Трускавецький вісник № 78 (621) від 7 червня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 78 (621) від 7 червня 2013 р.

07.06.2013 

У номері: «Дольче віта» гостинно запрошує; Роман Шелемей поспілкувався з бориславськими журналістами; Микола Гук говорив неправду.

Новини Трускавця та регіону

Апеляційний суд підтвердив: Микола Гук говорив неправду

Як інформує наше джерело, 3 червня у м. Львові відбулося засідання Апеляційного суду за позовом екс-кандидата в народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу № 121 Миколи Гука проти голови ТМО Партії регіонів Лева Грицака. Микола Гук був незгідний з рішенням суду першої інстанції (Дрогобицького міськрайонного суду), який зобов’язав його виплатити Леву Грицаку 1 тисячу гривень компенсації.

Нагадаємо, що під час виборчої кампанії 2012 року Микола Гук неодноразово публічно висловлював твердження образливого характеру та неправдивого змісту стосовно голови ТМО Партії регіонів та генерального директора ГКК «Карпати» у Трускавці Лев Грицак. Також у газетах «ГУК!» було вміщено ряд публікацій відверто наклепницького, провокативного та замовного характеру, які паплюжили честь та гідність колишнього мера Трускавця та керівника господарюючої структури в місті-курорті. Кандидат М. Гук дозволив собі те, чого ще ніколи не було в місті-курорті – він разом зі своїми молодчиками прийшов пікетувати під стіни оздоровниці (та ще в сонний час) і здійснив провокацію з показовим киданням у себе яйцем провокатором з його команди (який приїхав під «Карпати» спільно з тодішнім кандидатом).

Дрогобицький міськрайонний суд взяв до уваги аргументи обидвох сторін, а оскільки Микола Гук пробував ухилитися від відповідальності, посилаючись, що він говорив алегоріями та натяками, то визнав пана Гука винним у поширенні неправдивої інформації. Тепер Львівський Апеляційний суд залишив це рішення в силі. Під час судового засідання Микола Гук говорив, що Лев Грицак і так небідна людина і навіщо йому ця тисяча гривень?

В той же час подейкують, що потужну та дорожезну виборчу кампанію Миколи Гука 2012 року фінансував і міський голова Трускавця Руслан Козир. Принаймні на користь цієї гіпотези свідчить факт, що піар-кампанію екс-мера Дрогобича проводили ті ж самі громадяни Російської Федерації, мешканці Санкт-Петербурга, що і для Р. Козира в 2008-2010 роках. Оскільки призначенням Миколи Гука було відбирати голоси у кандидата від об’єднаної опозиції «Батьківщина» Романа Ілика, то вимальовується цікава схема – представник «Фронту змін» у місцевій раді фінансує прихованого провладного кандидата. Дивує і те, чому спецслужби України, зокрема Служба безпеки України, не зацікавляться фактом вільного здійснення агітаційної кампанії на території України представниками іноземної держави. Адже не виключено, що тут може пахнути і шпигунством, адже все-таки мер міста Трускавець є посадовою особою і має доступ до державної таємниці (ще й немалу надбавку до досить солідної заробітної платні за такий доступ).

Власна інформація

“Dolce vita” гостинно запрошує

Кількість охочих попробувати не лише смачну, але й вишукану їжу, зростає. Помаленьку Україна наближається  до Європи в тому плані, що такі універсальні європейські страви як піца, паста, різотто чи равіолі є в нашому меню не лише вряди-годи, а фактично майже щодня. Особливо коли до тебе приходять гості і то такі, котрих хочеш почастувати від душі, то ж не будеш сідати чистити бульбу чи діставати із слоїка торішню квашену капусту. На щастя, тепер і в Трускавці можна просто зателефонувати і замовити, для прикладу, піццу додому.

Піццерія “Dolce vita”, яка знаходиться в нашому місті-курорті за адресою вул. Героїв УПА, 11 (приміщення під центральною поштою), вже давно здобула хорошу славу як серед трускавчан, так і вибагливих відпочивальників. Хоча заклад громадського харчування відкрився два роки тому (в 2011), та вже встиг стати достатньо відомим. Фактично у Трускавці є дві варті уваги піццерії, про які жодного разу не доводилося чути якихось негативних відгуків – це «Дворик Лева» та вже вище згадувана “Dolce vita”. В “Dolce vita” Вам запропонують понад 30 видів піцци, морозиво на будь-який смак, різноманітні італійські страви та страви європейської кухні. Піцца з доставкою додому – ця послуга користується щораз більшою популярністю – розповідає нам адміністратор “Dolce vita”.

Одночасно “Dolce vita” може вмістити 60 відвідувачів. Та їх кількість коливається в залежності від сезону та інших чинників. Але завжди тут подбають про кожного клієнта, з турботою та увагою поставляться до відвідувача – як і водиться в європейських закладах такого високого рівня.

Цьогоріч День журналіста представники близько десятка трускавецьких видань різноманітного плану вирішили зустріти у власному колі, не обтяжуючи себе присутністю влади чи якихось політичних сил. І в цьому знайшли розуміння та підтримку адміністрації “Dolce vita”, за що їм щира подяка. Щира розмова людей, які працюють в різних жанрах та мають різні політичні вподобання, стала можливою завдяки “Dolce vita”. Спілкування – це фактор, який об`єднує, завдяки якому можна попередити багато непорозумінь чи навіть конфліктів. І тому розмова про своє, професійне, є такою потрібною, а тим більше у Трускавці, місті, де є різні групи впливу і різні ЗМІ, які представляють ті чи інші інтереси. Та попри все, Трускавець відзначається власне журналістською толерантністю і не в останню чергу завдяки тому, що «акули пера та мікрофону» з повагою ставляться одне до одного, вміють не лише слухати своїх шефів та босів, але й колег-журналістів із протилежного, інколи «ворожого» обозу.

І чи не тому розмова між нами, представниками таких різних трускавецьких видань, була щирою та невимушеною, що цьому сприяла сама обстановка в “Dolce vita”. Признаюся чесно – особисто я в “Dolce vita” буваю не вперше, часто заходжу туди з дітьми на морозиво (до речі, виготовлене власними силами, натуральне та смачнюче-пресмачнюще), і хоча являюся прихильником традиційної української кухні, та інколи хочеться і чогось з середземноморської. Гадаю, що той, хто ще ніколи не бував у “Dolce vita”, повинен обов`язково піти та попробувати «солодкого життя» - саме так з італійської перекладається назва закладу, яку, як бачите, в цій статті не відмінюємо.

Тож від імені редакції Інтернет-видання «Трускавецький вісник» висловлюю щиру вдячність піццерії “Dolce vita” за гостинний прийом! Гарних Вам клієнтів та щедрих доходів!

Володимир Ключак

P.S. Принагідно редакція “Трускавецького вісника» щиро дякує міському голові Борислава Володимиру Фірману та адміністрації відпочинкового комплексу «Крутогір» на Мражниці за увагу до журналістської спільноти регіону. В особі Володимира Стаховича та його команди маємо приклад, що навіть люди, причетні до організації «Фронт змін», можуть бути нормальними та порядними людьми, які не лише критикують пресу, але вміють і вислухати, а що головніше – почути.

Також хочемо подякувати за всі вітання з нагоди свята на адресу нашої редакції від колег та зичливих нам людей з Трускавця, Дрогобича, Борислава та Стебника, а також за теплі слова, які ми почули від представників Дрогобицької райдержадміністрації. Окрема подяка податківцям та представникам правоохоронних органів.

«Трускавецький вісник» є некомерційним виданням, яке працює для людей і задля розвитку в Україні громадянського суспільства. Нелегко робити так багато суто на громадських засадах, тим більше що замість вдячності часто чуєш безпідставні образи чи безглузде критиканство. Але як полюбляла говорити свята Мати Тереза, «люди недосконалі і все ж люби їх»…

 

Роман Шелемей поспілкувався з бориславськими журналістами

Вчора, 6 червня, розпочався візит до м. Борислава Президента польського міста Валбжих Романа Шелемея. Ці два польське та українське міста перебувають у хороших партнерських стосунках вже не один рік, а причиною глибокої дружби є факт, що у Валбжиху проживає значна кількість уродженців та жителів Борислава довоєнного періоду, а також їхніх нащадків.

Міський голова Валбжиха признався, що він вперше не лише в Бориславі, але і в Україні в цілому, та що побачене перевершило його сподівання. Майже в кожній фразі мер Валбжиха акцентував на тому позитиві, який він тут побачив, а також на безумовній європейськості нашого краю.

Роман Шелемей поінформував присутніх журналістів, що у Валбжиху діє Вища професійна школа, в якій мешканці України, які мають Карту Поляка, можуть навчатися на безкоштовній основі, причому як на гуманітарних, так і на природничих спеціальностях. Мер польського міста висловив задоволення зі співпраці між містами-партнерами у освітній та культурній галузях, а також висловив побажання поділитися досвідом щодо залучення зовнішніх коштів для вирішення внутрішньоміських проблем. Міський голова Борислава Володимир Фірман сказав, що щиро заздрить польським побратимам, які, для прикладу, на вирішення проблеми однієї лише котельні мають 3 мільйони Євро дотацій. Спільними для Борислава та Валбжиха є питання постпромислових відходів та екологічні питання. Безробіття у Валбжиху теж є проблемою, адже воно дещо вище від середньостатистичного в Польщі.

Відповідаючи на запитання нашого кореспондента про інвестиційну привабливість нашого краю та можливість польських інвестицій у регіон, Роман Шелемей був досить обережним. «Легких шляхів вирішення проблем немає, а Валбжих так само, як і Борислав, потребує інвесторів», - зазначив Президент цього польського міста. Водночас Роман Шелемей пообіцяв, що інформацію про Борислав та Україну він донесе до підприємницьких кіл Нижньої Сілезії (частина Польщі, де знаходиться Валбжих, назва регіону).

Також Роман Шелемей передав бориславцям вітання від «бориславяків» з Валбжиха, від Товариства Приятелів Дрогобицької Землі, та особисто від уродженця Борислава, жидівського професора Шеваха Вайса, який завершує роботу над книгою «Takie buty z cholewami» («Такі чоботи з халявами»). Сподобалося пану Шелемею не лише у Бориславі, але і у Львові («типово європейському місті») та Трускавці. Мер Валбжиха відзначив ініціативність наших людей, особливо у підприємницькому середовищі, творчий та неординарний підхід і зауважив, що санаторних закладів такого високого рівня, як у Трускавці, у Європі треба ще пошукати.

На закінчення зауважимо, що Роман Шелемей у політиці є новою особистістю – все своє свідоме життя він пропрацював лікарем, а згодом головним лікарем, на відмінно закінчив Вроцлавський медичний університет, очолював одну з десятка кращих клінік у Польщі, а президентом Валбжиха став два роки тому. Одразу після зустрічі з журналістами мер Валбжиха у супроводі мера Борислава поїхав подивитися на колишній польський костел святої Варвари (тепер тут греко-католицька церква святої Анни та Паломницький центр з великою колекцією мощей святих), зустрінеться він із польською спільнотою Борислава, яка є досить чисельною та представницькою. Зустріч відбуватиметься в Палаці культури нафтовиків.

Володимир Ключак

 Создан 07 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником