Трускавецький вісник № 66 (609) від 14 травня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 66 (609) від 14 травня 2013 р.

14.05.2013 

У номері: Здорова сім’я – здорова держава; Короткі новини з Борислава; Стебник може стати зоною екологічного лиха; «Свобода» попереджає: не втягуйтеся в новий лохотрон.

Новини Трускавця та регіону

В Бориславі звітуватимуть комунальні служби

Як повідомив 14 травня під час проведення щотижневої наради міський голова Борислава Володимир Фірман, завтра 15 травня, закінчить свою роботу сесія Бориславської міської ради та розпочне роботу позачергова сесія. В цей день повинні відзвітувати керівники всіх комунальних служб міста, явка обов’язкова.

А сьогодні в Бориславі пройшло чергове засідання виконавчого комітету.

Борислав готовий внести свою лепту у вирішення «собачого» питання

Як повідомив 14 травня під час щотижневої наради міський голова Борислава Володимир Фірман, протягом останнього часу в місті зафіксовано біля 10 укусів собак, причому значна частина цих укусів скоєна домашніми собаками, котрі покусали своїх власників. Проте не бракує і бродячих тварин – наче на підтвердження цьому під стінами мерії під час наради розпочався собачий гавкіт. Мер Борислава повідомив, що місто готове виділити приміщення на комунальному комбінаті для облаштування пункту стерилізації. Володимир Фірман скритикував місцевих зоозахисників за те, що вони часто здіймають великий шум, натомість не роблять жодних конкретних кроків, щоб вирішувати проблему.

Міський голова висловив невдоволення, що зоозахисники часто ставлять за приклад Європу, не знаючи, яка там ситуація насправді. «Там якщо тварина бігає по вулиці, ніхто з нею не бавиться, її присипляють», - повідомив мер Борислава, закінчивши риторичним запитанням: «У нас суспільство для людей чи для собак?».

Інформуємо також, що сьогодні, 14 травня, у Трускавці здійснювався відлов собак фірмою «Лев». Цю інформацію для «ТВ» надали зоозахисники з Трускавця.

Змія вкусила бориславця – частково винен сам потерпілий

Як повідомив 14 травня на щотижневій нараді в Бориславі головний лікар Бориславської міської лікарні Віталій Головчак, минулого тижня зафіксовано перший укус змії на території міста. Медик зазначає, що фактично щороку трапляються укуси змій в межах міста Борислава. Цьогорічний укус стався в районі пожежного полігону. Віталій Степанович розповів, що змія залізла в трубу, а чоловік захотів витягнути її за хвіст. Коли чоловік засунув руку в трубу, тоді змія його і вкусила. На щастя, зазначив Віталій Головчак, змії в нас умовно отруйні, тобто, після вчасного звернення по медичну допомогу загрози для життя та здоров’я потерпілих від укусу змії немає.

Головний медик Борислава також поінформував, що цьогоріч травневі свята в Бориславі пройшли спокійно, не було кримінальної поножовщини, великих бійок, не зафіксовано великих травм, немає і якихось епідемічних спалахів. Лікаря радує, що бориславці стали більш спокійними та виваженими і розуміють, що святкування можна гарно провести і без бійок та з’ясовування стосунків.

До речі, на території пожежного полігону в Бориславі минулого року змія вкусила одного з пожежників – коли йшла підготовка до міжнародних навчань з цивільної оборони, пригадав під час наради міський голова Борислава Володимир Фірман.

Борислав хоче такі МАФи, як у Трускавці та Дрогобичі

Секретар Бориславської міської ради Ігор Мельник під час щотижневої наради 14 травня дав доручення головному архітектору Борислава Тарасові Баумкетнеру вивчити досвід сусідніх Трускавця та Дрогобича із облаштування малих архітектурних форм. «Поїдьте та вивчіть нормативну базу, на основі якої тум споруджуються МАФи», - зазначив Ігор Мельник. «Багато наших підприємців мають бажання та можливості створити цивілізовану торгівлю на вулиці Весняній», - додав секретар ради.

Міський голова Володимир Фірман зауважив, що цими вихідними він побував у Трускавці і йому сподобався новий сувенірний ринок. Напевно, мер Борислава не знає всю передісторію та нюанси «творення» нових ринків у Трускавці.

Борислав має чотири футбольні команди

9 травня в Бориславі на стадіон СОК «Нафтовик» відбулося офіційне відкриття футбольного сезону. Як повідомив 14 травня на щотижневій нараді мер Борислава Володимир Фірман, цього року Борислав на чемпіонаті Львівської області представлятимуть дві команди – юнацька (молодіжна) та доросла. До речі, на першість області Борислав грав востаннє ще 2000 року. Також дві команди Борислава грають цього року на чемпіонаті району. Отже, підвів підсумок мер Борислава, біля 100 бориславців задіяні в активний футбол і це доводить, що не мають рації ті, хто каже, що спорт не варто підтримувати.

Від «Трускавецького вісника» додамо, що зацікавлення спортом у Бориславі зростає завдяки таким фанатам своєї справи як керівник спортивно-оздоровчого комплексу «Нафтовик» Василь Криворучишак. Стадіон оновлюється, з’являються нові лавочки, неодноразово піднімає пан Василь на нарадах проблему водопостачання для роздягалень стадіону, вгамовує суперечки між міліцією та уболівальниками під час ігор, не цурається фізичної роботи разом з нечисленними працівниками – і на вихідні, і в позаробочий час буднів. І в тому, що Борислав зміг виставити цього року дві команди на чемпіонат області, теж є немала заслуга пана Василя Криворучишака. Звичайно, що для гідного представлення потрібне і належне фінансування, проте перші кроки для пропагування спорту у Бориславі зроблено. Хочеться вірити, що кількість меценатів, котрі інвестуватимуть у спорт на місцевому рівні, зростатиме.

Бориславська лабораторія – одна з кращих в області

Як повідомив 14 травня на щотижневій нараді в Бориславі головний лікар Бориславської міської лікарні Віталій Головчак, пройшла атестація бориславської лабораторії. Беруться сліпі забори аналізів і проходить перевірка якості лабораторних досліджень. Головний медик Борислава поінформував, що в минулому році бориславська лабораторія була визнана найкращою у Львівській області. Цього року за попередніми результатами, які вже надійшли зі Львова, за всіма нормами показників бориславська лабораторія має 100% задовільні результати наданих показників. «Це говорить про високий рівень наших лаборантів», - зазначив Віталій Головчак. Керівник міської лікарні висловив жаль з того приводу, що в бюджеті на функціонування лабораторії не передбачені кошти, тому утримується вона зі спецкоштів, зароблених лікарнею.

Вшанували медичних сестер

Як повідомив 14 травня на щотижневій нараді в бориславській мерії головний лікар Бориславської міської лікарні Віталій Головчак, у неділю, в Міжнародний день медичної сестри, центральна міська лікарня Борислава спільно з Бориславським медичним коледжем провели святкову конференцію, на якій було відзначено кращих медичних сестер міста. Вихованці коледжу підготували концертну програму. Головний медик Борислава висловив жаль, що важка та самовіддана праця медичних сестер не оцінюється належним чином.

Архів треба тримати в порядку

Як було повідомлено 14 травня на щотижневій нараді в бориславській мерії, завершено перевірку архіву центральної міської лікарні Борислава. Є ряд зауважень, які не так давно призначеному на посаду головного лікаря ЦМЛ Віталію Головчаку доведеться виправляти: відсутність в окремих відділеннях журналів вхідної-вихідної документації, розпорошення архівів по окремих відділах, відсутність окремих документів за період з 1993 по 2007 рік тощо. Міський голова Борислава Володимир Фірман висловив обурення халатністю окремих посадових осіб ЦМЛ м. Борислава та зауважив, що через це в окремих працівників можуть виникати певні труднощі при оформленні пенсії чи страхового стажу. Головний лікар Бориславської ЦМЛ пообіцяв навести лад з лікарняним архівом та висловив сподівання, що у цьому йому допоможуть і працівники загальноміського архіву.

Ендокринне відділення потребує води

Під час щотижневої наради в Бориславській міській раді, яка проходила 14 травня, головний лікар Бориславської центральної міської лікарні Віталій Головчак попросив міського голову Володимира Фірмана взяти під особистий контроль вирішення питання водопостачання ендокринного відділення лікарні. Проблема пов’язана з витоками води – якщо витоки є біля металевого містка, у відділенні одразу відчувають брак води, а вона так необхідна для правильного виконання всіх процедур у цьому відділенні. Не допомагають навіть баки запасу, які встановили у відділенні. Тож мер міста цього ж дня на наступній нараді з керівниками комунальних служб дав доручення виправити ситуацію.

Також Віталій Головчак звернув увагу на проблеми пологового відділення, біля якого відбувається зсув ґрунту, через що доведеться перенести вхід через гінекологічне відділення. Оскільки земля продовжує зсуватися, то головний лікар ЦМЛ попросив у міста допомоги у вирішенні цієї проблеми.

Випускний вечір – 1 червня

Як повідомив 14 травня під час щотижневої наради в бориславській мерії начальник відділу освіти Бориславської міської ради Віталій Лесик, у Бориславі свято Останнього Дзвоника пройде 24 травня, початок о 9.00 у всіх школах міста. Натомість випускний вечір заплановано провести у суботу, 1 червня. Пришкільні табори діятимуть в період з 3 по 20 червня.

Також головний освітянин Борислава повідомив, що сьома, дев’ята школи та Будинок учнівської творчості провели підсумкові річні творчі звіти. Гарно підготувався Борислав і до Дня Матері – у концертній програмі окрім бориславських шкіл взяли участь і учні Східницької ЗСШ.

Польські та італійські діти відпочиватимуть в Бориславі

Міський голова Борислава Володимир Фірман на щотижневій нараді 14 травня дав доручення начальнику міського відділу освіти Віталію Лесику узгодити графік відпочинку дітей з Польщі та Італії в Бориславі в рамках обміну. Очікується, що діти з Польщі приїдуть до міста нафтовиків у червні, а італійські діти – в липні або серпні. Натомість вже розпочато роботу із готування списків дітей з Борислава, які поїдуть на відпочинок до Польщі та Італії.

Перемогли на обласних конкурсах

Як повідомив 14 травня під час щотижневої наради в бориславській мерії начальник відділу освіти Віталій Лесик, в обласному конкурсі «Таланти твої, Україно!» представники Борислава зайняли друге місце в номінації «Кераміка». А бориславчанки Вікторія Чорна та Марта Крагель здобули перше та друге місця в обласному конкурсі «І слово, і пісня, матусю, тобі».

Натомість керівник бориславського територіального центру Наталія Штереб поінформувала, що йде підготовка до участі в фестивалі «Повір у себе» для дітей з особливими потребами.

Пом’януть жертв політичних репресій

Як повідомив 14 травня під час щотижневої наради в бориславській мерії начальник відділу гуманітарної політики БМР Роман Тарнавський, 19 травня в Бориславі пом’януть жертв політичних репресій. В зв’язку з цим посадовець попросив на цей день не планувати проведення розважальних заходів.

Також Роман Тарнавський розповів про заходи, які було проведено в травні. Так, з 3 по 13 травня їх було 24 – це і книжкові виставки, експозиції, День Матері, молебень за Борислав, мітинг-реквієм пам’яті жертв ІІ світової війни та інше. Також минулого тижня в Бориславі було відкрито футбольний сезон.

Роман Тарнавський повідомив також, що 21 травня о 14.00 пройде другий етап громадських слухань щодо побудови в Бориславі пам’ятника Тарасу Шевченку.

Віллі Токарєв і Михайло Грицкан – у Трускавці

Як поінформував організатор Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» Олег Карпин, у вівторок, 21 травня, в Палаці культури імені Т. Шевченка ЗАТ «Трускавецькурорт» відбудеться концерт Віллі Токарєва та Михайла Грицкана. Початок концерту – о 20.00.

Звітуватиме трускавецька школа мистецтв

У п’ятницю, 17 травня, відбудеться творчий звіт Трускавецької дитячої школи мистецтв. Пройде вечір у приміщенні актового залу санаторію «Трускавець», що на вулиці Т. Шевченка. У фойє буде розміщена виставка художніх робіт вихованців ТДШМ. Початок заходу – о 17.00.

 

Власна інформація

Стебник може стати зоною екологічного лиха

На засіданні комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради депутати заслухали інформацію в. о. голови правління ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" Миколи Яковлєва щодо ситуації, яка склалася на цьому підприємстві.

Як відомо, Фонд державного майна готує дане підприємство до приватизації. З цією метою була проведена реорганізація та відбулася зміна назви підприємства – Державне підприємство "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" стало Публічним акціонерним товариством "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал". Відтак, зміна назви стала мотивом для анулювання всіх ліцензій і дозволів підприємства та припинення фінансування з державного бюджету. Працівники залишилися без заробітної плати, а підприємство не має змоги здійснювати природоохоронні заходи, що неминуче приведе до екологічної катастрофи.

З метою недопущення непоправної шкоди для довкілля та здоров'я людей, депутати вирішили доручити Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища у Львівській області підготувати проект звернення до Кабінету Міністрів України і до Комітетів Верховної Ради України з питань бюджету, з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи щодо ситуації, яка склалася на ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал".

Прес-служба Львівської обласної ради

Партія регіонів послідовно дотримується того, що депутатську недоторканність необхідно ліквідувати

 Народний депутат України, Голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція ПР послідовно дотримується точки зору про те, що депутатську недоторканність необхідно ліквідувати - у державі не повинно бути людей «першого» і «другого сортів». Про це він заявив під час брифінгу у Верховній Раді, у понеділок, 14 травня.

«Що стосується законопроекту стосовно депутатської недоторканності, то я казав, що нас намагаються обдурити (опоненти. - ред.): запустили по другому колу законопроект, який уже практично пройшов це коло. У свою бутність народними депутатами В. Янукович та О. Лавринович зареєстрували законопроект, що ліквідує депутатську недоторканність. Він пройшов усі ті етапи, які сьогодні намагається пройти зареєстрований законопроект опозиційних депутатів. Але, що найдивніше, хоча, може, і є закономірним для людей, котрі заявляють одне, а роблять інше: кілька років тому дуже завзято виступали за скасування депутатської недоторканності ті, хто сьогодні вплітають у цю систему і суддів, і президента, і всіх інших. Виходить, що самі, написавши цей законопроект, вони за нього ж і не проголосували в залі», - повідомив народний депутат.

«Але нічого страшного не сталося. У нас є законопроект щодо ліквідації депутатської недоторканності В. Януковича та О. Лавриновича. І якщо у депутатів справді є бажання ліквідувати депутатську недоторканність, то ми можемо поставити на голосування цей законопроект і проголосувати 226 голосами за нього на цій сесії, і 300 голосами - на наступній. І можемо цю депутатську недоторканність ліквідувати», - підкреслив він.

«Що стосується фракції Партії регіонів - ми і сьогодні проголосували за це рішення. Ми послідовно дотримуємося тієї точки зору, що дійсно повинні ліквідувати депутатську недоторканність, щоб у нас у державі не було людей «першого» і «другого сортів», - сказав Голова фракції ПР у Верховній Раді.

«Позиція не змінюється. Є нормальна логіка розвитку подій. Був підготовлений законопроект В. Януковича та О. Лавриновича, який визначав зняття недоторканності з президента, із суддів та з депутатів ВР. Коли цей законопроект був відправлений до Конституційного Суду, то КС зробив відповідні зауваження щодо зняття недоторканності з президента і з суддівського корпусу, залишивши можливість для подальшого прийняття рішення щодо зняття депутатської недоторканності. І коли наші колеги спробували ввести в оману всіх, я їм нагадав: ви засилаєте той же законопроект, по суті, обманюючи людей, що ви цим питанням займаєтеся, й отримаєте той результат, який ми вже отримали кілька років тому. І Конституційний Суд, не мудруючи лукаво, підняв своє рішення з цього питання, яке він давав раніше, і точно такий же висновок виніс щодо їх законопроекту. Тому, якщо вони хочуть поступально вирішувати ці проблеми, - то їх треба вирішувати. А якщо вони хочуть обманювати людей, то тривалий час це не виходить ні в кого», - резюмував О. Єфремов.

Прес-служба Партії регіонів

«Свобода» попереджає: не втягуйтеся в новий «лохотрон»!

Тема молочного ринку в Дрогобичі набула широкого резонансу. Хоча міська влада трубить про свої благі наміри, та все це змахує на черговий «лохотрон». Річ не в так званому інвестору ТзОВ «Діакор Голден Інвест». Його засновники просто хочуть мати в самому центрі міста капітальну споруду, що в майбутньому дасть можливість отримувати чималі прибутки. Не тільки вони цього хочуть. Більшість із тих, у кого є вільні гроші, марять тим, аби отримати торгову площу в місці, де найбільший потік покупців. Але якби вони захотіли придбати тут земельку за ринковою вартістю, то це обійшлося б їм у кругленьку суму. Цієї суми, можливо, й не вистачило б, аби реконструювати, наприклад, м’ясну частину ринку, та розпочати роботи можна було б. Однак навряд чи діюча в цьому зацікавлена. Якби мер разом зі своєю командою думав про наповнення міської казни, то він не дозволив би приватній структурі будувати тут торговий центр. Чому? А тому, що збудувавши його за кошти міста, отримали б можливість щороку щонайменше по мільйону гривень.

 Судіть самі. Загальна площа цього центру становитиме понад півтори тисячі квадратних метрів. Третину відкинемо на коридори, підсобні, господарські та адміністративні приміщення. В результаті отримаємо тисячу квадратних метрів корисної площі! Оскільки в центрі оренда квадратного метра коштує щонайменше 100 грн., то за рік від самої оренди можна отримати щонайменше мільйон гривень. Це приблизно в 7 разів більше від прибутків цілого КП «Дрогобицький ринок»! Скажете, звідки взяти 25 мільйонів гривень на будівництво? (Кажуть, такою буде загальна вартість новобудови). Відповімо: для будівництва вистачить і 6 мільйонів гривень. Бо ж якщо, судячи з будівництва ринку на вулиці Пилипа Орлика, собівартість квадратного метра становить приблизно 500 доларів, то перший поверх можна збудувати приблизно за 2,5 мільйона гривень. На двох інших буде суттєве здешевлення, позаяк ні земляних, ні фундаментних робіт там уже не буде.

 Ось така арифметика. Та чи відома вона міському голові Олексію Радзієвському? Безперечно відома. Мер добре вміє рахувати. Це знають усі. То чому він відмовився від такої вигідної для Дрогобича справи? Це відомо хіба йому, «інвестору» та, може, ще комусь із наближених осіб. Інші можуть хіба здогадуватися про те, що зазвичай у таких випадках українські мери відмовляються лише тоді, коли бачать ще більшу вигоду для себе. Бо й справді, хто повірить, що пан Радзієвський такий великий альтруїст, що вирішив подарувати ТзОВ «Діакор Голден Інвест» ласий шмат землі в самому центрі та ще й переконав проголосувати за це підконтрольну йому більшість!

 Нам скажуть, що землю не продали, а віддали в суборенду. Та ми не такі вже наївні, щоб не знати такої простої схеми. Коли інвестор збудує приміщення, він на законній підставі приватизує під ним землю та стане абсолютним власником. Чи захочеться йому в такому випадку мати справу з молочним ринком? Це вже залежить винятково від нього самого, хоча українська практика переконує, що в подібних випадках від зайвих проблем просто відмовляються. А раз так, то логічно було б запропонувати ТзОВ «Діакор Голден Інвест» внести у фонд розвитку міста мільйон чи півтора мільйона гривень. Думаємо, місто тоді відчуло б, що до нього прийшов інвестор . Наразі казна Дрогобича нічого не відчула ні від приходу інвестора на молочний ринок, ні ринок на вул. Пилипа Орлика.

Чому підприємці самі не стали інвестором?

Приклад будівництва ринку на вулиці Пилипа Орлика наочно демонструє, що може статися, коли збудують молочний ринок у центрі.

 Хай ніхто не подумає, що ми проти того, аби місто розбудовувалося та набувало привабливого вигляду. Кожному із нас, наприклад, приємно бачити на вулиці Пилипа Орлика велику споруду нового ринку – ту споруду, будувати яку почали ще тоді, коли Олексій Радзієвський правив містом від імені КПРС, а закінчили, коли він же князює, видаючи себе за чи не найбільшого демократа Львівщини. Тепер він «глибокодумно» розповідає дрогобичанам, як піклується про обличчя міста, будуючи на місці колишнього «Шанхаю» новітні будівлі. Більше того, з жестом суворим і простим нагадує, що цим самим створює умови для розвитку малого та середнього бізнесу. Аж дивно після цього стає, чому самі підприємці не радіють.

 А й справді, чому не тішаться підприємливі люди, маючи нагоду придбати торгову площу не в контейнері, а в цілком пристойному приміщенні? Річ тільки в тому, що ціна «кусається». В середньому за квадратний метр треба заплатити дві тисячі доларів США. Коли підприємці ринку почули про таку ціну, вони за голови упіймалися, зрозумівши, скільки втратили. Втратили, бо, організувавшись, могли добудувати цей ринок самі та ще й за значно нижчою ціною. Тепер вони вже були б співвласниками великого торгового центру. Та частково під тиском міської влади, частково через власну неорганізованість і скупість вони не скористалися нагодою. А скупий, як відомо, платить двічі. Зате владна верхівка, вочевидь, у програшу не залишилася. До такого висновку нас підводять такі цифри.

Убивча арифметика

Депутати-свободівці звернулися з депутатським запитом, щоб зрозуміти: звідки беруться такі високі ціни? Влада довго рахувала та перераховувала, відписувала, що не в силі опрацювати такий великий обсяг інформації за визначений законом час і врешті-решт надіслала нам інвестиційний проект добудови ринку на вулиці Пилипа Орлика. Хоча ці цифри не остаточні, та з них ми довідалися багато цікавого. Наприклад, що загальна вартість закінченого будівництва мала б скласти 25 млн. 326 тис. 149 грн., а загальна площа становить 5927 квадратних метрів. Тож ділимо першу цифру на другу і виходить, що один квадратний метр мав би обійтися в 4273 грн. – приблизно 500 доларів США.

 Схоже, що навіть ця цифра є завищеною, позаяк генпідрядник розпочинав не з чистого листка. У нього не було проблем з виділенням землі, проектом землевідведення, геодезичною зйомкою та самим проектом. Між тим, на вул. Самбірській споруджують котеджні будинки від початку та до кінця, примудряючись продавати квадратний метр житла по 2900 грн. (приблизно 360 доларів США). Це при тому, що будують котеджі з цегли, а не зі швидкозбірних і значно дешевших панелей, як на ринку. Тому не можна стверджувати, але можна припустити, що в тих 500 доларів на ринку вже увійшли «відкати» можновладцям, що будівельні матеріали закуповували за ціною значно вищою від реальної в тих структурах, які знають «табличку ділення». Якщо це не так, то хай пояснять можновладці, звідки такі цифри беруться.

 А тепер давайте порахуємо, за якою ціною треба було б продати торгову площу на новому ринку, щоб затрати окупилися відразу. Торгова площа становить трохи більше половини – 3100 кв. метрів, а 2827 кв. метрів припадає на коридори, підсобні та адміністративні примішення. Не будемо напружувати мізки й доплюсуємо до собівартості квадратного метра ще 500 доларів. Вийде 1 тис. доларів. Тож, продаючи торгову площу по 1 тис. доларів США, інвестор та замовник з лихвою повертають затрати. Помножте 3100 кв. метрів на 8100 (курс гривні по відношенню до долара) і вийде 25 млн. 110 тис. грн. Це майже повна вартість закінченого будівництва та, мабуть, значно більша сума від вкладеної інвестором. Та цього, з’ясовується, замало. Бажаючим придбати місце на новому ринку пропонують купити його за вартістю від 1800 до 2200 доларів США за квадратний метр. У результаті такої операції в кишені додатково мала б лягти сума, що відповідає повній вартості ринку — 25 млн.110 тис. грн., або 3 млн. 100 тис. доларів США.

 Нас запитають: а що вам до того? Власник має повне право продавати свої приміщення за будь-якою ціною. Так то воно так, але настільки завищена ціна в той час, коли на ринку нерухомості починає з’являтися багато незатребуваних приміщень, про щось та свідчить. Можливо, і про те, що «табличка ділення» спрацьовує й тут. Бо якби з тих додаткових 3 млн. 100 тис. доларів США бодай половина надійшла у фонд розвитку міста, то все було б зрозуміло. Та сміємо вас запевнити, що не надійде. Так само як не надійде від будівництва молочного ринку.

 Та найприкріше, що це «лохотрон» не тільки для підприємців, а передовсім для простих жителів міста. Підприємці, заплативши надто високу ціну за торгові площі, вимушені будуть підвищувати ціни на товари, щоб повернути свої затрати. А в кінці цього ланцюга опиняться покупці, котрі хапатимуться за голови, дивлячись на астрономічні ціни та дивуватимуться, чому товари, для прикладу, в США значно дешевші, хоча люди заробляють там у десять разів більше!

 Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський навмисне перекручує термінологію, задурюючи вас тим, що заманює в місто інвесторів. Бо ж інвестором для Дрогобича є той, хто вкладає гроші в розвиток міста, а не видурює їх у дрогобичан. Ставати учасниками таких «лохотронів» принизливо. Тому «Свобода» закликає всіх жителів Дрогобиччини не спостерігати пасивно за тим, що діється, а разом з нами кинути виклик цьому злу.

 Прес-служба Дрогобицької організації ВО «Свобода», «ЛайфІнфо»

На фото: територія колишнього молочного ринку, що по вул. Малий Ринок, 3; будівництво критого ринку по вул. П. Орлика ТзОВ «АРТ БУД Л» (територія промислового ринку)

Здорова сім’я – здорова держава

14 травня в трускавецькому готельно-курортному комплексі «Карпати» пройшов семінар, організатором якого виступив Центр «Здоров’я сім’ї». Гостей семінару привітав генеральний директор «Карпат» Лев Грицак. Засновник Центру, автор унікальної системи діагностики та лікування в лікувально-діагностичному центрі «ПАРКЕС» Ігор Павлусенко дав короткий коментар для «Трускавецького вісника»:

- Центр «Здоров’я сім’ї» активно працює на ринку оздоровлення вже понад 20 років. Наша громадська організація є неприбутковою, основна мета – сприяти покращенню здоров’я громадян нашої держави, оптимізація та здійснення заходів сімейної медицини, створення новітніх методів лікування згідно з чинним законодавством України та ряд інших цілей. Особисто я працюю сімейним лікарем з 1987 року, в 1994 році я винайшов перший функціональний прилад біорезонансної діагностики. Всього ж мною створено чотири нові методи лікування, прийнятих та схвалених Міністерством охорони здоров’я України.

Слід відзначити, що професор Павлусенко має у своєму доробку ряд наукових праць, а його заслуги визнані на міжнародному рівні, про що свідчать такі нагороди як медаль імені Роберта Коха, присвоєна йому Європейським Науковим Товариством, медаль імені Іллі Мечнікова (за розробку системи «ПАРКЕС»), медаль «За вклад в реалізацію програми Ліги здоров’я нації» та інші.

Додамо ще, що участь в семінарі взяли відомий у нашому краї валеолог, голова громадської консультативної регіональної ради з екологічної експертизи Володимир Саратовський, завідувач дитячим відділенням Стебницької міської лікарні Гаврилишена Ксенія Василівна, валеолог з Києва, регіональний директор центру та член-кореспондент МАКБЕЗ Світлана Остапенко, заступник директора НГВУ «Бориславнафтогаз», екс-мер Борислава Микола Тустановський, керівник ГО «Клуб здоров’я» Петро Вайсман, представники медичних кіл оздоровниць: Центр реабілітації «Трускавецький» (військовий санаторій), санаторій СБУ «Трускавець», ГКК «Карпати» та інші. Для тих, кого зацікавило дане питання, скеровуємо для отримання додаткової інформації на сайт організації www.zdorovjasimji.ua

А завтра, 15 травня, у конференц-залі Львівського обласного центру здоров’я Департаменту охорони здоров’я ЛОДА (вул. Костя Левицького, 14) відбудеться круглий стіл «Здорова родина – здорова держава», присвячений Міжнародному дню сім’ї та Тижню репродуктивного здоров’я населення, інформує прес-служба Львівської ОДА. У заході візьмуть участь: Ірина Микичак, заступник директора департаменту – начальник управління медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, Ігор Потапов, головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Зеновія Івасівка, головний спеціаліст з репродуктивного здоров’я і планування сім’ї департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Борис Лемішко, головний спеціаліст з питань сімейної медицини департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Початок засідання о 12.00 год.

Володимир Ключак

На фото: частина учасників семінару після його закінчення.

 Обновлен 15 мая 2013. Создан 14 мая 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником