Трускавецький вісник № 79 (622) від 11 червня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 79 (622) від 11 червня 2013 р.

11.06.2013 

У номері: Короткі новини з Дрогобича; Освячено камінь під будівництв нової церкви у Трускавці; Стовідсотково натуральний Олексій Радзієвський; Кримінальні новини; Програма святкування Дня міста у Трускавці; Спортивні новини.

Новини Трускавця та регіону

За фактом різанини на АЗС у Трускавці відкрито кримінальне провадження

Як інформує ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області, вранці 9 червня у приймальне відділення Трускавецької міської лікарні доставили 44-річного мешканця Дрогобицького району, приватного підприємця, з проникаючою раною черевної порожнини. Сьогодні в реанімаційному відділенні медики борються за його життя.

Як повідомив начальник Трускавецького міськвідділу міліції Іван Малиш, близько 3.00 години на території однієї з автозаправних станцій міста Трускавець до чоловіка, який стояв біля автомобіля, підійшов 27-річний місцевий житель. Молодик, будучи напідпитку, попросив у водія 20 гривень. Однак, отримавши у відповідь відмову, наніс останньому удар ножем у живіт, спричинивши тілесні ушкодження у вигляді  колото-різаної рани черевної порожнини.

Відомості про факт спричинення тілесних ушкоджень внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження).

27-річного молодика затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення. Наразі він утримується в ізоляторі тимчасового тримання Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області.

В напрямку до Орова будується лісова дорога

За інформацією керівника Дрогобицького лісового господарства Василя Матяшовського, працівники цього підприємства продовжують посадку лісових культур. Із запланованих 110 гектарів висаджено 84 га, також продовжуються роботи по будівництву лісових доріг – в напрямку до села Орів вже прокладено більше півтора кілометри. Про це інформує відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА.

Значення лісових доріг переоцінити складно. Окрім того, що вони необхідні при заготівлі та транспортуванні деревини, лісові “артерії” мають також лісогосподарське, протипожежне та соціальне значення, адже сполучають віддалені села і водночас зменшують відстань між ними. Крім того в лісах є багато стиглих і перестійних насаджень, які недоступні для господарського використання через відсутність доріг.

У Дрогобичі зводять нові житлові квартали

Цього року у місті завершать будівництво кварталу житлової забудови на вул.Шептицького - у червні буде введено в експлуатацію 24-х квартирний житловий будинок № 12 на вул. Шептицького, загальною площею 1413 кв.м. А у вересні планується ввести в експлуатацію 32-х квартирний житловий будинок на вул. Грушевського – Стрийській загальною площею 2816 кв.м.

За програмою «Доступне житло» продовжується будівництво 144 квартир у 216-ти квартирному житловому будинку № 27 (по генплану) на вул. Є.Коновальця, 72 з яких них буде здано у 2014 році.

Крім того, Дрогобичани отримали дозволи на індивідуальні житлові забудови: це 65 земельних ділянок на вул. Шептицького та 58 земельних ділянок – на вул. Наливайка. До кінця цього року планується завершити облаштування інженерних мереж і споруд (газ, вода, каналізація, трансформаторна підстанція, дорожнє покриття) для індивідуальної забудови на вул. Шептицького, тож наступного року мешканці зможуть розпочати будівництво своїх домівок.

Та враховуючи численні звернення мешканців про надання ділянок для житлової забудови, відділ архітектури Дрогобицької міськради розпочав підготовку документації зі створення ще кількох житлових кварталів на вулицях: Котляревського, Самбірській, Шептицького та Горішня Брама. За попередньою інформацією, буде видано 200 дозволів на індивідуальну житлову забудову.

Під час прийняття грошової оцінки врахуємо інтереси підприємців

Завершується виготовлення нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Дрогобича, яка вступить в дію 1 січня 2014 року. Оскільки, з моменту розроблення технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки земель м. Дрогобича пройшло п’ять років, Дрогобицькою міською радою розпочато виготовлення нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Дрогобича, яка відповідно до діючого законодавства буде введена в дію з 1 січня 2014 року. Базова вартість одного квадратного метра земель м. Дрогобич з врахуванням регіональних факторів буде становити 211,36 грн.

Якщо врахувати, що у 2008 р. базова вартість одного кв. м. землі в м.Дрогобичі становила 200,87 грн., то з врахуванням індексу інфляції (1,22) станом на 01.01.13р. базова вартість одного кв. м. землі в м. Дрогобичі становить 245,06 грн., тобто міська влада йдучи на зустріч суб’єктам господарювання готова встановити таку нормативну грошову оцінку земель м. Дрогобича, яка не тільки сприятиме надходженню до міського бюджету, але і буде враховувати інтереси малого та середнього бізнесу.

«При встановленні нової грошової оцінки ми не приймали рішення виключно з позиції максимального наповнення бюджету. Нашою метою було підтримати у нелегкий час підприємців та знизити податковий тиск на них», - зазначив О.Коростельов, - «Основна ідея влади – створити максимально сприятливі умови для розвитку бізнесу та збільшення кількості нових робочих місць. В свою чергу ми також розраховуємо на те що суб’єкти господарювання м. Дрогобича будуть вчасно переукладати договори оренди земельних ділянок по новій нормативно-грошовій оцінці земельних ділянок, що сприятиме стабільному надходженню коштів до місцевого бюджету.

Бюджет Дрогобича отримує більше коштів від реклами

Якщо за 5 місяців 2008 р. надходження до бюджету від розміщення реклами становили 47,5 тис. грн., то у 2013 р. місто отримало 99,7 тис. грн.

У місті триває робота по впорядкуванню розміщення рекламних засобів на території міста. Для цього створено відповідну комісію, яка контролює зовнішній вигляд рекламоносіїв та їх відповідність законодавству, а також інвентаризує усі наявні рекламоносії, аби ще збільшити надходження до міського бюджету. Таким чином до міської казни Дрогобича протягом 2013 р. від реклами планується отримати 235 тис. грн.

Мешканцям Дрогобича спростять доступ до службовців

Незабаром у місті почне діяти центр надання адміністративних послуг, який суттєво спростить життя нашим громадянам. На виконання Закону України «Про адміністративні послуги» розпочато створення центру надання адміністративних послуг. Тут будуть вести прийом громадян представники різних державних органів (пожежна служба, держсанепідемстанції, держземагенство, інспекція архбудконтролю та інші). Саме ж приміщення центру буде обладнано кількома відокремленими кімнатами та облаштовано за найвищими стандартами.

Такий центр створюється з метою надання консультацій та роз’яснень замовникам у сфері адміністративних послуг, надання вичерпної інформації та необхідного переліку документів для отримання послуг, прийняття, реєстрації та видачі відповідних документів. Подібний центр вже діє у Кривому Розі. У ньому працюють спеціалісти, що надають послуги за 36 основними напрямками, зокрема, йдеться про земельні питання, архітектуру, санепідемслужбу, державних реєстраторів, відділ комунальних ресурсів, захист прав споживачів, представників усіх підприємств житлово-комунального господарства тощо.

У Дрогобичі на початковому етапі надаватимуть послуги за такими основними напрямками: містобудування та архітектура, земельні питання, житлово-комунальні питання, соціальні послуги (видача допомог, присвоєння звання матерів-героїнь, визнання батьківських прав тощо), видача документів дозвільного характеру та інші.

У Дрогобичі активно ремонтують дороги

Понад 20 дрогобицьких вулиць буде оновлено цього року. Як повідомив перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростельов під час прес-конференції, частину робіт вже виконано.

На сьогодні проведено поточний ремонт вулиць Стрийська, Грушевського, 22 Січня, В.Великого (біля автовокзалу) та Бориславської. Вартість робіт становила майже 500 тис. грн.

Частина вулиць потребує капітального ремонту, тому міська влада спрямувала всі сили саме в цьому напрямку. На сьогоднішній день триває капітальний ремонт вулиць Козловського, Сахарова та Привокзальної на загальну суму 1,669 млн. грн. Окрім цього, заплановано капітально відремонтувати вулиці: Горішня Брама (994 тис. грн.), Чапельського (612 тис. грн.), В.Великого (939 тис. грн.), П.Орлика (728 тис. грн.).

Актуальним залишається питання приведення до належного стану центральних вулиць міста. Так, минулого року капітального ремонту зазнала вул. І. Франка, а вже у липні 2013р. його буде розпочато на одній з центральних вулиць - вул. Л. Українки. Сума виділених коштів складає 3,5 млн. грн.

Окремою статтею виділено 700 тис. грн. на капітальний ремонт тротуарів на названих вулицях.

Окрім того, заплановано провести поточний ремонт вулиць Війтівська гора, Жупна, Маріїнська, Залісся, Б.Лепкого, Самбірська, Індустріальна, Л. Курбаса, Є. Коновальця, Гончара на загальну суму 1 млн. грн.

Великим досягненням є вирішення ще однієї проблеми, пов’язаної зі станом доріг - незабаром реконструкція очікує на вул. Самбірську. Адже, після численних звернень міського голови та міської ради до Кабінету міністрів та Укравтодору, 27 травня 2013 року було прийнято Розпорядження № 330-р про передачу у Державну власність частини вулиці Самбірської (довжиною 2,7 км). Це дозволить напряму фінансувати утримання цієї вулиці з державного та обласного бюджетів.

Житлові будинки Дрогобича в очікуванні ремонтів

Понад 2,6 млн. грн. витратять до кінця року на ремонт дрогобицького житлового фонду.

Як інформує прес-служба виконкому Дрогобицької міської ради, на капітальний ремонт рулонних дахів витратять 945 тис. грн. Капітальний ремонт шатрових дахів обійдеться в 277 тис. грн. Системи внутрішніх будинкових інженерних мереж капітально відремонтують на 199 тис. грн. Розпуск внутрішньо будинкового обліку електроенергії по квартирах коштуватиме місту 323 тис. грн, а капітальне відновлення ліфтів - 593 тис. грн.

Відомо, що активна діяльність ОСББ – це запорука успішного господарювання у місті, а підтримка влади у вирішенні їх проблем відіграє суттєву роль. Тому, завдяки старанням міського голови вперше у рамках бюджетних витрат передбачено фінансову підтримку об’єднань співмешканців багатоквартирних будинків, а саме 200 тис. грн. на капітальний ремонт м’яких покрівель ОСББ та 140 тис. грн. на капітальний ремонт шатрових дахів ОСББ.

Новий ринок Дрогобича готовий на 90%

У місті триває будівництво критого ринку по вул. П.Орлика, яке планується завершити до вересня 2014 року.  Будівництво нового торгового комплексу здійснюється компанією-інвесторм ТзОВ «АРТ БУД Л», яка займається будівництвом готелів, торгово-розважальних комплексів у Європі та США. Сума інвестицій складає близько 28 млн. грн., а ступінь готовності на сьогодні становить 90%. Ринок передбачає будівництво 447 торгових місць площею від 5 до 20 кв.м., вартість яких коливатиметься від 1100 до 2400 у.о. за кв.м.

Варто зазначити, що в ході реалізації цього проекту виникли деякі непорозуміння. Справа у тому, що будівництво критого ринку передбачає також спорудження парковки на 160 паркомісць, яка повинна бути розміщена безпосередньо біля будівлі. Сьогодні ця територія – місце праці для 210 підприємців. Більшість із них готові зайняти місце у новозбудованих комфортних приміщеннях. Для тих же, хто з різних причин не має такої можливості, міська влада посилено шукає місце для здійснення торгівлі. «Найближчими днями ми знайдемо вихід із цієї ситуації та вирішимо проблему. У жодному випадку ми не залишимо цих людей на вулиці, адже знаємо, що таке торгове місце нерідко є єдиним джерелом доходу їх сімей», - зазначив міський голова О.Радзієвський на одній з нарад. Тож точну дату відкриття нового торгового центру – критого ринку у Дрогобичі буде визначено після задоволення інтересів підприємців та спорудження парковки.

Окрім того планується побудувати ще один критий ринок на 380 місць площею від 9 до 40 кв.м. Особливість цього проекту полягає у створенні кооперативу, засновником якого будуть самі підприємці та КП «Дрогобицький ринок». Кооператив візьме в суборенду земельну ділянку та виступатиме замовником будівництва, а після його завершення підприємці (пайовики) стануть власниками своїх торгових місць.

Розпочато створення Індустріального парку у Дрогобичі

«Інвестиційна привабливість Дрогобича зростатиме з кожним роком. Надію на це дає Індустріальний парк, який почали реалізовувати у нашому місті», - повідомив перший заступник дрогобицького міського голови Олександр Коростельов.

Розпочалося фінансування проекту «Створення Індустріального парку в м.Дрогобичі». Бюджет проекту складає 575,489 тис. грн., з них 400 тис. грн. забезпечує Федерація Канадських муніципалітетів.

Перший етап, який фінансує канадська сторона, передбачає виготовлення проектної документації на кільцеву дорогу по вул. Наливайка та інвентаризацію прилеглих до вулиці земельних ділянок загальною площею 80 га. Основна мета реалізації проекту – створення зони, привабливої для відкриття нового бізнесу.

Практично всі дрогобицькі маршрутки будуть обладнані GPS

У майже 100-тисячному місті завершують встановлення GPS навігації на громадському транспорті. Як повідомив перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростельов, незабаром пристрої вмонтують в усі автобуси.

До кінця червня 2013 року буде обладнано всі автобуси, які працюють на маршрутах міста. Вартість встановлення навігатора - 1500 грн., та щомісячний платіж за його обслуговування – 50 грн.

«Це дозволить контролювати дотримання графіків та схем руху. Перебуваючи у стінах адмінбудинку ми зможемо спостерігати за кожним маршрутним таксі в реальному часі», - зазначив О.Коростельов. Подібна інновація дозволить покращити транспортне обслуговування у місті, а також зменшить кількість невдоволених громадян. «Більше не буде приводів для скарг мешканців, водії маршрутних таксі будуть зобов’язані точно притримуватись графіку руху, а наші фахівці зможуть цей процес контролювати», - повідомив перший заступник міського голови Дрогобича.

У дитсадках Дрогобича встановлять енергоощадні вікна

Цієї зими дрогобицьким дітям буде тепліше, адже вікна у садочках замінять на сучасні та енергоощадні. Про це інформує прес-служба місцевого виконкому.

За словами першого заступника міського голови, нелегко добути кошти на місто Дрогобич. «Але завдяки нашим колегам – голові депутатської комісії Львівської обласної ради М.Задорожному та депутату обласної ради Т.Курчику вдалося за засіданні комісії прийняти рішення про виділення коштів. Дуже приємно, що першу заміну проведуть саме у садочках», - і це, як зауважив О.Коростельов, лише початок, бо влада Дрогобича має чимало проектів із заміни вікон на енергоощадні і не лише з міського та обласного бюджету.

Вікна замінять у ДНЗ №11 (вул.Зварицька), №12 (вул.Чмоли), 27 (вул.Чорновола) і 28 (вул.Бориславська). Також енергозберігаючі віконні конструкції встановлять у Народному домі ім. І.Франка у Дрогобичі.

Загальна вартість проектів складає 578,1 тис.грн. Співфінансування розподілиться наступним чином: кошти обласної ради – 50%, внесок Дрогобицької міської ради становитиме 45%, інші кошти – 5%.

У Дрогобичі продовжиться будівництво об’єктів за рахунок бюджетних коштів

Важливо, що цьогорічні роботи по замощенню Площі Ринок бруківкою проведуть повністю за кошти державного бюджету. Як зауважив перший заступник міського голови О.Коростельов, отримати кошти від держави було непросто. Однак, завдяки неодноразовим відрядженням міського голови Олексія Радзієвського до Верховної Ради України та Кабінету міністрів, а також тривалому лобіюванню цього проекту, Дрогобич отримає майже 3,5 млн. грн. Роботи з реконструкції Площі розпочнуть у липні.

Важливим питанням для Дрогобича є водопостачання та каналізування мікрорайону «Млинки». І якщо на сьогоднішній день на території району водопровід уже прокладено, то роботи з каналізування ще не розпочато. Та в результаті наполегливої роботи міського голови Дрогобич отримав шанс на фінансування проекту з Державного бюджету, а це у свою чергу дасть змогу розпочати роботи вже цього року.

Окрім того, у Дрогобичі провели тендер з реконструкції стадіону «Галичина» на вул. Спортивній, 2. Вартість робіт становить 11 млн. грн, цього року планується виділити 7,13 млн.грн. Варто зауважити, що фінансування проекту буде проведено виключно за кошти Державного бюджету, а роботи розпочнуть уже в другій половині червня. Тож до кінця цього року реконструкцію стадіону буде майже завершено.

На даний час розглядається питання по виділенню коштів на завершення будівництва ЗОШ № 5 на вул. Зварицькій та басейну ДЮСШ на вул. Сахарова. Їх фінансування не підтримали у Львівській облдержадміністрації, але після неодноразового звернення керівництва міста до Міністерства регіонального розвитку, ЛОДА планує переглянути поданий перелік об’єктів, що будуть фінансуватися за кошти Державного Фонду регіонального розвитку.

Дрогобицький солевиварювальний завод повернули державі

Проблемний завод у Дрогобичі знову повернули у державну власність. Про це повідомив на прес-конференції перший заступник дрогобицького міського голови Олександр Коростельов.

У квітні цього року завершився термін дії договору оренди Дрогобицького солевиварювального заводу. Орендар заводу – ДП «Галка-Дрогобич» заборгував до Державного бюджету за оренду майна 700 тис.грн. та ще близько 1 млн.грн. до міського бюджету. Тож, аби уникнути закриття та ймовірного банкрутства найстарішого солевиварювального заводу Європи, 6 червня Наказом Міністра агропромислової політики створено ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод». Директором підприємства призначено Йосипа Дяківа. Зараз триває процес підписання актів передачі майна від орендаря до новоствореного підприємства.

Власна інформація

Трускавецьке КП оштрафували за порушення антимонопольного законодавства

На виконання доручення Антимонопольного комітету України Львівським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України проводиться дослідження регіональних ринків ритуальних послуг.

На даний час завершено перевірку КП «Парк Курортний» (м. Трускавець). У процесі перевірки встановлено, що КП «Парк Курортний» обмежило споживачів ритуальних послуг щодо можливості копання могили ручним способом необхідної довжини, встановивши тариф лише на копання могили екскаватором довжиною 2 м. Тому, споживачі, які мають на меті замовити послугу копання могили ручним способом довжиною 2,4 м, 1,6м, та 1,1м, не мають альтернативи для її отримання, а отже змушені замовляти послугу копання екскаватором довжиною 2 м та сплачувати за встановленим на цю послугу тарифом. Про це повідомляє прес-служба Львівського обласного територіального відділення АМК України

Львівським обласним територіальним відділенням АМК України накладено штрафні санкції на КП «Парк Курортний» та зобов’язано усунути порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Також Львівським обласним територіальним відділенням АМК України проводиться перевірка діяльності МКП «Житловик» (м. Мостиська) та МКП «Житлово-комунальне управління» (м. Миколаїв).

ЗІК

16 червня – День міста Трускавця. Програма заходів

Святкові урочистості розпочнуться 14 червня спортивно-розважальними іграми «Веселі старти», у яких візьмуть участь школярі пришкільних відпочинкових таборів. Змагання розпочнуться об 11.00 год. в ДЮСК «Спортовець».

14-16 червня – відкритий турнір з тенісу серед дорослих у парному розряді (ДЮСК «Спортовець»). Початок о 15.30 год.

15-16 червня у ДЮСК «Спортовець» пройдуть змагання з особистої першості міста з настільного тенісу. Початок о 10.30 год.

15 червня – легкоатлетичний пробіг вулицями міста за участі міського голови. Початок о 12.00 год.

16 червня у рамках святкових заходів на майдані Незалежності біля музею історії міста-курорту відбудуться майстер-класи народних умільців Львівщини, а в курортному парку санаторно-курортні заклади міста презентуватимуть свою діяльність Виставкою квітів. Початок о 12.00 год.

У цей же час на спортивних майданчиках курортного парку проходитимуть змагання зі стрітболу серед юнаків та турнір з шахів (початок о 12 год.).

Урочиста академія розпочнеться о 16.00 год. в кінотеатрі «Злата» (вул. Шевченка, 36). Виступ міського голови, гостей з міст-побратимів, вітання з Днем медика та ювілеєм міста-курорту, вручення грамот міського голови, відзначення кращих працівників комунальних підприємств та медичних закладів

З 17.00 до 18.00 год. на центральній сцені (майдан Незалежності) виступлять вихованці дитячої школи мистецтв, Будинку учнівської творчості та дитячого сектору Народного дому.

З 17.00 до 17.30 год. – Парад вишиванок, молодіжна хода вулицями міста (вул. Суховоля – майдан Незалежності).

18.00 – 18.30 год. – Концерт народної музики  (НАНІ «Галичани»).

18.30 – 19.00 год. – Трускавцю – 186 років. Урочиста частина. Виступ міського голови, гостей з міст-побратимів, вітання з Днем медика та Днем міста.

19.00 – 20.30 год. – Концерт артистів Львівської обласної філармонії (Володимир Окілко, Петро Радейко, Наталя Марківська (солісти Львівської опери), академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок».

20.30 – 22.30 год. – Концерт за участі Назара Савко, львівського співака-виконавця і композитора, учасника телевізійного вокального шоу «Голос країни - 2», «Zоряни» - українського поп-рок гурту, лідером якого є Зоряна, фіналістка проекту «Свіжа кров» на каналі М1.

22.30 год. – Святковий феєрверк.

Офіційний сайт Трускавецької міської ради

Інформує ДЮСК «Спортовець»

З метою популяризації фізичної культури, спорту, олімпійського руху, пропаганди здорового способу життя серед дітей Трускавця та з нагоди відзначення Дня заснування Міжнародного олімпійського комітету (23 червня) у дитячо-юнацькому спортивному клубі «Спортовець» 7 червня 2013 року проведено змагання з волейболу серед дівчат пришкільних відпочинкових таборів міста. Організатори змагань - відділ освіти та відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради. Безпосереднім проведенням змагань займалась суддівська бригада з числа тренерів відділення волейболу ДЮСК «Спортовець». Головний суддя – Ігор Гургула (заступник директора ДЮСК).

Змагання пройшли у дружній атмосфері, учасників змагань підтримували всі учні та вчителі з пришкільних відпочинкових таборів м. Трускавця, а переможцями волейбольного турніру стали дівчата з «Веселки» (СЗШ №1). ІІ місце виборола команда «Первоцвіт» (НВК «СЗШ№2-гімназія»). ІІІ місце у команди «Промінчик» (СЗШ №3).

На черзі – спортивні змагання серед учнів пришкільних відпочинкових таборів міста:

- 14 червня 2013 року з 11.00 год. спортивно-розважальні ігри «Веселі старти»;

- 17 червня 2013 року змагання з плавання: 10.30 - 11.30 - серед учнів 2-3 класів; 11.30 -12.30 - серед учнів 4-5 класів; 12.30 -13.30 - серед учнів 6-8 класів.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

Стовідсотково натуральний Олексій Радзієвський

Наприкінці квітня цього року Європейська Бізнес Асамблея у Оксфорді (Велика Британія, ЕБА) надала кримським виноробам високу оцінку. Вина Криму відмічено номінацією «100% натуральні». Що це за організація і яке відношення вона має до нашого очільника міста добродія Радзієвського? Читаємо на сайті міськради сенсаційну новину: «Комітет експертів Європейської Бізнес Асамблеї (EBA, Оксфорд, Великобританія) рекомендував місто Дрогобич та міського голову Олексія Радзієвського до нагородження Міжнародними винагородами «Best sity» і «Best mayor» (кращий топ-менеджнер в системі місцевого самоврядування та державного управління». Помилка у слові менеджер, - майже за Фрейдом… А тепер більш детально щодо цієї інформації. Сподіваюся, читачам це буде цікаво. І повчально.

Європейська Бізнес Асамблея створена 2004 року і є недержавною, тобто громадською, міжнародною організацією. Її очолює Генеральний директор EBA - Джон B.A.Неттінг, професор Оксфордського Університету Брукса. До речі, переважна більшість членів цієї громадської організації є власне випускниками університету. «Головна мета EBA –підтримка розвитку інтеграційних процесів в Європі, сприяння обміну досвідом та розвитку економічних, науково-освітніх, культурних зв’язків для створення контактів між різними країнами., сприяння розвитку економіки, науки та культури в Європі.

Серед міжнародних програм EBA, які охоплюють країни Центральної та Східної Європи - «Клуб ректорів Європи», «Форум для академічного співробітництва», «Конгрес бізнесових, наукових та культурних кіл», «Форум для мережі наукового співробітництва», «Європейська освіта», «Інвестиції у Східну Європу» та інші.

Серед міжнародних нагород EBA: «Європейський рівень якості» - за постійну роботу та прагнення досягти високої якості у відповідності до європейських стандартів, «Міжнародна Сократівська нагорода» - за інтелектуальний розвиток суспільства, «Краща ініціатива» - за професійні досягнення у підприємництві, «Об’єднана Європа» - за особистий внесок у розвиток європейської інтеграції.» Це інформація із сайту цієї громадської організації.

Вона має банк даних по виробниках з багатьох країн і свої представництва в десятках держав. В Україні її представляє Асоціація ділових кіл України (м.Харків), створена на базі Східно-Української академії бізнесу « для консолідації зусиль лідерів у сферах професійної діяльності на створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного виробництва, відродження духовності, піднесення народного добробуту» ( так стверджують її українські представники, - О.М.) Крім основних справ, Асамблея та Асоціація в Україні організовують зустрічі та нагородження керівників лідируючих підприємств і організацій. Для нагородження достойників існує певна процедура. ХТОСЬ має подати відповідне клопотання та рекомендації ( разом із пакетом «Історій успіхів» та досягнень кандидата) у НОМІНАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ЕБА. Як правило, це робиться через місії ЕБА. Клопотання подають освітні заклади, громадські організації, бізнес-структури тощо. І що суттєво, - НЕ ВЛАДА, Протекції претендентам можуть надавати й члени «Міжнародного клубу лідерів» (Оксфорд, структура при тій же ЕБА), який об'єднує бізнесменів високого рівня. Серед них є й впливові українські бізнесмени, переважно, однопартійці нашого мера.

Можливо саме тому серед «призерів» ЕБА на "European Awards Ceremony" ще у вересні 2008 року з’явилися такі одіозні «почесні професори» як пані Бережна ( сьогодні нардеп від ПР) та татуйований «підрахуй» добродій Ківалов? - «за зміцнення міжнародних відносин у сфері науки, освіти та бізнесу...».

Хто ж готував та подавав відповідні подання, рекомендації, аналітичні звіти щодо успішної діяльності Олексія Радзієвського? Це чомусь не вказано на офіційному сайті міськради. Натомість інформація на сайті, м’яко кажучи, дещо некоректна. Мовляв, ось така поважна європейська інституція помітила надзвичайні здібності мера Дрогобича і те, як наше місто під його керівництвом семимильними кроками крокує… Тут я й сам не знаю, що написати… Куди крокує?! Бо вже понад 30 років із болем спостерігаю за руйнацією колись успішного унікального міста, із славною історією, полікультурою та традиціями. Руйнацією з боку ВСІХ, без виключення, міських голів та їх ненаситних та недоброчесних «команд». Дехто, як добродій Радзієвський, робить це другу каденцію поспіль.

Місто не вмирає! Може це було головним аргументом, що саме такий «керовнік» має бути кращим «менеджнером»? Стовідсотково, - послідовний та «натуральний», чи не так? Послідовний, бо нічого не навчила нашого мера провальна ситуація із номінуванням на «кращого» в Україні. Тепер добивається європейського визнання, нібито воно закриє очі і вуха дрогобичанам на його бездарне, шкідливе для громади, господарювання. Не буду тут переоповідати про всі «успіхи» нашого достойника Радзієвського, - їх відчувають на власній шкірі тисячі дрогобичан. Зокрема, й ті, хто щиро віддав свій голос, аби місто мало порядного мера. Порядного, а не такого, що добивається марнославного визнання «за порядком нагороджувальних інституцій». А що буде, коли декілька десятків громадських організацій та й звернуться із відкритим листом до ЕБА, - про успіхи добродія Радзієвського та реальний стан речей у місті, яке буцімто поважні експерти відмітили як таке, що вражаюче потужно розвивається? Чи знову промовчимо, ковтаючи вкотре цинічну брехню наших владців про «пакращєння»? Це ЇХ покращення. Усіма способами. В тім числі й через оте термінове бездарне номінування.

Олександр Магльона

P.S. З часу надсилання допису було отримано інфо про те, як, за які кошти стають «номінантами» ЕБА українські спритники. Про це – незабаром.

Час закладати каміння

В суботу, 8 червня, між деревами в сквері на вулиці Івасюка лилися промені сонця та духовні співи. Тут, між будинками №9 та №11 відбулася світла духовна подія – освячення хреста на місці, де постане храм Преподобного Агапіта лікаря Печерського Української Православної Церкви Київського Патріархату. На урочисте освячення зібралися парафіяни церкви, мешканці сусідніх будинків, прихильні депутати Трускавецької міської ради, які підтримували отця Петра Потоцького на його нелегкому шляху виділення місця під храм. Хрест та камені храму, що будуватиметься, освятив Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Яків. Його Високопреосвященсво побажав настоятелю храму

отцю Петру Потоцькому сили і кріпості, бо хоч пророблена вже велика робота, попереду – власне зведення храму та ще більші труди.

Отець Петро в свою чергу у подячному слові відзначив, що коли Господь хоче допомогти, то посилає на зустріч людину, яка допомагає втілити Його волю. Першою такою людиною для парафіян церкви Преподобного Агапіта Печерського три року тому став тодішній міський голова Трускавця Лев Ярославович Грицак. Лев Грицак тоді вислухав молодого священика та домовився про місце під капличку, де отець Петро та парафіяни молилися до цього часу. А в скверику біля хреста на вулиці Івасюка Лев Ярославович вже як генеральний директор ГКК «Карпати» облаштував дитячий майданчик, щоб матерям та наймолодшим вірним було затишно в цьому місці.

Та далі влада змінилася і подальша дорога до храму справді була довгою. Спершу вірні обходили оселі трускавчан, що проживають у районі вулиці Івасюка, і питалися їх думку щодо будівництва Православної Церкви в житловому мікрорайоні. Пізніше були ходіння до влади, колективні походи на сесію та громадські слухання. Депутати на сесії Трускавецької міської ради то зважали на прохання парафіян, які приходили на засідання разом зі священиком отцем Петром Потоцьким, і давали дозвіл на розробку технічної документації на відведення земельної ділянки під будівництво церкви, то потім виконком не давав дозволу на розробку детального планування забудови території – мовляв, усталений житловий квартал, храм та й дзвони заважатимуть мешканцям…

Та дорогу долає той, хто йде. І громада Української Православної Церкви Київського Патріархату разом зі своїм настоятелем отцем Петром в єдності та терпінні пройшла цей нелегкий шлях. І ось прийшов час закладати та освячувати каміння храму Преподобного Агапіта лікаря Печерського УПЦ КП.

Агапіт Печерський був одним з найвідоміших фахівців у галузі медицини, яка народжувалася в ХІ ст. в Київській Русі. Його мощі вже 9 століть лежать у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. Зціляв він молитвою та травами, здебільшого внутрішні хвороби. Відомо, що чернець читав твори Гіпократа та Галена грецькою мовою. Його ім`я Агапіт в перекладі з грецької означає "божественна любов". Це вища любов, це милосердя до знедолених, хворих та калік. Сподіваємося, що з будівництвом у місті медиків храму Преподобного Агапіта лікаря у Трускавці стане лише більше любові та милосердя.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Ви заслуговуєте солодкого життя або «Dolce Vita»: працювати по-європейськи можна

Останніми роками в Трускавці відкрилося багато готелів, віл та закладів харчування з красивими та гучними іноземними назвами. Та при ближчому розгляді багато з них виявляються звичайними совковими колгоспами або «потемкінськими селами», в яких за красивою вивіскою криється примітивна захланність, бажання вкласти гривню, а отримати тисячу, дуля в кишені та глибока зневага до клієнта. В таких закладах зазвичай серйозна і набундючена охорона – щоб не випустити правду і, не дай Бог, не впустити свіже повітря та Ольгу Фреймут. А потім дивуються, чому темно у вікнах готелів та немає людей в ресторанах…

Та хочеться розказати не про це. А про приклад доброго європейського господарювання, який уже два роки демонструє ресторан-піцерія «Dolce Vita», що відкрився у 2011 році за адресою вул. Героїв УПА,11 (під центральною поштою). Dolce vita – з італійської означає «солодке життя». Мала честь і радість побувати в Італії, і відчула, що для щирих емоційних італійців «солодке життя» - це не просто слова, а, можна сказати, фразеологізм-символ. Вони справді величезні солодкоїжки, - жінки, діти і дорослі чоловіки дуже полюбляють солодке - круасани, панетони та різноманітні млинці з солодкими начинками. Звідси ніби і з’являється у них відчуття-впевненість, що кожна людина народжується бути щасливою і вартує солодкого, а не гіркого-соленого життя. Для цього вони починають з себе – кожного гостя кав’ярні зустрічають з усмішкою та неодмінним «Чао!» та намагаються всіляко допомогти. В Італії мами подорожують з тримісячними дітьми, тому, що в кафе на них не дивляться з осудом – чого прийшла, тут курять - а зустрінуть, наче куми, підігріють суміш, поріжуть банан, допоможуть змінити слюнявчик та памперс.

Саме за такими високими стандартами працює острівець Італії в Трускавці – ресторан-піцерія «Dolce Vita». І справа навіть не у 30 видах справжньої італійської піци, пасті та 16 видах морозива, яке готується власноруч з натуральних продуктів та фруктів, в залежності від сезону. Справа в команді, ставленні до всіх гостей, як до найповажніших та найбажаніших. І це дає свій результат – в «Dolce Vita» завжди є люди, в теплу пору заповнений і весь літній майданчик. Тому, що, як казали викладачі університету, перші пів року ти працюєш на авторитет, а потім авторитет на тебе. В «Dolce Vita» повертаються – побувавши один раз, приходять ще і ще раз, з друзями та дітьми. Для наймолодших тут обладнана проста і надійна, так схожа на домашню, дитяча кімната, і прийшовши з батьками на День народження, діти тут ніколи не сумують та не відчувають себе зайвими та покинутими.

Та й дорослим насправді дуже потрібна увага, посмішка та добре слово, на які такі щедрі привітні офіціантки піцерії. Справжні італійські страви спершу готували справжні італійські кухарі, та тепер досвід передано, всі тонкощі італійської кухні освоїли наші фахівці, а механізм дарування солодкого життя всім бажаючим справно функціонує.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік подали 478 жителів Трускавця

Про це повідомив під час брифінгу для місцевих ЗМІ начальник ДПІ у м. Трускавці Роман Гладій. З них 295 декларацій подано громадянами, які були зобов’язані задекларувати доходи та 183 - громадянами, що скористалися правом на податкову знижку.

Щорічно у період з 1 січня по 1 травня в Україні проходить кампанія декларування доходів громадян. Обов'язкове надання декларації передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, і доходи, з яких протягом року податок не утримувався.

Під час проведення цьогорічної кампанії фахівці трускавецької податкової орієнтувалися на налагодження відкритих взаємин із платниками податків, прагнули забезпечити належні умови кожному із декларантів. Щоб громадяни не відчували брак інформації проводили масштабну роз’яснювальну роботу. Усю необхідну практичну допомогу щодо заповнення податкових декларацій та відповідні консультації громадяни могли отримати в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у м. Трускавці, який на час декларування працював з подовженим робочим днем, а також у вихідні дні.

“На сьогодні одним із пріоритетів діяльності Міндоходів є спрощення процесу сплати податків та зменшення документообігу шляхом запровадження сучасних комп’ютерних технологій. Зокрема, громадяни, які не бажають витрачати свій час на візит до податкової інспекції цьогоріч могли її подати в електронному вигляді”, - зазначив начальник інспекції Р. Гладій. Щоб реально скористатись цією послугою, потрібно мати лише електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, що надається безкоштовно. Нову послугу можна отримати за адресою: м.Дрогобич,вул.Шевченка,9 каб. № 6, тел.(244) 3-59-71.

Загалом згідно поданих декларацій громадянами задекларовано 36586 тис. грн. доходів. Із них доходи від отримання спадщини та подарунків задекларували 79 громадян на суму 11024 тис. грн., від продажу рухомого майна – 93 на суму 4263 тис. грн, від продажу нерухомого майна – 33 на суму 7703 тис. грн., 9 громадян отримали інвестиційний прибуток в сумі 319 тис. грн., іноземні доходи отримали 2 особи на суму 84 тис.грн. , про інші доходи прозвітувалося 79 громадян на суму 13193 тис. грн.

Доходи, які перевищують 1 млн. грн., задекларували 3 громадян на загальну суму 7270 тис. грн. Серед них – дарування, продаж рухомого майна, незавершеного будівництва, оренда інтелектуальної власності, заробітна плата.

Всього за результатами проведених перерахунків нараховано 619 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, із 324 тис. грн. сплачено у 2012 році.

Натомість громадяни, що скористались правом на податкову знижку отримають з бюджету 206 тис. грн., з них 192 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб повернуть за навчання (175 осіб), 12 тис. грн. - за користування іпотечним житловим кредитом (5 осіб), інше – 2 тис. грн.

Подати декларацію про майновий стан і доходи для того, щоб скористатись правом на податкову знижку можна до 31.12.2013 року.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

 Создан 11 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником