Трускавецький вісник № 49 (592) від 8 квітня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 49 (592) від 8 квітня 2013 р.

08.04.2013 

У номері: Химерна опозиція; Живіть читаючи; У Трускавці пройшов туристичний форум; Ямковий ремонт розпочали з вулиці Мазепи; Вуличний Університет запрошує на лекцію про Дрогобич часів І світової війни; Тема собак не перестає бути актуальною.

Новини Трускавця та регіону

Вуличний Університет запрошує на лекцію «Дрогобич в часі Першої світової війни»

У середу, 10 квітня, у світлиці Дрогобицької міської ради відбудеться четверта зустріч Вуличного Університету. Тема семінару: «Дрогобич в часі Першої світової війни». Лектор: Богдан Лазорак, кандидат історичних наук, викладач кафедри всесвітньої історії ДДПУ ім. І. Франка. Організатор: Дрогобицька МГО «Молодий Народний Рух». До участі в семінарі запрошуються усі бажаючі. Семінар є безкоштовним. Початок о 17.00. Детальніша інформація за посиланням www.vk.com/drogobuch_street_university

 

Матеріали дрогобицької журналістки та «Трускавецького вісника» – на «Шустер Лайф»

Завтра, 9 квітня, о 21 год. 30 хв. на Першому Національному каналі Українського телебачення транслюватиметься передача «Шустер Life Адреналін», у якій розглядатимуться матеріали відомої дрогобицької журналістки Вікторії Лишик та політичного і громадського діяча Сергія Волковича про махінації банків з валютними кредитами і матеріали щодо виселення неповнолітніх дітей за неспроможність батьків оплатити банківський кредит. Гостем студії буде колишній модератор робочої групи при комітеті Верховної Ради України з питань банківської діяльності Федір Олексюк.

Нагадаємо, що стаття Вікторії Лишик та Сергія Волковича «Шахрайство банків з валютними кредитами» вперше появилася саме на «Трускавецькому віснику» (29 березня 2013 р.).

В «Міротелі» пройшов Міжнародний туристичний форум

 

У суботу, 6 квітня, в готелі «Міротель» (м. Трускавець) відбувся Міжнародний туристичний форум «Шляхи та методи просування міст-курортів» за участі делегацій з Росії, Польщі, Грузії та Азербайджану. Про це було повідомлено на понеділковій нараді при міському голові Трускавця 8 квітня. В рамках форуму було підписано партнерські угоди з грузинськими містами-курортами Цхалтубо та Рача і польськими Унєюв та Пшемишьль. Ось що з цього приводу сказав мер Трускавця Руслан Козир: «Як на мене, захід був доволі вдалим і професійним. Сторонами були представлені способи представлення курортів. Гості визнали переваги Трускавця над іншими курортами. Особливо вражені гості з Грузії. Вони навіть не очікували, що в Трускавця такі можливості».

Під час наради міський голова Трускавця детально зупинився на причинах успішного розвитку курортів у Польщі, які стрімко розвиваються завдяки грантам ЄС. Мер зауважив, що конкуренція в Польщі йде радше не за гроші, а за ідеї та проекти. «Наші ж потуги впираються в нормотворчі процеси, в правові аспекти», - зауважив міський голова.

Тема собак не перестає бути актуальною

Листоноша відмовилася обслуговувати мешканців частини будинку 4 на вулиці Стуса (гуртожиток «Червона Рута»), оскільки на коридорі мешкає агресивний собака. Про це було повідомлено на понеділковій нараді 8 квітня в трускавецькій мерії. Як повідомив заступник начальника КП «Трускавецьжитло» Мирон Мицько, ця ж собака покусала і енергетика їхнього підприємства. Натомість керівник відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи ТМР Адам Ластовецький поінформував, що нещодавно собака в парку покусала дитину.

Міський голова Руслан Козир розповів випадок, як бродяча собака впала в каналізаційний люк неподалік «Славутича» і її довелося витягати звідти рятувальникам. Також мер полякав присутніх оповідками, що бродячі собак йдуть полювати в ліс і завдають непоправної шкоди звірині (дичині), зокрема пернатим, косулі, зайцям тощо. Як кажуть, в людині раптом прокинувся мисливець. Мер сказав, що ці ж бродячі тварини в лісі є загрозою і для людей, причому дужче, ніж дикі тварини, наприклад, вовки, які інстинктивно уникають людей. Згодом мер договорився до того, що звинуватив зоозахисників у тому, що вони фінансуються іноземними спецслужбами – це правило, вочевидь, поширюється на всіх, хто, за словами мера, займається «дискредитацією» влади. Напевно, забув Руслан Ярославович, що політтехнологи, які сприяли його приходу до влади у Трускавці, є громадянами іноземної держави, не дуже дружелюбно налаштованої до України.

А взагалі питання з бродячими собакам могло бути успішно вирішене для Трускавця в минулому 2012 році. Ціна питання – 50 тисяч гривень. Маємо інформацію, що влада вже й обіцяла надати дві кімнати для проведення стерилізації тварин, велися перемовини. Але навряд чи при цьому були б якісь відкати, та й знайшлися, вочевидь, «потрібніші» проекти типу платних вбиралень, збудованих за громадські гроші. Отже, нема що нарікати пану Козиру та його команді на зоозахисників та звинувачувати їх у співпраці з спецслужбами іноземних держав. Навіть «чорний» жарт, який прокотився залом засідань під час озвучення інформації про витягнену з колодязя собаку, що її після цього «вбили», свідчить, що відстріли та отруєння собак у Трускавці – не висмоктана з пальця інформація, а підтверджена документально. Адже вирішення проблеми з бродячими тваринами у Трускавці свідомо затягується саме представниками міської влади, які не повинні були укладати договору з «мордовнею» зі Львова, маючи привабливу пропозицію в дрогобицькому регіоні. Тому відповідальність за покусаних дитину в парку та енергетика і листоношу на Стуса. 4 лежить не на захисниках тварин, а на представниках чинної трускавецької влади в цілому і її виконавчої гілки зокрема.

До речі, вчора, 7 квітня, про ситуацію з відстрілами та отруєннями собак у Трускавці було повідомлено віце-спікера Верховної Ради України Руслана Кошулинського, який перебував з робочим візитом у Бориславі.

Ямковий ремонт розпочали з вулиці Мазепи

Як повідомив заступник міського голови Трускавця Петро Нестерівський, Трускавець наразі єдине місто в області, де на даний момент здійснюється реконструкція дорожнього полотна. Причина цьому, зауважив Петро Васильович, у факті зупинки асфальтних заводів в області. Під час понеділкової наради 8 квітня в трускавецькій мерії було повідомлено, що ремонт доріг у місті розпочали з вулиці Мазепи. Та мер міста Руслан Козир змушений був визнати, що коштів недостатньо для того, аби кардинально змінити ситуацію зі станом вулиць у Трускавці – для цього на поточний рік варто було б мати зо 5 млн. грн. «Жодні поточні чи ямкові ремонти ситуації не врятують», скрушно зауважив міський голова.

Публікації в пресі з приводу стану доріг у Трускавці обурюють міського голову, що було видно з його вислову «Приходьте з пропозиціями». Запізно зараз говорити про неефективне освоєння понад 17 млн. грн. на дороги Трускавця у 2011 році, пішли великі гроші в 2012 на будівництво платних туалетів, на доплати та надбавки чиновникам. Але у 2013 році запросто можна перекинути на ремонт доріг 250 тисяч гривень, запланованих на купівлю машини, а також 600 тисяч зняти з ремонту приміщень мерії. Таким самим способом ще мільйончик-два можна віднайти в міському бюджеті, економлячи на незрозумілих з точки зору тверезо мислячої людини видатках. Додаткові кошти на ремонт доріг можна залучити з реклами, а також упорядкувавши стихійну торгівлю. Не обов’язково виплачувати трускавецьким чиновникам, в  тому числі і міському голові та його заступникам, премії, надбавки, відрядження та матеріальні допомоги. Так що пропозицій є багато, нема тільки у влади міста бажання дослухатися до них.

Вкотре під час наради міський голова підняв тему будівництва об’їзної дороги на Борислав, яка б вивільнила вулицю Сагайдачного від зайвого навантаження трафіком. Схвально відгукнувся мер на пропозицію віце-прем’єр-міністра щодо реорганізації Укравтодору. «Я б взагалі ту організацію ліквідував», - зауважив мер. Справедливим було висловлювання Руслана Козира і щодо того, що претензії та скарги на якість доріг люди виставляють в першу чергу на адресу місцевої влади, а не Укравтодору.

Міський голова зауважив, що рішення потрібно приймати на рівні держави. Трускавець навряд чи може розраховувати цьогоріч на якусь допомогу області в плані ремонту доріг, адже у 2011 році наше місто отримало понад 17 млн. грн. У 2013 році Львівщина, яка потребує на ремонт доріг біля 1 мільярда гривень, матиме змогу відремонтувати дорожнього покриття на суму всього лише 148 млн. гривень.

Номер вигорів повністю

Як повідомив на понеділковій нараді 8 квітня в трускавецькій мерії представник ДСНС у м. Трускавці Володимир Гординський, нещодавно в місті сталася пожежа в одному з санаторіїв, під час якої повністю вигорів номер. Під час гасіння було евакуйовано 57 осіб. Трускавецькі пожежники самостійно справилися з полум’ям, а вже після пожежі всі санаторії-тисячники ЗАТ «Трускавецькурорт» позапланово перевірила відповідна комісія. Причиною загоряння стало коротке замикання холодильника «Норд» 2006 року випуску.

Натомість минулого тижня пожежники Трускавця ліквідували пожежу в підвалі будинку 1А на вулиці Івасюка. Жінка залишила в комірчині запалену свічку, яка і стала причиною займання. Тепер самої комірчини неуважна мешканка вже не має – вогонь знищив її повністю.

Збираємо писанки

Як інформує прес-служба Дрогобицької міської ради, з 8 до 15 квітня у Дрогобичі оголошено збір писанок для участі у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Писанковий рай-2013». Приймаються писанки, крашанки та дряпанки. Писанки - виготовлені з натурального яйця. Крашанки та дряпанки - із заготовок з дерев’яної чи іншої сировини. Роботи мають бути вкриті лаком, обов’язкова наявність стрічки для підвішування на деревах. Кожна робота має бути підписана - П.І.Б., вік автора, місто проживання, контактний номер телефону.

Приймаються не лише професійно виготовлені, але й аматорські роботи. Готові вироби подавати до відділу сім'ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради (каб. 33) до 15 квітня 2013 року. Довідки за телефоном (03244) 2-05-84.

Трускавчани взяли участь в змаганнях з бальних та спортивних танців

Як інформує наше джерело, представники Трускавця взяли участь у змаганнях зі спортивних та бальних танців, які проходили у неділю, 7 квітня, в м. Львові. Конкурс «Срібний едельвейс» проходив під патронатом Міжнародної федерації танцювального спорту та Всеукраїнської федерації танцювального спорту. Участь у змаганнях взяли вихованці танцювальної студії «Савич», котра працює в приміщенні центральної бібліотеки Трускавця. Є призові місця.

Власна інформація

Богдан Матолич доручив дорожникам області розробити детальні технологічні карти для ліквідації аварійної ямковості на автошляхах Львівщини

5 квітня перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич провів спільну технічну нараду із представниками дорожньо-будівельних організацій та науково-дослідних інститутів щодо виконання ремонтних робіт на автомобільних дорогах Львівщини у 2013 році. Засідання відбулось в приміщенні Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Учасники наради обговорили ситуацію, котра склалась на автомобільних дорогах львівського регіону, а також стан готовності ДП «Львівський облавтодор» до проведення ремонтних робіт на автошляхах області. За словами начальника обласної служби автомобільних доріг Тараса Сиротинського, станом на 3 квітня необхідно ліквідувати 242 710 м2 ямковості, в тому числі 113 846 м. кв. – на автомобільних дорогах державного значення. Вартість проведення ремонтних робіт складає 52,6 млн. грн. Він також додав, що для ліквідації такої ямковості, за умови сприятливих погодних умов, необхідно близько 36 днів. План фінансування на квітень, що визначений Укравтодором, складає 14,2 млн. грн.

Тарас Сиротинський також відмітив, що у зв’язку із складними погодними умовами на Львівщині неможливо чітко передбачити початок проведення робіт з ліквідації ямковості.

Під час обговорення пропозицій щодо ліквідації ямковості Богдан Матолич зазначив: «Нам необхідно зібрати всі потенційні можливості і конкретно розмежувати ділянки доріг, адже часу залишається дуже мало. За облдержадміністрацією залишається питання фінансування, але ми повинні бути переконаними, що ці кошти йтимуть добросовісному підряднику і лише на ефективне виконання робіт. Адже якість ремонту повинна бути на першому місці. В цьому питанні повинно бути чітке взаєморозуміння».

Перший заступник керівника області звернув увагу на чіткому дотриманні технологій ремонту доріг та додав, що на кожній ділянці повинен застосовуватись окремий підхід з ліквідації ямковості. Він дав доручення сформувати детальні технологічні карти доріг, якими керуватимуться підрядники. «Обов’язково необхідно виписати певні технологічні карти на ділянки доріг, які чітко встановлюватимуть застосування тих чи інших технологій. Це має стати правилом для виконавців робіт, якого вони змушенні будуть дотримуватись. Лише в цьому разі ми зможемо вимагати якісне виконання ремонту», – зауважив Богдан Матолич.

Варто також зазначити, що представники дорожньо-будівельних організацій, присутні на нараді, висловили готовність до початку проведення робіт із ліквідації ямковості.

Перший заступник голови ОДА також наголосив, що до 8 квітня повинна бути сформована детальна карта найбільш проблемних доріг Львівщини, із зазначенням можливих фінансових затрат, термінів виконання робіт та організацій, які могли б працювати на цих напрямках. Окрім цього, він доручив скласти графік реструктуризації та погашення боргів перед підрядними організаціями.

«Цього року ми повинні розпочати роботу в новому форматі, щоб показати людям результат нашої роботи», – додав Б.Матолич.

Прес-служба Львівської ОДА

Для слабозорих учасників зошити із ЗНО будуть друкувати у форматі А3

Про це нещодавно повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ірина Зайцева. І зазначила: «Сподіваємося, що найближчим часом матимемо можливість врахувати їхні потреби під час роботи над тестами, зокрема вже цього року плануємо друк тестів більшим шрифтом і не в форматі А4, а А3».

Отож, люди з особливими потребами, які візьмуть участь у «незалежному», мають право подати разом з іншими реєстраційними документами до регіонального центру оцінювання якості освіти ще й довідку, видану лікарсько-консультаційною комісією, у якій зазначається, які саме умови необхідно створити.

Артур Сом

«Ми тут як вдома»

1 лютого закінчилося фінансування проекту, допомога молоді з вадами розумового розвитку «Дивовижні долоні». Відбувся концерт, на якому деякі друзі читали вірші. Батькам був накритий святковий стіл і вони були нагородженні листами – подяки за гарне виховання своїх дітей за працю, а також отримали подарунки у знак поваги і вдячності за активну участь у житті нашого центру. Також розпочався новий вид творчості- вишивають ікони з бісеру. Чекаємо гарної погоди, щоб вийти на вулицю, не бути замкненими в приміщенні.

Цікаво поспілкуватись з друзями центру, наприклад, Мирон: « Ми приходимо сюди вже 5 років, і почуваємось тут як вдома, ми навчились робити гарні вироби. Я для прикладу навчився вишивати, знайшов тут своїх друзів та спільну мову з волонтерами. Координатор проекту пані Людмила, і ми її любимо та поважаємо, як свою маму нам подобається з нею працювати. Ми ходимо кожного дня на молитву і молимось за наш «Карітас» і здоров’я всіх хто тут працює, та всіх жертводавців. Також до розмови приєднався Олег: « Мені 22 роки, я люблю сюди приходити, мені тут дуже подобається, я багато чого тут навчився». Кілька слів сказав Віктор: «Мені 20 років, і я із задоволенням приходжу в «Карітас», мені подобається вишивати, робити з бісеру буси, прибирати і багато іншого. Я знайшов тут своїх однодумців і підтримку. Всього в центрі 19 друзів.

Ми також організовуємо для наших друзів відпочинок та святкування, наприклад 8 березня, дні народження. У нас тут весело і цікаво! Просимо всіх людей доброї волі підтримати проект «Дивовижні долоні», особливо поки ми шукаємо фінансування. За інформацією звертайтесь за тел. (03244) 2-24-58.

Прес-служба БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Химерна опозиція

Декілька днів тому до мене зателефонував мій знайомий і заявив, що в Києві відбувся путч і потрібно би в Трускавці організувати пікет під міською радою. Дехто мене назвав «менеджером» по пікетуванні. Однак в даній ситуації не все так однозначно. Пікетування чого? Першої особи в місті, яка йшла на вибори в мери від «Фронту змін» - партії, яка начебто є в опозиції до сьогоднішньої влади. Нелогічно. Пікетувати за що? За підтримку опозиції в Україні? А вона в нас є? За ту опозицію, в якій знову є тушки? За тих трьох «гетьманів» на одного українця, кожен з яких себе бачить Президентом?

Я вже пройшов Майдан. І стояв я там не за Ющенка, а проти режиму Кучми. Я стояв там, бо вірив в нашу опозицію. Я вірив, що все буде добре, моїй родині, всім українцям. Що з того вийшло, ми всі добре знаємо. Ми йдемо по колу, яке треба розірвати. І я впевнений, що це зробить уже нове покоління, нова генерація, яка повинна сформувати громадянське суспільство на кшталт прибалтійських країн, Польщі та інших цивілізованих країн. І зроблять це не ті політики, які варяться в одній каші і в тому самому казанку. У мене є дуже багато запитань як до влади, так і до опозиції.

Ну і насамкінець, якщо в Києві є хоч якась видимість опозиції, бо є в ній ще і патріоти та порядні люди, то в Трускавці я опозиції взагалі не бачу. У нас сама влада в опозиції до своєї громади. І це є гірка правда.

Колись Шарль де Голль казав: «Опозиція – це теж Франція». Та ми не маємо Президента Шарля де Голля, і не маємо української опозиції.

Євген Бродзінський, голова ГМ «ОПОРА» в м. Трускавці

На хвилинку зупинись!

В шаленому ритмі життя, в масованому потоці найрізноманітнішої інформації з екранів телевізорів та моніторів комп’ютерів читання книг для багатьох стає обтяжливим заняттям, яке потребує багато часу і коштів. Сучасна книга, як і сто років тому, при суцільному зубожінні населення малодоступна середньостатистичній людині. У всі часи книга була вишуканим джерелом інформації для обмеженого кола споживачів, тому створювались бібліотеки, вони працюють і, постійно поповнюючись новими книгами, йдуть в ногу з сучасними потребами користувачів інформації.

Дозволю собі порівняння: споживання інформації та продуктів. Що спільного? Якщо Інтернет і телебачення – це масове, швидке, коротке інформування, як перекуси швидкого харчування (а всім відомо, до яких тяжких хронічних захворювань веде постійне таке споживання їжі), то читання книг можна порівнювати з різноманітним, повноцінним комплексним харчуванням ресторанного типу. Потрібен і час, і настрій, а головне – бажання жити достойно.

Чи не тому ми так і живемо? Шукаємо виправдання, винних, забуваючи, що не хлібом єдиним живе людина. Чи не тому наше суспільство має стільки тяжких морально-етичних патологій, які для багатьох стають звичними?

Щоб показати різноманітність наших фондів, у вітрині бібліотеки-філії №1 оформлено книжкову виставку найцікавіших нових книг, що отримує бібліотека. Щоб ви, шановні трускавчани та й наші гості, поспішаючи у своїх справах повз бібліотеку, ознайомились і переглянули виставлену добірку книг, як меню в ресторані, і вибрали для себе, цілком безкоштовно, найбажанішу, «найсмачнішу» книгу для читання.

Живіть читаючи – живіть достойно!

Віра Савка, завідувач бібліотеки-філії №1 м. Трускавця

 Обновлен 09 апр 2013. Создан 08 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником