Трускавецький вісник № 69 (612) від 20 травня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 69 (612) від 20 травня 2013 р.

20.05.2013 

У номері: З понеділкової наради у Трускавці; Із сесії Бориславської міської ради; Як бути зі стихійною торгівлею в Бориславі; У Східниці відбулася виставка собак; Кримінальні новини; Новини культури.

Новини Трускавця та регіону

У середу не буде води

Як поінформував генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк, в середу, 22 травня, буде припинено водопостачання в зв’язку з плановими ремонтними роботами на водогоні «Гірне – Дрогобич». Натомість сьогодні, 20 травня, водопостачання може бути відсутнім у будинках на вулиці Сагайдачного – там комунальники ліквідовують аварію.

Також Володимир Франкович повідомив, що тривають роботи із заміни водопроводу на вулиці Воробкевича.

В четвер у Трускавці вшанують героїв

В неділю, 19 травня, в Україні вшановували пам’ять жертв політичних репресій. Ряд заходів з цього приводу пройшло в сусідньому Бориславі. В зв’язку з тим, що триває сезон весіль, у тому числі дітей відомих людей, то заходи до цього дня і Дня Героїв проходять у Трускавці серед тижня, в будні дні. Так, сьогодні, 20 травня, в музеї історії міста Микола Посівнич, керівник проекту «Літопис УПА», розповідатиме про життя та політичну діяльність Миколи Міхновського, одного з ідеологів українського націоналізму. А кульмінацією святкувань Дня Героїв стане похід від могили воїнів УПА до пам’ятника Степану Бандері. Розпочнеться він о 16.00 в четвер, 23 травня, о 16.30 вже біля пам’ятника пройде урочисте віче.

Інформуємо також, що у вівторок, 21 травня, у Трускавці пройде творчий звіт Будинку учнівської творчості – о 16.00, а 22 травня (середа) в Бориславі пройде літературно-митецьке свято «В сім’ї вольній, новій» (до 152-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка) – початок о 12.00 біля пам’ятника Т. Шевченка на вул. С. Коваліва.

В борги не залізати – собі дорожче буде!

Як повідомив керівник КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко, підприємство зменшило поріг заборгованості, за яку здійснюється подання до суду. Тепер пояснювати у суді, чому не сплачуєш за квартиру, доведеться, коли борг перевищує 500 гривень. Олександр Олександрович повідомив, що ще жодної справи по квартплаті юристи підприємства не програли.

Тому керівник підприємства звернувся до ЗМІ з проханням донести інформацію, що несплата комунальних послуг до нічого доброго не призведе, адже потім доведеться не лише оплатити весь борг, але й судові витрати та 10% на виконавчу службу.

Міський голова кинув оком на сріблясті ялини та чорні сосни

Руслан Козир під час понеділкової наради 20 травня зауважив, що сріблясті ялинки часто хворіють і за ними потрібний спеціальний догляд – вносити добриво, підкопувати тощо. Також мер дав доручення керівнику КП «Парк курортний» Івану Вачку «попідрізувати» екзотичні чорні сосни. Руслан Ярославович висловив обурення, що дехто з журналістів подає факти вирізання зелених насаджень у Трускавці як аналогію до перетворення міста-курорту в пустелю, спекулюючи на цій темі.

Оскільки випадковостей не буває, то згадка головою про сріблясті ялинки та чорні сосни повинна насторожити екологів та небайдужих трускавчан – це може бути сигнал, що деревам недовго залишилося жити…

Окремих трускавчан Руслан Козир назвав дикунами, урядовців боягузами, а казначейство репресивним органом

Під час понеділкової наради 20 травня міський голова Руслан Козир висловив глибоке обурення тим, що на вулиці Довженка мешканці з квітника зробили смітник. Мер зазначив, що «це виходить за рамки здорового глузду» та назвав такі дії «дикунством». «Кожен має звернути увагу в першу чергу на себе», - сказав міський голова, коментуючи ті проблеми, які є з благоустроєм окремих територій.

Також багато уваги приділив мер Трускавця роз’яснювальній роботі, якої, на його думку, ще недостатньо. «Складається враження, що в нас уряд боягузів – бояться людям правду говорити», - обурювався голова. Мер вважає, що питання житлово-комунального господарства в Україні є вкрай заполітизованими, а реформування проходить лише на словах, а не на ділі. Люди, які мають приватну власність, самі повинні дбати про неї і не очікувати від когось сторонньої допомоги. Та ніхто їм про це не говорить. Тому так важливо говорити людям правду, особливо на місцевому рівні, адже місцеве самоврядування є найближчим до людей.

Казначейство мер Трускавця через його дії щодо непропускання коштів взагалі назвав репресивним органом – для прикладу, лише за минулий рік через казначейство Трускавець має зобов’язань на суму більше, ніж півмільйона гривень. Навів мер міста і кричущий приклад з історії Львова, коли місто платило відсотки за кошти, які так і не змогло використати через те ж казначейство. Оскільки інші висловлювання Руслана Козира можуть бути потрактовані як випад проти вищих органів влади, то ми їх тут не подаємо, щоб міський голова не мав неприємностей.

Непокоїть Руслана Козира те, що держава усунулася від співфінансування важливих для місцевих громад проектів, що зароблені місцевими громадами кошти не можна ефективно використати через блокування їх казначейством, що надходить літо, а через бюрократичні перепони неможливо активно вести роботи із ремонту доріг. Видно, забув Руслан Ярославович, що говорив на понеділковій нараді 24 січня 2011 року про ремонт доріг взимку як національний вид спорту в Швейцарії.

Незважаючи на труднощі, є в мера і оптимізм – на його думку, до такого стану економіки, як є зараз в Греції, Україна може зичити гроші в міжнародних фінансових установ ще з десять років. А що буде потім, мер не уточнив.

Ситуація невтішна, але позики ще дають

Як повідомив на понеділковій нараді 20 травня начальник фінансового управління Трускавецької міської ради Микола Федоричак, із запланованих на травень понад 7,5 мільйонів гривень доходів зібрано менше ніж 3,5 млн. «Ситуація невтішна, - зазначив Микола Михайлович, - проте приємно, що ще дають позики і проходять платежі по захищених статтях».

Міський голова Руслан Козир зауважив, що найважче зараз комунальникам, особливо працівникам КП «Парк курортний» (власне сьогодні біля 12.55 вони і прийшли до мерії). Проте проблеми є для того, аби їх вирішувати, оптимістично зауважив голова і навів приклад з оновленнями та ремонтами у власних помешканнях людей. Найголовніше, щоб проблема вирішувалася зразу і не була задавнена, думає міський голова. На думку Р. Козира, наші комунальні підприємства на фоні аналогічних структур сусідніх міст та й України в цілому виглядають достойно.

Що ж стосується фінансового стану, то за словами як мера, так і головного фінансиста міста, Трускавець займає друге місце в області по виконанню закріплених доходів і п’яте по наповненню дохідної частини бюджету – випереджує нас лише Моршин, але на це є об’єктивні та суб’єктивні причини.

Азербайджанці – наші потенційні клієнти

Як повідомив заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський, у столиці Республіки Азербайджан Баку нещодавно відбулася презентація нашого міста-курорту. «Зустріч проходила в рамках програми промоції Трускавця в країнах, де проживають потенційні відпочивальники. Вона носила робочий характер. Налагоджено контакти, підписано угоди на певні об’єми…», - зазначив Юрій Михайлович. Проте найважливішим, на думку пана Яворського, є те, що в Азербайджані вдалося розвіяти певні міфи та стереотипи про Трускавець як місце суто для лікування. Заступник мера також повідомив, що аналогічні поїздки-презентації цього року плануються ще до Грузії та Казахстану.

Рівень підліткової злочинності можна знизити

Серед дітей та підлітків, які відвідують позашкільні навчальні заклади, гуртки, секції, займаються в музичних чи художніх школах, рівень злочинності значно нижчий, ніж середньостатистичний. Тому необхідно створювати максимальні умови навчання та виховання школярів. На цьому під час понеділкової наради 20 травня наголосив міський голова Трускавця Руслан Козир. Мер відзначив високу підготовку наших дітей на творчому звіті Трускавецької дитячої школи мистецтв, який проходив у п’ятницю, 17 травня та запевнив, що міська влада посприяє у виконанні необхідних ремонтних робіт в цьому закладі, який підпорядковується міському відділу культури.

Власна інформація

 

У Трускавці відбулась зустріч Патріаршої комісії священичого виховання УГКЦ

Цього року щорічна зустріч Патріаршої комісії священичого виховання УГКЦ відбулася 15-17 травня в місті Трускавці, на Львівщині, у реколекційно-катехитичному будинку Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Робочі зустрічі очолив владика Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський УГКЦ, голова вищезгаданої Комісії.

Першого дня учасникам зустрічі, а це ректори чи віце-ректори духовних єпархіальних і монаших семінарій та інших формаційних інституцій УГКЦ, було представлено Instrumentum Laboris для семінарій "Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом". Ця перша зустріч відбулася спільно із духівниками семінарій та монаших формаційних спільнот, які брали участь в реколекціях під проводом о. Андрія Онуферка, духівника Семінарії Святого Духа в Оттаві.

Члени Патріаршої комісії священичого виховання УГКЦ роздумували над внесенням поправок і застосуванням розробленого Комісією документа "Напрями душпастирства покликань", бажаючи наголосити на відповідальності за покликання до духовного життя, чи то клірицького, чи богопосвяченого, кожного християнина: єпископів, пресвітерів, зокрема парохів, дияконів, членів монаших та парафіяльних спільнот і родин. Окремо були обговорені такі теми, як постійна формація духовних осіб, особливо душпастирів, підвищення кваліфікації персоналу в семінаріях та інших формаційних церковних інституціях, підготовка майбутніх священиків і їхніх наречених до святого таїнства Подружжя, уніфікація навчальних програм у семінаріях УГКЦ, розробляння семінарійних програм для пізніх покликань, які вже впродовж кількох років перебувають у подружньому стані, процес державної акредитації духовних семінарій та інше. Зокрема, було обговорено потребу рекомендувати Катехизм УГКЦ "Христос - наша Пасха" як базовий посібник для початкового семінарійного курсу "основи християнської віри".

Другого дня у зустрічі Патріаршої комісії священичого виховання взяли також взяли участь: о. Петро Баран, ЧНІ, голова Патріаршої комісії у справах монашества, та о. Йоан Лубів, ЧСВВ, щоб обговорити співпрацю двох комісій у підготовці та впровадженні в семінарійну програму нового курсу - богослов'я богопосвяченого життя, згідно з постановою Синоду Єпископів УГКЦ 2011 року.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, www.sde.org.ua

Травень-2013 багатий на культурні події

 

Група «Мері» - незабаром новий кліп

Віктор Винник разом зі своїм колективом наразі бере активну участь в зйомці нової відеороботи на пісню «Ніжно». Зйомки наразі відбуваються у Трускавці та Львові. У планах відзняти сцену ще в одному місті, яке наразі тримається в таємниці. Режисером кліпу став молодий кліпмейкер Віталій Костишин, відомий за попереднім кліпом групи «Мері» на пісню «Сестра». Отож незабаром варто очікувати на прем’єру.

"Єдиний" у виконанні Оксани Винницької

Після випуску першого альбому співачка очевидно вирішила побити своє попереднє досягнення і випустити ще цікавішу аудіодобірку. Про це свідчить інформація про нові пісні, яка раз у раз з’являється у колі її прихильників. І ось чергова новина: Оксана завершила роботу на черговою новою піснею під такою весняною назвою «Єдиний». Запис здійснено вже традиційно на студії «АЙ ПІ Рекордс» (м. Львів) у співпраці з аранжувальником Віталієм Літягіним, з яким в Оксани склалася тісна співпраця. Тож сподіваємось, що незабаром відбудеться презентація другого альбому Оксани Винницької.

Творчість Джона Кейджа дісталась Дрогобича

Вкотре здивувало Дрогобицьке музичне училище ім. Василя Барвінського. Будучи академічним закладом, 15 травня там відбувся неформальний концерт-презентація, присвячений 100-річчю від дня народження всесвітньовідомого американського композитора-експериментатора Джона Кейджа. Постать цієї людини і досі породжує активну полеміку у творчих колах, проте без сумніву вона є геніальною. Поет, винахідник, композитор – у всіх своїх проявах неповторний і надзвичайно цікавий. Зрозуміло що усі пласти активного життя накладалися один на одного. Тож дізнатися про винахідливого композитора, музичного поета, поетичного винахідника зібралось чимало інтелектуальних представників інтелігенції.

Захід в музучилищі у більшій мірі стосувався музичного доробку Джона Кейджа. Присутні мали змогу послухати декілька його фортепіанних творів у виконанні викладача цього закладу Олени Фатільнікової, дізналися про цікаві моменти життя та творчості композитора і врешті стали учасниками цікавої музичної інсталяції на тему «марш мобільних телефонів», яку виконали усі власники цих гаджетів у залі. Ось так нестандартно, можна навіть сказати креативно дрогобицькі митці вирішили відзначити ювілей улюбленого композитора. А все завдяки генератору ідеї проведення цього заходу, мистецтвознавцю і викладачу Володимиру Грабовському.

Я-РЕК нарешті заспіває про літо

Як стало відомо, співак Ярек завершує роботу у студії над піснею «Літні вечори». За словами виконавця, він давно мріяв написати легеньку танцювальну пісню про літню вечірню пору. Нарешті задум матеріалізується на студії у конкретну мелодію, і цікаве аранжування. Для підсилення музичної складової пісні до співпраці запрошено гітариста (лідера рок-групи «Четверо») Святослава Михаця. Тому уже можна стверджувати, що пісня вийде цікавою з новим звучанням.

Циркова студія «Каскад» вийшла на міжнародний рівень

З 9 по 14 травня у Чернігові проходив міжнародний фестиваль циркового мистецтва «Сіверська феєрія». Там наш край презентувала уже титулована на багатьох конкурсах і фестивалях циркова студія «Каскад». Досі залишається загадкою, як без належної підтримки та уваги наші циркачі раз у раз умудряються здобувати призові місця на подібних заходах. Мабуть головною валютою у цій справі є фанатизм і відданість справі директора цього колективу Миколи Добровольського. Тож і цього разу Перша премія дісталася трускавчанину Андрію Журилу за номер з котушками. Другу премію цього фестивалю здобула мешканка Борислава Сніжана Пилат за номер «Ручний еквілібр». Третя премія також поїхала до Трускавця у активі ще зовсім юної Саші Брус за танець з хулахупами.

Насправді таких міжнародних визнань у каскадівців незліченно. Проте найбільшим досягненням є мабуть успіхи колишніх вихованців, які сьогодні виступають у провідних цирках Європи та світу. Отож пройде небагато часу і про переможців цього фестивалю будемо довідуватися лише з провідних європейських телеканалів.

Простий звіт перевтілився у світ джазу та східних мотивів.

Так звітувати вміють лише у Дрогобицькому музичному училищі. 16 травня там відбувся звітний концерт відділу духових та ударних інструментів. На перший погляд пересічна подія, під час якої присутні слухають заїжджені класичні твори у виконанні тих чи інших студентів. Та не цього разу. Вже вдруге за тиждень музучилище приємно дивує.

Так склалося, що час від часу у творчих закладах серед студентів трапляються свої маленькі зірки. Це юні музиканти, які перебуваючи на студентській лаві своєю працею уже здобули собі ім’я у бурхливому світі академічної музики. Тож організатори вирішили змінити формати простого звітного концерту на бенефіс зірок і викладачів. І не прогадали. Таке в Дрогобичі почути вдається вкрай рідко. Знайомтесь: студент музичного училища учасник і лауреат багатьох конкурсів Олексій Манек (викладач Кульчицький Л.). Він виконав декілька творів на маримбі, вібрафоні і барабанах. У його виконанні домінували східні мотиви. Зокрема, прозвучало декілька творів японської композиторки Кейко Аббе. Зрозуміло виконання і енергетика творів вражала. Наступною зіркою є Василь Лотут (викладач Гуч Р.) також учасник і переможець багатьох конкурсів і фестивалів. Ніколи не думав, що фагот є настільки сольним інструментом. В руках Василя цей інструмент викликав у присутніх шквал аплодисментів. Пізніше стало відомо, що Василь поступав абсолютно на інший інструмент, і його досягнення здобуте за дуже короткий термін.

Далі був джаз. Тут несподіванкою стала поява за роялем викладача Ярослава Проціва – людини, яку вважали одним з кращих саксофоністів регіону. Виявляється Ярослав не менш віртуозно вправляється з клавішами, акомпануючи своїм студентам. Логічною крапкою став джазовий квартет у складі викладачів студентів та випускників музучилище. Рояль – Оксана Красівська (випускник) ударні – Любомир Кульчицький (викладач), бас-гітара Ігор Гавришко (колишній випускник) і соло на вібрафоні виконав уже відомий нам Олексій Манек.

Після концерту вдалося поспілкуватися з глядачами. Їхні враження зводились до декількох слів: «свіжо», «неординарно», «супер». Справді, даний концерт – це було якесь нове і нестандартне явище у житті Дрогобиччини. На жаль, подібних акцій у нас відбувається вкрай мало. При їх наявності процес довідатися про таку подію нагадує археологічні розкопки.

Ярослав Баран

У Східниці відбулася сертифікована Національна виставка собак всіх порід "Кубок Східниці"

У Східниці сертифікована Національна виставка собак всіх порід екстер’єрного типу відбувається уже вдруге. На виставці були представлені 60 собак різних порід — представники українських і зарубіжних розплідників, які демонструвати свій екстер'єр. Мета виставки – знайти кращих з кращих. Переможців оцінювали судді національної та міжнародної категорії з Литви та Києва. Вони і визначали переможця. Змагалися за кубки тварини у різних вікових групах: «бебі» (3-6 місяців), «цуценята» (6-9 місяців), «юніори» (9-15 місяців), «інтермедія» (15-24), «відкритий» (15 місяців до 7 років), ветерани ( з 8 років). Виставка відкривалася парадом собак.

Виставка відбувалась на ділянці розділеній на три частини, або, як їх ще називають — ринги. Найкраще розгледіти представника тієї чи іншої породи можна було під час параду. Господарі зі своїми «підопічними» виходили згідно родової приналежності на парад "бест ін шоу", де вибирали найгарнішу собаку виставки.

Так, під час виставки представили собаку дуже рідкісної породи, а саме Поденко Ібіценко. В Україні така собака є одна єдина і вона була представлена на виставці у Східниці.

В рамках шоу були проведені захоплюючи показові виступи на охорону, затримання порушника, показові виступи з елементами дресури та робота собак по загальному курсу слухняності та з елементами циркової дресури. Також глядачі мали можливість голосуванням вибрати найпопулярнішого пса виставки, якому було вручено «Приз глядацьких симпатій». Показові виступи були представлені кінологічним центром "Док".

А от престижну нагороду "кубок Східниці" отримав пес породи бельгійський гріффон кличка "Брюс – Золотой Роднік" (власник Надія Шайда, Львів) обирав переможця та вручив нагороду селищний голова Східниці Іван Піляк.

Окрім того, під час виставки було проведено парад мильних бульбашок, на якому влаштувати масове пускання бульбашок, в тому числі і гігантських. Молоді і не дуже молоді люди зібралися, щоб попускати мильні бульбашки, та хоч на деякий час перетворитись на дитину, дати волю пустощам та відмітити свято мильних бульбашок.

Організатор виставки - Генеральне представництво UCI Міжнародна Громадська Організація, Львівське обласне об'єднання кінології "Тамерлан" і кінологічний центр "Док" (Львів).

Прес-служба Східницької селищної ради

Каменем спотикання став міський парк

/Із сесії Бориславської міської ради/

Минулої середи, 15 травня, відбулася п'ятдесята, позачергова, сесія Бориславської міської ради. Правда, розпочалася завершенням попередньої, адже тоді так і не вдалося дійти до питань регулювання земельних відносин. Доповідав голова депутатської комісії з питань охорони здоров’я, навколишнього природного середовища, регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури Ігор Михаць.

Усі рішення цієї комісії, що були винесені на розгляд сесії, проголосовані без жодних зауважень. Окрім одного чи двох, що мали таки зауваження з боку депутатського загалу.

Питання щодо звіту першого заступника міського голови Романа Дурбака, за пропозицією депутатів, перенесли на наступну сесію. Аргумент - депутати невчасні отримали всі необхідні матеріали цього звіту.

Далі - «Різне». Секретар міської ради Ігор Мельник зачитав звернення депутатів Сколівської районної ради, які звернулися за підтримкою свого звернення до Кабміну України та Держагентства автомобільних доріг з приводу ремонту дороги від Східниці до Синєвидного та Завадка-Козьова і надання їм статусу доріг державного значення. Депутати обговорили, посперечалися, але додали в результаті цього емоційного обговорення дуже важливу поправку. Статус дороги державного значення має мати трішки продовжений маршрут: «Борислав - Східниця - Синєвидне». Отак і проголосували.

Як і завжди, у «Різному» говорили і про локальні проблеми своїх виборчих округів. Багато й емоційно.

Потім було водопостачання, зокрема, у будинках на вул. Коваліва. Відповідав на зауваження депутатів керівник міськводоканалу. Відповідав, як міг, бо знаємо, наскільки нелегка ситуація у цьому комунальному підприємстві. Відповідав виважено, адже й справді, коли є кошти, то все зробиться. А коли їх немає, то на порожньому місці не зробиш нічого. Що мав рацію - це навіть не привід для дискусії, А що в депутатів було велике бажання пошарпати бодай когось із комунальників, то вони й пошарпали. Хоча, якщо руку на серце, то скажіть, чи було колись у Бориславі з водою ліпше, аніж зараз? Є будинки, зокрема, на Коваліва, де вода справді не надходить. Для того, щоб вирішити оцю проблему, і запропоновано взяти кілька десятків тисяч гривень із коштів, призначених на міський парк культури, які й так «зависли», тобто, вони просто пропадуть. Але для цього парк потрібно підпорядкувати КП «Еко-місто». Коли перевести парк на баланс цього підприємства, то комунальники матимуть законні підстави наводити лад на цій території.

Але частина депутатів сприйняла це, як зазіхання на землю нашого парку. Тобто якщо ця земля буде переведена у міський земельний резерв, то її зможуть виділяти під будь-які потреби, як землю міського земельного резерву. І хтось там раптом побудує ресторан чи навіть будинок. Дуже емоційні дискусії з цього приводу тривали кілька годин. До консенсусу так і не дійшли. Врешті, вирішили довивчати це питання і розглянути на наступній сесії.

А взагалі-то - емоції аж зашкалювали. Описати хід розгляду цієї проблеми майже неможливо. Тож побачите все своїми очима на бориславському телебаченні. Як на мене, головна проблема - недовіра. Опозиція не довіряє керівникам міськради, а керівники, - аналогічно - опозиції. І навіть дуже добрі ідеї однаково наштовхуються на спротив. Навіть на шкоду нашому містові,

Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борисалва»

Як бути зі стихійним ринком?

Восьмого травня у сесійній залі Бориславської міської ради за участі підприємців, депутатів, представників громади відбулися громадські слухання щодо ліквідації стихійного ринку на вуя. Весняній (починаючи від будинку № 9 до пологового відділення) та біля обеліска-стели.

Відкриваючи зібрання, міський голова зазначив зокрема, що ніхто нам не дасть готового рецепту щодо вирішення ситуації. Вирішувати маємо спільно. Але так, як є зараз, звичайно, бути не повинно. Він запропонував висловитися усім, хто бажав - і підприємцям, які там торгують, і мешканцям міста - одним із яких та торгівля байдужа, а іншим - навпаки, вигідно таке розташування торговельних яток.

Закономірно, міська влада вирішила вислухати і врахувати думку всіх. Правда, думки промовців були настільки різнопланові й різнобічні, що сконденсувати їх в одному напрямку майже нереально.

Пропозиція підприємців, які торгують по цій алейці від центральної дороги і до стели: викладемо усе бруківкою, поставимо лавочки, все буде красиво і пристойно. Ніби добра ідея. Але мешканці поближніх будинків - категорично проти. Вимога: віддайте нам алейку, де було завжди зелено, де матусі могли навіть прогулятися з візочками, посидіти на лавочці. Хоча пам'ятаю, що там гріха таїти, навіть тоді усе довкола тих лавочок при зеленому газоні було закидано непотребом, І пляшками з-під спиртного, і недопалками. Переконаний, подібне повториться і цього разу, що замість матусь із візочками будуть на лавочках сидіти трохи захмелілі компанії і мешканці побічних будинків зачинятимуть вікна, щоб бодай діти не чули словесних баталій нашої інколи не зовсім вихованої молоді та й навіть людей достатньо старшого віку. Така наша реальність. І від цього нікуди не дінешся.

Закралася думка, що, може, і справді, краще, коли власники отих торговельних точок - від вул. Міцкевича і до пам'ятного стовпа - візьмуть під опіку цю алейку. Принаймні, буде бруківка і буде порядок.

Що ж до торгівлі під пологовим будинком, то, звичайно ж, як наголосив міський голова, це обговоренню не підлягає. Там має бути санітарна зона, де не буде ані сміття, ані гамору. Там народжуватимуться наші діти й онуки. А отже, все буде зроблено задля тиші й комфорту найменшеньких бориславців. Під вікнами пологового будинку не буде жодного ринку.

Як уже сказано, в ході громадського обговорення висловлено багато думок і емоцій. Але конкретного рішення не визначено. Та й не могло бути визначено. Тепер на основі усього почутого, рішення прийматиме міська влада. Звичайно, врахувавши побажання усіх сторін.

Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Служба «102» Борислава повідомляє

У період із першого по десяте травня у місті скоєно п'ять крадіжок, дві з яких мали характер дрібних крадіжок чужого майна. Маємо також п'ять сімейних сварок, три випадки погроз фізичною розправою, одне шахрайство, чотири випадки вчинення хуліганських дій, один факт незаконного поводження зі зброєю, дев'ять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, дві дорожньо-транспортні • пригоди без потерпілих, один факт привласнення і розтрати майна, два випадки втрати речей із власної необережності, один нещасний випадок у побуті, сім випадків пошкодження майна, один злочин проти життя та здоров'я особи, шість випадків настання смерті, один факт втрати документів і печаток та ще десять випадків порушення закону, віднесені до категорії інших злочинів.

Велика кількість свят зумовила значну кількість звернень звернень у чергову частину, у яких; громадяни повідомляють про факти порушення громадського спокою. Так, 1 травня близько 23.35 у чергову частину надійшло повідомлення про те, що в одній із квартир будинку 22 на вул. С. Коваліва вчинили сварку. Другого травня мешканка вул. Бандери гр. К. телефоном повідомила, що її сусід вчинив із нею сварку, у ході якої ображає її «цензурними словами. Четвертого травня від мешканців будинку вул. Т. Шевченка, 49 близько 21.00 надійшла скарга на невідому особу, яка ходить під'їздом та стукає у двері усіх квартир, а 7.05 мешканці вул. А. Міцкевича поскаржилися на групу осіб, які біля магазину «СВ Люкс» близько 18.00 розпивали спиртні напої.

Восьмого травня мешканка вул. С. Коваліва гр. Б. повідомила, що на вул. Зеленій неподалік ОЗШ № 4 гр, Р. вчинив сварку із компанією дівчат-підлітків, а мешканка вул. Д. Галицького гр. М. попросила захистити її від колишнього чоловіка, який прийшов у її помешкання у нетверезому стані, вчинив сварку та хоче забрати спільну дитину.

Серед повідомлень громадян про факти порушення громадського порядку є ряд звернень громадян, у яких мешканці міста просять працівників міліції втрутитися,, бо неадекватна поведінка окремих городян заважає відпочинку. Зокрема, мешканці будинку по вул. Д. Галицького, 42 близько першої години ночі шостого травня звернулися у чергову частину із проханням зупинити дії невідомої особи, яка стукає у двері під'їзду та заважає людям відпочивати. На некоректну поведінку власників атракціонів, які розташувалися на пл. Івана Франка, десятого травня поскаржилася мешканка вул. А. Міцкевича гр. М. На переконання громадянки, адміністрація атракціонів заголосно транслює музичний супровід, що порушує тишу та .заважає відпочивати мешканцям житлових будинків, які розташовані поряд. На порушення тиші скаржилися також мешканці вул. С. Коваліва та мікрорайону Тустанович. За усіма фактами звернень громадян буде проведена перевірка. У випадку, якщо факти порушення громадського спокою та тиші знайдуть своє підтвердження, порушники будуть притягнені до адміністративної відповідальності.

Чергова частина вважає за необхідне нагадати громадянам, що існуюче Законодавство України захищає населення від впливу шуму і зобов'язує громадян дотримувати тиші. Вказаний нормативний акт чітко визначає час додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Проведення ремонтних та будівельних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні — цілодобово. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Громадяни, які порушують вимоги чи правила додержання тиші, притягуються до адміністративної відповідальності за ст.182 КУпАП. Санкція цієї статті тягне за собою накладення штрафу (від 85 до 1700 гривень) та в окремих випадках конфіскацію звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші. Крім того, проведення салютів, фейєрверків, використання піротехнічних засобів тягне за собою відповідальність за ст. 195-6 КУпАП, санкція якої передбачає накладення штрафу та конфіскацію піротехнічних виробів. А громадяни, які одночасно порушують тишу і використовують салюти, можуть бути притягнуті до відповідальності одразу за двома статтями кодексу про адміністративні порушення. Якщо ж суб'єкти підприємницької діяльності (власники кафе, барів, розважальних закладів) регулярно порушують норми діючих статей, то відносно їх закладів співробітники міліції направляють подання До органів самоврядування на припинення діяльності діючих об'єктів. Визначенням рівня шумів займається санітарно-епідеміологічна станція, яка вимірює кількість спеціальним пристроєм. Порушення відповідних норм, згідно складеного акту, дає право співробітникам міліції притягувати порушників до адміністративної відповідальності.

Газета «Нафтовик Борислава»

 Создан 20 мая 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником