Трускавецький вісник № 51 (594) від 10 квітня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 51 (594) від 10 квітня 2013 р.

10.04.2013 

У номері: Звернення до Владики Ярослава Приріза; Інтерв’ю з Володимиром Фірманом, Оситпом Магуром та Геннадієм Саєнком; З прийому міського голови; Кримінальні та спортивні новини; Всеукраїнська акція «Почуйте всі»; Діти не голодні; Трускавецька влада шкодить розвитку курорту; Моя хата скраю.

Новини Трускавця та регіону

Опалювальний сезон у Трускавці можуть продовжити

Якщо найближчі три дні температура в місті не підніметься вище 8 градусів тепла, ми опалювальний сезон продовжимо, - запевнив заступник міського голови Трускавця Петро Нестерівський. Адже починати та завершувати опалювати потрібно орієнтуючись не на дати, а на погоду та температуру на вулиці, - переконаний чиновник.

Власна інформація

 

Надходження до бюджету збільшено на 6,2 млн. грн.

За І квартал 2013 року ДПІ у м. Трускавці до Зведеного бюджету мобілізовано 34,2 млн. грн., що на 6,2 млн. грн. більше ніж за І квартал минулого року.

Планові призначення виконано на 104,1%. Приріст надходжень становить 1,3 млн. грн.

Державний бюджет за І квартал 2013 року поповнився на 17,2 млн. грн. Ця цифра перевищила минулорічні показники на 4,9 млн. грн. Найбільшу частку надходжень до державної скарбниці складає ПДВ, його надійшло 9,4 млн. грн. або 54,8%. Надходження податку на прибуток в загальній складовій державного бюджету становлять 7,2 млн. грн. або 42%. Приріст до показників минулого року – 4,4 млн. грн.

До місцевого бюджету платниками міста за цей же період сплачено 17 млн. грн. податків, що на 1,2 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року та на 0,9 млн. грн. більше запланованого. Основну частину місцевої казни, а саме 56,8 %, складає податок з доходів фізичних осіб, його надійшло 9,7 млн. грн., на 0,5 млн. грн. більше І кварталу 2012 року.

Від сплати земельного податку до бюджету міста надійшло 4,4 млн.

Надходження єдиного податку від суб’єктів підприємницької діяльності склали 1,2 млн. грн., що майже на 0,5 млн. грн. перевищує відповідні показники 2012 року.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

Я хочу чути теж

 

2-3% населення земної кулі страждає на зниження слуху.

Наявність слуху в житті людини надзвичайно велике. Особливо важливий функціональний стан органу слуху у дитячому віці. Трагедія глухої дитини полягає у тому, що зниження чи відсутність слуху у дитячому віці веде до зміни або відсутності мови. А це породжує проблеми соціального характеру. Виникає необхідність утримувати і навчати таких дітей у спеціалізованих дитячих закладах, навчати та працевлаштовувати з урахуванням особливостей наявності слуху і мови.

Щорічно народжуються та виявляються в процесі розвитку сотні і тисячі дітей з вадами органу слуху. Зниження слуху вродженого характеру виявляються в перші 2 роки життя, одночасно з цим виникають набуті зниження слуху і глухота.

Виявлення залишків слуху, правильний підбір слухового апарату і подальший нагляд у сурдолога та сурдопедагога допомагає дітям повноцінно розвиватися і навчатись.

З метою надання благодійної допомоги дітям з вадами слуху в рамках проведення Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» проводиться VIII-а Всеукраїнська акція «Почуйте всі» з 7 квітня по 28 квітня 2013 року у Львівській області.

Прохання до небайдужих долучитись до цієї акції.

О. Д. Семанюк, лікар-оториноларинголог Трускавецької міської лікарні

Звернення до Владики Ярослава Приріза

Єпарху Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Преосвященному владиці Ярославу Прирізу ЧНІ

03.04.2013 р., м. Дрогобич

Звернення

Слава Ісусу Христу!

Своїм листом від 28.03.13 р. і 03.04.13 р. ми, громада УГКЦ церкви Вознесіння Господнього (м. Дрогобич, вул. С. Наливайка, 1-А), звернулась особисто до Вас, Владико, з проханням , щоб другу Службу Божу в нашій церкві і надалі відправляли отці Василіяни з монастиря Святих Апостолів Петра і Павла, що в місті Дрогобичі, а також просили Вашого дозволу і благословення на передачу в довгострокове та безкоштовне користування церкви Вознесіння Господнього Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя УГКЦ в Україні.

Однак до сьогоднішнього дня ми не маємо ніякої офіційної письмової відповіді на обидва наші звернення, а другу Службу Божу в церкві правлять не Отці Василіяни, а отець Г. Комар. Більше того, як нам стало відомо, ігумену монастиря о. Павлу, про який йде мова вище, та о. Назарію, офіційно заборонено відправляти Службу Божу в церкві Вознесіння Господнього.

Ми добре усвідомлюємо, що таке єдність Греко-Католицької Церкви, а тому не хочемо ніякого протистояння, що на руку лише ворогам Церкви. Але зрозумійте і Ви, що затягування відповіді на запит громади, яка є власником будівлі церкви, що підтверджено відповідними документами, члени якої звели цей величний храм, як мовиться кров´ю і потом, не вирішує справи. На такі звернення треба реагувати і давати обґрунтовану відповідь, щоб не збурити ситуацію. Кому потрібне зло? Ми хочемо торувати Божою дорогою і весь час йти до Бога, а не впадати в марнослав´ї. Ми впевнені, що нас почують і порозуміння буде знайдено, наші запити будуть вдоволені.

Ми далекі від ультиматумів, але буде дуже прикро, якщо ситуація змусить нас вдаватися до більш радикальних дій, чи то звертання у вищі духовні, аж до Верховного Архиєпископа Преосвященного Святослава, а може й державні інстанції.

З глибокою повагою та великою надією на благовісні для нас рішення.

Благословіть Владико.

Слава Ісусу Христу!

Братство церкви Вознесіння Господнього

Прийнято на загальних зборах Братства 09.04.2013 р., протокол № 5.

 

Моя хата скраю?

Прислів’я «Моя хата скраю», на щастя, відноситься не до всіх. Не так давно на одному з провідних каналів України появився телепроект, який сколихнув і зачепив за живе багатьох українців. Всі глядачі з жахом спостерігали за людською байдужістю та вимірювали ступінь милосердя людських сердець.

Вчора, 10 квітня, один з таких випадків стався і зі мною. Ввечері близько 19.30 з вікна своєї кухні, а я живу в одній із 5-поверхівок на вул. Івасюка у Трускавці, побачила чоловіка, який лежав просто на землі біля лавки та намагався піднятися, але кожна його спроба з інтервалом у пару хвилин була марною. Спостерігала я також і за перехожими, які просто йшли повз цього чоловіка, оглядалися, але жодної допомоги ніхто не запропонував. Поміркувавши, що робити і як діяти, куди дзвонити, спочатку відправила свого чоловіка, щоб допоміг йому підвестися, бодай лягти на лавку, а не на сирій землі лежати. Старший чоловік віком приблизно років 70-ти, був дуже п’яний, ледве розмахував руками і просто лежав. Кожна спроба мого чоловіка та й двох підлітків, які часто «тусуються» біля нашого під’їзду, підняти п’яного чоловіка була марною, він просто не міг стояти на ногах і продовжував валятися на сирій землі. Не знала як діяти далі, але почала дзвонити спочатку до міліції, черговий міліції мені відповів: «ми до цього нічого не маємо, дзвоніть на швидку». Зателефонувавши на швидку, розповіла все, що трапилось, кажу, що боюся, щоб чоловік до ранку не помер, хоч немає вже морозів, але все ж таки – вік. Спочатку чергова медсестра сказала «дзвоніть до міліції», відповідаю їй, що вже туди телефонувала – направили до Вас. Медсестра записала мою адресу та номер телефону і сказала - добре. За пару хвилин я побачила карету швидкої допомоги вже біля під’їзду, двоє медичних працівників – жінок, водія, та й мабуть двох перехожих чоловіків, спочатку намагалися щось у нього розпитати, допомогти піднятися, але потім чоловіки ледве донесли його, всього в болоті, до швидкої. Що було далі, я не знаю, головне, що не залишили байдужі люди цього чоловіка замерзати просто неба.

Впевнена, що такі випадки не є поодинокими, завжди потрібно проявляти милосердя. І тоді можливо стереотип, що «всі байдужі і нікому ні до кого немає діла» або «моя хата скраю» буде поламано. Хто знає, може і з нашими близькими, не дай Боже, могло таке трапитись.

Треба сказати спасибі працівникам швидкої, що не розвели руками, а допомогли цій людині, та й керівнику міської лікарні – все ж таки від правильного керування залежить багато.

Мар’яна Губицька

 

Володимир Фірман: «Великі проблеми вирішуємо невеликими кроками»

Минув перший квартал року. Він був дуже складним як для бориславської влади, так і для міської громади. На перший погляд лагідна зима стала справжнім випробуванням не тільки для українців, а й практично для всієї Європи. Небачені березневі снігопади перевірили, чого варті наші посадовці, наші комунальні й рятувальні служби.

Але життя, попри примхи погоди, продовжується. Потрібно думати про те, як будемо жити і працювати упродовж усього року. У місті проблем нагромадилося багато і як їх збирається вирішувати бориславська влада, поговоримо сьогодні з міським головою Володимиром Фірманом.

- Володимире Стаховичу, минулого тижня Ви взяли участь у форумі Асоціації міських голів України у Львові, а тиждень перед цим «стажувалися» у столиці. Які ідеї для втілення у Борислав привезли із собою, для використання їх у повсякденній роботі?

- Перш за все, в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії в Інституті державного управління при Президентові України регулярно проходить навчання міських голів та голів райдержадміністрацій. Рівнем його всі дуже задоволені. Адже доводилося слухати і спілкуватися зблизька з відомими посадовцями Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України. Була можливість порівняти і співставити проблеми, які всюди однакові. Зустрілися представники із різних регіонів України – Донецька, Закарпаття, Житомира. Рівного. Одеси... Між міськими головами, хоча вони представляють різні регіони та політичні сили, ніякого протистояння чи непорозумінь не було. Навіть порівнювали: каналізація однаково неприємно пахне як у Львові, так і в Донецьку. Особисто я здружився з міськими головами Димитрова. Вугледара, Дзержинська. Ми дійшли у спілкуванні висновку, що міський голова має бути позапартійним, служити громаді, а не якійсь окремій політичній силі.

- Якщо конкретніше, хто проводив у Вас заняття в Інституті?..

- Була дуже плідною зустріч із Міністром охорони здоров'я Раїсою Богатирьовою. Дуже розумна жінка. Мене цікавила суть запланованих реформ у медицині. Цю проблему жваво обговорювали. Під час анкетування міські голови, подавали конкретні пропозиції, які далеко не збігалися з офіційним баченням, як проводити реформи. На жаль, за традицією, їх проводять «зверху», не враховуючи реальних ситуацій на місцях.

Виступав перед нами заступник Міністра житлово-комунального господарства.

- А зустріч у Львові - це своєрідне продовження зустрічей у Києві?

- Я б так не сказав. У Львові - набагато вищий рівень. Це був форум керівників місцевого самоврядування. Якщо у Києві в нашій групі зібралось близько двадцяти голів, то в нашому обласному центрі - понад сто. І проблеми тут ставили гостро, конкретно - вироблено і прийнято декларацію з десяти пунктів. Один із головних - держава на сьогодні не виконує своїх зобов'язань щодо органів місцевого самоврядування у частині делегованих повноважень. На прикладі Борислава: фінансування бюджетних установ маг іти не із бюджету Борислава, а з державного. Насправді, все лягає на нас. Під кінець року, якщо не вистачає, кошти у вигляді субвенцій виділяють нам. А держава маг брати таке фінансування на себе протягом року.

Чи взяти податок із фізичних осіб. Він мав би йти не на зарплату бюджетним працівникам, а на вирішення місцевих соціальних проблем. В такому випадку ми не стояли б із простягнутою рукою, випрошуючи кошти на будівництво мосту чи на ремонт доріг. Ці та інші проблеми можна було б вирішити власними ресурсами. А так чекаємо, що нам кошти дадуть на дороги, мости, дахи, ліфти. Із Києва не видно. які проблеми першочергово потрібно вирішувати на місцях.

- Кого виділили б у Львові із тих, хто виступав перед Вами? Чиї ідеї взяли на озброєння?

- Від адміністрації Президента виступала Марина Стаднійчук, від комітету Верховної Ради - Давид Жванія. Дуже сподобалися мені виступи черкаського міського голови Сергія Одарича, міського голова Житомира Володимира Гройсмана, представників німецького Фонду Фрідріха Наумана, канадського місцевого самоврядування.

У виступах наголошено, що на сьогодні Бюджетний кодекс не дає можливості розвиватися органам місцевого самоврядування. Він. навпаки, сковує руки. Отже потрібно негайно вносити до нього зміни. На цьому особливо акцентували промовці, такий пункт теж внесено в декларацію.

- Володимире Стаховичу, надворі - запізніла весна, яка ніяк не настане - перезимували березень, маємо перезимувати ще й квітень. Але найактуальніші в Бориславі й надалі три проблеми - вода, дороги й мости. Як Ви бачите можливості їх розв'язання нього року?

- Ми розмовляємо 1 квітня - у день сміху. Але в березні нам було явно не до сміху. Хочу подякувати всім, хто самовіддано працював оті дні. хто продемонстрував відповідальність і протиставив себе сніговій стихії, якої на наших теренах весняної нори не було понад сто років. Тієї першої снігової п'ятниці я ще був у Києві, але старався впливати на ситуацію. Зрештою, і команда моя була па місці. На один день відмінили занятгя у школах. Зменшився потік людей на вулицях, бо того дня відмінено деякі рейси автобусів, зокрема міжміських. З'ясувалося, що у Трускавці застрягло на зупинках близько ста чоловік. Працівники міліції перевірили дорогу до сусіднього міста, аж тоді на виручку виїхали два автобуси. Ми навіть не знали, що транспортники самі відмінили рейси. Другий раз уже не було таких ситуацій - були більш підготовлені. Все. зрозуміло, впирається в кошти. Але дали собі раду. Порівняймо, як було у Києві, та й у Львові. А в нас далеко не ті ресурси...

- Разом зі снігом техніка зішкрібала й асфальтове покриття. Тепер дороги дуже вже розбиті, окрім вулиць Трускавецької, частини Володимира Великого і Т. Шевченка...

- Ми всі маємо збагнути, що годі робити неякісний ремонт доріг. Досить халтурити! Це не тільки наша проблема. а й загальнодержавна. Щодо ремонту доріг — усе залежить від коштів. Певні надії є. Цього року півтора мільйона гривень на ремонт доріг мають виділити нафтовики. Але ще нема механізму передачі цих коштів. Надіємося й на обласний бюджет - один мільйон двісті тисяч гривень. У плані проштовхування коштів на дороги активно працює депутат обласної ради Осип Магур. Надіємося отримати шість мільйонів на ремонт вулиць С. Бандери і Дрогобицької. Плануємо відремонтувати вулиці В. Івасюка та М. Грушевського, заплановані ще минулого року.

Після морозів одразу візьмемося за вулицю Данила Галицького. Спробуємо тут випробувати італійську технологію. Побачимо, як вона себе проявить.

- Пане голово, Ви зі своєю командою з перших місяців каденції взялися за вирішення проблем водопостачання, її отримали у спадок. Як вважаєте: чи вдалося Вам подолати тут найскладніші рубежі?

- Наскільки нам вдалося поліпшити ситуацію, судити бориславцям. Але це питання ми жодного дня не випускаємо з поля нашої уваги. Треба довести до кінця будівництво нового локального водозабору «Ріпне», відремонтувати водозбірник на вулиці С. Палія. Вже вироблено документацію на ремонт водозабору «Рибник». Стратегія така, аби вдень забезпечувати воду з локальних водозаборів, уночі - з Рибника, коли дешева електроенергія. Словом, маленькими кроками стараємося вирішити цю найболючішу для Борислава проблему. Є тут резерви - у поліпшенні роботи самих працівників водоканалу. Особливо абонентської служби. Згадайте, коли ви останній раз бачили контролера водоканалу?

Цього тижня маємо отримати німецький прилад для скапування землі на глибину до семи метрів. Він дасть можливість знаходити старі шурфи, трубопроводи, в тому числі й пластикові, а також витоки води. Він працює за принципом МРТ, що його застосовують у медицині. Точність цього приладу дуже висока.

- Ще одна проблема: мости. Вона дуже болюча.

- Нам уже повернули раз відкорегований проект. Якщо все буде добре, оголосимо тендер на будівництво нового мосту па вулиці Героїв ОУН-УПА. Але не будемо забігати наперед. Усе. що від нас залежить, ми зробили.

- Володимире Стаховичу, традиційне запитання: у Вас є команда, люди, на яких Ви розраховуєте в кожній справі. Кого відзначили б із депутатів чи фахівців?

- На жаль, у команді не завжди є розуміння моїх поглядів, моїх прагнень. Є багато справ, які мають вирішувати наші обласні депутати. Але чомусь так виходить, що кошти йдуть на Самбір, Городок, Комарно, а Борислав майже не отримує фінансування. Тут мало би бути потужне депутатське лобі, народні обранці мали б проявляти більшу активність. Мені незрозуміла позиція депутата, який агітує за надання в концесію нашого водоканалу фірмі, що навіть не зареєстрована в Бориславі.

- Хотілось би закінчити цю розмову на більш оптимістичній ноті. Що може додати обнадійливості в міському господарюванні?

- Сподіваємося, що з 1 травня відновиться фінансування у міський бюджет прибуткового податку від підприємств нафтової промисловості - Бориславської експедиції, виробництва з переробки газу Долинського ГПЗ, цеху тампонажної контори. Це значні кошти, які в нас забрали понад рік тому. Не всім це подобається, є спротив долинян, які отримували ці кошти. Закономірно: кожен відстоює своє. Є надія, що наша фінансова ситуація трохи поліпшиться.

Що мені подобається останнім часом? Чимало громадських, релігійних організацій переймається проблемами чистоти Борислава. З цього приводу до мене зверталися й активісти молодіжної скаутської організації, і «Пласту», і міської організації Союзу Українок, і Церкви євангельських християн-баптистів. Громадськість проявляє ініціативу, щоби навести лад у місті. Це добре, що рух пішов із боку громади. Чи взяти оту громадську опіку над лелеками, яку взяли над беззахисними птахами небайдужі паші люди - підгодовують їх, рятують від загибелі. Це воістину по-християнськи.

Ми радіємо, що останнім часом рясніють повідомлення: бориславці стають чемпіонами України з різних видів спорту, а наші маленькі вихованці перемагають на конкурсах танців, музики. Перспективним виглядає перетворення Борислава в Міжнародний паломницький центр. С велика зацікавленість у цьому і духовних, і ділових кіл. А МПП «Романтик» зі Львова готове надати Бориславу фінансове сприяння в побудові пам'ятника Т. Шевченку на суму 100 тисяч гривень. Отже, не все так у нас погано. Потрібно більше усміхатися один одному. Оті маленькі перемоги наших краян не проминуть безслідно. З них і складається велика перемога навіть у, здавалось би, безнадійній ситуації.

Розмову записав Роман Соловчук, газета «Нафтовик Борислава»

Геннадій Саєнко: «Знімаючи біль, я повертаю людині радість життя»

У Трускавець прибувають люди, щоб за допомогою славнозвісної «Нафтусі» вилікуватися від захворювань нирок і міхура, очистити організм від шкідливих шлаків. Та дуже часто буває, що у прибулих, та і в місцевих мешканців, є чимало супутніх недуг, які впливають на стан людського здоров’я. До них, зокрема, належать болі в суглобах та хребті, які бувають нестерпні.

Зняти ці болі, підлікуватися (бо відомо – остаточно вилікуватися від цих хвороб неможливо), а отже подарувати людині добрий настрій, відчути себе здоровою – у готельно-курортному комплексі «Карпати» здатний зробити такі послуги чудовий лікар, фахівець з мануальної терапії, за плечима якого багатолітній досвід роботи на цій ділянці медицини, засновник і керівник кабінету нетрадиційної медицини Геннадій Євгенович Саєнко. Незважаючи на свою зайнятість, він знайшов час, щоб розповісти нам про методи, якими знімає у людей болі, засобами впровадженого ним лікування.

- Геннадію Євгеновичу. розкажіть, будь ласка, трохи про себе – де народилися, де навчалися, працювали.

- Народився я у дуже відомій місцевості – це селище Петриківка, яке славиться петриківськими розписами, виробами якого прикрашений зал України в ООН. Там закінчив Дніпропетровський, тоді ще ордена Трудового Червоного прапора медичний інститут, зараз медакадемія. Навчання закінчив у 1984 році за фахом психіатрія –наркологія. Але так сталося у житті, що перекваліфікувався на неврологію, і зараз я лікар-невропатолог. На даний час займаюся патологією хребта уже біля п’ятнадцяти років.

- Чому ви вирішили зайнятися нетрадиційною медициною? Що послужило поштовхом для такого рішення?

- Усе сталося чисто випадково, У мене була травма хребта, і я ледве не потрапив під ніж хірурга. І тільки завдяки хорошому лікарю я вийшов з цього стану. Лікувався я в Запоріжжі у лікаря Ігоря Харченка, який працював у другому неврологічному відділенні, що займалося патологією хребта і діяло на базі кафедри професора Клименка. З допомогою Ігоря Івановича відновився, а потім поїхав до нього вчитися. Хоча у мене була досить успішна кар’єра. Я пропрацював, і досить успішно, на посаді психотерапевта у санаторії «Карпати» понад 20 років.

- Скільки років ви займаєтеся уже такою практикою?

- Суто вертебрологією, тобто патологією хребта, десь коло п’ятнадцяти.

- Чим, скажімо, приманила, зацікавила вас ця професія?

- Чим зацікавила? Скажімо так, ти на очах бачиш результат, ефект від своїх дій. Біль – це найжахливіше, що може спіткати людину. Він виснажує її, перетворює її життя на тяжкі страждання. Він просто принижує, знищує людину. І тому зняття болю настільки міняє обличчя людини, наскільки змінює її радість сприйняття світу. І коли бачиш на очах ті зміни, то, звичайно, ти зразу відчуваєш результати своєї праці.

- А тепер по суті – що таке нетрадиційна медицина?

- Я не займаюся суто нетрадиційною медициною. Я займаюся мануальною терапією. Це відновлення руху суглобів, хребта, або кінцівок, відновлення повного обсягу рухів за допомогою, скажемо, впливу дотику рук лікаря. І тому відновлення руху в суглобах приводить до зняття больового синдрому. Тобто, коли людина приходить з болем і за допомогою певних ручних прийомів ти знімаєш цей біль.

- В один час добра слава йшла про відомого лікаря Касьяна з Полтавщини, який вміло знімав болі спини, відразу, як кажуть, ставив людей на ноги. Чи користуєтеся ви у своїй практиці його досвідом?

- Ні. Значить, пан Касьян використовував досить унікальну практику, якою володіють люди, маючи вроджене відчуття глибини удару. У нього ударна техніка, як в східних єдиноборствах – стоїть вісім цеглин, ти зверху вдарив, випали четверта і п’ята, а зверху і знизу залишилися. Так і пан Касян – коли наносить удар, він досягає суглобів хребта. При цьому треба чітко знати, на яку глибину проникає удар. Тому це вроджене відчуття. Сам Касьян казав – я маю п’ять-шість учнів, які здатні наслідувати, перейняти мою практику, інші лише ознайомлені з моїм методом. І навіть у самого Касьяна було ускладнень до двадцяти відсотків. Це досить великий процент. Чому? Тому, що при цьому на результат лікування може вплинути багато факторів: ти перемовився з дружиною; з якихось причин не виспався; прийняв дозу алкоголю, і так далі.

Я використовую інші маніпуляції, так звані важелеві. Вони всі виконуються в обсязі фізіологічного об’єму руху. І то навіть не анатомічно, а фізіологічно. Тому при правильному підході вони не шкідливі у своїй сутності. У нас за п’ятнадцять років практики набереться до чотирьох відсотків випадків, коли ми не змогли допомогти людині. У більшості випадків ми надаємо відчутну допомогу. А в деякій частині взагалі знімаємо больові відчуття.

 - Люди з якою недугою звертаються до вас за допомогою?

 - Звертаються найперше з больовим синдромом. Їм, чесно кажучи, все одно, яка в них недуга. Вони кажуть – зніміть мені біль, бо не можу жити. А якщо з клінічної точки зору говорити, то це прояви гострого артриту, це явище м’язевотонічного характеру – больові синдроми в результаті спазмів м’язів, спондилоартрозу – запалення суглобів хребта, це корінцева симптоматика – запалення корінця нерва, який виходить з хребта. Це явище спондиліту - запалення тканин, які оточують диск. Це больовий синдром в результаті кили диска і протрузія диска, тобто його випирання. Ми працюємо з больовим синдромом. І це ніяк не явище остеохондрозу. Остеохондроз сам по собі не дає болю. Це пристосувальна і інволятивна реакція в житті людини як відповідь на прямоходіння і вагові навантаження. І сам по собі остеохондроз болю не дає, а от етапи, що виникають на його основі, дають біль. То, фактично, ми знімаємо больовий синдром.

Не можна сказати, що ми остаточно виліковуємо людину від цієї хвороби. Вона не лікується. Але зняти біль, дозволити людині працювати в повному обсязі, відчувати активні сили – це, я вважаю, і так велика і корисна справа

- Назвіть пару конкретних випадків, коли ваш метод лікування допоміг хворому, дав бажаний результат.

- Дуже запам’ятався мені пацієнт з Москви, якого привів мій клієнт-відпочивальник з Кіровограда. Вони жили в «Ріксосі», але він його привів до нас, бо цю людину клали на операцію. У нього був біль у попереково-крижовій ділянці, у спині. Протягом п’яти років людину клали на операцію. А це минуло сім років і кожного разу, коли приїжджає на курорт, приходить до нас на профілактику і каже - я дякую тому кіровоградцю, який привів мене до вас за руку.

Другий приклад. Людина скаржиться на біль в колінному суглобі. І готова була йти на операцію. Після першої маніпуляції на коліні я не можу сказати, що в цього чоловіка все відновилося, але біль зник. І він, чесно кажучи, не дуже добрими словами згадував ті чотири роки, протягом яких його лікували різними методами, і не могли зняти цей важкий больовий стан. Ось лише два приклади, а їх можна навести безліч.

- Дайте декілька порад, які би стали корисними для хворих людей, що переносять такий біль.

- Значить, найперша порада. Що б не говорили лікарі, які б вони не давали поради – найкращий метод лікування – це фізкультура. Тільки фізкультура! Це – найперше. Єдине що? Тут треба виходити з двох принципів: вправи розділити на дві категорії. Перша категорія: це укріплення м’язів. Друга: відновлення, або підтримка рухливості суглобів.

Другий принцип – це перебороти свою лінь. Людина лінива у своїй сутності, тож треба виходити з того, що необхідно брати мінімум тих вправ, що суто необхідні. Але робити їх систематично, кожен Божий день, незалежно від того, як ви провели його вчора. Якщо ви це будете робити – через півтора-два місяця ви будете себе почувати прекрасно і згадувати мої слова.

Треба не боятися носити важке, людський організм для цього пристосований. Треба просто чітко уявляти гігієну підйому важкого, не боятися ходити, більше рухатися. І ніяких корсетів. Корсети мають певне призначення в конкретних локальних випадках. Наскільки людина буде рухливою, жвавою, настільки вона буде здоровою.

- Назвіть дві – три фізичні вправи, які можна використовувати кожній дорослій людині в кімнатних умовах при таких недомаганнях.

- Особистий приклад. Я кожен ранок виконую шість вправ, які займають сім – десять хвилин. Перша вправа – я лягаю на спину, ноги згинаю і кладу на підлогу, качаю прес. Друга – лягаю на живіт і просто піднімаю голову та качаю спину підклавши подушку під талію, піднімаю ногу і згинаю корпус – так качаю бокові м’язи. Це я укріплюю м’язовий корсет.

Наступні три вправи. Стоячи, повертаю тіло вліво-вправо. Друге – нахиляю корпус вліво – вправо. І нахиляю корпус вперед – назад, це третя вправа. І є дуже унікальна вправа, яку придумала лікар-реабілітолог з Австралії Сара Кі. Це коли сідаєш навшпиньки і головою між своїми колінами стараєшся дотягнутися підлоги, рахуючи про себе до тридцяти. Таким чином ти витягуєш хребет, це все займе до десяти хвилин, але заряджає чудово.

- Ви приймаєте тільки відпочивальників «Карпат» чи й мешканців міста?

- Ні, ні. І мешканців ми приймаємо. Для місцевих людей у нас навіть система знижок існує. Ми приймаємо усіх, хто до нас звертається, і громадян з інших держав. У нас існує декілька відділень у Трускавці, у Моршині. Є такі кабінети у Запоріжжі, у Рівному

- Як ви дивитися на розвиток медицини, і зокрема, нетрадиційної, на найближчий час?

- Ну, чесно кажучи, взагалі наша медицина суто на даний час йде не зовсім правильним шляхом. Все ж таки мені більш близька та медицина, що діяла при Союзі. На жаль, як мені відомо, в західній медицині втрачається індивідуальний підхід. За протоколом лікування ми не бачимо людини. Саме головне в розвитку медицини не в тому, що вона традиційна чи нетрадиційна, а те, щоб вона концентрувалась на особистості людини, а не на протоколі.

- Стосовно вашої клініки. Ви давно уже в «Карпатах»?

- У «Карпатах» я працюю з 1986 року. І це завдяки Левові Ярославовичу Грицаку я виріс, сформувався як лікар. Був у мене в житті період, коли я ледве не кинув медицину і пішов у бізнес, пов’язаний з фармакологією. Та Лев Ярославович своїм професійним чуттям побачив у мені талант лікаря і переконав розвивати його. Так завдяки йому я виріс як лікар. Завдяки йому існує і розвивається наша клініка. До речі, на базі ГКК «Карпати» знаходиться наше основне відділення (базове), де ми навчаємо спеціалістів, готуємо лікарів з вертебрології.

- Так, відомо, ваша клініка славиться добрими справами, презентабельна. Та чи не плануєте ви її розширювати?

- Так. Незабаром ми будемо відкривати медичний центр такого мікроклінічного, діагностичного типу, де буде ультразвукова діагностика, фіброгастроскопія, ректомоноскопія, алергологія, імунологія, ревматологія, гастроентерологія, гінекологія, урологія та інші спеціальності.

- Якщо не таємниця, коли і де планується така подія?

- Думаю, через місяць буде її відкриття. А діятиме вона на першому поверсі восьмиповерхового будинку, що зводиться через дорогу навпроти ресторану «Парламент».

- Що б ви хотіли побажати своїм клієнтам?

- Перш за все, щоб вони були здорові і ніколи не вдавалися до лікарів. Але ж Бог дав нам тіло, але не зобов’язувався ним опікуватися. І я вважаю, що відношення до свого тіла – це аналог відношення до своєї роботи, сім’ї, дітей. І якщо відноситесь недбало до свого тіла, так же недбало відноситесь до всього іншого. Я хотів би побажати своїм клієнтам любити себе і своє тіло.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Діти не голодні

На березневому прийомі міського голови прозвучало тривожне звернення матері про проблеми з харчуванням в одному з дитячих садочків міста. Завідуючий відділом освіти Михайло Шубак пояснював тоді, що справді з постачанням продуктів виникли деякі труднощі, пов’язані з бюрократичними процедурами. Вже минає перша декада квітня, і ми цікавимося в Михайла Івановича, яка ситуація з харчуванням малечі сьогодні, та чи усунуті бюрократичні труднощі.

- На сьогоднішній день дошкільні навчальні заклади міста забезпечені всіма продуктами харчування (м’ясо, риба, свіжі фрукти, соки, мед, какао, фрукт сушені, овочі та інше) у відповідності до норм харчування у дошкільних навчальних закладах для дітей старше одного року, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22. 11. 2004 року, крім сиру. Молоко замінене згущеним молоком, що передбачено цією ж Постановою (додаток 8, Норми заміни продуктів за енергоцінністю).

Проблеми з постачанням сиру та молока виникли в березні через завершення угод з постачальниками. На початку року відділом освіти були укладені договори на постачання сиру і молока в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної у договорі, укладеному з відповідними постачальниками у 2012 році, і оголошені конкурсні торги на закупівлю сиру і молока. Конкурсні торги із закупівлі цих продуктів у лютому 2013 року були відмінені у зв’язку з поданням для участі у них менше двох пропозицій (молока – одна пропозиція, сир – жодної).

Після цього були повторно оголошені конкурсні торги із закупівлі цих продуктів. Уже визначені переможці конкурсних торгів на закупівлю сиру та молока. 3 квітня 2013 року з ними укладені договори. Наступного тижня після повного завершення процедури конкурсних торгів (опублікування в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель інформації про результати проведення процедури та оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу звіту про результати здійснення торгів) буде повністю поновлено постачання сиру і молока у дошкільні навчальні заклади міста.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

У Трускавці новий літній сезон і нові ціни

Трускавець входить у літній сезон. Свого часу це був чітко визначений відрізок часу між серединами місяців квітня та листопада. Сьогодні "літній сезон" у Трускавці визначений більше ціновою політикою оздоровниць та і курорту загалом.

Як повідомили у туристичній компанії "Україна", яка займається організацією відпочинку у Трускавці, курорт сьогодні намагається задовольнити потреби усіх верств населення, тут є можливість вибору за категорією "ціна-якість" відпочинку в оздоровницях, а також у приватному секторі. Частина санаторіїв Трускавця важливим принципом у залученні відпочивальників вважає збереження низьких цін, інші оздоровчі заклади намагаються привабити курортників підвищенням комфортності відпочинку і якості лікування.

Серед оздоровниць із найнижчими цінами в туристичній компанії "Україна" назвали колишні профспілкові санаторії, сьогодні ці заклади належать ЗАТ "Трускавецькурорт" – "Рубін", "Янтар", "Алмаз", інші. А серед лікувально-оздоровчих закладів, де відпочивальники отримають максимум комфорту, чільне місце займає готельно-курортний комплекс "Карпати". До цієї популярної у Трускавці оздоровниці приїжджають ще й тому, що у "Карпатах" є потужна лікувальна база та лікарі високої кваліфікації.  Тут, крім того, є чудовий ландшафтний парк, інші принади, які грають не останню роль у виборі місця для лікування й відпочинку.

Як зазначили у туристичній компанії "Україна", сьогодні у кожній оздоровниці Трускавця намагаються залучити якомога більше відпочивальників. Воно й зрозуміло, адже кожен санаторій, профілакторій, вілла чи готель – або самостійний об’єкт господарювання, або частина певного об’єднання. Тому від кількості відпочивальників залежать доходи оздоровниць, а від доходів, відповідно, їх стан, якість обслуговування тощо. Санаторії й інші види лікувально-відпочинкових заходів, усвідомлюючи крах від усякого застою, роблять реконструкції своїх приміщень , втілюють нові методики у лікуванні й діагностуванні. Нещодавніми переобладнаннями, - зазначили в ТК "Україна", - приємно здивували санаторій "Молдова" та ГКК "Карпати". Останній переобладнав свій хол – замість "зимового саду" тут тепер є комфортабельна лобі-рецепція.

Словом, у Трускавці шукають чогось нового, бо вимоги відпочивальників збільшуються. Щоправда, не у всіх є відповідні фінансові можливості для відпочинку й оздоровлення за найвищим ґатунком, тому тут враховують і цей фактор. А загалом – від кожного за можливістю, кожному за максимумом вигод. Принаймні, як запевняють у туристичній компанії "Україна", для відпочивальника завжди знайдуть найкращу пропозицію.

Джерело

Трускавецька влада шкодить розвитку курорту?

У травні 2013 року закінчується термін договорів оренди землі, наданої ЗАТ «Трускавецькурорт» Трускавецькою міською радою для обслуговування свердловин, джерел та допоміжних споруд Трускавецького родовища мінеральних вод та розсолів. Розмір орендної плати, передбачений діючими договорами, становить 3% нормативної грошової оцінки цих земель. Однак Трускавецька міська рада планує збільшити розмір орендної плати за землю під свердловинами та джерелами до 12% нормативної грошової оцінки таких земель, тобто зробити його максимально можливим. Відповідний проект рішення Трускавецької міської ради «Про встановлення розміру орендної плати за користування земельної ділянки в межах І-ої зони (зони суворого режиму) округу санітарної охорони» подано для громадського обговорення.

Як відомо, плата за землі, що використовуються для видобутку та приготування мінеральних вод та розсолів, є значною складовою частиною собівартості послуг з їх постачання. Тобто, збільшення розмір орендної плати у чотири рази неминуче призведе до суттєвого зростання цін на послуги з постачання мінеральних вод для всіх споживачів, наслідком чого, в свою чергу, буде вимушене зростання цін оздоровниць на санаторно-курортні послуги. Ці обставини ще більше пригнічують і без того напружену ситуацію із завантаженістю оздоровниць курорту. Від ЗАТ «Трускавецькурорт» вже подано до міської ради відповідне звернення щодо негативних наслідків прийняття цього рішення.

Таким чином влада з однієї сторони декларує наміри розвивати курорт, з цією метою діє та фінансується з міського бюджету ціла структура (Управління розвитку курорту), впроваджено посаду третього заступника міського голови з питань розвитку курорту. Однак вся діяльність щодо промоції курорту Трускавець, участь у різноманітних виставках та форумах може бути зведена нанівець одним лише рішенням, яке ланцюговою реакцією потягне за собою збільшення вартості путівок, здорожчання відпочинку на курорті, зменшення кількості відпочивальників. Виглядає на те, що чинна влада Трускавця свідомо йде на нелогічні кроки, які шкодять курорту тепер і шкодитимуть в майбутньому.

До речі, влада міста планує наступного тижня провести громадські слухання з цієї теми (збільшення орендної плати за землю в першій санітарній зоні для ЗАТ «Трускавецькурорт»). Так що викласти свою позицію бажаючі зможуть не лише в коментарях до цієї публікації, але і безпосередньо представникам як влади міста, так і закритого акціонерного товариства «Трускавецькурорт».

Підготував Володимир Ключак

Осип Магур: «Статус зони надзвичайної екологічної ситуації дасть можливість суттєво поліпшити екологічний і соціально-економічний стан міста»

 

Ми вже повідомляли, що зусиллями депутата-свободівця, секретаря комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Осипа Магура щодо вирішення наболілих проблем Борислава дали перші сподівання. Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех звернулася до Кабінету Міністрів із офіційним поданням щодо необхідності подолання екологічних та соціальних наслідків довготривалого видобування нафти та озокериту в м. Бориславі щодо визнання Бориславського промислового району зоною надзвичайної екологічної ситуації. Допоки у найвищих владних кабінетах Києва буде вирішуватися питання забезпечення конституційного права жителів міста на безпечне довкілля, ми попросили пана Осипа, як секретаря постійно діючої комісії Львівської обласної ради з питань екології, природних ресурсів та рекреації, детальніше зупинитися на екологічних проблемах Борислава та пояснити, що дасть місту факт визнання Бориславського нафтопромислового району зоною надзвичайної екологічної ситуації на державному рівні.

- Пане Осипе, думаю, не перебільшу, коли зазначу, що Ви чи не найбільше доклалися до того, то про Борислав заговорили на найвищому державному рівні як про місто, яке потребує невідкладної державної підтримки щодо подолання соціальних та екологічних наслідків довготривалого видобування нафти та озокериту. Чи не могли б Ви більш детально зупинитися на фактах, пов'язаних із екологічними проблемами міста, які дають підстави домагатися наданню Бориславу статусу території надзвичайної екологічної ситуації?

- Найперше мушу зазначити, що факт появи офіційного подання голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірини Сех до Кабінету Міністрів щодо визнання Бориславського промислового району зоною надзвичайної екологічної ситуації є результатом поєднання праці та спільних зусиль багатьох людей. Це і міський голова Борислава, і депутатський корпус міської ради, і багато рядових працівників апарату міської ради, які підготували це звернення для розгляду та затвердження на сесії. Переконаний, що у цьому нас готовий підтримати кожен мешканець Борислава, який живе чи не в єдиному в світі місті, розташованому в зонах нафтового та озокеритного родовищ, вплив яких позначився на всіх навколишніх екологічних системах та їх складових - атмосферному повітрі, ґрунтах, водних ресурсах, рослинному та тваринному світі. За результатами моніторингу, забруднення ґрунтів поблизу об'єктів нафтовидобувної інфраструктури передкризове. Вони забруднені міддю. цинком, кобальтом, нікелем, свинцем, кадмієм, ванадієм. Причому концентрація валових форм нікелю у 10 разів перевищує гранично допустимі норми, свинцю - у 3, міді - у 20. а вміст нафтопродуктів коливається в межах від 0.6 до 8 відсотків. Дослідження поверхневих вод річок Тисьмениці та Понерлянки. а також криниць на території міста Борислава показало, що вони є хронічно забруднені фенолами. Значне зростання вмісту фенолів у водах криниць спостерігається у період дощів і танення снігу, внаслідок вимивання цих сполук із забруднених грунтів. У такі періоди показники фенольного забруднення в середньому перевищують граничнодопустимі норми концентрації у криницях в 20-30 разів, а в річках у 40 - 45. Проведені дослідження динаміки забруднень вод фенолами вказують, що вони пов'язані з нафтоносністю району та нафтовидобутком.

- І як ці показники впливають на загальний стан захворюваності населення міста?

- На факт, що показник поширеності захворювань в м. Бориславі у розрахунку на тисячу дорослого населення, суттєво перевищує середньо обласний, я звернув увагу Ірини Сех відразу, як тільки був обраний секретарем комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації обласної ради. Це вже потім рішенням Львівської обласної організації ВО «Свобода» мене призначено куратором Борислава. Можливо, тоді на голову екологічної комісії облради та водночас партійного лідера свободівців Львівщини, а нині народного депутата України Ірину Сех. до певної міри, вплинув сам факт моєї стурбованості складною екологічною ситуацією, що склалася у рідному для мене місті. Мушу зазначити, що одне просто вести мову про складну екологічну ситуацію у Бориславі, зовсім інше - співставити статистичні дані нашого міста із загально обласними показниками стану захворюваності.

Коли я порівняв ці цифри, мимоволі відзначив, що якщо облрада не втрутиться у вирішення екологічних проблем Борислава, виборці нам цього не пробачать. Стан смертності населення працездатного віку в м. Бориславі є найвищим в області, найвищими в області |є також показники захворюваності на онкопатологію. Також турбує висока захворюваність на хвороби органів дихання, зокрема, бронхіальної астми. Показник на 1000 дорослого населення 6.6, а середньообласний - 4,3. Хронічний бронхіт: показник на 1000 населення - 28.5, а середньообласний - 22,8. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки - 24,2, а середньообласний -18,4. Висока захворюваність органів кровотворення. Не може не турбувати високий рівень дитячої інвалідності з приводу вродженої патології. За індивідуальною програмою у місті навчається майже відсоток дітей, у той час як середній показник по області - 0.3. У Бориславі спостерігається також високий рівень первинного виходу на інвалідність дорослого населення у працездатному віці.

- А яким чином чи у який спосіб дасть змогу вирішувати ці проблеми визнання Бориславського промислового району зоною надзвичайної екологічної ситуації?

- Правовий режим зони надзвичайної екологічної ситуації спрямований на запобігання людським і матеріальним втратам, відвернення загрози життю і здоров'ю громадян, а також усунення негативних наслідків надзвичайної екологічної ситуації, пов'язаних із наслідками тривалого видобування нафти та озокериту на території Борислава. Основними принципами регулювання правового режиму в зоні надзвичайної екологічної ситуації є надання пріоритету захисту життя та здоров’я людей, запровадження комплексу заходів, спрямованих на нормалізацію екологічного стану, а також забезпечення населення правдивою та достовірною інформацією про стан довкілля, можливі загрози для життя і здоров'я людей та про хід виконання заходів, спрямованих на нормалізацію екологічного стану. Правові норми, що забезпечують правовий режим зони надзвичайної екологічної ситуації, містяться в більш як 200 нормативно-правових актах різного рівня та юридичної сили - в Конституції та законах України, указах Президента України, постановах Кабінету Міністрів України, актах центральних органів виконавчої влади. При цьому найбільша регулююча роль і питома вага у відповідній сфері належить нормативно-правовим актам Кабінету Міністрів України. На практиці життя це означає, що до вирішення більшості проблем Борислава, які не вирішувалися упродовж багатьох років, долучаться центральні органи державної влади України. Кабінет Міністрів України буде виділяти кошти для вирішення наболілих міських проблем. Статус зони надзвичайної екологічної ситуації дасть можливість реалізовувати у місті державні програми, які поліпшать екологічний, а відтак і соціально-економічний стан міста. Скільки таких державних програм вдасться реалізувати у Бориславі, побачимо пізніше. Зараз важливим є факт, що усі необхідні документи щодо визнання Бориславського промислового району зоною надзвичайної екологічної ситуації пройшли процедуру розгляду і скеровані головою Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іриною Сех до Кабінету Міністрів для прийняття рішення по суті.

- Під час кожної виборчої кампанії політики різних рангів активно експлуатують ідею надання місту статусу гірського населеного пункту. Чи не вплине визнання Борислава зоною надзвичайної екологічної ситуації на багаторічні домагання мешканців надати місту статус гірського населеного пункту?

- У жодному випадку визнання Борислава зоною надзвичайної екологічної ситуації не виключає можливості надання місту статусу гірського населеного пункту. Статус гірських населених пунктів в Україні регулюється окремим законом, яким визначено критерії та порядок надання населеним пунктам статусу гірських, а також визначено державні гарантії щодо їх соціально-економічного розвитку та надання пільг громадянам, які проживають і працюють чи навчаються на його території. По всіх критеріях, якщо не весь Борислав, то окремі його мікрорайони, можуть розраховувати на присвоєння статусу гірського населеного пункту. Не хочу забігати наперед, але водночас не можу заперечувати, що робота у цьому напрямку ведеться. Питання про присвоєння Бориславу статусу гірського населеного пункту знову буде ініціювати депутатський корпус Бориславської міської ради при підтримці депутатської фракції ВО «Свобода» Львівської обласної ради перед вищими органами державної влади України. Робота у ньому напрямку триває. Будемо сподіватися, що цього разу її величність Фортуна буде на боці Борислава та бориславців і місто отримає серйозні преференції для розвитку, як зона надзвичайної екологічної ситуації та гірський населений пункт одночасно.

Розмову вів Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»

Мовчазна біда та небайдужість

Такі два головні сильні враження з квітневого прийому громадян міського голови Руслана Козира. Адже першим на прийом прийшов інвалід першої групи з онкозахворюванням ротової порожнини. Цей чоловік в захисній масці мовчав, бо після операцій у нього видалений язик. Його прохання про матеріальну допомогу, так як пенсії 1047 гривень не вистачає на ліки та життя, та покращення житлових умов зачитала племінниця. До всього цей інвалід І групи проживає в аварійному будинку без жодних зручностей на вулиці Данила Галицького. Ще в 1992 році цей будинок передано власнику. Міський голова був щиро вражений бідою чоловіка і запевнив, що йому обов’язково нададуть матеріальну допомогу. 280 гривень на оплату комунальних послуг він отримує щомісяця через управління праці та соціального захисту. Відвідувачам також порадили звернутися за матеріальною допомогою до депутатів обласної ради, які також мають можливість і спеціальні фонди для підтримки людей в скрутних життєвих умовах. Важче, але намагатимуться вирішити і питання відселення чоловіка з аварійного будинку.

Після складної і затяжної зими потекли дахи в багатьох будинках. Тож кілька звернень трускавчан, особливо мешканців останніх поверхів, стосувалися допомоги у вирішенні цієї несмертельної, але неприємної проблеми. До міського голови довелося прийти тому, що самостійно з комунальниками вирішити це питання не вдається – то немає бригади, то нема вишки, то чоловік боїться лізти – скаржиться мешканка дев’ятого поверху одного з будинків на вулиці Стебницькій і просить таки відремонтувати шатровий дах з черепиці. А поки що реагує на відмашки та бездіяльність працівників КП «Трускавецьжитло» як може – платить за квартиру за старим, а не підвищеним тарифом. В принципі логічно – немає роботи – немає оплати. Борг з різниці в тарифах у цієї громадянки сягнув уже більше 800 гривень, то за що робити ремонт? - запитує тут же представник комунального підприємства Орест Бачинський. От таке от вийшло замкнуте коло. Міський голова панацеєю від таких та подібних ситуацій називає об’єднання мешканців будинків та створення ОСББ – мовляв, тоді буде ефективний власник та ефективніше використовуватимуться кошти з квартплати. 65 гривень зі 100 гривень квартплати сьогодні йде на зарплату комунальників та податки і лише 10-20 гривень – на обслуговування та ремонт будинку. ОСББ ж обіцяють і всебічну підтримку міської ради, фінансування з цільових програм. Та насправді, цього року інвестиційною програмою передбачена підтримка лише двох ОСББ, а їх у місті зареєстрованих та реально діючих кілька десятків…

Як старші люди мали орієнтир часовідліку «перші та другі совіти», так член громадської організації Рада старійшин Лев Євстахович Соляник веде відлік безладу в місті від першого та другого снігопадів. «Після другого снігопаду ніхто рук не приложив, снігові завали не прибираються навіть на центральних вулицях, на Стебницькій, біля ринку, біля банків, на Сагайдачного, на зупинках. Як цього не бачить заступник міського голови Петро Нестерівський? Двірників не видно. Наш двірник захворів перед першим снігопадом. Так його досі ніхто не бачив»,- нічого не просив для себе, лише стурбований ситуацією в місті-курорті поважний трускавчанин.

Лев Євстахович також підняв проблему вирізки здорових дерев і небезпеки сухих, які якраз необхідно зрізати. «Я перерахую на пальцях, де які небезпечні сухі дерева – на території церкви Святого Миколая, біля верхнього бювету, біля «Миру»,- ділився болем Лев Соляник. «Записуйте», - казав міський голова своєму заступнику та зазначив, що на зрізку сухостія біля церкви необхідне звернення отця.

Примітив Лев Євстахович і те, що в одному з магазинів в центрі міста прибиральниця «підливає» клумбу і зелені насадження біля магазину подою з хлоркою, якою миє підлогу. Одна туя вже не витримала лихої долі та всохла. «Нема на то ради – приватна територія», - пояснювали пану Солянику держслужбовці.

Ще за що щемить душа у Лева Євстаховича – так це те, що місто-курорт Трускавець залишилося без санстанції, а це відсутність контролю якості води та продуктів харчування, особливо грибів. А їх, тобто грибів, продають багато, зв’язками і на кожному кроці. «Хто перевіряє все це на радіонукліди? Що всі гриби з Закарпаття? Та їх там що косами косять?» - запитує відвідувач. Санстанція й так не підпорядковувалася міській раді, а діяла за своїми планами та приписами, а ліквідація стихійної торгівлі – швидше справа міліції, - ділився у відповідь міський голова.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Служба «102» Борислава повідомляє

У період із двадцять першого по тридцять перше березня у місті скоєно шість крадіжок та один розбійний напад. Маємо також сім сімейних сварок, два випадки погроз фізичною розправою, чотири шахрайства, п'ять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, одну дорожньо-транспортну пригоду, два випадки вчинення хуліганських дій. три пожежі, двадцять два випадки настання смерті. один злочин проти виборчих, трудових та інших прав і свобод людини, чотири випадки пошкодження майна та ще шість злочинів, які віднесені до категорії інших порушень закону.

Невдалим виявився розбійний напад двох молодиків на приватне помешкання бориславської родини на вул. Т. Шевченка. Посеред ночі грабіжники увірвались у квартиру, з якої, погрожуючи фізичною розправою господарям, здійснили крадіжку матеріальних цінностей - грошей, золота та побутової техніки. Підозрілий шум у сусідській квартирі посеред ночі не пройшов повз увагу сусідів, які зателефонували у чергову частину міліції. Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце події, за «гарячим слідом», затримала нападників. За фактом розбійного нападу порушено кримінальну справу. Триває слідство.

Три металеві труби діаметром 100 мм довжиною близько 12 метрів викрали невідомі зловмисники у ніч на 21 березня зі свердловини «Іваники № 9» на вул. Тустановицькій. Невідомі особи скористалися тим. що свердловина знаходиться серед поля і ніким не охороняється. Вони під покровом ночі викрали три труби, чим завдали НГВУ «Бориславнафтогаз» матеріальних збитків. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Виконуються оперативно-розшукові заходи.

Золоті вироби та гроші викрали невідомі зловмисники із помешкання гр. К. на вул. М. Грушевсь-кого. Злодії проникли у помешкання, пошкодивши вхідні двері, звідки, скориставшись відсутністю господарів, здійснили крадіжку. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Салон автомобіля ВАЗ-2101 загорівся близько 16.00 24 березня на вул. Т. Шевченка. Авто на момент виникнення пожежі знаходилося у гаражі, тож від вогню ніхто не потерпів. Працівники цивільного захисту ДПРЧ-6. які прибули на місце події, швидко погасили пожежу, проте вогонь таки встиг знищити салон автомобіля. За цим фактом проводиться перевірка, у ході якої буде встановлена причина виникнення пожежі.

Необережне поводження із легкозаймистими речовинами стало причиною виникнення пожежі 27 березня на вул. Весняній. Близько 19.00 внаслідок необережного поводження із парами легкозаймистих речовин у одній із квартир будинку № 2 пролунав вибух. Від вибуху каністри потерпів п’ятдесятитрирічний мешканець міста гр. П.. який із термічними опіками 1- 3-го ступенів на ділянках 90 відсотків тіла доставлений каретою швидкої допомоги у реанімаційне відділення міської лікарні. За цим фактом проводиться перевірка.

Комп'ютер викрали невідомі особи із приміщення аптеки «Едельвейс» на вул. Т. Шевченка. 49 у ніч на 27 березня, а 29 березня ноутбук викрали невідомі зловмисники із приватного будинку гр. М. по вул. Модрицькій. Злодії проникли в будинок, розбивши вікно. За обома фактами крадіжок відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Газета «Нафтовик Борислава»

Цей чоловічий вид спорту

Греко-римська боротьба - один із найдавніших видів спорту, що зародився ще у древній Греції й одержав розвиток у стародавньому Римі, він входить у програму Олімпійських ігор. А в Бориславі цей вид боротьби відкрився 2009 року - завдяки тренеру-викладачу Івану Матієшину. Саме з його ініціативи при ДЮСШ «Атлант» відкрилася секція греко-римської боротьби.

Як стверджують борці цього стилю, це. напевно, єдиний вид спорту чисто чоловічий, бо жіночої греко-римської боротьби немає, вид спорту для справжніх чоловіків, у якому в чесній і відкритій боротьбі можна показати свою перевагу над суперниками.

За цей короткий термін про наших борців почули вже не тільки в області, а й в Україні. Ось і нещодавно бориславські борці греко-римського стилю повернулися зі Львова з чемпіонату області серед молоді не з порожніми руками. Так, у ваговій категорії до 84 кг Іван Селецький став чемпіоном, а Петро Муха вийшов другим. У категорії 120 кг Назар Семків став чемпіоном, а Юрій Макар у категорії до 76 кг теж вийшов другим. Від них стараються не відставати і юнаки. На першості Львівщини вихованці Івана Матієшина Ігор Маєвський. категорія 54 кг та Левко Ненадовський категорія 59 кг. - учні ЗОШ № 4 та Василь Підлубний, учень гімназії, в категорії до 63 кг посіли другі місця у своїх вагових категоріях.

Хочу побажати Івану Матієшину та його учням досягти вершин слави великого українського борця Івана Піддубного та прославити наше місто не тільки в Україні, а й у світі.

Михайло Гопшта, директор ДЮСШ «Атлант», газета «Нафтовик Борислава»

Оголошення

На роботу в СПА-центр «П’ятий океан» (м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2) потрібні масажист та косметолог. Довідки за тел. (03247) 6-55-53 та 098-07-90-077.

 

 Обновлен 11 апр 2013. Создан 10 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником