Трускавецький вісник № 67 (610) від 15 травня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 67 (610) від 15 травня 2013 р.

15.05.2013 

У номері: Чи є в Україні українські партії; Вирішувати має громада; Депутати-регіонали пояснюватимуть свою негідну позицію; Спортивні та кримінальні новини; Свято Матері у Стебнику.

Новини Трускавця та регіону

Депутати-регіонали пояснюватимуть свою негідну позицію

«Трускавецький вісник» вже подавав інформацію про передвеликодній «подарунок» заможної влади Трускавця чесній громаді – 25 квітня з четвертої спроби сесія Трускавецької міської ради прийняла пункт 2 рішення № 507, в якому комунальному підприємству «Парк Курортний» дано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0650 га. по вул. Шевченка для розташування групи споруд комерційного призначення, інакше кажучи, для спорудження там чергового базару. І це в самісінькому центрі міста!

Чому депутати проголосували за це рішення? Якщо з провладними депутатами фракцій «За зміни» та їх сателітів все зрозуміло, бо вони ладні за паном Козиром йти у вогонь і воду, то дивує, чому в цьому товаристві опинилися два депутати від ТМО Партії регіонів.

- Я обурений тим, що депутати від нашої політичної сили стали на захист не інтересів громади, яка їх обрала, а чиїхось меркантильних інтересів, - коментує ситуацію голова ТМО Партії регіонів Лев Грицак. - Зрозуміло, що КП «Парк курортний» тут використано лише для прикриття, доходи від функціонування нового базару попливуть не в міську казну, а в чиюсь приватну кишеню. Голосування двох депутатів від ПР за цей пункт рішення  буде розглянуте на нашому партійному бюро і ми обов’язково зробимо з цього інциденту належні висновки. Не можна йти на вибори під одними гаслами, а потім лобіювати виключно інтереси невеличкої групки людей, котрі, що називається, «дорвалися» до влади і дерибанять місто. До речі, коли я був міським головою, до мене теж неодноразово підходили різні люди, щоб дати їм там землю і забудувати цей скверик, але я категорично відмовляв, адже вважав, що це був би злочин проти громади, проти курорту.

Лев Грицак додає, що Трускавецька міська організація Партії регіонів готує звернення з приводу чергового запланованого зрізання зелених насаджень у Львівську міжобласну природоохоронну прокуратуру. Нагадаємо, що лише в 2013 році у Трускавці зрізано кілька десятків цілком здорових і часто молодих дерев – напевно, в рамках виконання передвиборчої програми Р. Козира «Зелене місто» та з метою озеленення Трускавця…

 

Без води

Від п’ятниці, 10 травня, потерпають без води мешканці вісьмох будинків на вулицях Дрогобицька та Крушельницької у Трускавці. Звернувшись до заступника міського голови Петра Нестерівського 13 травня, вони почули у відповідь, що вода … у них має бути. Бо так доповів водоканал. Врешті-решт всі спільно почали шукати в чому ж причина. Виявилося, що один з нещодавно споруджених в цьому мікрорайоні будинків, а саме його опорна стіна знаходиться на … водогоні. І хоча влада пробує пояснювати мешканцям, що «це держава в нас така», але ж є якісь посадові особи, хтось, хто давав дозволи та погодження меж. Як повідомили нас постраждалі мешканці, станом на середу, 15 травня, вода в них тече наче за сірником чи за волосиною, тобто тонесенькою-претонесенькою цівочкою. Хто за це відповість, де знайти винного та що робити? – зовсім не риторично запитують корінні трускавчани, жителі цих восьми будинків.

Мешканку Модрич пограбували в Бориславі

 

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВС України у Львівській області, в кінці квітня на вул. Т. Шевченка, неподалік кінотеатру «Каменяр», мешканець Борислава гр. Г. із застосуванням погроз фізичної розправи відкрито заволодів особистими речами мешканки с. Модричі Дрогобицького району гр. А. Про відкрите заволодіння особистими речами гр. А. повідомила телефоном, а згодом підтвердила це у письмовій заяві. Дії мешканця Борислава гр. Г. кваліфіковані як пограбування. За фактом пограбування відкрито кримінальне провадження. Проводиться дослідча перевірка.

І знову про собак

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВС України у Львівській області, справжній конфлікт виник між мешканцями вул. Бічної Джерельної навколо питання ставлення до собак. Мешканець вулиці гр. Б. поскаржився, що сусідські собаки заважають переходити вулицю. У той же час власниця тварин гр. Д. оскаржила дії гр. Б., який кидає у її собак камінням. Питання скеровано для перевірки та прийняття рішення по суті дільничному інспекторові міліції.

Водночас міськвідділ міліції нагадує, що відповідно до правил утримання собак на власних або закріплених територіях господарі тварин зобов'язані встановити таблички застерігаючого змісту та виключити можливість самовільного виходу або втечі тварин. Виводити собак із житлових та ізольованих приміщень, територій у загальні подвір'я або на вулицю дозволяється тільки на короткому повідку з прикріпленим до нашийника номерним знаком і в наморднику. Власник тварини, або особа, яка супроводжує тварину, повинні мати при собі ветеринарний паспорт тварини з відміткою про щеплення від сказу та засоби для прибирання екскрементів.

Власникам собак забороняється вигулювати собак та виводити їх за межі помешкання чи садиби без повідків, номерних знаків та намордників, приводити собак у приміщення магазинів, об'єктів громадського харчування, установ охорони здоров'я, культури, дошкільних установ та навчальних закладів, на території дитячих майданчиків та у місця, в яких є про це відповідні застереження, а також перевозити тварин* усіма видами транспорту без намордника, паспорта та ветеринарного свідоцтва.

Власна інформація

Надходження платежів зросли на 22,4%

За 4 місяці 2013 року ДПІ у м. Трускавці до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 44,8 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів. Порівняно з відповідним періодом 2012 року приріст надходжень становить 8,2 млн. грн. або 22,4%. У тому числі надходження до Державного бюджету склали 22,1 млн. грн. Ця цифра перевищила минулорічні показники на 6,2 млн. грн. або 39,3%.

Місцевий бюджет міста у січні-квітні 2013 року поповнився на 22,7 млн. грн., що на 1,9 млн. грн. або 9,5% більше аналогічного періоду минулого року.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

У Стебнику вшанували Матерів

У Народному домі Стебника 12 травня відбулося свято, на якому вшановували найрідніших для нас людей – Маму, Бабусю, Жінку. Так і розпочалося свято піснею «Дякую, тобі, Бабусю» у виконанні Марти Бодачевської та гурту «Дзвоники».

Ведуча пані Марія Волощук урочисто виголошує: «Свято Матері – велике свято! Адже все починається від Мами, її пісні, її доброї казки, ніжної колискової». Її напарник Іван Гнатів  словами поета продовжує:

«…дні дитинства – наче плин води.

Проліта дитинство, та у спадок

Зостається пісня, повна згадок…

Пам’ять зостається назавжди».

Святкову програму продовжує тріо вчителів ЗОШ №11 піснями «Мамина криниця», «Не журись» в аранжуванні Михайла Урбановича.

З великим натхненням перед своїми дорогими мамусями і бабусями виступали танцювальний колектив «Калинове намисто», які гарно виконали «Танець з ситами» та «А ми бажаєм вам добра», учні естрадного відділу Стебницької музичної школи, де керівником Любов Кузьмич. Теплих оплесків зали заслужили танцювальні групи «Зразкового» вокально-хореографічного ансамблю «Бойківчанка» ЗОШ №18, де хореограф-постановник Наталія Галик.

Активну участь у святі Матері взяли творчі колективи Народного дому: Народний цирковий колектив «Вікторія» (керівник Іван Куць); вокальна студія «Час» (керівник Олександр Чернявський); колективи сюжетного народного танцю «Бджілка» та «Калинове намисто» (керівник Інна Задолинна); вокальна студія «Орфей» (керівник Уляна Буга); колектив бального танцю «Оксамит», яким керує Віталій Калічак.

Матерів Стебника тепло привітав міський голова Василь Пецюх.

Андрій Говіщак

 

Рішення Господарського суду Львівської області щодо найпопулярнішої книгарні Дрогобича суперечать одне одному

Міський голова О.Радзієвський черговий раз довів свою відповідальність перед громадою Дрогобича. Добре знаючи про високий культурний потенціал міста та любов дрогобичан до книги, усвідомлюючи необхідність існування в місті великої книгарні, міський голова та його команда вжили усіх необхідних заходів для позитивного вирішення справи щодо приватизації книгарні «Каменяр». Завдяки кваліфікованим діям керівника та посадових осіб Дрогобицької міської ради Господарський суд Львівської області прийняв рішення на користь мешканців - найбільшу та найпопулярнішу книгарню Дрогобича залишили у власності громади після численних спроб придбати приміщення.

Нагадаємо, 09.07.2012 р. Господарський суд Львівської області, а 10.10.2012 р. також Львівський апеляційний господарський суд визнали укладеним договір купівлі-продажу приміщення, наданий ТОВ «Книгарня «Каменяр». Хоча ні представники Дрогобицької міської ради, ні представники Управління комунальних ресурсів до судового розгляду жодного разу не бачили проекту цього договору. При винесенні цього обидва суди не звернули увагу на вимоги Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», яким заборонено продаж книгарень. Також суди визнали занижену щонайменше утричі ціну приміщення площею 237,7 м. кв., розташованого в історичному центрі Дрогобича. Так само судді ігнорували обґрунтовані докази Дрогобицької міської ради та Управління комунальних ресурсів, беручи до уваги лише твердження позивачів. У самому Дрогобичі ходять чутки, що за цією справою стоїть одіозний місцевий олігарх.

Вищий господарський суд України, скасувавши 27.03.2013 р. рішення судів першої та другої інстанцій, відвернув примусовий продаж центральної книгарні Дрогобича і зберіг її від цілком прогнозованого закриття новими власниками. Втім, рішення Вищого суду передбачало повернення справи до суду першої інстанції. І тепер, Господарський суд Львівської області прийняв рішення, за яким найбільшу і найпопулярнішу книгарню Дрогобича «Каменяр» залишено у власності громади.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Чи є в Україні українські партії?

 

Ще минулого року лідери опозиційних фракцій Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, а також народні депутати - свободівець та представник «Батьківщини» Володимир Яворівський внесли до Верховної Ради України постанову «Про 80-ті роковини Голодомору в Україні та вшанування пам'яті жертв геноциду української нації». В пояснювальній записці до проекту постанови зазначалось: «2013 року виповнюється 80 років із часу вчинення геноциду проти українського народу — Голодомору 1932-1933 років. Це був безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців: комуністичний режим прагнув знищити саме українство, позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності, зламати їй хребет, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна, викоренити навіть думки про свободу та власну державу.

Україна пройшла тривалий час відновлення національної пам'яті про трагедію 1932-1933. І закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» став підсумком багаторічної дослідницької діяльності авторитетних українських і закордонних учених. Оцінки Голодомору 1932-1933 років в Україні як геноциду ґрунтуються на великому масиві наукових досліджень, сотнях тисяч архівних документів та спогадів тих, хто вижив під час Голодомору...

В останні роки увага державних органів до відновлення пам'яті та вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років зменшилась. Більше того, є навіть спроби, провокативні за своєю суттю, заперечити Голодомор та виправдати його організаторів. Тому актуальним є забезпечення гідного вшанування пам'яті жертв Голодомору у 80-ті роковини трагедії, що і визначає необхідність ухвалення цієї Постанови».

Далі, в пояснювальній записці йшов перелік заходів, які повинна виконати держава та місцеві органи влади. І от, настав «революційний вівторок» у кінці березня. Питання Голодомору внесено до порядку денного сесії ВРУ. Але, на жаль, ніхто із промовців не опирався на рішення ВАС України від 10 січня 2010 року, який визнав Голодомор геноцидом та винуватців організації його в особі політбюро КПУ та окремих її діячів. Не згадав ніхто рішення Європейського Парламенту «Про злочинну діяльність комуністичної ідеології і прирівнення її до нацистської та заборону їх в країнах Європи» від 2 квітня 1999 року. Через погану підготовку до голосування, та голосування проти неукраїнськими партіями, регіонали законопроект провалили. А комуністи навіть не піднялись, коли хвилиною мовчання вшановували пам'ять померлих під час Голодомору. Руслан Забілий - історик, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Донського» так прокоментував поведінку комуністів: «Я не думаю, що про комуністів можна говорити як про якусь партію адекватну. Є велика різниця між українською комуністичною партією (а така була в Україні в 1917 - 1920 роках - Українська Комуністична Партія - УКП), яка висловлювалась за самостійність України та ліквідована большевиками в 1920 роках - В.К.), якої в нас немає, і комуністичною партією України. Сучасна КПУ не просто сповідує ідеологію Маркса - Леніна - Сталіна, але й вважає себе послідовницею, спадкоємницею ленінізму-сталінізму!..».

...«Комуністи ніколи не визнають дії своїх попередників злочинними, КПУ не працює на створення Української держави навіть з погляду ідеології - це сила, яка працює на руйнування державності. Адже вони сповідують віру в єдиний неподільний ерзац - Совєцький союз».

І так буде проходити голосування за національні питання, допоки вся влада, починаючи від президента до місцевих адміністрацій, буде представлена людьми, в жилах яких тече неукраїнська кров. Та не тільки голосування, а рабство українців буде доти, поки ми самі не встанемо з колін, бо, як писав Шевченко: «Не жди сподіваної волі - вона заснула... А щоб збудить хиренну волю, треба миром, громадою обух сталить; і добре вигострить сокиру - та й заходиться вже будить».

Володимир Копись, Почесний громадянин Борислава, газета «Нафтовик Борислава»

Вирішувати має громада

Більше двох годин обговорювали нещодавно мешканці мікрорайону Губич нову вартість послуг на поховання, запроваджену в місті Бориславі. Попри усю гостроту полеміки, конкретної відповіді на запитання, скільки і, взагалі, чи доведеться заплатити КП «Еко-місто» за вічний спочинок на кладовищі по вул. Дрогобицькій, почути не вдалося. Судячи із перебігу дискусії, узгодженої позиції між представниками виконавчої влади та депутатського корпусу щодо вартості та необхідності оплати за надання ритуальних послуг комунальним підприємством немає. Голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв'язку та мобілізаційної роботи Богдан Городиський стверджував, що, згідно діючих нормативно-правових актів, усі ритуальні послуги в Україні повинні надавати безкоштовно. Начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Олег Левицький у свою чергу стверджував, що виробничі затрати комунальників, пов'язані із похованням, повинні покриватися. Для цього за погодженням із міською радою КП «Еко-місто» розробило розрахунок вартості ритуальних послуг на загальну суму 702,27 грн., із яких 301,94 грн. - вартість самих послуг на поховання, а 400,33 грн. - вартість копання могили. Пан Олег не заперечував, що допускає, виходячи зі стану того чи іншого кладовища, загальну вартість ритуальних послуг можна переглянути, але платити за поховання таки доведеться. У цій галузі міського господарства необхідно навести елементарний порядок і привести діяльність усіх ритуальних служб до вимог чинного законодавства України.

Проте перспектива, окрім звичних затрат на поховання, заплатити ще додатково 301 грн. комунальникам за послуги мало приваблювала мешканців вул. Дрогобицької. Зустріч завершилася бойовою нічиєю - жодна зі сторін не знайшла необхідних аргументів, які б дали можливість переконати своїх опонентів у необхідності запровадження нових механізмів у похоронній справі. Детальніше із позиціями

та аргументами сторін ми познайомимо читачів у наступних числах газети. А на завершення повідомляємо, що, окрім питань, пов'язаних із похованням, мешканці вул. Дрогобицької порушили також проблеми вчасного вивезення побутових відходів, незадовільного стану доріг, визначення чітких меж міста, виділення додаткових площ землі для діючих кладовищ, відновлення роботи «проводового» радіо, а також відкриття у мікрорайоні пункту надання медичної допомоги та відновлення діяльності комітетів громадського самоврядування, що могли б вирішувати основні питання, які хвилюють мешканців усіх мікрорайонів міста.

Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»

 

 

VІ-й Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів "Perpetuum mobile"

Закінчився VІ-й міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів "Perpetuum mobile", який проходив на базі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка 9 – 13 травня 2013 року.

Організаторами конкурсу виступили кафедра народних музичних інструментів та вокалу музично-педагогічного факультету Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка та Національна Всеукраїнська музична спілка, співорганізатором Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського під егідою Міністерства освіти і науки України. На відкритті конкурсу вітальні адреси проголосили ректор Франкового університету професор Надія Скотна, декан музично-педагогічного факультету професор Степан Дацюк та директор музучилища заслужений діяч мистецтв України Микола Ластовецький, на закритті – до учасників та переможців із привітанням виступив перший проректор університету професор Юрій Кишакевич та секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик.

 У цьогорічному конкурсі взяли участь понад 700 музикантів різного віку і рівня (від початківців – до професіоналів) із 7 країн (Україна, Росія, Білорусія, Німеччина, Сербія, Італія, Польща), які змагались у семи категоріях. Розмаїття категорій дрогобицького конкурсу забезпечують можливість сучасному музиканту продемонструвати свою майстерність у відповідних для нього рівні підготовки, формі (сольній чи ансамблевій) та стилі (академічному чи естрадно-джазовому). Другий рік поспіль введена також категорія для виконавців-композиторів, тобто для тих баяністів-акордеоністів, які поєднують виконавство з компонуванням. І за результатами конкурсу їх опуси публікуються у збірках.

Як уже не вперше відмічають члени журі, унікальною є оркестрова категорія – єдина на народно-інструментальному просторі України. Вона привабила цьогоріч оркестри як з рідного краю, так і з Білорусі, Росії та Німеччини. Захоплюючим музичним явищем були їх виступи – неймовірне багатство фарб, невичерпна фантазія аранжувальників, блискотлива майстерність виконавців! Вони викликали аплодисменти навіть у голови журі, всесвітньо відомого композитора, баяніста і диригента, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Зубицького.

А виступи наймолодших учасників – учнів початкових навчальних закладів – вражають, з кожним роком, все більше – діти стають розкутішими, з пробудженою музичною фантазією та артистизмом, з міцним фундаментом навченості та технічного озброєння. Зростання музично-виконавського рівня учнів вітчизняних дитячих музичних шкіл відмічали усі члени журі, особливо ті, які приїхали здалеку – з Білорусі, Росії, Італії, Польщі (професори Саратовської, Ростовської консерваторій, Інституту музичної едукації при університеті м. Кєльц, Гомельського та Арзамаських музичних училищ та ін.) – адже "збоку видніше". Особливо помітний ріст у тих дітей, які уже не вперше беруть участь у дрогобицькому конкурсі, педагоги яких по-справжньому віддані своїй справі, постійно слідкують за новинками нотної та науково-методичної літератури, спілкуються з широким колом колег.

Власне на підняття рівня вітчизняного народно-інструментального мистецтва й спрямоване вістря "Perpetuum mobile". Тому тут виконавство поєднується з методичними семінарами та майстер-класами для викладачів музичних шкіл та училищ (Михайло Дмитришин із Тернопільського музичного училища), викладачів вищих музичних навчальних закладів (професор Людмила Варавіна із Саратовської консерваторії та професор Володимир Мурза із Одеської музичної академії), науковців (академік Микола Давидов із Національної музичної академії України). Тут йде широкий обмін нотною та методичною літературою, для видання та презентації якої оргкомітет щороку докладає значні зусилля. Актуально відмітити – монографію доцента Володимира Салія "Методика роботи над музичним образом у процесі навчання підлітків гри на баяні (акордеоні)", навчально-репертуарний збірник Віталія Гудзія "15 художніх етюдів для гітари" та навальні посібники "Педагогічний репертуар баяніста-акордеоніста" (скомпонований на основі композицій переможців номінації "автори-виконавці" V-го конкурсу "Perpetuum mobile – 2012") й "Педагогічний репертуар для вокальних ансамблів (з репертуару народного вокально-хореографічного ансамблю "Пролісок")" упорядковані доцентами Андрієм Душним, Володимиром Салієм, Юрієм Добушем, Богданом Пицем та старшим викладачем Валерієм Шафетою.

В цьому ряді і дві науково-практичні конференції ("Музична освіта України: проблеми теорії, методики, практики" та "Творчість для народних інструментів композиторів України та зарубіжжя"), ошатний збірник матеріалів та тез, який вийшов з друку напередодні конкурсу.

Величезна підготовча робота оргкомітету спрямована і на підбір членів журі – авторитетних музикантів педагогів, композиторів, науковців:

від України – Давидов Микола Андрійович (заслужений діяч мистецтв України, академік, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедрою народних інструментів Національної музичної академії України ім. П. Чайковського); Дубій Андрій Андрійович (лауреат міжнародних конкурсів, доцент Національної музичної академії України ім. П. Чайковського); Мурза Володимир Анатолійович (лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, заслужений артист України, професор Одеської державної музичної академії ім. А.Нєжданової); Сташевський Андрій Якович (кандидат мистецтвознавства, доцент Інституту культури і мистецтв Луганського національного педагогічного університету ім. Т. Шевченка, академік Міжнародної академії інформатизації); Чумак Віктор Григорович (лауреат міжнародних конкурсів, заслужений працівник культури України, голова циклової комісії відділу народних інструментів Дрогобицького державного музичного училища ім. В. Барвінського); Барвік-Карпатський Сергій Григорович (лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України, доцент кафедри інструментального мистецтва та музично-теоретичних дисциплін Мукачівського державного університету); Максимов Сергій Вікторович (лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, заслужений артист естрадного мистецтва України, викладач-методист Дрогобицького державного музичного училища ім. В. Барвінського); Кіцила Юрій Вітольдович (заслужений діяч мистецтв України, член НСКУ, викладач Тернопільського державного музичного училища ім. С. Крушельницької); Дмитришин Михайло Володимирович (лауреат міжнародних конкурсів, голова циклової комісії відділу народних інструментів, художній керівник та диригент оркестру народних інструментів Тернопільського державного музичного училища ім. С.Крушельницької); Коч Георгій Миколайович (лауреат міжнародних конкурсів, соліст Одеської обласної філармонії, художній керівник міжнародного фестивалю "Баян-парад");

від Росії – Варавіна Людмила Василівна (заслужений працівник вищої школи Росії, професор, завідувач кафедри народних інструментів Ростовської державної консерваторії ім. С. Рахманінова); Грачов Володимир Васильович (лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист Башкортостану, професор кафедри народних інструментів Саратовської державної консерваторії ім. Л.Собінова); Суслов Євгеній Сергійович (лауреат міжнародного конкурсу, композитор, завідувач відділом народних інструментів Арзамаського музичного училища); Бондаренко В’ячеслав Юрійович (лауреат міжнародних конкурсів, соліст Саратовської обласної філармонії ім. А. Шнітке);

від Білорусії – Маляров Олександр Олександрович (викладач Гомельського коледжу мистецтв ім. Н. Соколовського, Голова Гомельського регіонального відділення асоціації Білоруських баяністів та акордеоністів (АББіА);

від Італії – Зубицький Володимир Данилович (лауреат міжнародних конкурсів, заслужений діяч мистецтв України, композитор, президент міжнародного конкурсу акордеоністів в Ланчано);

від Польщі – Єжи Мондравскі (лауреат міжнародних конкурсів, професор, директор Інституту музичної освіти Університету ім. Яна Кохановського в Кєльцах).

Їх досвід і видатні досягнення у розмаїтих площинах музичного мистецтва, стають ідеалом і взірцем для наслідування молодим адептам музики. Правилом для журі "Perpetuum mobile" стала обов’язкова демонстрація своїх набутків. Так після конкурсних прослуховувань, у щовечірніх концертах дивували майстерністю молоді й маститі маестро – Георгій Коч та інструментальний ансамбль "Мозаїка" (солісти Одеської філармонії), Володимир Грачов та його вихованець В’ячеслав Бондаренко (професор і старший викладач Саратовської консерваторії), Андрій Дубій та Віталій Козицький (Національна музична академія України), Євгеній Суслов (завідувач народного відділу Арзамаського музичного училища), "Прикарпатський дует баяністів" та інструментальне тріо "Гармонія" (викладачі Дрогобицького музичного училища – Віктор Чумак, Сергій Максимов, Оксана Максимова, Іриней Турканик).

Важливим є й те, що лауреатам дрогобицького конкурсного форуму, завдяки члену Всесвітньої конфедерації акордеоністів Володимиру Зубицькому, були вручені рекомендації-запрошення для участі у міжнародному конкурсі в Італії (м. Ланчано) у вересні-жовтні 2013 року.

У різних категоріях:

 Гран-прі – Роман Пунейко (Львівська ССМШ-І ім. С. Крушельницької, клас Ярослава Олексіва).

 Гран-прі – Владислав Жовклий (Луцька ДМШ № 3, клас Анатолія Марценюка).

 Гран-прі – Андрій Жуковський (УО "Гродненський МК" (Біларусія), клас Володимира Куколовіча).

 Гран-прі – Мілош Стоіменов (ІКіМ Луганського НПУ ім. Т. Шевченка, клас доцента Андрія Сташевського).

 Гран-прі – дует: Дмитро Корсак, Олександра Бузун (Білоруська АМ (Білорусія), клас Наталії Лісіци).

 Гран-прі – інструментальний квартет: Роман Стахнів (акордеон), Назар Казів (кларнет), Олесь Маник (ударні), Юрій Дякунчак (к/б) (Дрогобицький ДДПУ ім. І. Франка, творчий керівник доцент Андрій Душний).

Результати конкурсу по Дрогобиччині у різних вікових категоріях:

І премія – Віталій Салій (Школа педпрактики при ДДМУ ім. В.Барвінського, клас заслуженого працівника культури України Віктора Чумака).

ІІ премія – дует: Віталій та Владислав Салії (Школа педпрактики при ДДМУ ім. В.Барвінського, клас заслуженого працівника культури України Віктора Чумака та Трускавецька ДШМ, клас Ірини Іваночко), Віталій Мицак (номінація "виконавці естрадної та джазової музики", Дрогобицький державний педуніверситет ім. І.Франка, клас доцента Андрія Душного), дует: Роман Стахнів та Віталій Мицак (Дрогобицький державний педуніверситет ім. І.Франка, клас доцента Андрія Душного).

ІІІ премія – дует: Остап Гринаш, Павло Лесик (Трускавецька ДШМ, клас Іваночко Ірини Ярославівни), квартет: Маркіян Олярник, Орест Кацеляк, Роман Дубкович, Микола Миколо (Бориславська ДШМ, клас Івана Іваночко), Маркіян Оліярник (Бориславська ДШМ, клас Ярослави Тарнавської), Володимир Сімонеску (Дрогобицьке державне музучилище ім. В. Барвінського, клас Юрія Чумака), Юрій Ісевич (номінація "виконавці естрадної та джазової музики", Дрогобицький державний педуніверситет ім. І.Франка, клас доцента Андрія Душного), Роман Стахнів (номінація "композитори, автори-виконавці", Дрогобицький державний педуніверситет ім. І.Франка, клас доцента Андрія Душного), Інструментальний квартет: Марія Мікало (ф-но), Вікторія Кокоєйко (цимбали), Ірина Урбан (флейта), Олеся Коваль (дзвіночки, бубон) (Дрогобицька ДМШ № 2, клас Павла Кокоєйка).

Диплом з відзнакою – Орест Костюк (ДМШ № 2, клас Романа Кіци), Орест Кацеляк (Бориславська ДШМ, клас Ярослави Тарнавської), Назар Хомин (Дрогобицький державний педуніверситет ім. І.Франка, клас доцента Андрія Душного).

"Perpetuum mоbile" за своєю різноплановістю та різножанровістю є унікальним мистецьким явищем України, яке об’єднує усі рівні музичної освіти, професійних виконавців та творчі колективи, що несуть у світ національну неповторність мистецтва гри на народних інструментах; це потужна науково-методична лабораторія академічного народно-інструментального мистецтва; авторитетний конкурс у фахових колах, різноплановий у фестивально-презентаційній програмі, широко рецензований у місцевій, Всеукраїнській ("Українська музична газета") та зарубіжній пресі (журнал "Народник", Москва) на сайтах ("GoldAccordion", narodnik.info, Blog by Roman Dotsenko, АВВіА.by) всесвітньої мережі Інтернет, Національному та місцевому радіомовленні та ТБ.

Андрій Душний, автор ідеї та директор "Perpetuum mobile", кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений діяч естрадного мистецтва України,

Богдан Пиц, художній керівник конкурсу "Perpetuum mobile", доцент, заслужений діяч естрадного мистецтва України

Кримінальна хроніка Трускавця

 

Першотравневі етюди

У міський відділ міліції 1 травня надійшло повідомлення від трускавчанина М. про те, що його дружина Р. вчинила з ним словесний конфлікт, під час якого висловлювалася нецензурними словами.

Того ж дня громадянка С. з вулиці Стебницької поскаржилася на свого колишнього чоловіка В., який вчинив конфлікт з її малолітньою дочкою, ображав нецензурними словами, погрожував фізичною розправою.

Не пощастило того дня мешканцеві Трускавця Б., який мешкає на вулиці Сагайдачного. Він викликав швидку медичну допомогу, але вона чомусь не поспішала на виклик. Довелося хворому чекати на 103 майже годину.

Відпустили … красти

Саме так наші правоохоронці поступили з громадянином Б. А справа виглядає так. Старший контролер охорони магазину «Фуршет» Віктор П. повідомив у МВ про те, що першого травня близько 14.50 невідома особа з приміщення торгового залу супермаркету вкрала дві упаковки «Ковбаски гриль» на суму 130 грн. з копійками. Було встановлено, що крадіжку скоїв громадянин Б., раніше судимий. Крадені «ковбаски» у нього було вилучено, опитано і відпущено.

Не зробивши належних висновків, наш «ковбасник» третього травня вирішив знову відвідати «Фуршет» і з такою ж метою. Тепер він «придбав» продуктів на суму 180 гривень. Працівники міліції Гарасим’як та Даців встановили, що це робота крадія Б. Його знову опитали і …відпустили. Чи надовго?

Подібним способом вирішив поживитися уродженець Стебника, мешканець Трускавця Г. Сьомого травня він з торгового залу магазину «Наш край», що на вулиці Сагайдачного, вкрав три упаковки плавленого сиру «Хохланд». Його опитали та відпустили по місцю проживання.

ДТП з важкими наслідками

Третього травня в с. Станеля сталася дорожньо-транспортна пригода. Водій автомобіля марки «Ніссан», не впоравшись з керуванням, заїхав у бетонну огорожу. Внаслідок такого зіткнення водій даного авто загинув на місці події.

Сьомого травня на приймальний покій міської лікарні каретою швидкої медичної допомоги було доставлено неповнолітню громадянку Я., мешканку Трускавця. У неї виявили забій верхніх кінцівок. Дані тілесні ушкодження вона отримала внаслідок ДТП поблизу будинку №7 на вулиці Стуса. Слідчо-оперативна група на місці події встановила, що факту ДТП не було, а неповнолітня Я. з власної необережності набігла на автомобіль, який стояв поблизу вказаного вище будинку. Після надання медичної допомоги дівчина в присутності матері повернулася додому.

Дев’ятого травня надійшло повідомлення, що о 17.36 на вулиці Мазепи відбулося ДТП за участю автомобілів марки «Фольксваген» та «Фольксваген пасат». Потерпілих внаслідок ДТП немає.

10 травня у міську лікарню звернувся трускавчанин В. У нього були множинні садна чола та носа, забій шийного відділу хребта, контузія обох очей. Дані тілесні ушкодження отримав внаслідок ДТП у с. Солонка, Пустомитівського району.

Виробник «ширки»

Отримано оперативну інформацію, що мешканець Трускавця Б. за місцем свого проживання незаконно виготовляє, зберігає та розповсюджує серед наркозалежних осіб наркотичну речовину «ширку». Серед його покупців є неповнолітні особи.

10 травня проведено оперативну закупівлю, в ході якої громадянин Б., мешканець Львова, придбав у мешканця Трускавця М. одну половину фрагменту таблетки білого кольору за ціною 300 гривень, вагою близько 0,09 грам, яку в подальшому добровільно віддав працівникам міліції. Речовину опечатано і передано для проведення хімічної експертизи.

Цього ж дня після проведення оперативної закупівлі був затриманий громадянин М. з Трускавця. Під час особистого огляду було виявлено та вилучено уламок фрагменту таблетки білого кольору та гроші в сумі 594 гривні. Вилучені речі упаковано та передано на експертизу.

У помешканні, в якому тимчасово проживає М., проведено обшук, де виявлено та вилучено вісім уламків фрагменту таблетки білого кольору, знаряддя для їх подрібнення та гроші. Громадянин М. затриманий та знаходиться у Трускавецькому міському відділі. Злочин розкрив Трускавецький МВ спільно з УБНОН ГУМВС України у Львівській області.

Кредит повертати не хоче

Керівництво відділення ПАТ КБ «Надра» повідомляє про те, що громадянин Г. у 2008 році отримав у банку кредит у розмірі 150 000 гривень. Станом на 24 квітня 2013 року він кредитні кошти не повернув і наміру повертати не має.

Ігор Дубравський, інспектор роботи з населенням та громадськими формуваннями, сержант міліції,

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Футбол повернувся до Трускавця

 

Днями стартувала відкрита першість Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд, її друге коло.

По різному до турнірної боротьби в другій половині чемпіонату підійшли спортсмени двох груп ФК «Трускавецькурорт». Молодші вихованці Івана Павлика працюють на перспективу, не заангажовуючи себе турнірними мотиваціями. Натомість їх старші напарники посідають перше місце в своїй групі і ведуть запеклу боротьбу за перемогу.

Стартувати трускавчани мали в Дрогобичі проти однолітків з місцевої ДЮСШ, але неготовність футбольного поля до ігор змусила господарів виступити в ролі гостей. Нащадки Котермака приїхали до курортників, які їх вже очікували з величезним ажіотажем.

«Вирушаючи до Трускавця, ми не боїмося атмосфери на стадіоні. Ми вже звикли до всього, так що не думаю, що це серйозно допоможе ФК «Трускавецькурорт»» - добре розумів Дмитро Курп'як, що на центральному міському стадіоні м. Трускавця запальні вболівальники та самі футболісти влаштують гостям справжнє пекло. А як інакше: улюбленці місцевої публіки (футболісти старшої вікової групи) вперше в своїй історії ведуть боротьбу за перемогу в чемпіонаті, і для емоційних трускавчан на ці півтори години планета мала прямокутну форму, з двома ворітьми замість полюсів та шкіряною сферою замість ядра. На попередній стадії турніру юні копуни дрогобицької ДЮСШ вже тут гостювали. Вони приїхали до Трускавця в статусі команди, яка ще не програвала в цій першості - а поїхали звідси з сумовитими 0:2 і з розумінням того, що футбольний Трускавець - місто, в якому рідко грають не за правилами господарів. Відчули це на собі і футболісти ДЮСШ.

15-ть хвилин знадобилось господарям, щоб позбутися стартового хвилювання. Глядачі за цей час добряче освистали дрогобичан, а курортники отримали натхнення, яке втілилося в супермоментах біля воріт гостей. Часом дрогобичани встановлювали контроль над м'ячем, але дивідендів це їм ніяких не приносило. Простріли з флангів читалися трускавецькими захисниками. Далі настала черга нападників. Гол-красень забив Юрій Винар. Після пропущеного м'яча гості дещо знітилися, а господарі додали ще більших обертів. Але перша половина гри так і завершилася з рахунком -1:0.

Другий тайм був не менш насиченим за перший. Дрогобичани намагалися будь-що відігратися і мали кілька слушних нагод, але отримали м'яча в свої ворота. М'яч на рахунку Романа Павлічка. 2:0 - зафіксував арбітр матчу після його завершення. Хоча як другий тайм так і вся гра були цікавими і тримали глядачів з інтригою до останньої хвилини. Багато фізичних та психологічних сил було витрачено трускавчанами, тому зробити свою перевагу в рахунку більш впевненою за час, що залишався, вже не вдалося. У грі курортники не залишили шансів каменярам... До речі, як і в першому колі, дрогобичани вперше в цій відкритій першості області програли саме в Трускавці... Гостинне місто-курорт.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Бориславці знову були кращими

Нещодавно в місті Стрию відбувся турнір, присвячений року вшанування пам'яті визначного українського педагога, теоретика і практика української національної фізичної культури, фундатора та організатора, сокільсько-січового руху, автора підручників з фізичного виховання молоді Івана Боберського. Народився автор назви «Пласт» у селі Доброгостів Дрогобицького повіту. На початку XX ст. Іван Боберський був головою товариства «Сокіл-Батько», членом Бойової управи і чотарем Українських Січових Стрільців. За дорученням уряду ЗУНРу 1919 році перебував в США та Канаді. З 1932 проживав у Югославії, 17 серпня 1947 року помер. Похований на кладовищі югославського міста Тричі.

Участь у цих змаганнях взяла команда дзюдоїстів ДЮСШ «Атлант» м. Борислава. Бориславські спортсмени вшанували пам'ять нашого славного земляка перемогами.

На «відмінно», закінчивши сутички «чистими» кидками, завершили свої поєдинки із суперниками Віталій Пенцарський, Максим Антропов та Віталій Пелешок. Другі місця у своїх вагових категоріях посіли Олег Волчек, Людмила Хавула, Сергій Пелешок. Треба відзначити добру боротьбу Богдана Волчека, Олега Модіна та Андрія Кекіса.

Вітаємо переможців та призерів турніру та бажаємо їм подальших успішних виступів, натхнення та здоров'я. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до занять цим цікавим, видовищним, красивим та популярним видом боротьби.

Василь Шимченко, тренер з дзюдо ДЮСШ «Атлант», газета «Нафтовик Борислава»

 Обновлен 16 мая 2013. Создан 15 мая 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником