможе згуртувати колектив, підняти престиж школи. Саме від плідної співпраці директора та педагогічного колективу залежить майбутнє школи.

Однак педагогічний та батьківський колективи ЗОШ №8 занепокоєні щодо закриття навчального закладу.

На зустрічі, при погодженні кандидатури директора, міський голова Олексій Радзієвський запевнив його, що питання про закриття школи на сесію міської ради виноситись не буде. О.Радзієвський побажав плідної праці педагогічному колективу.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

У Дрогобичі заплановано відкриття музею «Тюрма на Стрийській»

 4 квітня під головуванням секретаря міської ради Тараса Метика відбулась нарада щодо облаштування 2-ої черги меморіального комплексу - музею «Тюрма на Стрийській».

Нагадаємо, що ще минулого року погоджено питання щодо створення у двох кімнатах підвального приміщення фізико-математичного факультету Дрогобицького педагогічного університету ім. І.Франка (колишня катівня НКВД), музею.

На нинішній день розроблена уся проектно-кошторисна документація та тематико-структурний план музею. Головна суть концепції полягає у тому, щоб показати історію катівні, історію трагічних подій 1939-1941 років у тюрмі НКВД та історію розкопок( події 90-х років).

Планується 1-шу кімнату музею, у якій розташована сумнозвісна криниця, зробити максимально наближеною до тодішньої дійсності, щоб відвідувачі змогли більш реально усвідомити увесь трагізм масових злочинів сталінського режиму. У другій кімнаті планують розмістити експозицію.

Відкриття другої черги меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» заплановано на 14 липня 2013 року. Однак, як було наголошено на нараді, директору музею «Дрогобиччина» Аллі Гладун та колективу, який вона очолює необхідно активізувати роботи з облаштування комплексу «Тюрма на Стрийській».

Прес-служба Дрогобицької міської ради

У райдержадміністрації заслухали підприємців-боржників

 4 квітня відбулося засідання тимчасової комісії Дрогобицької райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Засідання провела. На комісію було запрошено 80 СПД - фізичних осіб, які допустили найбільшу заборгованість зі сплати коштів до Пенсійного фонду України. Заступник голови райдержадміністрації Галина Гайдук наголосила, що сьогодні особливо гостро стоїть питання дотримання усіма страхувальниками вимог законів щодо сплати внесків та погашення заборгованості перед Пенсійним фондом. Крім цього, наявність заборгованості у підприємців-боржників тягне за собою нарахування фінансових санкції та пені. Виходячи з цього комісія зобов’язала підприємців-боржників до кінця тижня погасити 50% наявної заборгованості.

Перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області Наталія Нестер зазначила, що на території Дрогобицького району налічується 2232 СПД –фізичні особи, з яких 1058 осіб ведуть підприємницьку діяльність. Заборгованість зі сплати внесків до Пенсійного фонду України допустили 107 підприємців на суму 280,0 тис. грн. З метою стягнення заборгованості вирішено здійснювати спільні виїзди з працівниками державної виконавчої служби за місцем проживання боржників для вилучення майна.

Комісія заслухала підприємців – фізичних осіб, які допустили заборгованість Пенсійного фонду України та зобов’язала їх негайно погасити недоїмку та надалі справно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА

Аукціон «Подаруй дитині щастя»

30 березня в Бориславі відбувся завершальний етап благодійного аукціону побачень «Подаруй дитині щастя!». Він тривав місяць у одній із соціальних мережі. Бажаючі мали можливість надсилати свої фотографії на електронну адресу організаторів. У повідомленні повинна була міститися інформація про вік, рід занять, місто, фото та посилання на особисту сторінку. І саме там, під світлинами лотів, всі бажаючі могли залишати інформацію про свої ставки.

Такі аукціони проводяться часто у великих містах. В Бориславі він був проведений вперше і провели його двоє молодих студентів Артур Дрень та Микола Кекіс. Зібрали 1100 грн., які потратили на придбання постільної білизни, фруктів та солодощів для дітей з дитячого будинку «Оріана».

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Досягнення дрогобицьких спортсменів

Відбулися зональні змагання з волейболу серед чоловіків та жінок за програмою ХХII спортивних ігор Львівщини та VI обласних ігор ветеранів спорту, присвячених Року Івана Боберського. Усі команди районів та міст обласного значення були розподілені на 6 груп.

Відділу фізичної культури та спорту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради довірили проведення змагань у 4-ій групі (міста Дрогобич і Борислав та Самбірський, Старосамбірський і Турківський райони).

За підсумками зональних змагань дрогобицька доросла чоловіча збірна була третьою, а ветеранські чоловіча і жіноча та доросла жіноча команди посіли перші місця і вибороли три путівки у фінал, який відбудеться наступними вихідними у місті Львові.

Провести змагання на належному рівні посприяли керівники та викладачі Дрогобицького коледжу нафти і газу, відділу освіти та ЗОШ № 14, факультету фізичного виховання ДДПУ імені І.Франка та федерації волейболу міста Дрогобича, а професійне і об‘єктивне суддівство забезпечили відомі в регіоні фахівці Віктор Миджин, Андрій Нороєнко, Світлана Будинкевич та її вихованці Еліна Лук‘янченко і Юлія Будинкевич.

У місті Стебнику відбувся чемпіонат Львівської області з рукопашного бою серед юнаків та молоді. Мета турніру – відбір кращих спортсменів для участі у чемпіонаті України, який буде проходити 12-14 квітня у місті Коблево. Дрогобицькі спортсмени, які виступали об’єднаною командою, школи рукопашного бою Віталія Плеханова та спортивно-оздоровчого центру «Еней» вибороли 13 золотих, 3 срібних і 4 бронзові нагороди.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Школярка з Уличного стала переможцем обласної олімпіади з туризму

Нещодавно відбувся фінал ХІІ обласної шкільної олімпіади «Перспективи розвитку туризму та курортної сфери в Карпатському регіоні» для учнів 10-11 класів середніх шкіл Львівщини за сприяння Департаменту міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації та Департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації на базі Прикарпатського інституту ім. М.Грушевського МАУП.

Уже традиційно щорічно олімпіада проводиться з метою заохочення учнів шкіл області до пізнання та дослідження рідного краю, навчання у сфері туризму, рекреації та курортної справи.

Цьогоріч на ІІ-й тур Олімпіади було запрошено близько 100 учасників, які перемогли у І (заочному) турі. В ІІ турі обласної олімпіади працювало 5 секцій: «Туризм», «Краєзнавство», «Правове забезпечення туристичної діяльності», «Психологія туризму» та «Екологія в туризмі».

У фіналі Олімпіади взяли участь 64 учні з 10 районів області: Яворівського, Дрогобицького, Старосамбірського, Сокальського, Сколівського, Самбірського, Мостиського, Кам’янка-Бузького, Жовківського, Жидачівського, а також 28 шкіл м. Львова і м. Стрия. Необхідно зазначити, що всі учні справились із поставленими перед ними завданнями, показали хороші знання з історії краю (міста, села, селища), туристичної діяльності, краєзнавства, питаннях екології, психології туризму.

Наталя Кіндракевич, учениця 11 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Уличне (Дрогобицький р-н) посіла І місце в секції «Краєзнавство».

Переможці та призери Олімпіади отримали почесні грамоти, цінні призи та пільги на навчання у Прикарпатському інституті ім. М.Грушевського Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА

Громадські приймальні Партії регіонів на Львівщині – найактивніші у Західній Україні

Громадські приймальні Партії регіонів у Львівській області є найбільш активними у Західній Україні. Це засвідчують результати моніторингу роботи громадських приймалень Партії регіонів за період 2012 року.

Зокрема, упродовж 2012 року до громадських приймалень Партії регіонів на Львівщині звернулось 12 тисяч 23 громадянина. Таким чином Львівська обласна організація Партії регіонів за кількістю звернень мешканців до її приймалень посіла дев’яте місце серед двадцяти чотирьох областей України. Найбільше звернень у приймальні Партії регіонів зафіксовано у Донецькій області (46 100 звернень), найменше – у приймальні Партії регіонів у Чернівецькій області (667).

«Загалом у Львівській області функціонує 34 громадські приймальні Партії регіонів. Громадяни можуть звернутися до нас за допомогою чи юридичною консультацією практично у кожному районному центрі області, а також у містах обласного підпорядкування», - розповідає перший заступник голови Львівської обласної організації Партії регіонів Віктор Рогов.

За його словами, найчастіше звернення громадян стосуються надання матеріальної допомоги, окрім цього чимало громадян звертаються за допомогою у вирішенні різноманітних господарських конфліктів, а також зі скаргами на органи місцевого самоврядування. «Ми намагаємось оперативно реагувати на усні та письмові звернення громадян та як-мінімум надавати їм юридичні консультації. Хоча наші партійці також активно працюють і щодо організації різноманітних благодійних заходів для малозабезпечених громадян, депутати місцевих рад звертаються в органи влади та правоохоронні органи із запитами, аби посприяти у вирішення різноманітних господарських конфліктів мешканцям області», - зазначає Віктор Рогов.

За його словами, активна робота громадських приймалень Партії регіонів у Львівській області сприяє тому, що громадяни, яким принаймні одного разу допомогли члени Партії регіонів, стають прихильниками партії, беруть участь у її заходах, а з часом вступають у партійні лави. «Тільки безпосередньою роботою з людьми ми можемо розвіювати міфи про нашу політичну силу, які роками нав’язували виборцям Львівської області наші політичні опоненти», - переконаний Віктор Рогов.

Прес-служба Львівської обласної організації Партії регіонів

«Чесна» влада стала нечесною тепер чи була такою з самого початку?

Ситуація із запитом звичайного мешканця Трускавця до Трускавецької міської ради стала лакмусовим папірцем, який дав змогу виявити факт, про який тихо чи голосно у Трускавці говорять вже більше двох років. Влада, котру трускавчани обрали у 2010 році, нахабно та цинічно обманює своїх виборців.

Лозунг «Чесна влада – заможна громада» вперше переробили на лозунг «Брехлива влада – обдерта громада» звільнені з роботи працівники КП «Наше місто». Люди, які дали себе обманути напередодні виборів і навіть агітували за пана Козира та всю його братію з «ФЗ», позбулися роботи, гарантованого куска хліба і навіть надії на те, що їх хтось зрозуміє чи захистить. Новий мер назвав КП «Наше місто» «рукотворним цунамі» і розправився з організацією руками своїх ставлеників.

Далі були обурені та ображені підприємці, захисники тварин, окремі депутати, яких паплюжили в комунальних (!) ЗМІ, називаючи «наполеончиками» чи «унтер-офіцерською вдовою». До цього переліку можна додати ще інвестора, якому влада Трускавця замість сприяння ставила палиці в колеса відносно можливості розвитку південної частини курорту. Плювком в очі громади стала у 2012 році ситуація з підвищенням тарифів – не сам факт підвищення, а спосіб, в який це було зроблено.

Та повернімося до факту брехні, який міська влада Трускавця вчинила стосовно не лише мешканця Трускавця п. Андрія Пристай із вулиці Д. Галицького, але й стосовно всієї громади. Прецедент свідчить, що відписки є небезпечними не лише тому, що вони не дають повних відповідей на запитання мешканців, але й тому, що навіть в цих куцих відповідях дуже багато неправди.

Отже, п. Андрій Пристай, стурбований ситуацією із масовими відстрілами та отруєннями тварин у Трускавці, про які неодноразово говорили зоозахисники і які посилилися на початку березня ц.р. (хоча фактично не припинялися від моменту приходу «чесної» влади), пише 12.03.2013 р. запит до мерії. У запиті мешканець просить надати йому копії угоди з підприємством, яке здійснює відлов собак, копії дозвільних документів для організації на право займатися таким видом діяльності та копії документів, які підтверджують виконання такого виду робіт (якщо вони, звісно, проводилися) в термін з 1 січня 2013 р. по 10 березня 2013.

Згідно чинного законодавства України про доступ до публічної інформації мешканець подав як свою адресу проживання, так і телефон та електронну пошту. Оминаючи факт, що не були витримані терміни надання відповіді на запит (5 днів), що вже само по собі є порушенням, проаналізуємо саму відповідь. Отже, 21 березня (!) пану Пристаю з міськвиконкому надсилають відповідь за вих. № 03-П – 12-14і/з, в якій на жоден пункт запиту не надано інформації, яку просив п. Андрій. Тобто, жодної копії жодного з трьох документів він не отримав. Відповідь підписала в.о. міського голови Валентина Бодак, а виконавець (тобто, готував відповідь) – п. Терлецький. Замість копій документів пан Андрій Пристай отримує інформацію, що відлов тварин у Трускавці здійснює фірма «Лев» (Львівське комунальне підприємство), з якою є відповідна угода і яка має право здійснювати таку діяльність. Третім пунктом відповіді вказано: «про виконання робіт відлову безпритульних тварин на території м. Трускавця свідчить акт № ОУ-00000003 здачі-прийняття робіт (надання послуг) між ЛКП «Лев» та УЖКГіБ на загальну вартість робіт 3 864,58 грн.». У відповіді не вказано дату підпису цього акту, тому можемо орієнтуватися тільки, що такий акт було укладено в період між 1 січня та 10 березня 2013 р.

Не будучи повністю задоволеним з такої відповіді (чи будучи повністю незадоволеним такою відповіддю), трускавчанин Пристай пише інший запит – тепер вже на адресу Львівської міської ради. Надіславши запит 29 березня (п’ятниця), вже 3 квітня (середа) п. Андрій отримує відповідь з додатками. Серед додатків не лише копії Статуту ЛКП «Лев», але й копія угоди цього підприємства з УЖКГіБ ТМР (є в розпорядженні редакції, тут не додаємо). У відповіді № 25016-1022 на запит мешканця Трускавця Львівська міська рада (департамент житлово-комунального господарства та інфраструктури – відповідник трускавецького УЖКГіБ) інформує, що вилов бродячих тварин у Трускавці фірма «Лев» у період з 1 січня по 10 березня 2013 р. НЕ ВИКОНУВАЛА. Саме тому пан Пристай і не отримав копії третього документу – акту виконаних робіт. Під відповіддю стоїть підпис в. о. начальника департаменту п. В. Олійника, а виконавець – Н. Хмель.

Як бачимо, біля 4 тисячі гривень за вилов собак хтось-таки отримав. І точно не ЛКП «Лев». Тоді хто? Коли? За вилов, за відстріл чи за отруєння? Яким правом? Чому закривають очі правоохоронні органи? Чому мовчать депутати? Хто ж насправді знищує собак у Трускавці? Чи відповість за надання брехливої інформації пану П. хтось із мерії і хто саме? Риторичні запитання, правда ж?

Приклад із запитом трускавчанина Пристая є показовим. Влада Трускавця ігнорує мешканців міста, їхню думку. Але це ще не все. Влада Трускавця порушує права трускавчан, своїх виборців, у тому числі право на інформацію. Автор цих рядків наведе три коротенькі приклади, які доводять, що інформацію ТМР не лише перекручує, не лише подає неправдиві дані, як це маємо у випадку з п. Андрієм Пристаєм, але й приховує, або ж маніпулює нею:

1) ситуація з погруддям Франка. Месиджі влади у липні-серпні 2012: погруддя неестетичне, ми потребуємо кращого, величнішого пам’ятника, у скверику замало місця для Великого Каменяра, і, врешті – погруддя впало само. Згодом звинуватили журналістів, бо ті, мовляв, першими прибули на місце акту вандалізму. Через втручання тих же журналістів погруддя довелося владі витягати фактично із смітника, реставрувати і ставити на місце, звідки взяли. Подавалося це під соусом «антиукраїнські сили скинули нам Франка (бачите, вже не сам впав! – прим. авт.), а ми його відновили». Згодом виявилося, що охоронний номер погруддя Франка все ж має.

2) ситуація із туями. Після вирізки фактично алеї туй влада подає інформацію, що це були старі, напівзасохлі, напівзігнилі дерева. Вони, напевно, не пасували до цього місця, як і погруддя Франка. Влада запевнила (постфактум!), що на місці туй не буде малих архітектурних форм, але депутати вже встигли розглянути на комісії питання, з якого випливає ймовірність продовження ринку навпроти цієї алеї. Оскільки туї заважали б торгівельним будкам, дерева вирішили прибрати, обіцяючи натомість посадити самшит, який дійсно не заважатиме організованій торгівлі, розгорнутій по обидва сторони проходу.

3) 28 березня відбулося засідання міськвиконкому, про яке свідомо не було проанонсовано на офіційному веб-сайті ТМР. Чому? Щоб неугодна преса не знала і не прийшла на це засідання, адже на ньому не лише піднімали вартість за відвідування музеїв, але й ціну на ритуальні послуги (копання могили). Були там і інші цікаві моменти, незручні для влади, тому краще було, щоб газетярі були відсутні.

Такий спосіб комунікації по лінії влада-громада, коли не лише простий мешканець, але й журналіст (і редактор друкованої газети як засобу масової інформації!) довідується про щось лише постфактум, властива тоталітарним режимам. Влада, котра почала свою роботу зі змов типу узгодження секретаря ради в ресторані заступниці мера чи розподілу «злачних» місць праці пакетами для окремих політичних сил, не заслуговує називатися чесною. Навіть якщо і йшла під лозунгом «чесної». Така моя приватна думка.

Така політика у Трускавці триває два з половиною роки. Як кажуть студенти, «екватор» пройдено. Оскільки Земля кругла і все повертається на круги своя, то за Трускавець ця влада змушена буде відповісти. Чим швидше це станеться, тим краще для міста-курорту.

Володимир Ключак

Що змінить круглий стіл?

Семеро осіб, тим чи іншим чином причетні до журналістики, були присутні на установчому засіданні Дискусійного клубу Трускавця. Це (подаємо в алфавітному порядку) Святослав Грабовський, Володимир Ключак, Ольга Куц, Орест Лещишин, Ігор Пілько, Богдан Процишин та Руслан Солонець. Спочатку автор цих рядків мав намір подати свої роздуми другим, чекаючи на першу публікацію. Але оскільки її може й не бути або буде аж наступного тижня, то подаємо нашу думку стосовно ДК у Трускавці, його функцій та можливостей.

Отже, вчора, 4 квітня, в готелі «Хеллі» (м. Трускавець, вул. Лисенка), небайдужі трускавчани зібралися, щоб розпочати дискусію. Оскільки тема дискусії не була окреслена, то й говорили хто що хотів. Не зронили жодного слова хіба що Руслан Солонець та автор цих рядків. Не добули до кінця зустрічі троє з 11 присутніх. Половина просто вправлялася в словесності та в розумінні проблем міста. Оскільки цих проблем не меншає, то поговорили від 17.00 до 19.30 і говоритимуть ще не раз. Але вже не на довільну тему, а на конкретну. Наступні засідання Дискусійного клубу заплановано провести з питань питного озера та «Альфи Плюс», щодо доцільності в місті трьох пам’ятників Франку. Присутній представник партії «УДАР» (не депутат) запропонував обговорити тему стану доріг в місті. Навіть відремонтовані нещодавно вулиці сходять разом зі снігом. Депутат Богдан Процишин за позитивний приклад навів вулицю Мазепи, яка навіть без третього захисного шару послужила вірою та правдою добрих десять років. Але нічого вічного немає.

Дуже багато говорив депутат Ігор Пілько. І про беззаконня, якому потурає секретар ради (мається на увазі повне ігнорування пропозицій депутата), і про те, що ця рада «погано почала» (стосовно кулуарних домовленостей у «Богемі» навколо призначення пана Шумина секретарем ради в 2010 році). А ще ж 600 тисяч на ремонт мерії, 250 тисяч на автомобіль, а ще ж зрізання туй, відсутність комунікації з громадськістю, гальмування справи з можливістю мешканців обирати житлово-комунальні послуги з переліку запропонованих комунальним підприємством. «Одна з проблем теперішньої влади Трускавця – що у неї тепер немає опозиції», висловив припущення Ігор Пілько. Про тарифи взагалі окрема тема, присутні навіть висловили версію, що це якісь політтехнологи сплановано здійснили диверсію проти Руслана Козира. Багато присутніх підтримувало Ігоря Федоровича, ставлячи риторичне запитання: «Чим кращий Руслан Козир від Віктора Януковича, а «Фронт змін» від Партії регіонів? Та нічим…». Проте сказати, що всі виступали тільки проти політики чинного мера та його команди було б неправильно. Як могла захищала Руслана Ярославовича журналіст Ольга Куц. За приклад позитиву вона навела факт продажу земельної ділянки на аукціоні, аргументом на користь мера виступив і мізерний бюджет розвитку Трускавця в останні роки. Мовляв, були б гроші в тих сумах, що раніше, було б більш можливостей розв’язувати проблеми.

Участь в дискусії взяли і керівник ТМО партії «Наша Україна» Зоряна Домбровська, громадський діяч, очільник ГО «Клуб греко-католицької інтелігенції Трускавця при церкві св. Миколая» Володимир Шиманський, досвідчений політик, депутат кількох скликань і знаний адвокат Олег Ковальчин. Олег Васильович розпочав свій виступ із вірша Дмитра Чекалкіна «Терпець» (насправді ж автором слів є Ян Таксюр – прим. авт.), який зараз подаємо Вашій увазі.

«В американців є свобода,

У німців – пиво та бекон,

У французів є висока мода,

В англійців – кращий стадіон.

А українець пересічний

У справі іншій є взірець.

Він має довгий еластичний

Ніде не бачений терпець.

Наприклад, зверху заманеться

Ввести податок на штани —

Терпець вкраїнця не порветься,

Хоч триста літ його тягни.

Або братва введе в оману:

Покличе в банк, а там — бордель.

Вкраїнець свій терпець дістане,

Зітхне — і знову до грабель...

Я чув: начальство задля траншу

Продать хотіло наш терпець.

Не продавайте, я не раджу,

Бо вам усім прийде... (...несподіваний і дуже неприємний фінал).

Засміявшись від душі, перейшли до серйозного. Олег Ковальчин закликав не шукати винних в особі колишнього чи теперішнього голови. Обговорення проблем не повинно зводитися до критиканства, а має містити в собі і конструктив.

«Я відношуся до Лева Грицака негативно, але теперішній голова в багатьох питаннях його переплюнув», - гірко констатував факт Володимир Шиманський. Він здивувався, навіщо меру нове авто, на підставі чого йому підвищили зарплату, дають премії. Та головним питанням, яке болить громадського діяча, є все ж питання питного озера. Навіть докази, що від продажу землі «Альфі Плюс» виграло місто, а не ця фірма, яка нічого не може там розпочати робити, а щорічно сплачує понад два мільйони гривень податків, не переконало пана Володимира. Він, як і Ольга Куц, вважає, що пам’ятник Франка біля церкви Миколая встановлений незаконно. Втім, під час дискусії виявилося, що і пам’ятник Бандері теж встановлений незаконно, навіть меморіальна таблиця о. Олексі Пристаю, якого «вшанували» розміщенням цієї таблиці на тротуарі, наче розстріляного Бруно Шульца в Дрогобичі, теж встановлена з порушеннями. Принаймні, ніхто не радився ні з депутатами, ні з мешканцями прилеглих дворів. Навряд чи третій пам’ятник Франку влада зможе встановити, адже земельна ділянка, де планувалося поставити пам’ятник – у приватному володінні чи ж постійному користуванні ЗАТ «Трускавецькурорт». Втім, було б бажання, а справу можна вирішити. Так, Ігор Пілько пригадав історію, коли пам’ятник Шевченка біля «Каштану» мали переносити на подвір’я СШ № 3 і тільки неможливість здійснити таке перенесення технічно завадило виконанню цієї ініціативи. Тому маємо два пам’ятники Шевченку, два пам’ятники Франку, а можемо мати ще й третього Франка.

Висловити своє ставлення до подій 4 квітня в українському парламенті закликав присутніх Святослав Грабовський. Він повідомив, що в парку біля бювету активісти провели відповідну акцію. Також присутні підписали звернення з проханням провести позачергову сесію міської ради з цього питання. Але оскільки Дискусійний клуб буде присвячений в основному місцевій проблематиці, то знову повернулися до наболілого тут, а не вгорі. Адже своя сорочка ближче до тіла.

Емоційну та сумбурну зустріч важко описати, тож не знаємо, чи вдалося нам це в достатній мірі. Зауважимо додатково, що на доручення присутніх модератор першої зустрічі Богдан Процишин вже створив у соціальній мережі Фейсбук групу «Круглий стіл». Проект розширюватиметься, на нього запрошуватимуть експертів, представників різних політичних сил (на вчорашню дискусію не з’явився ніхто з депутатів ТМР від «Фронту змін», «Батьківщини» та «Свободи», хоча й були запрошені), представників влади. Напевно, доцільно було б проводити такі обговорення в стінах мерії (в залі засідань), можливо варто робити такі зустрічі інколи закритими, без участі преси, або ж із застереженням про нерозголошення почутого. Все це треба буде внести у положення регламенту чи якихось правил ДК.

Нагадаємо, що у Дрогобичі Дискусійний клуб діє досить успішно вже понад рік, з початку 2013 р. такий ДК започатковано і в Бориславі. Ведучий дрогобицького та бориславського дискусійних клубів інформував про бажання започаткувати аналогічний проект і у Трускавці, про що «ТВ» вже повідомляв. Почувши про засідання ДК 4 квітня, Анатолій Власюк зауважив: «Маємо в державі два засідання парламенту в різних місцях, то чому у Трускавці не може існувати два дискусійні клуби?». А дійсно, чому ні? Втім, варто обидвом ДК зробити все, щоб такі круглі столи не перетворювалися в «говорильні», а мали якийсь ефект. Бо владу не лише треба критикувати, їй треба допомогти. Як казала вчителька Руслана Козира, «не кожен, хто тебе критикує, твій ворог, і не кожен, хто тебе хвалить, твій друг». В дискусії вчимося почути іншого, в дискусії народжується істина. Але, схоже, чинна влада Трускавця не прагне дискусії. Запрошений на засідання ДК мер міста Трускавця не прийшов.

Володимир Ключак

Слово на захист гадючого кубла

Якщо хтось не хоче робити, то це гірше, ніж він не вміє робити. Ця народна мудрість добре пасує до дій ряду нових чи молодих чиновників. Не в плані, що вони не хочуть працювати, а навпаки. Їхнє невміння урядувати компенсує їхнє бажання навчитися, стати чиновниками радянського зразка, щоб ці посади годували не лише до смертного ложа, але і їхніх нащадків: дітей, онуків, правнуків.

Місцеве самоврядування в Україні має ту специфіку, що воно роздвоєне, наче зміїне жало. З одного боку існують обласні та районні державні адміністрації, керівників яких призначають по вертикалі. І хоча голови ОДА та РДА і підбирають собі заступників та час від часу замінюють на своїх людей керівників важливих у фінансовому плані відділів та управлінь (це якщо виходить якась нестиковка зі старими кадрами), все ж більшість простих клерків залишається на своїх місцях. Чиновники-бюрократи дуже добре вживаються у роль активних працівників, хоча часто їхня робота зводиться до подання звітів та «відбуття» «робочих» годин на «робочому» місці. Роздутий штат чиновництва не зменшується всупереч різноманітним реформам, які проводить кожен уряд незалежно від політичного забарвлення. Щоправда, в останні роки деякі структури ліквідовують, тоді області та райони нормально функціонують і без них, зате, на жаль, плодяться нові відділи, нові управління. Бо ж треба десь примістити чинуш, які відвикли від реальної праці.

З другого боку в Україні у всіх містах існують виборні органи. Окрім обраного голови міста, який підбирає собі заступників, в міських радах теж є дуже багато відділів, управлінь. Тут заміна одних чиновників іншими відбувається зазвичай частіше, адже прихід нового мера переважно означає реалізацію його обіцянок членам своєї команди. А ці обіцянки окрім лобіювання тих чи інших інтересів (в першу чергу бізнесових) передбачають і посади. Тоді старих чинуш виганяють чи «просять», а на їхнє місце приходять нові. Переважно після перших тижнів акліматизації та обіцянок провести ґрунтовні та системні зміни все залишається на своїх місцях. Змінюються обличчя, але не змінюється система. Язик у змії хоча й роздвоєний, але насправді він – єдиний орган.

Чи залежить простий смертний від чиновника і наскільки? З однієї сторони, кожен клерк, який фактично паразитує на тілі держави і нас із вами, бо ж живе за наш рахунок, за наші відрахування із зарплат, пенсій чи інших надходжень, повинен бути слугою. Гадаємо, не потрібно нагадувати етимологію слова «міністр» (з латинської означає «слуга»). За іронією долі, «слугами народу» називають не так міністрів, як народних депутатів, але це вже інша тема. Як би там не було, та кожен представник влади – від Президента та Прем’єр-міністра і до рядового спеціаліста якогось районного чи міського відділу – повинні бути слугами народу. Насправді ж маємо царів, князів, бояр, герцогів та графів і просто поміщиків, котрі служіння народу розуміють як служіння собі, тобто частині цього ж народу. А найдрібніші – «економи», «управителі», «орендарі» та інші так звані «підпанки», які згідно прислів’я, ще гірші від «панів». Бо нема гірше з драба пана. Неначе змії в період парування, сплітаються всі ці «слуги» в намірі зберегти існуючий стан речей, не допустити, щоб був порушений статус-кво. Апатичність решти, яка в даному випадку становить понад 90-95% населення, дозволяє їм це робити. Нема громадянського суспільства, нема контролю, нема відповідальності.

І все ж незважаючи на гостру критику чиновництва хотілося б сказати і кілька слів на його захист. Чиновництво є незмінним складовим елементом держави. Отже, маючи українське чиновництво, маємо українську державу. Інше діло, наскільки ці чиновники є українськими по духу і навіть згідно національності. На жаль, дії деяких чиновників починаючи від найменших клерків до тих же міністрів (взяти хоча б Дмитра Табачника) викликають сумнів у їхньому служінні державницькій ідеї. Та все ж чиновники України продовжують справу чиновників Австро-Угорщини, Речі Посполитої, царської та радянської Росії – здійснюючи урядування над дорученими їм підданими Його Величності.

Друга теза на захист чиновників – виховна. Ніщо так не сприяє вихованню підростаючого покоління як наочні негативні приклади. Це не лише смерть від раку у курців чи муки наркоманів, не лише фільми, де злочинців карають по справедливості, чи казки, де Добро завжди перемагає Зло. Це і постаті вгодованих людей у пишних кріслах в не менш пишних кабінетах, які уособлюють собою репресивний апарат відносно батька-підприємця, матері-вчительки, бабусі-пенсіонерки чи дідуся-робітника. Формуючись у середовищі сім’ї, молода людина має наочний приклад, як не творити добро, як ставити перешкоди – про все це вона чує з розмов відносно податкових органів, відділу освіти, пенсійного фонду чи адміністрації державного підприємства. Правильні акценти заставлять юнку чи юнака зненавидіти чиновництво до глибини душі. Хоча й трапляються неофіти, ладні ступати тими ж слідами та розділяти долю багатих, але проклятих.

На користь існування чиновництва свідчить і той факт, що воно являє собою мініатюрне відображення суспільства, в якому існує. Чим більше серед чиновників хабарників, тунеядців, непрофесіоналів, корупціонерів, аморальних типів – тим більше таких самих осіб у самому суспільстві. Те, що суспільство толерує такого роду чиновників, свідчить про небажання дійсно змінити ситуацію. Стан речей, який влаштовує більшість, освячує Її Величність Демократія. Більшість так хоче, тому це правильно. Більшість так хоче, тому це правильно?

Повертаючись до «нових» чи молодих чиновників, варто зауважити, що рідко хто з них йде на роботу з метою дійсно служити народу, громаді, суспільству, конкретним пересічним громадянам. Втягуючись у болото, важко залишитися чистим. Біла ворона не витримує випробовування, адже не вписується в дизайн. Мишам нема що робити серед змій, адже вони – пожива для цих плазунів. Отруйна атмосфера владних кабінетів отруює найблагородніші уми, а що вже казати про уми не надто благородні. Нема кому відкрити вікна, щоб впустити чисте повітря, нема кому вимести мітлою сміття, нема кому винести на смітник разом із кріслами тих, хто приклеївся до них, гадаючи, що це навічно.

На жаль, українці дуже радикальні в словах, але не в діях. Навіть такі «радикали», які на кожному мітингу палко цитують Бандеру, Шухевича, Донцова чи Фаріон, не готові викурити гадюк з їхнього кубла. А якщо вже викурюють, то тільки для того, щоб самим мати цю нору. Святе місце порожнім не буває, казали древні. У ситуації з чиновництвом пасує українське прислів’я «одна сорока з плота – дві на пліт». Сподіватися, що чиновники вимруть як динозаври, не доводиться. Залишається сподіватися, що вони користуватимуться хоча б протизаплідними засобами :-)

Тож хай живе гадюче кубло! Гадюки – важлива ланка в ланцюзі живлення, вони є невід’ємним елементом біогеоценозу. Так само і «герої» наших роздумів – не сліпа гілка еволюції, а ласа ніша антропоценозу. Тож дискусія на цю тему тільки вітається!

Володимир Справедливий

У Трускавці з’явився перший мільйонер

За даними ДПІ у м. Трускавці станом на 3 квітня 2013 року декларації про майновий стан і доходи подали 230 мешканців міста та задекларували 7580 тис. грн. доходів, з них 110 громадян зобов’язані подати декларацію та 120 осіб звернулися за податковою знижкою.

Найбільшу активність проявили громадяни, що отримали спадщину – ними подано 35 декларацій на загальну суму 3055 тис. грн.

Без сумніву радує і те, що в нашому місті з’явився перший мільйонер цьогорічної деклараційної кампанії. Ним отримано 1 138 тис. грн. від продажу нерухомості. Мільйонер вже сплатив податки державі. Загалом про продаж нерухомості прозвітували 18 трускавчан. Ними одержано 3775 тис. грн. доходу.

За результатами проведених перерахунків до сплати підлягає 224 тис. грн., до повернення – 135 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Нагадуємо, кампанія декларування розпочалася 1 січня та триватиме до 1 травня поточного року.

Практичну допомогу щодо заповнення податкової декларації громадяни можуть отримати в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у м. Трускавці за адресою пл.Чорновола,2, де на час деклараційної кампанії запроваджено подовжений робочий день з понеділка по п’ятницю з 9-00 год. до 20-00 год., у вихідні дні з 09-00 год. до 16-00 год.

Декларацію можна подати в електронній формі через Інтернет. Для цього потрібно мати лише електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, що надається безкоштовно. Нову послугу можна отримати в Дрогобицькій ОДПІ за адресою: м. Дрогобич, вул.Шевченка,9 кабінет № 6, тел.(244)35971.

Шановні трускавчани! Не відкладайте свій візит до податкової на останній день. Своєчасно декларуйте отримані доходи.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

Йосиф Драновський – жива історія підприємства

У житті знаного і поважного стебничанина Йосифа Пилиповича Драновського – начальника виробничо-технічного бюро, заступника головного інженера Стебницького ДГХП «Полімінерал» цього року дві важливі і пам’ятні дати – вісімдесятиріччя від дня народження, яке відзначатиме у травні, та 65 років від початку трудової діяльності і це на одному підприємстві. Таких людей у нашому краю напевно одиниці.

Буває, хтось зі знайомих чи дружина спитає – чи не втомився від праці на підприємстві, чи не пора зайнятися домашньою господаркою. Адже як не як був колись городником. Ні, не втомився. Йосиф Пилипович поважає думку друзів, цінує побажання дружини, з якою прожив понад сорок років, виховав сина, але улюбленої праці, заводу, якому віддав усі зрілі роки життя, якому радів, коли він потужно розвивалося, і зараз, у часи занепаду калійного виробництва, що його болить, було б совісно залишити його. Він відчуває, що можуть ще бути корисними підприємству його професійні знання і багатий досвід, що має ще здоров’я і силу та нормальний творчий підхід до вирішення назрілих проблем. А ще тому, що керівник «Полімінералу» Микола Яковлєв поважає той вклад, який він вніс у розвиток гірничого сегменту підприємства, цінує його поради і жодного разу не сказав йому слова, яке б зачіпало почуття ветерана. Але він добре розуміє, що всьому є межа

Як десять чи двадцять років тому Йосиф Пилипович сідає у свої надійні «Жигулі» і звичним шляхом прямує на завод. Зверне увагу на копри першого рудника, історичні споруди солеварні, а далі минає залишки збагачувальної фабрики, колись потужного другого рудника. І мимоволі повертається спогадами у ті часи, коли п’ятнадцятилітнім хлопчаком прийшов на завод працювати у господарський цех, де вирощували різні овочі та фрукти. Став тут учнем городника. Закінчивши курси. перейшов у електроцех електриком, згодом перевівся по цьому ж фаху на шахту. Тут освоїв працю підривника, бурильника та інші гірничі професії. Без відриву від роботи молодий гірник навчався у вечірній школі, вступає у вечірній політехнічний інституту, що діяв у Дрогобичі. Через якийсь час за скеруванням підприємства він переводиться на денне навчання у Київську політехніку, де освоює професію гірничого інженера підземних розробок корисних копалин. Закінчивши навчання, повернувся на завод і відразу став працювати майстром гірничо-капітальних робіт в шахті. З пуском в експлуатацію рудника №2 його перевели на посаду начальника буро-підривних робіт, потім призначили головним інженером, начальником цього ж рудника. Вийшовши у 1983 році на пенсію, Йосиф Пилипович не полишив завод, він продовжує працювати начальником рудника. Згодом за власним бажанням переходить у виробничо-технічний відділі підприємства старшим інженером, відтак його призначають головним гірником, а останніми роками Йосифу Драновському довіряють відповідальні посади, про що мовилося вище.

На його очах завод будувався, розвивався, нарощував виробничі потужності. Став до ладу діючих другий рудник, проектною потужністю до трьох мільйонів тонн руди на рік, збагачувальна фабрика, яка переробляла цю руду на калійно-магнієві добрива. Все це було. Та колись потужні промислові об’єкти тепер перетворилися на руїну: зрівняно з землею збагачувальну фабрику, став на мокру консервацію другий рудник, більше десятка років, як зупинив видобуток руди перший рудник. А скільки праці, скільки вдалих творчих доробок вклав у розвиток гірничої бази! Понад шістдесят раціоналізаторських пропозицій впровадив у виробництво, подав три винаходи… Все це відчутно впливало на підвищення продуктивності видобутку руди, збільшення виїмкових запасів, поліпшення умов праці гірників, обслуговування робочих місць… Творчі здобутки було належно оцінено – йому присвоїли звання «Заслуженого раціоналізатора країни», нагородили знаком «Шахтарської слави», почесними грамотами…

Є що згадати Йосипу Пилиповичу. Він добре пам’ятає, як керівництво заводу прикладало чимало зусиль для запланованої реконструкції збагачувальної фабрики, яку зупинили у січні 1988 році, а мали запустити через п’ять літ. З цієї причини рудник №2 припинив видобуток руди, потрібної для виробництва збагачувальних мінеральних добрив. Реконструкцію збагачувальної фабрики через нестачу коштів та байдужість міністерських чиновників уже Незалежної України здійснити не вдалося. Не вдалося уже відновити роботу і другого рудника. Він почав занепадати. Йому загрожувало затоплення водами, що проникали з надсолевих шарів. Тоді і було прийнято рішення про його мокру консервацію. Це був 2002 рік.

- Скажіть, будь ласка, - цікавимося у Йосифа Пилиповича, - що означає мокра консервація рудника? Це його остаточна ліквідація?

- Це є заповнення підземних виробок соляними розчинами з хвостосховища. А також розчинами, що поступають у рудник із надсолевих шарів природним шляхом. Розроблено комплексний проект мокрої консервації. Він передбачає рекультивацію земель під промисловими об’єктами, а також рекультивацію і ліквідацію хвостосховища. Тобто тверда соляна фракція з хвостосховища буде забрана, а звільнену від хвостів територію покриють родючим ґрунтом і використовуватимуть під зелені насадження. У наступній секції сховища буде понижений рівень розсолів і заповнений прісними водами, що може бути використано під відпочинкову зону, навіть розведення риби.

- Ще одне. Відомо, є й противники мокрої закладки другого рудника. Як ви дивитися на це як спеціаліст?

- Цей процес є досить ефективним і корисним у двох відношеннях. По-перше, завдяки розміщенню розсолів хвостосховища у підземні виробки, ми ліквідуємо оті сховища відходів виробництва, які загрожують екології річок Дністровського басейну. По-друге, шахтні цілики, що підтримують земну поверхню над відробленими камерами, розраховані на певний час. Їх тривалість залежить від коефіцієнту їх міцності. Коли цей коефіцієнт високий, наприклад, більше трьох, то ці цілики можуть витримати понад 50 років. Коли ж менший цей коефіцієнт, то можуть розвалитися значно скоріше. Скажу вам, що деякі цілики уже перевершили розрахунковий термін їхньої міцності і розпочалася їх деформація. Подальше їх руйнування могло призвести до катастрофічного просідання поверхні. Заповнення концентрованими, насиченими розчинами, а це 360 грамів солі на один літр і більше. якраз і призупиняє руйнування ціликів Тому я вважаю, що мокра консервація є досить ефективним і надійним способом підтримки земної поверхні.

- Але там, у шахті, залишилися великі запаси калійної руди. Ми ці запаси втратили назовсім?

- Не те що зовсім. Зовсім може бути втрачена руда на руднику №2, яка була розкрита і підготовлена для видобутку. А це біля 42 мільйонів тонн. Але є такі пропозиції, щоб відпрацювати рудні запаси першого рудника до четвертого горизонту, а це на глибину 330 – 340 метри. Враховуючи те, що поклади калійних руд на нашому родовищі розвідані до глибини 1037 метрів, то пропонується подальшу їх розробку проводити одним новозбудованим рудником, вибираючи запаси знизу вверх. При цьому відпрацьовані нижні горизонти закладати рідкими соляними відходами виробництва.

Йосиф Пилипович як гірничий спеціаліст високого рангу, з притаманним йому оптимізмом говорить про можливі перспективи Стебницького родовища.

Так, з попереднього його висловлювання бачимо, що в майбутньому можливий інтенсивний видобуток калійних руд з розвіданих надр

Що стосується першого рудника, то на даний час він знаходиться у Фонді державного майна України і підлягає продажу, приватизації. Є надія, що після приватизації прийде інвестор і відновить видобуток руди спочатку до 300 тисяч тонн на рік і доведе до максимальної проектної потужності, тобто одного мільйона тонн на рік.

Пан Йосиф добре пам’ятає ті часи, коли на заводі діяла солеварня. А стебницька сіль славилася своїми якісними показниками. Виробництво солі у Стебнику цілком можливо знову відродити. Для цього є всі умови, бо є багаті соленосні поклади та законсервовані луговні першого рудника.

Крім цього, нагадує Йосиф Пилипович, на цьому ж руднику є прекрасні можливості відкриття курортного комплексу – створення спелеолікарні. Адже відомо, що у Солотвино, де діяла така лікарня, через підтоплення шахти , перестала функціонувати. А в Стебнику для її відкриття, де оздоровлювалися б від хвороб дихальних органів і діти , і дорослі є всі можливості, і навіть кращі, ніж на Закарпатті, бо крім солей натрію у нас можна використовувати солі магнію, калію та інших мікроелементів, на які так багате родовище. А якщо врахувати, що поряд є трускавецька «Нафтуся», то такому комплексу немає ціни.

Головний спеціаліст заводу не скидає з рахунку і можливості другого, законсервованого рудника. Тут і надалі проводитиметься процес мокрої консервації відповідно комплексного проекту. А в майбутньому, при розробці відповідних технологій тут можна буде приступити до вилучення корисних речовин із розсолів, якими заповнюють рудник і виробляти цінні безхлорні мінеральні добрива Тому, каже він, про остаточну втрату рудника №2 говорити зарано.

Дуже б хотілося Йосифу Драновському, щоб ці можливості підприємства стали реальними, щоб він міг прислужитися відродженню калійного виробництва, побачити його розвиток, його високоякісну продукцію, так потрібну народному господарству країни. Він живе надією і щиро вірить, що такі часи для його рідного міста, для калійного виробництва ще настануть.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Після двох годин роботи депутати взяли «тайм-аут»

/Із сесії Східницької селищної ради/

12 депутатів взяли участь у першому пленарному засіданні ХХV-ої сесії VI – демократичного скликання. Для обговорення та прийняття рішень обранцям селищної громади було запропоновано15 питань. Але сесія не відбулася.

Поки хтось, обурюючись, збитки рахував

Почалося усе із претензій голови депутатської комісії із земельних питань Романа Бобешка, який зажадав пояснень від голови селищної ради Івана Піляка. Цілий рейвах зчинив депутат через те, що на розгляд сесії не потрапили 10 папок із документами, які стосуються кварталу забудов на вулиці Гірській. Кілька років тому назад депутати проголосували за видачу на згаданій вулиці близько 170 земельних ділянок східничанам. Було створено ініціативну групу, до складу якої увійшов і Роман Бобешко. Почався збір коштів необхідних для підготовки дозвільної документації, яка необхідна для початку індивідуального будівництва, на всіх тих, кому було видано земельні ділянки. Папери довелося возити до столиці. Важко пояснити, що там сталося, але виникли претензії до членів ініціативної групи, чи не найбільше до пана Бобешка. Пролунали звинувачення у розбазарюванні зібраних коштів. Але… Собаки гавкають, а караван йде. Хтось, справедливо обурюючись, рахував збитки, а хтось хутко збирав документи. Через деякий час голові було подано на підпис для розгляду на сесії перші 10 папок із документами. Чому вони не потрапили для обговорення на сесії селищної ради минулого тижня? Як пояснив Іван Піляк, згідно із законом йому як голові селищної ради дається 15 днів на розгляд документів. Термін ще не минув. Раз так – ніяких претензій до голови бути не може. Усе чітко й зрозуміло. Але не для Романа Бобешка. Дехто з присутніх на сесії депутатів пробував пояснити своєму колезі, що є й інші, більш вагомі, причини для того, аби почекати до наступного засідання, щоб затвердити дозвільні документи більшим «пакетом» - осіб на 70 хоча б.

Якщо керуватися логікою та діяти справедливо

Сама ситуація цього вимагає. Бо серед тих 10, хто першим зібрав документи, як було наголошено на сесії, «чужих» немає. Одні родичі членів ініціативної групи потрапили до складу згаданої десятки. А решта? Чи не краще, проявивши тактовність, почекати тиждень-другий, поки свої документи до селищної ради здадуть інші забудовники. Більшість присутніх погодилась із аргументами здорового глузду. Більшість, але не Роман Бобешко. «Давайте сюди ці папки, покажіть їх!», - не заспокоювався.

Емоції дійшли до точки кипіння, коли на допомогу Р. Бобешку поспішила Наталя Федьків. Як кажуть у таких випадках, і тут Остапа понесло. Пані Наталю, як сама ж заявила, було оштрафовано на 13 тис. 500 грн. за порушення правил торгівлі. Того дня контролери зі Львова виявили, що в двох східницьких магазинах відпускали спиртні напої неповнолітнім. Під «роздачу», крім пані Наталії, потрапив ще один підприємець. Останній мовчить, претензії має хіба до себе. Але не пані Федьків. Вона накинулась із звинуваченнями на адресу селищного голови, який її буцімто «замовив».

Усі спроби повернути сесію у конструктивне русло успіхом не увінчались. «Люди добрі, припиняймо сесію. Згадаймо про Великодній піст, сьогодні ж п’ятниця», - звернувся до колег-депутатів Роман Подоляк. Іван Піляк поставив пропозицію депутата на голосування – усі висловилася «за». Але ще до голосування голова селищної ради запропонував протокольно зробити зауваження депутату селищної ради Бобешку Р.І. щодо недотримання вимог депутатської етики та чинного законодавства. Було зачитано відповідний текст. Подаємо його із незначними скороченнями.

Крапки над «і» розставляє закон

«Відповідно до ч.2. ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутат несе обов’язки перед радою та її органами. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради, як член ради, здійснюючи депутатські повноваження повинен дотримуватися таких правил депутатської етики: керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі та гідності; не допускати образливих висловлювань, не використовувати недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов’язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів. Упродовж останнього місяця депутат засипав селищну раду своїми депутатськими зверненнями. Хоча, відповідно до ст. ст. 11.13 закону, право на депутатське звернення є правом депутата місцевої ради у виборчому окрузі.

Камінь за пазухою – не депутатський аргумент

Жодне депутатське звернення, що надійшло від п. Бобешка, не стосувалась його виборчого округу. Будучи головою депутатської комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури доволі вибірково ставиться до виконання своїх зобов’язань. Останнім часом не підписує проекти рішень, які розглядає на своїх засіданнях очолювана ним комісія. Згідно із регламентом депутат селищної ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради та засіданнях постійної комісії, до якої належить. У разі неможливості бути присутнім повинен повідомити про це особу, яка очолює відповідний орган. Бобешко Р.І. був відсутній на засіданні комісії, яка відбулась 17 жовтня 2012 року. Про причини своєї відсутності не повідомив. Така ситуація призвела до прийняття радою за висновком комісії, яку очолює п. Бобешко, помилкового рішення щодо повторного надання земельної ділянки М.В. Лесюк. Завідомо знаючи, що відбувається порушення законодавства, замість того, щоб попередити про це депутатів на сесії при розгляді даного питання, пише депутатське звернення до прокуратури та звинувачує голову селищної ради в самочинному скликанні постійної профільної комісії та проштовхуванні рішень щодо виділення ділянок у Східниці». Після інформації Івана Піляка було оголошено перерву в роботі сесії.

Платон Стах, «Вісник Східниці», газета «Вільне слово»

 

Кримінальна хроніка Трускавця

Шкода від снігу

Цьогорічний інтенсивний березневий снігопад не тільки ускладнював нормальному ритму життя, він завдав ще й шкоди. 17 березня лавина снігу, що зсунулася з даху будинку 1А, що на вулиці Сагайдачного, пошкодив службовий автомобіль пані Ф.

20 березня подібна заява поступила від громадянина С., який мешкає на вулиці Данилишиних. На його авто, яке знаходилося у дворі його будинку, впала брила снігу. А 28 березня внаслідок зсуву снігу з даху будівлі ТОВ «Мільтекс-Україна», що на площі В. Чорновола, було пошкоджено дах кафе «Міраж».

Підвів Інтернет

Трускавчанин Ч. 11 березня вирішив через мережу Інтернет придбати нетбук, за який сплатив 700 гривень. Уже настав квітень, а чоловік і товару не отримав, і грошей йому не повернули.

Захопилися наркобізнесом

Ухвалою Трускавецького міського суду від 5 березня цього року у помешканні громадянина Ш., раніше судимого, непрацюючого, у присутності понятих працівниками міліції було проведено обшук. У результаті виявлено цілий склад з пластикових пляшок, емальованої посуди, де зберігалася рідина темно-бурого кольору, розчинники, пакети із залишками меленої речовини рослинного походження, марлеві сита та інші речі. Громадянин Ш. опитаний та відпущений.

У ході проведення операції «Батискаф» ст. прапорщик міліції В. Іванчук та сержант міліції А. Макух близько 9.40 ранку на маршруті патрулювання по вулиці Стуса затримали громадянина Г. з Борислава, раніше судимого. У нього виявили поліетиленовий пакет з дрібно меленою речовиною рослинного походження за ознаками схожу на наркотичну, вагою один кілограм та пляшку рідини 0,5 літри коричневого кольору з різким запахом розчинника. Його опитано і відпущено.

Вкрали зарплату

Свої зароблені гроші трускавчанка зберігала в одному з відомих приватних банків міста. 20 березня цього року вона виявила, що з її зарплатної банкової картки невідома особа зняла гроші в сумі 7 тисяч гривень.

Доведеться відшкодовувати

У рапорті працівника СДСБЕЗ А. Борща йдеться про те, що в ході перевірки встановлено, що мешканка Трускавця І. у жовтні 2010 року внесла неправдиві дані в декларацію про доходи та майновий стан, яку подала в управління праці і соціального захисту населення Трускавецької міської ради та шляхом обману отримала субсидію на житлово-комунальні послуги з жовтня 2010 року по березень 2011 року.

За рахунок підставної особи

У слідчий відділ Трускавецького МВ з прокуратури міста для проведення досудового розслідування надійшли матеріали кримінального провадження . У них йдеться про те, що у 2007 році службовими особами однієї з міських державних установ було оформлено на роботу прибиральником громадянина Б., якому по теперішній час нараховується трудовий стаж та заробітна плата, що складає 98661 гривню. Про це службовими особами даної установи складаються завідомо неправдиві документи обліку виходу громадянина Б. на роботу. Проте свої обов’язки він не виконує та на роботу не виходить. А роботу прибиральника здійснюють сторонні особи без оформлення трудових відносин.

Підозріле авто

25 березня цього року у Трускавецький МВ. поступив рапорт прапорщика міліції І. Кирчея. Він повідомляє, що під час несення служби по вулиці Городище у Трускавці було зупинено автомобіль марки «ВАЗ-2105» під керуванням громадянина Р. з Борислава. При перевірці документів було виявлено, що номер кузова не співпадає з базою даних ВДАІ. Водій опитаний і відпущений. Машина вилучена і знаходиться на арештмайданчику для вияснення обставин.

Фальшивомонетники

У рапорті капітана міліції А Борща від 27 березня цього року йдеться про те, що мешканець Стебника громадянин Я. виготовляє, зберігає і збуває на території Трускавця підроблені марки акцизного збору та грошові купюри, що перебувають в офіційному обігу НБУ.

Цього ж дня, 27 березня, у Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулася старший продавець магазину «Болоння». Вона повідомляє, що їй збули підроблену грошову купюру номіналом 20 гривень за придбаний товар. На купюрі під дією ультрафіолетової лампи відсутні елементи захисту. Купюру вилучено і буде скеровано на експертизу.

30 березня у Трускавецький МВ надійшло повідомлення від фармацевта аптеки «Планета здоров’я», що цього дня в приміщенні аптеки невідома особа намагалася збути купюру номіналом 100 гривень. На місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що даний злочин намагався скоїти мешканець Стебника громадянин Я. Дану купюру вилучено та буде скеровано на експертизу. Злочинними діями громадянина Я займаються правоохоронні органи.

Брала потихеньку

У рапорті співробітника Трускавецького МВ ст. слідчого капітана міліції Р. Головея йдеться про те, що в ході розслідування кримінального провадження встановлено – громадянка Ч., працюючи на посаді продавця в одному з магазинів міста, тривалий час умисно, з корисливих мотивів, шляхом вільного доступу вчинила таємне викрадання майна торгового підприємства. А брала вона «безоплатно» хліб, цукор, олію, консерви та багато інших продуктів. І набрала на загальну суму 2414 гривні. У даних діях громадянки Ч. вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.

Ігор Дубравський, інспектор роботи з населенням та громадськими формуваннями Трускавецького МВ, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Виконком: про порядок і резерви

 

Члени виконкому, що зібралися на своє пленарне засідання 29 березня, розпочали його з питання «Про підготовку міста до весняно-літнього курортного сезону 2013 р».

З доповіддю виступила заступник начальника УЖКГіБ Станіслава Наместюк. Вона акцентувала увагу на першочергових заходах, які необхідно здійснити при підготовці до Великодніх свят. Йшлося, зокрема, про наведення порядку, чистоти на дорогах, тротуарах, прибудинкових переходах та територіях після топлення снігових завалів. Особливу увагу буде приділено ямковому ремонту доріг на вулицях Мазепи, Стебницькій, Дрогобицькій. До наведення порядку будуть залучатися усі господарюючі суб’єкти міста.

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2012 рік інформувала завідувач відділу Галина Кравець. Вона відзначила, що в минулому році на адресу міського голови, інших посадових осіб міської ради надійшло 2240 усних та письмових звернень, що на 658 звернень менше, ніж було у 2011 році. В основному вони стосувалися проблем поліпшення житлових умов, роботи комунальних підприємств, працевлаштування, землекористування, торгівельної діяльності. На кожне звернення громадян було своєчасно відредаговано, дано конкретну відповідь, вжито заходи стосовно порушених ними проблем.

Прийнято рішення щодо участі освітніх установ міста в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у 2013 році. У програмі цього проекту планується здійснити заміну дверей у ЗСШ №1, провести реконструкцію системи теплопостачання у НВК «ЗСШ №2-гімназія» та ЗСШ №3, відремонтувати фасад дитячої установи №4 «Сонечко».

Завідувач відділу Адам Ластовецький ознайомив членів виконкому з «Положенням про Трускавецький місцевий резерв матеріально-технічних ресурсів». Прийняття такого Положення, вважає він, необхідне на випадок надзвичайних ситуацій, як це було цього року у зв’язку з інтенсивними сніговими опадами. Воно передбачає необхідність створення резервів не тільки бюджетних коштів, але й матеріально-технічних запасів у вигляді паливно-мастильних матеріалів, будівельних матеріалів, запасних частин для транспортно-технічного парку та ін. Згідно цього Положення крім місцевих резервів міської ради можуть створюватися відповідні об’єктові матеріальні резерви, тобто при діючих підприємствах та організаціях міста.

Прийнято рішення про проведення в Трускавці передсвяткових ярмарок сувенірних виробів.

Окрім цього було затверджено тарифи на платні послуги експозиційного залу «Криївка» історичного музею міста та тарифи на платні послуги художньому музею Михайла Біласа. Розглянуто питання, які підготувала до розгляду Служба у справах дітей.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 Создан 05 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником