Трускавецький вісник № 98 (641) від 18 липня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 98 (641) від 18 липня 2013 р.

18.07.2013 

У номері: Парк, культура та відпочинок; Трускавецька влада замахнулася на права та свободи людини; Прийом Романа Ілика у Трускавці; «Людина Нового Ренесансу»; Зростає кількість підприємців-спрощенців; Про харчування в «Карпатах»; Директора ЛКП «Лев» вимагають звільнити за жорстоке поводження з тваринами; Не бійтеся звернутися в міліцію; Подолання наркотичної залежності.

Новини Трускавця та регіону

На Дрогобиччині готуються до відзначення 140-их роковин народження Івана Боберського

У 2013 році минає 140 років від дня народження педагога, фундатора, теоретика і практика української національної фізичної культури, організатора сокільсько-січового руху, автора підручників з фізичного виховання молоді уродженця Доброгостова Івана Боберського. Як відомо, 2013 рік проголошений на Львівщині Роком Івана Боберського. План заходів на відзначення в районі ювілею нашого видатного земляка затвердив своїм розпорядженням голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький. Про це «Трускавецький вісник» повідомила прес-служба Дрогобицької РДА.

18 липня заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, який очолює оргкомітет з підготовки святкових заходів, провів його перше засідання. Вирішено, що районне свято на відзначення ювілею Івана Боберського відбудеться 24 серпня у День незалежності України на районному стадіоні в с. Доброгостів. У програмі свята передбачаються конференція на базі Кімнати-музею Івана Боберського в Доброгостівській школі, цікава мистецька програма, козацькі та сокільські забави, показові виступи спортивних клубів Дрогобиччини, розваги.

Райдержадміністрація сприятиме у проведенні "Франко Фесту"

17 липня в Дрогобицькій райдержадміністрації відбулася розширена зустріч щодо організаційних питань проведення ІІ-го молодіжного фестивалю “Франко Фест”, який відбудеться в с. Нагуєвичі 26-28 липня цього року. Про це «Трускавецький вісник» повідомила прес-служба Дрогобицької РДА. Окрім керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних служб центральних органів виконавчої влади у нараді взяли участь представники організаторів фестивалю Микола та Остап Походжаї, Нагуєвицької сільської ради, депутати районної ради.

Як наголосив перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, громадські організації Дрогобиччини і, особливо, активна місцева молодь роблять велику справу, організовуючи таке потужне культурне дійство, яке служить популяризації імені Івана Франка та промоції Дрогобиччини. І це добре, що такі заходи організовує громадськість, а не влада – тоді подія є незаформалізованою, цікавою і багатоманітною, оскільки громадські організації мають більше можливостей для розвитку ініціативи і не є обмежені різними рамками та умовностями. "Натомість, влада повинна усіляко підтримувати таку ініціативу і в рамках своїх повноважень сприяти організаторам," - сказав Степан Рудницький.

На нараді обговорено організаційні питання, зокрема, забезпечення охорони громадського порядку, надання медичної допомоги, протипожежної безпеки тощо. Усі завдання виписані в окремому протокольному дорученні за підсумками наради.

Власна інформація

Кількість підприємців-спрощенців у Трускавці зростає

За І півріччя поточного року від підприємців – спрощенців міста надійшло 1,6 млн. грн. єдиного податку, що більш як на 0,4 млн. грн. перевищує відповідні показники 2012 року.

Протягом шести місяців цього року в Трускавці свою діяльність на спрощеній системі оподаткування здійснювали 1134 фізичних особи - підприємці. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість підприємців-спрощенців зросла на 215.

Найпопулярнішою серед “спрощенців” залишається друга група, на якій працює 797 підприємців. Це більш як 70 відсотків від загальної кількості підприємців-“єдинщиків”.

Наталія Роїк, ГДІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

Відповідальність за неподання електронної звітності по РРО відстрочено

Користувачі касової техніки можуть не хвилюватися. Верховна Рада України ухвалила закон щодо відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності з 1 липня 2013 року до 1 січня 2014 року.

Нагадаємо, у відповідності до ЗУ “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” з 01.01.2013 року усі користувачі касової техніки зобов’язані подавати електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв'язку за технологією Національного банку України.

Існуючі моделі касових апаратів можна доопрацювати, обладнавши їх новими модемами або придбати нову техніку. Для цього необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування касової техніки.

Наталія Роїк, ГДІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

Не бійтеся звернутися в міліцію!

Працівники органів внутрішніх справ Дрогобицького міського відділу велику увагу приділяють роботі зі зверненнями та повідомленнями громадян про злочини і пригоди, що скоєні чи готуються.

Бажаючі можуть зателефонувати в міський відділ міліції та повідомити будь-яку інформацію про злочини до чергової частини за номерами 2-37-02; 2-24-12; 3-96-66 та з мобільного безкоштовно за номером 102. Усі звернення громадян реєструють та розглядають правоохоронці, проводяться ретельні перевірки.

Коли звернення не в компетенції міліції, заявник отримує кваліфіковане роз’яснення щодо подальшого розв’язання проблеми.

Якщо ви не байдужі до проблеми боротьби з таким негативним явищем, як наркоманія або відомо про факти продажу наркотичних засобів і бажаєте припинити діяльність притону, зателефонуйте в міліцію. Не залишайтеся наодинці зі своїми проблемами: інколи кваліфікована порада вбереже від неприємностей.

Дрогобицький МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

Директора ЛКП «Лев» вимагають звільнити через жорстоке поводження з тваринами

На сесії Львівської міської ради 18 липня депутат Ростислав Будинський озвучив запит щодо становища безпритульних тварин у Львові. Він нагадав, що у Львові питанням вилову, тимчасового утримання безпритульних собак займається ЛКП «Лев». Але воно, з його слів, виявилось досить закритою установою.

«Неможливо дізнатися, скільки тварин виловлюють у місті, як ведеться облік, яких тварин присипляють, хто з ветлікарів присутній при цьому, які препарати використовуються», – зазначив він.

З його слів, собаки, які потрапляють в ЛКП, здебільшого просто безслідно зникають.

«Громадські активісти, волонтери, які працюють з безпритульними собаками, наводять факти нелюдського ставлення до тварин у комунальному підприємстві, демонструють фото та відеодокази цього. У вольєрах регулярно виникають спалахи інфекційних хвороб, трупи тварин лежать поряд з живими собаками і гниють по кілька днів. Були випадки, що тварини, яких люди забирали з ЛКП, помирали за кілька днів», – розповів депутат. Крім того, він нагадав, що в місті трапляються масові випадки отруєння собак – не лише безпритульних.

«Також журналістам вдалося зафіксувати факт, як машина ЛКП «Лев» везла на Жовківський завод з виробництва м’ясо-кісткового борошна мертвих собак. Зі слів волонтерів, керівник ЛКП наймає людей, які вбивають тварин залізними палицями. Є свідчення, що з ЛКП на згаданий завод регулярно привозять на переробку трупи тварин. Напрошується висновок, що на комунальному підприємстві тварин знищують для отримання прибутку», – наголосив депутат.

Тому він вимагає відсторони керівника ЛКП «Лев» від виконання посадових обов’язків і розпочати розслідування щодо жорстокого поводження з тваринами. Також започаткувати механізм контролю за цим і перевести ЛКП в підпорядкування управління екології ЛМР.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що потрібно перевірити викладені депутатом факти і якщо хоч частина з них підтвердиться, то вживатимуться достатньо репресивні дії.

ЗІК

 

Трускавецька влада замахнулася на права та свободи людини?

Вже вкотре трускавецька влада пробує показувати свої зуби, шукає чергового ворога – замість того, аби розвивати курорт чи вирішувати нагальні справи життєдіяльності міста. Знаємо, що цих «ворогів» («казли, каториє мєшают нам жить», якщо на фєні) трускавецька влада шукала серед «папєрєдніків», серед журналістів, серед зоозахисників і навіть серед простих мешканців, які вже не в змозі терпіти вирафіновані знущання над громадою. Тепер в пориві пристрасті ворогом козирної влади стали захисники традиційних сімейних цінностей, прості люди, які, як і ми з вами, не сприймають гомосексуалізм за норму.

Щоб запобігти акції на підтримку сім`ї, трускавецька влада, отримавши повідомлення про її проведення,… подала в суд. Чи то блакитнооким владцям стало ніяково, що така акція пройде в місті-курорті, чи то шляк їх трафляє, що на мирному зібранні людей не заробиш додаткової копійчини, як на вічно святкових ярмарках, та факт є фактом – влада Трускавця звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою заборонити акцію, бо вона, буцімто, може завдати якоїсь шкоди.

Глава 39 Конституції України гласить: «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей».

19 квітня 2001 року Конституційний Суд України своїм рішенням № 4-рп/2001 офіційно розтлумачив положення першої частини цієї статті: «Положення частини першої статті 39 Конституції України щодо завчасного сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій в аспекті конституційного подання треба розуміти так, що організатори таких мирних зібрань мають сповістити зазначені органи про проведення цих заходів заздалегідь, тобто у прийнятні строки, що передують даті їх проведення. Ці строки не повинні обмежувати передбачене статтею 39 Конституції України право громадян, а мають служити його гарантією і водночас надавати можливість відповідним органам виконавчої влади чи органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо безперешкодного проведення громадянами зборів, мітингів, походів і демонстрацій, забезпечення громадського порядку, прав і свобод інших людей».

З вищенаведених двох цитат бачимо, що основним завданням чиновників, особливо місцевих, є не перешкоджати акціям, а навпаки – сприяти їм. В даному випадку тих чиновників, які зініціювали звернення до суду, потрібно покарати – як злісних порушників прав людини та громадянина. Трускавецькі чинуші дійшли до того, що пробують обмежити право людей на мирне зібрання. Якщо навіть така мирна акція, де найгострішим лозунгом є «Тато, мама, я – разом ми одна сім`я!», викликає в чиновників Трускавця острах, то що буде тоді, коли на вулиці вийдуть люди з транспарантами «Козира та його кліку – геть!», або ж «Виженемо нечисть з міста-курорту!»?

Втім, суд у Львові, хоча й засідав більше чотирьох годин, все ж дозволив проведення у Трускавці акції на захист сімейних цінностей, організатором якої виступила громадська організація «Молодь за здорове життя». Засідання суду відбулося у середу, 17 липня, сама ж акція пройшла у четвер, 18 липня. Люди з транспарантами пройшли ходою від верхнього бювету вулицями Роксоляни, Бандери, Шевченка та попри церкву св. Миколая спустилися на центральну площу, а завершили ходу біля бювету. Доказом того, що акція буде мирною, в суді став репортаж Трускавецького Інтернет-телебачення з аналогічної акції, яка проходила у Трускавці на початку травня, в часі Великодніх свят. Високий суд здивувала позиція трускавецької влади, було наголошено, що такі акції потрібно всіляко підтримувати, а не забороняти. Втім, навряд чи трускавецька влада до слів судді дослухається, бо щось ми не пригадуємо випадку, аби за останні три роки в мерії Трускавця підтримали добрі ініціативи. Хижацький розрахунок, дерибан землі, що можна побачити хоча б на основі рішення ТМР № 538 від 20 червня 2013 р., а також дії за принципом «після нас хоч потоп» - ось так виглядає «чесна влада» без обробки у Фотошопі.

Кажуть, що якщо рильце у пушку, а совість нечиста, то нема спокійного сну. На прикладі трускавецьких чинуш бачимо, що це саме той випадок. Боячись народного гніву та помсти скривдженої громади, влада хотіла б за допомогою суду заборонити мирне зібрання. Потренуватися, як воно б могло вийти, спробували зробити на «невинних овечках» з громадської організації…

А може дійсно в мерії Трускавця засідає якесь гей-лобі, яке нервується, коли мова йде про традиційні християнські та сімейні цінності? Бо знаємо, що й серед масонів є такі, які нібито до церкви ходять та з отцями дружать. Але як би вовки не одягалися в овечі шкури, та звіриний оскал видно – і в Трускавці, і в Петербурзі, де, напевно, знаходиться реальний штаб «управління курортом». Бо й методи боротьби з мирними зібраннями громадян – ще ті, імперські…

Володимир Справедливий

Роман Ілик: «Тільки в єдності – дія, сила та результат»

Дотримуючись слова, даного виборцям Дрогобицького мажоритарного округу №121, народний депутат України Роман Ілик активно співпрацює з місцевими громадами Дрогобиччини загалом та кожним мешканцем краю зокрема. Так, як уже неодноразово зазначалось, в окрузі постійно діють п’ять громадських приймалень народного депутата України, куди жителі можуть безперешкодно звертатись зі своїми проблемними питанням та цікавими ініціативами. Поряд з тим, парламентар постійно проводить особисті прийоми громадян, під час яких кожен житель Дрогобиччини може безпосередньо звернутись до свого обранця.

Черговий особистий прийом громадян у четвер, 18 липня, народний депутат України Роман Ілик провів у Трускавці. Цього разу зі зверненнями і клопотаннями до парламентаря звернулось понад десяток осіб – мешканців міста-курорту та Дрогобицького району. Люди просили сприяння в питаннях працевлаштування, лікування і реабілітації, допомоги у питаннях отримання компенсацій, також у різних господарських питаннях і конфліктах, тощо. Одна трускавчанка, наприклад, розповіла, що за борг у розмірі 20 гривень її стареньку матір ПАТ «Львівобленеро» без жодних попереджень позбавило світла, а повторне підключення до електромережі «винесло» більше сотні гривень. А одинока пенсіонерка п. Вікторія, мешканка вул. Бориславської, 38 розповіла, що її будинок від’єднують від централізованого теплопостачання – позаяк сесією Трускавецької міської прийнято рішення про поквартирний перехід цього будинку на автономне опалення. Грошей на те, щоб придбати собі «автономку» жінка не має, і, оскільки одинока, підтримки нізвідки взяти. Водночас, згадане питання одразу ж було врегульовано. Присутній на прийомі керівник громадської приймальні Романа Ілика у Трускавці Руслан Крамар розповів жінці про те, що в місті діє програма, згідно з якою частину витрат на встановлення індивідуального опалення для соціально незахищених верств населення міський бюджет бере на себе, а решту коштів буде розбито на частини, що не становитиме для трускавчанки особливих незручностей під час їх виплати.

Також під час прийому лунали слова вдячності. Членкиня Союзу Українок, мешканка села Уличне пані Дарія наголосила: в їх селі у 1946 році загинуло багато борців за волю України. Сьогодні встановлено імена героїв і громада хоче збудувати новий пам’ятник своїм звитяжцям, відтак увіковічнивши ці імена в камені і бронзі. Участь народного депутата України, який відгукнувся на запит громади, в цьому процесі є дуже цінною і потрібною.

- Спільно з громадою Уличного ми доведемо цю справу до кінця. Вшанування пам’яті героїв, які полягли у боротьбі за вільну Україну – обов’язок і почесна місія кожного із нас. Якщо говорити більш масштабно, то лише спільна дія – народного депутата України, влади на місцях та громади дозволить вирішувати гострі і важливі для Дрогобиччини питання. Бо тільки в єдності – дія, сила та результат, - підкреслив Роман Ілик.

Зазначимо, наступний особистий прийом громадян народний депутат України Роман Ілик проведе у Бориславі.

Марія Кульчицька

Парк, культура та відпочинок

 

Парк культури та відпочинку у Бориславі – одне з улюблених місць відпочинку мешканців міста нафтовиків. Так вже історично склалося, що Борислав – місто, яке асоціюється більше з важкою працею, з нафтопромислом, з нелегкими умовами життя. Відповідно навіть в літературі утвердилися стереотипи бориславця як людини збідованої, згорьованої і зайнятої пошуками кращого життя, кращої долі. Але кожна, навіть найбільш спрацьована людина, потребує відпочинку, потребує відійти від щоденної суєти та зняти із себе тягар нелегких думок чи непростих рішень.

Будучи розташованим у самісінькому центрі Борислава, міський парк культури та відпочинку давно виправдав свою назву «парк відпочинку». Тут можна побачити мам із дітьми, старших людей, молоді компанії і згадуваних вже струджених робітників. І кожен з них відпочиває по-своєму. Звичайно, що площа парку дозволяє знайти місце для всіх, проте не завжди матері з дітьми ризикнуть знаходитися біля підозрілих компаній, які розпивають спиртні напої – з реготом, голосними розмовами, матюками, а інколи і бійками.

Міська влада Борислава приділяє велику увагу тому, як виглядає парк, що там коїться і, напевно, має своє бачення його розвитку. Знаємо, що частина парку стане музеєм під відкритим небом, так званим музеєм-скансеном. Подібні проекти давно реалізовані в багатьох країнах Євросоюзу, наприклад у сусідній Польщі такі музеї-скансени існують ще з часів PRL (ПНР). Нафтові «качалки», які можна побачити в бориславському парку – не якісь муляжі, а наочний історичний артефакт, приклад, з чого починалася історія Борислава як міста нафтопромислу, «галицької Каліфорнії».

Косіння трави, очищення озерця, ремонт доріжок, побілка чи догляд за деревами в бориславському парку – це елементи благоустрою, наведення ладу зовнішнього. Однозначно, що мер міста зі своїми заступниками не стануть особисто косити трави в парку чи пиляти старі дерева. Ці видимі роботи хоча і пробуксовують, та все ж виконуються, незважаючи навіть на те, що в місті наразі немає єдиної структури, яка б займалася виключно парком. Історія цього питання, як і майбутнє вирішення нас цікавить не так сильно, як дещо інше. А саме – наскільки бориславці готові допомогти перетворити цей парк відпочинку ще й у парк культури? Бо, як ми вже згадували на початку, парк повністю виправдовує свою назву у пункті «відпочинок», але от в пункті «культура» зовсім ні, на жаль…

Щотижня працівники міліції фіксують правопорушення, складають протоколи щодо розпиття спиртних напоїв у міському парку Борислава. За шість місяців 2013 року кількість таких протоколів склала 37, люди сплачують штраф за адміністративне правопорушення. І що далі? А нічого, все як було, так і є. Незважаючи на постійні, фактично щотижневі зауваження міського голови Борислава Володимира Фірмана, щоб міліція взяла питання порядку у парку культури та відпочинку та не допускала там розпиття спиртних напоїв, вагомих зрушень не видно. Відходячи від теми, зауважимо, що, очевидно, бориславських міліціонерів більше цікавлять такі теми як помста молодому Миколі Горончуку за нібито опір правоохоронцям (справа в суді і фактично невинній людині з подачі бориславської міліції загрожує ув’язнення), аніж наведення ладу в парку. Адже легше «взяти в обороти» одну невинну людину, ніж «морочити голову» із компаніями, які «засідають» в парку культури та відпочинку.

Та, з іншої сторони, навряд чи «насильницьке» окультурення дасть вагомі результати. Поки не зміниться свідомість людей, мислення, розуміння, що «наше», «спільне» потрібно так само шанувати і берегти, як і «моє», до того часу і далі валятимуться в бориславському міському парку культури та відпочинку пляшки з-під горілки та пива, пластикова тара, шприци, пакети, словом – сміття. В міліції нема стільки працівників, щоб стояти кожні 100 метрів і звертати увагу на потребу дотримання чистоти та порядку. Покарання штрафами покращить ситуацію, але в цілому її не змінить. А от якщо б створити якісь добровільні дружини на громадських засадах, то, можливо, міський парк мав би привабливіший вигляд, ніж зараз. Хоча треба подякувати й за те, що робиться.

Підсумовуючи ці роздуми, хочеться ризикнути сказати, що є ще серед заможних бориславців такі меценати, які зголосяться взяти на себе бодай частинку витрат на підтримання порядку в парку. Якщо подумати, то там потрібно не так уже й багато коштів. Було б добре, якби міська влада не тільки закріпила парк по частинках за ЖЕКами, що має місце зараз, а й за певними приватними структурами чи організаціями, яких у місті нафтовиків є чимало і то далеко небідних. Словом, хотілося б відчути європейськість Борислава не лише у способі мислення міського голови, про що нещодавно запевняли поважні гості з Італії, але і у плані доріг, в налагодженні цілоденного водопостачання, подолання страхітливих сміттєзвалищ, покращення ситуації із зайнятістю населення, а також із станом міського парку, який є своєрідним обличчям бориславської громади

Володимир Ключак

Пища богов и разных народов

Важнейшей частью полноценного гармоничного отдыха является питание. Это прекрасно понимают в гостинично-курортном комплексе «Карпаты», где питание гостей комплекса организовано в ресторане фуршетного обслуживания «Плай». Уже при входе в ресторан попадаешь в сказку мастеров своего дела и настоящих виртуозов кулинарного творчества – гостей встречают рукотворные композиции-шедевры из фруктов и овощей. Цветы, вазы, лебеди, мультипликационные герои – фантазия и мастерство поваров ресторана воистину неиссякаемы.

Ресторан фуршетного обслуживания «Плай» предоставляет своим гостям как диетические так и ресторанные блюда. Для большего комфорта отдыхающих из разных стран СНГ и мира, которые проехали тысячи километров, чтобы гости чувствовали себя, как дома, в ресторане гостинично-курортного комплекса «Карпаты» сформирован график дней национальных кухонь.

Так, воскресенье – день славянской кухни. Кулинарные изюминки этого дня – биточки по-белорусски, сырные батончики, зразы донские, тефтели по-русски, каша боярская.

Понедельник – день европейской кухни. Можно попробовать суп гамбургский с сосисками, корне ку фасоле (молдавское блюдо – тушеное мясо с фасолью), рыбу по-польски, шарлотку с яблоками и многое другое.

Среда - день украинской кухни. В этот день ресторан встречает своих гостей ансамблем «Сагайдачный», который играет и поет украинские народные песни. А познакомят и заставят навсегда полюбить украинскую кухню борщ украинский с пампушками, кулеш пшенной, вареники с картошкой, капустой, сырники по-киевски, рулет куриный «Садко», карп фаршированный, голубцы с мясом, картошкой и закусочные (с острой морковкой), колбаски львовские, пироги с повидлом и маком.

Пятница – день кавказской кухни. Блюда этого дня представляют грузинскую и армянскую, таджикскую и узбекскую кухни - суп харчо, суп-пюре из белой фасоли, бертле, сациви, чахохбили, шакерчурек, еларджи, творожная запеканка с курагой.

Так как основное правило правильного питания, как и лечения «не навреди», то перед выбором рациона питания в гостинично-курортном комплексе «Карпаты» можно получить квалифицированную консультацию врача и диетсестры. К каждому гостю здесь индивидуальный подход. Если требуют диагноз и рекомендации врача, то Вам приготовят отдельно легкую вареную-тушеную пищу, как самому любимому ребенку.

Газета «Карпати»

«Людина Нового Ренесансу…»

7 липня у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відкрито виставку Петра Сидорчука «Доробок. Мрії збуваються». Це дебютна виставка самодіяльного художника, проте Петро Сидорчук давно вже своя людина у культурному житті міста.

Напевно не має виставки якої б не відвідав п. Петро, майже кожна культурна подія у Дрогобичі не залишається поза його увагою, тож на відкриття виставки «Доробок. Мрії збуваються» зібралося, справді, чимало гостей. Алла Гладун, Любомир Сікора, Віра Байса, Лев Лазор-Скоп висловили своє захоплення від виставки. Привітав художника й Союз Українок. Пролунало чимало теплих слів. Кожен із відвідувачів та гостей міг відчути атмосферу щирості, що панувала при відкритті виставки.

Творчість Петра Сидорчука – це прояв багатогранності обдарування. Художник за покликом душі, різьбяр, майстер скрипкової справи… Все це незбагненні грані Його таланту, що проявляються із внутрішньої потреби самовиразу, з глибин його свідомості. Володіючи загостреним вродженим відчуттям естетики, п. Петро відчуває постійну потребу до духовного самовдосконалення, шукає гармонії у мистецтві, його найрізноманітніших проявах.

Довгі роки художник-самородок творчо працював для себе та вузького кола друзів, так би мовити – для душі. Проте «Засвіченого світла ніхто в сховок не ставить…» У свої 70 років Петро Сидорчук відкривається вже рідному Дрогобичу та світу зі сторони свого мистецького обдарування, що дивує розмаєм, наче сад Едему.

Людина Нового Ренесансу – саме так хочеться охарактеризувати творчість Петра Сидорчука, що рухається у декількох векторах, наче одна повноводна ріка, що біжить одночасно декількома рукавами. Русла Його творчості захоплюють рідкісним ентузіазмом, що струменить з багатства розуму, його постійних пошуків досконалості, сутності світу та його буття.

Пейзажі, натюрморти, жанрові картини, копії відомих творів мистецтва – це ті жанри, що хвилюють митця. Серед усього того розмаїття, особливо вирізняються своєю простонародною щирістю вже певна викристалізувана серія традиційного українського сюжету – «Козак Мамай». Саме ці твори дишуть корінням автентики, глибини сутності українства, його унікальної культури. Не менш цікавими є серії полотен та картонів, що представляють квіти, розмаїття та буйство їхніх барв. Художник працює в техніці олійного живопису, проте є в його доробку і здобутки в графіці, а саме ілюстрації до численних друкованих видань, екслібриси, монограми та логотипи.

Основи мистецької грамоти Петро Сидорчук осягав сам, проте його твори сповнені чіткості та зрозумілості композицій, тонкого, можна сказати, інтуїтивного відчуття колірної гами. Його твори є віддзеркаленням продовження традиції народного українського живопису, а його картини – в сучасності вже ХХІ століття.

Іван Дудич, дослідник мистецтва, аспірант ЛНАМ, науковий працівник музею «Дрогобиччина», газета «Галицька Зоря»

До уваги наркоманів

Всі наркомани припиняють вживати. Деяким це вдається при житті!

Залежний, будь-який залежний, має змогу припинити вживання наркотиків, втратити бажання вживати та знайти новий шлях у житті. Тел. 093 815 39 08 (Дрогобич, Трускавець, Україна), сайт www.na-ua.org

Narcotics Anonymous/Анонімні Наркомани

 Обновлен 19 июл 2013. Создан 18 июл 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником