Трускавецький вісник № 50 (593) від 9 квітня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 50 (593) від 9 квітня 2013 р.

09.04.2013 

У номері: Слово на захист Валентини Зануди; Чудо чи не чудо; Скільки років Дрогобичу; Олег Канівець проти Романа Ілика; «Ефективне» використання коштів області у Трускавці; На трускавецькому цвинтарі могили не закопують.

Новини Трускавця та регіону

Чудо чи не чудо?

Вже більше тижня до дерева біля Гошівської гори ходять трускавчани. На пошкодженому стовбурі дехто бачить зображення, схоже на ікону, дехто ж не бачить нічого. Щодня тут можна побачити осіб, які моляться, ставлять свічки, вдивляються в дерево. Представники церковної влади поки що не виступили з жодними коментарями. Вперше інформація про зображення на дереві появилася 30 березня ц.р.

«Ефективне» використання коштів області у Трускавці

У 2012 році Трускавець зайняв друге місце в обласному конкурсі «Екологічно чистий населений пункт Львівської області» серед міст обласного значення. Першого місця не здобув ніхто, третє дісталося Бориславу. В умовах економічної кризи та перманентного браку коштів на виконання різних програм Трускавець отримав кошти з обласного бюджету, які планувалося використати на озеленення. Та ці гроші пішли на вирубку туй у самому серці курорту – на бульварі Торосевича.

Постає запитання – хіба область не могла використати ефективно кошти, хіба ці гроші не могли піти дійсно на озеленення, а не на вирубку зелених насаджень? Яким чином комісії Львівської обласної ради та депутати ЛОР контролюють використання громадських коштів? А влада Трускавця нехай задумається, чому в області їй можуть відмовити у співфінансуванні проектів. Через «освоєння» коштів на «озеленення» шляхом вирубки здорових красивих дерев місто-курорт може не отримати кошти на дійсно потрібні речі – реконструкцію об’єктів освіти, культури, медицини. Кому маємо дякувати? І які кроки зробить область, щоб покарати за нецільове використання громадських коштів у Трускавці? Чи дочекаємося, що правоохоронні органи доведуть справу із зрізанням туй до завершення та покарають винних у цьому злочині згідно всієї строгості закону?

Скільки років Дрогобичу?

11 квітня в Дрогобичі відбудеться чергове, тридцять п’яте, засідання Дискусійного клубу. Експерти та небайдужі дрогобичани обговорюватимуть дві теми: “Скільки насправді років Дрогобичу?” і “Чи потрібен Дрогобичу пам’ятник лицарю?”. Крім місцевих науковців і краєзнавців, громадських діячів і журналістів на дискусію запрошені гості зі Львова.

Власна інформація

Голова фракції «Свобода» у Дрогобицькій міськраді двічі продав земельну ділянку, за яку так і не заплатив місту. У справі фігурує і трускавецька фірма.

Дрогобицькій міській раді у судовому порядку не вдалося розірвати договір іпотеки між колективним підприємством «Троянда» та Дрогобицькою філією ПрАТ «Укрінбанк». Господарський суд Львівської області своїм рішенням від 2 квітня 2013 року відмовив у задоволенні позову Дрогобицького міжрайонного прокурора в інтересах Дрогобицької міськради. Предметом застави у даному договорі є земельна ділянка площею 1,8 га в «ближньому центрі» міста, яку мерія продала п’ять років тому, але досі не отримала за неї всіх грошей.

Основним власником КП «Троянда» є Олег Хрущ, депутат Дрогобицької міської ради, голова фракції «Свобода». Статутний фонд підприємства становить 500 059 гривень. З них 500 тис. грн. – доля Олега Хруща, а 59 гривень – внесок ще чотирьох засновників.

Колективне підприємство «Троянда» 30 жовтня 2008 року уклало з містом угоду про придбання земельної ділянки в Дрогобичі на вул. Тарнавського, 33, площею 1,8 га за 2,2 млн. грн. Підприємство заплатило 429 тис. грн., а решту суми – 1,8 млн. грн. – повинно було сплатити протягом року рівними платежами по 143 тис. грн. щомісяця. Проте умов договору підприємство не виконало. 4 листопада 2010 року мерія через суд звернулася з вимогою сплати заборгованості. Судові засідання відкладались досить довго і з різних причин, але 15 лютого 2011 року Господарський суд Львівської області виніс рішення про стягнення суми заборгованості і пені за протерміновані платежі. КП «Троянда», згідно з рішенням суду, повинно було заплатити в міській бюджет 1,07 млн. грн.

За словами Олега Хруща, його підприємство має невелику заборгованість перед містом. У коментарі «Н.Г. Львів» він заявив, що сплачено дві третини від суми угоди. Точної суми заборгованості він не знає, оскільки цими справами займався не він, а директор.

Цікаво, що на момент, коли мерія звернулась до суду, ділянка вже фактично не належала КП «Троянда», оскільки була в заставі в «Укрінбанку». Іпотечний договір було укладено 20 жовтня 2010 року. Сума кредиту, яку отримав Олег Хрущ під заставу ділянки, звичайно, комерційна таємниця. Але перед тим, як передати її в іпотеку, він її продав. Точніше підписав угоду, що продасть. Ця оборудка була здійснена менше, ніж через місяць після укладання договору з містом. 21 листопада 2008 року КП «Троянда» укладало угоду з трускавецькою фірмою «ВІК» про те, що через рік укладуть основний договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,8 га за адресою м. Дрогобич, вул. Тарнавського, 33. Сума угоди – 2,2 млн. грн.

А 1 липня 2011 року «ВІК» подає до суду на КП «Троянда». У судовому засіданні встановлюють, що в якості оплати за об’єкт нерухомого майна, що є предметом попереднього договору від 21 листопада 2008 року, ТОВ «ВІК» перерахувало КП «Троянда» 2,93 млн. грн., що підтверджується платіжними дорученнями. Відповідач також визнає претензії. Суд прийняв рішення на користь позивача.

У коментарі «Н.Г. Львів» Олег Хрущ, заявив, що він не знає ніякої трускавецької фірми.

Наразі законність іпотечного договору підтвердив суд. У рішенні йдеться про те, що банк законно прийняв заставу, оскільки у підприємства був наявний державний акт про власність. Щоправда, проти посадових осіб міської ради, які видали даний державний акт про власність за відсутності повного розрахунку, 31 травня 2012 року була порушена кримінальна справа за перевищення посадових обов’язків. Однак у рішенні господарського суду цей факт ніяк не відображений.

www.lviv.nashigroshi.org

Роман Ілик проведе у Бориславі особистий прийом громадян

У четвер, 11 квітня, народний депутат України Роман Ілик проведе у Бориславі особистий прийом громадян. Прийом громадян відбудеться у приміщенні Бориславської міської ради (м. Борислав, вул. Шевченка, 42) з 11.00 до 15.00 год. Попередній запис – у громадській приймальні Романа Ілика у Бориславі, яка знаходиться за адресою: м. Борислав, вул. Т. Шевченка, 1. Графік роботи: понеділок, середа, п’ятниця – 9.00-12.00, вівторок, четвер – 15.00-18.00. Керівник: Турчин Мирон Євгенович.

Найближчим часом Роман Ілик проведе особистий прийом у Трускавці.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Під час святкування 106-річчя генерал-хорунжого УПА вимкнули електроживлення

В неділю, 7 квітня, в с. Дорожеві Дрогобицького району – родинному селі шефа штабу Української повстанської армії, генерал-хорунжого Дмитра Грицая (Перебийноса) – урочисто вшанували 106-ої річницю від дня його народження. Святковий захід відбувся біля пам’ятника Грицаю (Перебийносу), що в центрі в центрі села. У ньому взяли участь вояки ОУН-УПА, депутати міської і районної рад від КУНу і «Свободи», дорожівчани.

Перед присутніми виступили голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, колишній політв’язень Анна Рудник, голова Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів Тарас Гентош, свободівець Богдан Лісовець, помічник-консультант народного депутата України Ярослав Комарницький та інші. Звучали повстанські пісні і патріотична поезія у виконанні учнів Дорожів. Учасники святкування поклали квіти до пам’ятника генералу.

Не обійшлося без інциденту. Під час виступу голови районної ради вимкнули світло. Як вдалось з’ясувати представникам влади, район електричних мереж ніби то в цей час проводив ремонт електромережі. Хоча після телефонного дзвінка електроживлення відразу подали, але настрій в людей був зіпсутий.

Нагадаємо, що Дмитро Грицай народився у квітні 1907 року. Закінчив гімназію в Дрогобичі, з 1928 року – член Української військової організації, з 1929 року – Організації українських націоналістів. У 1943-1945 рр. – шеф ГВШ Української Повстанської Армії. Загинув в тюрмі міністерства безпеки у Празі 22 грудня 1945 року. Посмертно присвоєно звання генерал-хорунжого.

Іван Тихий, www.drohobychanyn.io.ua

Субвенція для ремонту комунальних доріг розподілена між сільськими радами

Голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький підписав розпорядження, відповідно до якого в районному бюджеті затверджено субвенцію, яка надійшла з державного бюджету, на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району в загальній сумі 1601600 грн. За ці кошти ремонт комунальних доріг, визначених органами місцевого самоврядування, буде проводитися на території Раневицької, Волощанської, Доброгостівської, Грушівської, Вороблевицької, Бистрицької Гірської, Довжанської, Болехівської, Опарівської, Верхньогаївської, Почаєвицької, Солонської, Летнянської, Дережицької сільських та Меденицької селищної рад. Сільським, селищним головам доручено забезпечити цільове використання коштів.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА

Слово на захист Валентини Зануди

В 2012 році депутат Трускавецької міської ради Валентина Зануда не побувала на жодному (!) пленарному засіданні ради, не працювала вона і в комісіях. Не надто краще ситуація виглядала і в 2011. Здавалося б, що це вкрай погано, що така бездіяльність депутатки, яка пройшла за списком Європейської партії України під № 2, заслуговує на осуд громадськості.

Але ми хочемо сказати про пані Валентину Зануду добре слово, слово на її захист. Хто-хто, а вона матиме повне право на наступних виборах заявити, що жодним чином не брала участі в тому, що коїться у Трускавці ось уже два з половиною роки. Депутат, котра свідомо не відвідує сесій міської ради, не може бути співвідповідальна за озеленення у формі масового зрізання зелених насаджень, за відстріли та отруєння тварин у місті-курорті, за стан доріг, тротуарів, мереж та й господарки міста в цілому.

Якби депутат Зануда була обрана по мажоритарному окрузі, то мешканці цього округу мали б повне право ініціювати відкликання такого депутата. Адже депутат-мажоритарник повинен відстоювати як інтереси міста в цілому, так і інтереси окремо взятого округу, того, на якому виборці делегували йому повноваження – право представляти їх в законодавчому органі міста. З цієї причини депутат-мажоритарник несе значно більшу відповідальність як за свої дії, так і за бездіяльність. Для прикладу, щоб вирішувати питання як свої, так і мешканців, один з депутатів міської ради навіть вступив у фракцію політичної сили, до якої його власна політична сила ставиться вкрай негативно.

Колективна безвідповідальність, схована за партійною ширмою – це те, з чим треба боротися. В міській раді Трускавця лідер жодної політичної сили чи її фракції у міській раді (окрім Ігоря Пілька, який в 2010 очолював «Нашу Україну») не пройшов по мажоритарному окрузі. Сергій Мицик («Фронт змін»), Руслан Крамар («Батьківщина»), Павло Швець («Свобода»), Святослав Павлечко (Партія регіонів), Олександр Ткаченко (Права воля України), Ігор Ластовецький (КУН), Богдан Процишин (Народна Самооборона), Євген Юник (Європейська партія України), Анатолій Стародуб («УДАР») – жоден з цих депутатів не здобув перемоги на мажоритарному окрузі. Одні з них просто не брали участі у виборах по мажоритарні, інші ж зайняли другі-треті чи й дальші місця, чим показали рівень своєї підтримки населенням. Це стосується і вже не депутатів – заступників міського голови Валентини Бодак та Юрія Яворського («Фронт змін» та «Пора»), котрі в 2010 стали депутатами ТМР за партійними списками власних політичних сил. В той же час бачимо, що саме так звані «списочники» відіграють ключову роль в цій раді. Мажоритарники менше дискутують, але більше думають про свій конкретний орган. Тут за позитивний приклад можемо навести депутатів Богдана Габшія, Володимира Чапського, Ігоря Гарванка, Михайла Хомича, Олега Ярему, Івана Герльовського, Михайла Малащака та інших, які не «гризуться», ламаючи списи в непотрібних баталіях, а подають конкретні пропозиції, подають запити з метою вирішення ряду наболілих проблем на своїх округах.

Приклад депутата Валентини Зануди в цьому плані є ще одним аргументом на користь повного переходу до мажоритарної системи виборів. Поки буде пропорційна система, до того часу жодним чином виборець не матиме можливості контролювати депутатів. І повернення до мажоритарки повинно відбутися на всіх рівнях – сільські, міські, районні, обласні ради і врешті Верховна Рада України.

Логічне запитання – а навіщо йшла Валентина Зануда в депутати, якщо вона повністю ігнорує засідання Трускавецької міської ради? – залишається без відповіді. Одна з наймолодших та найкрасивіших в Трускавецькій міській раді, Валентина Зануда залишається і найбільш загадковою. Адже невідома її позиція з багатьох питань, які приймаються в раді – від бурхливо політичних до таємно земельних, від розподілу коштів до згоди чи незгоди з популістськими рішеннями міського голови. Валентина Зануда вже ввійшла в історію Трускавця своєю нічим не мотивованою відсутністю – дистанціюючись від всіх інтриг осередку політичного життя міста-курорту.

Трускавецька міська рада VI демократичного скликання вже пропрацювала половину відведеного їй терміну. Оцінку цієї роботи дасть історія. Та чи знайдеться в цій історії місце для пані Валентини Зануди, котра вирішила себе надмірно не переобтяжувати депутатськими обов’язками? Адже бути депутатом – це не лише престижно, а й відповідально.

Сподіваємося, що на наступних виборах Валентина Зануда матиме аргументи для виборців, зуміє пояснити своє вперте ігнорування роботи ради – на пленарних засіданнях, депутатських комісіях. Втім, прозвітувати перед виборцями про виконану роботу мали б уже всі депутати Трускавецької міської ради згідно чинного законодавства України. І депутат Зануда – не виняток, а підтвердження правила. Як гласить лозунг, «вся влада – радам!».

Бездіяльність – це погано. Краще робити щось, ніж палець об палець не вдарити. Хто нічого не робить, той не помиляється. Але коли тих помилок більше, ніж добрих намірів, це викликає підозру. Тож краще вже нічого не робити, ніж робити явне зло, причому постійно. Ось тому і стаємо на захист Валентини Зануди. У її випадку бездіяльність – менше зло, а можливо й благо для міста Трускавця.

Володимир Ключак

На трускавецькому цвинтарі могили не закопують?..

Брав участь у похоронах родича, якого хоронила його рідна сестра, кругла сирота (без батька і матері), на даний момент непрацююча, бо нещодавно народила дитину і тим не менше займалась похоронами свого старшого брата. Всі, хто знали цю родину, допомагали чим могли, санаторій дав машину, отець Ярослав і дяк провели парастас і службу Божу у церкві та на цвинтарі, не взявши у дівчинки і родичів жодної копійки – бо добре знають, яка там непроста ситуація. І ось священник, на цвинтарі завершив службу Божу, люди моляться, а могилу нема кому закопувати. При тому, що було оплачено кошти згідно договору-замовлення на організацію та проведення поховання в сумі 294 гривні.

Закликали старшого по цвинтарі і він сказав: “а ви заплатили лише за КОПКУ могили“, а для того щоб ЗАКОПАТИ потрібно ДОДАТКОВО ЗАПЛАТИТИ близько 600 гривень (шістсот) гривень і я позвоню хлопцям, які цим займаються і вони закопають, бо у штаті немає людей для ЗАКОПУВАННЯ могил.

Звичайно, родичі прибиті горем не сперечаючись почали у костюмах і новому вбранні власноруч закопувати могилу, всі хто копав повимазувались і були по коліна у болоті. Старший по цвинтарі в кінці прийшов забрав лопати і пішов по своїх справах. Будучи свідком цих подій я запитав чи є документи які підтверджують право на цвинтарі закопувати могилу, мені дали оригінали, які тут викладаю. І ось що зауважую, в ДОГОВОРІ (поганенька ксерокопія заповнена від руки – ціною 6.30 грн.) вказано: “Закопування в могилі труни з тілом померлого“.

Відкрите питання до керівництва КП “Парк Курортний”: чи проводите лікбез працівникам, щодо змісту договорів, які підписує адміністрація та функціональних обов’язків працівників за які вони справно отримують зарплату з кишень громади міста? Так само цікаво, чи закопують у могили людей, у яких не має родичів (безхатченки), чи десь може є склад, який санепідемстанція скоро найде?

Ось вам і влада погана в Києві, як вона може бути файною?!

Коли тут, у нас на місці “СВОЇ” НАЖИВАЮТЬСЯ НА ТЯЖКОМУ ГОРІ – СМЕРТІ БЛИЗЬКИХ.

Святослав Грабовський

Фракція "Свободи" у Львівській облраді ініціюватиме заслуховування на сесії правоохоронців щодо нищення пам'ятників українським національним героям

Фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді ініціюватиме розгляд на сесії питання про нищення на Львівщині пам'ятників національним героям та заслуховування керівництва правоохоронних органів щодо розслідування цих резонансних справ. Про це заявив голова фракції ВО "Свобода" Андрій Холявка.

"Уже минув місяць після того, як вандали знищили пам'ятник Бандері на Стрийщині та барельєф Шухевича в Білогорщі, однак досі нічого не чути про результати розслідування цих справ, - зазначив Андрій Холявка. – Більше того, цими вихідними сталося ще два акти вандалізму. Злочинці діють системно, не виключено, що вони не зупиняться на скоєному. Ми хочемо знати, чи має міліція якісь версії, кого підозрює, як працює над попередженням таких злочинів".

Нагадаємо, що в ніч на 7 квітня у селі Великосілки Кам'янка-Бузького району вандали зруйнували пам'ятник провідникові ОУН Степанові Бандері. У ніч на 8 квітня знищили Стелу героїв біля реабілітаційного центру ветеранів УПА "Говерла" в Моршині.

Раніше, в ніч на 6 березня, у Волі-Задеревацькій на Стрийщині було пошкоджено меморіальну таблицю та пам'ятник Степанові Бандері, а в ніч на 7 березня – барельєф Романові Шухевичу в Білогорщі біля Львова.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

 Создан 09 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником