Трускавецький вісник № 53 (596) від 15 квітня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 53 (596) від 15 квітня 2013 р.

15.04.2013 

У номері: Трускавчани в Словаччині; Феномен Ігоря Сусюка; Коментар Петра Шумина; Дороги стануть пріоритетними у 2014 році; Східниця запрошує на конкурс повітряних куль; Смітимо самі, а хто за нами прибиратиме; Борислав цікавий для інвесторів; «Опор» запрошує до вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування; Увага: шахраї.

Новини Трускавця та регіону

Східниця запрошує на щорічний турнір повітряних куль

Як інформує прес-служба Східницької селищної ради, у Східниці з 28 квітня по 2 травня проходитиме щорічний міжнародний турнір повітряних куль "FLYQUEST". Проходитиме турнір у рамках проекту «Східницьке літо». У програмі турніру передбачені польоти на повітряних кулях над горами Сколівського та Турківського районів (якщо дозволять погодні умови та напрямок вітру). Минулого року польоти були здійснені в напрямку Борислава та Трускавця. Цього року команди планують стартувати з фортеці Тустань та інших місць. Також у програмі буде так звана "робота куль у прив'язному режимі та парад повітряних куль у нічному небі": кулі будуть прив'язані на відкритій місцевості і будуть випускатися на висоту близько 30 метрів. Любителі гострих відчуттів матимуть можливість не лише помилуватися кулями, але й піднятися у повітря та оглянути Східницю та її околиці із висоти пташиного польоту. Участь у турнірі візьмуть команди з України, Росії, Молдови, Литви.

Східниця на сьогодні – єдине місце в Україні, де літають повітряні кулі в горах. Сформований протягом століть мікроклімат Східниці дає про себе знати не тільки на землі, а й у небі. Повітряні течії, які формуються під східницьким небом, приваблюють команди повітроплавців не тільки з всієї України а й з інших держав. З минулого року Всеукраїнський фестиваль повітряних куль "FLYQUEST" набрав статусу першого в Західній Україні міжнародного турніру з повітряних куль.

Короткий опис турніру. Повітряна куля з учасниками турніру по команді стартує. Пілот, розібравшись з вітрами, займає потрібний напрямок. Через 30-40 хвилин після старту пілот визначає можливе місце посадки аеростата. Після приземлення пілот передає свої координати водію машини підбору. Машина підбору з іншими членами команди вирушає на місце посадки аеростата за даними координатами. Завдання драйвера –  швидко знайти повітряну кулю та повернутися на старт.

Дороги у Трускавці стануть пріоритетними в 2014 році

Якщо у 2012 році у Трускавці пріоритетом була міська лікарня, то цей рік оголошено роком освіти. Про це повідомив міський голова Трускавця Руслан Козир під час проведення понеділкової наради 15 квітня. Натомість наступний, 2014 рік, повинен, на думку мера, стати пріоритетним у плані стану доріг. Адже якість дорожнього покриття в місті-курорті  після цьогорічної зими значно погіршилася.

Начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький повідомив, що після закінчення ремонту вулиці Роксолани візьмуться за ямковий ремонт вулиць Крушельницької, Садової та Івасюка. Сьогодні мала відбутися зустріч з проектантами відносно ремонту вулиць Стебницької, Шевченка, Шашкевича, Симоненка та Грушевського. Натомість міський голова дав доручення до Великодня підремонтувати вулиці Мазепи та Стебницьку – дві з найголовніших дорожніх артерій міста. Проконтролювати, як виконуються роботи з ремонту вулиць у Трускавці, міський голова попросив і місцевих журналістів.

Відносно пріоритетів, то не зайве буде нагадати, що в 2012 році велика сума коштів з міського бюджету пішла на будівництво платних туалетів, а  в цьому, 2013 році, 250 тисяч гривень піде на купівлю автомобіля, а близько 600 тисяч – на ремонт кабінетів мерії.

Смітимо самі, а хто за нами прибиратиме?

Під час понеділкової наради 15 квітня міський голова Трускавця Руслан Козир висловив своє обурення, що окремі громадяни висипають будівельне сміття будь-де. За його словами, під час об’їзду міста сьогодні, 15 квітня, він виявив, що кілька мішків будівельного сміття були висипані обабіч вулиці Городище в районі ґрунтової дороги, яка спускається на Боберню (навпроти в’їзду в ресторан «Йо-майо»). Міський голова дав доручення своїм журналістам виїхати на місце та зробити фотографії, а міській міліції – обов’язково знайти та покарати винного. Навряд чи міліціонери робитимуть запит у «Ріксос-Прикарпаття» з проханням надати їм записи відеоспостереження, яке напевно зафіксувало винуватця цього ганебного вчинку. А от представники міської влади могли б звернутися до керівництва оздоровниці, щоб їм таку копію відео надали для проведення розслідування. Тим більше, що завдяки сприяння міської влади минулого тижня у «Ріксос-Прикарпаття» заїхала невеличка група відпочивальників з Казахстану.

Міський голова звернувся з проханням до ЗМІ донести дану інформацію до людей, щоб мешканці могли долучитися до виявлення зловмисників, які засмічують наше рідне місто. З радістю виконуємо це прохання. Отже, хто бачив, як самовільно викидається на дороги чи узбіччя будівельне сміття – не мовчіть, а зголосіться.

Микола Лагодич проведе прес-конференцію «Доля Дрогобича – у руках дрогобичан»

У вівторок, 16 квітня, благодійний фонд «Лагодич і сини» проводить прес-конференцію «Доля Дрогобича у руках дрогобичан». Прес-конференція відбудеться за адресою: м. Дрогобич, Площа Шевченка,1, торговий центр «Лагодич і сини» (2 поверх). Початок – о 13.00.

Увага: шахраї!

Гроші у сумі 6100 грн. викрали невідомі особи із кишені куртки вісімдесятичотирирічного мешканця вул. Грушевського у Бориславі гр. М. Про це інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВС України у Львівській області. Чоловік повертався цією вулицею додому, маючи в кишені 8706 гривень, які він зняв у міському відділенні «Райффайзен банку «Аваль». Неподалік будівлі Держкомзему чоловік зауважив на асфальто-бетонному покритті складену учетверо купюру номінальною вартістю 200 грн. Цей факт насторожив старшого чоловіка і він вирішив не піднімати її з дороги, а дочекатися свідка, щоб віддати знахідку працівникам міліції. В цей час повз нього проходив хлопець років двадцяти. Старший чоловік запропонував хлопцеві спільно із ним віднести знайдені гроші у міліцію, але натомість молодик запропонував зайти за будівлю Держкомзему і розділити знайдені гроші. Пропозиція виявилася підозрілою, тож гр. М. не погодився на неї. Саме у цей час до чоловіків підійшов незнайомий гр. М. чоловік, який шукав загублені гроші. Молодик сказав, що знаходили і повернув незнайомцю підняті з асфальту 200 грн. Незнайомець, взявши знайдену купюру, запитав гр. М. чи той не має іще його грошей, на що старший чоловік відповів, що не брав чужих грошей, а має свої і продемонстрував щойно отримані у касі банку 8706 грн., після чого попрямував додому, де виявив факт зникнення з його кишені 6100 грн. За даним фактом відкрито кримінальне провадження. Проводиться перевірка.

Власна інформація

Ось як потрібно робити промоцію Трускавця! Словацький досвід Трускавця без участі Управління розвитку курорту

8-9 квітня 2013 року в словацькому місті Пряшеві пройшла спільна зустріч туроператорів Львівської області та Пряшівського краю Словаччини. З метою презентації санаторно-курортного та туристичного потенціалу до Словаччини виїхала делегація з Трускавця у складі 16 осіб, серед яких: генеральний директор ТзОВ «Резорт-груп», депутат Львівської обласної ради від Трускавця Олексій Балицький, очільник ДП «Санаторій «Кришталевий палац», член виконавчого комітету Трускавецької міської ради Мирослав Гумега, заступник генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт», депутат Трускавецької міської ради Анатолій Стародуб, депутат ТМР, голова фракції «Свобода» в ТМР Богдан Габшій, а також Іван Прохна (компанія «ТурГаличина»), Іван Цегенько (СПА-готель «П’ятий океан»), Сергій Демочко (готель «Європа), Олег Карпин («Вілла Ігнатьєва», курорт Східниця), Руслан Червак (клініка репродуктивної медицини "Інтерсоно", м. Львів).

Словацьку сторону на конференції представляли приматори (міські голови) міст Пряшівського краю: Пряшева (П. Гадярі), Великого Шариша (М. Драб), Cабинова (П. Молчан), Воронова н/Т. (Я. Раґан), Свидника (Я.Голодняк), Стропкова (П. Обримчак), Липан (Е. Вокал), Михаловець (заступник предности Ґ. Дорич), представники Кошицького самоврядного краю, торгових палат, обласних організацій туризму і фірм Бардієва, Кошиць, Пряшева, Требішова, Гуменного, різних готелів та лікарі. Учасниками конференції були також посли України та Голландії в Словаччині. Конференція проходила під патронатом Генерального консула України в Пряшеві Ольги Бенч і стала, на думку багатьох присутніх, першою ластівкою у налагодженні співпраці між словацькими та українськими туристичними агенціями і фірмами. Захід висвітлювали словацькі преса, радіо і три канали Національного телебачення Словаччини.

Словацько-українська конференція, присвячена обміну інформацією щодо можливості взаємної співпраці і поглиблення туризму між Україною і Словацькою Республікою, відбулася в конференц-залі готелю «Дукля». Складовою частиною конференції була презентація українського туристичного і санаторного-курортного потенціалу. Українські туроператори представили, в першу чергу, всесвітньовідоме курортне місто Трускавець і оздоровчі заклади міста.

Відкрила конференцію консул з економічних питань Генерального консульства України в Пряшеві Світлана Свищева. Пані консул повідомила, що минуло 20 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною і Словацькою Республікою. На сьогоднішній день між нашими державами підписано 23 угоди. Це угоди різного рівня. Окремо укладені угоди між регіонами, містами і селами. «На сьогоднішній день товарообіг між Україною і СР становить 700 мільйонів доларів. Це дуже мало. Мета цієї акції: прокласти містки відносин в туристичному і санаторно-курортного напрямку».

Почесний консул України у Воронові н/Т. Станіслав Обіцький підтримав ідею скликання конференції, оскільки в цій області є невикористаний потенціал. Він висловив претензії до праці громадсько-правових засобів масової інформації Словаччини, які недостатньо займаються питаннями двостороннього співробітництва між сусідніми країнами. На відміну від Польщі, Словаччина значно відстає в цій галузі. Додав, що в галузі туризму «часто сервіс в українців вищий, ніж у Словаччині».

Керівник делегації з міста Трускавець Олексій Балицький сказав, що члени делегації налаштовані на покращення економічних відносин з Словаччиною і встановлення «здорових відносин між двома націями».

Учасники конференції тут же мали можливість ознайомитись з тим, чому Трускавець здобув світову славу курортного міста. Трускавець – затишна й екологічно чиста зона. Мінеральні води з 14 джерел: «Нафтуся», «Юзя», «Марія», «Софія», «Броніслава» тощо. До конкурентів карловарської солі належить трускавецька сіль «Барбара», яку добувають з високо мінералізованої ропи. В цьому місті можна не лише відпочити, а й лікувати найрізноманітніші хвороби. Для прикладу, в минулому році тут побували клієнти з 46 країн світу – США, Німеччини, Польщі, Франції, Австралії, тут діє 70 різних готелів європейського рівня. Декотрі з них найвищого стандарту VIP-класу, проте є тут і готелі і для менш забезпечених клієнтів.

Генеральне консульство України в Пряшеві, як сказала пані консул Світлана Свищева, має намір поширювати географію знайомства словаків з Україною. «Хочемо показати Центральну і Східну Україну, Україна дуже велика і красива». 23 – 25 квітня в Кошицях і Пряшеві відбудеться презентація міста Кременчук Полтавської області. Полтавщина буде презентувати свої промислові потужності. Будуть представлені практично всі галузі економіки - важка промисловість, легка промисловість, переробна галузь і сільське господарство.

На другий день делегація з Трускавця відвідала мерію міста Високі Татри, поспілкувалась з мером про джерела наповнення бюджету міста та покращення економічних та туристичних відносин між двома курортами.

Взяти участь в заході планував заступник голова облради Валерій П’ятак, але через технічні причини поїхати у Словаччину він не зміг. В останній момент відмовився їхати до Словаччини, щоб популяризувати наш Трускавець, і міський голова Руслан Козир. Втім, трускавчани і так непогано справилися зі своїм завданням у Словаччині – і без мера, і без його заступника Юрія Яворського, і без «управління розвитку курорту». Хочеться сподіватися, що словаки для свого відпочинку та оздоровлення обиратимуть і Трускавець, з потенціалом якого мали можливість ознайомитися.

В коментарях для редакції, які нам дали окремі учасники трускавецької делегації, вони висловлювали задоволення від поїздки. Для прикладу, для директора Трускавецького Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» Олега Карпина поїздка стала додатковою можливістю прорекламувати фестиваль. Налагодили ділові стосунки зі словацькими партнерами представники ЗАТ «Трускавецькурорту», туристичної компанії «ТурГаличина», східницької «Вілли Ігнатьєва», трускавецького СПА-готелю «П’ятий океан».

Редакція «Трускавецького вісника» дякує учасникам трускавецької делегації, журналісту Мирославу Ілюку, прес-службі Посольства України в Словацькій Республіці та Генерального Консульства України в Пряшеві за надану інформацію, а очільнику делегації, депутату ЛОР Олексію Балицькому – за люб’язно надані світлини.

Підготував Володимир Ключак

Петро Шумин: «Щоб була опозиція дієва та сильна, потрібно готуватися»

Цей чоловік довго мовчав, жодним чином не реагуючи на найрізноманітніші звинувачення у сприянні в порушенні регламенту міської ради та законів України. Як «старий воїн, мудрий воїн», досвідчений чиновник, який не перший рік в політиці та на держслужбі, секретар Трускавецької міської ради Петро Шумин розуміє, що він не 100 доларів, щоб всім подобатися, і не вважає за потрібне реагувати на всі висловлювання депутатів шостого скликання про себе та свою роботу. Та останні заяви колеги, ще не так давно однопартійця Петра Шумина по «Нашій Україні» Ігоря Пілька на круглому столі-дискусійному клубі спонукали Петра Євстаховича таки висловити свою позицію через пресу. І, погодьтеся, він має на це повне право.

- Коли перший раз за мене на посаду секретаря ради депутати не проголосували, я сказав голові, щоб більше мою кандидатуру не висував, не «пхав» так би мовити, - зі свого боку згадує початок діяльності цього депутатського корпусу Петро Шумин. - Другий раз мене висунули за пропозицією 32-х депутатів Трускавецької міської ради шостого скликання, про що є відповідний документ з підписами народних обранців, в тому числі і тих, хто сьогодні організовує прес-конференції та круглі столи. І розкидатися словами про «Богему», обрання секретаря ради ледь не за чаркою, сьогодні щонайменше дивно.  

Та, на жаль, людина так влаштована, що коли щось десь прогавила, програла, то схильна звинувачувати інших. А я вважаю, що голосування депутатських пропозицій в рішенні про затвердження інвестиційної програми прогавили, пропустили самі депутати. Богдан Процишин запропонував спосіб голосування – поіменно. А пропозиції поставити на голосування пропустили! Перемудрили. Можливо, думали, що при поіменному голосуванні питання не пройде, можливо, просто недопрацювали. Свою позицію потрібно відстоювати, наполягати, кричати, якщо хочете. Я коли був депутатом завжди так робив, хто б не був міським головою. Треба чітко формулювати свою думку і наполягати на голосуванні.

А контролювати дотримання регламенту має саме постійна депутатська комісія з питань регламенту та законності. І в жодному регламенті не пише, що секретар ради має «штовхати під ребро» міського голову чи ставати йому на ногу, - це все популізм, - переконаний Петро Шумин.

Щодо біди цього скликання - відсутності опозиції - то Петро Євстахович і тут має просте пояснення: щоб була дієва та сильна опозиція, потрібно працювати, готуватися до сесій. Потрібно ретельно вивчати проекти рішень, детальні плани, їх вплив на оточуючих та майбутнє міста. Ну і не треба йти на посаду, якщо ти хочеш бути в опозиції.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Феномен Ігоря Сусюка

16 квітня Ігореві Павловичу Сусюку виповнилося би 70 років.

Молодше покоління, мабуть, уже й не знає, ким був цей чоловік. А його свого часу знали не лише в Дрогобичі, а й особливо у Трускавці. Завдяки започаткованій ним газеті “Франкова криниця” знала й уся Україна.

У Дрогобичі Ігор Сусюк працював у тодішньому “Радянському слові” (тепер “Галицька зоря”) завідувачем відділу культури. Як бачите, тоді можна було собі дозволити створити такий відділ. Чи є вони зараз у наших міських і районних газетах? Навіть не кожне обласне чи всеукраїнське видання може дозволити собі таку розкіш.

Але справжня слава прийшла до Ігоря Сусюка, коли він став головним редактором газети “Трускавецкая здравница” під егідою “Трускавецькурорту”. Це трапилося на початку 1985 року, коли тільки-но заповідалося на горбачовську перебудову.

Звісно, розкрити уповні свій журналістський талант під такою опікою Ігор Павлович не міг, але вперто шукав шляхів виходу із ситуації. Й таки знайшов! На початку січня 1990 року вийшов перший випуск газети “Франкова криниця”. Тоді опікуном редакційного колективу стала Львівська обласна рада.

Мабуть, не варто нагадувати що то були за часи. Ігор Сусюк з головою занурився у вир революційної боротьби. Саме завдяки його ініціативі та наполегливості трускавчани відкривали для себе славні сторінки минулого.

Унікальність “Франкової криниці” полягала й у тому, що часопис виходив у місті-курорті, а тому неодмінно ставав надбанням відпочивальників, які приїжджали до Трускавця з усіх куточків України. До розповсюдження газети долучалися й добровільні помічники. Скажімо, покійний уже трускавчанин Дмитро Ців’юк агітував за газету в електричках і так дохідливо розповідав про неї, що гріх було не придбати бодай один номер.

З Ігорем Сусюком працювали або пройшли через своєрідну його школу журналістики знакові нині на Дрогобиччині газетярі. Можна було і тоді й нині по-різному ставитися до Ігоря Павловича, що було пов’язано з особливостями його характеру, але ні друзі, ні опоненти, ні навіть вороги трускавецького журналіста ніколи не заперечували і не заперечать непересічного таланту цієї неординарної людини. Адже крім написання статей, уміння втримати різношерстний колектив, треба було ще й гроші шукати на розвиток редакції. Особливо сутужно було, коли обласна рада лише вважалася засновником видання “Франкова криниця”, але грошей надавала обмаль або їх взагалі не було.

Тоді Ігор Сусюк, позичаючи очі в Сірка, ішов до трускавецьких і дрогобицьких керівників підприємств і санаторіїв й вимолював копійки, аби його дітище не загинуло. Інколи траплялося так, що писав, буцімто цей номер вийшов за сприяння такого-то і такого-то благодійника, хоча насправді той не мав до цього жодного стосунку. Але коли Ігор Павлович з неодмінним своїм улюбленцем пуделем приносив меценатові свіжий номер газети з подякою, тому не залишалося нічого іншого, як перечислити на рахунок “Франкової криниці” зазначену суму. І подібна практика вибивання грошей продовжувалася кожного тижня, бо кожного тижня мав вийти свіжий номер “Франкової криниці”.

Якщо вірити Ігореві Павловичу, він не любив владу, але змушений був іти до неї задля існування газети. Для багатьох тодішніх керівників перепусткою для допомоги “Франковій криниці” були світлини, на яких Ігор Сусюк красувався поруч з Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою, які відпочивали в Трускавці й, звісно, давали інтерв’ю головному редакторові місцевого часопису. У вузькому колі потім Ігор Павлович розповідав про звички й особливості українських президентів, але ніколи не виносив цього на загал, аби не показати свого критичного ставлення до них.

Назва газети зобов’язувала, аби в ній були надруковані матеріали про Івана Франка. Ігореві Сусюку вдалося залучити до цієї благородної справи авторів мало не зі всієї України. Часто-густо траплялося так, що саме у “Франковій криниці” були опубліковані ексклюзивні статті про Каменяра, які потім тиражувалися в інших виданнях усієї України.

В останні роки, коли міським головою Трускавця був Лев Грицак, “Франкова криниця” знайшла собі притулок у санаторії “Карпати”. Після смерті Ігоря Сусюка виходить інша газета, в назві якої теж є “Франкова криниця”.

Пом’янемо у своїх молитвах журналіста Ігоря Павловича Сусюка...

Анатолій Власюк

Борислав цікавий для інвесторів

Бориславом, вперше за 20 років Незалежності, почали цікавитися інвестори, які готові вкладати в наше місто кошти та створювати нові робочі місця. Серед інвесторів - італійська фірма, яка має намір вкласти у будівництво сонячної електростанції дев'ять мільйонів євро і створити 150 робочих місць.

Також у наше місто повертається й гірськолижний спорт: буде відновлено гірськолижну трасу на горі Буковиця. Вже є перші результати: на «Крутогорі" функціонує гірськолижна траса. Місто активно розвивається як паломницький центр церкви Святої Анни. До цього активно долучаються громадські організації, підприємці. Натхненником та організатором у цій великій справі є отець-доктор, декан Бориславський УГКЦ Роман Василів та його син доктор богослів'я Павло Василів.

Сьогодні нашим співрозмовником буде заступник директора МПП "Романтик" Василь Кицкай, який зацікавився перспективами вкладання коштів у наше місто. МПП «Романтик» є підприємством, яке працює на теренах області в ресторанно-відпочинковій та будівельній галузях.

На запитання, чому саме Борислав вибрано для розвитку ресторанно-відпочинкового комплексу. Василь Кицкай відповів: кожне підприємство, яке веде свою діяльність, спочатку збирає інформацію про те, у що хочемо вкласти свої кошти. Серед інших міст, де можна було б реалізовувати проект, обрано саме Борислав. У цьому місті нема бюрократичних перепон, які таким чи іншим чином відлякують інвестора. Спочатку ми хотіли звести у місті нафтовиків торгівельний комплекс, але коли провели детальний аналіз перспектив, наша думка змінилась саме на будівництво сучасного ресторанно-відпочинкового комплексу, адже в цьому є потреба.

Зараз у Бориславі почав активно розвиватися гірськолижний спорт: вже існує гірськолижна траса на «Крутогорі» та ще планується відкриття такої траси на горі "Буковиця". Для того, щоб відродити у місті гірськолижний спорт, потрібна відповідна інфраструктура. Для успішного розвитку цього напряму потрібно будувати й готелі, і заклади харчування, і спортивну базу. Окрім того. Борислав уже давно відомий, як паломницький центр церкви святої Анни. де під склепінням храму зібрано найбільшу кількість мощей. Такого зібрання не можна побачити ніде у світі. Центр міжнародного релігійного туризму дає шанс у створенні нових робочих місць для мешканців міста. Адже коли паломники приїжджатимуть, їм необхідно забезпечити комфортне перебування у місті. Такі, здавалося б, різні напрямки — гірськолижний спорт та паломництво - треба розвивати в комплексі. Саме у ніші «заклади харчування та відпочинковий бізнес» маємо намір інвестувати наші кошти.

Наш співрозмовник розповів, що у Бориславі хочуть збудувати ресторанно-відпочинковий комплекс площею тисяча квадратних метрів та створити 50 робочих місць у цій галузі. Місто отримає близько півмільйона гривень податків і відрахувань, які можна скерувати, для прикладу, на ремонт доріг. Зазначимо, що у комплексі буде розташовано кафе для дітей, де батьки разом зі своїми дітьми можуть цікаво проводити дозвілля. Там будуть розташовані різні атракції для дітей: від гірок до дитячих машинок.

Василь Кицкай додав, що в такий нелегкий час у місті планується встановити пам'ятник українському генієві Тарасові Шевченку з нагоди 200-річчя від дня його народження. "Ми підтримуємо таку ініціативу та готові фінансове до неї долучитися. Готові взяти фінансову пайову участь у встановленні пам'ятника Тарасу Шевченку та профінансувати на це 100 тисяч гривень". - сказав підприємець.

Власники МПП «Романтик» є небайдужими до стану соціально-культурного розвитку Борислава. Підприємство готове здійснити благоустрій території та алеї на вулиці Весняній. На цій території передбачено провести низку заходів щодо облаштування. Благоустрій проведуть згідно європейських стандартів: встановлять лавочки, облаштують бруківку, озеленять. МПП «Романтик» готове відродити давні традиції, коли підприємства брали під опіку соціальні об'єкти. Готові також узяти під постійну опіку один із навчальних закладів міста, підготувати його до нового навчального року. брати фінансову участь в організації культурно-масових заходів у Бориславі. Для того щоб цей проект був реалізований, у Бориславі, потрібна добра воля депутатів. "Сподіваємось на підтримку та розуміння наших щирих намірів", - сказав на завершення Василь Кицкай. Такими темпами Борислав може мати славу Трускавця,Східниці, Буковелю. Бо ніщо не приходить просто так. Для прикладу, Східниця якихось 40 років була простим селищем, а зараз є оздоровницею міжнародного значення. Буковель декілька років тому знали просто як гірський масив, а зараз там міжнародний гірськолижний курорт. Чому Борислав не може мати таку славу? Місто, яке здавна є під опікою святих, може відродитися, бо має весь потенціал. Потрібно в це повірити і задля цього працювати.

Газета «Нафтовик Борислава»

«ОПОРА» запрошує громадські організації долучитися до щорічного вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування

 Львівське представництво Громадянської мережі «ОПОРА» розпочинає всеукраїнську кампанію щорічного вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування. Основною метою такої ініціативи є комплексно оцінити та порівняти рівень публічності депутатів, міських голів та виконавчих органів місцевих рад в Україні на основі спеціально розробленої методології.

«ОПОРА» пропонує регіональним громадським організаціям приєднатися до цього загальнонаціонального порівняльного дослідження рівня публічності місцевих рад. В рамках локальних кампаній громадського спостереження партнерські організації оцінять, наскільки прозорими, відкритими і підзвітними є органи місцевого самоврядування в їхніх містах. На першому етапі Індекс публічності вимірюватиметься у 10 обласних центрах – Донецьку, Івано-Франківську, Луганську, Луцьку, Одесі, Рівному, Ужгороді, Харкові, Черкасах та Чернігові. Відібрані учасники з цих регіонів пройдуть навчання у Школі громадського контролю, долучаться до коригування методології моніторингу та візьмуть участь у плануванні та реалізації кампаній на місцях.

Результатом моніторингу стане публікація щорічної Доповіді про стан публічності органів місцевого самоврядування в Україні, яка міститиме агреговану рейтингову оцінку та детальні висновки щодо фактичного рівня публічності міських рад в обласних центрах України. На нашу думку, такий порівняльний аналіз сприятиме підвищенню та популяризації культури відкритості на місцевому рівні, а саме – спонукатиме владу практикувати відкритість у своїй щоденній діяльності та допоможе активізувати місцеві громади у відстоюванні свого «права знати». Презентація Індексу публічності місцевого самоврядування в Україні відбуватиметься в рамках програми заходів із нагоди Міжнародного Дня доступу до публічної інформації, який відзначається щороку 28 вересня в більш ніж 40 країнах світу.

Вимоги до зацікавлених партнерів:

- мати досвід проведення моніторингових кампаній,

- спеціалізуватися в сфері діяльності органів місцевого самоврядування,

- бути політично незаангажованими та задекларувати відсутність конфлікту інтересів з об’єктом моніторингового дослідження,

- бути офіційно зареєстрованою громадською організацією.

Перелічені критерії є визначальними при відборі. Організації, які брали участь у попередніх проектах Громадянської мережі «ОПОРА», у випадку відповідності усім критеріям, матимуть додаткову перевагу.

Претендентів просимо зголошуватися шляхом заповнення електронної форми. Форма буде доступна до 1 травня. Результати відбору організацій-партнерів будуть повідомлені 7 травня. У разі виникнення додаткових питань, просимо звертатися за телефоном: 032 254 61 63 або писати на електронну скриньку lviv@opora.org.ua.

Довідково: проект фінансується Європейським Союзом.

Прес-служба ГМ «ОПОРА»

 Обновлен 16 апр 2013. Создан 15 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником