Трускавецький вісник № 82 (625) від 18 червня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 82 (625) від 18 червня 2013 р.

18.06.2013 

У номері: За покликом серця і обов’язку; Дрогобицька колонія отримала гуманітарну допомогу; Дє Центр обслуговування платників податків; Короткі новини з Трускавця та Борислава; Спортивні новини; Про ремонт трускавецьких вулиць.

Новини Трускавця та регіону

Глава УГКЦ наступного тижня відвідає і Трускавець

«Трускавецький вісник» вже інформував про участь Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави УГКЦ у відкритті музею-меморіалу «Тюрма на Стрийській» в Дрогобичі (25 червня).

Глава УГКЦ побуває в ці дні і в Трускавці, де проходитиме Єпархіальний з’їзд молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, а також освятить Духовний культурно-просвітницький центр навпроти церкви святого Миколая. Центр носитиме ім’я пароха трускавецьких греко-католиків в 30-х рр. ХХ ст. о. Івана Валюха. Також Блаженніший Святослав візьме участь в інших урочистостях, які відбуваються 24-27 червня з нагоди відзначення двадцятилітнього ювілею від часу створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії, зокрема освятить приміщення «Карітасу СДЄ УГКЦ». Главу УГКЦ фактично на всіх заходах супроводжуватиме Правлячий Архієрей єпархії, Владика Ярослав Приріз.

Хто «продавлює» чотири рази одне і те ж питання?

В четвер, 20 червня, відбудеться чергова сесія Трускавецької міської ради. Переглядаючи проекти рішень (опубліковані на сайті міськради згідно чинного законодавства про доступ до публічної інформації), не можна не зауважити, що окремі з них виносяться на розгляд сесії повторно. Втім, «рекордсменом» цього року є питання земельної ділянки під гараж для громадянки Ольги С. (вулиця Бориславська) – його на сесію виносять вже вчетверте. Подейкують, що інтереси жінки обстоює впливовий депутат міськради із «козирної» більшості, та, на нещастя, питання все чомусь не добирає голосів. Тож побачимо, чи це таке нібито безневинне на перший погляд питання пройде цього разу…

Надзвичайна ситуація: слава Богу, все закінчилося нормально

Легким переляком обійшлися у Східниці. Як поінформував під час щотижневої наради заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич, у понеділок, 17 червня, група школярів Східницької ЗОШ № 2 поїхала на екскурсію до Львова. Одна дитина, а саме десятирічний хлопчик, самовільно покинувши групу, зник у невідомому напрямку. Двічі збивши телефонний дзвінок від вчительки, хлопчик взагалі вимкнув мобільний телефон. «На вуха» були поставлені правоохоронні органи, зокрема і обласна прокуратура та Галицький райвідділ міліції у м. Львові, пояснення давали вчителі, батьки, діти-учасники екскурсії. Було розпочато перевірку транспортних засобів, які виїжджали зі Львова, щоб унеможливити вивезення дитини з міста, адже однією з версій була версія кіднепінгу (викрадення дитини, можливо з метою викупу). І тільки ввечері о 23.30 хлопчик вийшов на зв’язок.

На даний момент з’ясовуються всі деталі цього прикрого інциденту, а міський голова Борислава Володимир Фірман просить освітян вжити всіх необхідних засобів, щоб не допустити повторення подібних випадків.

Голова здобув кошти для міста

Як інформує наше джерело, успішно завершилися старання міського голови Борислава Володимира Фірмана здобути додаткові кошти для ремонту доріг міста. Так, за нашою інформацією, ПАТ «Укрнафта» вже в цьому, 2013 році, виділить на ремонт найбільш розбитих бориславських вулиць близько півтора (1,5) мільйона гривень. А всього на п’ять років (з 2013 по 2017 рр.) «Укрнафта» може виділити біля 7,5 мільйонів гривень для потреб ремонту вулиць Борислава. Варто зауважити, що поганий стан окремих бориславських доріг зумовлений власне тим, що через місто їздить важка техніка, в тому числі і «Укрнафти». Нищаться дороги і через те, що не всі мости в Бориславі є діючими, тому центр міста перевантажений. Втім, пошуки додаткових коштів для ремонту доріг є показником, що в бориславській мерії не чекають манни небесної і не спочивають на лаврах, а намагаються хоча б малими кроками, та все ж вирішувати і великі проблеми, як хоча б архіважливу для кожного міста тему доріг.

Терцентр чекають реорганізація та оптимізація

Минулої середи, 12 червня, в департаменті соціального захисту Львівської ОДА було проведено нараду з керівниками територіальних центрів. Про це було повідомлено сьогодні, 18 червня, під час щотижневої наради в Бориславській міській раді. Як поінформувала керівник Бориславського терцентру з обслуговування одиноких непрацездатних осіб Наталія Штереб, в Бориславі терцентр має на обліку 638 таких осіб, з них 221 людина перебуває під постійною опікою та піклуванням, решта приходить до територіального центру самостійно, безпосередньо в медичне відділення. Територіальні центри очікує реорганізація та оптимізація, але поки що ніхто не може сказати, в чому вони полягатимуть. Відомо одне – реформи в цій сфері соціального захисту розпочнуться вже наступного, 2014 року.

Також прозвучала інформація, що будуть створюватися центри надання адміністративних послуг, в штаті яких працюватимуть як мінімум по 5 осіб. Натомість штати відділів ведення державного реєстру виборців не збільшуватимуть – Центральна виборча комісія вирішила відмовитися від цієї ідеї, адже як наразі на місцях справляються з навантаженням досить добре. На місцях схвально відгукується про це останнє рішення.

Штрафувати і ще раз штрафувати!

Під час наради з керівниками комунальних служб міста міський голова Борислава Володимир Фірман дав доручення керівнику ТзОВ «Ком-Еко-Борислав», яке займається вивезенням твердих побутових відходів, не допускати перевантаження сміттєвих контейнерів, оскільки люди змушені скидувати сміття обабіч них, а це сміття не завжди працівники підприємства прибирають. Очільник фірми Олександр Лойко визнав, що були певні проблеми з вивезенням сміття, пов’язані з виходом з ладу машини із боковим завантаженням. Тепер підприємство планує використовувати більше машин із заднім завантаженням.

Та проблемою накопичення сміття є те, що в місто звозять сміття мешканці прилеглих сіл, зокрема Попелів. Тому й виникає перевантаження сміттєвих контейнерів в мікрорайоні Баня. І хоча сільський голова Попелів інформує, що жителі села заключають угоди на вивезення сміття з Дрогобичем, та багато власників авто везуть сміття власне до Борислава, де й викидають його в сміттєві контейнери чи біля них. Мер Володимир Фірман порекомендував встановити відеоспостереження чи відеофіксацію таких випадків та винних штрафувати. Якщо порушник заплатить штраф 170 чи 466 гривень, то це йому відіб’є охоту робити таку «ведмежу послугу» Бориславу як додаткове сміття.

До речі, проблема є актуальною і для Трускавця – під час нарад в мерії теж неодноразово розглядалася можливість штрафними санкціями впливати на порушників, які таким самим чином везуть сміття зі Станилі та вкидають їх у баки біля житлових будинків міста-курорту. І мер Трускавця висловлював аналогічну пропозицію, яку зараз радить застосовувати «Ком-Еко» мер Борислава. Та от тільки чи реально це встановлювати відеокамери й таким чином ловити порушників на гарячому?

Хто захистить працівників швидкої допомоги?

Як повідомив під час щотижневої наради в Бориславській міській раді головний лікар Бориславської центральної міської лікарні Віталій Головчак, за останній тиждень почастішали випадки агресивної поведінки щодо працівників травмпункту хірургічного відділення. Як відвідувачі, так і їхні родичі, будучи в стані алкогольного сп’яніння, ведуть себе інколи неадекватно. Тому, наголосив головний лікар, потрібно, щоб під час чергування в нічний час у травмпункті хірургічного відділення був присутній працівник міліції, як це прописано у відповідному рішенні міськвиконкому. Також Віталій Головчак повідомив, що це є проблемою не одного лише Борислава і зараз на всеукраїнському рівні розробляються нові правила захисту працівників швидкої допомоги.

Натомість представник Бориславського міськвідділу міліції Ольга Лернатович повідомила під час наради, що минулого тижня зареєстровано 91 звернення, з них по 27 відкрито кримінальні провадження, які будуть внесені до єдиного реєстру. Зафіксовано два випадки насильства в сім’ї, три інциденти, пов’язані з непокорою працівникам міліції – по них складено відповідні протоколи. За тиждень зафіксовано 15 крадіжок, не виключено, що причетними до їх здійснення можуть бути «гастролери», якими тепер займеться міграційна служба.

ЖЕКи працюють

Страшна спека не є перешкодою роботі працівників комунальних служб, принаймні в цьому запевняли керівники ЖЕКів Борислава на нараді в міського голови Борислава, яка проходила сьогодні, 18 червня. Ремонт дахів, лагодження неполадків з каналізацією, ремонт вхідних дверей та інші роботи виконуються щоденно. Окрім косіння трави на своїх дільницях, три бориславські ЖЕКи мають розподілені території для косіння в парку культури та відпочинку Борислава – тут косять ручним способом і до кінця тижня планують завершити «сінокіс». Щоправда, не всі мешканці відносяться до жеківців із розумінням – для прикладу, нещодавно в Адміністрацію Президента поступило аж дві скарги на ЖЕКи, в деяких випадках свою правоту житлово-експлуатуючі організації змушені відстоювати в суді.

Допомагають працівники ЖЕКів і в підготовці спортивно-оздоровчого комплексу «Нафтовик», або, інакше кажучи, міського стадіону Борислава. Тут в наступний понеділок пройде цікава гра з командою «Сокіл» (Глібовичі). Керівник стадіону Василь Криворучишак в цілому задоволений і досягненнями бориславських футболістів, і поведінкою уболівальників, у тому числі й на виїздах. Щоправда, в Східниці були вигуки «М’ясо з поля», але до цього спонукала гра окремих футболістів, а також дії судді.

А от відміною ліфтових карток не надто задоволені окремі керівники ЖЕКів – замість 1,5 тисяч гривень місячних витрат на обслуговування тепер є 3 тисячі додаткових витрат на електроенергію, яку набагато більше почало споживати ліфтове господарство. Нема надто великих поступів і у водопостачанні – незважаючи на рясні дощі в кінці травня – на початку червня, рівень води в річках досить низький. Як кажуть знаючі люди, р. Стрий вбрід можна до половини дійти.

Звітуватиме начальник УЖКГіБ

Депутати Бориславської міської ради вимагають звіту начальника Управління житлово-комунального господарства БМР Олега Левицького. Невідомо, чим викликані такі прагнення обранців народу, адже фактично нещодавно перед ними звітував безпосередній начальник пана Левицького – перший заступник міського голови Борислава Роман Дурбак. Втім, мер міста нафтовиків Володимир Фірман під час щотижневої наради заочно зобов’язав начальника УЖКГ БМР готуватися до звіту. Сьогодні Олег Левицький перебував у відрядженні у Львові і одразу їде по роботі до Києва.

Свідоцтва з відзнаками отримав 31 випускник

Завершено підсумкові атестації для учнів дев’ятих класів загальноосвітніх шкіл. Про це було повідомлено 18 червня на щотижневій нараді в Бориславській міській раді. Незважаючи на те, що на початку навчального року на відмінно навчалося 43 дев’ятикласники з Борислава та Східниці, дванадцятеро з них знизили планку вимог до себе і дещо «з’їхали». Тому свідоцтва з відзнакою про здобуття неповної середньої освіти (закінчення школи І-ІІ ступеня) отримав лише 31 випускник.

Власна інформація

Капітальний ремонт вулиці Степана Бандери

На капітальний ремонт однієї з найпроблематичніших доріг міста Борислава вулиці Степана Бандери передбачено кошти з держбюджету. Про це повідомив міський голова Борислава Володимир Фірман.

Як зазначив міський голова, депутат Львівської обласної ради Осип Магур звернувся зі зверненням до заступника голови Верховної Ради України Руслана Кошулинського, голови Львівської обласної ради Петра Колодія, голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука про виділення коштів на вулицю Степана Бандери та вулицю Дрогобицьку у місті Бориславі. На даний час вирішується питання про виділенні коштів.

Нагадаємо: у 2012 році на виконання робіт по вул. Спепана Бандери було передбачено близько 640 тис. грн з державного бюджету. За ці кошти було здійснено частину ремонту цієї вулиці. «На одній з нарад в обласній державній адміністрації екс-губернатор Михайло Костюк назвав дорогу на Східницю «обличчям області». На превеликий жаль, ця дорога залишилися у непривабливому стані», – сказав Володимир Фірман.

Володимир Фірман також проінформував, що міській раді по рішенню суду довелося заплатити за капремонт дороги, на яку нема жодної документації, 300 тис. грн.

Як ми повідомляли раніше, Вищий господарський суд України зобов’язав Бориславську міську раду погасити кредиторську заборгованість за виконані роботи за 2010 рік з капітального ремонту вул. С. Бандери перед ПП «АРТ-Регіон» у сумі 299 937 тис. грн. Жодного оригіналу документу: ні договору, ні актів виконаних робіт, ні довідок, документації щодо коштів міської ради не було та не реєструвалося щодо капремонту вул. С. Бандери.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Спортивні новини зі Стебника

На рингу – юні стебничани

Популярним видом спорту у Стебнику серед підлітків є бокс. Сталося це завдяки майстрові спорту з боксу Михайлові Стахніву, який активно його пропагує серед молодого покоління стебничан. Останнім часом до цієї роботи долучися його син Іван. В результаті вони досягнули непоганих результатів.

Так, нещодавно на відкритій першості з боксу м. Сколе їх вихованці, яким виповнилося 13-14 років – Іван Кричківський та його брат Сергій Кричківський, а також Влад Вархулевич, Віталій Щудло, та Степан Кондур, Олександр Горяїнов посіли у своїх вагових категоріях перші призові місця.

На кубок Моршина

Наприкінці травня відбувся міжнародний турнір з боксу на кубок Моршина. У складі збірної Львівської області у ньому взяв участь стебничанин Іван Кричківський (вагова категорія 46 кг). Він виборов третє місце, поступившись у рівній боротьбі спортсменові з Ізраїлю.

Зараз команда юних боксерів зі Стебника готується до першості України серед юнаків 1999-2000 років народження, яке відбудеться у Криму. У команду включені Олександр Горяїнов, Влад Вархулевич, Віталій Щудло, Сергій Кричківський. Бажаємо юним боксерам Стебника успіхів.

На приз Героя СРСР Миколи Кузнєцова

Такий міжнародний турнір з боксу відбувся у Рівненській області в м. Кузнецьку. У ньому брали боксери –підлітки з Росії, Киргизстану, Молдови, Білорусії і України. У складі команди України виступав юний стебничанин Олег Довгун (в.к. 56 кг). Він здобув золото.

Важливо те, що юні боксери тепер змагалися за новими правилами, які вступили в силу з першого червня цього року. Головне з них – це змагання без шоломів.

Андрій Говіщак

Воробкевича – сподівається, Івасюка – сердиться, Стебницька – вимагає

Звичайно, ви, шановні читачі, здогадалися – мова йде про наші вулиці. Чому я їм надав таких людських рис, персоніфікував ? Напевне тому, що це відповідає дійсності, бо вулиці, як і люди, переживають то хворобу - руїну, то оздоровлення - ремонт.

Почнемо з вулиці Воробкевича, що тягнеться від Стебницької до залізничного вокзалу. Вона в дуже запущеному стані. Про це ми вже писали. Щоб надати їй пристойного вигляду, у квітні цього року міська рада вирішила приступити до її капітального ремонту. Перш ніж класти тут асфальт, провели заміну технічних комунікацій, що давно застаріли і виходили з ладу. Йдеться про водопровідну мережу. Оскільки це господарство належить Трускавецькому водоканалу, то вони і приступили до роботи у визначений час, 23 квітня цього року. За місяць ремонтники водоканалу замінили 288 погонних метрів труби діаметром 200 мм., виклали цеглою технічний колодязь, встановили на трубах нові засувки. Словом, водоканал свою частину роботи виконав, вклавши свої власні кошти, і запустив споживачам воду. Здавалося б, тепер справа за ремонтниками дорожнього полотна, укладанням асфальту. Цю роботу згідно угоди має виконувати ТзОВ «Дорсервіс», яке ще у 2010 році виграло тендер. Отож вулиця Воробкевича, як жива істота, застигла у сподіванні, що ось-ось вона вкриється новеньким асфальтом і буде рівненькою, мов більярдний стіл. Сподівається, бо з 6 червня обласний бюджет виділив на ці роботи 105,4 тис. грн., та, на жаль, вони не пройшли через казначейство. А час минає, ремонтники водоканалу навіть засипали за собою глибокі ями і уже заслужено відпочивають. А трудівників з «Дорсервісу» не видно. І в цьому немає нічого дивного. Адже ця організація без попередньої оплати виконала уже поточний ремонт вулиці Садової на 70 тис. грн., що профінансовано з державного бюджету, але грошей й понині нема. Крім цього на сьогоднішній день «Дорсервісу» не оплатили 153,4 тис. грн. з держбюджету за виконанні у 2012 році роботи по заміні бордюрів та ремонті тротуарів на цій же вулиці. Та незважаючи на ці труднощі, вулиця Воробкевича сподівається, що ремонтники таки прийдуть і приступлять до її ремонту. Але це буде в тому випадку, коли їм повернуть борги.

Кажемо – Івасюка сердиться. Знаєте, і має чого. Її ремонтували, а вірніше, латали працівники КП «Парк курортний». Що сказати, ремонтували, як вміли, бо не мали доброї техніки, матеріалів і коштів. Не довівши справу до кінця, залишили ці роботи до якихось світлих днів. А виконали їх на суму 69 тис. грн., які десь «зависли» і роботи до цього дня не оплачені. Подібна ситуація виникла і з вулицями Мазепи та Крушельницької.

Тепер про вулицю Стебницьку та роз’їзд на ній – у такому важкому стані, що гірше не придумаєш. Особливо знищене дорожнє покриття на кільці та метрів сто в бік Стебника. Можна лише поспівчувати водіям, які часто користуються цією дорогою. Тому й кажемо – ця дорога не просто просить ремонту термінового, вона просто волає. Але, але… її нема кому, і нема за що ремонтувати.

Розповідаючи про таку ситуацію з трускавецькими дорогами, заступник міського голови Петро Нестерівський каже:

- Казначейство практично перекрило нам дихання. Наприклад, минулого року ТзОВ «Магістраль» зі Стрия виконало капітальний ремонт вулиці Данилишиних та Роксолани. І теж у борг. Розпочали ремонт дороги на кладовище в урочищі «Помярки» та не завершили, бо з обласного бюджету не поступили кошти в сумі 64,6 тис. грн.. Таким чином заборгованість лише перед підприємством «Магістраль» на сьогодні складає понад 491,5 тис. гривень. А взагалі борг перед цими підприємствами за виконані роботи по капітальному ремонту доріг за 2012-2013 роки складає уже понад 992 тис. гривень. Через це дані організації не хочуть братися за роботу. До цього ще можна добавити 104 тис. гривень неоплачених коштів УЖКГіБ за виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт вулиць Але сидіти і чекати, що щось зміниться, теж не можна. У липні цього року УЖКГіБ проведе тендер на визначення переможця по капітальному ремонту вулиць Стебницької та Шевченка. Після цього будемо укладати угоди на виконання цих робіт та вирішувати питання з їх фінансуванням.

- А як буде з оцим же фінансуванням? Гадаю, треба спершу покрити наявні борги.

- Кошти в нас є. І якби їх не блокувало казначейств, то все було б гаразд. Сподіваємося, що й ця проблема владнається.

 Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

За покликом серця і обов’язку

Дільничні інспектори міліції з 2004 року мають своє професійне свято. Воно встановлено наказом міністра внутрішніх справ України. Отже, 18 червня ось уже дев'ять років наші правоохоронці офіційно святкують День дільничного інспектора міліції.

Звичайно, таку службу дільничних інспекторів засновано давно, а в Трускавці вона існує з післявоєнних часів, а якщо вглибитися в передісторію її виникнення, то знаємо, наприклад, із драми Івана Франка "Украдене щастя", що в ті часи діяла жандармерія, і про такого українського жандарма Михайла описав наш славний земляк. За часів Польщі у Трускавці діяла дільниця державної поліції. В усі часи ця служба охороняла державні інституції, стояла на сторожі громадського порядку. Подібні функції з деяким розширенням повноважень і обов'язків має вона і зараз.

У Трускавецькому відділі дільничну службу міліції ось уже третій рік очолює капітан міліції Олександр Вербенець. Тут як і колись, так і тепер, до цієї роботи підбирають людей з особливим характером. Перш за все вони повинні бути здоровими, розумними, відважними і рішучими, коли йдеться про захист честі і прав громадян та їх майна, державної та громадської власності. Нема сумнівів, що наші дільничні інспектори - майор міліції Володимир Жагаляк, майор міліції Микола Яворський, майор міліції Валерій Охнюк, капітан міліції Василь Гарасим'як, старший лейтенант міліції Михайло Середницький, старший лейтенант міліції Андрій Пархоменко, лейтенант міліції Олег Цикало, лейтенант міліції, інспектор по зв'язках з громадськістю Ігор Дубравський і їх керівник Олександр Вербенець володіють саме такими рисами характеру. Тож не випадково несуть цю почесну і відповідальну службу у нашому славному курорті, прикладають чимало зусиль для підтримання належного порядку на курорті, чим, звичайно, сприяють його престижу.

Певна річ, що керівник відділу підполковник міліції Іван Малиш, та його заступник начальник міліції громадської безпеки Віталій Малицький, дуже уважно, з урахуванням вказаних вимог, підходять до підбору дільничних інспекторів міліції. Зараз тут сформовано дружний, злагоджений колектив охоронців правопорядку, які дорожать своєю репутацією і гідністю та честю всього відділу. Поряд із старшими за віком і багатим досвідом успішно вживаються в колектив молодші, менш досвідчені працівники. Старше покоління представляють пан Яворський, за плечима якого понад одинадцять літ служби, а до молодої генерації правоохоронців віднесемо тих, хто служить від одного до чотирьох років, і зокрема Олег Цикало, який рік на службі.

Кожен з них, ідучи на свою дільницю, знає, що має зустрітися з людьми, які з тих чи інших питань звертаються за допомогою в міліцію; надати юридичну консультацію тим, хто її потребує; прийти на допомогу сім'ям, де спостерігається насильство над слабшими; провести виховну бесіду в школі серед учнів; посилити пильність на дільниці, щоб не допустити обкрадання квартир та багато іншого. Керівник дільничних Олександр Вербенець впевнений, що його команда зі своїми обов'язками справиться успішно. Та все ж він вважає своїм невід'ємним правилом кожного разу перед виходом на службу нагадати своїм товаришам по службі - до потреб людей ставитися особливо уважно, бути терплячим, не втрачати пильності і вчасно приходити на допомогу. Все це разом - і розуміння власного обов'язку, і настанови керівництва дають бажаний результат. Так, за минулий рік дільничні міліціонери розкрили 80 кримінальних правопорушень; знайшли дві особи, які знаходилися в розшуку; майже стовідсотково поквартирно відвідали мешканців своїх дільниць; розглянули понад 1000 заяв громадян та надали правову оцінку і юридичну консультацію громадянам;складено 597 протоколів по адміністративних порушеннях; щоденно ДІМ залучаються до охорони громадського порядку та запобігання квартирних крадіжок та багато іншого.

Кожен з дільничних інспекторів міліції має на своєму рахунку чимало добрих справ. Так лише за минулий рік, наприклад, Володимир Жагаляк розкрив понад 20 кримінальних правопорушень. Більше десятка таких розкритих злочинів на рахунку інших дільничних. Навіть Олег Цикало, який десь серед літа розпочав службу, встиг записати на свій рахунок чотири розкритих справи.

Але в міліції, і, зокрема, серед дільничних інспекторів, не прийнято говорити про успіхи навіть з нагоди свята. Бо ці успіхи, на їх думку, мають подвійне значення - з одного боку вони показують дієвість і професійність роботи правоохоронців у сфері наведення порядку та боротьби зі злочинністю, а з іншого - це ознака того, що не все ще добре у нашому домі, що схильність окремих громадян до кримінальних та адміністративних порушень годі викорінити. Тому справедливими є слова Олександра Вербенця, який каже:

- Було б правильно, якби ми, ліквідовуючи злочинність, більше уваги приділяли усуненню тих умов, які її породжують. Але це наразі з розряду добрих побажань.

Ну а щодо побажань, то з нагоди Дня дільничних інспекторів міліції усім нашим правоохоронцям бажаємо міцного здоров'я, результативності в боротьбі зі злом та щасливого повернення до рідної домівки у коло своєї сім'ї.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Дрогобицька колонія отримала гуманітарну допомогу

Понад тисяча ув’язнених отримали одяг та постіль. Уся громада Дрогобича і Трускавця відгукнулась на заклик міського голови проявити людяність.

Внаслідок сильних снігопадів у березні цього року у Дрогобицькій виправній колонії зруйнувалась котельня, яка забезпечувала теплом усі приміщення. Цьогорічна весна не надто поспішала до нашого краю, отже люди повинні були подбати про себе самі. А як же мали подбати про себе засуджені, коли залишилися наодинці з холодними стінами своєї тимчасової домівки? Тож міська влада інтенсивно розпочала пошук небайдужих людей. Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський звернувся до громадськості, підприємців, а також санаторних закладів Дрогобича і Трускавця допомогти потерпілим теплим одягом та постільною білизною.

Збір такої допомоги тривав більше двох місяців, і сподівання були виправдані. Швидко відгукнулися представники мережі магазинів «Планета Секонд-Хенду» та мережі магазинів «Шара». Вони надали для потерпілих теплий одяг, який було негайно передано до ДВК № 40. Окрім того, на звернення міського голови відреагували провідні санаторії м. Трускавця – «Карпати», який очолює Лев Грицак та ТзОВ «Трускавецьінвест». Вони організували збір постільної білизни та доставили її до колонії. За цей період було також налагоджено роботу із санаторієм «Шахтар» (головний лікар – Юрій Остапчук), який передав дуже очікувані для засуджених теплі ковдри, подушки та 40 комплектів постільної білизни.

«Ми щиро вдячні керівникам закладів та усім людям, які долучилися до цієї справи. Адже трапляються випадки, коли не тільки влада може вирішити проблему. А, згуртувавши зусилля, люди теж здатні допомогти одне одному. І цього разу ми відчули підтримку», - зазначив Олексій Радзієвський.

Тим часом, начальник Дрогобицької виправної колонії Вадим Кутовой подякував міському голові за ініціативу та опіку над цією акцією: «Приємно бачити, що у такий нелегкий час люди знаходять можливість допомогти іншим. Дякуємо міському голові, який звернувся до меценатів від свого імені». Крім того, начальник колонії нагадав, що в вересні планують завершити спорудження нової котельні. Тому новий опалювальний сезон ДВК №40 зустріне оптимістично.

Жанна Гармич

Скористайтеся послугами Центру обслуговування платників податків

Більше року минуло з часу відкриття в Державній податковій інспекції м. Трускавця Центру обслуговування платників податків. Основними завданнями таких Центрів є оперативність видачі довідок та дозвільних документів, вдосконалення процесу приймання звітності, забезпечення швидкого доступу платника до інформації. Перевага ЦОПП полягає в його компактності та зручності.

Сервісний центр ДПІ у м. Трускавці надає можливість платникам податків отримати широкий спектр адміністративних та інформаційних послуг, а також фахові консультації по практичному застосуванню податкового законодавства.

Загалом на податковому обліку в інспекції перебуває 911 юридичних та 2088-фізичних осіб – підприємців. Наразі за 5 місяців поточного року у Центрі надано 14,9 адміністративних послуг , в тому числі прийнято 10,2 тис. податкових звітів, 3,8 тис. вхідної кореспонденції, видано 0,9 тис. довідок, свідоцтв, патентів тощо. Надано 1,0 тис. податкових консультацій.

 У двох залах Центру працюють фахівці з різних напрямків діяльності, оформлено інформаційні та тематичні стенди зі зразками заповнення заяв, податкової звітності, актуальною інформацією про зміни в оподаткуванні. Відвідувачі можуть ознайомитись з останніми новинами щодо законодавства та діяльності інспекції з екрана монітора. Для зручності платників обладнано місця для очікування, забезпечено доступ до мережі Інтернет, є безпровідна система Wi-Fi. У холі інспекції консультант-модератор надає будь-яку інформацію, стосовно роботи Центру обслуговування. Встановлена скринька для зауважень та пропозицій від платників податків.

ДПІ у м. Трускавці запрошує скористатися послугами Центру обслуговування платників податків ДПІ у м. Трускавці, що знаходиться за адресою м. Трускавець пл. Чорновола, 2 та працює із подовженим робочим днем з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 20.00, а також у суботу з 9.00 до 16.00.

Такі новації, як відкриття Центу обслуговування платників сприятимуть зростанню податкової культури громадян та допоможуть представникам бізнесу економити власний час.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

 Создан 18 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником