Трускавецький вісник № 97 (640) від 17 липня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 97 (640) від 17 липня 2013 р.

17.07.2013 

У номері: Від склянки вина до мільйонних інвестицій; Свято Івана Купала у Східниці; про витяжку хребта; Короткі новини.

Новини Трускавця та регіону

Польські діти відпочивають в Бориславі

Як поінформував «Трускавецький вісник» заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич, цього тижня до Борислава приїжджає на відпочинок група дітей із польського міста Валбжиха. Для дітей підготовлено цікаву культурно-пізнавальну програму, сказав Сергій Романович і висловив впевненість, що Борислав зустріне поляків гостинно. В рамках обміну та співпраці між Бориславом та Валбжихом відвідають Польщу і діти з Борислава. «Такі акції сприяють дружбі та взаєморозумінню між нашими народами», - зазначив Сергій Оленич.

Керівнику комунального підприємства офіційно оголошено догану

Під час щотижневої наради в Бориславській міській раді, яка проходила 9 липня, міський голова Володимир Фірман офіційно оголосив догану керівнику КП «Еко-місто» Григорію Гелію. Окрім того, міський голова зажадав від усіх керівників комунальних підприємств більш відповідально ставитися до звернень громадян, дотримуватись виконавської дисципліни та вимагати цього від підлеглих. Значні претензії Володимир Фірман адресував керівникові ТзОВ «Ком-Еко» Олександрові Лойку. Мер просто зачитав ті скарги мешканців, у яких йдеться про незадовільне вивезення сміття, а також зауважив, що якщо змін не буде, то влада застосовуватиме штрафні санкції до підприємства за невиконання договірних умов щодо вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Втім, на фото, зробленому 16 липня, бачимо, що і надалі смітники в Бориславі переповнені.

Втім, не бракує у Бориславі і стихійних сміттєзвалищ, зокрема на вулиці від ринку і в напрямку річки. Один раз мешканців змусили всі ті захаращення прибрати, але зараз там знову купи сміття. Мабуть, потрібно штрафувати, застосовувати інші санкції для того, щоб «сміттюхи» подібного більше не чинили, вважають у мерії. Адже там проходить щодня багато людей, у тому числі і гостей міста.

Народний депутат України Роман Ілик у Бориславі та Трускавці проведе особистий прийом громадян

18 та 19 липня народний депутат України Роман Ілик проводить особистий прийом виборців Дрогобицького виборчого округу №121, які проживають у Трускавці та Бориславі.

Так, у четвер, 18 липня, о 11.00 особистий прийом громадян відбудеться у Трускавці в приміщенні Трускавецької міської ради (вул. Бориславська, 2). Попередній запис – у громадській приймальні Романа Ілика у Трускавці, яка знаходиться за адресою: Трускавець, вул. Бориславська, 2, Трускавецька міська рада, каб. №3. Графік роботи приймальні: понеділок, середа, п’ятниця – 9:00-12:00, вівторок, четвер – 15:00-18:00. Керівник: Руслан Крамар.

У п’ятницю, 19 липня, о 14.00 особистий прийом громадян відбудеться у Бориславі в приміщенні Бориславської міської ради (вул. Шевченка, 42). Попередній запис – за телефоном 067-673-02-30 (керівник громадської приймальні Романа Ілика у Бориславі Мирон Турчин).

Не зволікайте з медоглядом

Головний лікар Бориславської міської лікарні Віталій Головчак звернувся до представників засобів масової інформації з проханням роз'яснити і випускникам шкіл, і абітурієнтам вищих навчальних закладів, які мають пройти медогляд і завірити медичні довідки, щоб не відкладали це на останній день. Також головний медик Борислава зауважив, що медичні довідки потрібно залишати у секретаря головного лікаря центральної міської лікарні і ці документи обов'язково будуть вчасно завірені. Для цього не потрібно виходити безпосередньо на керівника міської медицини. Головне – не тягнути до останнього дня, спокійно здати довідки, секретарю головлікаря і спокійно забрати їх через день-два, і тоді і випускники, і медики не матимуть нервового перенапруження.

Бориславець Михайло Гопшта – дворазовий чемпіон світу з пауерліфтингу

Нещодавно (28 – 30 червня) у Бельгії, в місті Антверпен відбувся XXV чемпіонат світу з пауерліфтингу за версією WDFPF. У складі збірної команди Української бездопінгової федерації пауерліфтингу виступав і мешканець Борислава Михайло Гопшта, який у ваговій категорії до 90 кг переміг в жимі штанги лежачи, встановивши рекорд Європи. Таким чином Михайло Гопшта повторив рекорд світу в своїй групі і став дворазовим чемпіоном світу, повторивши свій торішній успіх у Франції. Цьогорічна перемога на чемпіонаті світу дає Михайлові Гопшті ліцензію на участь у наступному чемпіонаті світу, що відбудеться в червні 2014 року в Німеччині.

Чемпіонати Європи та Світу за версією WDFPF проводяться під лозунгом «За чистий спорт», тому на цьому чемпіонаті був подвійний антидопінговий та антианабольний контроль, так що практично в кожного переможця була взята проба на допінг. У випадку виявлення допінгу, спортсмен дискваліфікується пожиттєво, а всі звання анульовуються. Проба була взята і в учасника змагань, майстра~спорту міжнародного класу із пауерліфтингу Михайла Гопшти.

Михайло Гопшта є головою Бориславського спортивного Товариства «Україна», працює директором ДЮСШ «Атлант». Він – майстер спорту Радянського Союзу з важкої атлетики, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, а також Бориславської депутат міської ради.

Власна інформація

Понад 700 тис. грн. туристичного збору надійшло до місцевої скарбниці Трускавця за І півріччя 2013 року

Оздоровлюючись цілющою “Нафтусею”, з приємністю згадуючи відвідини мальовничого прикарпатського містечка Трускавця, туристи одночасно допомагають розвивати інфраструктуру міста сплачуючи туристичний збір, так званий “податок на відпочинок”.

У Трускавці туристичний збір складає 1% від вартості всього періоду проживання в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках та інших готельних та санаторно-курортних установах міста. На сьогодні 85 суб’єктів господарювання міста сплачують туристичний збір, а саме 43 юридичні та 42 фізичні особи.

Нагадаємо, що платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання.

Збір сплачується до місцевого бюджету за місцем розташування готелів, мотелів, санаторних закладів, адміністраціями таких об’єктів, які виступають податковими агентами.

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням, і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у квитанції на проживання.

Наталія Роїк, ГДІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

 

Запрошує Палац культури імені Т. Шевченка

17 липня, 16.00 - концерт народного ансамблю пісні і танцю «Трускавчанка». 20.00 - концерт братів Пономаренко.

18 липня, 20.00 - концерт Олександра Кривошапка.

19 липня, 20.00 - концерт народного артиста України О. Гаврилюка.

20 липня, 20.00 - концерт Антона Казимира.

21 липня, 20.00 - концерт Руслана Квінти.

22 липня, 20.00 - концерт заслуженої артистки України К. Бужинської.

23 липня, 20.00 - концерт ансамблю «Пісняри».

24 липня, 16.00 - концерт народного фольклорного ансамблю «Джерела Карпат». 20.00 - концерт Дмитра та Назарія Яремчуків.

25 липня, 20.00 - концерт народного артиста України С. Гіги.

26 липня, 20.00 - концерт народного артиста України В. Павлика.

29 липня, 20.00 - концерт дуету «Світязь».

30 липня, 20.00 - концерт народного артиста України В. Гришка.

31 липня, 20.00 - концерт народного артиста України М. Гнатюка.

Газета «Трускавецькурорт»

Береги у Східниці укріпить фірма близька до директора національного парку «Гуцульщина»

 

Східницька селищна рада за результатами відкритих торгів уклала угоду на берегоукріплення річки Східничанка. Роботи на суму 946 тисяч гривень виконає івано-франківське підприємство «ПМК-77». Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Ця фірма два роки тому виграла тендер на відновлення водозахисної дамби на ріці Прут у с. Прутівка, Снятинського району Івано-Франківської. Тоді вони провели роботи на суму 4,5 млн грн.

Засновницею ТОВ «ПМК – 77» є Катерина Миколаївна Стефурак. До 2011 року у складі засновників також був Василь Пророчук, директор Національного природного парку «Гуцульщина», депутат Косовської районної ради минулого скликання від ВО «Батьківщина». Василь Пророчук є також засновником цілого ряду фірм, серед яких будівельна компанія «Лісоруб».

«Наші гроші. Львів»

У селі Снятинка освячено новозбудований храм

 13 липня у с. Снятинка на Дрогобиччині відбулося освячення храму на честь свв. верховних апостолів Петра і Павла. Чин освячення здійснив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні о. Мирона Бендика (ректора Дрогобицької духовної семінарії), о. Анатолія Полянка (декана Лішнянського), о. Григорія Савчина (настоятеля храму) та 18 священиків з Лішнянського, Дрогобицького, Мокрянського деканатів.

Чин освячення розпочався перед дверима храму. Після вступних молитов відбулось закладення фундаційної грамоти, яка є традиційною складовою чину освячення. У цій грамоті вказується час освячення храму від року Різдва Христового, року незалежності України, а також церковну єрархію – Папу Римського, Патріарха УГКЦ, єпарха, декана та священика даної парохії.

Наступна частина торжества продовжилась всередині храму освяченням престолу, під час якого владика Ярослав при допомозі священиків омив жертовник вином, трояндовою водою та окропив освяченою водою. Відтак єпископ здійснив намащення престолу та внутрішніх стін храму святим миром. Далі священики накрили престол обрусами та поставили кивот. На знак завершення освячення храму та відтепер постійної у ньому присутності Божої засвітив свічки престолу, прискомидійника та тетраподу. Опісля владика Ярослав освятив іконостас новозбудованого храму.

"Сьогодні я дуже вдячний усім тим, хто спричинився до того, що сьогодні ми посвячуємо цю святиню в рік 1025-ліття Хрещення Руси-України", - привітав вірних владика Ярослав. 25 років тому, за словами проповідника, вірні УГКЦ не мали змоги святкувати ювілей Хрещення України. "Ми не могли так вільно прославляти Бога, як сьогодні", - додав єпископ. Причиною цього було панування більшовицької "чуми", яка старалась з людських сердець усунути віру в Бога. Однак як не зневажали народ і його віру, він витривав, бо покладався на Бога.

Говорячи про постаті святих апостолів Петра й Павла, архиєрей зазначив, що кожного з них Бог скріплював у вірі в неповторний спосіб. Кожному Господь визначив особливе служіння для Його Церкви. Зокрема маючи особливі плани стосовно апостола Петра, Ісус "на початку покликання Петра змінює його ім'я – Симон – на символічне - Петро (гр. Petros – скеля), - бо він має бути скалою, що двигатиме основу Божої Церкви". Провідним мотивом апостольського служіння св. Петра є його любов до Христа Господа.

Стосовно ап. Павла, на думку єпископа, з певністю можна ствердити, що він зробив найбільше серед апостолів у поширенні християнства на Захід. Поштовхом до такої саможертовної діяльності стало навернення апостола Павла до Христа під час його подорожі до Дамаску.

Після завершення богослуження владика Ярослав подякував о. Григорію Савчину, парафіяльній громаді та жертводавцям за їх працю, пожертви та старання у справі будівництва нового храму. Відтак єпископ нагородив священика хрестом з прикрасами та вручив подячні грамоти усім, хто спричинився до будівництва святині.

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

 

«Нет хозяина…», або Курорт зупинився у розвитку?

/Два листи на одну тему/

Минулого тижня до нашої редакції надійшло два листи з відгуками гостей курорту, в яких вони досить емоційно розповіли про свої враження від нашого міста. До того ж відпочивальники зробили деяку порівняльну характеристику, через призму котрої стає чітко зрозуміло кілька речей: курорт таки занепадає. Невідомо чому поступово, але досить зримо зупиняється його розвиток або щось у ньому йде не так. Люди, котрі залишили нам свої статті – далекі від політики чи будь-яких закулісно-підкилимних розбірок. Вони також не зацікавлені у тому, щоб чимось нашкодити місту. Та й ми також надрукували ці листи не тому, що хочемо нашкодити, а тому, що нам, як і цим людям - болить усе те, про що пишуть наші гості.

Курорт зупинився у розвитку

На цей факт досить чітко у своєму листі мерові нашого міста пану Руслану Козиру вказав відпочивальник із санаторію «Весна», громадянин Республіки Казахстан Еслямбек Бекпаєв. 63-річний гість із Казахстану досить емоційно відреагував на кількість жебраків, котрі займаються своїм нехитрим бізнесом на теренах нашого міста, зокрема на території парку та на сходах поблизу оздоровниці, у котрій він проживає. Його настільки «зачепило» це видовище, що він не лише спостерігав за цими заробітчанами протягом тривалого часу (про що свідчить докладний опис діяльності жебраків у листі), але й розповів, як картини масового жебрацтва вплинули на його самопочуття, бо він не міг спокійно спати через те, що йому навіть уночі ввижалися ці понівечені долею люди.

Інший момент, котрий справив гнітюче враження на казахського гостя – безлад та безгосподарність. Вже не вперше перебуваючи у Трускавці на відпочинку та лікуванні, пан Бекпаєв із сумом відзначає загальний занепад міста і в тому числі прекрасного парку, котрий протягом кількох десятиліть слугував окрасою нашого міста: «Так в городе Трускавце, рядом с бюветом, какой прекрасный парк. Очень богатый разновидными деревьями и кустарниками. А воздух какой чистый и лечебный!... Парк заброшен. Нет хозяина. Сразу в глаза бросается, что из года в год состояние парка ухудшается. Деревья, кустарники, цветники не ухоженные. Мусора стало больше. Речушка не очищается и не благоустраивается. Памятники, статуи, архитектурные композиции разбитые. Дорожки не ремонтируются. Все заросло мхом и травой. Что внутри парка - все в неприглядном виде...».

Зауважив гість нашого міста також і розбиті сходи від санаторію «Весна» до центрального бювету, і брудні та засмічені фонтани, і зграї бездомних собак. Душевні переживання за долю Трускавця літнього казаха в принципі цілком зрозумілі. Але коли про ці та подібні речі пишуть місцеві журналісти, то вони автоматично зачисляються до когорти «злісних ворогів курорту», а їх видання - до депресивно-брехливих ЗМІ, котрі бачать лише погане. І той факт, що гість із Казахстану направду перейнявся долею улюбленого курорту, свідчить перш за все про чуйність цієї людини: «Я написал истину и увиденное мною, исходя из доброго побуждения. Надеюсь (особисто звертається пан Еслямбек до Руслана Ярославовича – прим. ред.), Вы прислушаетесь к моим просьбам. Все в Ваших возможностях. Такое богатство надо беречь и приумножать!... Желаю Вам доброго здоровья, семейного счастья и успехов в нелегком труде. Процветания городу Трускавцу и его жителям!». Тож залишається лише сподіватися, що слова цього небайдужого гостя будуть почуті.

Як так можна!?

А ось другий лист. У цій розповіді йдеться вже про інше, хоча суть така сама. І звертається до нас мешканець також іншої країни, але цього разу - Росії. Віктор Костенко за покликанням і освітою лікар - поважний мешканець міста Бєлгород, що знаходиться поблизу кордону з Україною. Так склалося, що і донині, будучи вже пенсійного віку, займається лікарською практикою - проте не зовсім традиційною. Він оздоровлює людей не хімічними сполуками та аптечними медпрепаратами, а цілющими рослинами, препаратами рослинного та тваринного походження. Ба, навіть у своїй практиці успішно застосовує деякі препарати ветеринарної медицини. До того ж лікує у своїй власній клініці хвороби, котрі традиційна медицина вважає невиліковними: від онкозахворювань до псоріазу та цукрового діабету. Так історично склалося, що серед мешканців цієї області є вдосталь українців, і говорять її жителі (переважно у численних бєлгородських селах) мішаною українською мовою – суржиком. Наш гість теж порадував нас майже літературною українською вимовою, позаяк і він, і його пращури є вихідцями з Полтавщини. Пан Віктор у розмові навіть якось пожартував, що все життя він любив усе українське, тож і не дивно, що дружина у нього - його кохана україночка-Галиночка. Уперше Віктор Тимофійович завітав до нашої редакції із віршем. І дуже хотів, щоб ми його надрукували, бо вже дуже наш Трускавець надихнув його на римовану творчість. Також із розмови з цією людиною ми довідалися, що був пан Віктор у Трускавці уперше дуже давно - 20 років тому, тож відмітив великий поступ у його розвитку. А ще зауважив чуйність і гостинність місцевих жителів, уважність лікарів і неперевершену зцілюючу силу води «Нафтуся».

Та усе ж були речі, котрі не лише потішили, але й дуже засмутили цю напрочуд позитивну і життєлюбну людину. Бо якраз на День міста із паном Віктором сталася прикра подія: навпроти ринку «Дукан» із двоповерхової старої будівлі колишньої бальнеолікарні (що належить групі компаній, серед яких відома своєю протирічною діяльністю компанія «ТКС»), на гостя впав шматок шиферу. Сталося так, що він упав майже плазом, тож лише вдарив чоловіка по голові та трохи порізав руку. Віктор Тимофійович зауважив, що за інших обставин йому цілком могло відрубати голову, але його врятувала жінка на ім'я Марія, котра стояла поруч і вчасно відтягнула пана Віктора подалі від небезпечної ділянки. «Тож замість зробити покупки, - пише у своєму листі шокований відпочивальник, - я потрапив до лікарні». Та тут же він дякує усім добрим людям, котрі не стали осторонь його біди: чуйним місцевим жителям, які допомогли врятуватися, двом черговим міліціонерам, які викликали швидку і були поряд упродовж усього часу перев'язки. А коли потрапив до лікарні, його приємно втішило ставлення місцевих медиків, їх грамотність та професіоналізм. Проте після цього на нього чекала ще не одна прикрість: у лікарні він усвідомив, що відтепер до кінця відпочинку не зможе відвідати жодної прописаної процедури, а також переконався, що не зможе розраховувати на допомогу місцевої влади. Вже згодом, упродовж усього терміну перебування він ніяк не зможе навіть довести їй, що бездіяльність у цій справі є по-суті своїй злочинною, позаяк не зважаючи на те, що будівля є у приватній власності, земля, на якій сталася прикрість, належить місту, і воно у перші ж дні мало б подбати про те, щоб ситуація не повторилася. Тож, коли тільки-но відійшов від шокового стану, почав шукати правди саме у стінах мерії. Там йому відмовили не лише у допомозі, але й проігнорували його прохання щодо зведення запобіжної огорожі по периметру небезпечного об'єкту. «Як так можна!? - дивується гість курорту. - Яке байдуже, сухе керівництво. Сьогодні вже початок липня, а влада Трускавця чекає, доки ще кількох людей уб'є або покалічить. Може тоді вона прийме рішення убезпечити те місце і обнести загорожею стару будівлю? Про цю бездушність говорить і той факт, що на все місто у сотні децибел грає музика, кричить реклама, відбуваються одразу кілька вуличних концертів, вбиваючи нас і наших дітей згубною синтезованою музикою... Та що там це: у місті багато розбитих доріг без водостічних решіток, брудних вулиць. У парку та скверах бур'ян і кропива по вуха, сміття. Куди дивиться рада і її керівник? Чого вони чекають? ... Хочеться запитати керівництво міста, чого вони усі такі сухі і бездушні до людей, адже до вас їдуть люди з багатьох країн, котрі за першої нагоди розкажуть у пресі та по телебаченню про таку вашу «увагу». А тут у вас є чудові санаторії і прекрасні лікарі, чуйні та уважні місцеві жителі...».

От такі пригоди чекали у Трускавці на гостя з Росії, оптиміста, котрий так любить усе українське. Чи перестане він любити Україну після таких пригод і емоцій? Навряд чи, проте у думці, що керівники у його рідному Бєлгороді усе таки кращі, він упевнився вже остаточно, бо каже, що з приїжджим українцем вони от так навряд чи повелися б. І запевняє: їхній мер - дуже чуйна людина, особливо коли проблема стосується чистоти та порядку чи проблем простих мешканців.

Тут, як то кажуть, може бути таке, що кожен кулик своє болото хвалить. Можливо і в далекому Казахстані, і в не дуже далекому Бєлгороді не усе так гаразд. Проте все одно відгуки цих людей, котрі за натурою своєю не схожі на критиканів та ворогів курорту, змушують задуматися: а може дійсно щось не так. І цей посил нині звучить для тих, хто впевнений у своїй правоті і непогрішності. Впевнений у тому, що він на правильному шляху, а усі, хто сумніваються - лише шкодять. Тож напевне, доки є час, не варто лише наживати ворогів серед оточення, а більше вартує подумати, як разом із тими, хто поруч (якими б поганими вони не здавалися) думати про те, як виправити ситуацію заради позитивного іміджу нашого унікального курортного міста.

Яна Липнева, газета «Трускавецькурорт»

Від склянки вина до мільйонних інвестицій

 

У Бориславі 16 липня завершилися триденні заходи, пов’язані з перебуванням у місті нафтовиків делегації з Італії. Міжнародна двостороння українсько-італійська зустріч з питань розвитку інвестиційного клімату у сферах енергетики, сміттєпереробки та проблем медицини на прикладі міст Львівщини, яка відбувалася в рамках Другого Міжнародного Форуму Нафтовиків, пройшла блискуче і її організатори навіть не приховували свого задоволення. Адже мова йде про взаємовигідні двосторонні стосунки, які вкотре доводять безглуздість дискусій, чи потрібна Україні Європа, а Європа Україні, чи ні. Україна – невід’ємна частинка Європи, а Італія є лобістом нашої держави і залюбки бачила б нашу державу членом Європейського Союзу вже в найближчому майбутньому, було сказано на зустрічі.

Наш кореспондент отримав запрошення на прес-конференцію, яка відбулася під завісу всіх заходів, 16 липня, тож пропонуємо вашій увазі невеличкий репортаж із цього заходу.

Дякуючи за гостинність, виявлену до них, гості з Італії запросили скуштувати унікальне вино Альяніко, яке витримується у бочках з акації протягом тривалого терміну. Власник винниці зауважив, що в італійській традиції вино означає (виражає) радість, братерство, добробут, спільність думки, а водночас подяку і нероздільну єдність, тому вино є настільки добре, наскільки виражається наша доброта. Піднімаючи келихи, присутні дійсно були єдині в одному – у прагненні зрозуміти одне одного, висловити вдячність та зміцнити ті зв’язки, які встигли налагодитися між українськими та бориславськими містами.

Але одразу варто зауважити, що українсько-італійська зустріч не обмежилася декларативною частиною чи благими намірами, за якими нічого не стоїть. Як поінформував доктор та почесний консул Антоніо Констанцо, в Бориславі вже впроваджується проект «Dinamis» від фірми «Gordon Global Group» і загальна вартість тільки однієї цієї італійської інвестиції в Борислав – 9 мільйонів євро. Незважаючи на різноманітні бюрократичні перепони, якими «славиться» Україна, паперова тяганина підходить до кінця і розпочинаються реальні дії. Одним із доказів цього був факт підписання угоди про виділення земельної ділянки під будівництво когенераційної установки, яка матиме потужність 10 Мегават – землю дають в оренду на 49 років. «Ми вирішили інвестувати не в останню чергу завдяки тому, що маємо довіру до міського голови Борислава Володимира Фірмана – людини з європейським мисленням», - зазначив представник італійської сторони. Натомість мер Борислава додав, що очікуються інвестиції і в машинобудування, і в медичну галузь, і навіть в сільське господарство, проте деталі розкривати не захотів, щоб не зурочити. Надію на співпрацю з італійцями висловив і присутній на зустрічі голова Самбірської РДА Іван Білак. Тут зазначимо, що протягом трьох насичених днів зустрічі з італійцями поспілкувалося керівництво і Львівської облдержадміністрації, і Львівської обласної ради, і Дрогобицького району, і окремих підприємств та організацій, зокрема НГВУ «Бориславнафтогаз».

Надія на інвестиції італійських підприємців недаремна, проте наскільки капіталовкладення потечуть до українських міст та містечок, багато в чому залежить і від нас самих. Як зазначили Альберто Ландольфі, суддя Трибуналу м. Генуя, представник ООН та Джері Данессі, Президент асоціації «Альма Мунді», почесний консул Нікарагуа в Італії, інвестори хочуть мати гарантії безпеки своїх капіталовкладень. Як не дивно, але люди з батьківщини мафії все-таки побоюються мафії могутнішої та розвиненішої – української. Чи не тому біля третини складу італійської делегації становили професійні юристи, можна сказати, еліта юриспруденції Італії – вони прибули на українську землю, щоб ознайомитися з тонкощами законодавства, аби вміти відстояти інтереси своїх співвітчизників, які пробуватимуть дороблятися на нашій українській землі.

Італійці раніше мали можливість пізнати Україну і через наших працівників, переважно жінок-нелегалів, які їхали на Апенніни в скрутний час економічної кризи і сприяли таким чином першим італійським «інвестиціям» в Україну. Зараз, коли криза не оминула й Італію, не виключено, що Україна постане перед смуглявими південцями в іншому ракурсі – не як джерело «рабсили», а як рівноцінний партнер, з яким можна і треба робити бізнес. А коли наша держава увійде в ЄС, перед нею відкриються нові горизонти, про які наразі можна лише мріяти. За приклад італійці навели нафту – виявляється, Італія, котра майже не має нафтових родовищ, експортує значно більше бензину, ніж Україна. І подібних прикладів можна наводити багато.

Звичайно, що є проблеми, зазначив бізнесмен з області Кампанія Марко Спера. В першу чергу це далека відстань, не надто добре транспортне сполучення. Інженер, який спеціалізується на будівництві доріг, якось не міг второпати, чому їхній стан в Україні залишає бажати кращого. Можливо, колись він матиме справу з українськими дорогами і розрахунками на їхні ремонти та будівництво, тоді він і зрозуміє, що таке українські реалії. Втім наразі італійців більше цікавили туризм, медицина, соціальна сфера. До речі, саме в Бориславі було зініційовано створення проекту українсько-італійської медичної асоціації, яка окрім взаємного стажування медиків та обміну досвідом могла б надавати реальну благодійну допомогу, зокрема і для онкохворих дітей. Бо ця проблема в Україні є направду болюча, а в Бориславі з його невирішеними екологічними проблемами і поготів.

 Надзвичайно цікавими були і виступи представниці ЮНЕСКО Анжелли Періно та правника з Риму Альберто Романо, а також ряду посадових осіб та підприємців із Італії. Та чи не найчіткіше висловився професор геоматики Університету м. Генуї Доменіко Счерсо, який, до речі, в неділю виголосив блискучу доповідь «Презентація веб-географічної системи підтримки прийняття рішень для управління землею та інфраструктурою». Має бути дві чіткі картинки, дві фотографії: одна – те, що ми маємо на даний час сьогодні, а друга – що хочемо мати, отримати і як цього досягти. Завдяки створеному алгоритму дій місто, територія не буде рухатися хаотично, безсистемно, методами проб та помилок чи кількаразових наступань на одні й ті самі граблі, а крок за кроком наближатиметься до мети. Кожен малий проект буде кроком до реалізації проекту великого, якщо не сказати глобального. Ці слова італійського професора присутні зустріли бурхливими аплодисментами.

Після відповіді на запитання журналістів настала щемлива мить прощання, слова подяки, обмін сувенірами та подарунками, а навіть читання поетичних рядків наймилозвучнішою мовою світу. Частина делегації від’їхала до Італії в цей же день, везучи у валізах не лише речі, а й «найтепліші сентименти до Борислава», дехто залишився погостювати в місті нафтовиків до 20 липня. Завдяки доктору богослов’я Павлу Василіву, одному з натхненників зустрічі та палкому патріотові свого міста, Італія стала ближчою Україні. Те, що декларація інвестицій не залишиться пустими словами, має своє підтвердження – не тільки відносно проекту «Dinamis», а й хоча б фактом, що одна із східницьких оздоровниць належить італійцю, учаснику цієї зустрічі. Краще один раз спробувати і побачити, що з того вийде, вирішив італієць і ризикнув. І не пошкодував, звичайно ж.

Мовна проблема, далека дорога, легка недовіра та незнання законів чужої держави, інший менталітет – ці, здавалося б, непрості проблеми, можна подолати, якщо є бажання, якщо є бачення, якщо є партнери, які довіряють один одному, хоча живуть в різних державах. Від особистих зв’язків багато в чому залежить співпраця на рівні міст, областей, держав. Тим більше коли над нами нема жодних хмар історичного непорозуміння чи прагнень захоплення територій. «Ми не приїхали сюди захоплювати Україну!» - пожартував один з італійців, обнімаючи на прощання міського голову Борислава. «Але ми захоплюємося нею!» - додав інший.

Володимир Ключак

Боли в спине снимет дозированное вытяжение

Согласно статистике, четверо из пяти человек сталкиваются с болью в спине. Дает о себе знать образ жизни современного человека – девять часов в день за монитором компьютера, или наоборот, тяжелые физические нагрузки, поднимание тяжестей, женщины часто расплачиваются за стремление к красоте любой ценой и хронические высокие каблуки.

Понимая всю серьезность и актуальность проблемы, в гостинично-курортном комплексе «Карпаты» помимо лечения и профилактики заболеваний основного – урологического – профиля для облегчения болей в спине функционируют кабинеты массажа и мануальной терапии, внедрено целый ряд современных методик лечения позвоночника.

Так «чудо-машиной, на которую надо молиться», называют благодарные гости «Карпат» аппарат «ОRMED» для дозированного вытяжения позвоночника и вибромассажа мышечно-связочного аппарата.

Процедуры дозированного вытяжения позвоночника показаны при болях в позвоночнике – в шейном, грудном и поясничном отделах, при посттравматических изменениях двигательной системы, искривлениях позвоночника, дискинезии желчновыводящих путей желчного пузыря, при хронических заболеваниях суставов, головных болях, неврозах, бессоннице, хронической усталости. Расслабленные специальными валиками мышцы дают возможность потянуть позвоночник, а следовательно улучшить кровообращение и питание мышечной ткани, суставов, межпозвонковых дисков. Параметры нагрузки подбираются индивидуально для каждого пациента под контролем компьютера и врача. Уже за время проведения одной процедуры исчезают функциональные блокады в межпозвонковых суставах, происходит репозиция и самокоррекция позвонков. Такого эффекта не дает ни один ручной массаж. А один курс из десяти процедур существенно увеличивает объем движений в позвоночнике, снимает напряжение и боль, способствует формированию мышечного корсета, улучшает осанку.

Дозированное вытяжение позвоночника идеально для безоперационного лечения и профилактики профузий – предгрыжевых состояний. На аппарате «ORMED» создается вакуумный эффект и грыжевое выпячивание всасывается. При показаниях проводится также вытяжение не только позвоночника, но и суглобов.

Сама процедура, хоть и называется немного пугающе «вытяжение позвоночника», чрезвычайно приятна и дарит ощущения расслабления и умиротворения, чувство бодрости за счет улучшения движения в позвоночнике и вместе с тем здоровый сон.

В ГКК «Карпаты» эту услугу можно заказать по тел. 62-300.

 

Дослідження вод типу "Нафтуся" тривають

Наша країна, мабуть як ніяка інша, надзвичайно багата різноманітними мінеральними водами, але реально використовується не більше 8% їх запасів. Проте «перлиною» мінеральних вод можна вважати «Нафтусю» - воду, яка є не тільки унікальною своїми лікувальними властивостями, але й тому, що її родовища розробляються лише в Україні. Лікувальні властивості «Нафтусі», як виявилось, обумовлені в основному вмістом специфічних органічних речовин, визначення яких потребувало розвинутої лабораторної бази та широкого застосування високоефективних сучасних, проте дорогих методів аналізу.

Недостатнє фінансування наукових досліджень дійсно стає на заваді не тільки проведенню ґрунтовних наукових робіт, але й є причиною відсутності обміну інформацією. Тому, по-перше, багато науковців-практиків користуються давніми результатами досліджень. А по-друге, в цих умовах деяким дослідникам уявляється привабливим знайти прості шляхи визначення «лікувального начала» та зробити «відкриття» в області вивчення вод типу «Нафтуся». Навіть є пропозиції створювати «Нафтусю» способом добавляння сірководню до питної води.

Все це викликало необхідність ознайомити широку громадськість з останніми досягненнями в дослідженні даних вод. В результаті групою авторів була підготовлена та видана книга «Минеральные воды типа «Нафтуся» Украинских Карпат и Подолии» під редакцією академіка НАН України В. Шестопалова. Книга присвячена видатному вченому-гідрогеологу А. Бабинцю, який на початку 80-х років минулого століття започаткував комплексні дослідження «Нафтусі», яка до того часу вважалась нерозгаданою загадкою. Більшість приведених досліджень виконана учнями Андрія Євтихійовича.

В книзі приводяться нові концепції особливостей формування мінеральних вод типу «Нафтуся», визначені та розроблені такими видатними геологами, як академік В. Шестопалов, О. Іщенко, В. Усов, Є. Кондратюк, Г. Лютий, на основі чого були відкриті нові родовища даних вод в Прикарпатському та Подільському регіонах. Ними приведені дані відносно геологічних та гідрогеологічних умов формування як нових, так уже і діючих родовищ даних вод, режимні зміни в залежності від кліматичних коливань та відбору води, нові прояви та родовища, питання їх охорони, експлуатаційні запаси, перспективи освоєння. Застосування нових методів аналітичної хімії поступово поглиблювало наші знання відносно фізико-хімічних властивостей та складу, особливо мікроелементного та органічного, мінеральних вод типу «Нафтуся». Це підтверджено дослідженнями, проведеними під керівництвом В. Шестопалова Н. Моісеєвою, С. Сулеймановим, В. Гудзенко, А. Моісеєвим.

Значний вклад в дослідження «Нафтусі» внесли також вчені Трускавця. К.х.н. А. Ясевич вивчала органічний склад води «Нафтуся». Заслужений лікар республіки А. Гела, який, на жаль, нещодавно трагічно пішов з життя, досліджував її лікувальну ефективність. На основі нових даних хімічного складу мінеральних вод типу «Нафтуся» вперше визначені кондиції- показники якості даних вод, необхідні для ідентифікування їх нових родовищ. Вперше разом з вченими РАНУ встановлено, що структура мінеральних вод відмінна від звичайних питних та позитивно впливає на організм, що ще раз доводить неможливість підробок - сольові розчини, насичення сірководнем та інше на основі питних вод. Представлені нові дані лікувальної ефективності мінеральних вод типу «Нафтуся» Трускавецького родовища (А. Гела) та Збручанського (к. м. н. М. Кирилюк).

Виявлені нові бальнеологічні властивості даних вод вченими Інститутів НАН України - геологічних наук та експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р. Кавецького - академіком В. Шестопаловим, д.б.н. М. Дружиною, к.б.н. А. Моісеєвим, к.б.н. Н. Родіоновою. Це, перш за все, ефект відновлення функції кістково-мозкового кровотворення, порушеного внаслідок опромінення малими дозами радіації. Застосування для цього вод типу «Нафтуся» дозволило успішно провести профілактику та лікування тисяч населення - ліквідаторів аварії на ЧАЕС, проживаючих на забруднених радіонуклідами територіях та в інших екологічно небезпечних районах - як дорослих, так і дітей. Ними ж встановлені також антиоксидантні та протиалергічні властивості даних вод.

Застосування нафтусеподібних вод при різних захворюваннях наводяться в розділі з їх використання головним гідрогеологом «Укрпрофоздоровниці» В. Ковальською. Тут же приведені дані щодо розливу лікувальної води «Нафтуся» та застосування її в позакурортних умовах (Н. Моісеєва). Книгу завершує розділ, у якому надається геолого-економічна оцінка родовищ мінеральних підземних вод, розроблена під керівництвом академіка Г. Рудько співробітниками Державної Комісії по запасах корисних копалину країни А. Мітько, А. Нецького, О. Бакаржієвої. З наведеного видно, що дана книга є результатом багаторічних досліджень великого колективу авторів і має енциклопедичний характер. Вона може бути цікавою не тільки для спеціаліс-тів-геологів, бальнеологів, хіміків, лікарів, спеціалістам із розливу даних вод, але й для всіх, хто користується мінеральними водами типу «Нафтуся».

Надія Моісеєва, кандидат хімічних наук, провідний науковий співробітник Інституту геологічних наук НАН України, газета «Трускавецькурорт»

Радіолабораторія допомагає комплексному лікуванню

На відміну від деяких інших курортів, де вважають найважливішим людей поселити, нагодувати і запропонувати якісь розваги, в Трускавці, зокрема в нашому товаристві величезна увага приділяється власне оздоровленню гостей. Але спершу - ретельна діагностика. Неабияким проривом в урологічній діагностиці стало влаштування в товаристві радіологічної лабораторії, котра дозволяє побачити, як функціонують нирки і не просто, а як функціонує кожна нирка окремо. Це справді дуже важливо при пієлонефритах, сечокам'яній хворобі, інших захворюваннях нирок та сечового міхура. Зокрема дослідження в лабораторії показують стан нирок до і після проведення літотрипсії. Здавалося б, в Трускавці, де використовується чимало методів діагностики, починаючи з аналізу крові і сечі, ультразвукової діагностики та ін., немає потреби ще і в такій лабораторії...

- Кожен діагностичний метод переслідує свою мету. Радіоізотопна ренографія нирок, яку ми можемо проводити в цій лабораторії, показує не просто стан, а дію, функціонування нирок. Після такої діагностики лікар має перед собою досить повну картину, і якщо навіть проводились інші види діагностики, то радіоізотопна ренографія зайвою не буде і обов'язково доповнить цю картину. Тому лікарі дуже часто пропонують пацієнтам звернутися до нас, при чому в нас діагностуються відпочивальники не лише з санаторіїв ЗАТ «Трускавецькурорт», а й з інших оздоровниць, а також і мешканці регіону, - розповів лікар-рентгенолог Степан Сов'як.

А ще цей метод діагностики має такі переваги перед іншими, що він безпечний, безболісний, не передбачає введення в організм якихось приладів чи інструментів. Однак для декого з читачів термін «радіоізотопія» може асоціюватися з Чорнобилем чи Хіросімою, і вони засумніваються в безпечності цієї діагностики. А Степан Іванович вважає такий погляд радіофобією і запевняє, що метод справді безпечний, адже доза ізотопів при проведенні ренографії мала, тож вплив їх на організм мізерний. Він зазначив, що цей вплив у 20 разів менший ніж при звичайному рентгені нирок.

Тож пацієнти звертаються в лабораторію безбоязно. Незважаючи на це, що процедура платна, в середньому в лабораторії діагностується 12-18 осіб щодня. Слід також зазначити, що наша ра^ діолабораторія - єдина в регіоні. Вони взагалі переважно є лише в обласних центрах, а в Львівській області крім нашої є ще радіолабораторія у Львові в обласній клінічній лікарні і в Львівському онкодиспансері. Але остання має дещо іншу специфіку.

Трускавецька лабораторія, як розповів пан Степан, функціонує ще з 1970 року. В її роботі була лише одна перерва, коли лабораторію переносили з приміщення на вул. Т. Шевченка у філію «Медичний центр №2», де вона знаходиться вже 4 роки. За словами Степана Івановича, при підготовці приміщення і пізніше, під час функціонування лабораторії, були враховані всеможливі вимоги щодо площі приміщення, санітарного стану, зберігання ізотопів та ін., і ці вимоги постійно строго виконуються. Нам вдалося самим оглянути радіолабораторію і може зазначити, що там відчуваються порядок, стерильна чистота і навіть, якщо можна так сказати про медичну установу, комфорт.

Орест Лещишин, газета «Трускавецькурорт»

 

Свято Івана Купала у Східниці

У суботу, 7 липня, у всеукраїнській оздоровниці Східниці проходило направду незабутнє багатолюдне дійство. Зібралися не лише східничани, а й гості — з Борислава, довколишніх сіл і всієї округи, сотні відпочивальників.

Сценарій цього велелюдного свята продумала східничанка Наталія Недосєко. Перед тим, як його укласти, вона глибоко вивчила прадавні традиції, пов'язані із цим святом у зеніті літа.

Ще до початку дійства селом їхала фіра з музиками: звучали баян, бубон і дзвіночки. Об'їжджали з музикою двори від хати до хати, а господарі виносили всіляку непотріб, що склалася за рік: старі беззубі граблі, поламані сапилна, вичовгані березові віники. Старих речей треба було позбуватися - вони згодяться для купальської ватри. Але не задарма: за кожну річ господарі отримували пригорщу цукерків - для солодкого і заможного життя, на добро в кожній оселі.

Жоден народ не може розвиватися без поваги й пошани до правікових традицій, які до нас прийшли, збереглися споконвіків. Дерево не може живитися без коріння, так і народ, нація не можуть розвиватися без традицій.

Цікавинка свята: ведучі зробили перекличку і виявилося, що найбільше гостей-учасників із Київщини, Дніпропетровщини, центральної і східної України.

Головним героєм була казкова постать - дівчина Яр-Дана. Колись боги пливли зоряним океаном, зійшли з неба - й опустилися на чарівну місцину, яку й названо Східницею. Саме тут від Ярила і Дани, богів сонця і води народилася незвичайна красуня. І прозвучав такий вірш:

Сьогодні вся земля радіє,

Радіють з нами небеса,

Яр-Дана — дівчинка любові,

У ній — священний дух і зелена краса.

Роль дівчини Яр-Дани виконувала юна східничанка Юля Грицик. Вона плавала на човні на озері біля санаторію «Зелений Бір» і співала в оточенні хлопців-молодців купальську пісню.

Були й веселі козацькі забави. Східницькі юнаки із секції боксу одяглися в шати козаків: у шаровари й іншу одіж. Колись у козаки приймали у віці п'ятнадцяти літ, І тепер ці юнаки, як і чотириста літ тому, демонстрували, на що вони здатні. Відбулися поєдинки, конкурси - перетягування каната, подолання перешкод, а головне - показали елементи бойового гопака.

А дівчата запалили смолоскипи, створивши своєрідний коридор, як ворота очищє/н-ня, священні ворота. Хлопці проходили отой коридор, підходили до козацького отамана, який їх посвячував. Кожен із них клявся служити за волю і славу рідної України.

Ще один дуже романтичний момент: коли над озером запалили сотні свічечок. А ще - хто знайде цвіт папороті. Насправді папороть не цвіте, а цвіте вона в повір'ях і легендах. Квітку папороті знайшов один із відпочивальників із Харківщини. Він приніс під радісні вигуки багатолюдної громади оте папоротеве диво. І всім було мило й радісно.

Красиво й видовищно було підніматися на повітряній кулі. Цього спробували десятки юнаків і юнок, були і старші господарі й гості, які побажали подивитися на селище з висоти пташиного польоту.

Кульмінаційним моментом свята стала купальська ватра. У вогонь молодь кидала ляльку Марену, дівчину-нечупару. А Купала хлопці хотіли спалити, та дівчата вирішили просто викупати його у водиці.

Купальське свято припадає на особливу пору - після літнього сонцестояння, коли літо повертає на осінь і на зиму.

Відбувся і гарний концерт - співали гості, тріо «Тоніка» зі Львова, всі дружно, в колі, танцювали і співали біля ватри. Пішов рясний дощ. Половина людей розбіглася-розійшлася. А друга половина стійко трималася купальської ватри. Ватра ж була триметрова. Гостями свята був родинний ансамбль Романа Грици, а ще ансамбль зі Львова із солісткою Маріанною Ільків (Златою).

А 12 липня у Східниці пройшло ще одне свято - храмове: святих Петра і Павла. Традиційно воно збирає чимало люду. Цьогоріч після святкової літургії у храмі святих Петра і Павла відбулися футбольні поєдинки, а під вечір великий святковий концерт.

Олена Дзюба, газета «Нафтовик Борислава»

Гірська зона: прагнення Борислава підтримала обласна рада

У середу, 3 липня, члени постійної комісії Львівської обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва розглянули звернення депутатів Бориславської міської ради щодо надання місту Бориславу статусу гірського населеного пункту. Нагадаю читачам, що ще у травні на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО «Свобода» Осип Магур заявив, що місто Борислав відповідає критеріям гірського населеного пункту і відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» має отримати цей статус. Саме тоді депутатський корпус Бориславської міської ради підтримав ініціативу обласного депутата-свободівця і звернувся з офіційним проханням до органів державної влади України вжити всіх заходів щодо надання Бориславу статусу гірського населеного пункту у відповідності з вимогами Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

Відповідні звернення скеровано до Президента України Віктора Януковича, Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, голови Верховної Ради України Володимира Рибака, заступника голови Верховної Ради України Руслана Кошулинського, голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука, голови Львівської обласної ради Петра Колодія, голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірини Сех.

Засідання постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради, по суті, стало першою державною інституцією, яка згідно порядку денного офіційно розглядала звернення депутатів Бориславської міської ради щодо надання місту Бориславу статусу гірського населеного пункту. Тож не варто шукати чогось дивного у тому, що інтереси міста на засіданні комісії обласної ради, окрім депутата Львівської обласної ради та ініціатора надання місту статусу гірського населеного пункту Осипа Магура, відстоювали міський голова Борислава Володимир Фірман та начальник відділу економіки міської ради Лев Попель.

Голова комісії, завідувач кафедри трудового, аграрного та екологічного права ЛНУ ім. І.Франка Пилип Пилипенко, після ознайомлення членів комісії зі змістом звернення депутатів Бориславської міської ради щодо надання Бориславу статусу гірського населеного пункту зазначив, що згідно статті 2 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» пропозиції щодо надання населеним пунктам статусу гірських подають Кабінету Міністрів України обласні державні адміністрації. Відтак рішення постійної комісії обласної ради може мати лише рекомендаційний характер.

Після детального розгляду та обговорення критеріїв, що дають можливість Бориславу претендувати на отримання статусу гірського населеного пункту, члени постійної комісії Львівської обласної ради визнали звернення депутатського корпусу Бориславської міської ради щодо надання місту Бориславу статусу гірського населеного пункту обґрунтованим. Середній показник висот, на якому проживає більш як третина мешканців, перевищує відмітку 400 метрів над рівнем моря, вона визначена законом, який передбачає надання статусу гірського населення пункту. Рельєф території Борислава розчленований ріками, потічками, байраками, водотоками, загальна довжина яких - понад 65 км. Кліматичні умови міста досить суворі - холодна і довга зима, велика кількість опадів, мають місце повені, підтоплення, снігові замети. Територія міста відноситься до шестибальної зони сейсмічності, а значна площа сільськогосподарських земель розташована на схилах крутизною 12 градусів і більше.

Члени постійної комісії Львівської обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва погодились, що Борислав повною мірою відповідає критеріям гірського населеного пункту і рекомендували міському голові та депутатському корпусу Борислава звернутися до Львівської облдержадміністрації із клопотанням про скерування офіційного подання до Кабінету Міністрів України щодо присвоєння місту Бориславу Львівської області статусу гірського населеного пункту. Окрім того, члени постійної комісії обласної ради порекомендували міському голові Володимиру Фірману провести широке громадське обговорення необхідності надання Бориславу статусу гірського населеного пункту, а також зробити попередні розрахунки додаткового навантаження на бюджет, яке потягне за собою надання місту статусу гірського населеного пункту.

Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»

 

Дев'ять дрогобицьких майстрів спорту України з хортингу

22-23 березня 2013 року у м. Київ в найбільшому спортивному комплексі України "Палац Спорту" відбувся чемпіонат України з хортингу (українського бойового мистецтва) серед чоловіків та жінок у розділах "Двобій" та "Показовий виступ" в рамках проведення олімпіади з бойових мистецтв. Громадська організація "Львівська обласна федерація хортингу" представляла Львівщину на цих престижних змаганнях. Шестеро спортсменів федерації завоювали звання майстер спорту України з хортингу та отримали посвідчення Державної служби молоді та спорту України, наказ №2225 від 03.07.2013р., привітаємо їх: Слесарчук Анна Ігорівна, Городинська Оксана Михайлівна, Руденко Павло Віталійович, Холівенков Анатолій Петрович, Спариняк Каріна Орестівна, Циган Ірина Романівна. Також хочеться привітати їх тренерів - Шевчука Андрія Орестовича, Іваницького Дениса Володимировича та Плеханова Віталія Валерійовича - президента громадської організації "Львівська обласна федерація хортингу". Хочеться нагадати, що у березні 2013 року троє Дрогобичан також отримали посвідчення майстрів спорту України з хортингу за виступ на Кубку України з хортингу у грудні 2012р. - Коссак Віталіна, Іваницький Денис та Плеханов Віталій, а це у підсумку 2013 року дев'ять майстрів спорту з хортингу з м. Дрогобич;  погодьтеся – відмінний результат. Усі спортсмени не один рік працювали над собою та вели кропітку роботу по підготовці до кожних змагань і лише таким як вони вдається дійти до бажаної цілі стати майстром спорту України.

Від імені тренерів і спортсменів ГО "Львівська обласна федерація хортингу" щиро дякує за неодноразову фінансову підтримку Володимиру Іллічу Козявкіну, "Клініка відновного лікування" (м. Трускавець), Леву Грицаку, генеральному директору готельно-курортного комплексу "Карпати" (м. Трускавець) та Почесному президентові ГО "Львівська обласна федерація хортингу" Миколі Кобильнику. Без їхньої допомоги в нас не було б такого результату, ще раз Вам щиро дякуємо.

ГО "Львівська обласна федерація хортингу"

Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади

 

Парафія церкви Святого Миколая УГКЦ в місті Трускавці оголошує конкурс на заміщення вакантної посади керівника Духовно-просвітницького центру імені отця Івана Валюха.

Вимоги до кандидатів:

- вища освіта відповідного фахового рівня (володіння фахом регента вітається);

- організаційні навики (вміння організувати та провести масові заходи релігійного та світського спрямування), діловий етикет, знання державної мови та володіння комп’ютером;

Ми пропонуємо:

- гідну оплату праці;

- можливість для самореалізації;

Прохання подавати резюме стосовно свого бачення роботи та розвитку центру у письмовому вигляді.

Документи приймаються до 15 вересня 2013 року за адресою: м. Трускавець, вул. Стебницька, 2, церква Св. Миколая.

Тел. 067 67 33 424 (отець Петро).

Продам машину

Продається автомобіль ВАЗ-2109 (“Балтика”). Ціна - 4 тисячі доларів. Рік випуску - 2003. Пробіг - 90 тисяч кілометрів. Колір - зелений. Паливо - бензин. Об’єм двигуна - 1, 50 л. Коробка - ручна/механіка. Привід - передній. Дверей - 5. Телефон: 050-228-17-62 (Надя).

 Обновлен 18 июл 2013. Создан 17 июл 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником