Трускавецький вісник № 93 (636) від 9 липня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 93 (636) від 9 липня 2013 р.

09.07.2013 

У номері: Роман Ілик побував у Бистриці Гірській та Новому Кропивнику; Трускавецької податкової вже немає; На прийомі в голови ТМО Партії регіонів; Дрогобич та термомодернізація; Дрогобицький район перевиконав бюджет; Кримінальні новини; Спортивні новини.

Новини Трускавця та регіону

Трускавецької податкової вже немає

Відбулася реорганізація Трускавецької податкової, інформує наше джерело. Вчора, 8 липня, в приміщенні колишньої податкової м. Трускавця відбулися збори. На роботу у трускавецьке відділення Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції прийнято тридцять осіб (раніше у Трускавецькій податковій працювало п’ятдесят), а двадцятьом довелося з роботою попрощатися. Колишній начальник податкової м. Трускавця Роман Гладій став тепер начальником відділення Дрогобицької ОДПІ в м. Трускавці.

Нагадаємо, що за останні два роки це не перша зміна, яка фактично переводить Трускавець зі статусу міста у статус села, хоча формально (де-юре) ніби нічого й не змінюється. Так, Трускавець залежний від Борислава в структурі газового господарства та електромереж, залежний від Дрогобича після ліквідації трускавецької санстанції як окремої юридичної особи, у 2011 році Трускавець втратив статус єпархіального міста, з функцій міськвиконкому вилучені питання нагляду в галузі архітектури та містобудування, а також реєстрації. Відбулися зміни в Трускавці і по структурі колишнього Міністерства з надзвичайних ситуацій. Поступово посада міського голови Трускавця набирає рис статусу англійської королеви і нормальний мер мав би реагувати на таке різке урізання повноважень місцевого самоврядування не бідканнями, а адекватними кроками. А тим часом є інформація, що ще декілька державних установ, які наразі діють у Трускавці як окремі юридичні особи, будуть приєднані до Дрогобича і в місті-курорті діятимуть лише відділи, або навіть тільки представники цих структур.

Відбудеться позачергова сесія Трускавецької міської ради

У четвер, 11 липня, відбудеться позачергова сесія Трускавецької міської ради. На ній, зокрема, розглянуть питання змін до бюджету міста.

Пам’ятний знак на честь трускавчанина встановлять у Медвежі

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, в селі Медвежа з ініціативи місцевої громади та за підтримки райдержадміністрації заплановано встановити пам’ятний знак на честь Народного художника України, відомого майстра гобелену Михайла Біласа із Трускавця. Знак, який мав постати на території садиби, де пройшли дитячі роки художника, планувалося встановити до 89-х роковин Михайла Біласа 1 серпня цього року. Заступник голови райдержадміністрації Олександр Філіпенко вчора, 8 липня, зібрав робочу зустріч, у якій взяли участь сільський голова Медвежі Степан Коваль, директор Художнього музею Михайла Біласа у Трускавці Олена Білас-Березова, головний лісничий Дрогобицького держлісгоспу Василь Кінаш, керівник відділу культури і туризму райдержадміністрації Осип Марущак, керівник управління водного господарства Георгій Демчук.

Учасники зустрічі дійшли спільної думки щодо належного пошанування нашого видатного краянина. Зокрема, було наголошено, що постать Михайла Біласа заслуговує на високий рівень відзначення його унікальної творчості. Тому відкриття пам'ятного знака варто приурочити до 90-літнього ювілею художника, до якого слід підготуватися належним чином. Окрім символічного каменя на місці, де стояла хата батька - лісничого в третьому поколінні Якима Біласа, планується за кошти окремої районної цільової програми здійснити цілий комплекс заходів, що базуватимуться на творчому доробку Михайла Біласа, а також на історичних подіях та краєзнавчому матеріалі. У майбутньому це місце може стати популярним туристичним маршрутом, тісно пов'язаним із музеєм митця у Трускавці. Наступне засідання робочої групи (в майбутньому буде створено районний оргкомітет) відбудеться у Медвежі.

Роман Ілик привітав членів «Батьківщини» зі святом

Голова Львівської обласної організації партії «Батьківщина» Роман Ілик привітав членів ТМО ВО «Батьківщина» з 14-річчям від дня утворення партії. Ось текст вітання, яке надійшло і на адресу «Трускавецького вісника», адже частина дописувачів нашого Інтернет-видання є прихильниками цієї політичної сили.

«Шановні друзі, однопартійці! Вітаю Вас з 14-ю річницею заснування ВО «Батьківщина».

Наша політична сила пройшла довгий і складний шлях. Незважаючи на труднощі, помилки, Ми довели, що «Батьківщина» - партія однодумців, які вірні своїм переконанням та працюють для становлення України, як суверенної, європейської, економічно розвинутої держави, де важливі інтереси кожної людини.

Головний здобуток нашої роботи – довіра українців до партії, нашого лідера Юлії Тимошенко, кожного з нас. Незважаючи на політичні переслідування, яких зазнає «Батьківщина», Ми вистояли! У нас достатньо сил, щоби боротися далі, зробити всі необхідні кроки для звільнення Юлії Тимошенко. Разом Ми переможемо і змінимо Україну!

Переконаний, що кожен з нас усвідомлює персональну відповідальність за майбутнє своєї країни її демократичний шлях. Діймо спільно, рішуче та сміливо, бо за нами правда!

Слава Україні! З повагою, голова ЛОПО ВО «Батьківщина» Роман Ілик»

Трускавецькі тенісистки задніх не пасуть

З 1 по 7 липня у Львові проходив Всеукраїнський юнацький тенісний турнір на приз СОК «Євроспорт». В рейтинговому турнірі взяли участь 90 спортсменів з Ужгорода, Тернополя, Луцька, Одеси, Львова, Стрия. Виступили на цих змаганнях і юні тенісисти з Трускавця – вихованці ДЮСК «Спортовець». Тренер Ігор Микитин виставив на турнір дівоче тріо - трьох юних спортсменок, які виступали в наймолодшій віковій підгрупі: Вікторію Карп’як, Роксолану Добрянську та Яну Микитин.

Наймолодша дев’ятирічна Яна Микитин зайняла на такому представницькому турнірі шосте місце. Роксолана Добрянська поступилася львів’янці у двобої за третє місце та стала четвертою. Найбільш вдало виступила Вікторія Карп’як, яка дійшла до фіналу, де у впертій боротьбі поступилася львів’янці Анастасії Якубечко, та зайняла ІІ місце.

Переможці турніру нагороджені цінними призами, і, головне, очками в рейтингу тенісистів. Хоч в дітей до 10 років ці результати ще не виставляються в Інтернеті, та все одно вже фіксуються та плюсуються і стають вагомим здобутком - як тільки юний спортсмен переходить у вікову категорію до 12 років він стає повноправним учасником рейтингу тенісистів.

Власна інформація

 

ДПІ у м. Трускавці реорганізовано та зареєстровано Дрогобицьку ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 „Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів” 04.06.2013 здійснено державну реєстрацію Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області (скорочено – Дрогобицька ОДПІ). Код згідно з ЄДРПОУ – 38763363.

До складу Дрогобицької ОДПІ увійшли Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ та Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ.

Керівником Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції призначено Турчина Євгена Ярославовича. Заступником начальника, начальником Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ - Гладія Романа Михайловича.

Адреса Дрогобицької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області: 82100, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Шевченка 9, адреса Трускавецького відділення: 82200, м. Трускавець пл. Чорновола,2.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Дрогобицький район перевиконав бюджет

 

На виконання протокольного доручення за підсумками наради у голови райдержадміністрації Михайла Винницького управління фінансів РДА інформує про стан наповнення бюджету району.

За січень-червень 2013 року до загального фонду місцевих бюджетів Дрогобицького району надійшло податків та платежів 9746,3 тис. грн., що становить 119,8% до місячних призначень та на 7,2% більше до відповідного періоду минулого року. Дотації із Державного бюджету одержано 59355,1 тис. грн. або 97,1% до плану І півріччя. Виконання забезпечене зі всіх видів доходів. Крім цього, забезпечено виконання дохідної частини загального фонду по всіх сільських, селищних радах та районному бюджету.

Надходження платежів районного бюджету склали 4985,5 тис. грн., що становить 104,4% до плану на січень-червень. Доходів, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів ( закріплених доходів ), протягом січня-червня 2013 року до бюджетів району надійшло 7401,2 тис. грн., що становить 112,4 відсотка до місячних призначень та більше на 17,3 тис. грн. до розрахункових показників МФУ, та на 5,5% більше до відповідного періоду минулого року.

До спеціального фонду місцевих бюджетів за січень-червень 2013 року зараховано 2530,9 тис. грн., що становить 55,5% до річних призначень 4563,8 тис. грн., при середньорозрахунковому показнику 50,0%.

На видатки загального та спеціального фондів бюджету району протягом шести місяців 2013 року спрямовано 123799,2 тис. грн., або 91,4% до уточнених річних призначень. Вищевказані асигнування дозволили в повному обсязі профінансувати заробітну плату з нарахуваннями, провести розрахунки за отримані енергоносії та інші першочергові видатки. Крім того, у звітному періоді в повному обсязі забезпечено виплату відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам установ освіти, передбачені та нараховані у вказаному періоді.

Прес-служба Дрогобицької РДА

У Трускавці СБУ затримала начальника санаторію під час одержання ним неправомірної вигоди

Співробітники Управління СБУ у Львівській області спільно з працівниками прокуратури викрили протиправну діяльність начальника одного з санаторіїв м. Трускавець, який вимагав 4 тис. гривень неправомірної вигоди за надання дозволу приватному підприємцю на торгівлю сувенірами на території медичної установи. 26 червня ц.р. правоохоронці затримали полковника медичної служби «на гарячому» у його службовому кабінеті під час одержання ним другої частини грошей - 2 500 гривень.

За матеріалами СБУ органами прокуратури розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди) та ч.1 ст.423 (зловживання військовою службовою особою владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Посадовцю загрожує покарання у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або службове обмеження на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

За номером 0-800-501-482 громадяни можуть звернутися до Служби безпеки України в разі наявності інформації щодо корупційних дій з боку державних службовців.

Прес-центр Служби безпеки України

Справу щодо міжнародної групи грабіжників передали до суду

Нещодавно правоохоронці Львівщини закінчили досудове розслідування щодо організованої злочинної групи з числа вихідців із кавказького регіону, які впродовж останніх двох років скоювали розбійні напади.

«Зловмисники із застосуванням фізичної сили, використовуючи психотропні медичні препарати (клофелін) здійснювали розбійні напади та пограбування громадян, користуючись безпорадним станом потерпілих» - розповідає Василь Телиця, начальник Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській області .

Такі протиправні дії класифіковано ч. 4 ст. 187 (Розбій спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень) КК України, за які у відповідності до чинного законодавства передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 15 років із конфіскацією майна.

Варто зауважити, що спільницею злочинців була молода дівчина, мешканка Львівщини.

Зловмисники у потерпілих забирали великі суми грошей, коштовності та мобільні телефони.

У ході проведення досудового слідства задокументовано 6 таких фактів. Загальна вартість майна, яким заволоділи злочинці становить понад 120 тисяч гривень.

Один із іноземних зловмисників зараз знаходиться під вартою, іншого – оголошено у міжнародний розшук, а місцева мешканка, яка входила до злочинного угрупування - під домашнім арештом.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами УБОЗ)

Вислухати і допомогти

У другий та четвертий понеділок кожного місяця голова Трускавецької міської організації Партії регіонів Лев Грицак проводить особистий прийом громадян. Останнім часом кількість звернень значно збільшилася – можливо, люди зневірилися у тому, що чинна міська влада Трускавця на чолі з мером зможе їм чимось допомогти і звертаються саме сюди, до людини, котра не хвалиться, а вирішує проблеми. Звичайно, що вислухати людину треба, поспівчувати треба, але часто цього мало, адже відвідувач очікує не обіцянок, а реальної допомоги.

Нелегке життя у пані Ірини Горончук з вулиці Бориславської. Сирота, інвалід, втратила єдиного сина. Та, на щастя, не втратила надію на Бога та добрих людей. Вона могла б багато розповісти про те, наскільки непрості реалії життя інваліда, наскільки незначна допомога від місцевої влади, як окремі соціальні служби байдуже ставляться до вирішення елементарних потреб неповносправних (для прикладу, авто, яке мало б возити інвалідів, возить чиновників). Але не будемо сьогодні про це. Адже є ще люди, які готові допомогти, слідуючи за принципом «блажен, хто дає».

Важко було вибратися в дорогу пані Ірині, але іншого виходу не було. Жінці, котра перехворіла поліомієлітом, вкрай потрібний фіксатор колінного суглобу, а вартість його – 1 тисяча 200 гривень. Тому й вирішила звернутися до голови міської організації Партії регіонів. Лев Ярославович розвіяв будь-які сумніви жінки – допомогу їй нададуть, Партія регіонів інваліда в біді не залишить. Зі словами щирої вдячності покидала 8 липня пані Горончук кабінет голови ТМО Партії регіонів, бажаючи йому рясних Божих благословінь за його чуйність, розуміння та доброту. Як зазначив Лев Грицак, сума матеріальної допомоги від Партії регіонів для п. Горончук складе 1500 гривень.

До речі, в цей же день на прийом до голови ТМО Партії регіонів прийшло біля десятка відвідувачів. Ця цифра перевищує кількість тих, хто йде на прийом до мера міста. В міській раді кажуть, що люди не йдуть на прийоми, бо зменшилася кількість невирішених питань. Бачимо протилежне – кількість проблем не меншає, зате довіра до Руслана Козира критично падає. Своїми відповідями мер визнає, що майже нічого у цьому місті він вирішити не в змозі. Як бачимо на цьому конкретному прикладі, при бажанні проблему можна вирішити навіть на рівні голови окремо взятої політичної сили, було б бажання та любов до людей…

Володимир Ключак

На Різдво Івана Хрестителя народний депутат України Роман Ілик відвідав Новий Кропивник та Бистрицю Гірську

На велике християнське свято Різдва Івана Хрестителя народний депутат України Роман Ілик відвідав села Новий Кропивник та Бистриця Гірська, що на Дрогобиччині.

Так, у Новому Кропивнику народний обранець побував на святковій Літургії у місцевому храмі (до слова, дана мурована Миколаївська церква (1695 рік) з дерев'яною дзвіницею (1821 р.) - пам'ятка архітектури державного значення) та поспілкувався з новокропивничанами. Жителі, зокрема, розповіли про необхідність побудови в їхньому селі нового моста (зараз два береги сполучає благенький канатний міст) та про проблему, яка вряди-годи виникає у селян через раптове підняття рівня води у ріці Стрий. Вислухавши людей, обранець пообіцяв вивчити ситуацію і скерувати відповідні запити і звернення у компетентні органи – з тим, щоб відповідні державні владні структури таки вирішували проблеми людей.

У Бистриці Гірській народний депутат України також побував на святковій Літургії в місцевій церкві, де цього дня відзначали храмове свято, а ще - взяв участь в відкритті та освяченні пам’ятника воїнам-землякам, борцям за волю України, полеглим в часи радянсько-німецької війни 1941-1945 рр. Зазначимо, згаданий пам’ятник доволі особливий і символічний, адже на ньому – одразу чотири таблиці. Одна – в пам'ять про тих, хто поліг у Другій світовій війні, друга – воякам УПА, третя – про тих, хто загинув від рук енкаведистів, четверта – про тих, кого вивезли у Сибір…

- Те, що побачив в Бистриці Гірській – це гарна, патріотична ініціатива, яку добре було б перебрати на всеукраїнський масштаб. Адже тут, у маленькому західноукраїнському селі, ми не побачили поділу, не побачили роз’єднання. Нащадки гідно вшанували усіх своїх рідних і близьких, хто так чи інакше загинув у ті страшні часи. І, що важливо, їх задум не розколює, а лише згуртовує, - поділився народний депутат України Роман Ілик.

Марія Кульчицька

Чи світить Дрогобичу термомодернізація?

Як відзначив під час виступу понеділкової наради Дрогобицької міської ради перший заступник міського голови Олександр Коростельов, Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський відбув у відрядження до Києва з метою прийняття участі в організаційному засіданні комісії, що прийматиме рішення щодо отримання кредитів під державні гарантії . З цього приводу передували зустрічі керівництва Дрогобицької міської ради з заступниками міністра Регіонального розвитку. Йдеться про те, що фактично Дрогобич йде під першим номером, аби отримати кредити, яких надаватимуть державні банки під гарантії держави на 10 років. Державний бюджет, як відзначив п. Коростельов, в залежності від умов договору, погашатиме частину, або повністю відсоткової ставки, а також, частину, або повністю тіла кредиту.

На думку п. Олександра, умови погашення кредиту, є дуже вигідними, оскільки таке фінансування за рахунок державного бюджету, є одне з небагатьох джерел фінансування міського бюджету на сьогоднішній день, яке місто має шанс отримати. Перший етап щодо отримання кредиту – це подання 12-и найбільш необхідних для фінансування об’єктів, 11 з яких підпадають під термомодернізацію. Це: Дрогобицька онколікарня, Дитяча дошкільна установа №2, Дрогобицька гімназія, ЗОШ №7 м. Стебника, ЗОШ №16, ЗОШ №4, ЗОШ №14, ЗОШ № 17, Музична школа №2, дитяча та доросла поліклініки, Дошкільна дитяча установа №21, а також заміна вуличного освітлення у місті.

Найважливішою умовою кредитування, згідно договорів на рівні міськвиконкому та Києва, як відзначив Олександр Коростельов, є самоокупність.

Враховуючи катастрофічно складну фінансову ситуацію Дрогобича, де фактично не функціонує жодне підприємство, пропозиція є досить привабливою. Тим не менше, кредит є кредит, і його потрібно погашати.

Та п. Олександр інформує громадськість про те, що за рахунок досягнення економічних результатів (насамперед, це зменшення використання теплової енергії, електроенерргії), за 10 років проекти щодо термомодернізації повинні окупитись.

- Якщо би нам вдалося отримати цей кредит під державні гарантії – це був би значний прорив міста у сфері економіки. Цього тижня буде відоме рішення міністерства щодо термомодернізації лікарень міста Дрогобича, - резюмував свій виступ перший заступник міського голови Дрогобича. Що з того вийде – покаже час. А його у керівників місцевого апарату обмаль…

Вікторія Лишик, «ЛайфІнфо»

 

 Создан 09 июл 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником