Трускавецький вісник № 76 (619) від 4 червня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 76 (619) від 4 червня 2013 р.

04.06.2013 

У номері: Про платні туалети Трускавця; Змагання юних туристів-краєзнавців; Короткі новини регіону; Шестеро випускників отримали премію імені Романа Ілика; Спортивні новини.

Новини Трускавця та регіону

Бориславським матерям присвоєно почесне звання “Мати-героїня”

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, міський голова Борислава Володимир Фірман вручив почесні відзнаки “Мати-героїня” Любомирі Пресняковій, Галині Гвоздецькій, Юлії Журавчак, Дарії Максимів, Вірі Ясевич та побажав здоров'я та щедрої долі матерям та їхнім дітям, онукам та правнукам. Відзнаки вручено відповідно до Указу Президента України Віктора Януковича від 7 березня 2013 року.

Нагадаємо, що звання Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Присвоєння почесного звання провадиться Указом Президента України.

Власна інформація

Олексія Радзієвського представлено до нагородження Міжнародною винагородою «Best mayor» (кращий топ-менеджнер в системі місцевого самоврядування та державного управління)

 Комітет експертів Європейської Бізнес Асамблеї (EBA, Оксфорд, Великобританія) рекомендував місто Дрогобич та міського голову Олексія Радзієвського до нагородження Міжнародними винагородами «Best sity» і «Best mayor» (кращий топ-менеджнер в системі місцевого самоврядування та державного управління).

Дана пропозиція зроблена на основі комплексного дослідження інвестиційних, туристичних, рекреаційних можливостей нашого краю аналітичними центрами Європейської Бізнес Асамблеї. Згідно з висновками експертів, Дрогобич визнано регіоном, що динамічно розвивається та володіє високим інвестиційним і туристичним потенціалом та привабливим іміджем.

Церемонія нагородження відбудеться 1 липня 2013 р. в м. Монтре (Швейцарія) під час Швейцарського Саміту лідерів, що присвячений здоров'ю і оздоровчому туризму.

Прес-служба виконавчого комітету Дрогобицької міської ради

Відбулися кадрові зміни у керівництві Дрогобицької райдержадміністрації

У понеділок, 3 червня, під час чергової оперативної наради голова райдержадміністрації Михайло Винницький повідомив актив району про кадрові зміни, які відбулися у керівництві районної державної адміністрації. Так, першим заступником голови райдержадміністрації призначений Степан Рудницький (1978 р.н., уродженець Дрогобиччини, працював заступником начальника організаційного відділу Львівської облдержадміністрації). Івана Мізерника перепризначено на посаду заступника голови райдержадміністрації (з питань АПР та ЖКГ). Галина Гайдук звільнена з посади заступника голови райдержадміністрації (з гуманітарних та соціальних питань). Цю ділянку роботи у керівному складі РДА очолив Олександр Філіпенко (працював керівником апарату райдержадміністрації).

Прес-служба Дрогобицької РДА

Роман Ілик: «Результатом прийомів громадян Дрогобиччини стають законодавчі ініціативи»

«Результатом офіційних прийомів громадян у Дрогобицькому виборчому окрузі все частіше стають законодавчі ініціативи, важливі для всієї України», - повідомив народний депутат України Роман Ілик на брифінгу після прийому громадян у Дрогобичі.

На черговий особистий прийом до народного обранця прийшли понад 30 мешканців Дрогобиччини, чимало звернень були колективними. Зокрема, ініціативна група фармацевтів звернулась до народного депутата щодо сприяння у питанні підняття акцизних ставок на слабоалкогольні напої та акцизу на так звані «енергетики». «Такі кроки необхідні. Прикро, але наша молодь споживає згадані напої чи не найбільше в Європі. Ми вже виступили із законодавчою ініціативою підняття акцизу на пиво, слід діяти у цьому напрямку далі», - наголосив Роман Ілик, який обіймає посаду першого заступника голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я. Також представники фармацевтичної галузі скерували до Романа Ілика звернення щодо відтермінування вступу у дію законодавчої норми, якою передбачено штрафні санкції за відсутність нових або переобладнаних касових апаратів (перехід на електронну звітність). «Щодо цього питання у Верховній Раді України вже зареєстровано законопроект, ініціаторами якого виступили представники різних фракцій. Він передбачає відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності до 1 липня 2014 року», - пояснив парламентар.

Ще одне важливе питання, яке підняли представники Дрогобицької міської організації УТОС, стосується відновлення пільг на комунальні послуги для інвалідів І-ї групи по зору.

На прийомі представники громади скерували низку звернень, в яких йдеться про важливі для регіону питання. Зокрема: виділення коштів для введення у дію апарату МРТ у Дрогобицькій міській лікарні №1 та фактів непропорційного фінансування районних шкільних та дошкільних закладів освіти.

Традиційно громадяни у своїх зверненнях просили допомогти у вирішенні спірних земельних питань, лікуванні, працевлаштуванні, у тому числі випускників вишів, виділенні житла, наданні юридичної допомоги, збереженні діючих навчальних закладів. За усіма зверненнями готуються відповідні депутатські звернення.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Регіонали Дрогобича відстояли міську книгарню від ліквідації. «Свобода» проігнорувала проблему

Голові фракції Партії регіонів у Дрогобицькій міській раді Сергію Гориславському спільно з регіоналами Дрогобича вдалося врятувати міську комунальну книгарню від ліквідації.

Зокрема, під час чергової сесії Дрогобицької міської ради з ініціативи С. Гориславського у порядок денний був внесений проект рішення щодо посилення захисту книгарень та підприємств книгорозповсюдження, яким передбачено захист міської комунальної книгарні «Каменяр» від незаконної приватизації за рішенням судів.

Під час виступу С.Гориславський наголосив на байдужості дрогобицьких політиків у захисті україномовних видань та книгарень. Натомість депутати фракції «ВО «Свобода», знаючи про розгляд даного питання, демонстративно покинули сесійне засідання, інші депутати-опозиціонери намагалися вилучити дане питання з порядку денного.

Після майже годинної дискусії депутати ухвалили рішення розробити та затвердити на черговій сесії Дрогобицької міської ради план заходів, спрямованих на підтримку книговидавничої справи в м. Дрогобич. Окрім цього, вирішено підготувати пропозицію щодо економічно стабільної роботи книгарні «Каменяр».

«Я в черговий раз переконався в популізмі так званих «патріотів» з опозиційних партій, для яких українська книга, мова – це не більше як підстава для чергового піару», - наголосив голова регіоналів Дрогобича після голосування.

Нагадаємо, рішенням Львівського господарського суду, яке було підтверджено рішенням Львівського Апеляційного суду, Дрогобицьку міську раду було зобов’язано укласти договір-купівлі продажу книгарні «Каменяр». Проте Вищий господарський Суд України скасував незаконні рішення львівських судів, залишивши книгарню у власності міста, але направивши справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.

На початку травня члени Дрогобицької міської організації Партії регіонів розпочали збір підписів мешканців Дрогобича із закликом до місцевої влади не допустити «прихватизації» єдиної міської комунальної книгарні «Каменяр», яку з допомогою судового рішення намагаються по рейдерськи захопити місцеві «ділки». Паралельно із цим голова фракції Партії регіонів у Дрогобицькій міській раді Сергій Гориславський вимагав позачергового розгляду даного питання на сесії міськради.

Довідка. Книгарня «Каменяр» знаходиться в історичній центральній частині міста Дрогобич. площа книгарні 237,7 м. кв. Відповідно до рішення суду книгарню у центрі міста мали продати за рекордну низьку ціну 735 тис 577,20 грн. (по 3 тис 094,56 грн. за 1 кв. м.).

Прес-служба Львівської обласної організації Партії регіонів

Дрогобицький район отримає найбільшу в області суму на ремонт доріг

Питання ремонту доріг щотижнево розглядається на нараді у голови райдержадміністрації. Цього разу керівник райавтодору Сергій Грибанов доповів про завершення робіт на автодорозі Нагуєвичі-Уріж. Днями дорожники планують завершити розпочаті роботи біля Солонська. Також, проведено профілювання доріг у гірській частині району. Працівники райавтодору проводять фарбування містків, скошування узбіч. Голова райдержадміністрації звернув увагу дорожної служби на боротьбу з борщівником на територіях, які вони обслуговують.

У контексті розгляду питання стану доріг Михайло Винницький відзначив, що пропозиції райдержадміністрації були враховані в області при розподілі коштів на капітальні та поточні ремонти автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Завдяки спільним узгодженим діям керівництва РДА та депутата обласної ради, голови постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайла Задорожного Дрогобицький район отримає за рахунок спеціального фонду обласного бюджету 5 699 514, 5 грн.. При надходженні коштів вони будуть розділені для ремонту п'яти доріг. Основна сума припаде на автодорогу Дрогобич-Довголука — 4.2 млн. грн.. Також, передбачене фінансування ремонту доріг в напрямку Борислава та Нагуєвич.

Прес-служба Дрогобицької РДА

Бібліотека радить прочитати

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Марія Матіос пише багато і по-всякому, але вона не вміє писати погано чи нецікаво. Завжди стильне, розкішне і конкурентне письмо столичної гуцулки Марії Матіос спростовує затерту аксіому про поділ прози на чоловічу і жіночу. В її художньому почерку – чоловіча мускулистість і жіноча слабкість водночас, прихована і явна філософія вікової народної моралі ,зневаженої не так обставинами, як самими людьми. А впертість, з якою письменниця розробляє тема недавньої вітчизняної історії, - гідна заздрості.

Слово письменниці, як висловився один критик,” спроможне довести читача як не до сказу, то до кольки”. Вона наче грає в цюцю-бабки, захоплюючи читача то такими серйозними книжками, як” Життя коротке” і “Нація”, написаними у стефаниківській традиції твердого реалізму, то «батярсько-кулінарним» “Фуршетом…”, ”Кулінарними фіглями“.

Книги Марії Матіос: “Армагедон уже відбувся”, ”Бульварний роман”, “Вирвані сторінки з автобіографії”, ”Жіночий аркан у саду нетерпіння”, ”Кулінарні фіглі”, ”…майже ніколи не навпаки”, ”Містер і місіс Ю в країні укрів”, ”Москалиця”, ”Нація”, ”Солодка Даруся”, ”Чотири пори життя”, ”Щоденник страченої”.

Ці твори ви можете одержати в центральній бібліотеці м. Трускавця, вул. Дрогобицька, 12, тел.5-17-55

Діана Боднарчук, зав. відділом обслуговування ЦБ м. Трускавця

Танець – це рух, а рух – це життя!

30 травня відбувся ІІІ-й дитячий фестиваль “Єднаймося у танці”, який відбувся під патронатом міського голови Борислава Володимира Фірмана. Цьогоріч участь у фестивалі взяли понад 170 учасників — це своєрідний рекорд.

Мета фестивалю - розвиток та популяризація хореографічного мистецтва серед дітей.Адже в танці люди спілкуються між собою, виражають свої емоції, бажання, дарують один одному радість.

Участь у фестивалі взяли такі колективи: танцювальний колектив «Веснянка», загальноосвітня школа №1, керівник Галина Гіщак; танцювальний колектив «Веселі дзвіночки», загальноосвітня школа №1, керівник Галина Гіщак; хореографічний колектив школи бального танцю при загальноосвітній школі № 2, керівник Ігор Савич; танцювальний колектив «Едельвейс», загальноосвітня школа №3, керівник Данута Цигалова; Тетяна Чолівська та Ігор Вередин, загальноосвітня школа №8, керівник Ганна Піхоцька; танцювальна група «Дивоцвіт», загальноосвітня школа №4, керівник Орися Поточняк; хореографічний колектив «Мрія», Будинок дитячо - юнацької творчості, керівник Надія Карамишева; хореографічний колектив «Перлинка», Будинок дитячо юнацької творчості, керівник Ганна Піхоцька; хореографічний колектив «Дивограй», Будинок дитячо - юнацької творчості, керівник Маріанна Флюнт; хореографічний колектив «Усмішка», Бориславська державна гімназія, керівник Христина Піхоцька; танцювальний колектив «Джерельце», загальноосвітня школа №8, керівник Ганна Піхоцька; Яна Гарасим`як та Микола Михайлишин, загальноосвітня школа №5, керівник Ярослав Ілечко; танцювальний гурт «Перлинки», дитяча школа мистецтв, керівник Леся Сосенко; танцювальна група «Емоції», міський Палац культури, керівник Мар`яна Поточняк.

Міський голова вітаючи учасників фестивалю, зокрема, наголосив: “Я дякую всім учасникам фестивалю, їхнім вчителям та батькам. Адже наше свято направду вдалося. Мова танцю зрозуміла кожному. І ця мова додає у наш прагматичний світ радість та позитивні емоції”.

Усі колективи відзначені дипломами, а учасники нагороджені солодощами та пам'ятними сувенірами.

Свято закінчилось символічно — міський голова запросив усіх до вальсу.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Приємними новинами втішають знову нас наші боксери

Як повідомив директор Бориславської ДЮСШ Олег Загірський у квітні в приміщенні ігрового манежу спортивної школи, облаштованого для занять боксом, відбувся відкритий чемпіонат області з боксу серед освітянських ДЮСШ, серед школярів 1999-2000 р.н. В змаганнях взяло участь близько 90 спортсменів з міст Львова, Самбора, Старого Самбора, Дрогобича, Мостиська, Трускавця, смт.Східниці та Борислава. Переможцями змагань серед бориславців стали вихованці Бориславської ДЮСШ та СОТ «Гладіатор»: Назар Бачинський, Олег Петін, Максим Ніклевич, Павло Юськів, Іван Кіндерись, Марта Войтович.

З 6-12 квітня у м. Харкові проходив Чемпіонат України серед юнаків 1997-1998 р.н. У складі збірної області взяв участь наш вихованець Олег Павляк (63кг, ЗОШ №3), на жаль, на дорозі до медалі у Олега став вихованець харківської школи боксу, кандидат у майстри спорту Денис Бєляєв, який у підсумку став Чемпіоном України у ваговій категорії до 63 кг.

23-27 квітня ще один вихованець бориславської ДЮСШ Павло Юськів також у складі збірної команди Львівської області у приймав участь у Чемпіонаті України з боксу серед школярів 1999-2000р.н., який пройшов у м. Чернівці. Павло виступав у ваговій категорії до 54 кг. У чвертьфінальному поєдинку Павло у напруженій боротьбі поступився представнику Луганської області і посів 5 місце.

З 10-23 квітня в м. Чернівці в мальовничому куточку Буковини на базі туристично-оздоровчого комплексу «Сонячна Долина», що в с. Баяни (15км від м. Чернівці) проходив навчально-тренувальний збір збірної України з боксу серед жінок-молоді та юніорок, у складі якої були дві представниці м. Борислава - Майстер спорту міжнародного класу Вікторія Вірт та Кандидат у майстри спорту Марта Войтович (обидві вихованки СОТ»Гладіатор» та Бориславської ДЮСШ).Цей збір видався незвичайний тим, що в ньому взяла участь збірна команда Казахстану у кількості 30 спортсменів та 15 тренерів. Після двотижневих спільних тренувань Ченівецькою Федерацією боксу було організовано товариську зустріч Україна-Казахстан. Вікторія Вірт у ваговій категорії до 54кг., провела два поєдинки і в обидвох впевнено перемогла своїх суперниць.

А з 10 по 23 травня на цій же базі пройшов ще один тренувальний збір по підготовці до Чемпіонату Європи, який відбудеться у вересні у Франції. Підсумком збору стала участь команди України у міжнародній товариській зустрічі Румунія –Україна. Змагання відбулись в чудовому курортному містечку Мангалія, що на березі Чорного моря за 600км від Одеси та 900 км від м. Львова. У складі нашої команди взяли участь Марта Войтович (1998 р.н. - 54 кг серед юніорок) та Вікторія Вірт (1995 р.н., 54 кг - молодь). Наші дівчата достойно представили нашу Україну, отримавши по дві впевненні перемоги. Марта у двох поєдинках здобула дострокові перемоги у другому раунді. А Віка перший поєдинок закінчила за явною перевагою, а в другому перемогла одноголосним рішенням суддів. В цілому наша збірна отримала впевнену перемогу над збірною Румунії.

Ще одна наша вихованка Наталя Князь в даний час приймає участь у складі національної збірної в міжнародному турнірі в м. Астана (Казахстан).

Вітаємо наших вихованців відділення боксу з показаними результатами протягом цілого навчального року і бажаємо їм здоров’я, успішної здачі екзаменів та гарного відпочинку влітку, а також продовження успішної кар’єри в обраному виді спорту.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

 

Відбувся відкритий турнір Східниці з боксу

У рамках фестивалю "Східницьке літо" проведено відкритий турнір Східниці з боксу, мета якого: популяризація і розвиток боксу у Східниці; підвищення майстерності юних боксерів; формування засад здорового способу життя серед молоді.

Участь в змаганнях взяли 28 юних боксерів з Дрогобицького району. В змаганнях приймали участь юнаки 1995 року народження та молодші. Змагання проводились за олімпійською системою, згідно правил боксу. В перервах турніру підтримували спортсменів та розважали вболівальників акробатичними номерами чарівні дівчата з східницької шкільної групи підтримки "Ейфорія".

Переможці та призери були нагороджені грамотами, медалями, кубками. У номінації "За найкраще проведений поєдинок та майстерність" відзначено кубками Коцко Андрій (Східниця) та Івачевський Дмитро (Борислав). "Найвидовищніший бій" провів Журавчак Володимир (Східниця).

Відкритий турнір Східниці з боксу відтепер буде постійним спортивним турніром.

Організатором відкритого турніру Східниці стали Східницька селищна рада на чолі з селищним головою Іваном Піляком та ДЮСШ "Атлант" (Борислав).

Прес-служба Східницької селищної ради

30 осіб заблокували роботу дрогобицької влади

 

«Потім будете працювати, бо зараз ми протестуємо», - з такими словами група незрозумілих осіб завадила проведенню оперативної наради керівництва міської ради та основних владних установ Дрогобича. Тож замість обговорення нагальних проблем міста, планування роботи та визначення найбільш важливих для Дрогобича завдань, посадовцям довелось шукати спокійного місця для значимої наради.

Протестувальники скористались відкритим доступом до приміщення сесійної зали і першими зайняли зал. Тож коли о 9-й ранку на нараду зібрались представники різних гілок влади та інституцій Дрогобича, то замість робочого спілкування почули істеричні крики незрозумілих осіб. На вимогу керівництва міста звільнити приміщення, протестувальники повідомили, що вони залишаться у сесійній залі і їм байдуже до вирішення проблем, важливих для десятків тисяч дрогобичан. Протестуючі повідомили, що вони представляють учителів 8-ї школи, підприємців з ринку та мешканців вул.Самбірської. При цьому жодних підтверджуючих документів вони не надали. А лише вигукували образливі і деколи нецензурні слова.

Протестувальники також відмовились від пропозиції першого заступника міського голови Дрогобича Олександра Коростельова зустрітись з ним після наради апарату. Але за їхніми словами їм простіше не чекати, а виголошувати слова протесту у цю ж хвилину.

Після цього учасникам оперативної наради довелось терміново шукати інше, більш спокійне приміщення для обговорення важливих для Дрогобича справ. Проте протестувальники слідували за ними і не давали розпочати нараду.

Пізніше 30 протестувальників, перебуваючи у коридорах адмінбудинку, шуміли, галасували і заважали проведенню нормальної роботи керівництва та службовців Дрогобицької влади. Очолює цю групу Лідія Надкирнична, яка називає себе громадським лідером. Утім, ці дії більше нагадують спроби привернення уваги до власної персони, аніж намагання вирішити проблеми незадоволених людей. Оскільки названі раніше ймовірні причини для протестів вже залагоджені командою міського голови.

Віталій Петрівський, Агенція незалежних журналістських розслідувань

До теми. Міліція проти дрогобицької громади?

Вкотре дрогобицькі можновладці використовують міліцію проти громади. Вже стало дурним тоном не пускати людей у приміщення ратуші. Дрогобичани використовують різні хитрощі, аби потрапити туди. Так сталось і в понеділок, третього червня. Зранку представники громади зібрались у сесійній залі, де зазвичай проходять оперативні наради за участю міського голови та інших керівників міста. Цього разу до ратуші прийшли вчителі восьмої школи, мешканці вулиці Самбірської, де повним ходом будують МАФи, підприємці з ринку та інші дрогобичани. Вони хотіли почути відповіді від Олексія Радзієвського, який наліво-направо роздавав обіцянки розв’язати їхні проблеми. Побачивши представників громади, якій би мали служити вірою й правдою, можновладці сховалися в іншому приміщенні, де намагалися провести нараду, й викликали міліцію, фактично нацькувавши правоохоронців на дрогобичан. Дрогобицька влада вкотре порушує конституційне право громади про те, що саме народ є найвищим джерелом влади і кожна людина має право на інформацію. Брутально при цьому використовується міліція, яка бездумно виконує вказівки можновладців. Як завжди, мовчить прокуратура. Якщо дрогобицька влада боїться громаду, то вона повинна піти у відставку. Сама громада не повинна дозволяти, щоби влада так цинічно над нею знущалася.

Часопис «Тустань»

У Дрогобицькому районі нетверезий чоловік вбив рідного брата

У чергову частину Дрогобицького міського відділу міліції 18 травня 2013 року надійшло повідомлення про виникнення сімейного конфлікту в одній з родин Дрогобицького району.

Словесна перепалка між двома рідними братами закінчилася сімейною трагедією. Під час конфлікту, 33-річний чоловік наніс братові ножове поранення в область грудної клітки, внаслідок чого останній помер.

За словами інспектора зв’язків з громадськістю Дрогобицького міського відділу міліції Наталії Постойко, правоохоронці з’ясували обставини події, які призвели до фатального закінчення життя людини. Оковита завдала горя ще одній сім’ї і на смерть посварила двох рідних братів.

Тепер на тюремних нарах у чоловіка буде достатньо часу, щоби пригадати та відтворити у своїй пам’яті події того трагічного дня, задуматися над своїм жахливим вчинком.

Співробітники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області

Про платні туалети Трускавця і не тільки

Якось їдучи автобусом «Трускавець-Львів», я познайомився зі своїм супутником, що сидів у салоні поруч зі мною. Звали його Андрій, працює він юристом і повертався з відпочинку в санаторії «Конвалія» додому. Відпочинок та лікування, зі слів Андрія, йому сподобалося – природа, чисте повітря, рибалка.

«Все у вас чудово, якби не деякі «але» - сказав мені Андрій. Він розповів мені, що коли приїхав в Трускавець, на автовокзалі при виході з автобуса його зустріла «делегація», яка пропонувала відпочинок в приватному секторі за помірні ціни. Далі «напала» інша група «перехвату» - таксисти. Один з них здер нього 60 гривень, хоча поїздка коштувала на порядок дешевше. Неприємні враження залишилися у Андрія і від відвідин супермаркету «Колібріс» - велика черга, тільки дві каси працює, за якими суворі втомлені касирки і жодної посмішки…

Далі була прогулянка містом. Ринок. Дорога до бювету, в парк, повз шанхайський     базар. Попив «Нафтусі», після якої є потреба відвідати вбиральню. А вона – платна. Ось тоді пан Андрій спіймав себе на думці, що в путівку, яку отримав на лікування, входить курортний збір, який йде в місцевий бюджет та витрачається на розвиток міста, а після цілющої «Нафтусі» збирають ще один «вбиральний» збір, шляхи використання якого не встиг прослідкувати через закінчення відпочинку.

А мені пригадалися слова нашого мера Руслана Козира, що міську раду треба ремонтувати, виділяти на це 600 тисяч гривень, бо це обличчя нашого міста. Напевно справді так, бо і там є платний туалет за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 1.

Євген Бродзінський

Шестеро випускників із Дрогобиччини отримали Премію народного депутата України

Випускний – це завжди приємне і довгоочікуване свято. Тож і цьогоріч молодь раділа – і новому незвіданому майбуттю, і тому, що їх – майбутнє держави, гідно проводжають у відкрите життєве море. Адже окрім батьків, вчителів, представників місцевої влади та духовенства, на свято випускного до дрогобицьких юнаків і юнок завітав народний депутат України Роман Ілик.

Знаково, що під час свого вітального слова народний обранець звернувся до випускників не із високої сцени – він спустився на площу та став пліч-о-опліч із молоддю, таким чином в черговий раз засвідчивши свою повагу до кожного дрогобичанина, до кожного випускника.

Обранець наголосив: йому дуже приємно, що сьогодні на Дрогобиччині маємо молодих людей, які перемагають на олімпіадах всеукраїнського рівня, поважних конкурсах і змаганнях, і тим самим несуть славу про свою землю, свій край.

- З великою приємністю хочу привітати кожного із вас з цим визначним днем Вашого життя. Та, передусім, хочу подякувати тим, хто зараз стоїть поряд зі мною, і хто несе славу Дрогобиччини – Франкового краю, - на всю Україну. Тим, хто перемагає на олімпіадах і конкурсах всеукраїнського рівня, хто своїми знаннями і здобутками демонструє потенціал нашого регіону, - підкреслив Роман Ілик.

Депутат також додав, що робитиме все, щоб кожне своє слово засвідчити ділом. Саме тому він зі своєю командою розробив Положення про Премію народного депутата України Романа Ілика, яку відтепер отримуватимуть усі випускники-переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Тобто, ті діти, які своїми знаннями, вміннями і здобутками славлять наш край та підвищують рейтинг Дрогобиччини. До речі, ця Премія – це не перша ініціатива обранця. Так, за перемогу у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика студентка Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка Стефанія Голота нещодавно отримала від депутата Верховної Ради Романа Ілика грошову премію у розмірі трьох тисяч гривень.

Тепер же відзначення удостоїлися й усі випускники Дрогобицького виборчого округу, які на вище згаданих конкурсах і олімпіадах здобули призові місця. Ті, хто виборов перше місце, одержали 3 тисячі гривень, друге – дві тисячі гривень, третє – одну тисячу гривень. Варто відмітити також особливість цієї Премії. Полягає вона в тому, що кошти порівну розподіляються між переможцем і вчителем, який підготував цього учня до перемоги.

Отож, серед тих, хто своєю працею заслужив на відзначення депутатом Верховної Ради України Романом Іликом: учень спеціалізованої школи №2 Андріан Семеген та його вчитель Оксана Дяків; учень педагогічного ліцею Микола Кушинський та вчитель Галина Гасєєва; учні педагогічного ліцею Христина Коберинка та Юрій Денега і їх вчитель Роман Хлопик; учениця спеціалізованої школи №2 Юлія Гулянович та її вчитель Галина Дячук.

До слова, ще одну переможницю має наш регіон у місті нафтовиків Бориславі. Це – випускниця бориславської гімназії Олена Кузан (вчитель Оксана Кудрич), яка також за свої здобутки отримала Премію народного депутата України.

Вітаючи переможців, народний обранець зазначив: «Думаю, що ініціативу відзначення обдарованої молоді підтримають усі: передусім влада на усіх рівнях. У нас є переможці обласних олімпіад – чудові, обдаровані діти. Сподіваюсь, що депутати обласної ради також підтримають такі починання – аби відзначити велику плеяду здібних, талановитих дітей та гідно їх вшанувати». А завершив свій виступ Роман Ілик словами Андрея Шептицького «Любіть Бога, шануйте церкву і несіть в своєму серці Україну» та патріотичним «Слава Україні!», на яке дрогобицька молодь тисячоголоссям відповіла «Героям слава!»

- Надзвичайно приємно, що наші успіхи відзначені. Значить, наші перемоги, наші досягнення чогось вартують! - ділиться з нами випускниця спеціалізованої школи №2 Юлія Гулянович, яка на всеукраїнській олімпіаді з німецької мови виборола призове місце та отримала Премію народного депутата України.

- Те, що народний депутат України започаткував Премію, якою нагороджуватимуться переможці всеукраїнських олімпіад – це дуже добре. Це нормально і правильно, коли здібних дітей підтримують, - додає Андріан Семеген, випускник цієї ж школи, який три роки поспіль на всеукраїнській олімпіаді з німецької мови виборював перші призові місця.

Зазначимо, цьогоріч шкільні парти Дрогобича покинуло 477 випускників. З них - 45 золотих та 14 срібних медалістів. П’ятеро із цих молодих дрогобичан – переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

 Що й казати – місту Котермака є ким пишатися! Головне тепер – «втримати» цю здібну молодь тут, в Україні, на Дрогобиччині, створити їй такі умови, аби вона не прагнула «втікати» до великих міст, як от Львів чи Київ, або ж ще далі, себто за кордон. І це треба робити вже тепер.

Марія Кульчицька

Роман Ілик: «Звернення громадян – це добрий індикатор того, як працюють органи місцевого самоврядування»

Народний депутат України провів у Дрогобичі черговий особистий громадян. Такої системної роботи депутата Верховної ради України в практиці Дрогобиччини, відверто кажучи, дотепер не було. Напевно, дається взнаки те, що Роман Ілик є вихідцем з нашого краю, тож постійно тримає руку на «пульсі» життя регіону. У виборчому окрузі працює п’ять приймалень народного депутата України, практично щомісяця обранець особисто зустрічається із виборцями 121 виборчого округу, які на останніх парламентських виборах довірили йому право представляти їх інтереси у вищому законодавчому органі країни – українському Парламенті.

Так минулої п’ятниці, 31 травня, народний депутат України Роман Ілик провів у Дрогобичі свій черговий особистий прийом громадян, який й цього разу тривав понад чотири години. За цей час з проханням про допомогу до Романа Ілика звернулося більше 30 осіб, які надіслали на ім’я народного депутата кількадесят звернень, частина з котрих - особисті, інші – колективні.

Про що просили люди? З якими проблемами і турботами звернулися до свого обранця?

Якщо підсумувати усі запити і звернення, то можна зробити висновок: людей найбільше турбує відсутність місць праці, є багато клопотань стосовно допомоги у лікуванні чи придбанні ліків, звучало чимало питань – земельних, майнових, які пов’язані із недопрацюванням органів місцевого самоврядування, тощо. Зокрема, до депутата звернулись підприємці із дрогобицького ринку, яких адміністрація ринку має намір «виселити» із їх торгових місць. Також з клопотанням допомогти розібратись із питанням фінансування районної освіти звернулась голова Дрогобицької районної організації профспілок освіти Ольга Грицик, яка зазначила: освіта району фінансується за залишковим принципом, катастрофічно бракує грошей на дошкільні навчальні заклади, натомість над низкою навчальних закладів району нависла загроза оптимізації, яка може обернутись закриттям цих шкіл. Пані Ольга звернула увагу на те, що із державного бюджету із 47 сільських рад району фінансується лише 25. А на решту 22 сільських ради кошти «виривають» із районного бюджету, себто в тому числі і з бюджету, який би мав піти на потреби освіти району. Крім того, освітяни змушені не лише проходити кваліфікаційні курси за власний кошт, а й із власної кишені тепер також мусять проплачувати деякі послуги, необхідні під час проходження медогляду…

Під час прийому звучали також питання, пов’язані із законодавчою ініціативою. Так, група лікарів запропонувала внести пропозицію щодо підвищення акцизу не лише на пиво (нагадаємо, Роман Ілик є співавтором відповідного законопроекту), а й на слабоалкогольні напої, якими надто зловживає нинішня молодь. Звучала також пропозиція, згідно з якою для інвалідів І групи мали б бути відновлені пільги, пов’язані із оплатою за комунальні послуги.

Також цього дня лунали слова вдячності – від тих людей, яким народний депутат Роман Ілик уже допоміг: посприявши у лікуванні, забезпечивши юридичною підтримкою тощо.

- Звернення громадян – це добрий індикатор того, як працюють органи місцевого самоврядування. Коли під час прийому бачимо багато проблем, пов’язаних із земельними, майновими питаннями, питаннями підприємництва, рішеннями судів – ми розуміємо, що не все гаразд в роботі самоврядних органів, - резюмував парламентар під час брифінгу, який відбувся одразу після прийому громадян. Народний депутат України закликав представників місцевої влади працювати, дотримуючись букви закону. Бо якщо не порушуватиметься певний, чітко прописаний порядок, якщо дотримуватимуться норми регуляторних актів, якщо усі питання, а особливо – резонансні, проходитимуть широке громадське обговорення, якщо совісно працюватимуть місцеві депутатські комісії, тоді не виникатиме таких ситуацій, які сьогодні іноді доводиться спостерігати на Дрогобиччині.

Обранець привітав те, що щораз більше звучить цікавих питань, пов’язаних із законодавчою ініціативою. Адже основна функція народного депутата – створювати і приймати такі закони, які покращать життя громадян. «Тож чим більше таких ініціатив матимемо – тим більше корисного і потрібного зможемо зробити. Не лише для мешканців Дрогобицького виборчого округу, а для жителів усієї країни загалом. Адже ці проблеми є тотожними по усій країні, і їх слід вирішувати у державі в цілому», - підкреслив Роман Ілик.

По завершенні прийому та брифінгу народний депутат України із групою помічників чітко розподілили за кожним зверненням громадян персонально відповідального, що є свідченням системності у роботі. Відтак кожен приступив до вжиття заходів, пов’язаних із вирішенням проблем громадян.

Марія Кульчицька

Змагання юних туристів-краєзнавців

З метою пропаганди серед учнів шкіл міста здорового способу життя, правильного поводження на природі, ознайомлення і навчання учнів з основами туризму і спортивного орієнтування та підвищення туристичної майстерності учнів 29-31 травня 2013р. відбулися міські змагання з прикладного туризму серед учнів 5-6, 7-8 класів, присвячені Дню героїв. На урочистому відкритті змагань команд привітали завідуюча відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради Віра Ільницька та вчитель географії НВК «СЗШ №2-гімназія», депутат Трускавецької міської ради Ігор Ластовецький, а директор БУТу, голова оргкомітету змагань Василь Петранівський та керівник гуртка пішого туризму, голова журі змагань Олександр Бляхарський ознайомили юних туристів-краєзнавців з програмою змагань.

Якщо перший день змагань, а це 24-х-кілометровий крос-похід по маршруту ур. Пом’ярки - «Іваники» - с. Зимівки - Орівський хребет - «Боберня» -Трускавець, вимагав від учасників достатньої витривалості, цілеспрямованості та взаємодопомоги, то другий день учні змагалися у швидкості, силі та спритності. У змаганні «Смуга перешкод», яке включало зняття намету, подолання рову за допомогою маятника(«тарзанка»), подолання болота за допомогою жердин, прискорений біг, перенесення умовного потерпілого, встановлення намету перемогу отримали команди 5-х, 6-х класів СШ№1 та 7-х, 8-х класів НВК «СЗШ№2-гімназія».У визначенні азимуту кращими стали у молодшій віковій категорії учні СШ№2 та СШ№3. У конкурсі «Розпалювання багаття», на якому не дозволялося застосовувати допоміжні штучні речовини (папір, сухий спирт…), перемогу здобули у двох вікових категоріях учні СШ№2 Андрій Космірак, Василь Гайдук, Мар’ян Панів, Ростислав Луцуняк, яким вдалося під проливним дощем розпалити справжнє багаття.

Третій день змагань проходив на базі БУТу. У конкурсах «Мапоукладанка» та «В’язання вузлів» кращими стали учні СШ №1 Володимир Крамар та Олена Грицик, у знанні знаків зі спортивного орієнтування – Вероніка Панасевич (СШ №2) та Володимир Крамар (СШ №1), в конкурсі «Краєзнавство рідного краю та України» перемогу у двох вікових категоріях отримали учні СШ №2 Вероніка Панасевич, Марія Савченко, Роман Гурський, Ксенія Шоломіцька. А найкраще виконували пісню на туристичну тематику юні туристи з СШ №3 та СШ №2.

 За сумою балів, здобутих в усіх змаганнях та конкурсах третє місце зайняла команда СШ №3, друге місце-команда СШ №1, а школою-переможцем у двох вікових категоріях стала НВК «СЗШ №2-гімназія».

Ці змагання з прикладного туризму проводились після 12-річної перерви, ініціатором та організатором яких став новий керівник БУТу, майстер спорту з туризму Василь Петранівський, який вручивши юним туристам-краєзнавцям грамоти за відповідні місця, закликав учнів до нових подорожей, любити та берегти свій рідний край і природу та пообіцяв усім учасникам змагань на День туриста, який будемо відзначати 27-го вересня, організувати справжній туристичний похід із спорядженням та ночівлею.

Григорій Долик, керівник спортивної частини змагань

Оголошення

Спортивний комплекс ГКК «Карпати» пропонує наступні послуги для жителів та гостей міста-курорту:

- сауна (басейн), 60 хв. – 40 грн.    

- тренажери, 30 хв. – 20 грн.

- спортивні аматорські змагання з більярду, інструктаж інструктора, 60 хв. – 40 грн.

- настільний теніс, 60 хв. – 25 грн.

- великий теніс 60 хв. – 70 грн.

- оренда спортивного залу (мініфутбол, волейбол, боротьба і т. п.) для професійних команд, 60 хв. – 200 грн.

- оренда спортивного залу (мініфутбол, волейбол, боротьба і т. п.) для непрофесійних команд, 60 хв. – 120 грн.  

Діти до 14 років користуються пільгами (50%) при оплаті.                    

Вартість абонементу (басейн, сауна) на 12 відвідувань (60 хв.): для дорослих – 360 грн., для дітей – 180 грн.

Адреса: м. Трускавець, вул. Карпатська, 2, тел. (03247) 6-24-41.

 Создан 04 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником