Трускавецький вісник № 70 (613) від 21 травня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 70 (613) від 21 травня 2013 р.

21.05.2013 

У номері: Навколо створення районної газети; Подяка депутату; Вічна боротьба Миколи Міхновського; День Матері в терцентрі; «Старт до Олімпу»; Пес погриз дитину; Водопостачання залишається проблемним; Парк без догляду; Короткі новини з Борислава та Дрогобича.

Новини Трускавця та регіону

У Бориславі пес погриз дитині обличчя та вуха

У Бориславі минулого тижня собака покусав дитину. 11-річна Марія П. стала жертвою собаки, який завдав дитині ряд укусів. Про це було повідомлено 21 травня на щотижневій нараді в Бориславській міській раді. Дитина перебуває у лікарні, стан її дещо покращився. Найгірше постраждала голова дівчинки – погризена права брова та ліве вухо, шрами залишаться і на обличчі. Окрім больового шоку дитина пережила і психологічний шок. Цей факт вкотре доводить, що проблему з собаками в місті потрібно вирішувати, - наголосив секретар БМР Ігор Мельник, який і проводив нараду.

Натомість наше власне джерело інформує, що дитина була покусана не бродячим собакою, а сусідським, який просто зірвався з ланцюга. Собаку власники присипляти не збираються, дитина отримає компенсацію за лікування, оскільки в сусідів досі були хороші стосунки між собою. Що стало причиною такої агресії домашньої тварини, сказати важко. Інформацію про породу собаки ми не уточнювали.

Водопостачання залишається проблемним

Як було повідомлено 21 травня на щотижневій нараді в Бориславській міській раді, в мерії не зменшується кількість скарг жителів верхніх поверхів багатоквартирних будинків вулиці Коваліва та деяких інших щодо відсутності належного водопостачання. Мешканці не отримують воду навіть в межах того графіку, за яким вона подається і причиною цього є встановлені великі ємності баків запасу води на нижніх поверхах будинків чи навіть в підвалах. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми могло б стати встановлення додаткових насосів для підкачки води. Заступник міського голови Борислава Роман Дурбак поінформував, що ще перед виборами 2012 року один з кандидатів подарував два такі насоси, проте вони і досі не встановлені. Проблема не вирішується ще й тому, що досі не зрозуміло, чи готові будуть всі мешканці будинку додатково оплачувати за електроенергію, яку споживатиме такий насос.

Ще одним каменем спотикання, який не дозволяє остаточно вирішити проблему водопостачання, є низька проплата за воду, повідомив Роман Володимирович. Так, якщо в травні мешканці спожили води набагато більше у порівнянні з квітнем (в зв’язку з великою кількістю вихідних та святкових днів), то проплата порівняно з попереднім місяцем знизилася на 1,6% (приблизно на 120 тисяч гривень).

Парк без догляду

Бориславську владу надзвичайно сильно турбує ситуація, котра склалася в міському парку культури та відпочинку. Не вперше тема порядку в парку піднімається на нарадах в мерії, але зрушити ситуацію на краще не вдається. Перші особи міста інформують, що в парку постійно розпивають спиртні напої і що міліціонери не реагують на це належним чином. «Я особисто можу назвати з десяток прізвищ осіб, які там постійно п’ють», - зауважив перший заступник міського голови Роман Дурбак. Представники міліції заперечують факт своєї бездіяльності та посилаються на те, що дільничні інспектори складають протоколи і ведуть боротьбу з таким негативним явищем як пияцтво. Окрім того парк сильно засмічений – не допомогло і те, що перед Великоднем парк вичистили капітально. Відповідальності за стан парку нема кому нести, адже директор парку і бухгалтер підприємства звільнилися з роботи. Ініціативу у свої руки беруть молоді мами, які часто тут гуляють із дітьми – але прибирати щодня і наступного ранку бачити знову загиджену територію не дуже й хочеться. У вівторок, 21 травня, одразу ж після щотижневих нарад планувалося провести виїзну нараду в парку, але сильна злива завадила втілити цей задум у життя. Та влада Борислава налаштована рішуче – у парку потрібно навести порядок, щоб відпочивати там було приємно, безпечно, затишно.

Заборгованість по зарплаті і зросла, і знизилась

Як було повідомлено 21 травня на щотижневій нараді в Бориславській міській раді, у травні заборгованість по заробітній платі в Бориславі порівняно з квітнем зменшилася. Серед найбільших боржників – три економічно активні підприємства: КП «Бориславводоканал» (бл. 439 тис. грн.), ТзОВ «БЕЛМЗ» (бл. 380 тис. грн.) та КП «Еко-місто» (бл. 170 тис. грн.). В той же час відносно початку року заборгованість по зарплаті у Бориславі все ж більша.

Міжміські маршрути – причина збитковості внутрішньоміських

У Бориславі за минулий тиждень зафіксовано кілька скарг мешканців на інтервал руху окремих маршруток, зокрема по № 5. Про це було повідомлено 21 травня на щотижневій нараді з керівниками комунальних служб. Як доповів керівник фірми-перевізника Володимир Кузбит, у планах підприємства впорядкувати інтервал руху на маршруті № 5, щоб у ранкові години він залишався і надалі 40 хвилин, а пізніше становив не 40, а 50 хвилин. Стосовно ж маршруту № 7, то він для підприємства збитковий – в першу чергу через те, що майже весь міжміський транспорт на Трускавець та Стебник курсує через вулицю Коваліва. «Через це ми і з «двійкою» не можемо собі дати ради», - поскаржився п. Кузбит. Перший заступник міського голови Роман Дурбак, який проводив нараду, дав доручення пустити маршрут № 7 з вулиці Гірної хоча б у базарні дні, як цього просять мешканці.

Мережа на наступний рік майже сформована

На доручення міського голови Борислава Володимира Фірмана міський відділ освіти завершив попереднє формування мережі. Про це було повідомлено 21 травня на щотижневій нараді в мерії. Передбачається, що в 2013-2014 навчальному році в бориславських школах буде сформовано 17 перших класів, загальна кількість першокласників у них – 417 дітей. Як зазначив заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич, потрібно працювати над наповненням шкіл № 7 та № 9 міста Борислава, в інших школах проблем з наповнюваністю немає, тим більше, що санітарні норми квадратури на одного учня зростають згідно нових стандартів з 1,5 до 2,4 м. кв. «Шкіл у нас якраз нормально, їх зовсім не забагато, а от дитсадків бракує», - визнав Сергій Романович.

Також завершено роботи із формування списків бориславських дітей, які поїдуть до польського міста Валбжиха в період з 19 по 29 липня. В цей час діти з Польщі відпочиватимуть у Бориславі. З 12 по 20 серпня Борислав прийматиме дітей з Італії, натомість до Італії бориславські діти поїдуть на період з 24 серпня до 3 вересня. Наших молодих краян очікує на Апеннінському півострові досить обширна пізнавальна програма включно з відвідинами Ватикану.

Натомість в ці дні у Бориславі перебуває група дітей з польського міста Гожова – 9 дітей у супроводі 4 дорослих. Вони проживають у бориславських сім’ях.

Борислав стає міжнародним паломницьким центром

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, 16 травня відбулось чергове засідання робочої групи з питань розроблення Стратегії розвитку Борислава як Міжнародного паломницького центру. Участь у засіданні взяв Дмитро Мироненко, керівник групи Патріаршого паломницького центру УГКЦ (м. Київ). Це вже другий візит Дмитра Мироненка до Борислава, адже сам Верховний Архиєпископ УГКЦ Святіший Святослав під час відвідин Борислава благословив розвиток Паломницького центру Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці від св. Анни. І Борислав перебуває під його благословенням.

На цьому засіданні було затверджено остаточний варіант буклету “Путівник прочанина”. Як зауважив координатор Міжнародного паломницького центру доктор Павло Василів, представляючи остаточний варіант: ”Окрім цього україномовного путівника ми працюємо і над його буде англомовним варіантом.”

Міський голова Володимир Фірман зазначив: ”Підтримуючи і розвиваючи паломницький центр ми зможемо відродити Борислав, його славу. І в першу чергу, ми повинні розвивати інфраструктуру. Якщо святі вибрали бути в Бориславі, то, напевне, на це була Божа воля. І як стверджують фахівці, поле релігійного туризму в нашій державі вільне — то чому б нам не скористатися шансом!”

Впорядковуються відпочинкові зони

 Як інформує відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА, на понеділковій нараді в райдержадміністрації директор Державного підприємства "Дрогобицький лісгосп" Василь Матяшовський інформував, що працівники господарства продовжують роботи по облаштуванні нових місць для відпочинку людей. Відновлено відпочинкові зони в напрямку до курорту Східниця, а найближчим часом будуть проводитися роботи по їх впорядкуванню обабіч дороги Дрогобич-Стрий, вони будуть облаштовані столами, лавками, урнами та відповідними вказівниками.

У наших тенісистів три золота «На Великдень»

З 7 по 11 травня в Стрию проходив традиційний Всеукраїнський тенісний турнір «На Великдень». Участь у змаганнях взяли 48 спортсменів з Черкас, Ужгорода, Тячева, Мукачево, Львова, Стрия. Трускавець на змаганнях представляли вихованці тренера Юрія Микитина. І наші юні тенісисти виступили блискуче.

У віковій категорії до 10 років, хлопці Максим Олійник здолав Марка Медюха зі Стрия і зайняв І місце. В цій же віковій категорії серед дівчат його успіх повторила Яна Микитин, яка перемогла Мар’яну Маслей з Ужгорода. В парному розряді Яна Микитин з Роксоланою Добрянською розгромили львівсько-закарпатську пару й також вибороли І місце.

Максим Олійник і Віталій Андріяшин в парному розряді серед хлопців поступилися львівсько-стрийській парі та стали другими. Роксолана Добрянська в особистому розряді серед дівчат здобула третє місце.

В підсумку у трускавчан – три золота, одне друге й одне третє місце. Це один з найкращих виступів юних трускавецьких тенісистів за останні роки.

Власна інформація

Прокуратура повернула Дрогобицькій мерії парк культури, який вона два роки тому радісно віддала в оренду «потужній львівській фірмі»

Господарський суд Львівської області зобов’язав дрогобицьке приватне підприємство «НАТБУД» демонтувати об’єкти самочинного будівництва на території міського Парку культури та відпочинку та повернути у власність міста самовільно зайняті земельні ділянки.

Згідно з рішенням суду від 13 травня 2013 року, підприємство має знести два самочинно побудовані об’єкти незавершеного будівництва: площею 180 та 280 кв. м. на території парку. І повернути місту самовільно зайняту ділянку, привівши її у первинний стан. Прес-служба прокуратури Львівської області повідомляє, що ще в січні 2013 року Міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері виявила факт самовільного будівництва на території особливо цінних земель Дрогобицької міської ради.

Цікаво, що 18 липня 2011 року Дрогобицька міська рада передала міський парк в оренду ПП «НАТБУД». Підприємство стало переможцем міського конкурсу, в якому, крім нього брало участь львівське ПП «Право. Консалтинг. Інжиніринг». Перед проведенням конкурсу, місто через суд забрало парк у попередніх орендарів ТОВ «Галицький Гай». Тоді Олександр Коростельов, перший заступник міського голови Дрогобича повідомив, що міський бюджет буде отримувати щомісяця 8 тис. грн. орендної плати. Орендар зобов’язувався не лише облагородити парк, але й побудувати невеликий сучасний кінотеатр, спортивний майданчик, літню естраду, фонтан та атракціони.

В інтерв’ю місцевій пресі тодішній директор підприємства Богдан Хамандяк заявляв, що в парк планують вкласти 10-12 млн. грн. Свої зобов’язання інвестор не виконав. Як розповів «Н.Г.Львів» Ростислав Росоха, начальник Дрогобицького міського управління комунальних ресурсів «незаконність будівництва» пояснюється тим, що через недобросовісні дії директора підприємства, проект не погодили в Державному управлінні екології та природних ресурсів Львівської області.

Формулювання суду про «первинний стан» не викликає захоплення у місцевих чиновників. Офіційно, чиновники підтримують подання прокуратури, але в приватних розмовах нарікають, що черг з інвесторів не стоїть, а коштів міського бюджету бракує. Крім того, як свідчать статті місцевої преси, «первинний стан» парку аж ніяк не захоплює. «Інвестор не виконав всіх зобов’язань, але хоча б прибирає у парку, бо раніше взагалі не можна було зайти», — каже Росоха.

Місто явно не готове утримувати парк, адже навіть ліквідувало комунальне підприємство «Дрогобицький міський парк культури та відпочинку». І радісно віддало в оренду парк тому, хто перший прийшов чи більше заплатив. Коли два роки два роки тому з «НАТБУДом» заключали угоду, перший заступник мера представляв фірму як «… зареєстроване в Дрогобичі підприємство, за яким стоїть потужна львівська фірма».

Засновником ПП «НАТБУТ» є львів’янин Роман Михайлів. Йому також належать кілька підприємств, що своїм видом економічною діяльності зазначають ремонт автомобільного транспорту або гуртову та роздрібну торгівлю. Серед них і ПП «ЗАХІД-КЛАС». Михайлів також є співвласником футбольного клубу «Галичина» разом з львівськими бізнесменами Володимиром Шведом та Романом Дощаком.

Володимир Швед відомий у Львові, насамперед, завдяки незаконному будівництву ряду котеджів на території парку «Знесіння». До їх будівництва було причетне ТОВ «ЗахідАвтоЦентр», засновником якого є його мати Марія Швед. Крім того ця фірма провела ряд майнових афер. Брало в оренду ділянки для обслуговування МАФів, будувало там торгові павільйони і продавало їх різним підприємцям, які вже вимагали їх передати у власність через суд. Серед цих підприємців часто виникала назва «ЗАХІД-КЛАС». Зрештою, в Єдиному державному реєстрі судових є справи, де вже саме «ЗАХІД – КЛАС» замість легких конструкцій МАФів, встановлювало капітальні споруди і вимагало узаконити їх через суд.

Наші гроші. Львів

У Дрогобичі через зрив тендеру відтерміновано облаштування головної площі міста

Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський на оперативній нараді в Ратуші розкритикував роботу начальника КП «Управління капітального будівництва» Василя Бохонка за зрив тендеру з облаштування пл. Ринок і зволікання підготовчих робіт у мікрорайоні вул. А. Шептицького, де люди отримали ділянки для індивідуальної забудови.

Міський голова нагадав посадовцю, що розробка проекту індивідуальної забудови на вул. А. Шептицького коштувала півмільйона гривень. «Від того часу минуло майже півроку, а там досі «і кіт не валявся», – каже дрогобицький очільник.

Щодо площі Ринок, мер повідомив, що йому телефонують з кар’єру і вимагають забирати бруківку, а це не можна зробити, бо не завершені тендерні процедури, – передає кореспондент ІА ZIK.

Зі слів керманича міста, це – «підступна провокативна робота» управління капітального будівництва, очолюваного Василем Бохонком. Також О.Радзієвський наголосив, що безвідповідальне ставлення до роботи бюрократів управління капітального будівництва на 1,5 місяця загальмувало роботи на пл. Ринок.

«Ви особисто на чий млин ллєте воду?», – запитав Радзієвський Бохонка. І, не дочекавшись відповіді, сказав: «На млин злопихателів, які чекають, щоб влада спіткнулася».

Мер погрозив Бохонкові «щось відірвати», зажадав від нього доповідної.

ЗІК

Запис про реєстрацію скасовано

Реєстраційна служба Трускавецького міського управління юстиції Львівської області повідомляє, що на підставі рішення загальних профспілкових зборів Первинної профспілкової організації КП «Наше місто» №1 від 21.01.2013, Трускавецьким міським управлінням юстиції Львівської області 21.05.2013 прийнято рішення про скасування у реєстрі об’єднань громадян запису про реєстрацію вищевказаної профспілкової організації від 15.07.2003 року.

Ірина Наконечна, провідний спеціаліст реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції

Подяка депутату

Перед Великоднім тижнем містом Трускавцем пролунав клич про допомогу восьмирічній дитині Іринці Антиповій, якій потрібна була дороговартісна операція у Варшаві. Оголошення-прохання про допомогу лунали по радіо і в церквах, друкувалися в газетах. Бабця Ірини Оксана Антіпова зверталася за допомогою всюди, де могла, до керівників, депутатів, милосердних людей. Так, одразу ж допоміг коштами на лікування генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати», постійний і щедрий меценат Лев Грицак. Відгукнулися директор «Української книгарні» Ганна Бєляєва, лікар кабінету гірудотерапії М.Кутельмах, лікар санаторію «Рубін» Петро Розберовський, Євген Сухіна та багато інших добрих людей.

Сам запропонував свою допомогу депутат по округу, де проживає родина, Іван Герльовський. Пан Іван усіляко допомагав збирати кошти, буквально возив бабусю своєю машиною установами та організаціями міста, постійно тримав телефонний зв’язок з сім’єю Антіпових. І ось 16 травня депутат Іван Герльовський з радістю повідомив, що телефонувала пані Оксана – Ірину прооперували у Варшаві, дівчинка відійшла від наркозу.

Низький уклін пану Івану за його чуйність та доброту, участь у долі потребуючої родини. Дай, Боже, йому здоров’я, а його родині благополуччя.

Марія Біляк, заступник голови Ради ветеранів війни та праці Трускавця

Вічна боротьба Миколи Міхновського

Саме він є автором гасла "Україна для українців", яке багатьом досі не дає спокою. Неозброєним оком видно, як це гасло поляризує і напружує загал, спричинює емоції, викликає зливу звинувачень. Грушевський вбачав у ньому людину «зі здібностями і ще більше амбіціями, з сильним нахилом до авантюризму, інтриги і демагогії». З іншого боку Микола Євтимович так характеризував цього чоловіка: «Це українська стихія, лише опанована сильним та благородним інтелектом. Він був високоосвічений і досвідчений правник, тонкий психолог, щасливий ініціатор, видатний організатор, блискучий промовець, талановитий публіцист, розумний і тактовний керманич, мілітарист з інтуїції».

Мова йде про теоретика новітнього націоналізму, правника, публіциста Миколу Івановича Міхновського, 140 років від Дня народження якого виповнилося 31 березня. Згадкою про цю сильну неоднозначну постать розпочали святкування Дня Героїв у Трускавці. З ініціативи ГО «Товариський клуб» 20 травня в музеї історії міста лекцію «Микола Міхновський. Перші прояви незалежності України» прочитав історик, науковець, голова благодійного фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич. І з подачі історика всі присутні занурилися в непросту, але яскраву життєву історію Миколи Міхновського, який на початку ХХ століття вслід за Тарасом Шевченком закликав не плакати, а зі зброєю в руках боротися за українську незалежну державу.

Так у праці «Самостійна Україна» читаємо: «Україна для українців, і доки хоч один ворог чужинець лишиться на нашій території, ми не маємо права покласти оружжя. Пам’ятаймо, що слава і побіда - це доля борців за народну справу. Вперед, і нехай кожний із нас пам’ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за весь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед! Бо нам ні на кого надіятись і нічого озиратись назад!". (Міхновський М. І. Самостійна Україна. - К.: Діокор, 2002). Тобто як тоді, так і сьогодні гасло Миколи Міхновського "Україна для українців" означало лише одне: "Україна без окупантів".

Микола Міхновський народився 31 березня 1873 року в селі Турівка тоді Полтавської області в сім’ї священика. Батько Миколи Іван був виразним націоналістом, українофілом, в ті часи правив Служби Божі виключно розмовною українською мовою. Микола Міхновський ввібрав і розширив, доповнив його ідеї. Вже під час навчання на юридичному факультеті Київського університету ім. Святого Володимира Микола Міхновський створює «Братство Тарасівців» та проголошує кредо молодого українця.

Микола Міхновський — "усе розпочав" і, власне, став символом новітньої доби українського націоналізму. Після навчання переїжджає до Харкова, де успішно веде правничу діяльність, безкоштовно захищає права бідних, створює в Харкові «Товариство взаємного кредиту», бо банківські відсотки як тоді, так і тепер доступні далеко не кожному. Та, головне, молодий харківський адвокат на зорі ХХ століття видав невеличку брошуру "Самостійна Україна" (1900р.), і ці кільканадцять сторінок тексту стали ідейним дороговказом для поколінь українців.

1902 року Микола Міхновський зі своїми однодумцями засновує першу українську суто націоналістичну організацію з виразно ідеалістичною ідеологією під назвою “Українська Народна партія”. Відразу зі створенням УНП Міхновський пише “Десять заповідей для УНП”, які в більшості своїй глибинно актуальні і сьогодні:

1. Одна, єдина, неподільна від Карпат аж до Кавказу Самостійна, Вільна, Демократична Україна – Республіка робочих людей – оце національний всеукраїнський ідеал. Нехай кожна українська дитина тямить, що вона народилась на світ на те, щоб здійснити цей ідеал.

2. Усі люди твої браття, але москалі, ляхи, угри, румуни та жиди – се вороги нашого народу, поки вони панують над нами й визискують нас.

3. Україна для українців! Отже вигонь звідусіль з України чужинців – гнобителів.

4. Усюди й завсігди уживай української мови. Хай ні дружина твоя, ні діти твої не поганять твоєї господи мовою чужинців-гнобителів.

5. Шануй діячів рідного краю, ненавидь його ворогів, зневажай перевертнів-відступників, і добре буде цілому твоєму народу й тобі.

6. Не вбивай Україну своєю байдужістю до всенародних інтересів.

7. Не зробися ренегатом-відступником.

8. Не обкрадай власного народу, працюючи на ворогів України.

9. Допомагай своєму землякові поперед усіх, держись купи.

10. Не бери собі дружини з чужинців, бо твої діти будуть тобі ворогами, не приятелюй з ворогами нашого народу, бо тим додаєш їм сили й відваги.

На початку української революції 1917 року Міхновський був одним з небагатьох українських політиків, що обстоювали ідею державної незалежності України й створення боєздатних збройних сил. Зокрема, він виступив організатором Українського військового Клубу ім. гетьмана Полуботка від якого увійшов до Центральної Ради.

Після поразки Визвольних Змагань і окупації України Росією Міхновський виїхав на Кубань, де працював викладачем в Краснодарі. Та чекісти, які всі ці роки полювали за ним, й там вийшли на його слід.

В 1924 Микола Міхновський виїхав до Києва, сподіваючись «загубитися» у великому місті. 3 травня викликаний до управління ГПУ. Після восьмигодинної розмови відпущений. В кінці цього дня Микола Міхновський прийшов до друзів братів Шеметів і повісився в їхньому саду… Поряд з ним знайшли передсмертну записку "Волію вмерти власною смертю! І сюди круть, і туди верть, однаково в черепочку смерть, як каже приказка. Перекажіть моє вітання тим, хто мене пам'ятає. Ваш Микола". Земне життя Миколи Міхновського виявилося недовгим – всього 51 рік, та його принципи, заповіді боротьби за українську державу освічували шлях українцям у буремному ХХ столітті й актуальні до сьогодні.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Сімейна зустріч пісень, спілкування та спогадів

Травень – місяць чудових родинних свят. У другу неділю травня відзначаємо День матері, 15 травня – Міжнародний день сім’ї. Тож у п’ятницю, 17 травня, клуб спілкування територіального центру обслуговування пенсіонерів запросив поважних трускавчанок та трускавчан на тематичну зустріч «Сім’я – осередок духовних традицій», присвячену цим святковим датам. Цим заходом працівники територіального центру хотіли започаткувати ряд зустрічей з літніми досвідченими трускавчанами, щоб вислухати та зберегти безцінний скарб пам’яті та неперервності поколінь - родинні традиції. Присутніх привітала директор терцентру Олена Пилат. Інструктор з трудової адаптації Лідія Дідух повідомила про започаткування нового стенду родинних фото, облаштування якого неможливе без активної участі трускавчан. Тож пані Лідія звернулася до всіх з проханням приносити свої найкращі сімейні світлини.

А піснями та віршами присутніх привітали юні вихованці дитячого садочка «Зірочка» (художній керівник Христина Чумак). Юліана Гавриляк, Оля Коробко, Софійка Гриник, Єва Онопко, Катруся Дикало та тріо Ксенія Микиташ, Діана Хорошунова та Ярина Пасемко спершу до сліз розчулили поважних гостей піснями про маму, а потім розвеселили грайливо-жартівливими співами «Я давно вже добре знаю, що помада прикрашає…»

Так поступово в одному з кабінетів терцентру вдалося створити таку теплу та домашню атмосферу, що вже старші матері та бабусі поринули у вир спогадів про власне не завжди легке, але все одно найрадісніше дитинство, сімейні традиції. Про святкування Різдва на Хмельниччині в невеличкому містечку Чемирівці дуже образно розповіла Світлана Вовків. Попри травень надворі і практично літнє тепло, в кабінеті аж запахло морозцем та сіном, яким присипали Святвечірній стіл, ялинкою з саморобними прикрасами та простими солодощами, голубцями-гречаниками з печі, завиванцем та пиріжками з горохом…

Про важкі воєнні та післявоєнні роки в селі в Сокальському районі за 5 кілометрів від Белза згадала Парасковія Коростенська, яка була сьомою дитиною в сім’ї і в 10 місяців втратила батька. В 1962 році лише вступивши в будівельне училище вдалося виїхати з села та отримати паспорт, який училище виробило та не видавало на руки… По роботі направили будувати Трускавець, де і оселилася, вийшла заміж, народила троє дітей та дочекалася внуків і правнука. Сьогодні щаслива мама та бабуся пані Парасковія збирає велику родину на Різдво та Великдень.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Догори дриґом–2, або Коли слуги народу ототожнюють Закон із дишлом

За зверненням редакції «Галицької зорі» Дрогобицька міжрайонна прокуратура здійснила перевірку щодо правомірності дій посадових осіб Дрогобицької районної ради, які на сесійному засіданні від 26 березня ц.р. зініціювали створення районного часопису.

Перевіркою встановлено, що, приймаючи рішення про створення часопису, районна рада порушила законодавство, зокрема, Бюджетний кодекс України, ст.78 якого передбачає, що після набрання чинності Закону про Держбюджет посадовим особам забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення додаткових витрат місцевих бюджетів, без визначення джерел коштів, виділених державою для забезпечення цих витрат. Позаяк, як повідомив прокуратуру Департамент фінансів Львівської ОДА (лист-роз’яснення від 12.04.2013р.), в районному бюджеті на 2013 рік кошти на фінансову підтримку періодичних видань і висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації не передбачені, сесії Дрогобицької районної ради 22 квітня ц.р. прокуратурою скеровано подання про усунення порушень вимог чинного законодавства. На підставі наведених у поданні фактів та керуючись ст.8,20 Закону України «Про прокуратуру», Дрогобицький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції В.Павич вимагає (цитуємо дослівно):

«1. Розглянути дане подання та вжити заходів до усунення вказаних порушень вимог чинного законодавства.

2. Скасувати рішення Дрогобицької районної ради № 254 від 12.04.2013 року «Про створення районного часопису у Дрогобицькому районі».

Подання підлягає розгляду у невідкладному порядку. Не пізніше як у десятиденний термін має бути вжито відповідних заходів до усунення порушень законодавства, причин та умов, що їм сприяли і про результати повідомити прокурора».

8 травня, після затяжних вихідних, депутати зібралися на позачергову сесію, щоби виконати припис прокурора. Із 94-х у сесійній залі зареєструвався 51 депутат. Тобто кворум, щоби розпочати засідання, вдалося забезпечити. Сесія не підтримала вимоги прокурора, але водночас не змогла й відхилити його протест. Відтак наразі залишається в силі попереднє рішення сесії від 26 березня ц.р.

Відповідаючи на запитання депутатів щодо цієї правової колізії, що виникла, представник прокуратури О.Мархева пояснила, що в цій ситуації прокуратура, щоби забезпечити верховенство права, змушена буде звертатися до суду.

Під час обговорення депутати Михайло Чапля і Михайло Кравець, які очолюють профільні комісії з питань законності і бюджету, намагалися повернути роботу сесії у правове русло, проте їхні зусилля не увінчалися успіхом. Не взяли до уваги прихильники створення районного комунального часопису ні зауваження М.Кравця про те, що питання щодо його створення навіть не розглядалося на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, як цього вимагає Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», ні спростування М.Чаплею неправдивих відомостей про те, що «Галицька зоря», буцімто, є приватною газетою (пан Михайло зачитав і продемонстрував на сесії установчу угоду про заснування народного часопису «Галицька зоря», скріплену підписами і гербовими печатками перших демократично обраних голів Дрогобицької, Трускавецької міських та Дрогобицької районної рад).

Підсумовуючи обговорення, голова районної ради Михайло Сікора, котрий не без обурення відреагував на заклики М.Чаплі та М.Кравця до здорового глузду і виконання законних вимог прокурора, зазначив, що найвищою владою в районі є не прокуратура, а рада і що «наша позиція є правильна».

М.Сікора також висловив невдоволення з приводу того, що на шпальтах «Галицької зорі» було опубліковано декларацію про доходи і вітання до Великодня голови райдержадміністрації. «А де був я?» - розпачливо запитав М.Сікора.

Редакція не володіє інформацією щодо місця перебування голови ради на час випуску номерів «ГЗ» із зазначеними відомостями. Але, натомість, добре відомо, що ні в письмовій, ні в усній формі прохань щодо публікації вітання і декларації від голови ради чи його підлеглих до редакції не надходило.

Не відповідає також дійсності й репліка М.Сікори про те, що редактор «ГЗ» ні разу не звітував на сесії. Така спроба – заслухати редактора – позаторік у лютому була, але вона зазнала невдачі. По тій простій причині, що питання порядку денного було сформульовано некомпетентно: «Інформація про роботу редакції н/ч «Галицька зоря». Редактор із трибуни сесії попросив конкретизувати, які саме аспекти діяльності цікавлять депутатів, оскільки якщо загалом говорити про всю діяльність підприємства, то це займе дуже багато дорогоцінного часу, яким, цілком очевидно, дорожать шановні депутати. Але, поза сумнівом, голову ради цікавила не стільки діяльність редакції, скільки такі дражливі нюанси, як, наприклад, чому газета опублікувала фотографію районної ради догори дриґом і чи насправді районна рада є співзасновником «Галицької зорі»? З цією метою і «витягнули» редактора на трибуну сесії, а не задля того, щоби почути про проблематику функціонування газети передусім у фінансово-економічній площині, яка для будь-якого підприємства є визначальною.

Видається, від того часу, відколи на шпальтах «ГЗ» з’явилося фото районної ради догори дриґом, фактично нічого не змінилося. І так триватиме, вочевидь, доти, поки вищі посадові особи ради не усвідомлять, що вищим над ними і їхніми хворобливими амбіціями є Закон, навіть якщо він недосконалий.

Газета «Галицька зоря»

З відомчого – у комунальний. Дрогобич готовий прийняти гуртожиток «ДЗАКу», але…

15 травня перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростельов провів виїзний прийом на вул. М.Грушевського,19. У супроводі керівників відповідних відділів та служб він поспілкувався з мешканцями гуртожитку «Дрогобицького заводу автомобільних кранів», який найближчим часом змінить статус відомчого на комунальний.

Однак на цьому шляху виникає чимало труднощів. Керівництво «ДЗАКу» готове передати приміщення у комунальну власність в такому стані, як зараз, а вся проектна документація виготовлена багато років тому і не відповідає теперішньому стану речей. Адже мешканці гуртожитку упродовж років самовільно здійснили перепланування багатьох приміщень, а також захопили і долучили до своєї житлової площі місця загального користування. Таким чином зникли навіть загальні кухні на поверхах. Тож у людей, котрі мешкають в одній кімнаті і не мають де встановити електроплиту, виникли труднощі з приготуванням їжі.

Олександр Коростельов одразу ж наголосив: якщо люди не припинять самозахоплення місць загального користування, які ще залишилися, не може бути мови про прийняття гуртожитку у комунальну власність. Для цього треба виконати низку важливих кроків. Насамперед, мешканці повинні на зборах обрати ініціативну групу, з якою владі буде зручніше співпрацювати. Після того треба буде замовити виготовлення нового проекту споруди, розрахувати необхідну електричну потужність (газопостачання приміщення відімкнене), встановити лічильники електроенергії для кожної кімнати гуртожитку (зараз є загальний лічильник на будинок), упорядкувати систему водопостачання, розрахувати вартість квартирної плати, видати мешканцям ордери та ін. Звичайно, ці масштабні роботи розпочнуться лише після рішення сесії міської ради про прийняття споруди у комунальну власність. Це має відбутися орієнтовно у червні.

Олександр Коростельов додав, що міська рада має намір внести гуртожиток на вул.М.Грушевського,19 до загальнодержавної програми ремонту гуртожитків, які змінюють статус з відомчих на комунальні. Це дозволило би залучити кошти з держбюджету на умовах спільного фінансування для виконання невідкладних робіт. За словами першого заступника міського голови, у позитивному розв’язанні всіх проблем гуртожитку, насамперед, мають бути зацікавлені його мешканці, тож повинні самоорганізуватися і всіляко сприяти у цьому. Адже після зміни статусу будинку люди отримають право на приватизацію помешкань. Мала би допомогти у вирішенні наболілих питань й адміністрація автокранового заводу.

Також буде створено комісію, яка перевірить законність проживання осіб у гуртожитку, оскільки дехто вже багато років там не мешкає, а лише утримує квартирантів.

На численні запитання громадян також відповіли директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, директор КП «ЖЕО» (яке має прийняти гуртожиток на свій баланс) Богдан Недбальський, керівник Дрогобицького РЕМу Василь Дмитрик, головний архітектор Дрогобича Ігор Петранич.

Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»

Перемогу отримали всі

15-16 травня у м. Харкові на Чемпіонаті України з вільної боротьби серед кадетів, вихованка ДЮСК «Спортовець» Мар’яна Колос виборола золоту медаль та представлятиме нашу державу на Чемпіонаті Європи

18-19 травня у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» був організований та проведений чемпіонат області з вільної боротьби серед учнів 2000 р.н. і мол. дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини. Всього у змаганнях взяли участь 152 юних борців з чотирнадцяти спортивних шкіл області. Адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець» забезпечувала необхідні умови до місця проведення змагань, організацію проживання всіх учасників, їх медичне обслуговування та нагородження призерів змагань грамотами і медалями.

Призерами чемпіонату Львівщини серед учнів 2004-2005 р.н. стали 6 вихованців Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець»: Христина Онисько (ІІ місце), Олександра Хоминець, Микола Кирчей, Остап Беднарчук, Юрій Макар та Назар Щербанік (ІІІ місця).

«Старт до Олімпу» - це спортивно-розважальні ігри серед дітей дошкільних закладів та учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл Трускавця. Проводяться вони з квітня 2005 року і присвячені пам’яті першого директора ДЮСК «Спортовець» Лоба Івана Павловича, який значну частину своє життя віддав розвитку дитячого спорту і запровадив проведення таких змагань у Трускавці. Педагогічний колектив ДЮСК «Спортовець» приділяє особливу увагу проведенню цих змагань, розуміючи важливість перших стартів для подальшого формування у дітей необхідності фізичного самовдосконалення, ведення здорового способу життя, зацікавленості до спорту високих досягнень.

15 травня відбулись чергові змагання «Старт до Олімпу» серед дітей дошкільних закладів, а 16 травня серед учнів 1-х класів СЗШ м. Трускавця. Допомогу в організації та проведенні змагань надавали відділ освіти і відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради. За кошти клубу було придбано призи (кубки, медалі, грамоти) та оновлено спортивний інвентар для проведення естафет.

Обслуговувала змагання суддівська бригада з числа кваліфікованих та атестованих тренерів ДЮСК «Спортовець», головний суддя змагань – Ігор Гургула. Для дітей була створена святкова атмосфера, проведено урочисте відкриття. На урочистому відкритті змагань з вітальними словами до учасників змагань та їх батьків звертались міський голова Руслан Козир, завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Михайло Шубак та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович, хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять Лоба Івана Павловича. Головний суддя Ігор Гургула ознайомлював присутніх з програмою змагань та представляв команди.

 А ось результати змагань:

- серед дошкільних закладів : І місце – команда «Теремок»; ІІ місце – команда «Зірочка»; ІІІ місце – команда «Дзвіночок»; IV місце – команда «Сонечко»; V місце – команда «Ялинка».

- серед учнів 1-х класів: І місце – команда «Мауглі» (СЗШ№3, 1-А кл.); ІІ місце – команда «Блискавка» (СЗШ№2, 1-А кл.); ІІІ місце – команда «Ракета» (СЗШ№2, 1-В кл.); IV місце – команда «Веселка» (СЗШ№3, 1-Б кл.); V місце – команда «Сонечко» (СЗШ№2, 1-Б кл.); VI місце – команда «Соколята» (СЗШ№1, 1-А кл.); VII місце – команда «Галоп» (СЗШ№1, 1-В кл.); VIII місце – команда «Юніори» (СЗШ№1, 1-Б кл.).

Всі учасники змагань (156 чол.) нагороджені грамотами і медалями ДЮСК «Спортовець» за призові місця та за активну участь у спортивно-розважальних іграх «Старт до Олімпу», а команди призери ще й кубками за 1,2,3 місця. Під час нагородження головний суддя звертав увагу учасникам змагань, що перемогу отримали всі, незважаючи хто на якому місці, бо всі готувались до змагань, вдосконалювали свої навики у фізичних вправах, отримали хороший настрій , бадьоре здоров’я і в подальшому мають змогу відвідувати секції з видів спорту, які культивуються у ДЮСК «Спортовець».

 Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

Оголошення

В спорткомплексі ГКК «Карпати» здається в довготривалу оренду приміщення бару «Сакура». Довідки за тел. (03247) 6-27-48.

 Создан 21 мая 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником