Трускавецький вісник № 83 (626) від 19 червня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 83 (626) від 19 червня 2013 р.

19.06.2013 

У номері: Інтерв’ю з Віталієм Головчаком; «Золоті діти» - знову кращі; Сорок років пройшло, а вони зібралися; Кримінальні новини; Швидку допомогу Східниці розширять; Про розкопки в катівні НКВД;  Бандеру хочуть перенести; Бориславські анонси.

Новини Трускавця та регіону

Бандеру хочуть перенести

На минулій сесії Бориславської міської ради розгорнулися дебати стосовно місцезнаходження погруддя Степана Бандери. У зв’язку з тим, що в сесійній залі проводилися ремонтні роботи, погруддя Провідника ОУН винесли з зали та тимчасово встановили у вестибюлі бориславського Білого дому. Після довгих суперечок депутати все ж дійшли до думки, що погруддя Бандери варто повер нути на місце та знову занести в приміщення сесійної зали.

В той же час у Трускавці теж є ініціатори перенесення пам’ятника-поніжжя Бандери. Окремі радикали хотіли б демонтувати пам’ятник, який, мовляв, не об’єднує, а роз’єднує людей, інші пропонують перенести Бандеру на територію фірми «Арко». Цілком імовірно, що наступного тижня «Трускавецький вісник» опублікує думки з цього приводу одного з мешканців Трускавця, пана П., який підтримує та пропагує вищезгадані пропозиції.

Негода наробила лиха в Дрогобичі

Вчора, 18 червня, над нашим регіоном ввечері пройшлася потужна буря. Блискавки та громи не вщухали, дощ лив як із відра, все це супроводжував потужний вітер. Негода наробила багато біди в селянських господарствах, збиті картопля та інша городина, поламані віття дерев. Потерпів і Дрогобич – в окремих мікрорайонах міста, зокрема на вулиці Стрийській, дерева пошкодили дахи будинків, лінії електропередач. Постраждали і вулиці, деякі з них після потоків води стали виглядати ще більш неестетично, погіршилася і їхня основна функція.

Різкі температурні зміни, спека та грози стають причиною поганого самопочуття багатьох людей. Навіть науковці не мають єдиної думки щодо причин щорічних погодних аномалій, від яких потерпають люди.

Бориславські анонси

21-22 червня у Бориславі відбудеться міжнародна товариська зустріч з бадмінтону Україна-Польща, присвячена Дню Конституції України. Турнір відбудеться на базі дитячо-юнацької спортивної школи, що на вулиці Шкільній, 25. Мета та завдання: популяризація бадмінтону в Україні, Львівській області та Бориславі, зміцнення дружніх стосунків з міжнародними спортивними організаціями, пропаганда здорового способу життя серед різних вікових груп населення м. Борислава, залучення дітей, молоді та дорослих до занять фізичною культурою та спортом. Урочисте відкриття змагань — 21 червня о 11.00.

А в неділю, 23 червня, в рамках фестивалю “Вишиванка-фест-2013” у Бориславі відбудеться парад вишиванок. Організатор - Станиця Бориславського Пласту. Збір учасників дійства відбудеться о 17.00 біля пам'ятника І. Франку. Колона учасників заходу рухатиметься за маршрутом: пам'ятник І. Франку — вул. Д. Галицького — вул. Грушевського — вул. Карпатська Брама — вул. Т. Шевченка — вул. Д. Галицького — міський Палац культури.

27 червня о 15.00 в міському Палаці культури Борислава буде проведено урочисту Академію, присвячену Дню Конституції та Акту відновлення Української державності. Таке рішення було прийнято на оргкомітеті, який проходив цього тижня в БМР під головуванням заступника міського голови Сергія Оленича. 28-29 червня з нагоди Дня Конституції України та Дня молоді відбудеться футбольний турнір між вуличними командами. Окрім того, відбудеться “Пляжний волейбол”, конкурс малюнку на асфальті та турнір “Королі жиму”.

Готується Борислав і до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, яке урочисто святкуватимуть в Україні в 2014 році. Але про це в порядку поступлення інформації від наших бориславських кореспондентів.

Власна інформація

 

 

 

Трускавецький санаторій друга Бойка отримав ще тридцять три мільйони від міністерства Королевської

Міністерство соціальної політики України уклало угоди з 61 санаторієм країни про надання путівок для оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Загальна сума, в яку обійдеться оздоровлення чорнобильців цього року, становить 354, 5 мільйони гривень.

У Львівський області переможцями тендеру від Міністерства  соцполітики стали вісім санаторіїв. Більшість з них у Трускавці та у Дрогобицькому районі. Їм дісталось 58 мільйонів гривень з державного бюджету. 

Найбільшу суму отримало ЗАТ «Трускавецькурорт». Воно перемогло у  8 лотах на загальну суму 33 млн. грн. Підприємство володіє найбільшими санаторіями в Трускавці «Весна», «Кристал», «Алмаз», «Янтар», «Рубін», «Берізка», а також кількома віллами в центрі міста.

Як повідомляли «Наші Гроші», ЗАТ «Трускавецькурорт» у березні цього року вже підписало угоду з Фондом соціального страхування на оздоровлення застрахованих осіб на майже 65 млн. грн.

Основним акціонером «Трускавецькурорту» є ТОВ «ПолiIнвестГрупп». Засновниками цієї фірми є Наталія Олександрівна Борисенко (людина з таким ПІБ відома як працівник Горлівської дирекції Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності), Олександра Юхимівна Кулик, британська фірма «ДВ корпорейшн лімітед (DV corporation limited)» та кіпрський офшор «Максімалема Лімітед». Британська фірма була зареєстрована кіпрським офшором «Вінокс інвестментс лімітед» (Vinox Investments Limited), що у свою чергу був заснований головою «Укртрансгазу» Сергієм Винокуровим, соратником віце-прем’єра Юрія Бойко. «Максімалема Лімітед» з 2008 року входить до складу власників «ПоліІнвестГрупп».

«Наші гроші. Львів»

Швидку допомогу Східниці розширять

Що є важливішим за здоров’я? Що – необхіднішим за вчасно надану медичну допомогу? Та що робити, коли бракує рук, які цю дорогу можуть забезпечити? Власне, з таким питанням зіштовхнулися мешканці курортної Східниці.

Виявилось, що наявного людського ресурсу – чотирьох фельдшерів швидкої та невідкладної медичної допомоги і чотирьох водіїв для забезпечення потреб жителів Східниці і гостей курорту замало. Саме тому Східницький селищний голова Іван Піляк звернувся до депутата Верховної ради України Романа Ілика з проханням допомогти вирішити згадану проблему.

Відтак, народний обранець з відповідним запитом звернувся до голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука, зазначивши, що для своєчасного і якісного забезпечення екстреної консультативної допомоги населенню курортної Східниці необхідне додаткове розширення штатного розпису екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Борислава та смт. Східниця, які перебувають на балансі комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

За наслідком звернення народного депутата України в облдержадміністрації вирішено: для належного забезпечення екстреною медичною допомогою у цілодобовому режимі відділення смт. Східниця ЛОДА не заперечує щодо передачі додаткових штатних одиниць із Бориславської центральної міської лікарні до КЗ ЛОР "Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" – тобто, до служби швидкої допомоги смт. Східниця.

Марія Кульчицька

У центрі Трускавця аварійний будинок загрожує життю людей

Сьогодні, 19 червня, у Трускавці на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС обговорено питання стану будівлі на бульварі Юрія Дрогобича, 2, яка перебуває у приватній власності ТзОВ «Делакс Україна». Стан будівлі визнано як незадовільний і такий, що загрожує життю мешканців і гостей міста. Про це повідомив кореспондент IA ZIK з посиланням на інформаційно-аналітичний відділ міськвиконкому.

Комісія вирішила вдруге надіслати звернення до міської прокуратури стосовно порушення власником правил утримання будівлі, а також  до власника, в якому йому нагадають про безпосередню відповідальність за експлуатацію споруди та поставлять вимогу здійснити заходи щодо утримання будівлі згідно з чинним законодавством і першочергову вимогу огородити земельну ділянку.

Щоб не трапилася біда, наразі КП «Трускавецький інформаційний центр» здійснює заходи безпеки для людей під час проведення літнього ярмарку поблизу споруди на бульварі Ю. Дрогобича, 2.

ЗІК

Роман Ілик підтримує звернення Львівської обласної ради щодо «Основ християнської етики»

«В Україні вже проходила дискусія відносно доцільності викладання цього предмету. Варто зазначити, що у більшості батьків ця ініціатива викликала схвальні відгуки. Депутати Львівської обласної ради минулої каденції відстоювали на всіх рівнях можливість для дітей отримувати знання з основ християнської етики, а також активно працювали над впровадженням спеціальності вчитель християнської етики», - наголосив народний депутат України, екс-голова комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради V демократичного скликання, Роман Ілик.

Народний депутат запевнив, що також скерує депутатські звернення у компетентні інстанції відносно цього питання: «Виглядає щонайменше дивним, що для учнів 5-6 класів цей предмет не розглядається навіть як інваріантний. Розумію, що питання релігії є дуже делікатним, але є загальноприйняті і загальновизнані моральні основи, які не викликають жодних заперечень. Всі батьки прагнуть виховати своїх дітей гідними, духовими людьми».

Роман Ілик зазначив, що це питання неодноразово обговорювалось під час серії круглих столів за участі представників всіх конфесій, працівників галузі освіти, культури. «При формуванні свідомості молодої людини таке виховання є надважливим. Особливо з огляду на те, які цінності пропагує інформаційний простір сьогодні. Основи моралі важливо закладати як у сім’ї, родині, так і в школі. У ході круглих столів не виникло жодних заперечень щодо доцільності введення в шкільну програму такого предмету. Львівська обласна рада зробила багато, щоб він був, щоб розробили та видали відповідні підручники. Батьки, учні, вчителі були задоволені. Предмет «Основи християнської етики» жодним чином не обмежує вільного вибору релігії», - наголосив народний обранець.

Прес-служба Романа Ілика

Міліцейські будні

«Попікся» на наркотиках. Цими днями працівники МВ по боротьбі з економічними злочинами припинили діяльність злісного наркоторговця, трускавчанина М. Він тривалий час на території міста збував наркозалежним особам таблетки субітекс, що мають наркотичний засіб супренорфін, обіг яких обмежено. Його затримано, ведеться слідство.

Обдирав фірму. Діє на наших теренах фірма, скажемо, «Рант». На ній працює торговим агентом громадянин К. Цей громадянин вибирає товар зі складу і поставляє його суб’єктам підприємницької діяльності. Та громадянин К. отримавши товар, не передавав його підприємцям і не повертав на склад, а привласнював собі. Останнім часом він не поставляв товар декільком підприємцям, в результаті чого фірма зазнала збитків на десятки тисяч гривень. По даній справі ведеться слідство.

Ігор Дубравський, лейтенант міліції, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Леся Романчук – лікар і письменниця

Леся Романчук – тернопільська письменниця, людина, яка поєднує в собі кілька професій – працю лікаря та творчу діяльність. Вона є співавтором семи підручників з акушерства та гінекології для студентів вищих медичних навчальних закладів українською, російською та англійською мовами.

Пані Леся стверджує, що ніколи не мріяла бути письменником, тим не менш з 1999 року вона – член Національної Спілки письменників України. На даний час Леся Романчук є автором роману в восьми книгах «Софія. Не залишай…» (2001-2004), який набув всеукраїнського резонансу. Доповнене видання роману” Софія” – це дев’ять книг про кохання і зраду, про віру і надію у житті головної героїні – Софії Синицької (Зорич) зачарують вас напруженим сюжетом і гострою інтригою. Жінка у Світі і Світ у Жінці – це основні теми, на яких ґрунтується вишукане мереживо роману «Софія». Книги Лесі Романчук “Дороги назустріч”, «Лицарі любові і надії”, “Місто карликів”, ”Софія” ви зможете позичити у центральній бібліотеці (вул. Дрогобицька, 12, тел.5-17-55).

Діана Боднарчук, зав. відділом обслуговування ЦБ м. Трускавця

Сорок років пройшло, а вони зібралися

А вони всіх і все пам’ятають та продовжують зустрічатися і дружити. В суботу, 15 червня, в першій школі на святковий урок-зустріч – 40 років випуску - зібралися випускники 10-Б класу 1973 року. Чесно кажучи, ці люди, вже поважні трускавчани, які 40 років тому закінчили школу, вразили фантастичною дружністю та красою стосунків, теплотою, які зберегли та пронесли через роки. Здавалося, така культура, повага, тактовність, навіть ніжність у стосунках між однокласниками була лише в старих радянських фільмах про школу. Пригадуєте «Доживемо до понеділка» з В’ячеславом Тихоновим та найвідомішу цитату з учнівського твору «Щастя – це коли тебе розуміють». Так от, 10-Б 1973 року випуску Трускавецької середньої школи №1 справді щасливий. Тому, що ці однокласники досі одне одного розуміють, попри розкиданість по світах та роботах, зайнятість з дітьми й онуками, живуть та спілкуються на одній хвилі, ласкаво називаючи одне одного наша Маруся, наша Даруся, наш Сашко…

Такий стержень, виховання, без сумніву, закладається в дитинстві батьками та першою вчителькою. Тож з вдячністю згадали першу вчительку тоді ще 1-Б - Валентину Дмитрівну Зубко, яка, на жаль, вже відійшла у вічність. Слава Богу живий і прекрасно виглядає класний керівник 5-Б тоді брюнет, а сьогодні сивочолий блондин Мирон Іванович Сенишин. І ось в актовому залі першої школи продзвенів символічний дзвінок, і класний керівник Мирон Іванович розпочав ностальгічний урок англійської мови з незмінної переклички. На урок-зустріч, так би мовити 40 років опісля, прийшли і шанобливо вставали, коли вчитель називав їх прізвище, Марія Пасемко, Леся Блажків, Дарія Дедик, Галина Войнова, Ірина Цюник, Віра Пилипів, Ігор Баб’як, Ігор Романишин, Степан Мороз, Олександр Кравець, Степан Пфайфер, Володимир Зубко, Ярослав Данило. Мирон Іванович подякував всім, що вони зібралися, що через роки залишаються такими дружними та організованими, та побажав задоволення від життя. Тому, що задоволення робить бідних людей багатими, а незадоволення робить багатих людей бідними.

Далі ностальгічний урок повела учениця Марія Пасемко, яка так і не розлучилася зі школою та стала вчителькою, а пізніше заступником директора Марією Михайлівною Попадинець. Та для однокласників Марія Михайлівна просто Маруся, яка з допомогою проектора та слайдів організувала друзям-однокласникам справжню подорож машиною часу…

В шостому класі класним керівником стала Ніна Никифорівна Петрова. Згадали, як вчилися, були кращими в неодмінному зборі металобрухту та макулатури. У випускників 1973 року на червень 2013 накопичилося 170 фотографій! Чи багато класів можуть похвалитися таким багатством, зустрічами не лише на 10, 15, 25, 30 років випуску, а й коли душа забажає чи Марта приїде з Росії, а Іра з Італії? А 10-Б попри високу культуру та толерантність, ніколи не був ханжею – вмів з задоволенням та розмахом не лише працювати, а й відпочивати. Зі старих фотографій бачимо посиденьки, так би мовити, «на хаті». В кого це в квартирі, випускники 1973 року намагаються згадати по килиму на стіні, та в ті часи килими, як відомо, були стандартні – або ялинки, або олені. Тож чути спогади-здогади та сміх. Згадали останній дзвоник в травні 1973 року. Волею долі Марія Пасемко зберегла і знову зачитала свій тодішній виступ цього дня. Звучить останній вальс, а хлопці не змінилися – такі ж обережно-пасивні – танцює лише сміливіший класний керівник Мирон Іванович…

Гра «Соняшник» - тягнеш жовтий пелюсток і відповідаєш на питання прості та глибоко філософські – трохи розрухала й хлопців. Ігор Романишин, переможець в номінації «дідусь», як дідусь п’яти онуків, згадав «сухий закон 1973 року» та попередні святкування в парку «під три сирка». Романтична Галина Войнова зізналася, що серед усіх років навчання найбільше запам’ятався 10 клас, коли всі були «дорослі та закохані».

Вчителів і однокласників, які не дожили до цього дня, пом’янули хвилиною мовчання. Зі свічками пізніше відвідали їх на кладовищі.

Не змогла приїхати на зустріч та передала відеовітання з Італії Ірина Зомбік. Відеопривіт з Санкт-Петербурга передала Марта Янковська.

Привітали цей дружній неповторний клас і вчителі: вчителька української мови та літератури Іванна Григорівна Янковська, вчитель трудового навчання Іван Федорович Томашівський, вчителька математики Ірина Юріївна Урбан та вчитель біології Ярослава Григорівна Найда.

Наговоритися, назгадуватися дві години офіційної частини було мало. Випускники слідом за Андрієм Матвійчуком заспівали «Друзі мої, друзі мої, нам треба зустрічатися частіше» та перейшли до неофіційної частини, тої, котра в ресторані і не для преси.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Віталій Головчак: «Добрий лікар робитиме все для того, аби не було соромно дивитися людям в очі»

Пригадується, як на початку дев'яностих років до Борислава приїжджали американські медики. Вони побували у більшості відділень нашої бориславської медицини, бачили наших людей у білих халатах, так би мовити, в ділі. То ж були дуже подивовані, що в нас такі висококласні фахівці.

«У Вас спеціалісти в медицині талановиті, - констатували вони. - Але, на жаль, вони «безрукі».

Мали на увазі майже цілковиту відсутність сучасної діагностики. Більшість наших ескулапів покладалася на досвід та інтуїцію.

Окремою темою для публікації може стати розповідь (чи й розповіді) про світил нашої бориславської медицини — від Ореста Горницького до Михайла Мріха, слава про яких гриміла не тільки в області, а й на весь західний реґіон. І сьогодні маємо десятки добротних фахівців, уже із дещо кращою діагностичною апаратурою, хоча потреби в новітній техніці ще й які.

Із рішень сесії міської ради знаємо, що під приводом «реформування» медицини в Бориславі її хочуть підім'яти під Дрогобицький шпитальний округ. І тоді місто, одне з найдепресивніших, екологічно занедбаних в області, може втратити багато позицій.

Власне, про це та про інші проблеми — наша розмова з головним лікарем Бориславської центральної міської лікарні, депутатом міської ради Віталієм Головчаком.

- Пане Віталію, так співпало, що минув рік, відколи Вас призначили на цю відповідальну посаду. Які зміни відбулися за цей час і чи подолано примару головної загрози над нашою медичною службою?

- Буквально два дні тому був я у Львові. Тепер працює аудит, який вивчає загальний стан нашого медичного господарства. У нас найбільша проблема – це матеріально-технічне забезпечення. Тобто пристосовані приміщення, децентралізація лікарні, коли хворих потрібно доставляти від корпусу до корпусу чи харчові продукти, чи лікарів. На все йдуть затрати. Якби був один корпус, ми працювали б оптимальніше. Зважте, в кожному стаціонарному відділені в нас діє окрема кухня. А якби ж був єдиний харчоблок, це було б і зручніше, і якісніше.

І все ж таки найголовніша проблема - дефіцит високотехнічної апаратури. Поряд із нею - добудова нової лікарні. Якщо ми цього не доб'ємося, то перспектив у нас нема. Бо як же можемо говорити про високоспеціалізований центр надання екстреної допомоги, коли в нас головні спеціалісти розкидані по всьому місту. А є ж хворі пацієнти з комбінованою патологією, потрібно робити консультації спеціалістів.

- В чому найбільша потреба нашої медицини?

- Передовсім, це структура фінансування. На жаль, сьогодні 86 відсотків іде на зарплату і нарахування, 10 відсотків - комунальні послуги і тільки чотири відсотки - затрати на все інше. А все інше - це медикаменти, харчування. Тобто йдуть копійки. Така ситуація це тільки в Бориславі, а й в усій державі.

Ще одна проблема: для того, аби нормально розвивалася медична наука, мусить проходити еволюційна зміна поколінь. На жаль, в нас є такі відділення, де працюють переважно пенсіонери. Свого часу я вже говорив в інтерв'ю, що готовий брати на роботу молодих спеціалістів, які будуть не лише працювати, а й жити в Бориславі. Я наголошую на цьому. Людина, яка тут не живе, а тільки працює, вона завтра повернеться й піде геть, її не турбуватимуть проблеми нашої медицини. По-друге, добрий лікар, який живе серед людей, робитиме все для того, аби йому не було соромно дивитися людям в очі. Це фактор, що стимулює лікарів до якісної медицини.

- Якою є в кількісному і якісному складі наша медицина? Кого Ви б хотіли відзначити до професійного свята?

- Це близько дев'ятиста працівників, із яких 140 – 150 лікарів, близько 300 - середній медичний персонал. Лікарня - це установа, що виконує направду найскладніші функції в місті. Якщо ми не втримаємо медицину - й міста не буде.

Щодо наших фахівців - багато серед них висококваліфікованих, знаючих. На жаль, неможливо назвати всіх поіменно, аби не скривдити інших. Я задоволений абсолютною більшістю наших медиків. Це професіонали, які відповідально працюють, стоячи на варті здоров'я і життя бориславців.

- Чим характерний рік від свята до свята? Що в ньому вдалося і не вдалося зробити?

- Нам вдалося поновити ліцензію на призначення наркотичних препаратів. Це робилося в ситуації цейтноту і, тим не менше, ми це зробили у стислі терміни. Ми пройшли акредитацію. Пройшли і перевірку Міністерства охорони здоров'я щодо дотримання ліцензійних умов. І отримали дозвіл на відкриття стаціонарів від обласної санстанції, бо реально були повністю закриті. Три основні перевірки надали нам право нормально працювати надалі.

Подією номер один наприкінці минулого року вважаю те, що ми отримали новий цифровий рентгенапарат. Він почне працювати в поліклініці десь за кілька тижнів. Тут завдячуємо заступникові голови ОДА Михайлові Янковському, депутатам обласної ради Володимирові Голобутовському та Василеві Кочержату.

Багато зроблено і щодо поліпшення умов праці і лікування. Досягненням вважаю реконструкцію каналізаційної системи хірургічного корпусу. Ми на завершальному етапі введення нової котельні в хірургії і травматології. Там же встановлено нові вікна. А ще плануємо тут перенести у підвал харчоблок. І цей корпус працюватиме в найкращих умовах.

Ми замінили вікна в дитячій поліклініці, а також внутрішню систему теплопостачання. До цього були постійні прориви. Частково встановлено каналізаційну систему в терапевтичному корпусі. На цей рік плануємо поміняти дах і вікна в жіночій консультації.

- Доброю справою стало відкриття на вулиці Коваліва центру сімейної медицини. Але медперсонал нарікає, що про них забули і не встановили вікна. І вже дві зими хворі та медики мерзнуть...

- Розумію цю проблему, але всюди одночасно не встигаємо зробити. Сподіваємося, що й до центру сімейної медицини в нас дійдуть руки. У своєму кабінеті ще не заміняв вікна, зроблю це в останню чергу.

Щодо цієї теми - пунктів сімейної медицини: є меценати в мікрорайоні Губич, які готові допомогти коштами в ремонті, і там, у новому клубі, ми плануємо відкрити такий пункт. Тим більше, департамент охорони здоров'я ОДА прийняв рішення про виділення комплексу з апаратурою.

Наскільки знаю, пункт сімейної медицини готові зробити й на Мразниці. Таким чином, охопимо все місто.

- Кого Ви згадали б із доброчинців? Адже в таких умовах медицині виживати непросто. Доводиться покладатися на небайдужих людей.

- У першу чергу, це - начальник НГВУ «Бориславнафтогаз» Ігор Михайлишин, а ще - депутат обласної ради Володимир Голобутовський та депутат міської ради Ігор Михаць. Є багато підприємців, які просять не афішувати їх. Роблять добру справу без зайвого розголосу.

- Що Ви, пане Віталію, хотіли б побажати своїм колегам, людям у білих халатах з нагоди професійного свята?

- Сили й витримки в цей складний час, відповідально працювати кожен на своєму місці, Господнього благословення. Розуміння з боку пацієнтів, що непросто працювати нам при такому забезпеченні й такому фінансуванні. Розуміння з боку влади, що медицина - як армія: не годуватимеш свою - годуватимеш чужу. Правда, якщо не годуватимеш свою медицину - не годуватимеш нікого.

Надіюся на розуміння і підтримку з боку колективу моїх дій, допомогу в реалізацію моїх планів. Сподіваюся, ми разом зможемо з упевненістю дивитися в майбутнє.

- Дякую за розмову. Із професійним святом!

Розмовляв Роман Соловчук, газета «Нафтовик Борислава»

Від «Трускавецького вісника». В одному з найближчих випусків нашого Інтернет-видання читайте актуальну статтю «Чи все гаразд у трускавецькій лікарні?».

 

Мирон Бучацький: «Слід невідкладно продовжити розкопки у криниці катівні НКВД»

На 25 червня заплановане відкриття другої черги меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» – музейних кімнат у приміщенні колишньої катівні НКВД. З цього приводу до редакції «Галицької Зорі» звернувся голова Товариства «Меморіал» ім. В.Стуса, ініціатор і активний учасник розкопок на території катівні, кандидат медичних наук Мирон Бучацький.

Він переконаний, що не варто поспішати з відкриттям музею, оскільки спершу необхідно завершити розкопки у криниці 32-метрової глибини, яка розташована в одній із кімнат. Адже там дотепер покояться останки невинно замордованих в’язнів. Пан Бучацький пропонує до уваги громадськості фрагмент свого виступу на подвір’ї катівні 12 липня 2012 року.

«У цей липневий день 22 року по першому похованню півтисячі таємно закатованих, замордованих і ще недомордованих українців, видобутих із заповненої ями, ми опинилися перед фактом розпочатої у 1989р. і ганебно недовершеної святої справи – продовження розкопок з глибини 32-метрової криниці у підвалі катівні. Її московські комуно-окупанти, нечувані нелюди заповнили ще живими синами і дочками нашого народу. За попередніми підрахунками, у криницю закинули до двох тисяч замордованих.

Верхні 8 метрів (або четверту частину ємкості) криниці вони залили хімічним розчином, після чого мертві тіла перетворилися на мильну субстанцію. До неї додали води, і все це через зливну трубу у верхньому відділі злили у каналізацію розчинені останки майже 500 убієнних.

У нижніх трьох чвертях криниці, де хімічний розчин при зустрічі з водою втратив свою руйнівну силу на кістки скелету і м’які тканини, залишилося ще майже півтора тисячі мертвих тіл.

Виходячи з вищевикладеного, на підставі рішення №500 сесії Дрогобицької міської ради від 28 грудня 2007р. «Про продовження розкопок жертв комуно-більшовицького режиму», прийнятого на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №1867 від 20 грудня 2000року «Про затвердження комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій», Товариство «Меморіал» ім. В.Стуса настоює на виконанні владою таких вимог:

1. Невідкладно продовжити розкопки у 32-метровій криниці з належним юридичним оформленням і похованням знайдених останків.

2. Відкрити кримінальну справу за фактом злочину, оскільки він не має терміну позовної давнини. Адже матеріали слідчої комісії і вся зібрана доказова база засвідчують факт злочину проти людства, доведений під час попереднього поховання жертв. А в 2008 році відкопані ексгумовані і зібрані фрагменти кісток на 8-метровій глибині 32-метрової криниці і на них отримано висновки судово-медичної експертизи, що це кістки людського скелету.

3. Паралельно продовжити пошуки місць таємного приховання жертв комуністичного терору на території міста та його околицях, де старанно приховували сліди злочину.

4. Продовжити роботу, розпочату Товариством «Меморіал» ім. В.Стуса, із залучення усіх компетентних силових структур України для оформлення пакету доказів, свідчень очевидців про вчинені московськими комуно-окупантами злочини на території України, зокрема на Галичині, для представлення їх на грядущий міжнародний Європейський суд «Нюрнберг-2».

5. Притягнути до кримінальної відповідальності осіб, котрі чинили перешкоди і диверсії під час розкопок у криниці. Підстава: акти, складані Товариством «Меморіал» ім. В.Стуса у 2008 році з підписами спеціалістів воєнізованого гірничого й аварійно-рятувального загону МНС, неодноразові скарги до органів влади про вчинення перешкод, диверсій.

6. Виділити належну суму коштів на видання книги про розкопки на підставі рішення №500 сесії Дрогобицької міської ради від 28 грудня 2007р «Про продовження розкопок жертв комуно-більшовицького режиму».

7. Товариства «Меморіал» ім. В.Стуса та «Просвіта», Координаційна рада Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини позитивно оцінюють роботу влади з упорядкування подвір’я біля будинку на вул.Стрийській,3. Для відзначення річниці поховання 486-ох останків закатованих галичан, яке відбулося 14 липня 1991р., на кутовій стіні (з боку храму Св. Апп. Петра і Павла) буде встановлена пам’ятна інформаційна таблиця».

Газета «Галицька Зоря»

 «Золоті діти» - знову кращі!

Літо, море, Ялта, фестиваль.

У VII Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Яскрава країна збирає друзів в Ялті», який проходив з 6 до 11 червня, узяв участь Дитячий хореографічний ансамбль «Золоті діти» Трускавецької дитячої школи мистецтв. Це дітки молодшої вікової категорії, які тільки закінчили третій клас ДШМ. Батьки чи не вперше відправили своїх 9-літніх дітей в таку далеку дорогу – на південь нашої країни, до моря, де панували позитивні емоції, яскраві враження, музика. Разом з художніми керівниками ансамблю Ніною та Олександром Мойсеєнко відправитись у поїздку мали можливість і матері, які виявили бажання, окрім підтримати своїх маленьких артистів, подихати кримським повітрям та позагоряти. Одне слово: було цікаво і весело. Але все по порядку.

6 червня, по приїзді до Сімферополя, групу з Трускавця зустріли і автобусом відвезли на базу відпочинку «Кастрополь», що в 30 км від Ялти, яка приймала колективи - учасники Яскравої країни. Після поселення та смачного обіду відбулося знайомство з усіма колективами, урочисте підняття прапора Яскравої країни, а потім на усіх учасників чекало неймовірне, захоплююче видовище від партнера фестивалю «Акваторія» – вистава морських тварин у Ялті.

7 червня – відкриття фестивалю, яке розпочалося пішою ходою по набережній Ялти. Усі колективи, а їх було 27, і не лише з України, а й з Росії та Білорусії, рухалися до сцени представляти свої таланти. Фестиваль відкривали мери міст, які приймають його у своїх містах, спочатку виступили міські голови Ялти, Одеси. З вітальним словом звернувся до учасників фестивалю і наш Трускавецький міський голова Руслан Козир як господар зимового фестивалю «Яскрава країна у Трускавці».

Усі учасники мали змогу поласувати морозивом та солодким напоєм від партнерів фестивалю – торгівельних марок «Геркулес» і «Живчик».

8 червня – відповідальний конкурсний день. «Золоті діти» привезли на конкурс два танці: «Буковинський» та «А ми удвох». Наші діти виступали у другій половині дня, а зранку мали можливість провести кілька репетицій.

Колективів було багато, кожен представляв по два танці. День був важким, надворі спека, а діти у постійному русі.

І ось прийшов час виступу перед високоповажними членами журі – професіоналами з хореографії. Всі переживали, хвилювалися, але все ж таки змогли зорієнтуватися і чудово виступили.

 10 червня – великий заключний гала-концерт в готелі «Ялта-Інтурист», на якому виступали тільки найкращі колективи зі своїми найкращими номерами. Запросили до виступу і дитячий хореографічний ансамбль «Золоті діти» з народним танцем «Буковинський». Отже, «Золоті діти» - в числі найкращих! Це радувало. Але інтрига щодо переможців зберігалася до кінця.

При врученні нагород «Золоті діти» отримали Диплом лауреата ІІ степені у номінації «народна хореографія», молодша вікова категорія та кубок фестивалю. Це перемога – спільна перемога усіх, але в першу чергу велика заслуга художніх керівників, людей, які безмежно і фанатично люблять свою роботу та повністю віддаються їй – Ніни та Олександра Мойсеєнко. А як світилися їхні очі – значить їхня праця не залишилась без уваги, і, що найголовніше, належно відзначена.

Постійні тренування та репетиції пройшли не марно. Хоча діти та батьки знали на що йдуть. Олександр Федорович Мойсеєнко на батьківських зборах повідомив одразу: «Буде важко, ми їдемо не відпочивати, а працювати». Відвідування моря – лише зранку перед сніданком та після вечері». Але дітей це не розчаровувало. Кримські краєвиди, позитивні емоції, які панували на яскравому фестивалі переважили усе.

Та все ж таки потрібно віддати належне керівникам ансамблю – людям, які несли великий обов’язок та відповідальність перед батьками, людям, які без хвилинки перепочинку в потрібний момент вміли бути і суворими вчителями, і ласкавими батьками, а часом – просто щирими друзями.

По завершенні фестивалю залишилось 2 дні, щоб діти змогли насолодитися купанням в морі та відвідуванням «Воронцовського палацу» з цікавою екскурсією залами музею та оглядом краєвидів.

Впевнена, допоки будуть у нас такі вчителі, віддані своїй справі, трускавецькі діти при постійній підтримці міської влади та своїх батьків будуть відзначені лише тільки найвищими нагородами. І тоді наше місто Трускавець буде знатне на весь світ не лише завдяки цілющій водиці «Нафтусі», а й завдяки прекрасному дитячому хореографічному ансамблю «Золоті діти» під керівництвом Ніни та Олександра Мойсеєнко. Здоров’я та наснаги Вам для здобуття нових перемог!

Вчителі і батьки «Золотих дітей» дуже вдячні міському голові Руслану Козиру за надану спонсорську допомогу на придбання квитків.

Від імені батьків «Золотих дітей» Мар’яна Губицька, Трускавець – Ялта – Трускавець

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із першого по десяте червня цього року в нашому місті скоєно дев'ять крадіжок. Маємо також шість сімейних сварок, два випадки погроз фізичною розправою, три хуліганства, одне шахрайство, одинадцять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, один злочин у сфері використання ЕОМ, п'ять випадків пошкодження майна, два факти підробки документів, три дорожньо-транспортні пригоди, десять випадків настання смерті, один злочин проти життя та здоров'я особи, чотири випадки втрати речей, документів і печаток та ще дев'ять випадків порушення закону, що віднесені до категорії інших злочинів.

Декількох хвилин було цілком достатньо невідомим зловмисникам, щоб викрасти гаманець з грішми із салону автомобіля «Мазда» у курортному селищі Східниці. Необачний відпочивальник із Кременчука залишив на декілька хвилин свого «сталевого коня» поблизу магазину «Едем» із незачиненими дверми. В той момент невідомі злодії проникли в середину автомобіля та здійснили крадіжку.

Власна необачність стала причиною втрат і для мешканця с. Зубри Пустомитівського р-ну гр. М., який залишив свій автомобіль на короткий час без догляду на одній із вулиць Борислава, не вживши запобіжних заходів, які б унеможливили крадіжку із салону автомобіля. Надмірною безпечністю чоловіка скористалися злодії, які викрали із салону сумку із грішми і документами - посвідченням водія та технічним паспортом.

Особисте майно необачного власника викрали невідомі злодії із салону автомобіля ВАЗ-2105, який гр. К. залишив на ніч по вул. С. Коваліва, не вживши запобіжних заходів, які б унеможливили крадіжку. За усіма фактами крадіжок відкрито кримінальні провадження. Проводяться дослідчі перевірки.

Дослідчі перевірки проводяться також за фактами крадіжок грошей та інших матеріальних цінностей із помешкань громадян. Зокрема, 3 червня у чергову частину надійшло телефонне повідомлення від мешканця вул. Т. Шевченка гр. В., який виявив крадіжку грошей у власному помешканні. Пропажу золота та заощаджень у євро із приватного будинку виявила також мешканка вул. Дрогобицької гр. М.

У ніч на 1 червня із новобудови у смт. Східниці невідомі зловмисники поцупили два мішки цементу, чим заподіяли її власнику гр. Б. матеріальної шкоди на загальну суму 90 грн., а у ніч на 5 червня із подвір'я будинку № 52 на вул. М. Лисенка невідомі зловмисники викрали деталі від автомобіля «ГАЗ-69».

Електродвигун зі свердловини НГВУ «Бориславнафтогаз», розташованої на вул. Д. Галицького у міському парку культури та відпочинку, викрали невідомі особи у ніч із 3 на 4 червня. А 6 червня цього року працівники дільниці перекачування нафти виявили крадіжку кубового залишку газоліну Із дільниці, що розташована у м. Бориславі поблизу вул. Гірної. Кількість викраденого та сума завданих збитків встановлюються.

Тілесні ушкодження у вигляді забійної рани правого колінного та лівого ліктьового суглобів отримав мешканець вул. Лугової гр. К. внаслідок ДТП, що сталася близько шостої години вечора 8 червня на вул. Шкільній. Невідома особа, керуючи невстановленим автомобілем, здійснила наїзд на гр. К., який рухався на вул. Шкільній на велосипеді. Після наїзду на велосипедиста водій згаданого автомобіля із місця події втік, не надавши допомоги потерпілому. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи. Працівники міліції будуть вдячні очевидцям ДТП за будь-яку інформацію, яка дасть змогу встановити марку автомобіля та особу водія, який скоїв наїзд на людину і втік із місця події, не надавши їй допомоги.

Газета «Нафтовик Борислава»

 Создан 19 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником