Трускавецький вісник № 86 (629) від 25 червня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 86 (629) від 25 червня 2013 р.

25.06.2013 

У номері: Розпочалися святкування 20-ліття Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ; Пом’янули жертв великої війни; Кримінальні новини; Чи реконструюють стадіон в Дрогобичі.

Новини Трускавця та регіону

 Програма заходів у Трускавці за участі Глави УГКЦ Святослава Шевчука

Сьогодні, 25 червня, у Трускавці проходить Єпархіальний з’їзд молоді. Як нас поінформували в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ, його програма є такою:

12.00 – Реєстрація (Реколекційно-катехитичний будинок Самбірсько-Дрогобицької єпархії, м. Трускавець, вул. Степана Бандери, 2);

14.00 – Концерт духовно-патріотичної пісні. Презентація молодіжних спільнот (біля церкви св. Миколая);

16.00 – Зустріч Патріарха Святослава з молоддю єпархії;

16.30 – Посвячення Духовно-просвітницького молодіжного центру ім. о. Івана Валюха;

17.30 – Концертна програма:

- хор «Brio» з церкви Покрови Пресвятої Богородиці, м. Трускавець;

- презентація виступів учнів Школи мистецтв;

- співачка Софія Федина, м. Львів;

- о. Василь Брона та гурт «Джазова фіра», м. Тернопіль

Натомість завтра, в середу, 26 червня, біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці пройде концертна програма. Початок – о 18.00.

Пом’янули жертв великої війни

 

Традиційно 22 червня на пострадянському просторі пригадують Велику Вітчизняну війну – невід’ємну частину великої ІІ світової війни 1939-1945 рр. Офіційним початком її вважається 1 вересня 1939 р., коли гітлерівська Німеччина напала на Польщу і за якихось три тижні ця держава перестала існувати. Для населення Західної України пам’ятним є і день 17 вересня 1939 р., коли радянські війська перейшли річку Збруч та допомогли німцям остаточно розбити Польську державу. Але дружба СРСР та Німеччини не була тривкою – менш ніж за два роки розпочалася радянсько-німецька війна.

В с. Модричі щороку 22 червня ветеранські організації Трускавця та Дрогобича вшановують пам’ять тих, хто в ранковий час найбільшого світлового дня прийняв на себе удар. Несподівані нальоти фашистської авіації не залишали жодних шансів – про мужню загибель радянських воїнів говорили і цьогоріч.

Пом’янули загиблих хвилиною мовчання та засвітили за давнім християнським звичаєм свічки і на Меморіалі Слави, що у Трускавці. Тут акцію організувала Трускавецька міська організація Партії регіонів.

Крадіжки не припиняються

Як інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на Бориславський МВ ГУМВС України у Львівській області, у період із десятого по двадцяте червня у Бориславі скоєно вісімнадцять крадіжок. Зафіксовано також сім сімейних сварок, один злочин проти життя та здоров'я особи, шість випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, одне шахрайство, чотири хуліганства, одну пожежу, два злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини, один нещасний випадок у побуті, чотири випадки пошкодження майна, один факт злісної непокори працівникам міліції, двадцять два випадки настання смерті, один факт втрати речей із власної необережності та ще п'ятнадцять випадків порушення закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Електродвигун зі свердловини № 959 НГВУ «Бориславнафтогаз», розташованої у мікрорайоні «Мразниця», викрали невідомі зловмисники у ніч на 13 червня. А у курортному селищі Східниця невідомі зловмисники здійснили крадіжку обладнання зі станції катодного захисту, яка знаходиться на вул. Т. Шевченка і належить Бориславському управлінню експлуатації газового господарства. За обома фактами крадіжок відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Оперативно-розшукові заходи проводяться за рядом крадіжок особистого майна громадян, здійснених у Бориславі та Східниці. У ніч на 13 червня невідомі особи шляхом зриву навісного замка вхідних дверей проникли у господарське приміщення гр. С. в смт. Східниця, звідкіль викрали електроінструмент.

Електроінструмент та набір ключів невідомі зловмисники викрали також із господарської будівлі мешканця Східниці гр. К. Відсутність бензопили, болгарки, електропили, електродриля, шуруповерта та лобзика марки «ROWER» виявила у господарській будівлі, що знаходиться у Східниці по вул. Бориславський, мешканка селища гр. Б. У письмовій заяві постраждала вказала, що електроінструмент на загальну суму 3500 грн. невідомі зловмисники викрали у ніч на 10 червня. Злодії проникли у приміщення сараю шляхом зриву навісного замка.

У подібний спосіб - шляхом зриву навісного замка – невідомі злочинці у ніч на 11 червня проникли у сарай східничанина гр. Д. по вул. І. Котляревського, звідкіль також вкрали електроінструмент. Особисте майно: телевізор, електроплиту, ковдру, металеве відро та посуд - викрали невідомі злодії у період часу з лютого по 9 червня 2013 року із приміщення будинку по вул. Зарічній в смт. Східниця. Власниця будинку мешканка Дніпропетровської області гр. П. залишила будівлю на тривалий час без догляду, не вживши запобіжних заходів, які б унеможливили крадіжку. Відсутністю господині будинку скористалися злодії, які викрали з будинку особисте майно власниці. Сума завданих збитків встановлюється.

А от збитки туристичної фірми «Пер-лина-тур» із Трускавця від дій знахабнілих злодіїв коливаються в межах 3000 грн. Три рекламні щити туристичної фірми невідомі особи демонтували 18 червня і вивезли у невідомому напрямку. Про факт крадіжки повідомила телефоном директор ПП «Перлина-тур» мешканка Трускавця гр. Б. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Проводиться дослідча перевірка.

У Бориславі за другу декаду червня скоєно декілька крадіжок особистого майна громадян. Невідомі особи 15 червня викрали особисте майно гр. В. із помешкання по вул. Трускавецькій, а з території одного із будинків по вул. Тустановицькій вночі 10 червня невідомі зловмисники викрали алюмінієву головку блоку двигуна автомобіля «Москвич». Із садово-городньої ділянки гр. М. невідома особа викрала 10 кг картоплі, а із території дачної ділянки гр. Л. по вул. Раточинській невідомі зловмисники викрали чотири металеві труби вагою по три кілограми кожна та інші металеві речі, що були у вжитку. У цей же період часу із дачної ділянки гр. М. садового товариства «Світанок» по вул. Раточинській було також викрадено металеву бочку вагою близько 150 кг. За фактами крадіжок відкрито кримінальне провадження. Проводяться дослідчі перевірки.

Крадеш продукти – будеш сидіти

Прокуратурою міста Трускавця підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо гр-на Б. (що раніше вже притягався до кримінальної відповідальності), який таємно викрадав продукти харчування із супермаркету «Фуршет» в м. Трускавці. Вироком Трускавецького міського суду Б. визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч.2 КК України та засуджено до покарання у вигляді 3 років та 3 місяців позбавлення волі.

Власна інформація

Львівська влада втретє спробує реконструювати стадіон “Галичина” в Дрогобичі. Роботи замовили у місцевої фірми

КП “Управління капітального будівництва” Дрогобицької міськради Львівської області за результатами відкритих торгів замовила реконструкцію стадіону “Галичина” на вул. Спортивній, 2 Дрогобичі під спортивно-тренувальний молодіжний комплекс першої черги, першого пускового комплексу. Роботи виконає ТОВ “Р.О.М.Б.” за 10 млн. 690 тис. грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

На торгах пропозиція ТОВ “Р.О.М.Б” була найдешевшою. Ця фірма спочатку була зареєстрована у Червонограді, однак у 2012 році змінила прописку на Дрогобич. Власниками є четверо червоноградців: Олександр Бурич, Олександр Медведєв, Володимир Олійничок та Богдан Романів. Даний виграний ними тендер – перший для цієї компанії. Інформація про інші закупівлі у цієї фірми на сайті Віснику державних закупівель відсутня.

Це вже третій тендер на реконструкцію стадіону “Галичина”. Як відомо, стадіон “Галичина” готували до “Євро-2012”. Перший тендер відбувся у 2010 році. Роботи мало почати ТОВ “Укрдорпроект” за 2,2 млн. грн. Загалом передбачали “освоїти” 61 млн. грн. Утім наступний тендер у 2010 році вже відмінили. Від цього генпідрядника відмовилися через “недобросовісність”. У чому вона полягала — не повідомлялося.

На початку 2011-го ТОВ “Будівельне проектування та науковий консалтинг” перемогло у тендері на виготовлення робочої документації по об’єкту на 320 тис. грн. Через шість місяців провели вже другу закупівлю на реконструкцію стадіону (1-й пусковий комплекс). Цього разу за процедурою закупівлі в одного учасника. Київське ТОВ “Трест Промтехмонтаж-2″ мало виконати роботи на 26 млн. 582 тис. грн.

Утім компанія прострочила виконання робіт. У липні 2012 року Господарський суд міста Києва вирішив, що ТОВ “Трест Промтехмонтаж-2″ має повернути 13 млн. 252 тис. грн. невикористаного авансового платежу на реконструкцію, а також 1 млн. 861 тис. грн. штрафу. Суд встановив, що товариству перерахували передоплату у розмірі 13,3 млн. грн. “Трест Промтехмонтаж -2″ за період дії договору виконав робіт на загальну суму 7,1 млн. грн., які також були додатково оплачені. Виконали 37,5 % від загального обсягу робіт за договором.

Також під час ревізії виявили завищення вартості виконаних робіт на 491 тис. грн. Реконструкція стадіону “Трест Промтехмонтаж-2″ також спричинила протести серед субпідрядників, з яким це ТОВ не розрахувалося за виконані роботі на об’єкті.

Попри те, що ця фірма на стадіоні виконала лише 37,5% від загального обсягу робіт, у лютому 2012 року міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський розповідав про 25% робіт, які залишилося доробити. Стадіон обіцяли відкрити 1 квітня, однак цього так і не сталося навіть на “Євро-2012”.

У вересні минулого року озвучили нову загальну вартість робіт, тепер у розмірі вже 69,7 млн. грн.

«Наші гроші. Львів»

Блаженніший Святослав під час ювілейних святкувань у Дрогобичі: «Дух Святий є дуже близько до кожної віруючої людини, присутність Якого пізнаємо лише через Його дію»

На цьому наголосив Блаженніший Святослав під час Божественної Літургії з нагоди 20-ліття Самбірсько-Дрогобицької єпархії та 1025-ліття Хрещення Руси-України, яка відбулась 24 червня, у День Святого Духа, в м. Дрогобичі на подвір'ї катедрального храму Пресвятої Трійці. 

Блаженнішому Святославу під час Божественної Літургії співслужив владика Ярослав (Приріз) - єпископ Самбірсько-Дрогобицький, високопреосвященний Томас Едвард Ґалліксон - Апостольський нунцій, владика Ігор (Возьняк) - митрополит Львівський, владика Володимир (Війтшин) - митрополит Івано-Франківський, владика Василій (Семенюк) - митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Богдан (Дзюрах) - секретар Синоду єпископів УГКЦ, владика Йосиф (Мілян) - єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Тарас (Сеньків) - апостольський адміністратор Стрийської єпархії, владика Михаїл (Колтун) - єпископ Сокальсько-Жовківській, владика Дмитро (Григорак) - єпископ Бучацький, владика Йосафат (Говера) - екзарх Луцький, а також владика Леон (Малий) - єпископ-помічник Львівський РКЦ. Участь в урочистому богослужінні взяли понад 200 священнослужителів, представники монашества, вірні з усіх терен єпархії та представники державної влади.

Блаженніший Святослав у супроводі єпископів та священиків увійшов процесійно на подвір'я Свято-Троїцького собору, де згодом розпочалась Свята Літургія. Главу УГКЦ привітали наймолодші парафіяни Катедрального собору. Слова привітання англійською мовою пролунали з уст молоді на адресу Апостольського нунція - високопреосвященнного Томаса.

Відтак Блаженнішого Святослава та владик привітав о. Тарас Гарасимчук (парох катедрального храму). Священик наголосив, що присутність Предстоятеля УГКЦ та великого числа єпископів у цей День Святого Духа є по-особливому важливою. Адже єпископи - це помазанники Святого Духа, які є спадкоємцями святих апостолів.

Під час проповіді Блаженніший Святослав пригадав вірним, що учора Христова Церква святкувала свято П'ятидесятниці - подію, якою "Отець від віків через Сина Духом Святим живить Свою Церкву". За словами Глави УГКЦ, на другий день зелених свят очі Церкви звернені на основну Особу вчорашньої події - Духа Святого - Третю Особу Пресвятої Трійці.

"Він промовляв через пророків, Він ніколи не говорив Сам про Себе. Він об'явив нам Отця як вічнотекуче джерело, Він об'являє нам Сина Божого, і в цьому Духові людина визнає Христа Господом", - пригадав вірним спасительні дії Святого Духа в історії спасінні людства. Хоча присутність Духа Святого у світі є таїнственною, її явно являє Господь через Христову Церкву. "Духом Святим єпископи навчають Церкви і посвячують Божий люд. Духом Святим священики звершують святі таїнства", - додав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав розповів, що був присутнім на проголошенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії 20 років тому. Тоді майбутній Патріарх співав у семінарійному хорі Львівської духовної семінарії, яка супроводжувала богослужіння. Як зазначив Глава УГКЦ, під час тих подій було зачитано грамоту Синоду єпископів УГКЦ, яка починалась наступними словами: "Сподобалося Духу Святому і нам установити на цих землях нову єпархію". Ці слова яскраво засвідчують, що справа розбудови Церкви, а зокрема заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархії, яка святкує цього року 20-літній ювілей, є справою Духа Святого.

Наприкінці свого слова Блаженніший Святослав згадав про першого єпископа єпархії - владику Юліана (Вороновського), - який був "посудиною", сповненою Духа Святого. Глава УГКЦ привітав теперішнього єпископа Самбірсько-Дрогобицького - владику Ярослава (Приріза) - з 50-літнім ювілеєм життя та 25-літтям священичого служіння. Глава УГКЦ побажав єпископу-ювіляру щедрих дарувань Духа Святого, які б допомагали йому у відповідальному єпископському служінні.

Після завершення Літургії владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду УГКЦ, провів чин віднови хресних обітів, який спільно помолились усі присутні на богослужінні.

Відтак з подячним словом до присутніх звернувся владика Ярослав (Приріз): "Хочу висловити слова вдячності Господу, який впродовж багатьох років являв на цих землях величні Свої діла". Архиєрей з вдячністю згадав Главу і отців Синоду УГКЦ, які 20 років тому прийняли рішення створити Самбірсько-Дрогобицьку єпархію. "Ми благодаримо Господа за дар життя владики Юліана (Вороновського), за його молитву та архипастирське служіння", - такими словами згадав владика Ярослав свого попередника на єпископському престолі, який відійшов у вічність 28 лютого цього року. Владика подякував Главі УГКЦ за молитовну присутність на ювілейних святкуваннях з нагоди 20-ліття Самбірсько-Дрогобицької єпархії та 1025-ліття Хрещення Руси-України, а також єпископам, священикам та вірним єпархії, гостям та представникам влади.

Нагадаємо, що Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ була заснована грамотою Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського, Глави УГКЦ, від 12 липня 1993 року за рішенням Синоду Єпископів УГКЦ від 16-31 травня 1992 року. Історично єпархія відновилася із древньої Самбірської єпархії, літописні згадки про яку датуються ХІІІ ст. Із ХV ст. вона називалася «Перемишльсько-Самбірська», а в ХVІІ ст. назва єпархії була «Перемишльсько-Самбірсько-Сяноцька».

Першим єпископом єпархії став владика Юліан (Вороновський), інтронізація якого відбулася в катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобича 17 квітня 1994 року. У 2006 році єпископом-помічником єпархії призначено владику Ярослава (Приріза), якого 24 грудня 2011 року Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів на престол Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Нині в єпархії діє духовна семінарія, в якій виховуються майбутні священнослужителі. Щороку заклад закінчує 10-12 осіб, котрі згодом душпастирюють не лише на території Самбірсько-Дрогобицької єпархії, а й поза її межами.

У Катехитичному інституті вірні навчаються катехитичного та дяківського служіння, а також вміння іконопису. Соціальним служінням займаються священики та працівники єпархіального «Карітасу». При благодійній організації надається духовна та психологічна підтримка дітям-інвалідам, родинам мігрантів, літнім людям. Під патронатом «Карітасу» працює реабілітаційний центр «Назарет» для осіб з алкогольною та наркотичною залежностями, а також спільнота «Наша хата», де мешкають безхатченки.

А 24 червня, увечері, в приміщенні Дрогобицького муздрамтеатру відбулася святкова академія присвячена Року віри, 1025-літтю Хрещення Руси-України та 20-літтю створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Захід був організований за співпраці священиків Єпархіального управління та Відділу культури й мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

На заході був присутній владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, почесний гість - високопреосвященний Томас Едвард Ґалліксон, Апостольський нунцій, духовенство, представники влади, інтелігенція та жителі м. Дрогобича.

Академія розпочалась привітальним словом владики Ярослава, під час якого архиєрей коротко пригадав історію піднесень і переслідувань Христової Церкви на територіях Самбірсько-Дрогобицької єпархії. "Хоч цей 20-літній ювілей і невеличкий, проте ми його святкуємо, бо він для нас є надзвичайно важливим: ми побачили на власні очі Пасху, яку Господь вчинив", - додав єпископ.

Відтак до святкової громади звернувся Олексій Радзієвський, мер м. Дрогобича. Очільник міста наголосив, що в житті кожного народу є події, які визначають сутність нації. Подією такої ваги, за словами Олексія Радзієвського, є 988 рік, коли Русь-Україна прийняла Хрещення у дніпровських водах.

Відтак мер міста привітав владику Ярослава з 50-літнім ювілеєм життя та 25-літтям священного служіння. "Преосвященний владико Ярославе, у вашій особі наша Церква і громада отримали гідного духовного пастиря, ревного проповідника Слова Божого, великого патріота своєї землі, який плодами своєї праці прославляє не тільки Галичину, але і всю Україну", - наголосив промовець.

Від імені Голови Львівської обласної ради єпископа-ювіляра привітав також депутат Михайло Задорожний, який подякував владиці за його щире служіння українському народові.

Опісля з доповіддю до присутніх звернувся о. д-р Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії, який поділився міркуваннями на тему "Що нам дає Церква?". Першим найбільшим даром від Церкви для Дрогобича був дар особи владики Юліана (Вороновського), першого єпископа Самбірсько-Дрогобицького. Другим даром для Дрогобича став новий статус, якого він до цього часу не мав - велика кількість парафій, які творять священний простір, через який освячуються місцеві жителі.

Під час святкової академії присутні мали нагоди насолодитись виступами хорових, музичних та творчих колективів м. Дрогобича. Церковні пісні виконав дитячо-молодіжний хор "Відлуння" та хор "Оранта" Дрогобицької духовної семінарії. Вокально-хореографічні композиції продемонстрував Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України "Верховина". Творчі композиції виконали також викладачі Дрогобицького педуніверситету, народний ансамбль скрипалів "Чарівні мелодії", оркестр Львівського драмтеатру, квартет "Підгіряни", хорова капела "Гаудеамус", хор Дрогобицького музучилища.

На завершення святкового заходу владика Ярослав подякував усім за привітання складені на його адресу та сказав: "Схиляю свою голову зі словами запевнення: доки мої ноги стоятимуть біля престолу, я мило згадуватиму мій дорогий Дрогобич, мою дорогу землю, мій дорогий народ!"

о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ  

 Создан 25 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником