Трускавецький вісник № 112 (655) від 19 серпня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 112 (655) від 19 серпня 2013 р.

19.08.2013 

У номері: Із засідання виконкому у Трускавці; Про фестивалі "Ту Стань" та ""Дзвони Лемківщини"; Короткі новини; Нова висота Олександра Чебаненка; Кримінальні новини; Нова підтримка дітям-інвалідам.

Новини Трускавця та регіону

Відеоспостереження в кожен під’їзд

Начальник Трускавецького міськвідділу міліції Іван Малиш на понеділковій нараді 19 серпня зазначив, що за останні два літні місяці почастішали випадки квартирних крадіжок. Правоохоронці патрулюють спальні райони, та в кожному під’їзді міліціонера не поставиш. Щоб побороти це прикре явище, потрібна спільна турбота про спокій та порядок міліції та самих мешканців. Одним з виходів начальник міськвідділу бачить встановлення камер відеоспостереження в під’їздах та на майданчиках перед будинками.

Анаконда в парку?

Начальник державної пожежно-рятувальної служби в Трускавці Володимир Гординський повідомив, що в неділю, 18 серпня, на телефон рятувальної служби надійшло повідомлення про змію в курортному парку. Трускавчани та відпочивальники, які недільного дня гуляли парком з дітьми та годували білочок, переконували, що в дуплі п’ятого дерева від тиру живе і вилазить … двометрова змія, та просили приїхати і забрати плазуна. Надзвичайники, які приїхали на виклик, жодної змії не побачили, та про випадок для отримання конкретних інструкцій, як чинити в подібних ситуаціях, буде повідомлено екологічну службу.

Санстанція рекомендує, місто відповідає

Головний санітарний лікар Трускавця і Дрогобича Ігор Майкут сьогодні на понеділковій нараді в трускавецькій мерії наголосив, що згідно з новими законодавчими нормами вся відповідальність за підготовку шкіл до нового навчального року тепер повністю лягає на органи місцевого самоврядування. Санстанція цього року не видаватиме жодних актів, не підписуватиме паспортів, лише надаватиме рекомендації.

П’ятикласники будуть двомовні

Школи міста практично готові до 1 вересня, - повідомила на понеділковій нараді в мерії 19 серпня представник відділу освіти ТМР Надія Сенишин. Окрім ремонтно-господарських робіт, завезені й підручники для 5 класу, який починає навчання за зовсім новими програмами. Так, одним з нововведень є запровадження з п’ятого класу окрім англійської навчання другої іноземної мови. На вибір учнів та батьків пропонувалися німецька та польська мови. Більшість батьків вибрали польську, тож забезпечено і підручники з цієї мови.

Купуйте кавуни цілими

В літні місяці вдвічі зросла кількість захворювань на гострі кишкові інфекції. Тому об’єднана міжміська держсанепідслужба наголошує на необхідності перевірки документів у всіх продавці овочів та фруктів, так як 80% хворих скаржаться на болі в шлунку після куштування саме цих продуктів з ринків. Справжнім розсадником хворобливої мікрофлори є розрізані на половини та четвертини кавуни та дині. Тож якщо бажаєте посмакувати в спеку соковитими баштанними, купуйте кавуни цілими.

«Корчма» гуляє, шум зашкалює

Неодноразові звернення депутатів міської ради та спеціалізованих комісій до керівництва ресторану «Корчма», що в самому курортному парку, про порушення шумового режиму наразі не дають жодних результатів. Власники ресторану не зважають на жодні зауваження, часом непогана українська музика, та частіше відвертий несмак з «Корчми» «валить» ввечері практично на весь парк. «У нас все нормально. А ви поміряйте децибели»,- зухвало відповідають на всі закиди в ресторані, мабуть, знаючи, що в санстанції шумовимірювальна апаратура … не повірена через банальну нестачу коштів. Задіяти будь-яку приватну лабораторію, яка має право вимірювати рівень шуму, порадив під час понеділкової наради 19 серпня головний санітарний лікар Трускавця та Дрогобича.

Трускавець зайняв друге місце в конкурсі «Екологічно чистий населений пункт»

Як інформує прес-служба Львівської обласної ради, підведено підсумки щорічного обласного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт». 16 серпня перший заступник голови Львівської обласної ради Василь Пісний провів засідання конкурсної комісії, під час якого було визначено переможців конкурсу у 2013 році у чотирьох категоріях.

Серед міст обласного значення перше місце не присудили нікому, а друге місце зайняла Трускавецька міська рада за реалізацію проекту "Трускавець – зелене місто, чисте місто". Кошти, отримані за перемогу у конкурсі, планують скерувати на заходи з оздоровлення курортного парку. Бориславська міська рада посіла 3-тє місце за організацію екологічних заходів та благоустрій території міста. Кошти скерує на придбання сучасного обладнання для зміцнення матеріально-технічної бази та покращення якості виконання робіт місцевої природоохоронної організації. Новороздільська міська рада теж посіла 3-тє місце – за впровадження сучасних технологій санітарного очищення населених пунктів шляхом облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів з встановленням сміттєвих контейнерів біля житлових будинків в місті. Кошти планує використати на придбання та встановлення вуличних смітників на території Нового Роздолу.

Серед селищ Львівщини, в обласному конкурсі перемогу здобули: Старосолянська селищна рада Старосамбірського району (2-ге місце), Східницька селищна рада (3-тє місце) та Підкамінська селищна рада Бродівського району (3-тє місце).

У Трускавці розпочинається Спартакіада інвалідів

Завтра, 20 серпня, у Трускавці розпочинається Спартакіада інвалідів. О 10.00 в приміщені Трускавецької міської асоціації інвалідів (вул. Дрогобицька, 29) буде відкрито виставку робіт членів ТМАІ, а о 11.00 в Народному домі Трускавця відбудеться урочисте відкриття Спартакіади за участю керівництва міста. Згодом інваліди змагатимуться у різних видах спорту, зокрема на базі трускавецького Будинку учнівської творчості.

Ігор Богдан дав безкоштовний благодійний концерт для трускавчан та відпочивальників

Минулого тижня на відпочинку у Трускавці перебував відомий співак Ігор Богдан. У суботу, 17 серпня, Заслужений артист України дав благодійний концерт у концертному залі готельно-курортного комплексу «Карпати».

Власна інформація

Нова висота Олександра Чебаненка

Олександр Іванович Чебаненко став батьком двох донечок. “Тустань” привітала його з цією радісною подією й побажала мамі й маляткам міцного здоров’я. Олександр Іванович сказав, що відчуває радість від народження дітей. Він уже має двох доньок і онуків.

Чебаненко Олександр Іванович свою трудову діяльність починав хірургом-урологом Дрогобицької районної лікарні в 1973 р. З 1975 р. - завідувач відділу санаторію “Кристал” м. Трускавця, старший інспектор лікувально-профілактичного відділу Трускавецької територіальної ради. З 1977 р. головний лікар санаторію “Дніпро”, а з 1997 р. - голова правління - головний лікар Приватного акціонерного товариства “Санаторно-готельний комплекс “Дніпро-Бескид”. Він - доктор медичних наук, Академік Європейської Академії проблем людини, Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого V степеня, Заслужений лікар України, Кавалер орденів “За заслуги” III, II і I ступенів, Кавалер Польського Золотого хреста “За заслуги”, почесний громадянин міста Трускавець, Завідувач кафедрою курортного менеджменту Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка. За заслуги перед Церквою нагороджений орденами “Христа-рятівника”, “Князя Володимира Великого”, “Святого Архістратига Михаїла”, Апостола Андрія Первозванного, Георгія Побідоносця, Святого Князя Острозького.

Анатолій Власюк, «Тустань»

За втручання прокуратури міста Трускавця громаді курортного міста повернули землю вартістю 5,4 млн. грн.

Зокрема, рішенням господарського суду Львівської області задоволено позов прокурора міста Трускавця в інтересах Трускавецької міської ради до ДП АТ ЛОЗ профспілок України «Укрпрофоздоровниця» Гідрогеологічне підприємство «Укргеокаптажмінвод». У вказаному позові прокурором ставилось питання про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 0,5364 га та повернення її місту.

Відтак згадану землю витребувано із незаконного користування та повернуто громаді міста.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Робота реальна, кошти - віртуальні

Саме так працюють у Трускавці на ремонті доріг підрядні організації ТзОВ «Дорсервіс» та «ТзОВ «Магістраль». Так, на сьогоднішній день заборгованість цим організаціям за виконані роботи на ремонті вулиць Данилишиних, Воробкевича, Стебницької становить понад 1135 тисяч гривень. Через несплату боргу ремонтні роботи на вулицях практично припинилися.

Та на початку серпня «Дорсервіс» знову приступив до роботи на вулиці Воробкевича. Що спричинилося до того, що підприємство вивело на дорогу будівельну техніку, цікавимося у заступника міського голови Петре Нестерівського.

- Минулого тижня міська рада частково профінансувала «Дорсервісу» борги за минулий рік. На жаль, ці кошти Державне казначейство знову притримало. Але враховуючи те, що ці гроші міська рада їм перерахувала, і хоч вони їх ще не отримали, до роботи приступили. Бо мають надію, що казначейство ці гроші невдовзі їм перерахує.

Що ж стосується «Магістралі», то вони справедливо вимагають погашення заборгованості за виконані роботи. І вони готові знову приступити до роботи на вулиці Стебницькій, капітального ремонт вулиці Шевченка та майдану біля музею Біласа, але при умові їх фінансування. Всі ці роботи виконувалися і виконуватимуться за бюджетні кошти міста і області.

Знаємо, є нарікання мешканців, водіїв на стан дороги по вулиці Івасюка. Ми там зробили ямковий ремонт силами нашого комунального підприємства «Парк курортний». До речі, ми ще не розрахувалися за асфальт, який тут використали. Скажемо, це попередні роботи перед капітальним її ремонтом. А такий поточний ремонт був обов’язковим. Бо якби його не зробити, то умови проїзду на цій вулиці були б набагато гірші.

Андрій Говіщак

Сміттєзвалище – у центрі міста

Напевне люди, які йдуть з поїздів до міста, або навпаки – на залізничний вокзал, уже звикли до цієї купи сміття, що невідомо як виникла під стіною напіврозваленого колишнього кафе, що на вулиці В. Біласа,15.

Відомо, це приватне приміщення, та не думаємо, щоби його власник скидав під своїми стінами побутові відходи. А хтось насипав їх тут чимало. Звичайно, картина ця далеко не з приємних. Комунальній службі міста, або навіть правоохоронцям, вартувало б «розкусити» цю загадку і встановити, хто є власником сміттєзвалища, якого вартувало б заставити прибрати цю територію і, відповідно, оштрафувати, щоб була наука на другий раз.

Андрій Говіщак

У Трускавці працюватиме «Бібліотека просто неба»

З 22 серпня щочетверга з 12.00 по 16.00 у Трускавці на Майдані Незалежності (біля головної сцени) буде працювати «Бібліотека просто неба».

Тут ви зможете переглянути газети та журнали з фонду бібліотеки, любителі читання зможуть знайти цікаву літературу українських та зарубіжних письменників,тематичну літературу, стати активними учасниками руху «буккросінг».

Наталія Марковецька, завідувач ЦБС м. Трускавця

Через витівки горе-матері малолітня дитина опинилась у реанімації

У чергову частину Дрогобицького міського відділу міліції 17 серпня телефоном надійшло повідомлення від лікаря реанімаційного відділення Дрогобицької міської лікарні. Медики повідомили, що до них з діагнозом  алкогольне отруєння на приймальний покій поступила 9-річна дитини.

На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група Дрогобицького міського відділу міліції. У ході проведення опитування правоохоронці з’ясували, що 17 серпня 38-річна мешканка Турківського району разом зі своєю 9-річною донькою приїхали в гості до своєї тітки. Родичка за фахом будівельник, проживає і працює у місті Дрогобич.

Близькі родичі вирішили разом відмітити професійне свято – День будівельника. Дорослі відкрили пляшку коньяку, щоби відмітити подію. Горе-матір вирішила пригостити алкоголем свою 9-річну доньку та налила їй у стакан 50 грамів горілки і 50 грамів коньяку. Дитина випила алкогольну суміш, після якої відразу стала почувати себе зле. Тоді тітка викликала швидку медичну допомогу. Медики госпіталізували маля в реанімаційне відділення. Наразі стан дівчинки задовільний.

Як з’ясували  правоохоронці мати 9-річної дівчинки знаходиться психіатричному обліку з діагнозом шизофренія. Дівчинка проживає і виховується в навчальному виховному закладі окремо від матері. Правоохоронці провели роз’яснювальну роботу з дорослими особами.

Наразі правоохоронці Дрогобицького відділу міліції проводять перевірку.

Наталія Постойко, помічник начальника Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області

У Дрогобичі правоохоронці затримали "комп'ютерного генія"

У Дрогобичі 27-річний молодик, маючи базові ґрунтові знання із використання комп’ютерних інформаційних технологій “хакнув”  шанувальників новинок мобільних телефонів на чималу суму грошей. 

За допомогою комп’ютера та світової мережі Інтернет, зареєструвавшись на сайті, що належить товариству з обмеженою відповідальністю, молодий чоловік організував власний аукціон електронної техніки, якої насправді у нього не було.  

У серпні 2012 року здібний дурисвіт створив власний обліковий запис, використовуючи свою електронну адресу.  Останнього разу  комп’ютерний геній перевершив самого себе, вказати власні реєстраційні дані вимагала розумна програма, з якою необхідно було познайомитись, перш ніж зареєструватись на сайті ТзОВ. 

Виконавши всі умови та бажання комп’ютерного розуму, інформаційний зломщик став учасником електронного аукціону. На електронній сторінці сайту спритник розмістив неправдиву інформацію щодо продажу мобільних телефонів. Для шанувальників новинок електронного дива зловмисник розмістив новенький “Samsung Galaxy Note”. Переможцю  конкурсу зі ставкою  3300 гривень необхідно було здійснити переказ коштів по реквізитах пластикової картки. Після перерахування коштів організатор аукціону зобов’язувався переслати мобільний телефон у якості оплати.

Через декілька днів ще один шанувальник мобільних новинок попався у злочинні тенета комп’ютерного шахрая і перерахував на рахунок зловмисника 3100 гривень.

Цей факт дрогобицькі правоохоронці зареєстрували у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Кримінальне провадження відкрито за ознаками ч. 1, 2 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство).    

Наталія Постойко, помічник начальника Дрогобицького МВ ГУ МВС  України у Львівській області

У Бориславі 16-річний юнак на мотоциклі в'їхав у "Жигулі"

У Бориславі внаслідок ДТП постраждав 16-річний мотоцикліст. Автопригода трапилась 15 серпня близько 17.15 години на перехресті вулиць Дрогобицької та Коновальця.

Водій «Жигулів», 66-річний місцевий житель, зупинився перед поворотом ліворуч, аби пропустити зустрічний транспорт. 16-річний мотоцикліст прямував позаду. За попередніми даними, водій «двохколісного» не обрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку, а також знехтував безпечною дистанцією та в’їхав у «Жигулі».

У результаті зіткнення транспортні засоби отримали механічні пошкодження, а юний мотоцикліст травмував плече. У хлопця – рвані рани, тож його довелось шпиталізувати.   

Принагідно відзначимо, що впродовж 2013 року у Львові та області за участю мототранспорту відбулося 92 дорожньо-транспортні пригоди з потерпілими. У цих аваріях 16 осіб загинуло, а 110 – отримали тілесні ушкодження.

ДАІ закликає водіїв мототранспорту бути уважними та обережними, не перевищувати швидкість, дотримуватися безпечного інтервалу та дистанції. Не легковажте власною безпекою - під час поїздки обов’язково одягайте мотошолом!

Окрім цього, нагадуємо, що мотоцикл, мопед чи скутер повинен бути обов’язково зареєстрований, а для керування цим транспортом потрібно отримати посвідчення водія відповідної категорії – А (для мотоциклістів) чи А 1 (для скутеристів). 

Прес-служба управління ДАІ у Львівській області, джерело

 

Міст, що на автодорозі Нагуєвичі-Ясениця, Укравтодор нарешті зобов’язався відремонтувати

Повінь 2008-го наробила стільки лиха, що її наслідки не усунуто до тепер. А причина відсутності адекватних дій щодо ліквідації наслідків  негоди часто лежить в банальній площині браку коштів або ж волі для виконання робіт.

Зокрема, уже п’ять років за крок від біди перебувають усі, хто їде в Нагуєвичі, Ясеницю або прилеглі села напрямком Мостиська-Самбір-Борислав.  На цьому шляху, на відрізку дороги Нагуєвичі-Ясениця, знаходиться міст, який зазнав руйнувань внаслідок паводку 2008-го року і станом на сьогоднішній день у зв’язку із руйнуванням конструкцій може стати причиною надзвичайних ситуацій, в тому числі й з летальними наслідками. Їхати ним влітку – ще півбіди, але коли приходить зима  сотні людей наражають своє життя на  реальну небезпеку.

Додамо, що впродовж п’яти років про цей міст не говорив хіба-що лінивий. І місцеві чиновники до вищих інстанцій зверталися, і у пресі час від часу інформація з’являлася. Та все дарма.

Відтак, за коментарем ми звернулися до народного депутата України, обранця-мажоритарника від Дрогобиччини Романа Ілика.

- Про цю проблему я поінформований. Зокрема, ще наприкінці червня-початку липня ц.р. ми отримали звернення від Нагуєвицької селищної ради за підписом голови Михайла Чаплі, у якому йшлося, що згаданий міст уже п’ять років становить загрозу для жителів Нагуєвич та прилеглих сіл. За наслідком цієї інформації нами було скеровано два депутатських запити – на ім’я голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій М.Болотських та голови Державного агентства автомобільних доріг України Є.Прусенка. У зверненнях наголошувалось на необхідності негайного вжиття заходів для  ліквідації цієї надзвичайної ситуації. І буквально кілька днів тому на цей депутатський запит ми отримали відповідь від Укравтодору, за підписом голови Є.Прусенка, у якій йдеться: Державним агентством автомобільних доріг України (Укравтодором) дано доручення Службі автомобільних доріг України у Львівській області провести обстеження зазначеного об’єкту та провести на ньому роботи з покращення умов проїзду та безпеки руху. В цьому питанні спільно з громадою Нагуєвич ми домоглися позитивної відповіді на поставлене питання. Сподіваюсь, що це не стане черговою не виконаною обіцянкою влади, як і всі решта, що стосуються «покращення життя українців» - розповів парламентар.

Нагадаємо, відповідь, у якій йдеться про зобов’язання Укравтодору вжити заходів з ліквідації надзвичайної ситуації та покращити умови проїзду і безпеки руху особисто підписав голова Державного агентства автомобільних доріг України Євген Прусенко. Отож посадовець персонально відповідає за дії чи бездіяльність щодо цього питання.

«Медіа Дрогобиччина»

Меморіал «Тюрма на Стрийській»: крапку ставити зарано…

Наприкінці червня у Дрогобичі на території колишньої катівні НКВД-МГБ-КГБ СРСР відкрили і освятили другу чергу меморіалу  «Тюрма на Стрийській». Тоді, в день офіційного відкриття, було наголошено: «Сьогодні настав час завершити цю святу справу. І ми це зробили». Однак…

 Як зазначив у розмові з нами ініціатор і активний учасник розкопок на території колишньої катівні НКВД  Мирон Бучацький, не все так просто, не все ще зроблено. Зокрема, переконував наш співрозмовник, у відкритому музеї необхідно завершити розкопки у криниці 32-метрової глибини, яка розташована в уже  освяченій музейній кімнаті, адже там дотепер лежать останки сотень, а то й тисяч невинно замордованих в’язнів. Пан Бучацький також зауважив, що згадані  розкопки необхідно продовжити з належним юридичним оформленням і похованням знайдених останків; відкрити кримінальну справу за фактом злочину, оскільки він не має терміну позовної давності і т.д.

Відтак, уже на початку липня Мирон Бучацький, який питання продовження розкопок в криниці на території тюрми вважає загальнонаціональною і особистою справою, на ім’я народного депутата України Романа Ілика скерував «Скаргу на неналежні дії силових структур», у якій доводить: у криниці залишились рештки жертв сталінських репресій, однак ні міліціонерів, ні прокурорів це питання, вочевидь, не цікавить. Зокрема, у 2008 році, навіть попри численні перешкоди,  за допомогою еменесників вдалося докопати до 8-ми метрів і видобути 16 артефактів кісток людських скелетів. Проте, кримінального провадження з цього приводу не відкрито дотепер.

За наслідком цієї скарги народним депутатом України Романом Іликом було скеровано депутатські звернення на ім’я Міністра МВС України В.Захарченка та Генерального прокурора України В.Пшонки, у яких доведено до відома, що за інформацією заявника (М.Бучацького  - авт..), незважаючи на дозвільні документи, проведенню зазначених робіт (розкопок – авт.) чиняться перешкоди, та озвучено клопотання щодо вжиття необхідних заходів реагування.

Відтак, з відповіді, яка надійшла з Міністерства внутрішніх справ України, зрозуміло: ставити крапку  у цьому питанні таки ще зарано. «На цей час  Головним управлiнням МВС України у Львівській області за дорученням i пiд контролем Міністерства в межах компетенції  здійснюється  розгляд наведених у депутатському зверненнi відомостей», - йдеться у листі міністра МВС України В.Захарченка.

Якщо факти, які навів пан Бучацький, буде підтверджено, то є надія, що його роботі із відновлення історичної правди і справедливості дадуть «зелене світло».

«Медіа Дрогобиччина»

 

Михайло Задорожний подарував заступникові Дрогобицької райдержадміністрації гумові чоботи, аби той навідувався до сільських громад району

Депутат Львівської обласної ради свободівець Михайло Задорожний здійснив черговий об’їзд сільських громад Дрогобиччини. Зустрічаючись в селах із працівниками сільських рад, Михайло Задорожний неодноразово чув від них нарікання на байдуже ставлення до них з боку чиновників Дрогобицької райдержадміністрації. Окремі голови територіальних громад Дрогобиччини вважають, що районна виконавча влада їх, попросту кажучи, покинула. Як зазначив депутат облради Михайло Задорожний, люди жаліються, що важливі господарські питання не вирішуються, зате щотижня, по два-три рази, чиновники Дрогобицької райдержадміністрації скликають голів сільських громад, бухгалтерів та секретарів на надумані непродуктивні наради. Особливо в цьому плані активно діє перший заступник голови Дрогобицької РДА Степан Рудницький. Відтак, працівникам сільських рад доводиться за власні кошти із віддалених сіл виїздити до Дрогобича, оскільки в сільських бюджетах не передбачено коштів на відрядження працівникам.

На останній із таких надуманих нарад, яку проводив перший заступник голови Дрогобицької РДА Степан Рудницький, депутат облради свободівець Михайло Задорожний подарував районному чиновникові гумові чоботи, аби той не скликав людей із сіл до району, а знявши свої вартісні туфлі й перевзувся в гумаки, особисто навідувався у села, перейнявся проблемами селян, допоміг у вирішенні нагальних питань тощо, а не сидів у затишному кабінеті. 

Також на нараді Михайло Задорожний нагадав чиновникам Дрогобицької РДА, що в кінці року кожен заступник голови райдержадміністрації зобов’язаний звітувати за виконану річну роботу в певних галузевих ділянках. Лише після звітів заступників, зведений звіт має виголосити голова РДА.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

Виконком: місто не розвивається, або «Плакала берёза» і чорні прапори

  У п’ятницю, 16 серпня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Проходило воно в сесійному залі Народного дому. На розгляд першого питання були запрошені керівники санаторно-курортних закладів та інших організацій міста, адже стосувалося воно фінансово-господарської діяльності підприємств міста-курорту в І півріччі цього року. Доповідала завідувач відділу планування та інвестицій ТМР Марія Заверюха.

На самому початку доповідач відзначила складну як ніколи ситуацію із фінансуванням та проведенням платежів через державне казначейство. Це є головна причина, що місто, яке заробляє саме на себе, не може ефективно використовувати кошти – про це неодноразово заявляли представники місцевої влади Трускавця.

Отже, за І півріччя у Трускавці зібрано податків та зборів на загальну суму 71 млн. 772 тис. грн., з чого до державної скарбниці пішло 33 мільйони (ріст надходжень становить 41,6%). За даними Державної податкової інспекції, кращими платниками податків у Трускавці є готельно-курортний комплекс «Карпати», Міжнародна клініка відновного лікування «Еліта» професора Володимира Козявкіна, ТзОВ «Санаторій «Шахтар», ДП «Кришталевий палац», СГК «Дніпро-Бескид», ЗАТ «Трускавецькурорт». Санаторно-курортна галузь забезпечує понад 49% всіх поступлень, тобто фактично половину. В той же час зафіксовано і недоїмку платежів. Як не дивно, та серед боржників опинився «Ріксос-Прикарпаття», тут також відбулося скорочення працівників. Доповідач пояснила це скороченням кількості відпочивальників у цьому оздоровчому закладі.

На 86,7% забезпечено надходження до місцевого бюджету, за перше півріччя грошей у міську казну зібрано 49 млн. 176 тис. грн., що більше на 2 мільйони у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року (на 6%). Та надходження податку на доходи фізичних осіб хоча й зросли на 9,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2012 р., все ж не дотягають до плану на майже 2,5 млн. Головна причина, каже Марія Романівна, у скорочені штатів працівників та у їх переведенні на неповний робочий день. Це, зокрема, стосується таких підприємств як ЗАТ «Трускавецькурорт», дочірні підприємства «Будівництво ТКС-Євробуд» та «Транспорт ТКС-Євробуд», а також «Ріксос-Прикарпаття», «ТСБ».

У Трускавці в першому півріччі 2013 р. працювало 12 856 осіб, це на 489 менше від попереднього року. Чи не найбільше скорочення стосувалося ЗАТ «Трускавецькурорт», тут кількість працівників зменшилася на 257 осіб. А в центрі зайнятості зареєстровано 342 безробітних.

Та найгірша ситуація із рівнем заробітної плати. Так, якщо у Львівській області вона одна з найнижчих в Україні, то середня зарплата по Трускавці становить лише 72,8% від середньообласної. Судіть самі – по області рівень зарплати становить 2 693 грн., а по Трускавці – 1 961 грн. Та й це ще не все – середня зарплата у Трускавці за останній рік навіть зменшилася – на 18 гривень.

Як зазначила Марія Заверюха, видатки загального фонду бюджету становлять від 81 до 98% по різних призначеннях. У структурі цих видатків левову частку становить заробітна плата – 69,2%, на другому місці – енергоносії. А міський голова Руслан Козир підсумував, що це не є добре, бо кошти не йдуть на розвиток, а лише на забезпечення нормальної життєдіяльності міста. Хто винен у такій стагнації, в такому застої, у такому, не побоїмося цього слова, економічному занепаді міста-курорту, міський голова не уточнив.

Відпочивальники їдуть до міста, кошти прибувають, а місто несе навантаження на інфраструктуру. Стан доріг, за словами мера, це питання стратегічного характеру, але хоча «ми деколи й хочемо тут щось зробити, то воно часто виходить за межі наших можливостей». Але це наші внутрішні проблеми, наші гості не повинні відчувати незручностей. Міський голова висловив подяку керівникам санаторно-курортних закладів, які працюють на підвищення іміджу курорту, зазначивши, що таких більшість. В той же час мер міста висловив подив недалекоглядною політикою деяких організацій, які лякають відпочивальників. За приклад він навів релігійну групу під проводом Антоніна Догнала, які кожен третій четвер місяця проводять акції у Трускавці проти гендерної політики та ювенальної юстиції. На думку мера, ходіння з труною по місту людей у чорному, які вигукують у мегафон гасла – це не надто правильно. Свіжий приклад – вчора, 15 серпня, відбулася акція із завиваннями та переодягненим персонажем смерті із чорним прапором у руках.

У доповіді було наведено статистику відносно кількості відпочивальників по санаторіях, пансіонатах, віллах та готелях, а також щодо країн, з яких до нас приїжджають гості. Кількість іноземців зросла у питомій вазі з 16% у 2009 році до 25% у 2013. Тобто, четвертина з тих, хто відпочиває у Трускавці – іноземці з Росії (61%), Білорусії (9,5%), Молдови (8,2%), Азербайджану (7%), Казахстану (3,6%), Польщі (2%), Німеччини (до 2%). Як бачимо, жителі Євросоюзу не надто поспішають до нас, отже, управління розвитку курорту ТМР зовсім не виконує свої функції по популяризації курорту там, де є потенційні заможні клієнти…

Наступна частина засідання виконкому стосувалася ряду технічних питань. Адам Ластовецький доповідав про захисні споруди протирадіаційної оборони, якими у Трускавці могли б бути приміщення в будинках на Стебницькій, 64, Сагайдачного, 1А, Данилишиних, 5, Мазепи, 20, Бориславська, 37. Про встановлення опіки над студенткою-сиротою доповідала начальник Служби у справах дітей Леся Дребот. Певне обговорення викликало питання про позбавлення батьківських прав матері, котра не займається вихованням 11-річного сина. Незважаючи на те, що мати дитини жива і що у хлопчика є бабуся, влада міста пішла шляхом ювенальної юстиції – вирішила віддати хлопчика у притулок до Львова. Ні в кого не здригнулася рука зробити дитину сиротою при живих батьках – члени виконкому повелися на улесливі слова всезнаючих чиновників нижчого та вищого рівня. А чи подумав хтось про майбутнє цієї дитини, про наслідки такого рішення виконкому? Питання залишається відкритим.

Видача дублікату свідоцтв про право власності, дозвіл на укладання договорів найму, дозвіл на розробку детальних планів територій, списання системи відеоспостереження міської ради, автобуса у водоканалі та дитячих гойдалок, які в проекті рішення чомусь називалися «качелями», затвердження рішень міжвідомчої комісії по переплануваннях квартир у багатоквартирних будинках, присвоєння поштових адрес – ці питання приймалися швидко та майже без обговорень.

Найцікавіше припасли на кінець – визначено переможця конкурсу з управління житловими будинками. Тепер КП «Трускавецьжитло» перетворюється на підприємство з функціями англійської королеви, а з 1 вересня управляти нашими будинками буде невідоме ще нікому ТзОВ «ТКО Комфорт-Сервіс», яке збиратиме і нашу квартплату. Керівник підприємства – Олександр Кузьменко, на ньому працюватимуть ті, хто за згодою сторін втратить місце праці в КП «Трускавецьжитло». Втім, це питання потребує додаткової публікації, як і наступне – по конкурсу на збір та вивезення твердих побутових відходів. Тут взяло участь три фірми (львівська, стрийська та працююча зараз бориславська), але переможця визначено не було, бо ТзОВ «Ком-Еко-Борислав» та стрийський «Комунальник Плюс» набрали рівну кількість балів – по 90. Тож буде оголошено новий конкурс з новими вимогами.

А на завершення було поінформовано про розпорядження міського голови та про те, що цього року День Державного Прапора відзначатиметься на новому місці – не навпроти мерії, де, за словами Руслана Козира, «окупували територію», а на площі Незалежності, де вже встановлено флагшток, хоча прапора ще там нема. Також внесено зміни у склад Координаційної ради з питань сім`ї та гендерної політики, а також інших координаційних рад та комісій виконкому.

Ну і звичайно, не обійшлося без продовження термінів діяльності «святкових літньо-осінньо-зимово-весняних» ярмарків на площі Незалежності, на бульварі Юрія Дрогобича та на території біля верхнього бювету. Ярмарки ще діятимуть зо 2-3 місяці, поки нарешті КП «Парк курортний» не продовжить благородну справу озеленення міста та після зрізання туй не почне зрізати весь березовий скверик на вулиці Шевченка, 30. Бо, як зазначають посадовці, люди не мають де торгувати…

Так що, до побачення, берези, підете під озеленення, як і туї. Тому під завісу засідання виконкому варто було запустити пісню з похорон Буратіно «Плакала берёза» групи «Корни», а на відео показати тих людей у масках смерті з чорними прапорами, які протестують проти ювенальної юстиції. Можливо, саме вони виступлять на захист беріз, якщо трускавчанам байдуже? Чи ми не турки, щоб через дерева піднімати революцію?

Володимир Ключак

 

Запрошувала «Ту Стань»

 На початку серпня у с. Урич Сколівського району біля легендарної наскельної фортеці Тустань відбувся однойменний фестиваль середньовічної української культури «Ту Стань». Забави русичів відбувалися при гарній літній погоді.

Фестиваль біля фортифікаційних споруд заповідника «Тустань» відбувається уже восьмий рік поспіль. Цього року учасниками видовищного дійства стали понад три сотні реконструкторів зі Львова, Києва, Хмельницького, Луцька, Харкова, а також з-за кордону — з Литви та Польщі.

Учасники фестивалю традиційно представили на огляд глядацької аудиторії вогняні та світлові шоу. Відкриттям цьогорічного свята став музичний гурт «Перекотиполе», який заслужено здобув перемогу в конкурсі «Вуличні музики». Ведучий святкової програми заохочував усіх, хто вміє грати на будь-якому музичному інструменті, брати участь у конкурсах та насолоджуватись репертуаром програми. Переможців нагороджено почесними грамотами та грошовими винагородами.

Традиційні лицарські поєдинки цьогоріч замінили американським футболом - регбі. Сильні чоловіки мали можливість продемонструвати кращій половині людства свою мужність та вправність. Лише окремі любителі культури лицарів постаралися взяти з собою обладунки і демонстрували їх глядачам.

Родзинкою фестивалю стало традиційне українське весілля, котре вирішили відсвяткувати один із організаторів свята Ярослав та його наречена Марія. Це стало несподіванкою, адже воно було стилізоване під давньоруське гуляння. Впадали у вічі яскраві костюми, старовинні аксесуари та дивували обрядові дійства. Веселі скоморохи неабияк розважали присутніх. Після цього глядачів почастували весільними солодощами.

Позитивний середньовічний настрій усім, хто брав участь у святкуванні, створювали музика, співи під гітару, етнотанці біля ватри, цікаві майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва.

Екскурсоводи з числа місцевих мешканців допомагали гостям «Ту Стані» ознайомитися із заповідником та розповідали цікаві легенди про древню фортецю й навколишні скелі.

До слова, цього року кожен охочий міг взяти участь у рольовій грі та відчути себе середньовічним лицарем, узявши участь у бойових діях на території заповідника.

Організатори фестивалю вирішили відмовитися від сцени, як сучасного атрибуту, й встановили дерев'яний поміст. На ньому відбувалися показові двобої лицарів, виступали гурти «Йорий Клоц» зі Львова та «Ірдорат» з Білорусі.

У неділю в місцевому храмі освятили спеціально створену до фестивалю ікону Покрови Тустані. За словами Василя Рожка, директора Державного історико-культурного заповідника «Тустань», образ Богоматері надалі перебуватиме у храмі на території заповідника та оберігатиме його від негараздів. Автор ікони - іконописець Іван Климочко.

Як повідомив Василь Рожко, бюджет цьогорічного фестивалю наповнився частково із коштів заповідника «Тустань», частина - кошти, які виділили з обласного бюджету Львівщини, а ще частину надали спонсори. Більшість видатків, як розповів пан Рожко, скерували на послуги з електропостачання, транспортування, харчування організаторів та учасників.

Додамо: на фестиваль завітав голова Львівської ОДА Віктор Шемчук у супроводі кількох підлеглих. З фесту пан Шемчук повернувся озброєним «до зубів» - організатори «Тустані» подарували губернатору меча. А роль «кашовара» на фестивалі виконав голова Львівської обласної ТВК Микола Щур: на велетенській пательні посадовець смажив картоплю та ковбаски для зголоднілих лицарів.

На жаль, було помітно, що програма фестивалю суттєво скорочена. Не було гуртів, що завжди запрошувались на подібне свято, не виблискували обладунками численно лицарі. Зі слів співорганізатора-волонтера Ірени, на зменшенні кількості розважальних заходів позначився брак коштів. Хочеться вірити, що така культурна подія, яка вже мимоволі вийшла за межі України, наступного року таки приверне увагу українських можновладців і вони допоможуть молодим і креативним «запалювати» «Тустанські» скелі. Вважатимемо, що це є своєрідною перервою для того, аби наступного року з новими силами відсвяткувати середньовічний фестиваль.

Прикро було спостерігати, що цьогоріч на дійство прибуло дуже мало відвідувачів. На думку багатьох моїх друзів, однокурсників, студентів, приїжджих туристів та відпочивальників, оплата за вхід на фестиваль (60 грн. з особи, включаючи дітей) є таки зависокою. Якби ціна була нижчою, безперечно, фестиваль відвідала би набагато більша кількість людей. Думаю, організаторам варто над цим подумати наступного разу.

Наталія Ключак, с. Підгородці, газета «Нафтовик Борислава»

Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини» знову полонив лемків звідусіль

Традиційно всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини» є наймасовішою культурною подією на Тернопіллі. Цього року на Монастирищину знову з'їхалися лемки з багатьох куточків України та світу - Польщі, Сполучених Штатів Америки, Канади, Росії, Словаччини. Крім сотні професійних і самодіяльних творчих колективів, свою майстерність і вправність показали і кулінари.

Перед початком фестивалю відбувся хіт-парад його учасників центральною частиною Монастириськ. Покладено квіти до підніжжя пам'ятника великому синові України Тарасові Шевченку.

П'ятнадцятий фестиваль «Дзвони Лемківщини», що проходив на Ватряному полі, розпочався спільною молитвою - за всіх лемків, відірваних від рідної Батьківщини, від землі дідів та прадідів.

Далі дійство вітальним словом відкрив голова' Всеукраїнського Товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович. Під звуки Державного Гімну України піднято Державний прапор нашої країни та прапор Всеукраїнського Товариства «Лемквіщина».

Вітальні слова учасникам свята лемківської культури адресували голова Тернопільської облдержадміністрації В. Хоптян і голова Світової федерації Українських Лемківських Об'єднань С. Федина. Запалено головну ватру фестивалю.

А ще виступали з короткими вітальними промовами керівники Монастириського району й міста Монастириська, гості з Києва, обласних центрів України, Польщі та Словаччини.

Під час концертної програми виступали народний аматорський хор «Яворина» з м. Монастириська, місцевий танцювальний колектив «Весна», лемківський фольклорний ансамбль «Ґречні фраїрки», вокальне жіноче тріо «Солов'ї Галичини», народний фольклорно-етнографічний ансамбль пісні і танцю «Студенка» з міста Калуша (Івано-Франківська область), народний аматорський жіночий хор «Горлиця» з міста Бібрки (Львівщина), народна аматорська хорова капела «Бескид» з Івано-Франківська, народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Лемковина» із селища Рудно (Львівщина), жіночий вокальний ансамбль «Лемківчанка» (Підволочиськ Тернопільської області), гурт «Лемко-Тавер» (Польща).

Серед відомих виконавців – Анна Чеберенчик (Канада), Христина Соловій (Львів).

Гарно виступили на святі лемківської культури і наші бориславські лемки. Цього року нас поїхало близько 60 осіб: народний хор «Лемківска студенка», члени правління та й мешканці Борислава, солісти, гуморист Микола Прибило, молоді лемчата, які співають у хорі. Родинами прибули сім'я Володимира Мізика із двома внучками, сім'ї Хрущів, Солтисіків, Оліярів, наші діти та внуки.

Погода була дуже гарна. Ми розбили наметове містечко, де й ночували.

Напевне, це перший фестиваль в Україні такий багатолюдний. Понад ЗО тисяч гостей, більше 100 мистецьких колективів задіяно на мистецькому лемківському святі. Концерти проходили на двох сценах, в тому числі - й на дитячій.

Наш хор виступав у суботу. Співали ми лише дві пісні, бо всі колективи, що прибули в Монастириськ, хотіли виступити. З гарячими оплесками прийняли глядачі гумориста Миколу Прибила та бандуриста Івана Шміла.

А програму, як завжди, тривалий час вела Марта Ільєнко. Цього року їй прийшлось нелегко - попрацювала Марта не одну годину, до ночі вела програму лемківською говіркою. Напевно, таки ніхто не може зрівнятися з нею у знанні рідної бесіди.

Дуже цікаво було на фестивалі, адже мали змогу поспілкуватися з відомими лемками, артистами, придбати лемківську літературу.

А як цікаво пробувати страви лемківської кухні! В казанах пеклася картопля, варилася грибна юшка, різні каші з м'ясом подавали із солдатських казанів -і все це безкоштовно. А лемківське наметове містечко, де в кожному наметі ґаздині одна перед другою виставляли свої лемківські страви! І також частували всіх безкоштовно.

Виставка-продаж народних виробів, вишиванок, різьби по дереву, глиняних глечиків, кераміки - які лише дива можуть створити людські руки!

Мед та медовуха, бринза, медовий квас та випічка - всього було доволі. Кожен лемко та гості могли почастуватися напоями та наїдками, купити собі вишиванку чи плетений кошик, вручну навчитися зробити глечик.

Такі фестивалі прикрашають наше життя, виховують повагу до лемківських традицій.

Яніна Начас, голова Бориславського осередку Товариства «Лемківщина», газета «Нафтовик Борислава»

Нова підтримка дітям-інвалідам

 

На виконання соціальних ініціатив Президента України, які спрямовані на захист найбільш вразливої категорії – дітей-інвалідів, прийнято Закон України «Про внесення змін до ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». Законом підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А з 50% до 100% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що виплачується до державної соціальної допомоги. Закон набув чинності з 28 липня 2013 року. Лікарсько-консультативні комісії дитячих лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини-інваліда, на підставі оглядових справ дітей-інвалідів розглядають право на встановлення дітям-інвалідам підгрупи А. У разі визначення дитини інвалідом підгрупи А оформляється новий медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років. Оригінал даного висновку надсилається (передається) органами охорони здоров’я до органів праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини для розгляду права на проведення перерахунку розміру надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, що призначається та виплачується відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

 Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. При цьому одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи навчання та служби.

Після отримання нових медичних висновків про встановлення дитині-інваліду з найтяжчим ступенем функціональних обмежень підгрупи А управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради зробить перерахунок розміру надбавки на догляд.

У разі виникнення питань щодо визначення функціональних обмежень та встановлення підгрупи А законному представнику дитини-інваліда необхідно звертатися до лікарсько-консультативної комісії Трускавецької міської лікарні.

При виникненні питань щодо призначення та виплати допомоги інформацію можна отримати в громадській приймальні управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради або за телефоном 5-41-93.

Юстина Когут, начальник управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради

Адміністрація центральної міської лікарні Борислава повідомляє

Шановні мешканці м. Борислава та смт. Східниці!

На території м. Борислава та смт. Східниці проводяться заходи з реалізації Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 340 від 25. 04. 2012 року.

При перебуванні на диспансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби чи симптоматичної артеріальної гіпертензії, а також при наявності вперше виявлених симптомів підвищеного артеріального тиску рекомендуємо звертатись за медичною допомогою до дільничних терапевтів, лікарів загальної практики - сімейних лікарів, невропатологів, кардіологів із можливістю виписування рецептів на визначені види антигіпертензивних засобів із частковим відшкодуванням їхньої вартості.

Запрошуємо до співпраці!

Віталій Головчак, головний лікар Бориславської ЦМЛ

 

 Создан 19 авг 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником