Трускавецький вісник № 68 (611) від 17 травня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 68 (611) від 17 травня 2013 р.

17.05.2013 

У номері: Інтерв’ю з Віктором Ждановим; В Дрогобичі засідав виконком; Спортивні новини; Кримінальні новини; Мешканці Івасюка, 3 провели збори; Мандрівка рдним містом.

Новини Трускавця та регіону

Святкує ЗАТ «Трускавецькурорт»

В середині травня вже традиційно відзначається День ЗАТ «Трускавецькурорт». Товариство об’єднує ледь не половину всіх санаторіїв у Трускавці, до ЗАТу належать ряд вілл, два бювети, Палац культури імені Шевченка, «Мед Палас» та інші об’єкти. Проте найціннішим скарбом, відданим у розпорядження ЗАТу, є мінеральні води Трускавця. ГГРЕС та інші підрозділи ЗАТ «Трускавецькурорту» згідно ліцензії не лише видобувають і транспортують у бювети «Нафтусю», «Марію», «Софію» та інші води міста-курорту, сіль «Барбару» та ропу, але й слідкують за тим, щоб основному багатству міста нічого не загрожувало. І хоча відносини керівництва ЗАТ «Трускавецькурорт» та міської влади Трускавця не завжди найкращі, проте співіснування можливе, що доводить практика останніх двох десятиліть. Детальніше про те, чим живе сьогодні ЗАТ «Трускавецькурорт», читайте в цьому ж номері «Трускавецького вісника» в інтерв’ю з генеральним директором Товариства Віктором Ждановим.

Власна інформація

 

Мандрівка рідним містом

16 травня 2013 року в читальній залі центральної міської бібліотеки відбулась година цікавого повідомлення «Мандрівка рідним містом», на яку було запрошено очільника історико-краєзнавчого клубу “Сива давнина” Миколу Іваника. Учні 8-х класів ЗСШ№1 мали змогу дізнатись багато цікавих фактів з історії Трускавця. Пан Микола Іваник провів екскурс вулицями нашого міста, розповів про старовинні вілли, господарські будівлі, які колись знаходились на території оздоровниці.

Незважаючи на значний обсяг новобудов другої половини ХХ століття, з усіх курортів Галичини саме у нас в Трускавці збереглася найбільша кількість будівель, побудованих у 1827-1939рр., які мають історико-архітектурну цінність.

З літературою краєзнавчої тематики знайомила присутніх розгорнута книжкова виставка “Краса і велич Трускавця”.

Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБС

Відбулось засідання виконавчого комітету

 

16 травня під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулось засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. На порядку денному: про затвердження плану заходів з виконання у 2013 році Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року у мм. Дрогобичі та Стебнику; про зміну схем руху маршрутів №3 та №7; про надання грошових допомог на поховання; про надання та продовження дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами; про заходи щодо організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року у мм. Дрогобичі та Стебнику тощо. Усі питання порядку денного обговорено та прийнято відповідні рішення.

На засіданні виконкому під час розгляду питання про надання та продовження дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами у Дрогобичі, міський голова О.Радзієвський наголосив на необхідності посилити роботу та контроль щодо узаконення зовнішньої реклами та сплати за користування місцем розміщення рекламних засобів. Як зазначив очільник міста, сплата підприємцями за рекламоносії це додаткові надходження до міського бюджету, адже кожен рекламний засіб – це як мінімум 800 гривень поступлень у казну. Для прикладу міський голова О. Радзієвський озвучив такі цифри: у 2012 році у бюджет м. Львова від сплати за рекламоносії надійшло близько 600 тис. гривень, а у 2013 – 6,5 млн. гривень.

Тому міський голова О.Радзієвський націлив відповідні служби поінформувати суб’єктів підприємницької діяльності про необхідність узаконення рекламних засобів та сплату за розміщення зовнішньої реклами.

«Ми маємо дбати про наповнення міської казни. Сплата за користування місцем розташування рекламних засобів дасть змогу отримати додаткові надходження до бюджету Дрогобича», - підсумував О.Радзієвський.

Прес-служба Дрогобицького міськвиконкому

Футбол: чотири по три

Триває відкрита першість Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд. У другому колі юні таланти шкіряного м’яча з ФК «Трускавецькурорт» за календарем мали провести обома складами дванадцять ігор. Натомість зіграли лише половину. Бориславська «Юність» ані до Трускавця не приїхала, ані не вийшла на поле в рідних стінах. Що сталося з колективом? Про це та інше ми дізнавалися в тренера трускавчан Івана Павлика.

- Причина такої поведінки бориславських футболістів банальна – відсутність фінансування та недокомплектація основного складу. Хлопці просто розбіглися в інші команди. Звичайно нам добре: без боротьби набрати відповідну кількість очок легше, але хочеться грати в футбол, а не в статистику.

Тим часом курортники провели матчі з однолітками дрогобицької ДЮСШ. Спершу, на своєму полі, наші копуни молодшої вікової групи поступилися гостям із рахунком – 0:2. Футболісти старшої вікової групи ФК «Трускавецькурорт» взяли переконливий реванш – 2:0, тим самим підтвердивши резон своїх претензій на перемогу в групі.

З інтервалом у три дні трускавчани знову мірялися силами з дрогобичанами. Цього разу на їх полі. Змінивши поле, спортсмени змінили й ролі. Тепер гості молодшої вікової групи переграли господарів – 4:3, а старші – поступилися. За два тури до фінішу зональних ігор ФК «Трускавецькурорт» 1998-1999 р. н. посідає перше місце і якщо не станеться чогось непередбачуваного поїдуть на фінальні поєдинки. Вперше за часів своїх виступів у відкритій першості Львівської області.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Кримінальні новини Дрогобича

За крадіжки телефонного кабелю дрогобицькі оперативники затримали 21-річного уродженця Львова

 16 квітня цього року до Дрогобицького міського відділу міліції за допомогою звернувся працівник «Укртелекому» повідомивши, що невідома особа з підвалів викрадає телефонний кабель. У ході проведення оперативно-розшукових дій працівники карного розшуку Дрогобицького міського відділу міліції затримали 21-річного молодика. Незважаючи на свій молодий вік, хлопець неодноразово притягався до кримінальної відповідальності за скоєння крадіжок. Правоохоронці встановили, що зловмисник причетний до багатьох крадіжок. На початку травня зловмисник викрав 466 метрів кабелю, завдавши мешканцям міста Дрогобича значної шкоди. Після вчинення крадіжки лиходій обпалював кабель, а потім здавав до найближчого пункту прийому брухту. На даний час співробітниками слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України.

Наталія Постойко, Дрогобицький МВ ГУМВСУ у Львівській області, МВС

Працівники міліції викрили у шахрайстві підприємця з Дрогобича

Займаючись підприємницькою діяльністю з торгівлі будівельних матеріалів, 52-річний дрогобичанин порушив усі вимоги юридичних документів.

Ще з 2005 року зловмисник провадив свій бізнес, щоби збільшити обсяг оборотних коштів. Він залучив до справи свою родичку, зареєструвавши її фізичною особою-підприємцем. Діяв правопорушник від імені своєї родички, оскільки власні доходи від реалізації товарів перевищували ліміт фінансових надходжень приватного підприємця, який перебуває на єдиному податку (спрощена система оподаткування).

Жінка погодилась і передала всі необхідні документи та печатку приватного підприємця. Підступний спритник запевнив її, що здійснюватиме приватну діяльність лише відповідно до чинного законодавства.

У практичній діяльності чоловіка траплялися різні ситуації: зверталися громадяни з проханням працевлаштувати певних осіб, надати довідки про доходи, тощо. Певна річ, всі корисні послуги були фіктивними, адже всі документи зловмисник власноручно підписував та скріплював печаткою своєї родички.

Тільки у березні 2011 року підприємець підробив довідку на прохання особи про доходи на суму 12 тисяч гривень з метою отримання кредиту у відділенні банку. В травні зловмисник підробив довідку на 14 тисяч гривень, а у вересні - заподіяв матеріальної шкоди на суму 25 тисяч 250 гривень, підробивши довідку про доходи, вказавши заробітну плату за півроку. Співробітники слідчого відділення Дрогобицького МВ відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 358 Кримінального кодексу України.

Наталія Постойко, Дрогобицький МВ ГУМВСУ у Львівській області, МВС

 

Мешканці налаштовані рішуче

Cьогодні, 17 травня, відбулися загальні збори мешканців вулиці Івасюка у Трускавці, на яких було обговорено факт вирізки здорових дерев неподалік будинку № 3. Збори ініціювала ініціативна група у складі Варвари Кереляйнен, Миколи Пилипіва, Євгена Бродзінського та інших небайдужих мешканців. В зборах громадян взяв участь і депутат Трускавецької міської ради від цього мажоритарного округу Андрій Кульчинський. Тривали збори біля години часу. За їх результатами було прийнято звернення до міського голови Трускавця Руслана Козира (фотокопія додається), в якому мешканці закликали владу міста прислухатися до думки трускавчан та припинити вирубку зелених насаджень, яка масово проводиться в місті-курорті.

З окремою думкою виступив мешканець Трускавця Микола Пилипів, який запропонував депутату-мажоритарнику Андрію Кульчинському виступити на сесії Трускавецької міської ради з ініціативою розірвання договору оренди із власником земельної ділянки біля Івасюка, 3, де 29 квітня без відома та погодження з мешканцями було зрізано зелені насадження. А за ініціативою громадського діяча Святослава Грабовського мешканці пішою ходою пройшли до супермаркету «Інтекс-маркет» та під звуки сирени символічно грюкали кулаками в металеву огорожу, через встановлення якої існує небезпека для пішоходів та пасажирів, які перебувають на автобусній зупинці (через дорогу навпроти ринку «Славутич»).

Всього в зборах мешканців Івасюка взяло участь біля 80 осіб.

За інформацією Євгена Бродзінського

Віктор Жданов: «Усі ці роки ми займаємося корисними справами: будуємо, реконструюємо, здійснюємо інновацію та модернізацію»

 

На публічну розмову із цією людиною чекали. Очікували ми, журналісти редакції, наші читачі, словом усі, хто добре розуміє, що Віктор Жданов, генеральний директор товариства «Трускавецькурорт» - людина не публічна, непересічна, а тому й непроста. Деяку закритість у спілкуванні логічно було б пояснити шаленою зайнятістю: на столі стос паперів, що означає: усі питання – під контролем. Та й відпочинок на долю цієї людини випадає вкрай рідко: майже усі вихідні Віктор Миколайович проводить на роботі аналізуючи, зважуючи та обдумуючи багато рішень. Та усе ж в такий день як День народження товариства поговорити про важливе, наболіле та приємне усе ж погодився. Та й то не одразу, бо завжди вважав найкраще про людину можуть розповісти її справи. Тож і наша розмова точилася насамперед навколо конкретних тем на кшталт будівництва, розвитку, соціального захисту та планів на майбутнє.

- Вікторе Миколайовичу, яку на Вашу думку, роль відіграє наше товариство у розвитку міста-курорту?

- Не хочу применшувати чи перебільшувати його роль в розвитку сучасного курорту. Проте одне можу сказати напевне: усі ці роки ми займаємося корисними і важливими для міста і самого товариства справами – ми будуємо, реконструюємо, впроваджуємо новітні технології та здійснюємо модернізацію матеріально-технічної бази підприємства. Товариство вже вклало чималі кошти для того, щоб хоча б на крок наблизити Трускавець до рівня європейського курорту. Найкращою ілюстрацією сказаного є сучасний «Міротель», потужний медичний комплекс «Мед Палас», сучасний діагностичний центр, потужний оздоровчий комплекс, високотехнологічна пральня, реконструйовані вілли. Усе це, як би там не було, є надбанням для міста. Звісно, ми мали б зробити ще більше та не рідко ситуація складалася не на нашу користь. То перипетії на загальнодержавному рівні, різні політичні та кризові явища, то незрозуміла позиція міської влади у відношенні до такого потужного підприємства. Звісно не завжди і в нас усе виходить так, як хотілося б, але сподівання на краще, на майбутнє, у якому Трускавець таки отримає статус курорту державного значення, покращить інфраструктуру та стане туристичною та медичною меккою для відпочивальників із ближнього та дальнього зарубіжжя, залишаються завжди. І те, що ми прагнемо цього, і вже зробили до цього багато кроків, свідчить про те, що доля курорту і його майбутнє для нашого колективу - важливі.

- Звісно, коли мова йде про таку велику структуру як ЗАТ «Трускавецькурорт», то важливо розуміти, що саме від зважених і продуманих кроків керівництва товариства частково залежить і майбутнє курорту. Насамперед тому, що в рамках Програми розвитку підприємства щороку закладаються чималі суми на здійснення капітальних інвестицій, тобто іншими словами на поступовий прогрес та розбудову. Які факти і цифри сьогодні свідчать саме про розвиток товариства?

- Свого часу чималу долю інвестицій було витрачено на будівництво та реконструкцію кількох об’єктів, котрі ми згадали і які нині є окрасою нашого міста. А ще істотні корегування у плани товариства внесла так звана економічна криза на початку 2009 року, та й не усі грандіозні задуми вдалося реалізувати. У нас і надалі є чимало планів. Переважна більшість із них пов’язані з розвитком окремих напрямків в діяльності підприємства. Насамперед це реконструкція нагірної частини оздоровниць. Сьогодні ми здійснили потужну реконструкцію номерного фонду. На ці заходи було вже витрачено близько 1 мільйона гривень і це ще не усе. З року в рік згідно колективного договору, котрий оновлюється кожні два роки, на плечі товариства лягає чимале соціальне навантаження. Звісно, тут можуть злісно посміхнутися недоброзичливці, мовляв зарплати найнижчі, відсутній соціальний захист. Говорити можна багато, а як зберегти кількатисячний колектив в умовах мінімальної 50-ти, а то й 40-ка відсоткової завантаженості оздоровниць? Не усі колективи на таке здатні. Відомо, що скільки існує наша держава підприємці та бізнесові структури зауважували: мати власний бізнес у наші країні – не просто. А нам у сфері туризму та рекреації, котра лише тільки розвивається в Україні слід бути не лише конкурентоспроможними на ринку послуг, але й водночас не забувати, що у нас зобов’язання перед двома з лишком тисячами працівників. А ще чимало колишніх працівників-пенсіонерів, котрі теж потребують уваги та підтримки. Є і підростаюче покоління, якому ми теж по мірі можливостей намагаємося приділити увагу, утримуючи футбольну команду, в якій свої можливості реалізовують діти наших працівників. І ще щороку діти затівців мають можливість відпочити та оздоровлення на узбережжях Чорного та Азовського морів тощо. Є серед соцвитрат товариства матеріальна допомога, різного роду преміювання та заохочення. На усі ці речі ми щороку витрачаємо близько 1-1,5 мільйона гривень. Добре, що є суттєва підтримка з боку профспілки. Наш дієвий профспілковий комітет, котрий сьогодні є запорукою взаєморозуміння між керівництвом та колективом і тримає на контролі усі соціальні потреби та проблеми колективу. І попри це все нам щодня необхідно дбати про застарілий номерний фонд, якість обслуговування, харчування . Та маємо ще найважливіше зобов’язання перед громадою та усіма українцями – в належному стані зберігати найголовніше багатство – надра унікального родовища «Нафтуся».

- До речі, ЗАТ «Трускавецькурорт», зі слів тих же недоброзичливців, має у власності бювети, так би мовити розпоряджаються надрами. Чи розуміє хоч хтось на теренах міста, що саме ця власність також вимагає чималих капіталовкладень, витрат і ще більшої моральної відповідальності?

- На жаль таке враження, що на теренах міста ніхто навіть не хоче розуміти, що собою насправді являє робота з догляду та збереження родовища. Воно ж зрозуміло, що весь масштаб цього питання пересічній людині осягнути важко. А ще виявилося, що значимість і глибина цього питання недоступні для розуміння навіть службовцям трускавецької міськради. Ні кількість щорічно вкладених у збереження та оздоровлення родовища коштів, ні думка професіоналів гідрогеологів, які роками трудяться на ГГРЕСі, та навіть кількість перевірок, котрі щороку здійснюють різного роду екологічні, природозахисні та багато інших інспекцій (і які свідчать про повний порядок та якісний догляд), для цих людей чомусь не аргумент. У таких умовах важко бути стриманим і виваженим. Узяти хоча б ситуацію навколо так званого уточнення меж І зони санітарної охорони. Таке враження, що люди, котрі причетні до цього процесу просто забули, завдяки чому існує курорт. Бажання наживи виявилося сильнішим за усі аргументи на користь збереження родовища в межах, встановлених свого часу фахівцями та людьми, котрі у цьому справді розуміються. Дозволити собі такі речі можуть лише злісні вороги курорту, а не свідомі його мешканці, так звані представники громади. Хіба вони розуміють, що собою являють гірничі відводи, промивка свердловин чи постійний контроль за якістю мінеральних вод та багато інших речей? Певний що ні, інакше б наша співпраця складалася б зовсім інакше.

 Особисто мені така безвідповідальність болить і можу собі тільки уявити, що буде, коли в руках цих «професіоналів» опиняться цінні родовища. Та держава не дозволить зруйнувати надбання попередників. Достатньо показова ситуація є сьогодні у Східниці, де сьогодні ніхто ні де-юре, ні де-факто не піклується про родовище.

- Вікторе Миколайовичу, ви вже згадували в розмові яким важливим є моральна відповідальність і досвід. Та свого часу керівництво ЗАТ «Трускавецькурорт» зробило ставку на оновлення та омолодження колективу. Чим був обґрунтований такий крок і чи є результат від такої активації молодих керівних кадрів?

- Те, що ставка було зроблена виключно на молодь – не зовсім правильне формулювання. Так, свого часу відбувалися ротації керівного складу і перевагу звісно ж надавали молодим, активним, перспективним. І не помилилися. Час показав, що такий підхід був правильним рішенням. Вчорашні новопризначені молоді керівники середньої ланки вже сьогодні демонструють успіхи та не аби яку відповідальність на керівних посадах у раді директорів. Для прикладу можу назвати Анатолія Стародуба, котрий нині є першим заступником генерального директора великого товариства. Перед тим він добре зарекомендував себе на посаді головного лікаря однієї з оздоровниць-тисячників. А ще є приклад директора з медичних питань Андріана Драновського, котрий теж свого часу очолив одну із оздоровниць товариства та Ореста Бродовича, котрий за кілька років своєї роботи зробив кар’єру від начальника фінансового відділу до директора з економіки та фінансів, і виявив не аби який хист та досвід у фінансових справах. А ще у Раду директорів свого часу із рядових працівників товариства прийшли Володимр Сирватка, Вікторія Мечиташвілі. І таких молодих, ініціативних і, головне, відповідальних у нашому товаристві є чимало, особливо серед керівників медичних філій та оздоровниць: Володимир Дякунчак, Юрій Круглій, Драч, Руслан Пономаренко, Леся Петришак та багато інших, котрі нині разом із досвідченими корифеями медичної справи Володимиром Яцюком, Оксаною Іваницькою та ін.

Особисто я завжди високо ціную досвід старшого покоління працівників. У нас десятиліттями на медичній, науковій ниві та в інших напрямках діяльності трудяться майстри своєї справи такі як, заслужений лікар, керівник Медичного центру №1 Євген Юник, заслужений лікар Антон Левицький, багаторічний очільник філії ПК ім. Т. Шевченка Михайло Кіселичник, керівник філії ТКТЕ Іван Федищів, відповідальний головний інженер товариства Мирон Петрів та багато інших. Ви зрозумійте: підприємство у виграші тільки тоді, коли є розумний баланс між енергією молодих та досвідом старшого покоління. Мені здається, що такий баланс сьогодні є запорукою успішної діяльності ЗАТ «Трускавецькурорт».

- Тобто діяльність товариства можна назвати успішною?

- А чому ні? Ми згуртовані, разом думаємо про завтрашній день працівників колективу. І що найголовніше, у нас є чимало планів на майбутнє. Планів сьогодення, як то вижити і втриматися на плаву у скрутні часи, і більш масштабних, серед яких проведення капітальних ремонтів у так званих санаторіях-тисячниках, підняття заробітної плати, подальше вдосконалення якості послуг та подальше активне залучення відпочивальників з інших держав, тощо. Ми плануємо, мріємо, прагнемо. І це добре. Це означає у нас є майбутнє, а у наших працівників є завтрашній день і власні особисті надії.

- Тож чого б ви насамперед хотіли б побажати великому колективові товариства у день його чергового Дня народження?

- Мені вкрай важко бачити і відчувати в людях відчай та зневіру. І найтяжче тоді, коли особисто не спроможний допомогти чи щось змінити, бо ж навіть будучи генеральним директором маю межу власних можливостей. Тож нехай у вас, шановні працівники товариства у серцях і в очах назавжди поселиться віра і надія. Усе решта: достаток, розуміння і злагода залежить швидше від вас самих. Не дарма голова Наглядової ради нашого товариства Павло Якубенко кожного разу нагадує: якщо хочеш краще жити – треба краще працювати. Так воно насправді і є. Тож бажаю успіхів!

Розмову вела Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

Оголошення

На роботу в готельно-курортний комплекс «Карпати» потрібен інструктор з лікувальної фізкультури. Тел. для довідок (03247) 6-20-20.

 Обновлен 18 мая 2013. Создан 17 мая 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником