Трускавецький вісник № 71 (614) від 22 травня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 71 (614) від 22 травня 2013 р.

22.05.2013 

У номері: Демонізація Партії регіонів; Нове обладнання в Трускавецькій міській лікарні; Комунальна криз в Стебнику; Проаналізовано роботу промислових підприємств Дрогобича; Банкетний зал «Карпат» до Ваших послуг; Кримінальні новини; Спортивні новини.

Новини Трускавця та регіону

Чи Дрогобич європейське місто?

Про те, чи є Дрогобич європейським містом, говоритимуть на черговому засіданні Дискусійного клубу Дрогобича, яке відбудеться завтра, 23 травня, о 15.00 в партійному офісі Дрогобицької міської організації ВО «Батьківщина».

Власна інформація

Із Австрії до України екстрадували зловмисника з Дрогобича

Дрогобицькі оперативники за допомогою Національного Центрального Бюро Інтерполу та правоохоронних органів Австрії затримали розшукуваного за скоєння злочину передбаченого частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України.

У 2003 році двоє зловмисників вночі проникли через вікно в квартиру, крадії не сподівались застати господаря вдома. Зрозумівши, що вони не одні в квартирі, зловмисники вирішили спекатися свідка. Один із зловмисників завдав останньому смертельне ножове поранення в шию. Від завданих тілесних ушкоджень чоловік помер. Після цього злодії заволоділи господарськими товарами та побутовою технікою. Злочинці втекли з місця події, а згодом вирішили перетнути кордон, щоби уникнути відповідальності.

Працівники карного розшуку Дрогобицького міського відділу міліції, реалізуючи оперативні заходи вийшли на слід злочинця. Впродовж тривалого часу оперативники невпинно вистежували зловмисника, згодом старання увінчалися успіхом.

У результаті комплексу оперативних напрацювань дрогобицькі оперативники встановили місце перебування небезпечного злочинця, розшукуваного за вчинення тяжкого злочину. Правоохоронцям стало відомо, що зловмисник проживає в іншій державі під чужим прізвищем.

Із метою перевірки оперативної інформації правоохоронні органи звернулися в Національне Центральне Бюро Інтерполу України, підозри та сподівання оперативників підтвердилися. До співпраці було залучено правоохоронні органи Республіки Австрії.

Кінцевим результатом клопіткої роботи було встановлення конкретної адреси переховування зловмисника та його затримання.

У листопаді минулого року розшукуваного було затримано правоохоронними органами Австрії.

У травні 2013 року задоволено клопотання Генеральної прокуратури України, щодо видачі (екстрадиції) особи компетентним органам України. Останнього затримано та взято під варту.

На даний час співробітники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України.

МВС

Проаналізовано роботу промислових підприємств Дрогобича

Про підсумки роботи промислового комплексу Дрогобича за чотири місяці цього року повідомив на оперативній нараді перший заступник міського голови Олександр Коростельов. З його слів, основними бюджетоутворюючими промисловими підприємствами міста за січень – квітень 2013 року вироблено промислової продукції на суму 41,6 млн. грн., що складає 90,2 % до відповідного періоду 2012 року. (спад виробництва 9,8%).

Як зазначив О.Коростельов, і надалі знаходиться в режимі простою найбільше бюджетоутворююче підприємство Дрогобича ВАТ «НПК - Галичина».

 З 4 березня цього року розпочало працювати ТзОВ «Універсальна бурова техніка». За 4 місяці вироблено 1862 штуки доліт, що у 2,2 р. більше за рівень 2012 року.

Найбільше падіння обсягів виробництва спостерігалося на ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», спад виробництва на якому склав 77,3 %.( якщо у минулому році за січень – квітень. було випущено тринадцять автокранів, то в цьому році лише п’ять).

Більш детально проаналізував О. Коростельов роботу ПрАТ «Галка-Дрогобич»: З його слів, термін дії договору оренди державного підприємства Дрогобицького солевиварювального заводу ПрАТ «Галка – Дрогобич» закінчився 1-го квітня цього року. Міністерством аграрної політики та продовольства України повідомлено регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській області про створення (на базі цього підприємства) підприємства державної форми власності. На даний час проводиться робота щодо повернення орендованого майна в державну власність. Є надія, що незабаром підприємство запрацює.

Офіційний сайт Дрогобицької міської ради

У Дрогобичі жінок мобілізували на косіння трави

Незважаючи на тривалу суху погоду в травні, яка сповільнила ріст трав, у Дрогобичі значні території опинилися в бур’янах. «Підприємства по вуха в лопухах», – констатував на нараді в Ратуші директор департаменту міського господарства-заступник міського голови Іван Лепкий. З його слів, попереджено керівників усіх суб’єктів підприємницької діяльності, установ і організацій, що у випадку подальшого зволікання косіння трав їх чекають штрафи на значні суми, – передає кореспондент ІА ZIK.

Результату довго чекати не довелось. Наступного дня в місті розгорнулося косіння трав. Прикро хіба те, що подекуди до косіння трав залучили жінок. Спостерігаючи, як вправно вони орудують косами, а також те, що значна частина доріг в місті виглядають, неначе вчора їх бомбардували, складається враження, що на календарі Дрогобича 1945 рік.

ЗІК

У терцентрі відбулося вручення сертифікатів

Випускний поважних сивочолих комп’ютерників відбувся 21 травня в територіальному центрі обслуговування пенсіонерів. Тут директор терцентру Олена Пилат в урочистій атмосфері вручила сертифікати вже другому випуску курсів комп’ютерної грамотності. Радісно, що в цій соціальній установі постійно шукають нові форми роботи з старшими людьми, крокують в ногу з часом, а не обмежуються напрацьованими відділеннями соціальної допомоги вдома, медичної та матеріальної допомоги. Адже в літньому віці так важливо вийти з кола «БАМ – Базар-Аптека-Магазин» і продовжувати розвиватися та спілкуватися.

В грудні минулого року ще в старому приміщенні терцентру на Річках було започатковано курси комп’ютерної грамотності для пенсіонерів «Комп’ютер та його пізнання». Навчання індивідуально з кожним проводила інструктор з трудової адаптації Лідія Дідух. Відрадно також, що нововведення знайшло вдячних поважних учнів, які не побоялися комп’ютерного «мішки», вчитися та помилятися, хоча спершу дуже переживали, на уроках аж тиск піднімався. Всі учні пройшли курс навчання 20 годин і отримали заслужений сертифікат. Та поважні комп’ютерники-випускники не хочуть розлучатися з терцентром, висловлюють щиру вдячність своєму терплячому викладачу та мають єдине побажання – щоб в кабінеті був Інтернет. Бо тепер, оволодівши комп’ютерною грамотою, так хочеться багато чого дізнатися з «всесвітньої павутини», спілкуватися по скайпу тощо.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Незабаром у Дрогобичі відбудеться академія “Країна Франкіана”

Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка за підтримки Дрогобицької міської влади 27-29 травня 2013 р. проводить літературно-мистецьку академію «Країна Франкіана».

Чи не вперше, не лише у Дрогобичі - місті Франкової юності, а й в Україні, відбуватиметься захід такого масштабу, де з’їдуться науковці з Австрії та Словаччини, франкознавці з Києва, Львова, Івано-Франківська, літератори, люди культури та мистецтва з різних міст України, щоб вшанувати пам’ять та глибше пізнати творчу спадщину світоча українського письменства, вченого, громадсько-політичного діяча, поета, провідника національного відродження України - Івана Яковича Франка.

Розпочнеться захід 27 травня об 11 годині у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Ю. Дрогобича.

У ході програми, яка триватиме три дні, виступатимуть провідні франкознавці України, пройдуть засідання круглих столів на франкознавчу тематику, конкурси на читання творів Франка, виставки, презентації наукової франкознавчої літератури, книжкові ярмарки тощо. Також у програмі заходів – екскурсія «Стежками Івана Франка у Дрогобичі», екскурсії на батьківщину Каменяра – село Нагуєвичі, та до Борислава.

Того ж дня, 27 травня, о 17 годині, в актовій залі Інституту фізики, математики та інформатики ДДПУ ім. І.Франка відбудеться вистава народної художньо-просвітницької студії «Ровесник» «Будка ч.27».

Відтак, о 18 годині у «Віллі Яроша»(вул. Т.Шевченка, 23) відбудеться прем’єра вистави студентського театру «Альтер» «Пироги з черницями» (за однойменним оповіданням І. Франка).

 28 травня о 10 годині біля пам’ятника Івану Франку у Дрогобичі, за участі священнослужителів, представників влади та громадськості міста, відбудеться панахида та покладання квітів.

Закриття літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» у середу, 29 травня. У цей же день, о 17 годині, у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбудеться вистава «Таїна буття» про сторінки подружнього життя Івана Франка (автор: Тетяна Іващенко) Вхід вільний.

До участі в літературно-мистецькій академії «Країна Франкіана» запрошуються усі поціновувачі творчості нашого славетного земляка, українського Мойсея – Івана Франка.

Офіційний сайт Дрогобицької міської ради

Демонізація Партії регіонів

Чи є Партія регіонів на даний час найпотужнішою політичною силою в Україні? Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому її і бояться, і ненавидять водночас?

Чи є Партія регіонів успішною? Якщо так, то в чому таємниця успіху цієї партії, яка ще в 1998 році була маленькою та нікому не знаною? Як вдалося регіоналам зайняти політичний Олімп української держави, та так, що годі їх з того Олімпу не те що зігнати, а й посунути?

Чи можна бути одночасно членом Партії регіонів і щирим патріотом України, чесною та справедливою людиною? Кому вигідно демонізувати Партію регіонів, показуючи її суто в негативі? Чи, може, дійсно ця політична сила не містить в собі нічого позитивного, а є таким собі збіговиськом корисливих людців? Чи причина всіх бід сучасної України – в Партії регіонів?

Все це дуже непрості запитання, але спробуємо дати на них відповідь. Можливо, не надто вичерпну, без глибокого аналізу, та все ж відповідь – таку, яка б розклала все по поличках у головах тих людей, кого вищепоставлені питання хвилюють.

Отже, вперше Партія регіонів «засвітилася» на виборах до українського парламенту в 1998 році. Тоді ще не було «Батьківщини», не було «Нашої України», фактично ще й проекту «За єдину Україну» («За ЄдУ») не було. Ніхто не знав прізвищ Ющенка та Тимошенко, не кажучи вже про Яценюка чи Кличка-політика. Це був час Кучми Першого, а вибори 1998 року відбувалися якраз в розпал кризи, коли зарплати затримували, коли свобода слова була досить відносною, коли питання, чи збережеться Україна як незалежна держава, було актуальнішим, ніж зараз.

Тоді Партія регіонів вибори програла. 1998 рік не став виграшним для Партії регіонального відродження України (таку назву тоді носила ця політична сила), але й не був програшним. Випробування на міцність та вошивість було пройдено, сформувалася команда однодумців. Під час президентських виборів 2000 року ця партія однозначно підтримувала Леоніда Кучму, а в 2002 році стала частиною проекту «За єдину Україну», проекту пропрезидентського, проурядового, провладного. Але Партія регіонів не розчинилася в цьому проекті. Набувши політичного досвіду, вона стала розвиватися дальше.

Справжнє визнання до ПР прийшло тоді, коли Віктор Янукович вперше став Прем’єр-міністром України. На той час він уже змінив на посту лідера партії Миколу Азарова (та Володимира Семиноженка, котрий очолював ПР всього рік). Це був 2002 рік. І відтоді аж до Помаранчевої революції 2004 року партія активно розвивається, нарощує свої ряди. На 2004 рік Партія регіонів входить у трійку лідерів політичних симпатій українців – поряд з «Нашою Україною» та «Батьківщиною». Невдача на президентських виборах 2004 року не знищила Партію регіонів, а навпаки, зміцнила, можна сказати, очистила. Оговтавшись від поразки, ПР пішла в наступ одразу, коли Віктор Ющенко фактично витягнув свого опонента Віктора Януковича із забуття та підписав знаменитий Меморандум. Це був 2006 рік і Віктор Янукович мав для Президента Ющенка стати противагою Юлії Тимошенко.

Ну і останні вибори – Президента (2010) та до українського парламенту (2012) – показали, що Партія регіонів продовжує залишатися де-факто найпотужнішою політичною силою в Україні. Це стосовно першого запитання. Якщо б ця політична сила не була такою могутньою, то не було б причини і говорити про неї, критикувати її, боятися її та ненавидіти, а всі ці процеси якраз і свідчать про могутність ПР, подобається це комусь чи ні. Втім, може Партія регіонів – це колос на глиняних ногах і лише чекає удару, щоб розвалитися, розлетітися в пух і прах? Може, тільки особа чинного Президента утримує в єдиному цілому цю структуру? Навряд. Незамінимих людей немає і приклад Євгена Кушнарьова – доказ цьому. Те, що в середовищі регіоналів вимальовуються політики нового покоління типу Сергія Арбузова, свідчить про спрямованість цієї партії на подальше відігрівання перших ролей в українській політиці. А те, що владу, котру ПР отримала в 2010, вона так просто не віддасть, ясне, як Божий день. І саме це найдужче дратує тих, хто втратив цю владу, маючи її, або ж кого не допускають до важелів управління.

Наступне питання – чому Партія регіонів стала такою потужною, в чому таємниця її успіху? Напевно, в тому, що ніколи на публічне обговорення не виносилися внутрішньопартійні проблеми. В певному сенсі ПР нагадує КПРС радянського зразка – з єдино правильною лінією партії, з контролем над критикою, з узгодженням до дрібниць офіційної позиції. До цього часу Партія регіонів не давала приводу до розмов чи насмішок типу «Мазурок угнал самолёт» чи «Не виноватая я, он сам пришёл».

Інша причина успіху, на нашу думку, полягає в тому, що ПР завжди зберігала своє ядро, пам’ятала своє походження, не розчинялася в іншому політичному середовищі. Так, можна називати багато прикладів, коли інші партії розчинялися в ПР, причому розчинялися фактично безслідно. «Нова демократія», Трудова партія, Партія праці, а не так давно і «Сильна Україна» Сергія Тігіпка щезли з партійної мапи України, хоча і продовжують «жити» в організмі Партії регіонів.

Дисциплінованість та авторитарність в Партії регіонів могли б бути причиною її занепаду в демократичному суспільстві. Та в українському суспільстві ці риси дозволяють ПР залишатися в авангарді, бути українським еквівалентом путінської «Єдиної Росії». А якщо так, то й ділитися владою з кимось іншим Партія регіонів не має ані найменшого бажання. І використовує для цього всі важелі впливу, які отримала. А які не отримала, то створює собі, маючи більшість в законодавчому органі, маючи повноту виконавчої влади, маючи вплив на судову гілку. І як тут не зрозуміти опозицію? Хто б спокійно дивився на те, як повільно і невпинно вмирає надія повернути чи отримати владу?

Залізобетонність позиції Партії регіонів в окремих питаннях, які так хвилюють свідомих українців, а зокрема галичан (УПА, Бандера, СС «Галичина», підтримка української мови та культури), одіозність постатей окремих членів партії як то Дмитро Табачник, Сергій Ківалов чи Вадим Колесніченко, постійне нагадування, що ПР є проросійською силою (маніпуляція цим стереотипом в першу чергу вигідна самій Росії), курс на підтримку московського православ’я – ці та інші фактори стали визначальними у визнанні Партії регіонів як антиукраїнської сили. Недемократичність в управлінні партією та державою, невміння сформувати привабливий політичний імідж призвели до того, що ПР окрім «антиукраїнською» називають і «антинародною». І варто зауважити, що причин для цього достатньо. Та тверезий розрахунок показує, що навряд чи вигідно Партії регіонів, маючи повноту влади в державі Україна, «здавати» державу та ставати васалами Росії. Олігархи, які стоять за Партією регіонів (подібно як і за всіма іншими значними партіями в Україні), добре усвідомлюють, що в Росії вони будуть ніхто, а декого з них очікує доля Ходорковського. Боязнь за власну шкуру та турбота про збереження та розвиток свого бізнесу просто змушують керівництво Партії регіонів бути українськими патріотами – нехай часто антидемократичними, антинародними, російськомовними, зі своїм совковим минулим, та все ж українцями. Якщо ж говорити по національну приналежність керівництва ПР, то відсоток неукраїнців там такий же, як в інших провідних партіях нашої держави, за винятком однієї хіба «Свободи».

Те, що Партія регіонів має значно більшу підтримку на Сході та Півдні України, ніж на Заході, не заважає бути її членами і проукраїнським особам. Можна було б називати багато прізвищ, від Петра Писарчука починаючи і Ганною Герман закінчуючи, але чи варто? В обласних та районних державних адміністраціях, райрадах та облрадах, в низових партійних осередках ПР працює чимало людей, які дійсно є щирими патріотами України. Інше діло, що не завжди до голосу цих людей дослухаються як тут, на місцях, так і в керівництві вищого рівня. Тому міряти всіх одною міркою і казати, що ПР – це самі табачники та колесніченки, було б неправильно. Як і неправильно те, що Партія регіонів задля збереження своїх позицій серед російськомовного населення, дозволяє маргіналам зі свого оточення говорити такі речі, за які в нормальній демократичній державі в кращому випадку таких паршивів депортували б чи посадили так на років 10-15.

Те, що Партія регіонів має серед своїх членів багато корисливих людей, ні в кого не викликає жодного сумніву. Заради власної вигоди багато вступали в одну партію, потім в іншу, потім ще в іншу. Не треба далеко йти за прикладами, варто глянути на історії депутатів-тушок. Необхідно наголосити, що в середовищі ПР є такі люди, які в далеких 1990-х були воплоченням порядності та ідеалів РУХу, перед яким тоді відчував благоговійний страх кожен другий галичанин. Пам’ятаєте Олександра Лавриновича, який блискуче виграв вибори на Дрогобиччині? Але якщо ми можемо собі уявити, що хтось покидає «Батьківщину», УНП, НРУ, «Нашу Україну» чи КУН, причому можна і зі скандалом, то якось важко собі таке уявити у стосунку до Партії регіонів. Чи не в цьому причина успіху цієї партії – у консолідуючій силі страху? Бо ніхто не може сказати «я колишній член Партії регіонів, я нікого і нічого не боюся, за вихід з партії мені нічого не буде». Принаймні в останній час щось таких історій чути не доводилося.

І останнє – чи дійсно причина всіх бід України в Партії регіонів? Тут скажемо відверто – ні. Причина в нас самих. Партія регіонів є виразником становища, в якому опинилося сьогоднішнє суспільство, вона є показником, що абсурдна ідея демократії (розумна меншість змушена підпорядковуватися волі нерозумної більшості) не виправдовує себе в наших реаліях. Ігри в демократію варто закінчувати – такий месидж лунає щораз частіше з боку дуже різних політичних сил, хоча в завуальованій формі. І хоча закликів до створення конституційної монархії чи спадковості влади ми не чуємо, але вже поволі змирилися з поняттям «Сім’я», не реагуємо на щораз то більше урізання повноважень місцевого самоврядування (хто пам’ятає про магдебурзьке право?), лунають заклики делегувати нашим депутатам право обрання президента в парламенті. Оскільки в нас кожні вибори відбуваються за іншими правилами гри, то не виключено, що виборів вже й не буде, а навіщо їх? Це ж витрачання коштів, а толку й так мало, бо все гірше та гірше. Давайте розділимо пожиттєво депутатські обов’язки – одні в парламенті, а інші в Качанівській колонії…

Демонізація Партії регіонів, як це не парадоксально, вигідна саме цій політичній силі. Говорячи на кожному кроці, яка ж погана ця партія, яка вона антиукраїнська та антинародна, ми таким чином сприяємо її популярності. Навіть візуально: «потрійна» опозиція в складі «Батьківщини», «Свободи» та «УДАРу» виглядає як гідний партнер на рингу проти ПР, інакше кажучи, сила трьох орієнтовно дорівнює силі одного. А це на рівні підсвідомості змушує викликати повагу до такої «могутності». Різношерстність опозиції на противагу позірній єдності регіоналів теж грає на руку ПР. Партія регіонів має на даний час таку владу, що може дозволити собі не лише критикувати себе, а й демонізувати, показувати в якості такої собі нечистої сили. Але це все одно сила, навіть якщо і нечиста… А от бути слабкою ПР собі не дозволить, бо тоді пройде деміфологізація і буде втрачена вагома перевага інакшості та магічної таємничості. Тоді Партії регіонів довелося б опуститися до рівня інших українських партій і починати все з початку, граючи в демократичні ігри. А воно їй треба?

Володимир Ключак

На службі здоров’я

У будь-якій лікарні все повинно працювати на успішне видужання і оздоровлення хворого: чуйність і професійність медперсоналу, санітарно-побутове обслуговування, повноцінне харчування, стан приміщень та медично-технічне обладнання. Відомо, цим критеріям у Трускавецькій міській лікарні завжди приділяли і приділяють велику увагу. Переконатися в цьому нам допомагає головний лікар Андрій Богданович Кульчинський.

На разі нас цікавлять останні дві позиції – стан приміщень (палат, кабінетів) та оснащення медично-технічним обладнанням. Андрій Богданович пропонує здійснити невеличкий обхід, щоб наочно переконатися, що зроблено і робиться у цьому напрямку в лікарні.

«Обхід» починаємо з фізкабінету. Не важко відмітити, що приміщення в добротному стані. Відчувається, що недавно тут побували ремонтники, які зробили євроремонт, бо чути ще запах фарб та лаків.

- Цей кабінет давно уже потребував ремонту, - говорить пан Андрій. – Можливо на такий великий обсяг робіт своїми силами ми не спромоглися, але знайшовся спонсор – приватний підприємець, депутат міської ради Володимир Наконечний, який і посприяв у придбанні багатьох матеріалів.

За бюджетні кошти придбали новий апарат ультразвукової терапії, а-ти для електрофорезу, новий тубус-кварц, ампліпульс.

З минулого року у лікарні почала діяти соляна печера. Її обладнали за бюджетні кошти.

Заходимо у світлий, просторий кабінет лікувальної фізкультури. Тут ремонт робили власними силами, але фарби, шпаклівку допоміг придбати той же Володимир Наконечний. Тут встановлено відповідні тренажери, шведська стінка, дошка Євмінова для розтягування (лікування) хребта. Завідуюча кабінетом пані Марія Фаб’як каже, що кабінет відвідує чимало людей, з якими вона проводить лікувальні фізичні вправи.

Буквально кілька днів назад капітально відремонтовано два кабінети для забору крові в поліклініці. Місяць назад лікарня провела акредитацію лабораторії. Для цього було проведено багато ремонтних робіт в приміщеннях, придбано сучасний півавтоматичний біохімічний аналізатор, апарат для визначення рівня гемоглобіну крові, аналізатор електролітів, апарат для забору проб повітря для бактеріологічного дослідження.

Заходимо у хірургічний корпус. Тут проведено ремонтні роботи у фойє, в коридорах першого поверху. Практично готовий до вжитку новий рентгенкабінет, що є важливим набутком лікарні. Змонтовано новий рентген-апарат, який може працювати в аналоговому і цифровому режимах. Зараз проходить активна робота по виробленню дозвільних документів для роботи нового рентгенкабінету. Коли проводили дозиметрію, перевіряюча поділилася враженнями: такого ще в жодній лікарні Львівської області не бачила .

До послуг пацієнтів у новому УЗД-кабінеті працює новий ультразвуковий апарат преміум-класу.

- Він має великі можливості роздільної здатності. З його допомогою можна провести детальне обстеження паренхіматозних органів, виявлення якихось новоутворень, які, наприклад, важко розрізнити на інших апаратах, що не мають додаткових функцій по оптимізації зображень, - розповідає лікар ультразвукової діагностики пані Тетяна Кузьмич. - На ньому можна обстежувати внутрішні органи: печінку, жовчний міхур,підшлункову залозу, сечостатеву систему, а також суглоби, щитовидну залозу, молочні залози. Є тут додатковий датчик і для внутрішнього ректально-вагінального обстеження органів сечостатевої системи.

У минулому році лікарня придбала у ЗАТ «Трускавецькурорт» контактний літотріптер фірми Storz.

- Він потрібен для дроблення каменів нижньої третини сечоводу, - говорить Андрій Богданович. – Крім цього ми пішли на співпрацю з приватною структурою ТзОВ «Консіліум», яка допомогла придбати нам нову сучасну лапароскопічну стойку «Olimpus», що дозволяє значно розширити спектр надання хірургічної та урологічної допомоги. Завдяки цьому приладу ми зробили уже більше 20 операцій - трансуретральні резекції простати та сечового міхура - з участю наших і запрошених лікарів, зокрема, обласного уролога, професора Андрія Боржієвського та завідувача обласного урологічного відділення доцента Романа Шеремети. Крім цього ми зробили вже шість лапароскопічних холецистектомій за участю завідувача лапароскопічної хірургії обласної лікарні, к.м.н. Ярослава Гавриша. Також на цьому новому обладнанні за участю завідуючого відділенням перинатального центру к.м.н. Ігора Головчака проведені видалення кіст яєчника та ряд гістероскопічних втручань. На наших теренах такі операції проводяться вперше. Недавно проведена унікальна баріатрична операція – вшивання шлунку лапароскопічним методом. Нею радикально виліковується ожиріння та у 80% випадків цукровий діабет 2-го типу. Це надзвичайно перспективна для Трускавця процедура. Практично всі хворі після всіх цих малоінвазивних втручань на 2-4 день виписуються з лікарні і продовжують жити набагато повноцінніше.

 Зараз ми працюємо над покращенням умов роботи в операційному блоці. В найближчих планах – придбання мобільної рентгендуги для операційної та допоміжного обладнання. Це дасть можливість проводити перкутанну літотрипсію (малоінвазивне видалення великих каменів нирок), видалення каменів жовчних протоків, вшивання кили стравохідного отвору діафрагми, проводити цілий ряд ортопедичних операцій на суглобах і кістках. Знаєте, ми про таке ще рік назад тільки мріяли, а зараз це є вже доконаним фактом. Що дуже важливо, ми вибрали для себе сегмент дотичний з лікуванням в курортних закладах. Ми прагнемо активно використовувати потужну діагностичну базу курорту щоб радикально і за дуже короткий час вилікувати і потім знову ж таки передати на реабілітацію потребуючих цього хворих. Сама природа дає нам можливість це робити саме тут, в Трускавці. І така співпраця може значно розширити медичний туризм до нашого міста. У виграші всі, і в першу чергу – здоров’я наших співвітчизників.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Банкетний зал «Карпат» – до Ваших послуг

Триває пора весіль. Першою проблемою, яка найчастіше постає перед молодятами та їхніми батьками – де ж провести весілля, щоб запам’яталося на все життя, щоб обстановка була красивою, їжа смачною, забава веселою і щоб всі почували себе зручно та невимушено?

Якщо вчасно не зарезервувати зал для весілля, то зробити це в останній тиждень перед урочистою подією може бути досить складно. Тому часто зали замовляють за кілька місяців до святкової дати. Інформуємо, що готельно-курортний комплекс "Карпати" пропонує послуги банкет-сервісу та оренди банкетного залу у Трускавці, а саме: організація весіль, випускних, корпоративів та інше; зал на 240 чоловік; унікальне оформлення; обладнана кухня; відеообладнання (плазми на 64 дюйми); фото- та відеозйомка.

Перевагами проведення весілля саме в банкетному залі «Карпат» є і висока якість послуг, і помірна ціна, і місцезнаходження комплексу (в мальовничому закутку Трускавця, на околиці міста-курорту, неподалік від озера). Окрім весіль замовляють банкетний зал і для інших цілей. Тут проходять випускні вечори, корпоративні зустрічі. Це й не дивно, адже в «Карпатах» є всі умови для проведення різноманітних конференцій, тренінгів, семінарів – тут є і конференц-зал на 45 осіб, і великий зал, який може вмістити до 400 осіб (до речі, в останньому до відновлення Народного дому постійно проходили сесії Трускавецької міської ради). До послуг учасників – сучасне обладнання (мультимедійний проектор, звукопідсилююче обладнання, радіомікрофони), безпровідний Інтернет (Wi-Fi), Інтернет-клуб, виставкова площа, спальний корпус на 438 місця, триразовий «шведський стіл», зали для фуршетів, критий басейн та сауна. Тому лише в 2012-2013 роках тут проводили прес-конференції представники окремих політичних сил та кандидати в народні депутати, відбувалися міжнародні науково-практичні конференції (з питань урології, енергозбереження, співпраці в галузі туризму та рекреації), семінари та тренінги на різноманітну тематику (німецько-український проект з профілактики ВІЛ-СНІДу, новітні технології центру «Здоров’я сім’ї). Вже традиційно в «Карпатах» відбуваються і фестивалі, зокрема знаменитий «Кришталевий Трускавець».

Та повернемося до нашого першого запитання – де ж провести весілля, щоб запам’яталося на все життя, щоб обстановка була красивою, їжа смачною, забава веселою і щоб всі почували себе зручно та невимушено? Генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак, людина не бідна та з вишуканим естетичним смаком, довго не роздумував – весілля обидвох його синів пройшли саме в банкетному залі «Карпат». Міські голови Єврорегіону «Карпати» зберуться цього року на свою зустріч теж саме тут, в готельно-курортному комплексі «Карпати» у Трускавці.

Якщо Вас зацікавила ця інформація і Ви готуєтеся до весілля чи іншої важливої події у житті, тож знайте – краще від «Карпат» буває тільки в «Карпатах». Довідки за тел. (03247) 6-27-48, 067 673 68 73.

Володимир Ключак

Комунальна криза у Стебнику

Стебничани давно вже зауважили, що в комунальному господарстві міста назріла криза – тротуари, вулиці, доріжки засмічені ще із зими, ніхто їх не прибирає. Купи сміття, яке час від часу хтось підпалює і сморід від поліетилену та картону розноситься по всій окрузі, виросли на місці смітників, де стоять контейнери, і поза ними. Ніхто це сміття не вивозить. Прибиральника в місті не видно жодного. Таке враження, ніби їх ніколи не було. Але вони були, і місто ретельно прибирали. Що сталося з комунальною службою? Чому уже тривалий час не вивозять сміття? З такими запитаннями звертаємося до начальника КП «МВ УЖКГ» Ігоря Гуля.

- Ситуація, в якій опинилося наше комунальне підприємство, виникла не сьогодні і не за один рік. Коли у липні 2012 року я прийняв це підприємство, то борги по сплаті внесків до Пенсійного фонду сягали понад 300 тис. гривень. На підприємство лягли борги, що виникли в результаті ліквідації попередньої комунальної структури, реструктуризовані борги за електроенергію компанії «Львівобленерго» та інші, - говорить Ігор Васильович. – Словом, борг по виплаті внесків до Пенсійного фонду на сьогодні досягнув 490 тис. гривень, тому за рішенням судів нам заблокували рахунки. Так, ми не могли розраховуватися з Пенсійним фондом, бо постійно зростали борги населення за надані комунальні послуги і зараз населення нам винувато 407 тис. гривень. Якби у нас були ці кошти, то борги перед Пенсійним фондом ми погасили б.

Не маємо ми розуміння і підтримки з боку міської влади, де чомусь довго вирішують, як нам допомогти. Правда, в бюджеті розвитку на 2012 рік було закладено 252 тис. гривень на погашення цієї заборгованості. Але з січня 3013 року кошти з бюджету розвитку за рішенням Уряду можна використовувати тільки на капітальні видатки. А в нас є ще борг з виплати заробітної плати, який сягає 72 тис. гривень, і з кожним місяцем він зростає. Ми перевели працівників на 75 процентів окладу, прибиральниць відправили у безоплатну відпуску, тому місто зараз не прибирається. Надходжень на покриття цих боргів у на нема. Тож поки місто не посприяє погасити Пенсійному фонду борги, працювати підприємство не може. Керівництво виконавчої служби і Пенсійного фонду нам сказало – розблокувати рахунки можна тоді, коли буде сплачено борг в повному обсязі.

А як дивиться на таку ситуацію міський голова Василь Пецюх:

- Комунальному підприємству УЖКГ з 16 квітня цього року заблоковано рахунки в банку. Це за поданням Пенсійного фонду зробила виконавча служба, бо комунальне підприємство заборгувало Пенсійному фонду 490 тис. гривень.

Незважаючи на звернення у різні державні інстанції ні виконавча служба, ні Пенсійний фонд розблоковувати рахунки не хочуть, посилаючись на те, що це не передбачено законодавством.

Чому виникла така ситуація? Мешканці міста заборгували комунальному підприємству більше 400 тис. грн. Крім того комунальники сплачують податок на додану вартість до Держбюджету більше 300 тис. грн. Зрозуміло, що це є кошти, які поступають від мешканців за квартирну плату.

Тому прийнято рішення – усі будинки, які утримує ЖЕК, передаються на баланс ОСББ, які будуть утворені. Це дасть можливість цих 300 тис. гривень залишити в місті на потреби житлових будинків, що об’єднані в ОСББ.

На перехідний період, поки вирішиться питання з комунальним підприємством, для обслуговування міста плануємо залучити комунальну службу Дрогобича та утворити комунальне підприємство із обмеженим штатом та господарськими функціями.

- Як сталося, що мешканці заборгували комунальному підприємству таку велику суму?

- З різних причин люди не розраховуються за комунальні послуги. Одні вважають, що не повинні платити, іншим просто не вистачає грошей. А є й такі, що розтринькують гроші то на спиртне, то на якісь розваги. Незважаючи на подання в суд, виконавча служба безсила щось зробити з такими боржниками. Вона працює не ефективно.

- Чи не означає ця ситуація, що комунальна служба міста вичерпала свої можливості і буде ліквідована?

- В такому фінансовому стані, в якому зараз опинилося комунальне підприємство, воно працювати не може. Тому стоїть питання про його реорганізацію. Це проходитиме, як я казав, через утворення ОСББ, що активно підтримують мешканці міста. Гадаю, цей процес найближчим часом ми завершимо. А для проведення саночистки, вивезення сміття маємо намір утворити мінікомунальне підприємство.

- Чи є можливість продовжити діяльність комунального підприємства?

- Знаєте, борги його досить великі. Ми планували у бюджеті на 2013 рік виділити кошти на покриття цієї заборгованості Але казначейство ліквідувало відповідний код, по якому проходять ці гроші Тож покрити цей борг з бюджету не має можливості. Тож йдеться про певний механізм санації підприємства, який завершиться не скоро. Наразі ми будемо працювати над тим, аби найперше людям виплатити заборговану зарплату.

Як бачимо, ситуація з існуванням комунального підприємства в Стебнику критична. Її треба би вирішувати якнайшвидше. Але створюється враження, що воно гальмується, і тут не другорядну роль відіграють внутрішні протиріччя між комунальниками і владою, що пов’язані на інтересах обох сторін.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Тріумф дрогобичан на Кубку Львова

Все більших обертів та популярності набирає національний вид бойового мистецтва хортинг в Україні – створюються нові федерації, відкриваються нові осередки. Стрімко розвивається, нарощує кількість спортсменів та змагань і Львівський обласний осередок хортингу. У Львівському державному університеті фізичної культури відкрито відділення хортингу. 16-17 лютого в Трускавці було проведено масштабний Відкритий Чемпіонат з хортингу західного регіону. І ось 18 травня пройшов новий турнір у Західному регіоні – відкритий Кубок Львова. Дрогобиччину на змаганнях представляли спортсмени Дрогобицького міського осередку хортингу, ГО «Школи рукопашного бою Віталія Плеханова» та команда спортивного клубу «Еней».

В розділі «показовий виступ» наші спортсмени були абсолютними «монополістами» та вибороли всі можливі медалі. Так, перші місця та золото в особистому розряді здобули Данило Гера, Олександр Дачук, Владислав Багрій, Василь Мушинський, Анастасія Фаль, Катерина Мушинська, Руслана Возняк. В парному розряді чемпіонами стали Юрій Федечко та Павло Луців, Сергій Дідусь та Анатолій Холівенков, дві золоті медалі – в особистому та парному розряді з Каріною Спариняк виборола Анна Слесарчук. Срібними призерами Кубка Львова стали Юрій Федечко, Павло Руденко, Каріна Спариняк. Третє місце здобули Владислав Антоник та Наталія Шевців.

В розділі «двобій» в наймолодшій віковій категорії 6-7 років свою першу золоту медаль виборов Владислав Белінський. Чемпіонами серед бійців стали також Святослав Кальницький, Павло Луців, Ігор Підлужний, Олег Зварич. Срібло здобули Ян Гілевич, Мар’ян Гуржій, Анатолій Холівенков. Павло Руденко.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Крадуть свої самі у себе

Ми, стебничани, звикли увесь час на когось нарікати: на державу, на владу, на виконком, на бездіяльність комунальних служб, на казначейство, що затримує проплату захищених статей. От тільки себе чомусь ніколи не бачимо…

Чи то менталітет у нас такий – вкрасти, поцупити так, аби ніхто не бачив… Мовляв, після мене – хоч потоп! Минулого тижня їхав я своєю автівкою попри Стебницьку лікарню, якраз там, де йшлися ремонтні роботи дороги. Зі мною їхали пасажири, які можуть підтвердити мої слова. Дивлюсь, перед моєю машиною зупиняється «жигулька», з якої вискакують двоє мужчин і шуфлею та лопатою починають здирати з дороги свіжопосипаний гравій. «Нагребли» майже два відра.

Я онімів… Ото наглість, отак серед білого дня, не дивлячись, що хтось бачить таке свинство… Красти в самих себе.

- Хлопе, — кажу, — що ти робиш? – Крадеш сам в себе, а потім кричиш, що нема дороги, що влада погана, комунальні служби бездіяльні…

Я – людина сильної статури. Тому ніхто зі мною до двобою ставати не хотів. Поїхали мирно… А я пошкодував, що не мав із собою відеокамери, чи бодай фотоапарати і більше часу, аби з’ясувати, що то були за невігласи такі… Мусив везти клієнтів до місця призначення. Але побачене вразило всіх! А мене спонукало взятися за перо.

Ну їй Богу! Хіба ж так можна? Робити злочин проти громади міста, а потім пащекувати, що винні виконком та влада у тому, що нічого в місті путнього не робиться. Я аж ніяк не захищаю нашу владу. Вона й справді – бездіяльна. Але й самим стебничанам треба мати бодай крихту совісті – красти в себе, своїх дітей, онуків… А головне – що такий злочин пройде зловмисникам безкарно!

Соціально-свідомий стебничанин, ЛайфІнфо

Оголошення

В спорткомплексі ГКК «Карпати» здається в довготривалу оренду приміщення бару «Сакура». Довідки за тел. (03247) 6-27-48.

 Обновлен 23 мая 2013. Создан 22 мая 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником