Трускавецький вісник № 59 (602) від 24 квітня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 59 (602) від 24 квітня 2013 р.

24.04.2013 

У номері: Відкритий лист до влади Трускавця з приводу відстрілів собак у місті; Кримінальні новини; Місцеве «саморятування»; Оживимо куранти разом; Писанки; Підвищення пенсій для ветеранів війни; Маленька Іринка дуже хоче жити.

Новини Трускавця та регіону

Сесія продовжить свою роботу

У четвер, 25 квітня, відбудеться друге пленарне засідання XXVI сесії Трускавецької міської ради. Перше пленарне засідання відбулося минулої п’ятниці. Оскільки в цю середу пройшло засідання земельної комісії, то фактично депутати готові розглядати і земельні питання, які і становитимуть більшість на другому пленарному засіданні.

Власна інформація

Депутати Борислава просять присвоїти місту гірський статус

Депутати Бориславської міської ради просять владу вжити всіх заходів щодо надання Бориславу статусу гірського населеного пункту у відповідності з вимогами закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні.

Звернення скеровано до Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра України Микола Азаров, голови Верховної Ради України Володимира  Рибака, заступника голови Верхової Ради України Руслана Кошулинського, голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука, голови  Львівської обласної ради Петра Колодія, голові Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірини Сех, –  передає кореспондент ІА ZIK.

З цього питання доповідав депутат Львівської обласної ради Осип Магур. За його словами, це питання  розглядалося на комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради. Після чого було залучені фахівці в цій галузі, які надали свої висновки, що Борислав має всі параметри щодо отримання статусу гірського та не має підстав для  відмови.  «Спеціалісти провели порівняльну характеристику щодо міст Старого Самбора та Долини, по всіх критеріях Борислав знаходиться на пункт вище і прирівнюється по параметрах до Старосамбірського району», – сказав Осип Магур.

У зверненні,  зокрема, йдеться,  що Борислав лежить в передгір’ї Карпат і значна частина його території розташована на висоті 400 метрів над рівнем моря. Перепад висот становить 340 м  від 300 м  у найнижчій точці до 640 м  у найвищій. Рельєф території міста розчленований ріками, потічками, байраками, водотоками. Загальна протяжність річок і потічків становить не менше 65 км. Кліматичні умови міста досить суворі – холодна і довга зима, велика кількість опадів, мають місце повені, підтоплення, снігові замети.

Нагадаємо, питання надання місту статусу гірського було піднято під час візиту до Борислава заступника голови Верховної Ради України Руслана Кошулинського.

ЗІК

Дрогобичанка викинула немовля

У місті Дрогобичі 22 квітня 2013 року співробітники міліції виявили труп немовляти чоловічої статі. Тіло дитини було загорнуте в поліетиленовий пакет.

У Дрогобицький міський відділ міліції звернулася громадянка, 1987 року народження. Жінка повідомила, що у Дрогобичі на вулиці Коновальця біля земельних ділянок вона виявила поліетиленовий пакет, у якому знаходився новонароджений плід немовляти.

Тіло дитини скеровано в морг для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. Працівники міліції проводяться розшукові заходи з метою встановлення породіллі.

Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області

(за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький міський відділ міліції)

Голова райдержадміністрації зустрівся з керівниками місцевих оздоровниць

24 квітня голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький провів нараду з керівниками пансіонатів та санаторіїв, які працюють на території району. У нараді взяли участь керівники відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості РДА та районного відділу Держземагентства.

Очільник району запевнив учасників наради, що він налаштований на співпрацю і готовий сприяти місцевим оздоровницям у вирішенні проблемних питань. Михайло Винницький наголосив, що основне завдання адміністрації санаторіїв - створити належні умови для безпечного перебування відпочиваючих, не допускати виникнення нещасних випадків та надзвичайних подій. За дорученням голови РДА з метою ознайомлення з умовами відпочинку та оздоровлення буде створена робоча група, яка побуває у кожному закладі. Михайло Винницький, також, доручив управлінню праці та соціального захисту населення РДА вивчити питання щодо можливості виділення путівок у місцеві оздоровниці для їх підтримки.

Голова райдержадміністрації також запросив керівників санаторіїв до тісного співробітництва  із місцевими підприємцями та виробниками сільгосппродукції.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА

Відкритий лист

До мешканців Трускавця,

До Трускавецької влади,

на чолі якої є мер Козир Руслан, що обраний мешканцями м. Трускавця, та має заробітну плату з розрахунку податків мешканців м. Трускавця,

на чолі якої є Терлецький Юрій – начальник Управління ЖКГіБ, що має заробітну плату з розрахунку податків мешканців м. Трускавця

до Ветеринарного управління, яке відповідає за санітарно-епізоотичний стан міста Трускавець, та зобов’язане виконувати постанови держави

В відповідності з прийнятими в нашій державі:

1. Закону України «Про захист тварин» № 3447- 1V від 21.02.2006 р.,

2. Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України № 365 від 07.09.2010г "Про затвердження методичних рекомендацій про проведення евтаназії тварин»,

3. Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України № 439 від 15.10.2010р. "Про затвердження Положення про притулок для тварин",

4. Наказом Міністерства екології № 425 від 28.09.2010г. "Про затвердження Порядку проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку "

5. Наказом Прем’єр-міністра України від 07. 07.02 № 1506 0 2-12 про Заходи щодо негуманного поводження з безпритульними тваринами,.

 6. Підписану в 2012 році Європейську Конвенцію «Про захист домашніх тварин»,

ми вимагаємо додержання законів України, що до гуманного поводження з тваринами,

ми вимагаємо додержуватися принципів місцевого саморегулювання, щодо громадських обговорень питань, що хвилюють громадськість,

ми вимагаємо не приймати поспішних рішень, що тільки «замилюють» проблему, не вирішуючи ії в принципі, та наносять непоправної моральної та фізичної шкоди населенню, навіть, якщо одній людині.

Тож вважаємо цілком недопустимим те, що влада Трускавця, підписавши угоду про відлов собак у м. Трускавці з Львівським КП «Лев», тим самим підписала смертний вирок не тільки для безхатніх тварин, але й хатніх, бо як то є у маленьких містах господарі випускають своїх тварин (собак) побігати по вулицях «для здоров’я».

За коментарем директора ЛКП «Лев» Гарматія Романа, яке він дав «Високому Замку»:

«Згідно з прийнятою ухвалою сесії Львівської міської ради, якщо за п’ять днів тваринам не найдуть господарів - проводимо гуманну евтаназію».

Відносно слів «гуманна евтаназія» пана Романа, геть не збігається зі словами лікаря ветеринарної медицини Львівської міської ради Олега Юзьківа, який вже багато років разом із ЛКП “Лев” бере участь у рейдах по вилову безпритульних собак.

Кореспонденту «Леополіса» він розповів:

 «Щодо присипляння хворих безпритульних собак, то і в цьому плані, ми безнадійно відстали. Раніше собак вбивали струмом, - веде далі ветлікар міської ради. – Може, це й виглядало жорстоко, але принаймні тварина не мучилася, помирала миттєво. Тепер використовують хімічні препарати, далеко не такі, як у Німеччині. Відповідно до ваги собаки потрібно розрахувати дозу і вколоти ії у певну точку. Це – проблематично. Після ін’єкцій деякі чотирилапі мучаться…».

Отже собаки помирають в тяжких муках! Потім їх везуть в Жовківський ветсанзавод, де спалюють та роблять костну муку.

Польське телебачення TVN24 знімало привіз однієї тони собак з ЛКП «Лев».

Також телеканал «ZIK» програма «Провокація» зняла фільм «Собаче життя», де працівники ЛКП «Лев» продають собак на собачі бої.

І ці працівники і надалі працюють там, ці працівники, що мали б вже нести відповідальність за ознаками Кримінального Кодексу України.

А ще можливо, що вся ця схема, щодо відлову тварин, їх нібито гуманної евтаназії, треба для того, щоб списати гроші. Бо ніхто тварин не рахував і рахувати не буде, витрату медикаментів теж навряд чи хто контролюватиме. От і стане дуже вигідним та прибутковим бізнес по відлову та «евтаназії» тварин. То, що робилось всі минулі роки продовжиться, але вже під личиною лукавства та користі на свою кишеню.

Ми не виключаємо можливості і ще і того, що деяких собак хтось и наважиться стерилізувати, для того щоб відмити гроші, але немає гарантії, що собака виживе, перенісши стрес при відлові, бо гуманно відловлювати тварин ніхто не вміє, потім переїзд з Трускавця до Львова, а це 80 км, чи в жару, чи в холод. А машина зовсім не обладнана для транспортування тварин.

Подивіться, як це робиться.

Перенісши операцію, тварина ослаблена в антисанітарних умовах, в тяжкому смороді, в фекаліях, в смердючій їжі, де кишать черви, буде приречена на захворювання «чумою» - тяжкою вірусною інфекцією.

І після того на другий чи третій день тварину відправлять в її місто перебування.

Так вже було з Трускавецькою собакою в червні 2011р., яка померла в тяжких муках після стерилізації. Тварину на третій день негайно ветеринар - Курач Андрій відправив додому, щоб показати перші «плоди» праці, перші та останні, як виявилося.

Дивіться самі:

 Вважаємо, що в нашій місцевості є фахові спеціалісти-ветеринари, які готові стерилізувати, вакцинувати, підліковувати і чіпувати бездомних тварин.

З одним з таких ветеринарів навіть була раніше домовленість місцевої влади. Але, це ж, порахувавши, влада визнала невигідним для себе.

 А тут он, як все «гарнесенько»: віддали тварин у Львів, без свідків, без контролю, без реєстрації , без опікунів, одним словом «сплавили» з очей подальше та ще й грошей за це притягнули з міського бюджету, а там будь що!

Отже, ми вимагаємо від влади м. Трускавця:

1. Провести громадські слухання по визначеній проблемі: «Відсутність обліку, контролю та відповідальності за непродуктивними хатніми та безхатніми тваринами у м. Трускавці»

2. Розробити та прийняти відповідні регуляторні акти на місцевому рівні щодо обліку, контролю та відповідальності за непродуктивними хатніми та безхатніми тваринами у м. Трускавці відповідно до нових законодавчих актів держави в сфері поводження з тваринами.

3. Почати врегулювання питань щодо поводження з непродуктивними тваринами безпосередньо власників.

4. Зібрати статистичні дані, щодо кількості непродуктивних хатніх тварин та їх власників.

5. Почати вести в місті роботу щодо пропаганди гуманного ставлення до тварин та відповідальності власників.

6. Розробити Програму на місцевому рівні щодо гуманного врегулювання чисельності безхатніх тварин із залученням місцевих провідних лікарів ветеринарної медицини, та обладнати майданчик для карантину, та перетримки тварин відповідно до законодавчих актів України.

Залишаємо за собою право контролювати й надавати розголосу на міжнародному рівні всі дії щодо поводження з непродуктивними тваринами в м. Трускавці.

Координатор Українсько-Польського руху – Калапунь Світлана,

ГО «Миколаївське міське товариство захисту тварин»,

Міжнародна організація захисту тварин «VIVA»,

Польське товариство опіки над тваринами

Місцеве «саморятування», або Слово на захист міського голови

Місцеве самоврядування є владою! Місцеве самоврядування є владою? В залежності від розділового знаку ці дві фрази набирають різного змісту, хоча і одне, і друге речення є правильними. З однієї сторони, місцеві ради, міські голови мають владні повноваження, їхні функції прописані в Конституції України та ряді законів, зокрема законі «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих ряд» тощо. З іншої, часто місцеві органи влади не мають впливу на процеси, які відбуваються на їхніх територіях. Виборність та призначення – два стовпи, на яких базується влада. Одних ми вибираємо, а потім вони представляють наші інтереси (в ідеалі), інших нам призначають ті, кому ми дали владу, обравши в органи влади.

«Закон – як дишло», таке суто українське прислів’я йде врозріз зі знаменитим «Dura lex, sed lex» (Строгий закон, але закон»). Лазівки в законодавстві, а тим більше часті зміни правил гри в Україні, перевага політичних рішень над правовими здатні викликати ступор не лише у консервативно мислячих громадян, але навіть у прихильних до анархічних поглядів. Фактична неможливість громади впливати чи хоча б один раз вплинути на обраних депутата, міського голову чи навіть призначеного з середовища «любих друзів» чиновника, викликає не лише гнів та обурення, але й апатію, небажання брати участь в формуванні громади як такої, відбиває охоту брати участь в розвитку територіальної одиниці, що в свою чергу гальмує процес розвитку громадянського суспільства – не лише на рівні загальнодержавному, а й на місцевому. Роль громадян в управлінні відводиться суто до дня виборів, коли потрібно висловитися на користь існуючої влади, жорсткої чи поміркованої опозиції чи незрозумілої позиції різноманітних «третіх сил». Одразу після обрання депутатів чи міського голови роль громадян в місцевому самоврядуванні припиняється і від них вимагається не заважати працювати, інакше вони ризикують отримати ярлик чи клеймо «саботажників», «ворогів», «підривників» чи іншого роду зловмисників, «козлів, які мєшают нам жить».

Така постановка питання є проте шкідливою не лише для громади, ініціативи якої душаться в зародковому стані, але й для самої місцевої влади, повноваження якої поступово урізають на користь влади центральної. Щораз частіші нарікання міських голів на те, що вони «не мають впливу» на той чи інший процес, що від них мало що залежить, є вповні справедливими. Але винними в цьому є і вони самі, адже намагаючись використати владні повноваження, якими їх наділила громада, вони зовсім не бажають рахуватися з цією громадою. Інакше кажучи, думка, що вони «вхопили Бога за бороду», тобто отримали цю владу довічно, зараз обертається проти них, б’є по них самим бумерангом, якщо не сказати «серпом по яйцях». З одного боку, в них цю владу, яку їм дали мешканці, відбирає центральна влада, яку теж обирали мешканці, а з другого, нема механізму протидії, нема як захистити повноваження органів місцевого самоврядування. І тоді самоврядування перетворюється на «саморятування». Міські депутати та міські голови залишаються одинокими у своїх прагненнях захисту інтересів громади. Бо, по-перше, цієї громади ще нема, її формування самі ж ці депутати та голови найчастіше і гальмували. По-друге, свідомі представники цієї громади, лідери та учасники громадських організацій та рухів не довіряють представникам місцевої влади (і мають на це ряд причин), тому й не стають на їх захист. По-третє, всі намагання місцевих органів влади домогтися повернення своїх повноважень чи хоча б не допустити подальшого їх урізання приречені на провал через перманентну зміну правил гри.

Центральна влада грає роль казкової сороки-білобоки, яка «тому дала, тому дала, а тому не дала». Звичайно, що всім давати може лише повія. А сорока дає кращим, улюбленим та заслуженим. А «гидкі каченята» місцевого самоврядування (обрані від опозиції, неготові йти на компроміси, молоді та нахабні, не надто компетентні і перелік можна продовжити) залишаються без харчів – дотацій, фінансів, програм, підтримки. Вони залишаються напризволяще, немов висять у повітрі – між центральними органами, які є високо в небі, і простими мешканцями землі. Місцеве самоврядування, образно кажучи, не піднялося надто високо, але вже відірвалося від своєї основи – громади. Не маючи підтримки одних і других, місцеві депутати та міські голови легко можуть бути обскубаними, наче кури чи півні, які хоч і птахи, але далеко не полетять…

Якщо ж серйозно, то урізання повноважень місцевих органів самоврядування – це велика проблема, це страшна біда. Місцеві громади перестали бути господарями власних ресурсів, вони не можуть розпорядитися не те що податками, левова частина яких йде наверх і там розподіляється за невідомо яким принципом. Вони не можуть розпорядитися навіть власними коштами, адже є казначейство, яке може їх «пропустити», а може «затримати», не надто пояснюючи причини. Ручне управління державою, яке міські голови мріяли б перенести і на рівень міста, робить місцеву владу заручником або ж маріонеткою. Хочеш вижити – змирися і роби те, що кажуть. Не хочеш – ну то давай собі раду сам.

Свідомо уникаємо тут конкретних прикладів, які можливості могли б бути для розвитку територіальних громад, якби були чіткі правила гри. Земля, чи продана, чи в оренді, чи просто вільна, могла б приносити значно більше прибутків місцевій громаді, ніж вона приносить зараз. Податки, які збираються на тій чи іншій території, могли б перетворити не одне українське місто в справжній едем, райський куточок. Не було б дірявих доріг, не було б неприбраних вулиць та під’їздів, не було б «шанхайських базарчиків» на кожному кроці. Проте з іншої сторони саме громада мала б контролювати, як використовуються кошти – через громадські слухання, збори, щорічні (якщо не частіше) звіти кожного з депутатів, через шлях дискусій з місцевою владою. Натомість маємо депутатів, які не ходять на сесії, пропускають засідання комісій, не ведуться протоколи цих засідань комісій. Маємо депутатів, котрі не подали жодного депутатського запиту, маємо голів, які тішаться підтримкою більшості і плювати вони хотіли на громаду, маємо наближені до ознак корупційних дії депутатів-бізнесменів при проведенні різноманітних тендерів, закупівель, афільовані підприємства, маємо використання службового становища для здобутку додаткових надходжень не місцевого (міського), а сімейних бюджетів тих чи інших посадовців. Тому цей гордіїв вузол місцевого самоврядування важко розрубати одним махом, адже в будь-якому випадку закінчиться все не на користь простої громади, котра є сукупністю мешканців територіальної одиниці.

На нашу думку, реформа місцевого самоврядування є на часі, є необхідна. Але проводити її варто після попередніх обговорень, підготовок, можливо навіть пілотних проектів (експериментальних) на прикладі окремих міст. Розпочинати варто з прийняття статутів територіальних громад, в яких мало б бути чітко виписано стосунки влади та громади. Жорсткі санкції повинні бути передбачені за невиконання обіцянок чи своїх депутатських обов’язків – це, можливо, зменшило б кількість бажаючих зайнятися «нелегкою» працею депутата, покласти таку «відповідальну ношу» на свої плечі. Варто переглянути всю структуру органів виконавчої влади. Не виключено, що виконання депутатських обов’язків можна зробити і оплачуваним, а не лише на громадських засадах. Бо як наразі часто цю «громадську роботу» депутати «компенсовують» лобістськими рішеннями, промоцією власних бізнес-проектів, іншими способами «відбиття» грошей, витрачених на виборчу кампанію. Втім, це стосується не лише депутатів, а й міських голів також, хоча вони і отримують зарплати, надбавки, премії та інші гроші з податків громадян.

А поки що влада вислизає з рук органів місцевого самоврядування. Свої ж кошти приходиться випрошувати, клянчити в області, в уряду. Зароблені гроші не можна ефективно використати через казначейство, через жорсткий контроль фінінспекцій. Дорожній податок з водіїв не йде на ремонт доріг, а водії, пасажири та пішоходи питають не з ДАІ, не з центральних органів влади, а власне з міських голів, депутатів місцевих рад. Впливу на логістику, на транспортне сполучення, на різноманітні тендери, які проводяться на рівні області, у місцевої влади немає. Суб’єкти господарювання на територіях ведуть свою політику так, щоб було вигідно їм, реєструють фірми в одному місці, а бізнес ведуть в іншому, теж нема на то ради. Додаткові надходження до місцевих бюджетів не так легко здобути, адже в багатьох випадках закон не на боці місцевого самоврядування. Якщо до цього всього ще додати низький професійний рівень окремих голів та представників депутатського корпусу, слабкість юридичних служб, невміння здійснювати промоцію територій, внутрішні протистояння, які замість сприяти розвитку території тільки шкодять, та ще ряд факторів як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру, то стає зрозуміло, що «саморятування» ще довго буде словом-синонімом «місцевого самоврядування». І хоча дехто заздрить представникам місцевих органів влади, і хоча часто вони самі показують, немов павичі, важливість своїх персон, посад і функцій, але насправді варто їм поспівчувати. Напевно, не один міський голова подумки послав під три чорти свою посаду, гадаючи «і навіщо воно мені було треба?». Але гонір не дозволяє визнати це вголос та піти добровільно у відставку, ховаючи за станом здоров’я чи іншими причинами власну неспроможність та небажання тягнути ту лямку.

Звичайно, що поближче до нових виборів навряд чи стане менше бажаючих обійняти посаду мерів міст чи стати членом депутатського корпусу. І навряд чи громадянська свідомість українців зміниться настільки, що вони знову не наступлять на ті самі граблі. А ті граблі обов’язково будуть лежати перед носом виборців, якщо залишиться хоча б крихта чужорідної, нав’язаної нам ззовні пропорційної системи виборів. Але це вже зовсім інша тема…

Володимир Ключак

Писанки: «сучасні» чи традиційні?

Як неможливо уявити Великдень без пухкої смачної паски, так мабуть неможливо уявити це свято без українських традиційних писанок та крашанок.

Яйце з давніх-давен було символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. А наші писанки є символом весняного пробудження природи, символом перемоги добра над злом, життя над смертю. Писанка чарівна, неповторна і унікальна у світовій культурі. Тисячолітня культура писанкарства створила незліченну кількість орнаментів, кожен з яких щось символізує.

Готуючись до Великодня, знаходимо час для святкового прибирання своїх осель, приготування смачних святкових страв. А на яйця ліпимо клейонки, не задумуючись, що на великодньому яйці не можна зображувати біблійні образи, адже будь-яка ікона має спонукати нас до молитви, а не бути окрасою.

Звичайно, для написання писанок і крашанок слід присвятити трохи часу та докласти зусиль. Передусім потрібно поцікавитись, якими символами, знаками слід розписати писанки, адже всі елементи орнаменту мають певний символічний зміст. Потрібно підготувати воскову свічку і писачок. Зварити барвники, найкраще природні. Скажімо, з лушпиння цибулі отримаємо оранжево-коричневі відтінки. Якщо в гарячій воді розведемо куркуму,  отримаємо яскраво жовті кольори. А якщо зварити столовий буряк і вичавити сік , отримаємо (залежно від концентрації соку) багату палітру червоних кольорів. Можна використовувати харчову фарбу для яєць, яка продається зараз у всіх магазинах.

На всі ці питання, якими орнаментами розписати писанки, як зробити писачок, як приготувати фарбу для яєць, вам готові надати інформацію у бібліотеках міста.

Не потрібно купувати спеціальні наліпки з клейонки, які імітують писанки. Адже таке прикрашання яєць зводить нанівець всю ідею виготовлення писанок. Бо написання писанок – це один із різновидів духовної пожертви Богові. Тому виготовляти писанки краще власноруч, залучивши до цього дійства дітей, онуків. Адже розписана певним орнаментом писанка є символом Христового Воскресіння і вважається оберегом. Її ставлять на святковий стіл та дарують на щастя рідним, бажаючи благ і гараздів.

Шановні трускавчани, знайдіть час для написання хоча б кількох писанок з прадавніми знаками та кількох крашанок, щоб гідно зустріти свято Великодня у найкращих українських традиціях. Бо ми ж Українці!

Віра Савка, завідувач Трускавецької бібліотеки-філії №1

Оживимо куранти разом?!

Пригадуєте чудову пісню з дитячого кінофільму «Пригоди Електроніка» «Бьют часы на старой башне, провожая день вчерашний…»? Якщо пригадуєте, то Ви помітили, що у нашому місті вже роки два ніхто не проводжає день вчорашній і не сповіщає музичними мелодіями про наступну мить, годину, днину. Великий годинник, встановлений на вежі «Укртелекому», який за час своєї роботи став однією з окрас Трускавця та тішив мешканців та гостей українськими мелодіями, мовчить. І останнім часом трускавчани, а, чесно кажучи, особливо романтичні трускавчанки з творчою метафоричною уявою, висловлюються про потребу відновити роботу великого годинника у Трускавці. Мовляв, наше місто до середини минулого століття було селом, не мало Магдебурського права, відповідно не мало Ратуші з годинником. І нарешті здобувши таку окрасу у ХХІ столітті, трускавчани відчули радість і втіху від пристрою. «Червону калину» та «Червону руту», які лунали з годинника, було чути далеко за межами центру міста, де розміщений «Укртелеком», - на Бориславській і Сагайдачного, Стебницькій і Річках. Завдяки цим звукам якось по-особливому відчував себе містянином, мимоволі покращувався настрій та з’являлося бажання веселіше та бадьоріше крокувати вперед.

Тепер годинник мовчить – зламався. А годинник – це все-таки символ його величності Часу і, якщо хочете, Життя. Зламаний годинник в квартирі чи на руці намагаємося відремонтувати чи викинути. Ну моторошно якось, коли стрілочки не бігають. Тому трускавчани просять відремонтувати загальноміські куранти. Та в «Укртелекомі» з сумом розповідають, що це вже не перший раз ламаються механізми великого годинника. І коли «Укртелеком» був державною структурою, то ремонтував його своїми силами. А відколи підприємство стало приватним, не може собі дозволити такої розкоші – люди місяцями працюють на пів та 0,75 ставки, не до годинників та символіки тут.

А на ремонт комп’ютерної системи потрібна не космічна, а доволі реальна сума – чотири тисячі гривень. Якщо міська влада, а великий годинник є, перш за все, окрасою всього міста, не має коштів це зробити та має багато інших клопотів, то, може трускавчани оживлять куранти своїми силами? Висловлюйте свої пропозиції та бачення збору коштів на відновлення роботи загальноміського годинника. Перед Великоднем зробити таку добру справу буде приємно для душі і для вуха, а, якщо взятися всією громадою, то й не дуже відчутно для гаманця.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Підвищення  пенсій для ветеранів війни

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 №151 внесено зміни до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій”.

Відповідно до цих змін, з 1 травня 2013 року інвалідам війни ІІ та ІІІ групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії передбачена абзацом 1 пункту 1 зазначеної постанови, буде виплачуватися в розмірі, встановленому для інвалідів війни 1 групи.

Таким чином, розмір пенсій з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, з 01.05.2013 не може бути нижчий ніж 2547,90 грн., з 01.12.2013 - 2704,65 грн.

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій” установлено з 01.01.2012 інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни 1 групи - 285 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, 2 групи - 255, 3 групи - 225, учасників бойових дій - 165 відсотків, виплачується щомісячна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Н. Шуляк, начальник відділу пенсійного забезпечення Управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці

Михайло Задорожний взяв участь у сході села Модричі на Дрогобиччині

Депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Михайло Задорожний взяв участь у сході села Модричі, що на Дрогобиччині. На зібранні депутат закликав громаду долучатися до участі в акції "Вставай, Україно!".

"18 травня у Києві пройде загальноукраїнський мітинг "Вставай, Україно!" Якщо цього дня до столиці приїде хоча б 200-300 тисяч людей, якщо народ прокинеться - влада буде змушена дослухатися", - підкреслив Михайло Задорожний.

"Аби змінити ситуацію, суспільство має мобілізуватись і почати тиснути на владу, вимагаючи від неї виконання взятих на себе зобов'язань. Але доки не візьмемо на себе відповідальність за свою долю і долю своєї країни, доки не прокинемось, доти будемо німими рабами, доти соціально відповідальної, справедливої держави не матимемо. Якщо цього не станеться – нами й надалі маніпулюватимуть політикани й популісти, а держава котитиметься у все більшу прірву", - додав депутат.

Михайло Задорожний також розповів про діяльність депутатів-свободівців у Львівській обласній раді, зокрема прозвітував про свою роботу.

Зокрема, за його сприяння у 2011 році на поточний ремонт комунальних доріг села Модриічі з обласного бюджету надійшло 50 тис.грн, у 2012 році – ще 45 тис. грн. Депутат надавав матеріальну допомогу потребуючим мешканцям. За його кошти придбано літературу до сільської бібліотеки. Крім того, обранець постарався, аби в село надійшов набір спортінвентарю тощо.

Нагадаємо, депутат Львівської обласної ради, "свободівець" Михайло Задорожний впродовж кількох останніх тижнів проводить зустрічі із мешканцями свого виборчого округу. Мета таких зустрічей – до якомога ширшого кола людей донести інформацію про акцію опозиції "Вставай, Україно!" та мобілізувати жителів Дрогобиччини до участі у ній.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

Кримінальна хроніка Трускавця

Злий жарт

Жарти бувають добрі і злі. З пенсіонером С., який мешкає на вулиці Уляни Кравченко, пожартували по-злому. Поважному чоловіку невідомий зловмисник підпер дерев’яним бруском вхідні двері його квартири, що й заставило його звернутися до міліції.

Зухвалі охоронці

Трускавчанин К. відвідав у місті престижний супермаркет, придбав продукти, розрахувався. Коли неждано появилися блюстителі охорони підприємства, грубо і зухвало повелися з людиною, заставляючи заплатити за тару.

На заваді – «Дельта»

У Трускавецький міський відділ з прокуратури міста надійшло колективне звернення підприємців міста, у якому йдеться про вчинення перешкод у здійсненні діяльності на території бульвару Торосевича працівниками охоронної служби «Дельта»

Ціна шахрайства

На початку квітня цього року від громадян С. та М. поступили матеріали про те, щоб вжити заходів до громадянки Ж. та невідомої особи на ім’я Ізабелла, які скористалися довірою і шахрайським способом заволоділи у цих жінок значну суму грошей в іноземній валюті.

Побили маму

Трускавчанка Ц., яка мешкає на вулиці Стебницькій, скаржиться на те, що її невістка та рідний син завдали їй тілесних ушкоджень. На місце події для встановлення причин конфлікту виїжджала слідчо-оперативна група. Очевидно сину і невістці цього видалося замало, бо наступного дня вони знову побили маму.

Обікрали відпочивальницю

Не пощастило відпочивальниці К. із Луганська. Тільки поселилася у санаторій «Дніпро» на відпочинок, як невідомий злочинець геть зіпсував її настрій. Вана виявила, що з номера, де поселилася, злодій вкрав усі її гроші, два фотоапарати, мобільні телефони і кредитну картку. На місце події виїхала СОГ. Виявлено сліди пальців рук. Проводяться заходи щодо встановлення злочинця.

Обкрадають мертвих

У Трускавецький МВ поступило повідомлення від громадянки Н. про те, що з кладовища, що на вулиці Стебницькій, невідомий зловмисник вкрав огорожу її рідних та металеву лавку.

Б’ють людей

Відпочивальниця І. з Хмельницької області скаржиться на охоронців престижного розважального закладу у Трускавці, що вони б’ють людей.

Витівки зятя

Ніяк не знайдуть спільної мови зять П. з тестем А., які мешкають на вулиці Роксолани. Нещодавно, як повідомляє тесть, його зять навмисне поміняв замки на кухні, внаслідок чого він не може скористатися кухнею у власній квартирі.

Наступного дня зять пішов у своїх витівках далі. Він пригрозив тестю, що відправить його у психіатричний заклад на лікування.

Викинулася з балкону

У Трускавецький МВ поступило повідомлення з міської лікарні. У ньому йдеться про те, що 14 квітня з будинку на вулиці Стебницькій з балкону дев’ятого поверху самостійно викинулася мешканка Дрогобича Б.. яка перебувала у гостях своєї сестри.

Отруївся чемерицею

15 квітня на приймальне відділення Трускавецької міської лікарні звернувся громадянин З., який мешкає у Трускавці. Було встановлено, що у нього алкогольна інтоксикація, він отруївся чемерицею. Цією подією займалася слідчо-оперативна група міського відділу.

Заборгували зарплату

У Трускавецький МВ з прокуратури міста надійшли матеріали для подальшого досудового розслідування. Йдеться про те, що службові особи підприємств ТЗОВ «ТКС Євробуд» і ТЗОВ «Едвард» не виплатили заробітну плату працівникам даних підприємств на суму відповідно 403,6 тис. грн. і 127 тис. грн..

Спричинено збитки

У Трускавецький МВ поступив рапорт начальника СВ Трускавецького міського відділу підполковника міліції О. Закутного. У ньому йдеться про те, що прокуратура міста, після проведеної перевірки, встановила: через несумлінне ставлення службових осіб одного з бюджетних підрозділів міста  до виконання своїх службових обов’язків при проведенні із залученням підприємств-підрядників ремонтних робіт на об’єктах комунальної власності заподіяно істотної шкоди інтересам територіальної громади міста та спричинено збитків на суму понад 90 000 гривень

Ігор Дубравський, інспектор роботи з населенням та громадськими формуваннями, сержант міліції, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Маленька Іринка дуже хоче жити

Семирічна трускавчанка Іринка Антіпова тяжко захворіла і потребує нашої допомоги.

Ще влітку 2006 року у дівчинки виявили страшну недугу – пухлину головного мозку, тоді її успішно прооперували у Львівській дитячій лікарні. Відтоді дитина добре розвивалася, відвідувала дитячий садок, пішла до школи і сьогодні успішно навчається у другому класі.

Але родину Антіпових спіткало горе вдруге. У дівчинки знову виявили пухлину головного мозку. Оперувати Іринку погодилися тільки польські лікарі. Операцію призначено на 13 травня, і зволікати не можна ні дня. На операцію потрібно до 40 тисяч злотих. Родина не має таких коштів. Сім’я в розпачі. А Іринці ж так хочеться жити!

Не сила вірити, що цій усміхненій, життєрадісній, такій сонячній дитині зозулька відраховує останні дні й години…

Рахунок в Ощадному банку №26256500694652 на прізвище Антіпова Марія Євгенівна, ідентифікаційний код №2986808422

 Про допомогу просять мама Іринки – Антіпова Марія, тел. 096-570-38-65, тато – Антіпов Василь, тел. 096-570-36-79.

 Создан 24 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником