Трускавецький вісник № 92 (635) від 8 липня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 92 (635) від 8 липня 2013 р.

08.07.2013 

У номері: «Тушки» Олексія Радзієвського; Дипломатична місія нашого педуніверситету; Стебнику загрожує техногенний землетрус; У Трускавці продовжують винищувати собак; Короткі новини.

Новини Трускавця та регіону

Микола Пєтухов – Почесний ветеран України

Як інформує наше джерело, минулого тижня мешканець Трускавця Микола Пєтухов отримав почесне звання. Перший заступник голови Спілки ветеранів Львівської області полковник Євген Соколов вручив у суботу, 6 липня, Миколі Пєтухову відзнаку «Почесний ветеран України» та орденський знак з колодкою. Нагадаємо, що ветеран-трускавчанин належить до активних членів ветеранської організації у Трускавці, щороку, незважаючи на вік, бере участь у святкових заходах з нагоди Дня Перемоги 9 Травня, по можливості намагається допомагати іншим ветеранам, особливо лежачим. Микола Пєтухов став першим трускавчанином, хто отримав цю почесну відзнаку. Йому 94 роки, він воював на фронтах ІІ світової війни, тепер матиме доплату до пенсії – 174 грн.

Привітали Миколу Пєтухова з визнанням його заслуг представники Ради ветеранів Трускавця Борис Шахбазов, Михайло Гнідан, Юрій Голембіовський, Анна Бєляєва, член обласної ради Спілки офіцерів Львівської області, начальник штабу Спілки офіцерів міста Трускавця Володимир Саратовський, а також член ревізійної комісії Спілки ветеранів України Юрій Скорик.

 

Втручання «Трускавецького вісника» дало результат

В минулому номері «ТВ» від 5 липня був опублікований матеріал під заголовком «В міській раді Трускавця ігнорують запити журналіста», в якому йшлося про ігнорування міською радою Трускавця кількох запитів знаного в регіоні журналіста Анатолія Власюка, редактора газет «Тустань» та «Барабський міст». Як повідомив Анатолій Васильович, після публікації цієї замітки його було повідомлено, що дані запити потрапляли в спам і відповідно тому він не отримував відповідей. Проте журналісту пообіцяли, що на всі запити відповіді він отримає. Приємно, що в мерії читають наше видання і реагують при виявленні якихось порушень, як це мало місце в цьому конкретному випадку.

Запрошуємо на зустріч з поетесою

 

10 липня о 16.00 в бібліотеці-філії №1 м. Трускавця, що на вул. Бориславська, 36, відбудеться зустріч з Лілією Золотоношею – українською поетесою, журналістом, членом Національної спілки письменників України. Вона є автором багатьох поетичних книжок. Близько 100 віршів поетеси покладені на музику відомими композиторами – Ігорем Покладом, Геннадієм Татарченком, Мар`яном Гаденком. Виконавцями цих пісень є відомі українські та російські співаки, серед них Оксана Білозір, Таїсія Повалій, Алла Кудлай та багато інших. Запрошуємо всіх на зустріч з цікавою людиною та просто чарівною жінкою Лілією Золотоношею.

У Снятинці освятять новозбудований храм

В суботу, 13 липня, у с. Снятинка Дрогобицького району відбудеться урочисте освячення новозбудованого храму Святих апостолів Петра і Павла. Святкове Богослужіння розпочнеться о 10.00. З нагоди освячення храму протягом суботи та неділі у Снятинці  відбуватимуться святкові заходи.

Власна інформація

У голови суду є заступник

За рішенням Вищої Ради Юстиції, 16 травня 2013 року, на посаду заступника голови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області було призначено Андрія Петровича Івасівку.

Народився 21 січня 1982 року в місті Трускавець. Перші кроки на шляху до трьох вищих освіт зробив у ЗОШ №2 рідного міста. Після закінчення середньої школи вступає до Люблінського університету в Польщі, який закінчив 2003 року. З вересня цього ж року починає працювати у суді Дрогобича на різних посадах і паралельно вчиться на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка, а згодом – у Львівському регіональному інституті державного управління при Президенті України.

З 2008 до 2011 року обіймає посаду керівника апарату Дрогобицького суду. А вже в лютому наступного року згідно з наказом Президента України призначений на посаду судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області. У розмові з журналістами газети Андрій Івасівка зауважив: «Завдання суду вбачаю у підвищенні його ефективності, довіри громадян та поліпшенні іміджу судової гілки влади загалом».

Щиро вітаємо із здобуттям чергової сходинки на шляху до кар’єрного Олімпу і бажаємо натхненної та плідної праці.

Віра Іванишин, Юрій Мацьків, газета «Галицька Зоря»

Дрогобич готовий до осінньо-зимового періоду лише на 44%

Головним акцентом наради понеділкової наради Дрогобицької міської ради, як відзначив у своєму виступі керівник Департаменту міського господарства Іван Лепкий, є підготовка до роботи осінньо-зимового періоду житла та бюджетної сфери, а також ефективність роботи ОСББ з комунальними службами. Дрогобич готовий до осінньо-зимового періоду на 44 відсотка. Підприємство «Теплокомуненерго» готове запустити для обігріву дрогобичан восени та взимку 8 котелень (з 18-ти, які йому належить обслуговувати). Найбільше, як зауважив п. Іван, слід звернути увагу керівництву КП «ЖЕО» на ефективності роботи комунальних служб щодо внутрішньобудинкових мереж, оскільки вже до серпня місяця цього року роботи щодо готовності внутрішньобудинкових мереж до осінньо-зимового періоду, повинні бути завершені.

Вікторія Лишик, «ЛайфІнфо»

Дозволи на проведення індивідуального опалення видаватимуться лише до середини серпня

Не менш важливим питанням наради керівного апарату Дрогобицької міської ради, було питання щодо видачі дозволів на проведення індивідуального опалення. Керівник Департаменту міського господарства Іван Лепкий  з цього приводу доповів:

- Ми провели ряд комісій за участю депутатів Дрогобицької міської ради щодо надання дозволів на проведення індивідуального опалення, останні з яких плануємо провести у серпні. І на цьому будемо завершувати. Пригадую, як минулоріч ми «дотягли»  з проведенням комісій щодо видачі дозволів на проведення індивідуального опалення до вересня місяця, а потім мали дуже серйозні проблеми при запуску системи централізованого опалення. Хтось «від’єднався» від стояка, через це почалися судові «тяганини». А це – зайвий клопіт на нашу голову. Зараз нам треба думати, як привести належним чином до ладу нашу господарку, аби ми були 100-відсотково готові до осінньо-зимового періоду».

А й справді, як говорить народна мудрість: «До зими готуй сани влітку!» .

Вікторія Лишик, «ЛайфІнфо»

В Дрогобичі шкоду від самобудів у Парку культури оцінили у неповні вісім тисяч гривень

Дрогобицька міжрайонна прокуратура продовжує боротися за міський Парк культури і відпочинку. Господарський суд Львівської області 2 липня 2013 року зобов’язав ПП «НАТБУД» заплатити 7 728 тис. грн штрафу за нанесення шкоди ботанічній пам’ятці природи місцевого значення.

Як повідомляли «Н.Г. Львів», 13 травня 2013 року господарський суд Львівської області зобов’язав дрогобицьке приватне підприємство «НАТБУД» демонтувати два самочинно побудовані об’єкти незавершеного будівництва: площею 180 та 280 кв.м. на території парку і повернути ділянку місту. При цьому мерія міста не в захопленні від активності прокуратури, оскільки кілька років тому «НАТБУД» стало бажаним інвестором, який мав впорядкувати парк.

Підприємство обіцяло справно платити орендну плату і побудувати невеликий сучасний кінотеатр, спортивний майданчик, літню естраду, фонтан та атракціони. Всіх обіцянок не додержалося, але парк дещо облагородило. Як свідчать коментарі представників мерії, міська влада не прагне знову самостійно утримувати парк. Проте Державна інспекція сільського господарства у Львівській області склала акти про нанесення шкоди земельній ділянці. У позовній заяві зазначено, що самовільне захоплення земельних ділянок призводить до неналежного фінансування заходів з охорони земель, проведення інвентаризації, землеустрою та моніторингу земель.

Засновником  ПП «НАТБУТ» є львів’янин Роман Михайлів. Який займається також ремонтом автомобільного транспорту і є співвласником футбольного клубу «Галичина» разом з львівськими бізнесменами Романом Дошаком та Володимиром Шведом. Останній відомий у Львові, завдяки незаконному будівництву ряду котеджів на території парку «Знесіння».

«Наші гроші. Львів»

Стебнику загрожує техногенний землетрус

Учені прогнозують землетрус техногенного походження силою у понад 4 бали у містечку Стебник (Дрогобицький район), де знаходиться найбільше родовище калійних солей в Україні, на Львівщині. Причиною катастрофи може стати калійна шахта, яка зараз перебуває у запущеному стані. Якщо не втрутитися у ситуацію, підземних поштовхів не оминути: вони призведуть до великих руйнацій та екологічної катастрофи. Про це повідомили журналісти програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

Точну дату ймовірного лиха вчені не беруться називати, адже місцеві сейсмологи користуються застарілою технікою, та й поведінку шахти передбачити складно. Але припускають: трусонути Стебник може вже найближчим часом. За словами Романа Пронишина, наукового співробітник відділу сейсмічності Карпатського регіону, у шахті утворилися великі – 200-метрові камери. Їхній провал і може дати старт техногенному землетрусу. Його відчує не лише Стебник, а й найближчі до нього населені пункти.

А ще у Стебнику, як розповів старший маркшейдер ПАТ «Полімінерал» Орест Мотика, існує великий карст – діаметром у 50-60 метрів. Так, у 1978 році, землетрус у сусідній Румунії, відкрив дорогу в шахту для прісної води, яка почала вимивати натрій хлор зі стін підземелля, шахта почала просідати. Тоді ситуацію вдалось стабілізувати, але з 2001-го підприємству почали систематично відключати електропостачання. Під час одного з таких відключень, до нижніх горизонтів ринула прісна вода. Відтак уряд прийняв рішення: законсервувати шахту - залити всі порожнини спеціальним соляним розчином.

Розчини солей мали брати з хвостосховища – складу для зберігання відходів від шахти та збагачувальної фабрики. Проте,через постійне недофінансування проекту в шахту й надалі потрапляла і прісна вода, що спричинила утворення карсту.

Віднедавна держава вирішила зняти підприємство зі свого балансу і віддати його у приватні руки. Покупця й досі не знайшли, але фінансування припинили. Відтак з квітня цього року порожнини стебницької шахти – а це 8 млн. (!!!) м. куб. пустот - живуть своїм життя. Якщо фінансування найближчим часом не відновити, то:

«Унаслідок землетрусу обов’язково постраждають автодорога Дрогобич-Трускавець, водогін Гірне-Дрогобич, електромережі, підземні комунікації», - прогнозує Іван Фаб’як, головний інженер ПАТ «Полімінерал».

Та ще до землетрусу причиною екологічної катастрофи може стати хвостосховище. Оскільки консервація не проводиться, вода в озері, що слугує складом калійного виробництва, накопичується і вже досягла критичної позначки. За словами начальника відділення хвостового господарства ПАТ «Полімінерал» Тараса Паньківа, під час дощів кількість води може перетнути межу, станеться прорив дамби.

«У хвостосховищі знаходиться біля 3 млн. кубів розсолів, - говорить експерт. – Напевно, більш ніж 1,5 млн розсолів потрапить у навколишнє середовище, у Дністер. Вода в ріці та найближчих притоках стане непридатною для живих організмів».

До речі, як повідомив технічний директор «Інституту Гірхімпром» Іван Зозуля, схожі проблеми є й в інших місцях Львівщини. Зокрема, у Роздолі та селі Малехів.

ЗІК

 

Роман Ілик: «Держава не виконує заходів з ліквідації екологічних і соціальних наслідків видобутку нафти в Бориславі»

Народний депутат України Роман Ілик звернувся до Уряду щодо виділення коштів з держбюджету на виконання заходів на території Борислава передбачених у Загальнодержавній цільовій програмі захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій на 2013-2017 роки.

«Вирішення екологічних та соціальних проблем Борислава, питання не районного а всеукраїнського масштабу. Це єдине місто в Європі, яке розташоване на нафтовому родовищі. Екологія міста потребує негайного відновлення. Разом із громадськістю Дрогобиччини ми ведемо системну роботу для надання місту статусу зони з надзвичайною екологічною ситуацією. Необхідно негайно вживати заходів з покращення життя мешканців Борислава. З цього питання до мене постійно звертається місцеве населення, міська влада, депутати міської та Львівської обласної ради», - наголосив народний обранець. Роман Ілик також зазначив, що цього року програмою, зокрема, передбачено перенесення загальноосвітньої школи №7 та Бориславської центральної міської лікарні за межі небезпечної зони, для цього необхідно 12,3 млн. грн.

У межах заходів з ліквідації екологічних і соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту на території м. Борислав Програмою, зокрема, в зазначені роки передбачено: перенесення загальноосвітньої школи N 7 за межі небезпечної зони, завершення будівництва школи в мікрорайоні, до якого проводиться відселення постраждалих жителів, перенесення корпусів Бориславської центральної міської лікарні за межі нафтового та озокеритового родовищ, завершення будівництва лікарні на 300 ліжок, консервація Бориславського озокеритового родовища, підготовка експертного висновку щодо стану озокеритової шахти та шляхів подальшого використання родовища, проведення обстеження території родовищ нафти та озокериту з метою встановлення меж території, з якої необхідно відселити жителів.

Програму було затверджено Законом України «Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки» 7 червня 2012 року.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

“Тушки” Олексія Радзієвського

 

Ім’я дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського може сміливо увійти в сучасні посібники з політології. Він чи не “найуспішніший” мер, який собі на користь сповна використав так званих “тушок”, про які ми здебільшого говоримо, маючи на увазі Верховну Раду України. Проте й на місцях цей огидний процес дав свої метастази.

Першою “тушкою” в команді Олексія Радзієвського став Тарас Метик. Очевидно, пропозиція стати секретарем Дрогобицької міської ради надійшла йому ще під час передвиборчої кампанії Олексія Радзієвського, тому Тарас Михайлович робив усе можливе й неможливе, аби стати депутатом. Тарас Метик є представником Конгресу українських націоналістів, був першим демократично обраним головою Дрогобицької районної ради, а Олексій Радзієвський, будучи народним депутатом України, не проголосував за те, аби визнати голодомор геноцидом. Цілком очевидно, що ідеологічні протиріччя не могли стати на заваді меркантильним інтересам двох ласих до влади чоловіків.

Другою “тушкою” в команді Олексія Радзієвського стала Віра Байса. Це був удар під дих національно-демократичним силам Дрогобиччини. Проте в Біблії сказано: “Не сотвори собі кумира”. Ті, хто давно знав Віру Іванівну й її меркантильні інтереси, розумів, що немає нічого дивного в цьому вчинку ласої до влади жінки.

А потім “тушки” посипалися до ніг Олексія Радзієвського, як з рогу достатку.

Першими не витримали депутати від Партії захисників Вітчизни, які під час передвиборчої кампанії підтримували основного суперника Олексія Радзієвського на виборах дрогобицького міського голови – Богдана Мозоля. Заручниками “папи” згодом стали керівники комунальних підприємств, відділів та інші особи, чиє перебування на керівній посаді напряму залежало від волі міського голови.

Я би не поспішав зараховувати до “тушок” тих, хто був у команді Олексія Радзієвського під час передвиборчої кампанії, а потім став депутатом Дрогобицької міської ради. Здебільшого вони йшли від “Сильної України”, яка потім розчинилась у Партії регіонів. Проте багато з них розуміють, що Олексій Радзієвський нині не той, ким був колись, і це порівняння йде в гірший бік. Це їхній вибір. Шкода, що їм не вистачає політичної й просто людської мужності, адже вони бачать, до чого призвело Дрогобич керівництво Радзієвського-Коростельова-Метика.

“Тушками” стали ті, хто мав би бути в опозиції до міського голови, – зокрема, представники Фронту змін, який зараз влився до “Батьківщини”.

Схоже, що й “Батьківщина” у повному складі поповнила склад “тушок” Олексія Радзієвського.

На останньому засіданні Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, яке з дива відбувалося в стінах ратуші, Олексій Радзієвський, відповідаючи на запитання Юрія Модрицького, фактично визнав, що Михайло Лужецький є “тушкою” в нашому розумінні, а плата за це – посада керівника так званого Інституту міста й лояльне до міського голови голосування на сесіях.

Схоже, що “тушкою” став і “останній із могікан”, “головний опозиціонер” Михайло Ваврин. Принаймні публічне “братання” з Олексієм Радзієвським на тому доленосному засіданні в ратуші, дивний спокій на останніх сесіях наводять на сумні роздуми. Хотів би помилитися щодо Михайла Васильовича, але факти – річ уперта.

Дещо раніше “тушкою” став Сергій Гориславський, лідер Дрогобицької організації Партії регіонів, який разом з Михайлом Вавриним найбільше дошкуляв Олексієві Радзієвському на сесіях, а тепер де тільки може захищає міського голову.

Яка причина “тушкування” в Дрогобичі? Та сама, що в Україні й цілому світі. Люди без ідеологічних переконань (їхню словесну риторику, носіння вишиванок й таке інше не слід брати до уваги), маючи меркантильні інтереси, які не сягають далі власного “корита”, роблять те, що й мають робити ті, в кого нема совісті. При цьому вони завжди знаходять виправдання своїм вчинкам, посилаючись на обставини, в тім числі й сімейні, але від цього не змінюється сутність їхніх діянь.

Мені здається, що Олексій Радзієвський з великим презирством ставиться до всіх цих “тушок”, як диктатор до рабів. Вони далися йому малою кров’ю, не довелося платити великих грошей, якщо він узагалі їх платив. Здебільшого відкуповувався земельними ділянками, посадами й іншим “непотребом”, що не било по кишені.

“Тушкування” дало можливість Олексієві Радзієвському уникнути найголовнішої помилки Миколи Гука, який не знайшов взаєморозуміння з депутатами. Олексій Радзієвський фактично знищив у Дрогобичі опозиційні сили, прикоськавши їхніх лідерів. Найбільше, чого вдалося Олексієві Радзієвському з допомогою “тушок”, - так це дезорієнтувати дрогобицьку громаду.

Проте в Дрогобичі є здорові сили, які розуміють, ким насправді був, є й залишився Олексій Радзієвський. Ставши міським головою, він мав останній шанс довести громаді, що є патріотом Дрогобича, дбає про громаду, а не працює на власну кишеню. Проте це Боже випробування Олексій Радзієвський не пройшов. Винен у цьому не лише він, а й дрогобицька громада, яка вкотре повірила йому, але не зробила так, аби унеможливити занепад Дрогобича, не дати можливості безідейним і меркантильним політиканам диктувати свою волю древньому місту.

Цілком очевидно, що для того, аби повернути Дрогобичу його моральне обличчя, повинно настати повне перезавантаження влади. Не лише Олексій Радзієвський, “тушки” і так звана опозиція повинна зійти з політичної арени. Дрогобичани мають визріти, що до влади повинні прийти нові люди, для яких поняття честі й совісті, професіоналізму та порядності є на першому місці. В іншому випадку дрогобичани, як і всі Україна, борсатиметься в болоті “тушок”.

Анатолій Власюк, «Тустань»

Дипломатична місія нашого педуніверситету

28 червня, у день прийняття Конституції в новітній історії України, у Дрогобицькому педуніверситеті відбулася історична подія – ректори трьох ВНЗ європейських країн, зокрема України, Польщі та Німеччини зафіксували факт виходу у світ посібника «Інтегрований екологічний менеджмент» мовами згаданих країн.

Спільний наклад складає декілька тисяч примірників. Чотирирічна праця є передусім заслугою ректора педуніверситету з німецького міста Цетау Матіуса Крамера, котрий доклався до її впорядкування.

До речі, він, як і його колега з польського університету з Ченстохови Андрій Кринський, є почесним професором Дрогобицького педуніверситету. Тому з особливим пієтетом згадані вчені ставляться до дрогобичан, і всіляко сприяють інтеграції педагогічно-методичної думки у навчальних програмах.

Більше того, ректор А.Кринський заявив про серйозні підходи в реалізації проекту про подвійний диплом. Тобто наші студенти можуть паралельно здобувати освіту у Польщі, щоб таким чином мати можливість адаптуватися до європейських стандартів конкурентності на біржі праці і т.д. Існують перспективи для наших обдарованих студентів проходити стажування і в Німеччині. Словом, вікно у Європу ректорат нашого навчального закладу декілька разів тому за сприяння тодішнього ректора Валерія Скотного, прорубав сміливо і вправно. І про це, між іншим, нагадали присутнім А.Кринський та М.Крамер. А згодом всі учасники заходу віддали шану пам’яті ректору на цвинтарі.

І якщо нинішній проект згаданих трьох вузів охопив екологічний проблемний аспект, то наступний покликаний привернути увагу до впровадження і пошуку відновлювальних джерел електроенергії. У цьому процесі передбачається (уже є попередні домовленості) залучити і навчальний заклад із Казахстану. Уже у вересні ц.р. у Ченстохові буде розглянута нова освітньо-наукова стратегія «четвірки». За словами ректора Дрогобицького педуніверситету професора Надії Скотної, наш навчальний заклад презентуватиме свою концепцію проекту.

Професори Богдан Кишакевич, Мирон Чернець, Мирон Баб’як, докторант Павло Скотний своїми висновками вцілому підкреслили значимість таких проектів у навчальному процесі педуніверситету.

Матіас Крамер зазначив, що завдяки взаєморозумінню між трьома вузами і народився такий проект, якого досі не було в Європі. Це додає впевненості, що і наступні кроки у цьому напрямі дадуть позитивний результат.

Почуте і побачене дає підставу зробити наступний висновок, що Дрогобицький педуніверситету впродовж останніх десяти років впевнено і помітно протоптав стежину до Європи з тим, щоб почерпнути для своїх навчальних програм раціональну прогресивну думку. Окрім цього, університет теж має благодатний грунт для відкриття іноземцями нових для себе поглядів. Наприклад, професор Крамер відмітив нестримне прагнення наших студентів до знань. По-друге, здібні українські студенти отримали можливість продовжити навчання за кордоном, щоб здобути другу європейську освіту. Тим паче, що пропозиція заманлива: адже на бакалавра чи магістра треба вчитися тільки один рік.

Та за великим рахунком наші дрогобицькі вчені-науковці плідніше працюють на дипломатичному поприщі, ніж наші політики, щоб скоріше інтегруватися в Європу. Бо останні більше говорять, а перші втілюють у життя конкретні справи.

Володимир Турмис, газета «Галицька Зоря»

Жителі Трускавця б’ють на сполох – у місті масово винищують собак

У Трускавці, де щороку відпочивають і оздоровлюються тисячі українців та іноземців, жорстоко винищують вуличних тварин. За останній тиждень лише на одній з вулиць міста – вул. Сагайдачного - жорстоко отруїли 16 щенят. Ще трьох дорослих псів потруїли в ніч з понеділка на вівторок

Як розповіли «Львівському порталу» зоозахисники та мешканці вулиці Сагайдачного, тварини помирали у важких муках протягом двох-трьох годин і дуже сильно скавчали, від чого мешканці вулиці не могли спати. «Це було страшно. Собаки в агонії вмирали по 2-3 години, бо від тих протитуберкульозних засобів у тварин розривались легені. Вони дуже сильно скавуліли, люди не могли спати, виходили на двір, намагались їх врятувати. Я викликала міліцію, але коли вони прибули на місце, від одного з них прозвучала така фраза: «Ми зараз їх самі всіх переб’ємо», - розповіла мешканка Трускавця пані Тетяна.

Жінка стверджує, що жорстоке нищення тварин відбувається не лише на їхній вулиці, але й загалом по всьому місту. «Собак у нас винищують масово, місцеві жителі та відпочивальники шоковані такою ситуацією», - каже пані Тетяна.

Натомість правоохоронці, за її словами, нічого не роблять, на заяви людей не реагують, кримінальні провадження не заводять. За твердження зоозахисників, за усім цим стоїть місцева влада, яка дала наказ винищити у місті всіх собак.

«Вуличних собак винищують люди мера Трускавця. Один з них – це нотаріус Трускавецької міської ради Руслан Панькевич. Він постійно труїть собак. Одного разу він мені сказав: «Ви ще побачите, що ще буде потім!». А що тут ще говорити, якщо сам міський голова Трускавця якось сказав, що поки він буде на посаді мера, ні одного пса в Трускавці не буде», - зазначила пані Тетяна.

Жінка також додала, що вона неодноразово писала заяви в міліцію, але їх не передали на розслідування. Як з’ясувала вона згодом, заяви взагалі не були зареєстровані. «Уже три місяці я не можу добитися реакції на мої дві заяви, які я писала ще у березні», - зазначила вона.

Про причетність людей мера Трускавця Руслана Козира до вбивств беззахисних тварин розповідає й зоозахисниця Трускавця Лідія Буга. Жінка зазначає, що його колега з Асоціації мисливства Іриней Луценко, з яким він часто полює, постійно отруює або відстрілює собак. Л.Буга не раз ловила чоловіка за фактом вбивства, фотографувала його і фіксувала убитих тварин.

«Тварин у місті винищують будь-якими методами. Я неодноразово ловила І.Луценка за цими фактами, бачила як він перевозив тварин у своїй машині. Я фотографувала його, фіксувала факти убивства. До Євро-2012 він 1,5 роки винищував тварин у нашому місці. Неодноразово я зверталася до правоохоронців, викликала їх на місце події, але самі ж міліціянти сказали мені, що їм був даний наказ від мера міста не чіпати цього чоловіка. Тут нічого не можна зробити, навіть попри те, що було безліч заяв від мешканців міста, від відпочиваючих», - розповіла Лідія Буга.

«Львівський портал» намагався взяти коментар з цього приводу у міського голови Трускавця Р.Козира. Однак мер курортного міста не брав слухавку. Проте редакція готова в будь-який момент розмістити його відповідь на закиди жителів.  Проте Трускавецька міська рада давала відповіді на запит газети "Ратуша", коли минулого року у місті масово розстрілювали собак. На що вони отримали відповідь за підписом міського голови про те, що Трускавецька міська рада уклала на 2012 рік угоду з благодійним фондом «Життя для тварин» з Дрогобича, який буде займатися утриманням та стерилізацією відловлених безпритульних тварин.

Натомість у ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області нам пояснили, що до них надходять в день тисячі заяв і тому, щоб порушити кримінальне провадження, їм потрібно надати відповідні докази – у випадку отруєння собак це фотографії, відеоматеріали, висновки експертизи розтину, і зрештою саму заяву. «Багато людей скаржаться, що вони звертались до правоохоронців, писали заяви. Але коли ми починаємо з’ясовувати хто, що і коли писав заяву – одразу люди зізнаються про те, що не писали, не зверталися, не проводили розтини, бо не знали, і тому подібне», - зазначили у ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області.

А поки у Трускавці продовжують труїти собак. За словами Лідії Буги, останнім часом отруїли близько 40 лише щенят - і це лише зафіксовані людьми факти. А протягом останнього тижня на вулиці Сагайдачного, як розповіла Л.Буга, отруїли 16 щенят. Одне вдалося врятувати – його порятунком зайнялася пара із Черкас, яка на даний момент відпочиває у готелі «Лісова пісня».

«Протягом минулого тижня у нас щодня труїли по 3-4 цуцики. Ми кололи їм і В6 і сироватку вводили, але нічого не допомогло. Їх потруїли щурячою отрутою, а дорослих собак – протитуберкульозним засобом. Лише одного цуцика вдалося врятувати, його лікуванням зайнялася пара із Черкас. Вони зараз виготовляють для нього паспорт і збираються його забрати до себе додому», - додала Л.Буга.

Сьогодні ці люди мають намір піти до прокурора міста із відповідною заявою, до них має приєднатися ще дві жінки із заявами-скаргами.

«Львівський портал»

Лечебная база – одна из самых лучших!

Лечебная база отельно-курортного комплекса (бывш. санаторий) «Карпаты» является одной из самых лучших в г. Трускавец.

В стоимость путёвки включены и диагностика (клиническая и биохимическая лаборатории, 4 параметры; дуоденальное зондирование; рН-метрия; компьютерная электрокардиография, ректороманоскопия и др.), и лечебные процедуры, и консультации врачей. Так, среди лечебных процедур, которые включены в стоимость путёвки, есть минеральные ванны, озокеритовые (из земляного воска) аппликации, гидропатии, кишечные орошения, ингаляторий, микроклизмы, энтеральная оксигенотерапия, приём минеральных вод, фитотерапия, стоматология, гинекологические орошения, занятия в зале лечебной физкультуры (физиотерапия) и др.

В стоимость путёвки также включены консультации уролога, терапевта, гинеколога, отоларинголога, стоматолога, дерматолога, кардиолога, невропатолога, проктолога, хирурга, эндокринолога.

Наши кабинеты оснащены современной медицинской аппаратурой и это даёт возможность проводить диагностику заболеваний и эффективное их лечение.

В кабинете массажа Вы сможете по настоящему расслабиться и получить удовлетворение. Здесь, между прочим, делают разные виды тайского массажа: королевский, аромамассаж тела, ног, традиционный, энергетический и др.

Трускавец во времена Советского Союза, и до того (Австро-Венгрия, Польша) был знаменитым курортом, не поступающимся таким курортам как Баден-Баден, Карловы Вары, Закопане, Виши, Висбаден. Сейчас в Трускавце и в частности в ОКК «Карпаты» проводят лечение таких заболеваний: сахарный диабет І-ІІ типа, мочекаменная болезнь, состояние после операционного вмешательства на почках, состояние после дистанционной литотрипсии (дроблении камней), литогенные диатезы, уретриты, везикулиты, импотенция, вызванная хроническим воспалительным процессом, диагностика и анонимное лечение венерических заболеваний, хронические пиелонефриты, простатиты, гепатиты, колиты, холециститы, панкреатиты, гастриты, дуодениты, циститы.

Кроме того за дополнительную оплату можно сделать другие виды диагностики или заказать дополнительные лечебные процедуры. В «Карпатах» Вам предложат такие виды диагностики как гастрофиброскопия, бактериологическая диагностика урологических, венерических та гинекологических заболеваний, УЗИ (9 параметров), в т.ч. УЗИ сердца, биохимическое исследование крови (17 параметров), кольпоскопия, рентгенография,  рентгеноскопия, реовазография, реоэнцефалография. Кроме того есть возможность заказать такие лечебные процедуры как сухие углекислые ванны, ручной и подводный массаж, гидроколонотерапия, лечение геммороидальных узлов, спелеотерапия, озонотерапия и др. (подробнее см. на сайте www.san-karpaty.com).

Действует при «Карпатах» и клиника Геннадия Саенко – ежемесячно здесь лечится от 70 до 150 пациентов. Клиника специализируется на снятии болевых синдромов, особенно при патологиях позвоночника.

Приезжая в Трускавец, помните, что именно здесь Вы можете не только отдохнуть, но в первую очередь оздоровиться. Ведь здоровье – одна из главных условий счастливой нормальной жизни. Поэтому выбирая между многими предложениями, помните – на здоровье экономить нельзя. В «Карпатах» Вам предлагают максимум оздоровительных услуг, стоимость которых включена в цену путёвки. Это выгодно в первую очередь для Вас – обрести здоровье. Думайте, решайтесь и приезжайте в Трускавец, в «Карпаты».

Владислав Иванов

 Создан 08 июл 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником