Трускавецький вісник № 60 (603) від 26 квітня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 60 (603) від 26 квітня 2013 р.

26.04.2013 

У номері: Передвеликодні подарунки заможної влади чесній громаді Трускавця; Трускавецький підприємець проти матері сімох дітей; Чи існує ще «Просвіта» і де вона; Ліквідація КП «МВ УЖКГ» і культура ділового спілкування; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Підтримаймо ініціативу Греко-Католицької Церкви

Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології закликає відмовитись від шкідливої практики – прикрашання гробів померлих пластиковими квітами та вінками, що зокрема набирає широкомасштабного виміру напередодні свята Воскресіння Христового. «Вірні, бажаючи віддати шану померлим родичам та знайомим, приносять на цвинтарі тонни різнокольорового пластику, як правило не задумуючись про те, що ця практика не тільки позбавлена смаку і логіки, але і є дуже шкідливою для природного довкілля, й небезпечною для здоров’я і життя людей. Пластик заполонює кладовища. Здебільшого, щоб хоч якось дати собі раду, його спалюють, при чому в довкілля виділяються шкідливі сполуки, в тому числі й діоксини, які мають канцерогенну дію і, відповідно, спричиняються до розвитку онкологічних захворювань», - нагадує керівник Бюро УГКЦ з питань екології д-р Володимир Шеремета.

 «Апелюємо до здорового глузду і свідомості християнської відповідальності за себе, ближніх і все Боже створіння – природу і просимо відмовитись від пластикових квітів та вінків на цвинтарях, - закликають в Бюро УГКЦ з питань екології. - Виражати свою пам'ять і пошану до померлих маємо не приносячи мертві пластикові вінки та квіти, але насаджуючи живі. Свято Христового Воскресіння – це свято життя. Його символом є не мертва пластикова квітка, але жива рослина. Попри те пам’ятаймо, що найкращим даром для усопших є наша щира молитва». Екологи просять душпастирів розповідати вірянам про алогічність та шкідливість цієї пластикової звички для здоров’я людей і всієї Божої природи.

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький віник» підтримує цю добру ініціативу УГКЦ та закликає відмовитися від прикрашання могил померлих штучними квітами та вінками. Подумаймо – хіба ми бажали б собі, аби після нашої смерті в наші могили втикали пластик? Поховання наших рідних гарно виглядатимуть і без цього, якщо ми дійсно присвятимо трохи часу та впорядкуємо їх, очищаючи від бур’янів, посадивши чи посіявши живі квіти, або ж долучившись до оформлення місця спочинку в інший спосіб без застосування шкідливого пластику.

Руслан Кошулинський перенаправив листа трускавецької зоозахисниці до обласної прокуратури

«Трускавецький вісник» вже інформував про звернення трускавецької зоозахисниці Лідії Буги до віце-спікера Верховної Ради України Руслана Кошулинського у справі вбивств та отруєнь собак у Трускавці. Нещодавно заявниця отримала відповідь заступника голови ВР, в якій, зокрема, сказано:

«Шановна Лідіє Іванівно! Ваше звернення до Верховної Ради України стосовно частих випадків жорстокого поводження та знищення безпритульних тварин, яке відбувається впродовж останніх років у м. Трускавець Львівської області, щодо неналежного виконання Львівським комунальним підприємством «Лев» договору про надання послуг по відлову безпритульних тварин та з інших питань у відповідності з Законами України «Про звернення громадян» та «Про статус народного депутата України» направлене для розгляду та вжиття заходів реагування до прокуратури Львівської області».

Окрім того Руслан Кошулинський поінформував, що 21 березня 2013 року група народних депутатів України від фракції «Свобода» (Р. Кошулинський, І. Фаріон, Ю. Михальчишин, А. Вітів та А. Тягнибок) зареєстрували проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та порушення правил їх утримання). З метою отримання пропозицій та зауважень до проекту, він був надісланий провідним громадським твариннозахисним організаціям.

Якщо зважити на те, що 25 квітня в міській раді Трускавця було проголосовано питання про виділення земельної ділянки 1000 метрів квадратних у Трускавці на вулиці Мазепи для спорудження там нової будівлі прокуратури міста, то міський голова може сподіватися, що прокуратура області не поставиться надто строго до ситуації з безпритульними тваринами у Трускавці.

Василь Мушинський втретє з золотом

12-14 квітня 2013 року в місті Хмельницький проходив чемпіонат України з кікбоксингу. Мета турніру – виявлення найкращих спортсменів для формування національної збірної команди України для участі у Чемпіонаті світу, який відбудеться в листопаді цього року в місті Анкара (Туреччина).

В складі збірної Львівської області виступав дрогобичанин, майстер спорту України з кікбоксингу Василь Мушинський, який завоював золоту нагороду, здобувши путівку на Чемпіонат світу. До речі, Василь вже втретє піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу. Тож побажаємо йому успіху і на міжнародних змаганнях.

Спортсмен та тренери висловлюють щиру подяку приватному підприємцю Володимирові Куцу за надану фінансову допомогу.

Власна інформація

 

У Східниці у турнірі повітряних куль братиме участь куля у вигляді бокалу

У Східниці у міжнародному турнірі повітряних куль "FLYQUEST", який проходить з 28 квітня по 2 травня, візьме участь команда з повітряною кулею, яка буде мати форму у вигляді бокалу для пива.

Форма цієї незвичної кулі створюється за рахунок нашитих конструкцій. Наповнення газом такої кулі здійснюється за іншою технологією. В Україні таких спеціальних форм немає. Кулю з такою формою буде представляти команда з Литви.

У програмі турнірі передбачені, якщо дозволять погодні умови та напрямок вітру, польоти на повітряних кулях над горами Сколівського та Турківського районів. Цього року команди планують стартувати з фортеці Тустань та інших місць. Також у програмі буде так звана "робота куль у прив'язному режимі та парад повітряних куль у нічному небі": кулі будуть прив'язані на відкритій місцевості і будуть випускатися на висоту близько 30 метрів – любителі гострих відчуттів матимуть можливість не лише помилуватися кулями, але й піднятися у повітря та оглянути Східницю та її околиці із висоти пташиного польоту. Кульмінацією фестивалю стане грандіозний парад повітряних куль, які здійматимуться у нічне небо і освітлюватимуться спецзасобами.

Участь у фестивалі візьмуть команди з України, Росії, Молдови, Литви.

Голова оргкомітету фестивалю "Східницьке літо», в рамках якого проводиться Міжнародний турнір повітряних куль – Микола Шепітчак. Контактна особа – Микола Рубель (067 679 11 18, 097 220 88 62).

Прес-служба Східницької селищної ради

Олексій Радзієвський: «Будівництво МАФів у мікрорайоні вул. Самбірської припинено»

 

 24 квітня міський голова О.Радзієвський здійснив позаплановий виїзний прийом громадян на вул. Самбірській. Причиною для зустрічі послугувало невдоволення мешканців згаданого мікрорайону щодо розпочатого будівництва малих архітектурних форм.

Нагадаємо, що відповідно до рішень сесії Дрогобицької міської ради щодо розміщення тимчасових споруд, відділ архітектури та містобудування розробив та затвердив відповідні дозвільні документи, а відтак розпочались будівельні роботи зі встановлення у мікрорайоні вул. Самбірської МАФів.

Однак у процесі будівництва виникла низка непорозумінь з мешканцями. На переконання міського голови О.Радзієвського, причиною стала непоінформованість населення та недостатня роз’яснювальна робота щодо спорудження малих архітектурних форм. «Завдання влади дбати і захищати інтереси мешканців нашого міста. Люди повинні знати, що будується і з якою метою», - наголосив напередодні О. Радзієвський.

Зустрітися з очільником міста прибуло кілька десятків осіб. Під час спілкування з мешканцями обговорено низку найбільш болючих для них проблем.

Головна увага була зосереджена на питанні щодо розпочатого будівництва малих архітектурних форм. Заслухавши всі «за» та «проти», очільник міста поставив на голосування питання про те, чи згідні мешканці Самбірської, щоб на згаданій території були розміщені МАФи. Відповідь була однозначною – «ні».

«Думка громади для мене завжди була і буде на першому місці, - наголосив О.Радзієвський, - тому від нинішнього дня припиняємо будівництво». Окрім того, очільник міста зазначив, що на даній території на місці зрізаних старих дерев будуть висаджені нові зелені насадження та кущі троянд. Під час зустрічі з громадянами порушувались також питання щодо встановлення індивідуального опалення, ремонту доріг, підняття тарифів на квартплату тощо.  У виїзному прийомі також взяли участь: секретар Дрогобицької міської ради Т.Метик, директор департаменту міського господарства І.Лепкий, начальник відділу містобудування та архітектури І. Петранич, начальник управління комунальних ресурсів Р. Росоха, начальник КП «ЖЕО» Б.Недбальський, а також депутати міської ради.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Йдучи до лісу за квітами для жінок, чоловіки обікрали Дрогобицький нафтопереробний комплекс

Відбувши покарання за крадійський промисел, зловмисник вирішив змінити кримінальний «імідж». Підмовивши своїх двох приятелів, організатор подався до лісу за пролісками, маючи намір заробити на квітах. Однак дорогою чоловіки вирішили викрасти не дійшовши до дороги.

Разом із контингентом приятелів злочинної еліти, 53-річний лиходій вирішив навідати свого давнього знайомого. Дільці вирішили відсвяткувати жіноче свято. І, вже після розпивання не однієї чарки, чоловіки вирішили поїхати в ліс - нарвати пролісків для своїх жінок, а принагідно зрізати вербу. Захмелілі зловмисники взяли зі собою дві пилки для різки верби і поїхали в напрямку лісового масиву, розташованого неподалік від нафтопереробного заводу. Проходячи повз нафтопереробний комплекс, зловмисники вирішили зайти на територію. Через відчинену браму чоловіки без перешкод потрапити на територію, де ліворуч від  входу були розміщені два трубопроводи.

В цей час чоловікам спало на думку, що дані труби можна відрізати пилками, а відрізані труби можна здати на пункт металобрухту, за що отримати гроші. З присутніх ніхто не заперечував, чоловіки вирішили втілити п’яний задум у реальність і розпочали різати трубопровід за допомогою пилок. Зухвалі, ніким непомічені зловмисники, встигли відрізали 8 труб різної довжини, в середньому довжиною по 2 метри кожна. Чоловіки діяли таємно та злагоджено, намагаючись відрізати якомога швидше та втекти з даної території. Незважаючи на обережність, крадіїв помітили працівники охорони громадського формування  «Спецбезпека» та одразу повідомили дрогобицьких правоохоронців. Згодом спільними зусиллями крадіїв вдалося мобілізувати.

Співробітники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції зловмисників притягнули до кримінальної відповідальності за частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

Наталія Постойко, Дрогобицький міський відділ міліції, Джерело

Передвеликодні подарунки заможної влади чесній громаді

На місці дитячого майданчика, найбільшого та найкращого у Трускавці – нова ошатна будівля прокуратури міста. На місці зелених насаджень, обізваних «сухостоєм» – новий шикарний базар в самісінькому центрі Трускавця, на вулиці Шевченка. Ці два «подарунки» чесній громаді Трускавця від заможної влади були піднесені в четвер, 25 квітня, на другому пленарному засіданні XXVI сесії Трускавецької міської ради. Перший «подарунок» без жодних обговорень чи заперечень, другий – після кількох спроб, після повернень до голосування та телефонних та особистих розмов голови з депутатами та депутатів між собою (в кулуарах під час проведення сесії).

В запитах піднімалися різноманітні питання – від пропозицій перейменувати «Міротель» чи «Янтар» в «Терещук» (натяк на ситуацію довкола скверу навпроти мерії) та відкрити для руху вулицю Шевченка, бо шофери вже не годні далі терпіти їзду та об’їзди трускавецькими дорогами і до дискусій, чи варто відкривати для руху заїзди біля «Інтексмаркету» на Івасюка. Депутати зібрали кошти для підтримки хворої трускавецької дитини, яка проживає на вулиці Стуса та потребує негайної операції (бажаючих дізнатися більше та підтримати просимо тиснути тут), а також підняли кілька дрібних тем, пов’язаних з комунальним господарством та станом пасажирських перевезень у місті. Було повідомлено, що генеральний СГК «Дніпро-Бескид» Олександр Чебаненко дав попередню згоду на заміну теперішнього «лежачого поліцейського» на Мазепи на бруковану перешкоду, котра б стримувала там рух задля безпеки відпочивальників.

Отже, сесія не обіцяла бути цікавою, бо більшість питань – земельні. Але диявол ховається в дрібницях. Прихід на засідання прокурора міста Лонгіна Мігоцького в час, коли машина заступника прокурора Львівської області Романа Вацьківського в’їжджала в Трускавець, щоб не спізнитися на прийом громадян у приміщенні на вулиці Річки, 31, свідчило, що буде щось важливе. Дійсно, за поданням обласної прокуратури потрібно було виділити земельну ділянку під будівництво нового приміщення прокуратури Трускавця. Міська влада вирішила так догодити як нікому – землю знайшли на вулиці Мазепи, вище від колії. Те, що тут знаходиться великий, гарно відремонтований та завжди заповнений дітьми дитячий майданчик, не хвилювало ні голову Руслана Козира, ні міських обранців. Ніхто не висловив жодного застереження, що, може, громада проти, батьки проти, врешті-решт, діти проти. Що, може, варто все-таки пошукати інше місце, достойне прокуратури і яке не викликатиме заперечень ні в кого. Та де там! Під час голосування тільки один депутат утримався, зате 28 осіб включно з мером міста не посоромилися підняти руки за це рішення. До честі прокурора, він запропонував включити в рішення пункт, згідно якого інвестор збудує дитячий майданчик. Зрозуміло, що на цій території місце під майданчик – або буквально під стінами житлових будинків (Мазепи, 34), або під самісінькою колією в болотистій місцевості, або ж з іншої сторони колії, де тепер корчі та багнюка. Як казав Ленін, все краще – дітям. Втім, можна аргументувати і тим, що наші діди-прадіди не бавилися на жодних дитячих майданчиках, а якось виросли. Праця робить вільною, а хто хоче жити як людина, має працювати як віл та кінь укупі. Так що удар по дітях завдано жорстоко, немилосердно, цинічно і з гарним обличчям. Адже діти – не виборці, кому вони здалися зараз…

В принципі, діти хай ходять у ліс і прибирають за дорослими, це теж варіант. Бо бавитися неподалік нової будівлі прокуратури не дуже то й випадає, хоча й обгороджена вона, напевно, буде високим парканом. Та навряд чи почуватимуться батьки в своїй тарілці, сидячи на лавочках, якщо вони будуть, і дивлячись на своїх дітей на гойдалках чи гірках, якщо вони будуть, неподалік такого солідного правоохоронного органу, яким є прокуратура.

Автор цих рядків і сам не один раз проводив час з дітьми на цьому майданчику, де є аж чотири справні (!) гойдалки, наповнена піском пісочниця, три (!) гірки для спускання (і всі діючі!), стилізований під старовину недобудований замок, драбинки, велика площа, щоб діти могли побігати та інші атракції для дітей. Але заможна влада може собі дозволити таку розкіш – віддати місце, де знаходиться майданчик, під будівлю. І неважливо, що там буде збудовано.

Як поінформував прокурор міста Лонгін Мігоцький, інвестор побудує нове приміщення для прокуратури, натомість забере собі стару будівлю на Річках. Влада (а може й громада) матиме ту користь, що тоді за земельну ділянку під будовою на Річках цей інвестор, який набуде на будівлю права власності, платитиме оренду. Влада ж подає цю інформацію просто як «обмін земельними ділянками»…

Цікаво, що за останній час з вулиці Річки виїхали територіальний центр обслуговування пенсіонерів (на Стебницьку, 66), центр зайнятості (на вулицю Івасюка), переїжджає міський суд (на Мазепи, 21), нещодавно закрилася санстанція у провулку Тихому, 1 (це біля тих же Річок). Якщо після прокуратури з Річок захоче з’їхати ще й державне казначейство, то це може стати сигналом якоїсь спланованої акції. Або дійсно колись Трускавець затопить фекаліями і Річки постраждають першими, або хтось дуже вагомий законспіровано збирається в своє володіння взяти одну з центральних трускавецьких вулиць.

Друге резонансне питання стосувалося іншого «благоустрою», тепер вже не на Мазепи, а в центрі. Обабіч вулиці Шевченка, яка згідно «благих» намірів трускавецької влади мала б стати пішохідною зоною, постане ще один «красень»-ринок.

Передісторія нового трускавецького «шанхаю» така, що є підприємці, яких не влаштовують умови на ринку «Дукан». Вони звернулися до влади, мовляв, цінова політика на «Дукані» їм не підходить. І хоча «Дукан» розрісся і вшир, і вверх, а збоку ще виріс так званий «комунальний» базар на комунікаціях «Міротелю» та «Медпаласу», підприємців не меншає. Незважаючи на намагання влади міста позбутися стихійної торгівлі, кількість торгівців в центральній частині міста-курорту не зменшується. Навіть в парку як продавали сир-сметану, шоколад та інший нехитрий крам, так і досі продають. Це переважно незаможні трускавчани або люди з сусідніх сіл.

Але якщо хтось думає, що мова на сесії йшла про цих людей, той помиляється. Трускавець фактично окупували підприємці з Івано-Франківшини, Закарпаття та інших безкраїх просторів нашої батьківщини. Вишиванки, сушені грибочки, коци та камізельки, дерев’яні дощечки, сувеніри, хустки барвисті і вовняні, калоші і ремені, шкарпетки і мед, напої і амулети від пристріту та зурочення – продається все, чого душа забажає. Тож ринок необхідно розширювати.

Аргументи, які наводили присутні на користь прийняття такого рішення: якщо рішення не підтримати, то двоє мешканців вулиці Івасюка втратять робочі місця (депутат Гарванко), підприємці прийдуть протестувати під міську раду (міський голова Руслан Козир), в цьому нема нічийого особистого інтересу (заступниця мера Валентина Бодак), кошти підуть на благоустрій (заступник голови Юрій Яворський), для підприємців це єдиний метод утримати свою сім’ю (депутат Ткаченко). Цікаво, коли розвалювали КП «Наше місто», то про робочі місця (в тому числі для мешканців Івасюка) депутати не думали…

Цікаво, що для облаштування базару знову різатимуть дерева. Спочатку було сказано, що ще нема подеревної зйомки, потім головний архітектор міста Олександр Грищенко доповів, що така зйомка вже є і то кілька днів тому вона поступила, а врешті присутніх «заспокоїли», що зрізатимуть лише «сухостій» і будуватимуть між деревами, бо це ж малі архітектурні форми, а не капітальні будівлі.

Спочатку це питання підтримало 22 особи, потім його переголосували, та все одно більше 23 не назбирувалося. Врешті-решт до питання повернулися знову за наполяганням міського голови і знайшлося тих 27, що проголосували за це питання. Подаємо прізвища тих, хто підтримав на поіменному голосуванні ідею спорудження базару в центрі Трускавця (в алфавітному порядку): Юрій Беднарчук, Василь Белз, Володимир Возняк, Ігор Гарванко, Іван Герльовський, Михайло Гладкий, Роман Калічак, Олег Кіселичник, Андрій Кульчинський, Михайло Малащак, Серій Мойсеєв, Володимир Наконечний, Олена Пилат, Наталія Пономаренко, Володимир Попик, Володимир Симович, Іванна Спурза, Ігор Стасик, Богдан Стасишин, Олександр Ткаченко, Михайло Хомич, Володимир Чапський, Петро Шумин, Євген Юник, Андрій Юник, Олег Ярема, Руслан Козир.

Натомість утрималися Євстахій Буняк, Богдан Габшій, Михайло Кіселичник, Ігор Ластовецький, Святослав Павлечко, Богдан Процишин, Анатолій Стародуб, Ігор Струбіцький, Павло Швець. Решта депутатів були відсутні на цьому пленарному засіданні.

Також на сесії були розглянуті і інші питання – по «Золотій Короні», «Юрмалі», гаражах. Тут панувала демократія – одні питання приймали, інші відкладали, третім відмовляли. А дійсно, коли питання не є принциповими для мера, то чому не попустити віжки і не дати депутатам волю? Головне, щоб була видимість роботи на благо громади. Так що громада матиме новий базар і нову прокуратуру на місці дитячого майданчика. Лозунг «Тут буде місто-сад!» можна тепер озвучувати як «Тут є місто-базар!». Але кричати «Дякуємо!» чи «Слава!» щось не хочеться. Підійшло б «Гірко!», але у значенні не весільному, а первинному…

Володимир Ключак

Чи існує ще «Просвіта» і де вона?

В 20-30-ті роки минулого століття «Просвіта» була найбільш знаною і найбільш шанованою організацією, яка об’єднувала українців. Читальні «Просвіти» діяли в кожному галицькому селі і вони були не просто «читальнями» (бібліотеками). Це були осередки, де формувався національний дух, де кипіло життя, куди поспішали активні громадяни, де знаходили для себе заняття чи раду і молодь, і люди старші, українці різних поглядів та різних талантів. Саме «Просвіта» організовувала вечори пам’яті відомих українців, ставила вистави, збирала хори, впорядковувала могили, видавала потрібну літературу. Все це відбувалося в умовах відсутності національної держави.

А зараз? Держава українська є, тож «Просвіта» потрібна чи ні? Якщо так, то де вона і чи виконує свої функції? Чому «Просвіту» сприймають як якийсь архаїзм, мало не як «похоронне бюро» (з анекдоту – збираються біля пам’ятників і плачуть-плачуть-плачуть…). Чи є молоді сили, здатні оновити організацію, котра мала б стати понад громадськими організаціями, об’єднуючою силою, прапором для небайдужих та творчих людей – істориків та економістів, молоді та осіб старшого віку, літераторів та інженерів, любителів мистецтва чи політичних шоу?

Тема «Просвіти», її проблем та перспектив стала предметом обговорення на XXXVII засіданні Дискусійного клубу Дрогобича, яке проходило у четвер, 25 квітня, в офісі дрогобицької «Батьківщини». Одразу постає питання – а чому не в «Просвіті»? Адже дрогобицька «Просвіта» на відміну від трускавецької має власне приміщення і то не десь на околицях, а в самому Народному домі. Дрогобицька «Просвіта» має чудову бібліотеку, має плани спорудження пам’ятника Лесі Українки біля СШ № 4, готується до відзначення двохсотріччя від дня народження Тараса Шевченка. Тож цілком можливо, що саме засідання Дискусійного клубу стане поштовхом до активізації «Просвіти» в Дрогобичі, яка може стати осередком громадської активності, центром, де збиратимуться молодіжні організації, рух «Чесно в Дрогобичі», та й сам Дискусійний клуб. А наразі обговорити проблеми «Просвіти» прийшла дюжина осіб, а саме Анатолій Власюк, ведучий Дискусійного клубу, Олег Баган, керівник Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова в Дрогобичі, Вікторія Лишик та Володимир Ключак, представники ЗМІ, Святослав Сурма, Богдан Гринчишин та Микола Сов’як, громадські активісти, Михайло Ваврин та Любомир Сікора, депутати міської (перший) та районної (другий) рад, а також голова дрогобицької «Просвіти» Микола Садоха і голова університетської «Просвіти» Ігор Шумей.

Якщо головний просвітянин міста Котермака відзначився своєю лагідністю, спокоєм, толерантністю, то головний просвітянин університету – молодечою напористістю, прагненням до змін та реформ на взірець тих, які здійснює «Просвіта» на його рідній Івано-Франківщині. Коломия, Косів, Космач, Рожнятів, Тлумач, Калуш – чому там знають про «Просвіту» і «Просвіта» там процвітає? Бо є харизматичні лідери, за якими йдуть люди. Тому пан Шумей вважає, що і в Дрогобичі пора дати дорогу молодим, залишивши старшим шану та повагу. Але з такою постановкою не надто погоджуються ті, хто стояв біля витоків «Просвіти».

Завуальовані натяки викладача університету соковито розгорнув Любомир Сікора, голова товариства «Бойківщина», людина, яка теж стояла біля витоків «Просвіти». Пан Сікора відкрито назвав три прізвища тих, хто, на його думку, винен у тому, що «Просвіта» стала закостенілою нерухливою організацією. Як у Сенкевича були «латина, перина і дитина», так у пана Сікори «грабина, дубина і березина». Прізвища Шалати, Бордуляка та Богаченка знані в Дрогобичі, тож навряд чи доцільно тут публікувати епітети, якими обдарував пан Любомир декого з цих людей. Досить відзначити, що пропозиція депутата районної ради цих трьох діячів «вигнати з «Просвіти» не була підтримана ніким та так і залишилася висіти, як і дух непевності майбуття організації в Дрогобичі.

Опонент пана Сікори Святослав Сурма спробував перевести розмову в конструктивне русло, намагаючись достукатися до слухачів тезами про потребу творення мережевих організацій, де був би розподіл керівних функцій в ядрі. Пан Сурма закликав не боятися інтелектуалів і навів за приклад «Просвіту» часів 1920-1930-х рр. Людський та матеріальний ресурси  можуть бути тими скарбами, які оновлять організацію, дадуть їй нове дихання. Та чи готова громадськість долучитися до реформування «Просвіти»? – відповідь на це питання ніхто дати не наважився.

Про те, що саме «Просвіта», а не різні антиукраїнські провокатори на центральних телеканалах, мала б організовувати дискусії загальноукраїнського рівня, говорив Олег Баган. А Михайло Ваврин зауважив, що влада в Дрогобичі напевно не вважає «Просвіту» за серйозну організацію, а гуманітарний напрямок за пріоритет. Доказом цього є хоча б факт відсутності посади заступника міського голови з гуманітарних питань. А секретар ради Тарас Метик, на думку Михайла Васильовича, зовсім занедбав цей напрямок.

Автор цих рядків попробував відвернути увагу дрогобичан від самопоїдання, глянути на «Просвіту» як організацію всеукраїнського рівня. Ярослав Пітко не перший рік очолює «Просвіту» Львівської області, Павло Мовчан – загальноукраїнську. Невже їх влаштовує теперішній стан справ у організації? Чи молодь взагалі чула про «Просвіту» чи думає, що це щось таке, що було за часів царя Гороха? Ці та інші запитання, на жаль, риторичні…

«Паразитувати на українській культурі і творити українську культуру – це різні речі», слушно зауважив Олег Баган. Замість ставити проблеми руба та атакувати суспільство «Просвіта» стала лояльною організацією, яка пропагує шароварщину, зводить українство та свою місію до рутинно-технічних заходів. «Слово «Просвіти» мало хто читає, та чи є що там читати? Кому вигідний такий занепад? І знову мертва тиша…

Насамкінець зауважимо, що осередок «Просвіти» є і в Трускавці. Очолює його депутат від «Нашої України» Галина Шиманська-Карп’юк. Де збираються трускавецькі «просвітяни», як часто і для чого, про що говорять, коли звітують та чи звітують взагалі – сказати не можемо, не знаємо. В місцевій пресі назва організації «Просвіта» з’являється від сили раз на півроку-рік. «Трускавецький вісник» готовий надати інформаційну підтримку «Просвіті», бо вважаємо, що така організація потрібна як з огляду на її історію, так і заради здійснення лікбезу наших мешканців. Бо ніби всі грамотні та розумні, а грамотних та розумних мало, якщо на місці дитячих майданчиків будуємо що хочемо, а на місці зелених насаджень ставимо базарчики….

Володимир Ключак

Ліквідація КП «МВУЖКГ» та культура ділового спілкування

24 квітня відбулася позачергова сесія Стебницької міської ради, під час якої розглядалося питання щодо доцільності ліквідації комунального підприємства «МВУЖКГ», котрому через заборгованість перед Пенсійним фондом заблоковано рахунки.

Як повідомив заступник Стебницького міського голови Петро Веклюк, на сьогоднішній день підприємство заборгувало Пенсійному фондові м. Дрогобича (разом з пенею) 420 тисяч гривень. Депутати та міськвиконком обговорювали питання, як вийти КП «МВУЖКГ» з кризової ситуації. Було вирішено – йти на перемовини з Пенсійним фондом, аби мати змогу розтермінувати борг. Сплатити його на сьогоднішній день нереально, бо бюджет Стебника є дуже куцим. В основному фонді стебницької казни нараховується приблизно 1 мільйон 130 тисяч грн., спецфонд нараховує не більше 1 млн. 700 тисяч грн. Можливо, борг вдалося б частково перекрити за рахунок коштів, що надходять у місцевий фонд від вуличного освітлення. Принаймні, таку пропозицію вніс на розгляд міськвиконком.

З приводу сприяння вирішення цього доволі наболілого питання міськвиконкомом та місцевими депутатами було скеровано листа на ім’я народного депутата України Романа Романовича Ілика. По завершенні обговорення Стебницький міський голова Василь Пецюх відбув до Львова, аби вирішити фінансовий бік питання у Львівській облдержадміністрації у цивільно-правовому полі.

Аби написати достовірну інформацію, котру було зібрано з власних джерел, я звернулася до стенографістки міськвиконкому м. Стебника, котра навідріз відмовилася зі мною спілкуватися. Вела себе досить агресивно та неадекватно. Сказала, що за 10 років вона не пам’ятає, аби у неї хтось з «преси» хотів уточнити інформацію. Ти ба! Схоже, що п. Ірина (так зовуть цю особу) не володіє ситуацією, адже це вона, а не я є держслужбовцем, у якого працівники ЗМІ, згідно Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в України засобами масової інформації» має право взяти потрібну інформацію для публікації. Пані, напевно, не знає й що таке культура ділового спілкування, хоча обіймана посада просто зобов’язує її спілкуватися з людьми чемно й приязно, адже за рахунок податків, які люди платять на утримання чиновників, вони й отримують заробітну плату. Окрім того, є Закон «Про місцеве самоврядування», у якому чітко вказано: яка інформація є конфіденційною, а яка – ні. Дане питання, згідно Закону «Про місцеве самоврядування», відноситься до сфери публічної діяльності, яка стосується питань місцевого значення, що є у віданні місцевого самоврядування. Тож підстав до відмови у спілкуванні зі мною у пані Ірини не було.

Вікторія Лишик, ЛайфІнфо

До відома громадських формувань

/Міністерство юстиції пропонує законодавчо уточнити поняття «політична партія» та «політична діяльність»/

Міністерство юстиції пропонує уточнити визначення «політична партія», зокрема, врегулювати на законодавчому рівні поняття та форми політичної діяльності.

Відповідний законопроект виставлено на сайті Міністерства юстиції в рубриці «Обговорюємо законопроекти» для отримання зауважень та пропозицій від громадськості.

Розроблений Міністерством юстиції України проект закону «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про політичні партії в Україні» має на меті врегулювати на законодавчому рівні поняття та форми політичної діяльності.

Так, відповідно до проекту закону політична партія – це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що бере участь у політичній діяльності.

Політичну діяльність проектом закону пропонується визначити, як суспільну діяльність, що ґрунтується на врахуванні політичних інтересів, мобілізації політичних сил і здійснюється з метою досягнення політичних цілей – сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян. Політична діяльність провадиться шляхом участі у всеукраїнському та місцевих референдумах, виборах до огнів державної влади та органів місцевого самоврядування, участі в управлінні державними справами та шляхом проведення мирних зібрань.

Передбачається, що внесення відповідних змін до чинного закону «Про політичні партії в Україні» дозволить у розвиток конституційних положень на законодавчому рівні врегулювати суспільні відносини, пов’язані із здійсненням політичної діяльності.

Зауваження та пропозиції до законопроекту прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, об’єднань громадян до 5 травня 2013 року на електронну адресу: dkz@minjust.gov.ua

Ірина Наконечна, провідний спеціаліст реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиціїОбновлен 26 мая 2014. Создан 26 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником