Трускавецький вісник № 101 (644) від 24 липня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 101 (644) від 24 липня 2013 р.

24.07.2013 

У номері: Коли повернеться добрий господар; Чи веде Руслан Козир Трускавець до банкрутства; Інформація про стан законності у м. Трускавці в І півріччі 2013 р.; Роман Ілик зустрівся з активістками «Союзу українок»; Справедливість є, і вона в Страсбурзі; Кафедра біології залучає кошти; Кримінальні новини; Спортивні новини; Чи залишиться Роман Ілик керівником львівської «Батьківщини»; Абітурієнти обирають Дрогобицький педуніверситет.

Новини Трускавця та регіону

Кафедра біології залучає кошти у вирішення екологічних проблем регіону

Сьогодні, 24 липня, у колишній віллі Яроша в Дрогобичі (тепер тут біологічний факультет Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка) відбулася неординарна подія – презентація спільного українсько-польського проекту вирішення екологічних проблем. Як повідомив «Трускавецький вісник» доцент кафедри екології та біології ДДПУ Мирон Цайтлер, проект подавався на розгляд комісій Євросоюзу і в попередні роки, але цього року були дотримані всі формальності і робота науковців Дрогобича (Україна) та Жешова (Польща) отримає своє практичне продовження. Вчені зауважили, що на територіях інтенсивного видобутку корисних копалин, зокрема біля хвостосховищ Стебницького «Полімінералу» чи на місці видобутку нафти та озокериту у Бориславі буйно росте рослинність. Тому ці території можна успішно використати для вирощення біомаси, що значно покращило б і екологічну ситуацію в регіоні. Серед варіантів розглядаються вирощування певного виду проса, або ж енергетичної верби. Втім, ці питання потребують ще подальшого дослідження та обговорення.

Після урочистої презентації проекту, в якому взяли участь депутати різних рівнів (міських, обласної та Верховної рад), проходить і конференція щодо пошуку нових шляхів розвитку регіону в екологічному та агрономічному аспектах.

На жаль, представник «Трускавецького вісника» хоча й був запрошений до участі в роботі конференції, та через певні обставини не зміг побувати на цьому заході. Більше інформації з події подамо в наступних виданнях нашого Інтернет-видання.

Очільник Дрогобицького району ознайомився з ходом підготовки до Франко Фесту

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, 26-28 липня на батьківщині Івана Франка, в селі Нагуєвичі вдруге відбудеться фестиваль Франко Фест. В першу чергу це грандіозне культурно-мистецьке дійство, яке триватиме 3 дні, протягом яких сучасні українські та іноземні музиканти, письменники, поети, митці, театрали відкриватимуть для гостей фестивалю щораз іншого, цікавішого та насправді модного Франка. Голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький 23 липня відвідав Нагуєвичі, оглянув місце проведення фестивалю, та ознайомився з ходом до його підготовки.

Мета фестивалю – актуалізація, популяризація творчості і створення якісно нового іміджу для Франка, як одного із найкращих та найпрогресивніших українців. Під час проведення Франко Фесту будуть діяти три сцени: музична, мистецько-театральна та сцена для фольклорних колективів.

Власна інформація

Член “Фронту змін” відсудив у Трускавецької міськради 398 тисяч гривень за ремонт дороги

Львівський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду першої інстанції, згідно з яким управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради має виплатити ТОВ “Трансбуддор-сервіс” 398,2 тис. грн. боргу. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У липні 2009 року між управлінням Трускавецької міськради та “Трансбуддор-сервіс” укладено додаток до договору на виконання робіт з поточного ремонту дороги по вулиці Стебницькій у Трускавці, згідно з яким узгоджено графік виконання робіт: у 2009 році на суму 56 тис. грн., у 2010 році — на 400 тис. 250 грн.

Для виконання робіт “Трансбуддор-сервіс” залучив субпідрядника ПП “Професіонал”. Ця фірма у липні 2010 року виконала робіт на 21,8 тис. грн., у вересні — на 78,2 тис. грн. та на 298,2 тис. грн., що відповідає обумовленій раніше вартості робіт.

Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради під час розгляду апеляції наголосив, що суд не взяв до уваги лист від 6 вересня 2010 року, яким повідомив фірму, що кошти у місцевому бюджеті на 2010 рік для поточного ремонту по вул. Стебницькій відсутні. Натомість управління не надало судді доказів відсутності коштів на рахунку або їх ненадходження з бюджету. Так як роботи таки були виконані, суд постановив, аби Трускавецька міськрада борг виплатила.

Власником ТОВ “Трансбуддор-сервіс” є Володимир Дубков, член “Фронту змін”. Він також є власником фірми-субпідрядника “Професіонал”. Ще у 2012 році власником “Трансбуддор-сервіс” був Іван Дубков, екс-керівник комунального підприємства “Дрогобичводоканал”, а нині — керівник КП “Бориславводоканал”.

«Наші гроші. Львів»

У Дрогобичі ганятимуть пияків, щоб вони не нищили альтанки в зразковому мікрорайоні

У Дрогобичі в новому мікрорайоні вул. А.Шептицького, який є найкращим і найзручнішим для проживання, невідомі особи знищили альтанки. Про це повідомив кореспондент IA ZIK з посиланням на міського голову Олексія Радзієвського.

Очільник Дрогобича переконаний, що «чорну справу роблять пияки, які там збираються».

Міліція працює погано, – переконаний міський голова. З його слів, мікрорайон навіть не має дільничного інспектора міліції. «А там є за чим дивитися, – каже мер. – Хоча б двічі на добу інспектор пройшовся мікрорайоном, познайомився з його мешканцями…».

Олексій Радзієвський підписав доручення начальникові міського відділу ГУ МВСУ у Львівській обл. Василеві Овчаренку вжити невідкладних заходів щодо забезпечення контролю за станом справ в мікрорайоні вул. А.Шептицького. Нагадаємо, що новозбудований мікрорайон хочуть висувати на державний конкурс у галузі містобудування та архітектури.

ЗІК

У Бориславі знайшли 7-річного хлопчика, який заблукав у лісі

Працівники Бориславського міського відділу міліції спільно з мешканцями Борислава знайшли 7 річного хлопчика, який зник. Про це ІА ZIK повідомили у Бориславському міському відділі міліції.

У ніч з 22 на 23 липня до правоохоронців звернулася мешканка Борислава із заявою про те, що зникла дитина. Як розповіла мати, дитина пішла гуляти і не повернулася додому. Після заяви весь підрозділ міліції спільно з жителями міста цілу ніч і день шукали його. Знайшли хлопчика у лісі, де він заблукав.

Як потім з’ясувалося, дитина пішла у гості до бабці. Якийсь чоловік попросив дитину показати дорогу до лісу. Хлопчик показав дорогу, але коли вертався, надворі вже стемніло і він сам заблукав.

ЗІК

Шахові баталії міжнародного рівня

Для любителів гри в шахи 20 липня свято – у цей день усі шахісти світу відзначають його на міжнародному рівні. Вірні цій традиції і шахісти нашого міста – в цей день у Трускавці відбувся бліц-турнір шахістів-розрядників. Проходив він у приміщенні шахового клубу Будинку учнівської творчості.

Організували ці престижні змагання Трускавецька міська рада та міська федерація шахів і шашок. Головним суддею був суддя національної категорії, кандидат у майстри спорту України Василь Петранівський. Він тепло привітав учасників турніру з професійним святом, побажав усім спортсменам і любителям цієї цікавої гри життєвих гараздів та успіхів на шахових дошках і в житті.

У змаганнях взяло участь 16 шахістів, серед них майстер спорту міжнародного рівня, майстер ФІДЕ, п’ять кандидатів у майстри, сім першорозрядників та один шахіст другого розряду. Завдяки учасникам із Німеччини, Естонії, Молдови та України турнір одержав статус міжнародного.

У напруженій боротьбі переможцем турніру став майстер міжнародного класу з Молдови Борис Неведничий. Він набрав 13 очок з 15. На другому місці майстер ФІДЕ з Каховки Євгеній Лозович. Його результат - 12,5 з 15. Трете місце посів Владислав Салабун. Він кандидат у майстри спорту з шахів, віце-чемпіон Трускавця 2010 року. Трускавчанин набрав 11 очок з 15.

Переможці нагороджені грошовими преміями та Почесними грамотами міського голови. Всі інші учасники нагороджені пам’ятними фотоальбомами про готельно-курортний комплекс «Карпати» - «20 років до зірок».

Організатори бліц-турніру висловлюють щиру вдячність генеральному директору ГКК «Карпати» Леву Грицаку за грошові призи переможцям та фотоальбоми учасникам турніру.

Василь Петранівський, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

Інформація про стан законності у місті Трускавці в І-му півріччі 2013 року

Прокуратурою міста Трускавця упродовж І півріччя 2013 року вживались організаційні та практичні заходи щодо підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування завданої шкоди.

Першочергово зусилля зосереджувались на питаннях практичного впровадження положень нового Кримінально-процесуального кодексу України, змін до Закону України «Про прокуратуру» та іншого законодавства, що визначає основні засади діяльності органів прокуратури.

Що ж до стану законності, то слід зазначити, що упродовж першого півріччя поточного року в місті зареєстровано 448 кримінальних правопорушень, з яких закінчено розслідуванням 330. Дещо зменшилась (у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року) кількість крадіжок (з 95 до 85), у тому числі з приватних помешкань (з 13 до 9).

Поряд з цим, з початку року у місті-курорті спостерігається помітний ріст тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень (з 29 до 74), невтішним є стан їх розкриття Трускавецьким МВ ГУ МВСУ у Львівській області.

Дещо зросла у 2013 році кількість злочинів, пов’язаних із спричиненням тяжких тілесних ушкоджень, грабежів, розбоїв, шахрайства, а також із незаконним обігом наркотиків.

Більш втішною є динаміка до зменшення, у порівнянні з минулим роком, кількості кримінальних правопорушень, вчинених на вулицях міста (з 29 до 9), у громадських місцях (з 69 до 25), з хуліганських мотивів (з 3 до 1).

Свідченням недостатньої роботи ГКМСД міськвідділу міліції, служби у справах дітей Трускавецької міської ради, освітніх закладів міста щодо профілактики злочинності у дитячому середовищі, є 5 цьогорічних спалахів скоєння неповнолітніми кримінальних правопорушень. На вказану бездіяльність прокуратура міста принципово реагувала та реагуватиме документами прокурорського реагування, з одночасним ініціюванням питання відповідальності винних посадових осіб.

Прокурорами прокуратури міста забезпечено процесуальне керівництво у 440 кримінальних провадженнях, досудове розслідування по яких проводилось слідчими СВ Трускавецького МВ ГУ МВСУ у Львівській області, в ході чого з початку року скасовано 16 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, у 69 провадженнях надано письмові вказівки в порядку ст. 36 КПК України.

У цьому році прокуратурою міста Трускавця проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів міста, на яких обговорено стан протидії злочинності та корупції, а також розроблено ряд дієвих спільних заходів, спрямованих на його покращення.

Тривожними залишаються стан додержання законів у місті в частині своєчасності та повноти виплати заробітної плати, захисту прав дітей, в бюджетній, земельній сферах та ін. Вказане є сигналом, зокрема, для активізації правозахисної діяльності прокуратури міста на згаданих напрямах, спрямованої на поновлення порушених прав громадян та інтересів держави, а також забезпечення невідворотності покарання винних у цьому посадовців.

Лонгін Мігоцький, прокурор міста Трускавця

Добрий господар: коли він повернеться?

 

Напевно, наші читачі пам’ятають про перипетії, які розгорнулися минулої осені навколо дитячо-спортивного майданчика на вул. Довженка у Трускавці.

Хто не пам’ятає, то нагадаємо, що після колективного звернення мешканців вулиці Мазепи та прилеглих до неї майданчик взявся відновити голова ТМО Партії регіонів, генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак. І незважаючи на певні перепони, які чинилися цій добрій справі, спортивний та дитячий майданчики довели до ладу.

І ось минуло дев’ять місяців і знову мешканці б’ють на сполох. Зроблене ламається, розкрадається, територія перетворилася на притон для алкоголіків, всюди сміття, безлад, вночі шум. Хто наведе порядок? Адже добрий господар Лев Грицак один раз навів тут лад, але ж майданчик знаходиться на балансі КП КП «Трускавецьтепло». Тому й запитуємо керівника цього підприємства Руслана Крамара, у чому справа, чому територія загиджена, чому крадуть сітку і металеві стовпчики, де поділися кільця від баскетбольних щитів.

Руслан Крамар запевнив нас, що кільця від баскетбольних щитів ніхто не крав, вони поламалися і буде дана вказівка поставити нові. Також очільник «Трускавецьтепла» вперше почув, що вкрали сітку і що злодії вже добралися до стовпчиків.

- Кожного дня двоє наших працівників зранку прибирають цю територію, але вітер несе сміття із розміщених по сусідству сміттєвих контейнерів, - каже Руслан Ярославович. - Раніше в нас працював сторож, але він старенький чоловік, не ганяв тих, які розпивали спиртні напої, тому ми плануємо з часом тут встановити камери відеоспостереження, які працюватимуть в нічний час. І якщо є питання щодо порушення громадського порядку, розпиття алкоголю, то це питання до міліції.

У те, що щодня цю територію хтось прибирає, ми ну ніяк повірити не можемо – стільки сміття там нагромадилося, що просто жах! Та й на дитячому майданчику відчувається потреба господарської руки – там дошка відірвалася, там брусок з ланцюга злетів, там цвях виліз – а все це безпека, за яку відповідає балансоутримувач. Це ж наші діти і їхня безпека повинна б бути першочерговим завданням в даному випадку!

Дивує позиція керівника підприємства, який говорить про відеокамери в далекому майбутньому (хто їх купить, якщо місто при Руслану Козиру поволі йде до банкрутства) і в той же час скоротив посаду сторожа, який працював тут на півставки, менше ніж за 500 грн. в місяць. Пан Богдан, який мешкає одразу ж біля цієї території, і дрібні ремонти робив, і за порядком слідкував, і сміття прибирав – ніде папірчика видно не було. А тепер тут. як на сміттєзвалищі. Незважаючи на солідний вік старенький сторож справлявся зі своїми обов’язками, та чомусь вирішили зекономити саме на ньому. Звичайно ж, підприємство має мільйонні борги за газ, а ще ж досить солідну зарплату керівнику та його заступникам платити потрібно, то знайшли крайнього – сторожа.

А тим часом облагороджена торік восени територія стає щораз більш непривабливою. І це викликає асоціації з містом, яке при теперішній владі з квітучого саду перетворюється у руїну. Бо навіть на місці квіткової клумби біля ГКК «Карпати» влада хоче встановити великі біг-борди, які якомусь наближеному до неї підприємцю приносили б додаткові кошти. Місто немає коштів на ремонт доріг, може скоро вночі вже й не буде освітлюватися, на правах пасербиць залишилися освіта та культура, а меру лише «енергоощадні» проекти в голові, завдяки яким процвітатиме його фірма…

І на прикладі одного лише майданчика на Довженка видно, що Трускавець потребує господаря, доброго господаря. Цікаво лише, чи повернеться до влади в місті-курорті попередній добрий господар, чи прийде господар новий? Бо хтось же мусить колись навести лад після урядувань «козирної» братії.

Володимир Ключак

Руслан Козир веде Трускавець до банкрутства?

Нещодавно світ сколихнула звістка про банкрутство міста Детройт (США). Основними причинами цього явища став занепад процвітаючого колись міста, зокрема скорочення доходів до бюджету, зменшення кількості населення, борги, неможливість домовитися з кредиторами щодо повернення коштів.

Трускавець, ясна річ, далеко не Детройт, але виглядає на те, що теперішній міський голова Руслан Козир теж веде місто до банкрутства. Невідомо, чи цілеспрямовано, чи бездумно, але факт є фактом – місто замість розвиватися занепадає. Аналогія з Детройтом напрошується сама собою – зростають борги, кредити нема чим погашати, кількість населення зменшується, проблеми не вирішуються, доходи скорочуються, рівень життя падає.

У Руслана Козира вже є практика доведення до банкрутства – одразу після приходу до влади він поставив за мету знищити КП «Наше місто» і досягнув цього. Замість одного комунального підприємства діє три. Кредити беруться не для одного КП, а відповідно для трьох. Працівники окремих підприємств (двірники та інші працівники з КП «Парк курортний) не завжди вчасно отримують зарплату, місто не виконує своїх усних зобов’язань перед КП «Трускавецьжитло» щодо компенсацій за прийнятий збитковий тариф, борг КП «Трускавецьтепло» за газ вимірюється у мільйонах гривень, а за борг перед «Львівобленерго» підприємство неодноразово відключали від електроживлення, що могло б паралізувати життєдіяльність всього міста.

Якщо сусідні Борислав та Стебник певною мірою звикли до неформального статусу депресивних територій, то такий статус для міста-курорту був би відчутним ударом. Трускавець з подачі нинішньої влади повністю перекреслив всі напрацювання попередників щодо отримання статусу курорту державного значення та додаткового фінансування з держбюджету і відмовляється навіть думати про отримання такого високого статусу – це однозначно посилює той негатив, який чомусь оповив наше місто-курорт від моменту приходу до влади «козирної» команди. Можливо, це суто суб’єктивне враження, але навколо Руслана Козира ніби є присутній якийсь негатив, який вбиває все позитивне, гальмує розвиток, зводить нанівець все добре і світле.

Поки що Трускавець живе по інерції – за рахунок колишньої слави, яка тягнеться з часів далекої Австро-Угорщини. Поки що Трускавець у кращому становищі в регіоні завдяки вмілій політиці попередників нинішнього мера – Болеслава Петровського, Богдана Матолича, Лева Грицака. Поки що мовчки закусивши зуби, шофери їздять по невідремонтованих вулицях, а мешканці міста отримують одну з найнижчих зарплат в Україні. Поки що окремі люди вірять байкам, що вся вина у бідах трускавчан – на казначействі, регіоналах, державі, журналістах, неправильних діях окремих господарюючих структур. Поки що схема «у всьому винна невістка» спрацьовує, та переведення стрілок та звалювання вини на хвору голову не може бути вічним. Місто не розвивається, хоча в ньому є і фінансується з наших вами кишень так зване «управління розвитку», комунальна реформа провалена, бо ситуація з комунальними підприємствами насправді жахлива, а перед нами – сіра невизначеність замість обіцяного смугасто-світлого майбутнього а ля «Фронт ізмєн». Маючи владу у своїх руках, мер та його підлеглі щораз частіше здвигують плечима, розводять руками, що вони не мають впливу на той чи інший процес, демонструють своє безсилля, яке, наче та зараза, передається простим мешканцям.

Квітуче місто сіріє, світле місто темніє, курорт замість бути зеленим стає голим – без дерев, без лісу, без землі, яку дерибанять між собою ті, хто може і вміє це робити. Надія корінних трускавчан на кандидата Козира як «свого» не справдилася, адже насправді ця людина є тут таким самим приходнем, як і всі його попередники – видно, досі виконується таємна інструкція часів СРСР про недопущення до влади у Трускавці місцевого з 50-кілометрової зони навколо.

Статистичні дані подаються так, як вигідно владі – коли по ліжкоднях, коли по ліжкомісцях, йде маніпуляція цифрами, а провладні видання діють так, наче б їм був передодень – вихваляють те, над чим насправді треба плакати. Найгірше, що і громада пасивна і навіть не думає брати владу у свої руки, що їй, до речі, гарантує Конституція України – найвищий закон нашої держави. Якщо представницька демократія діє на шкоду громаді, то потрібно, щоб діяла пряма демократія. Та, на жаль, у Трускавці територіальної громади нема і де-юре, і де-факто, тому вакханалія триватиме. І якщо її апогеєм стане оголошення Трускавця містом-банкрутом, то пригадайте тоді собі всі застереження «Трускавецького вісника» від 2010 року і до теперішнього дня, пригадаєте собі цю публікацію.

Бо тоді заживемо не як в Європі, а як в Америці – у місті-банкруті Детройті, чи то пак Трускавці. Хотілося б, щоб ця «страшилка» так нею і залишилася, але факти – річ вперта, а вони показують, що інколи від фантастики до реальності – один крок.

Володимир Ключак

 

Жорстокий «Лев»

/Львівське комунальне підприємство вголос звинуватили у вбивствах собак/

Аби вивчити діяльність ЛКП «Лев», створять спеціальну комісію; якщо виконавчі органи з цим зволікатимуть, комісію буде створено ухвалою сесії. В цьому журналіста «Ратуші» запевнив депутат міськради, керівник фракції «Батьківщина» Ростислав Будинський. На минулому пленарному засіданні міський обранець виступив із депутатським запитом, у якому розповів про нелюдське ставлення до тварин в ЛКП «Лев», їх жорстоке знищення, утримання в антисанітарних умовах і, зрозуміло, глибоку законспірованість підприємства. З проханням допомогти до депутата звернулися львівські зоозахисники, надавши фото та відеодокази діяльності ЛКП.

«Я думаю, всі факти, викладені у запиті, підтвердяться, - поділився думками Ростислав Будинський у коментарі «Ратуші». - Насправді, дуже жахливо, що на Жовківський комбінат регулярно вивозять машини з тоннами трупів тварин, багато з них жорстоко вбиті ударами в потилицю - все це вдалося зафіксувати раніше польським журналістам під час Єврочемпіонату. Це просто в голові не вкладається, що така кількість безпритульних тварин гине в європейському місті».

«Звідки у Львові стільки мертвих собак? Напевно в нас панує якась тотальна епідемія?, - риторично запитує Будинський в депутатському запиті. - Напрошується висновок, що на комунальному підприємстві тварин знищують для отримання прибутку. На користь цього аргументу свідчить і той факт, що ЛКП «Лев» виловлює тварин і у Трускавці, згідно з документами, які надала Трускавецька міська рада. Де ці тварини тепер, невідомо. Скоріш за все, їх уже нема. Хоча ЛКП повинно було відловити тварин, простерилізувати, вакцинувати та відвезти назад».

Наразі депутат іще не зустрічався з очільником ЛКП «Лев» Романом Гарматієм, але планує це зробити, тільки-но отримає офіційний доступ до підприємства. Тоді депутат планує оглянути документацію ЛКП та детально вивчити ситуацію. «На початку тижня мер міста пообіцяв на прес-конференції, що буде створена слідча комісія щодо діяльності ЛКП «Лев». Але у разі, якщо цього не зроблять, то я ініціюватиму створення цієї комісії на сесії. І ще варто б до цієї комісії залучити представників депутатського корпусу», -- каже депутат і додає, що звернення про жорстокість «Лева» було не лише від львів’ян, а й від польських активістів і трускавецьких зоозахисників. (Від себе підтвердимо, що ЛКП «Лев» насправді уже не перший рік масово виловлює собак у Трускавці, навіть тих, якими опікуються захисники, і тварини після цього просто щезають).

На запитання, чи, на думку депутата, виконавчі органи влади покривають діяльність ЛКП, Ростислав Будинський відповів ствердно: «Звичайно, покривають! Я так само був членом комісії щодо діяльності АТП-1, і там була така ж ситуація - зловживання цього ЛКП теж покривали зверху». У планах депутата також звернутися із запитом і в правоохоронні органи, адже міліція, розслідуючи справу отруєння безпритульних собак на вулицях міста, з якихось міркувань робила обшук і в ЛКП «Лев».

Серед конкретних вимог, які депутат озвучив на сесії у своєму запиті, були: відсторонити керівника ЛКП «Лев» від виконання посадових обов’язків та розпочати розслідування щодо жорстокого поводження з тваринами; започаткувати механізм контролю за діяльністю ЛКП; перевести ЛКП у підпорядкування управління екології.

Ірина Юзик, газета «Ратуша»

Справедливість є, і вона в Страсбурзі

 

/Рішення Європейського суду по другій скарзі Тимошенко зніме останні перепони на шляху до президентства/

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) почав розглядати другу скаргу Юлії Тимошенко щодо суті «газової справи». Про це на нещодавній прес-конференції заявив захисник Юлії Володимирівни Сергій Власенко. Суд вже передав свої питання до українського уряду і, згідно із стандартною процедурою ЄСПЛ, Кабінет міністрів України має 16 тижнів, аби дати на них відповідь - тобто до 23 жовтня 2013 року. «Після цього захист дає свої зауваження з приводу відповіді уряду. Повірте, ми будемо дуже швидкими, і зробимо це протягом 1-2 тижнів», - пообіцяв Сергій Власенко.

Захист Юлії Тимошенко не очікує задоволення скарги у повному обсязі. «Тим ЄСПЛ і відрізняється від українських судів, що там в принципі неможливо замовити рішення, а люди в мантіях виносять його згідно законів, - пояснює Власенко. - Однак не важко спрогнозувати вплив на вердикт по основній скарзі винесеної раніше ухвали ЄСПЛ із визнанням незаконності та політичної мотивації арешту лідера опозиції».

Як відомо, наприкінці квітня ЄСПЛ вже назвав арешт Юлії Тимошенко незаконним та політично вмотивованим. Те, що друге рішення ЄСПЛ буде перегукуватися з першим, прогнозують і українські експерти. «У цьому питанні варто провести аналогію з рішенням Євросуду по першій скарзі Юлії Тимошенко щодо її незаконного арешту. По ній вона практично отримала перемогу, оскільки, головне, що ЄСПЛ визнав її політв’язнем. Сам цей факт дозволяє припустити, що по другій скарзі в Євросуд, яка стосується незаконності тих звинувачень, які їй пред’являють у газовій справі, швидше за все, буде ухвала ЄСПЛ, що всі ті звинувачення, а відповідно і ув’язнення, є незаконними», - вважає директор компанії персонального та стратегічного консалтингу «Berta Communications» Тарас Березовець.

За словами президента аналітичного центру «Відкрита політика» Ігоря Жданова, друге позитивне рішення Євросуду надасть додаткові важелі впливу на Януковича, і він має виконати це рішення, яке слід очікувати орієнтовано десь на початку - в середині 2014 року – акурат до початку виборів. І, коли це станеться, Юлія Тимошенко зможе взяти участь у президентській кампанії», - вважає експерт.

Взагалі-то, на думку фахівців, аргументи влади щодо неможливості участі лідера опозиції у президентських виборів через судимість не витримують критики. За словами колишнього судді Конституційного суду Миколи Козюбри, заборона особам із судимістю брати участь у виборах є лише в законі про вибори президента. А от в Конституції, яка є вищою за будь-який закон, такої норми немає! Значить, Юлія Тимошенко має повне право взяти участь у виборах президента 2015 року, не більше і не менше, ніж інші кандидати.

Як написала цього тижня «Газета по-українськи», за два роки ув’язнення «Янукович не зміг усунути Юлію Тимошенко з політичного процесу. Більше того, останнім часом її вплив лише посилився. Саме її люди вважають лідером опозиції, здатною здолати Януковича…. «Батьківщина» вже висунула Тимошенко кандидатом на пост глави держави. Згідно червневого опитування громадської думки, проведеного Центром Разумкова та фондом «Демократичні ініціативи» імені Кучеріва, саме Тимошенко виходить до другого туру з Януковичем». А виграти в другому турі – то вже не проблема, тим більше, що три опозиційних фракції вже домовилися, що в другому турі всі вони підтримають того, хто вийде у фінал з чинним главою держави.

Валентина Івшина

Чи залишиться Роман Ілик керівником львівської “Батьківщини”?

Куратором “Батьківщини” на Львівщині став Сергій Власенко. До нього цим займався Володимир Швець, у якого Роман Ілик свого часу був помічником-консультантом.

Не секрет, що Львівщина для “Батьківщини” з огляду на наступні президентські вибори є базовою областю. Тому новий куратор насамперед займатиметься підготовкою партійних кадрів до роботи з електоратом у цьому напрямку.

Хоча Сергій Власенко вже не народний депутат України, проте він є заступником голови Політичної ради “Батьківщини”, тобто Арсенія Яценюка. Якщо останній балотуватиметься в президенти як єдиний кандидат від опозиції, то захоче мати свого ставленика на Львівщині від колишнього Фронту змін.

Отже, наразі не зрозуміло, з якою місією відрядили Сергія Власенка на Львівщину. Навіть якщо він не накопає “жучків” на Романа Ілика, то просто виконуватиме волю Юлії Тимошенко щодо підтримки Арсенія Яценюка. Колишній лідер Фронту змін повинен задовольнити амбіції теж уже колишніх одно-партійців на керівні посади і пожертвувати Романом Іликом. Якщо Степан Кубів прийде на зміну Романові Ілику, то це лише посилить внутріпартійні тертя і не сприятиме роботі на перемогу опозиційного кандидата.

Під шумок прес-служба народного депутата України Олега Канівця, який представляє Стрийщину, заявила, що їхній шеф повертається в “Батьківщину”. Це, звичайно, піар-хід, пов’язаний з буцімто відстороненням Володимира Шевця від кураторства “Батьківщиною” Львівщини. Скільки би нардеп не казав, що Швець і його люди (читай: Ілик) переслідували “бідного” Канівця, мова однозначно йде про зраду виборців і про зламання власної присяги, даної на Біблії. Недаремно регіонали відвалили “тушці” на його округ 2 мільйони 300 тисяч гривень. Дрогобиччина не отримала жодної копійки.

Сергію Власенку ще слід буде розібратися з кадрами в “Батьківщині”, коли, як, скажімо, в Дрогобичі, депутати міської ради від цієї політичної сили голосують всупереч рішенням партійної організації. Треба буде безболісно ввести колишніх членів Фронту змін в партійні структури об’єднаної “Батьківщини”, а це не просто, зважаючи на обопільні амбіції. Але нема сумніву, що в будь-якому випадку Сергій Власенко діятиме виключно в інтересах Юлії Тимошенко, яка, без сумніву, відводить Львівщині чи не головну роль на майбутніх президентських виборах. Що стосується Романа Ілика, то він як людина команди погодиться з будь-яким рішенням Юлії Тимошенко щодо своєї особи.

Анатолій Власюк, «Тустань»

Питання мораторію на продаж землі опозиція відстоюватиме рішуче, - Роман Ілик

/Народний депутат України зустрівся із активістками Дрогобицької міськрайонної ГО «Союз українок»/

У час «парламентських канікул» народний депутат України Роман Ілик активно працює із громадянами та громадськими організаціями 121 Дрогобицького виборчого округу.

Зокрема, у вівторок, 23 липня, народний обранець зустрівся із активістками Дрогобицької міськрайонної ГО «Союз українок». Роман Ілик поінформував про свою роботу у Верховній Раді України, парламентському комітеті з питань охорони здоров’я та Дрогобицькому виборчому окрузі, а також відповів на численні запитання членкинь громадської організації.

Тематика запитань, які лунали до нардепа, була найрізноманітнішою: від особистих до питань загальнодержавного масштабу. Зокрема, Наталія Яцків висловила глибоку стурбованість із трьох питань: щодо ймовірності зняття мораторію на продаж землі,щодо ймовірного закриття мистецьких і музичних шкіл та щодо дітей-сиріт. «Романе Романовичу, звертаємось до вас, як до свого депутата, та до усієї української опозиції загалом. Не дозвольте зняти мораторій з продажу землі! Не дозвольте закрити мистецькі і музичні школи…», - схвильовано додала жінка.

«Що стосується продажу землі, то повірте: на це питання опозиція реагуватиме жорстко та докладе усіх зусиль, аби мораторій не було знято. Щодо освіти, то й тут нами ведеться системна робота. Ми працюємо над тим, щоб повернути владу обличчям до молодих людей. А коли вона «не повертається», самі намагаємось підтримати обдаровану молодь, заохотити її до подальшого розвитку,» - зазначив у своїй відповіді парламентар.

До слова, з ініціативи Романа Ілика починаючи з 2013 року у всіх містах Дрогобиччини талановиті діти – переможці всеукраїнських олімпіад та вчителі, що їх готували, отримують іменну стипендію народного депутата України у розмірі кількох тисяч гривень. «Таким чином ми намагаємось показати обдарованій молоді, що її знання, вміння і талант цінуються тут, в Україні», - підкреслив Роман Ілик.

Загалом, левова частка запитань, які лунали від активісток громадської організації, стосувались питань загальнодержавного масштабу. Як реформуватиметься медицина? Чим загрожують векселі? Чому рекламу алкоголю на ТБ ніхто не відстежує? Чому не ремонтуються дороги та мости? І так далі. Були також запитання, які стосувались виключно Дрогобиччини. Зокрема, одну із активісток цікавило те, як відбувається процес становлення Асоціації «Франковий край», яка покликана консолідувати зусилля усіх населених пунктів Дрогобиччини для вирішення спільних соціально важливих питань «Уже найближчим часом має відбутись наша спільна зустріч із міськими головами Дрогобича, Трускавця, Стебника, Борислава та головою Дрогобицької районної ради, на якій заплановано ухвалити усі необхідні рішення. Відтак, Асоціацію можна буде вважати створеною, і одразу ж потому вона координуватиме дії, об’єднуватиме зусилля задля вирішення спільних проблем, цілей і пріоритетів, які загалом об’єднують увесь Дрогобицький край. А це і питання екології, і водопостачання, і доконча необхідність медичної реформи, і так далі», - зазначив парламентар.

«Тішимося, що народний депутат України, як і обіцяв у передвиборчий період, завітав до нас на зустріч, - каже голова Дрогобицької міськрайонної організації ГО «Союз українок» Леся Грицик. – Тішимося і щиро бажаємо Романові Ілику та усій нашій опозиції монолітної, сильної, дієвої команди, яка, віримо, зуміє змінити нашу Україну та наше життя».

«Такі зустрічі – надзвичайно корисні. Адже під час невимушеного, живого діалогу відчуваєш, що люди думають і що їх тішить, а що турбує і «болить». Тому практику «живого» спілкування продовжуватиму й надалі. Завдяки їй насправді можна вирішити дуже багато питань та поставити перед собою конкретні нові цілі і завдання, обов’язкові до виконання,» - підкреслив Роман Ілик.

Зазначимо, уже найближчим часом має відбутися зустріч народного депутата України із активістами міськрайонного осередку «Просвіти» ім. Т. Шевченка.

Прес-служба народного депутат України Романа Ілика

Абітурієнти обирають Дрогобицький університет!

«Вступна кампанія-2013 проходить успішно. Про це можна судити з кількості поданих заяв – їх набагато більше ніж минулого року», - зазначив відповідальний секретар приймальної комісії Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Володимир Шаран.

1 липня в усіх вузах країни стартувала вступна кампанія, що триватиме до 25 серпня. Дрогобицький університет також відкрив двері для майбутніх студентів. У приймальній комісії акцентують увагу на тому, що кількість вступників, у порівнянні з минулими роками, значно збільшилася: «Станом на 17 липня на денну форму навчання у нас подано таку кількість заяв, яка була минулого року станом на 31 липня».

Пік звернень абітурієнтів припав на 9 липня. Цього дня ми прийняли близько 500 заяв. Звичайно, зарахованими до навчання стануть не всі. Приклад минулих років свідчить – залишається п’ята-шоста частина з тих, хто подав документи.

Майбутні студенти Дрогобицького університету – здебільшого вихідці Львівської області, проте є представники й інших регіонів. «Можливість подати електронну заяву значно розширила географію вступників» – стверджує Володимир Шаран.

Особливою популярністю в абітурієнтів користуються такі напрями підготовки: як англійська філологія (англійська мова і література), початкова освіта та філологія (українська мова і література). Дуже високий конкурс на напрям підготовки «Психологія» – майже 37 осіб на місце.

Вступники плекають надію піднятися вище рейтинговою шкалою, аби вступити на державну форму. Тих же, хто має право на зарахування поза конкурсом, цього року небагато.

У приймальній комісії пояснюють: «Для зарахування поза конкурсом з кожного напрямку підготовки є квоти: не більше 25%, але не менше одного місця. Та великого напливу пільговиків немає».

Цьогоріч якихось особливих труднощів у період вступної компанії, як стверджують у приймальній комісії – майже не виникає: «Ми діємо згідно з умовами прийому, тому жодних несподіванок нема. Керівництво університету створило належні умови для роботи приймальної комісії.

Уже 1 серпня оприлюднимо перший рейтинговий список усіх вступників, а також перший список абітурієнтів рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення. У п’ятиденний термін абітурієнти, рекомендовані до зарахування на державну форму навчання, повинні подати оригінали документів в приймальну комісію. Тоді вони вважатимуться зарахованими на бюджетну форму навчання. Отож – бажаємо всім успіху!»

Галина Дашкевич, газета «Галицька Зоря»

Кримінальна хроніка Трускавця та Дрогобича

Крадуть, що можуть

У двадцятидворічної пані Д., яка мешкає на вулиці Івасюка, очевидно її знайомий 24-річний Т., що із сусіднього села, перебуваючи у неї на квартирі, вкрав її український паспорт та свідоцтво про народження. А 16 липня цю молоду жінку її знайомий Т. так побив, що швидка медична допомого доставила її на приймальний покій міської лікарні. Було встановлено, що вона від побоїв отримала струс головного мозку та інші важкі травми.

У бориславчанки П. 9 липня у ресторані невідома особа вкрала фотоапарат марки «Олімпус».

Цього ж дня у центральній частині міста пограбували громадянку К. з Дніпродзержинська – невідома особа зірвала з неї золотий ланцюжок.

11 липня працівники ВДСО біля магазину «Будмайстер» затримали двох осіб, які вкрали металевий контейнер для сміття.

13 липня обікрали 72-річну вдову, трускавчанку Г. Злодій зламав серцевину замку на вхідних дверях, проникнув у приміщення і вкрав гроші, дві пляшки горілки, годинник радянського виробництва. На місце події було скеровано СОГ.

15 липня обікрали бутік, що в торговому комплексі «Славутич». Злодій забрав близько п’яти тисяч гривень.

16 липня громадянин П. повідомив міліцію, що з його квартири, що на вулиці Івасюка, злодій, підібравши ключ до вхідних дверей, виніс гроші, ноутбук та золоті вироби. Справою займається слідчо-оперативна група.

18 липня потерпіла від грабіжника стебничанка Ф., яка працює в одному із санаторіїв Трускавця. На вулиці І.Франка грабіжник зірвав з неї золотий ланцюжок з кулоном, чим завдав її шкоди на суму 5600 гривень

Цього ж дна злодій скористався з того, що в легковику пані П. який вона на хвилину залишила на вулиці Скоропадського, були відчинені двері, забрався в салон і вкрав папку з документами та незначну суму грошей.

21 липня трускавчанин Ч. повідомив про те, що з його гаража, що на вулиці Мазепи, невідома особа вкрала будівельні матеріали.

Скандали, погрози…

8 липня надійшло повідомлення від трускавчанина К. з вулиці Кравченко. Він скаржиться на свого сина М., який погрожує йому фізичною розправою.

9 липня громадянка І. з Черкаської області повідомила міськвідділ, що біля кінотеатру «Мир» невідомий мужчина вчинив проти неї хуліганські дії.

Цього ж дня біля магазину «Смак» зазнала тілесних ушкоджень працівниця комунальної служби міста. Позбиткувався над жінкою громадянин М.

11 липня громадянин С. на вулиці Біласа побив громадянку К. та її малолітню дочку Ю.

!3 липня надійшло повідомлення із с. Модричі. Скаржився громадянин Ф. на батька, який вчинив сімейний конфлікт. Інформацію передано у Дрогобицький МВ.

Цього ж дня мешканка Трускавця, пенсіонерка К. поскаржилася у Трускавецький МВ на сина В., який вчинив конфлікт, під час якого ображав її нецензурними словами

14 липня на приймальний покій Трускавецької міської лікарні звернувся громадянин Х. з діагнозом ссадини носа. Побої завдав йому сусід на ім’я В.

15 липня із заявою в міліцію звернулася громадянка К. Вона повідомляє, що її чоловік В. вчинив з нею конфлікт, під час якого ображав нецензурною лайкою.

17 липня у МВ звернулася громадянка С. Вона просила захистити маму від батька, який погрожує матері фізичною розправою.

Дорожньо-транспортні пригоди

13 липня у МВ надійшло повідомлення з міської лікарні про те, що за наданням медичної допомоги із значними тілесними ушкодженнями звернулася мешканка Дрогобича. Фізичні травми вона отримала на автодорозі Трускавець-Дрогобич біля повороту на ресторан «Козацький хутір» внаслідок наїзду на неї невідомого автомобіля. По даному факту інформовано Дрогобицький МВ.

Цього ж дня у МВ звернувся трускавчанин С. На своєму автомобілі марки «ТОЙОТА РАВ 4» він виявив відсутність реєстраційного номерного знаку.

15 липня надійшла письмова заява від трускавчанина Г. У ній йдеться про те, що 15 липня біля 12 години у Трускавці на вулиці Мазепи з його гужовим транспортним засобом зіткнувся автомобіль марки БМВ під керуванням громадянина К. Під час зіткнення заявник Г. отримав тілесні пошкодження рук та ніг. На місце події скеровано СОГ, ВДАІ.

Ігор Дубравський, лейтенант міліції, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Дрогобицькі правоохоронці затримали злодія, який мріяв стати підприємцем

 У Дрогобичі, 24-річний молодик вдавався до усіляких хитрощів і методів, щоби заробити собі на хліб. На початку юнак підробляв акцизні марки, на комп’ютері в графічному редакторі хлопець розробляв порядкові номери для акцизних марок, потім роздрукував їх на принтері. Згодом почав виготовляти та збувати алкогольні напої. Так тривало доти, поки він не потравпи до рук міліціонерів.

Рано чи пізно, але істина – одна для всіх, довелося зловмиснику відповідати за всі свої вчинки. Молодика спіймали правоохоронці, хлопець відбував покарання у виправній колонії в Івано-Франківській області.

Три роки ув’язнення не вплинули на молодого чоловіка, спритник знову узявся за старе. У лютому минулого року він звільнився із місць позбавлення волі і почав заробляти собі на прожиття різними тимчасовими підробітками. Однак, різноманітні роботи не були єдиним способом доходів зловмисника.

У січні цього року, у вечірній час молодик блукав дачними масивами в пошуках “ заробітків ” . Йдучи дорогою, зловмисник помітив на подвір’ї біля дачного будинку безліч різноманітних господарських речей. Хлопець переліз через паркан, металевим прутом пошкодив грати та дерев’яну раму і проник у середину приміщення. Присвічуючи ліхтариком від запальнички, зловмисник побачив різні побутові предмети та пристрої з мідного дроту.

Викрадені речі лиходій заховав у лісовому масиві, неподалік дачних будинків. На наступний день зловмисник здав алюмінієві речі до пункту прийому металобрухту. Через кілька днів крадій вирішив знову повернутись до будинку, щоби поцупити речі необачного власника. Цього разцу проник через вікно аналогічним способом.

Безпечний господар дачного будинку залишив цінні електроприлади. Чоловік не сподівався, що зловмисник повернеться вдруге. Тільки з одної дачі йому вдалося викрасти майна на 1000 гривень.

У лютому та березні 2013 року зловмиснику вдалося повторити злочинні “ візити ” по оселях дачних територій. Невдовзі на одній із крадіжок злочинна фортуна підвела хлопця. «Намагаючись втекти від правоохоронців, молодик пошкодив собі ногу до цвяха забитого у старих дошках. Чоловік намагався бігти, але втекти йому так і не вдалося, - повідомив начальник Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області полковник міліції Овчаренко Василь Сергійович.

Співробітники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції відкрили кримінальне провадження відносно зловмисника за частиною 3 статті 185 КК України.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області

Оголошення

Відділення ДАІ Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області інформує жителів міста Трускавець про те, що 26.07.2013 р. о 12.00 в приміщенні ВДАІ Трускавецького МВ відбудеться прийом громадян керівництвом Управління ДАІ ГУ МВСУ у Львівській обл.

В. І. Зубрицький, начальник ВДАІ Трускавецького МВ ГУ МВСУ у Львівській області, майор міліції

 Обновлен 25 июл 2013. Создан 24 июл 2013  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
nadiyamyronyuk 24 июл 2013 ответить
Тоускавецька міська рада має повернути борг за ремонт доріг??????Яка нісенітниця!!! Кому і за що??? " Трансбуддор- сервіс" таким чином ремонтує дороги, щоб завжди вони були в ямах. В цивилізованних краінах компанія після ремонту дає гарантію мінімум 10 років. Цe " Трансбуддор- сервіс" повинен перше; ЯКІСНО покласти афальт, заплатити штраф за недоброякісні попередні роботи і відшкодувати власникам автомобілів за моральні і матеріальні збитки!!! Пора вже навчитися працювати і відповідати !!!Я за СПРАВЕДЛИВІСТЬ !!!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником