Трускавецький вісник № 113 (656) від 20 серпня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 113 (656) від 20 серпня 2013 р.

20.08.2013 

У номері: Спогад про підняття українського прапора у Трускавці; Програма святкувань Дня Незалежності України в регіоні; Бійтеся данайців; П’яний зять побив тещу; Три статті на спортивну тематику; Інформує Пенсійний фонд.

Новини Трускавця та регіону

Програма святкувань Дня державного прапора та Дня Незалежності України в Дрогобичі

19-25 серпня

День відкритих дверей у музеї «Тюрма на Стрийській» (вул. Стрийська,3).

Конкурс малюнку до Дня Державного Прапора України (до 23 серпня роботи подавати у каб. №33 міської ради).

22 серпня

14:00 – Виставка врятованого шедевру чудотворної ікони Стефана Медицького «Марія Сніжна» ІІ-ої половини ХVІІ століття (Відділ сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина»).

14:00 – Концертна програма( за участю хору «Калинонька») та святковий стіл для людей похилого віку (Дрогобицький центр Душпастирства молоді СДЄ УГКЦ).

22-23 серпня

9:00 – Вручення продуктових наборів самотнім громадянам, які перебувають на обліку у Дрогобицькому Терцентрі (Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)).

20-24 серпня

Книжкова виставка «Миті історії української незалежності (Центральна бібліотека ім. В.Чорновола та філіали).

23 серпня

Інформаційна година «Краса і велич символів державних» до Дня Державного Прапора України (Філіал №8 центральної бібліотеки ім. В.Чорновола)

13:00-14:00 - Екскурсії на вежу ратуші

14:00 – Зустріч влади міста з активом громадських організацій міста та вручення їм матеріальних допомог з нагоди 22-ої річниці Незалежності України (Сесійний зал міської ради).

14:00-15:00 – Конкурс-вікторина «Знай історію рідної держави» (Площа Ринок).

15.00 – Урочиста академія та святковий концерт з нагоди 22-ої річниці Незалежності України за участю Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина» (Народний дім ім. І.Франка).

24 серпня

10:00 – Божественні Літургії за Україну у храмах міста.

12:00 - Лекція – концерт «Таємниці українського кобзарства», проводить братчик Харківського кобзарського цеху, кандидат філософських наук, доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна – О.Савчук. (біля церкви Святого Юра)

У програмі:

- виконання псальми на слова Г.С. Сковороди «Всякому городу нрав і права»;

- коротка розповідь про кобзарство;

- виконання історичної кобзарської пісні «Ой, Морозе, Морозенку».

15:00 – Позивні сурмачів. Проходження військ в/ч А 1108, плац-концерт (Площа Ринок).

15:30 – Урочисте віче з нагоди 22-ої річниці Незалежності України (Площа Ринок).

16.00 – Спортивно-показова програма за участю кращих спортсменів міста (Площа Ринок).

17:00-19:30 – Святковий тематичний концерт за участю народних, зразкових, муніципальних колективів, окремих виконавців шкіл естетичного виховання та Дрогобицького музичного училища (Площа Ринок).

20:00 – Молодіжна дискотека

23-25 серпня

Участь зразкового ансамблю танцю «Верховинка» Народного дому імені Івана Франка, зразкового ансамблю «Калиновий цвіт» ЗОШ №2, ансамблю танцю «Азарт» ЗОШ №1, ансамблю танцю «Мікс денс» ЗОШ №14 у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Парад вишиванок» у Києві.

25 серпня

14:00-16:00 – Конкурс дитячого малюнку на асфальті, дитячі ігри та розваги (Площа Ринок).

Програма святкувань Дня державного прапора та Дня Незалежності України в Бориславі

З 21. 08. до 02. 09. Виставка тварин - в кінотеатрі «Каменяр».

21. 08. Поетична година «Молитва за Україну» — о 13,00 год. в бібліотеці-філії № 2.

22. 08. Дайджест «Літо з книгою» на тему «Краю отчий, моя Україно» - з 12.00 до 18.00 год. на вулиці біля Центральної міської бібліотеки.

22. 08. Пізнавальна бесіда «З жита й волошок наш Прапор святий» — о 12.00 год. в міській бібліотеці для дітей.

23. 08. Урочиста церемонія підняття Державного Прапора України - на площі перед міською радою о 12.00 год.

23. 08. Урочиста сесія за участю депутатів усіх скликань у сесійній залі міської ради - о 12.30 год.

23. 08. Історичний екскурс «Святого неба голуба безмежність освячує державну Незалежність» - о 13.30 год. в міській бібліотеці для дітей.

23. 08. Вікторина «Україна незалежна: суспільство та держава на терезах історії» — протягом дня в бібліотеці-філії № 5.

23. 08. і 24. 08. Традиційний дитячий футбольний турнір «Кубок Незалежності» в КП «СОК «Нафтовик», а саме: 23. 08. з 11.00 год. 24. 08. з 11.00 до 15.00 год.

24. 08. Спортивне свято «Королі жиму» - о 16.00 год. - пл. 1. Франка;

23. 08. і 24. 08. Стрілецький турнір - тир ЗОШ № 7, а саме: 23. 08 з 11.00 до 17.00 год.; 24. 08. з 11.00 до 14.00 год.

24. 08. Радіосторінка «Вітай своє, Вкраїно, Воскресіння» — об 11.30 год., радіо «Слово».

24. 08. Святковий концерт – о 18.00 год. на літній сцені міського Палацу культури.

24. 08. Парад вишиванок – збір на площі перед міською радою о 17.00.

24. 08. Байкерський пробіг – збір на площі І. Франка о 17.30.

25. 08. Тустановецькі фестини – о 18.00 год. на галявині біля тустановицького озера.

28. 08. Мразницькі фестини – о 18.00 год. на території НД «Просвіта» мікрорайону Мразниця.

Протягом серпня. Персональна виставка Людмили Грицько «Творіння рук моїх приносить мені спокій» — протягом серпня в Історико-краєзнавчому музеї м. Борислава.

Програма святкувань Дня Незалежності України в Стебнику 24 серпня

15:00 – Урочистості з нагоди Дня Незалежності України (Стебницький Народний дім).

16:00 – Святковий тематичний концерт (Філія Стебницького Народного дому, м-рн Солець).

17:00 – Святковий тематичний концерт (Філія Стебницького Народного дому, м-рн Колпець).

Власна інформація

У Дрогобичі чоловік понесе відповідальність за побиття тещі

 40-річний уродженець Дрогобицького району, одружений чоловік, батько п’ятьох дітей, повернувшись додому на підпитку, завдав тещі численні тілесні ушкодження.

Жінка звернулася за допомогою до правоохоронців Дрогобицького міського відділу міліції. “У юному віці чоловік був засудженим за незаконне заволодіння транспортним засобом. Утікаючи автомобілем, зловмисник скоїв дорожньо-транспортну пригоду з летальним випадком”, - повідомив начальник Дрогобицького міського відділу полковник міліції Овчаренко Василь Сергійович. Нерозумна витівка коштувала юнакові життя, а зловмиснику – чотирьох років позбавлення волі. Чоловік розкаявся у скоєному, але життєвого уроку лиходієві виявилося не достатньо.

Прикра подія відбулася у квітні 2013 року. Голова сім’ї повернувся додому на підпитку. Зустрівши на подвір’ї тещу, захмелілий чоловік відразу пригадав жінці усі сімейні негаразди та звинуватив її у своїх бідах. У конфлікт втрутилась дружина, захищаючи свою матір, сімейна сварка переросла у справжній скандальний дебош. Не витримавши конфліктної атмосфери, дружина покинула будинок.

Теща залишилася з дітьми у будинку та заходилася прибирати в кімнатах. Захмелілому зятеві заважала присутність тещі в її власному будинку. На мить п’яний чоловік уявив себе господарем маєтку і вирішив встановити свої правила, наказавши тещі забиратися з хати.

Жінка відмовилась йти з власного дому, не розуміючи, куди податися. Знахабнілий зять вирішив силою вигнати бідолашну з дому. Відібравши у тещі дитину, зять одною рукою тримав дитинча, а другою бив жінку по голові. Відпочивши трохи, деспот почав знову знущатися з літньої жінки. Ізувір бив жінку кулаком по голові, завдаючи численні удари ногою в ділянку ніг та сідниць.

Не витримавши знущань, жінка звернулася за допомогою до правоохоронців Дрогобицького міського відділу міліції. Співробітники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції притягнули зловмисника до кримінальної відповідальності за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України.

Наталія Постойко, помічник начальника Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області

Мій спогад про підняття українського прапора у Трускавці

Без сумніву, що підняття у Трускавці національного синьо-жовтого прапора – подія, яка запам’ятовується на все життя. Бути причетним до неї – велика честь.

Добре пам’ятаю атмосферу, яка панувала тоді в Україні, Львівщині і Трускавці. У березні 1990 року відбулися вибори до Верховної Ради тоді ще УРСР. Це були перші вибори, які дали можливість привести до одного з найвищих щаблів влади людей, які не приховували своїх антикомуністичних переконань і прагнули зробити Україну незалежною, передусім від Росії, державою.

Якщо у Верховній Раді таких людей було порівняно мало, то зовсім інша ситуація склалася на Львівщині. Тут тотальну і беззаперечну перемогу на виборах до органів місцевого самоврядування отримали «рухівці», натомість нищівної поразки зазнала партноменклатура.

Трускавець не був, і не міг бути винятком. Адже саме у нашому місті народжувалися перші осередки громадського спротиву існуючому тоді режиму. Маю на увазі Товариство рідної мови «Відродження», яке очолював В’ячеслав Умнов та осередок Народного руху України за перебудову, на чолі якого стояв Віктор Бурлаков. На той час у Трускавці існували і активно діяли осередки практично усіх антирежимних організації: від УГС (Української Гельсінської Спілки) – до екологічної організації «Зелений рух».

Напередодні виборів до Трускавецької міської ради саме ці організації створили «Демократичний блок», який маніфестував програму, що виразно засвідчувала його політичну мету: Трускавець у майбутньому буде містом незалежної Української держави.

«Демократичний блок» на виборах отримав переконливу перемогу. Більше двох третин депутатів стояли не твердих самостійницьких і антикомуністичних позиціях. А тому вже на другий день усім було зрозуміло, що одне із перших рішень, яке ухвалить Трускавецька міська рада, стосуватиметься національних символів, зокрема синьо-жовтого прапора.

Це сьогодні ми сприймаємо цей прапор як щось зрозуміле і об’єктивне. Тоді, «підняти синьо-жовтий прапор» означало зробити відвертий виклик імперській владі, яка хоч і агонізувала, але мала ще сили для придушення національного руху, особливо в Трускавці, який вважався надійним оплотом режиму через свій статус «загальносоюзного курорту».

Але тоді, цей виклик необхідно було зробити, щоб показати, передусім українцям сходу і півдня України, що трускавчани – українці, які не терпітимуть окупаційної влади і під синьо-жовтим прапором змагатимуться за державну самостійність України.

Наскільки пам’ятаю, рішення про встановлення над будівлею Трускавецької міської ради було прийнято одноголосно. Принаймні ніхто не голосував «проти». Правда, представник місцевої прокуратури одразу ж заявив, що це рішення «не законне» і буде відмінене. Але на це ніхто не зважав.

Оскільки сесія відбувалася у тодішньому будинку культури «Мир», одразу ж виникло питання, хто понесе прапор у центр Трускавця і встановить його на вежі. Вирішили, що новобрані депутати прямуватимуть колоною, а встановлять прапор наймолодші на цей час депутати. Таких виявилося двоє: Галина Шиманська і я.

Не забуду миті, коли В. Бурлаков передав мені і пані Галині прапор. Нас переповняли різні почуття, але насамперед гордості за трускавчан, що зберігаючи національну честь і гідність довірили нам підняти на головній будівлі Трускавця синьо-жовтий прапор.

До цього часу не можу зрозуміти, звідки трускачани дізналися про час встановлення прапора. Адже тоді не було Інтернету, мобільних телефонів, а місцеві ЗМІ контролювалися владою. Але коли невелика колона депутатів підійшла до приміщення Трускавецької міської ради, там їх оплесками вітали сотні людей.

Однак, перед тим як встановити на вежі український прапор, потрібно було з неї зняти імперський. Цю місію виконали активісти УГС на чолі з Мироном Матківським. Вони буквально зірвали червоно-синє полотнище, і звільнили місце для українського прапора.

Прапор було піднято під спів гімну «Ще не вмерла Україна». Люди кричали «Слава Україні!» і плакали. Але це були сльози переможців.

Так Трускавець отримав свій, український прапор, який вже ніхто і ніколи від нього не відбере.

Богдан Червак, депутат Трускавецької міської ради І-го демократичного скликання, голова ОУН

Бійтеся данайців, чи Гонки «швидкісним бездоріжжям»

Коли при зустрічі з подружжям Петра Щерби та Ярослави Хруник слухав їхню розповідь про сімейну та родинну трагедію, про те, як вони наштовхнулися на непробивну стіну безправ’я, байдужості й маніпуляцій – стало враз соромно за Державу і страшно за безпеку людей. Вік обох наближається до пенсійного, але вони ще повні сил та енергії, сумлінно трудяться, дають собі раду в нелегкий час. Усе, що нажили, давалося тяжкою працею, але ніколи не переступали межі, за якою привабливо виблискують і зваблюють заздрість, жадібність, підступ, ненависть.

І раптом, в одну мить, наче хтось воду скаламутив. Пригнічені, скривджені, вони вже кілька років безуспішно домагаються від своїх дітей хоча би зрідка бачитися з онуками. Бо ж онуки для діда та бабусі – це по-справжньому перші діти.

А почалося все з того, що понад три роки тому дочка й зять потрапили під вплив «правовірних греко-католиків» і не дають родичам зустрічатися з онуками, доки не приймуть їхню віру. Це псевдорелігійне об’єднання, започатковане в Україні чехами – Догналом і Шпіржиком, словаком Обергаузером та ще кількома панянками з тих країв.

Об’єктом захоплення для цього секондхендівського десанту була вибрана успішна, національна (яка стрімко розвивається) греко-католицька церква. Адже не секрет, що довіра до УГКЦ на теренах Західної України, поза сумнівом, до конфесії активно долучаються миряни і в інших регіонах. Політика церкви вибудовується не на протиставленні, а на мирному співіснуванні усіх конфесій заради віри, народу і в ім’я України, керуючись Господнім повчанням: «Хто не проти нас – той з нами».

Ось тут і напрошується попередній висновок: когось не влаштовує злагода і спокій у нашій країні, комусь у поперек горла – утвердження національної ідентичності, високої духовності. Згадаймо хоча б минулі спроби нав’язування в дев’яностих роках «білого братства». Почерк спроб нинішніх маніпуляторів дещо подібний. При допомозі специфічних методів нейролінгвістичного програмування, в поєднанні з іншими методиками сіяти розбрат та агресивність серед спільноти.

Хочу зрозуміти принаймні мотиви чехословацького десанту (вони радше самі є лише інструментом) в Україну. Ми ж бо не якісь там племена, котрі залишилися в кам’яному віці на берегах Амазонки. От лише днями тисячоліття з хвостиком з часу хрещення святкували. А що покинули Догнал і Ко? Адже в тій же Чехії чи Словаччині – маса атеїстів, у рази більше нашого – непочатий край роботи: засівайте, навертайте, зрештою, з одноплемінниками легше порозумітися. Проповідуйте серед них: католицизм, православ’я чи придуманий «правовірний греко-католицизм». Бо є підстави засумніватися, чи знаєте ви до кого приходить лікар? Ні. Поперло чоловіка в чужий монастир зі своїм уставом, та ще й кварту дьогтю прихопив до діжки меду.

А наші: хороші, щирі, добродушні українці не розпізнали данайців, та враз й брами відчинили, та за тії дари обома руками. Зупиніться, придивіться пильніше, бо ті дари із пшениці з кукілем.

Поміркуймо. А як завтра заявляться спокушати ще якісь правовірніші, а за ними через вікна вламаються най-найправовірніші? То може трапитися, що за тою варязькою біготнею забудемо, що є у «своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Та не допусти Господи раптом прийде ще німець і скаже: «Ви моголи». «Моголи! моголи!».

Ні, ні! Нікого із земляків наших я ні в чому не звинувачую, і не намагаюся образити, а лише хотів, при нагоді, нагадати одкровення Великого Кобзаря.

Погоджуюся навіть з тими, хто виголошує, що кожен має право на пошук істини. Та підтримую тих, хто усвідомив: пізнання істини – тернистий шлях, який долають ті, хто споруджує найвеличніший Господній Храм – Храм у своєму серці.

І чи не дивує вас, як мене, чому це Догнал не несе своє служіння за хутір Михайлівський, до Росії. Може би чоловік нарадив їхньому президенту «Как им обустроить Россию». Бо нашого Віктора Федоровича у своєму «Пророцькому слові для Президента України» застерігає, що наступного року його (Януковича) можуть чекати великі проблеми – втратить свою посаду, кінець політичної кар’єри. (Тут і далі цитую за Релігійно-інформаційною службою України (РІСУ)).

«27.07.2013 року о 15.05, в ювілейному році Хрещення Київської Русі, бог дав для Вас (Януковича) це пророцьке слово: якщо підпишеш вступ в Європейський союз, наступного року вже не будеш Президентом, - каже Догнал. Проте є альтернатива відставки: «Якщо, навпаки, підпишеш вступ до Митного Союзу, то будеш Президентом і на наступний термін» пояснює він. Ось така тарабарщина: куди переконливіше за будь-якого оракула. Дарма, не хвилює, що подібні поради більше схожі на політичне втручання і запозичені з куферків стратегів «Русского мира».

Та давайте повернемося на хвильку в рік минулий. Маркіян Тітюк, один із лідерів релігійного угрупування Антоніна Догнала звернувся 22 вересня 2012 року з листом №950 до депутата-регіонала Вадима Колісніченка, з проханням – посприяти з реєстрацією їхньої релігійної громади. І було це якраз після прийняття закону про мови авторства того ж Колісніченка, ярого українофоба та шовініста. В листі Маркіян Тітюк щиро дивується, чому держава може собі дозволити поділити Православну церкву, а УКГЦ – ні. Цитую (РІСУ) «Православну церкву Міністерство культури із політичних намірів ділить і реєструє 5 Православних церков, але для Греко-Католицької церкви штучно утримує монополію, щоб вона могла політично маніпулювати громадськістю».

А далі вже чисто в стилі політичного доносу: «Голова масонської організації Львова с.Павлюк (академік НАН України) є в єдності з Л.Гузаром і М.Мариновичем, які заснували так звану «ініціативну групу». Вона має на меті «змінити правила гри в державі (політичний путч). Водночас Голова Львівської обласної Ради О.Панькевич (екс-голова) на імпульс ієрархії УКГЦ дійсно приготував збір підписів проти закону «Про державну мовну політику».

Так і хочеться звернутися «Прости їх, Отче, бо не відають, що чинять». На хвилі досягнення мети люди вже цілком втратили глузд, ладні жертвувати національними інтересами України, нехтувати підступними намірами парламентських пройдисвітів, що топчуться на нашій рідній мові.

Висновок другий і останній. То чи маємо мовчки все зносити, зануривши голову в пісок, наче страус, і бадьоро вдавати, що нічого не трапилося. Ніби й ми не під загарбником, і структури, які відповідають за внутрішню і зовнішню безпеку функціонують, а відчуття безпеки відсутнє.

Вважаєте, що автор перебільшує проблему? То прошу, будьте добрі, порадити де шукати захисту, а ще краще допомогти подружжю Щерби та Хруник. Ну не можуть вони збагнути дії влади. Дрогобицький міськрайонний суд (і за це честь йому) виносить рішення, аби дозволити бачитися з онуками раз на тиждень, в суботу, з 9.00 до 18.00, проте Львівський апеляційний суд скасовує навіть таке, більш-менш, прийнятне рішення.

І що вище підійматися державною драбиною, то сильнішою стає глухота і сліпота влади. Бо за три роки не залишилося в столиці жодної інстанції, куди б згорьовані люди не зверталися. Бо жодні ідеї, від кого би вони не виходили, нічого не варті, гріш їм ціна в базарний день, якщо вони не задля блага – людини, сім’ї, родини.

А тим часом триває дивна гра, чи якесь бісівське загравання. Хтось кричить: «Хапайте злодія!» Інші вдають, що вже майже схопили, от тільки не знають, де перебуває той, кого мають хапати, і чи хапати взагалі. Та грець з ними! Хай би бавилися в свої забавки, розробки, політичні підкилимні авантюри. Але! Як би від цих «войнушок» увсебіч не летіла шрапнель – ранячи і травмуючи людські душі.

Починаючи і вже завершуючи цю публікацію, я й надалі не можу повірити в гірку реальність, що в нашій, незалежній державі, нехай і молодій, чиниться подібне мракобісся. Що хтось безкарно влаштовує дикі гонки на «швидкісному бездоріжжі» – жорстоко і холоднокровно підминаючи під собою: мир, злагоду та єдність держави.

Василь Добрянський, газета «Галицька Зоря»

 

Три статті на спортивну тематику

Спартакіда інвалідів: ми створюємо світ гармонії

Саме під таким гаслом у вівторок, 20 серпня, розпочалася ІІ Спартакіада Асоціації інвалідів міста Трускавця. Тому, що спорт, емоції здорового азарту та радості перемоги є одними зі складових життєвої гармонії, на які інваліди – люди з особливими потребами -  мають повне право, бо є рівними серед рівних. Більше того, наполегливості та цілеспрямованості цих людей, які спекотного серпневого дня в більшості у вишитих сорочках прийшли взяти участь в різноманітних конкурсах та змаганнях можуть позаздрити багато нібито «практично здорових» та фантастично лінивих людей.

А інваліди з милицями й на візках прийшли, приїхали на урочисте відкриття ІІ Спартакіади в Народний дім, де їх вітали заступник міського голови Валентина Бодак, голова міської Асоціації інвалідів Надія Заблоцька, голова Львівської обласної Асоціації інвалідів та головний редактор газети «Благовіст» Леонід Тарасенко, керівник Центру реабілітації інвалідів з Дрогобича Валентина Антонюк, поет В’ячеслав Умнов, інші гості. Спартакіада Асоціації інвалідів Трускавця є своєрідним відбірковим туром на обласну спартакіаду інвалідів, де трускавчани завжди показують хороші результати. Так, минулого року наші спортсмени привезли з області три золоті та дві бронзові медалі.

Камерне неформальне відкриття Спартакіади інвалідів, заявку на участь у якій подали 43 спортсмени, відбулося годиною раніше в офісі Асоціації інвалідів на вулиці Дрогобицькій, 29. Тут розпочинали художньо-естетичним конкурсом  - виставкою вишивок та виробів декоративно-прикладного мистецтва та кулінарним конкурсом «Найкращі пляцки Трускавця», адже спортсменам потрібні духовні та фізичні сили. Дегустація конкурсних виробів учасниць конкурсу пляцків Лесі Харів, Іванни Колодій, Стефанії Філатової та Марії Семенової продемонструвала, що перемогли тут однозначно дружба й кулінарний талант жінок.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Хортинг на суші й на морі

1-14 серпня на спортивній базі в селищі Морське біля Судака в Криму пройшли збори з національного бойового мистецтва хортингу. Сонце, море, зручно обладнана спортивна база з навісом і татамі всіляко сприяли оздоровленню та підвищенню спортивного рівня учасників зборів. Про те, що хортинг з кожним роком набирає все більшої популярності та захоплює все більше людей, свідчить участь у зборах спортсменів різного віку – від чотирьох років до п’ятидесяти й старше - з різних регіонів України. В Морське з’їхалися представники Закарпаття й Полтавщини, Кременчук й Кіровоград, Дніпропетровськ і,  звичайно, господарі – спортсмени з різних регіонів Криму. Участь в спортивних зборах взяли й десять спортсменів з Дрогобиччини від Львівської обласної федерації хортингу (голова Віталій Плеханов).

В рамках зборів змістовний та пізнавальний чотириденний семінар з присвоєння атестаційних учнівських та інструкторських рівнів хортингу провів перший віце-президент Української Федерації хортингу, голова суддівської колегії УФХ Олексій Семигал. Два тренування в день з демонстрацією захисних та атакуючих форм хортингу, технік захватів, кидків та утримань в подачі Олексія Миколайовича проходили захоплююче цікаво. Всі спортсмени Львівської обласної федерації хортингу отримали відповідні учнівські рівні. Інструкторський рівень хортингу підтвердили тренери Віталій Плеханов та Денис Іваницький. Загалом всі учасники семінару визнали, що дізналися для себе надзвичайно багато нового для подальших тренувань та спортивного росту.

Окрасою й корисною розвагою зборів стали також перші оглядові змагання з прикладного хортингу в розділі «ножовий бій», які провів віце-президент УФХ по південному регіону Сергій Вельчев. На татамі умови максимально наближені до реальних - два суперники, і в руках одного ніж… Дрогобичани й тут не розгубилися та вибороли дипломи та медалі першого турніру з ножового бою.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Літній здобуток юних тенісистів – 15 кубків

Незважаючи на те, що літо – пора канікул та відпочинку, юні тенісисти ДЮСК «Спортовець» (тренер Ігор Микитин) продовжували наполегливо тренуватися та виступати на змаганнях. Адже великий спорт не знає відпочинку та вихідних. І працьовитість та наполегливість юних спортсменів дали чудові результати та додали спортивного визнання Трускавцю.

На початку липня у Львові пройшов Всеукраїнський турнір з тенісу СОТ «Євроспорт», в якому взяли участь понад сто спортсменів зі всієї України. З юних трускавчан найкраще виступила Вікторія Карп’як. У фіналі Віка у трьох сетах поступилась Анастасії Якубечко зі Львова і посіла друге місце. Ще дві представниці Трускавця Роксолана Добрянська та Яна Микитин посіли четверте та п’яте місце відповідно.

22-27 липня понад 80 учасників з різних регіонів України, а також Росії, Угорщини, США змагались на кортах «Динамо» у відкритій першості Львівської області. Турнір проходив серед дорослих та в категоріях до 16 років та до 10 років. Вдалим можна назвати виступ наших тенісистів в категорії до 10 років. Максим Олійник дійшов до фіналу, виграв перший сет та не зумів втримати перевагу і поступився Остапу Шолому зі Львова. В підсумку Максим здобув срібну медаль та кубок. За третє місце зійшлися дві представниці Трускавця. У впертій боротьбі у третьому сеті 16:14 Яна Микитин здолала Вікторію Карп’як і виборола Бронзову медаль та кубок.

12-16 серпня Всеукраїнський турнір у місті Стрий зібрав 30 спортсменів з Ужгорода, Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Стрия й Трускавця. І знову Трускавець не залишився без призів. Максим Олійник посів третє місце в одиночному та друге місце в парному розряді. Віталій Андріяшин виборов третє місце в парному розряді. Серед дівчат Роксолана Добрянська у фіналі поступилась Насті Сарафин з Коломиї і зайняла друге місце в одиночному розряді. Ще одне срібло Роксолана здобула в парі з львів’янкою Юлією Кортковою. І місце у парі з Христиною Коколюс виборола трускавчанка Яна Микитин, й була нагороджена кубком «за волю до перемоги». Це вже п’ятий кубок дев’ятирічної Яни з початку року. Чотири кубки у Роксолани Добрянської та по три кубки у Вікторії Карп’як та Максима Олійника.

15 кубків, з них чотири чемпіонські, - хороший дарунок місту Трускавець та всім шанувальникам тенісу до Дня незалежності України від юних вихованців Ігоря Микитина в ДЮСК «Спортовець».

Ксенія Чумак

Радість свята Преображення Господнього Роман Ілик розділив з громадами Урожа та Підбужа

19 серпня, на свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа, яке в народі називають «яблучним Спасом», народний депутат України, обранець від Дрогобиччини Роман Ілик відвідав с. Уріж та смт. Підбуж.

В мальовничому Урожі обранець разом з сотнями вірян взяв участь в традиційній пішій ході на гору Ласки, де знаходиться чудодійне джерело.

Як свідчать перекази, років 70-80 тому в Урожі жила сім’я, в якій народився незрячий хлопчик. І чи то голові сімейства сон наснився, чи як воно було насправді, та батько взявся водити свою дитину на цю гору – до згаданого джерела. Там малий кілька разів вмив  очі, і сталося неймовірне – хлопчик прозрів.

Відтак щасливий батько на місці біля джерела встановив дубовий хрест, а слава про чудо розійшлася околицями. Тепер щорічно на свято яблучного Спаса саме тут – на горі Ласки у каплиці Преображення, відбувається святкова Літургія, чин освячення води та дарів літа – яблук, слив, винограду.

Піднявшись на гору, Роман Ілик привітав велику громаду із цим святом та побажав усім міцного здоров’я,  мудрості і сил для життя згідно з законами Божими. «Людство, яке очікує прийдешнього відновлення, сьогодні святкує і славить Господнє Преображення. Адже саме у  Преображенні Христа показано той новий, перетворений і благодатний стан, який людина і світ набувають завдяки  Воскресінню Христа, і яке здійсниться у воскресінні всіх людей. Тож бажаю усім нам, щоб  своїми діяннями ми  заслужили від Господа радісної для нас відповіді.» - наголосив парламентар.

Зазначимо, участь у пішій ході на гору Ласки народний обранець взяв вже вдруге. Минулоріч, ще будучи кандидатом у народні депутати України, Роман Ілик пліч-о-пліч з сотнями вірян здійснив свій перший похід до цього чудотворного місця.

Після святкових заходів в Урожі, обранець вирушив в смт.Підбуж, де у старенькій дерев’яній церкві Преображення Господнього (якій через 6 р. виповниться 300 років!)  цього дня відзначали храмовий празник. Роман Ілик разом з сотнями вірян взяв участь в святковій Літургії, чині освячення дарів літа, та безпосередньо поспілкувався з жителями і гостями Підбужа.

Марія Кульчицька

Інформує Пенсійний фонд

 

З 1 липня 2013 рoку набрав чиннoсті Закoн України «Прo внесення змін дo деяких закoнів України щoдo призначення та індексації пенсії».

Цим Закoнoм унесенo зміни дo деяких статей Закoну України «Прo загальнooбoв’язкoве державне пенсійне страхування».

Пункт 15 статті 11: врегульoванo питання включення дo страхoвoгo стажу періoдів перебування жінки у відпустці у зв’язку з вагітністю та пoлoгами й oдержання у зв’язку з цим дoпoмoги пo вагітнoсті і пoлoгах. Дo внесення змін вказані періoди дo страхoвoгo стажу не зарахoвувалися.

Стаття 36: наданo мoжливість oдержувати пенсію у зв’язку з втратoю гoдувальника дітям пoмерлoгo гoдувальника в періoд між завершенням навчання в oднoму із навчальних закладів та вступoм дo іншoгo навчальнoгo закладу абo в періoд між завершенням навчання за oдним oсвітньo-кваліфікаційним рівнем та прoдoвженням навчання за іншим за умoви, щo такий періoд не перевищує чoтирьoх місяців. Дo 1 липня 2013 рoку у вищезазначені періoди пенсія у зв’язку з втратoю гoдувальника не виплачувалася.

Частина 1 статті 40: наданo мoжливість під час визначення зарплати для oбчислення пенсії вилучити із підрахунку періoди oдержання дoпoмoги пo безрoбіттю. Відпoвіднo дo Закoну під час oбчислення кoефіцієнта зарoбітнoї плати за зазначений періoд врахoвується мінімальний рoзмір зарoбітнoї плати, щo в багатьoх випадках занижує кoефіцієнт зарoбітку, відпoвіднo і рoзмір пенсії.

Змінами дo Закoну наданo мoжливість не врахoвувати зарплату за ці періoди в межах дo 60 календарних місяців страхoвoгo стажу та за умoви, щo періoди oдержання дoпoмoги пo безрoбіттю з урахуванням будь-якoгo періoду страхoвoгo стажу пoспіль у сумі станoвлять не більш як 10% тривалoсті страхoвoгo стажу, врахoванoгo в oдинарнoму рoзмірі.

Дo 1 липня 2013 рoку пoрядoк «oптимізації» був такий:

спoчатку «тoчечнo», тoбтo в будь-якoму пoрядку (не підряд) виключалися із підрахунку непoвні місяці рoбoти; пoтім дoбиралися місяці страхoвoгo стажу підряд (в тoму числі й періoд oтримання дoпoмoги пo безрoбіттю) таким чинoм, щoб в сумі з «тoчечним» виключенням зазначений періoд не перевищував 60 календарних місяців та 10% тривалoсті страхoвoгo стажу. Дoдаткoвo виключалися періoди стрoкoвoї військoвoї служби, навчання, дoгляду за інвалідoм І групи абo дитинoю-інвалідoм дo 16 рoків, за пенсіoнерoм, який пoтребує пoстійнoгo стoрoнньoгo дoгляду, дoгляду за дитинoю дo 3-річнoгo віку.

З 1 липня 2013 рoку пoрядoк «oптимізації» такий:

спoчатку «тoчечнo», тoбтo в будь-якoму пoрядку (не підряд) виключаються періoди oтримання дoпoмoги пo безрoбіттю; пoтім дoбираються місяці страхoвoгo стажу підряд таким чинoм, щoб в сумі з «тoчечним» виключенням зазначений періoд не перевищував 60 календарних місяців та 10% тривалoсті страхoвoгo стажу. Дoдаткoвo виключаютья періoди стрoкoвoї військoвoї служби, навчання, дoгляду за інвалідoм І групи абo дитинoю-інвалідoм дo 16 рoків, за пенсіoнерoм, який пoтребує пoстійнoгo стoрoнньoгo дoгляду, дoгляду за дитинoю дo 3-річнoгo віку.

Частина 2 статті 40: дещo зміненo механізм визначення зарoбітнoї плати для oбчислення пенсії.

Дo ухвалення Закoну зарoбітна плата визначалася за фoрмулoю, в якій сума кoефіцієнтів зарoбітнoї плати за кoжен місяць ділилася на кількість місяців, за які рoзрахoванo кoефіцієнт зарoбітнoї плати.

З ухваленням Закoну зарoбітна плата визначається за фoрмулoю, в якій сума кoефіцієнтів зарoбітнoї плати за кoжен місяць ділиться на місяці, які врахoванo для визначення страхoвoгo стажу.

Тoбтo, якщo наприклад прoтягoм 2012 рoку oсoба oтримувала зарoбітну плату, меншу за мінімальну в 2 рази, тo кoефіцієнт зарoбітку визначався шляхoм пoділу зарoбітнoї плати oсoби за кoжен місяць 2012 рoку на середню зарoбітну плату пo країні за цей же періoд; пoтім oтримані таким чинoм кoефіцієнти за кoжен місяць підсумoвувалися і сума ділилася на 12 (місяців).

Після набрання чиннoсті Закoнoм механізм oбчислення кoефіцієнту зарoбітнoї плати такий: зарoбітна плата oсoби за кoжен місяць 2012 рoку ділиться на середню зарoбітну плату пo країні за цей же періoд; пoтім oтримані таким чинoм кoефіцієнти за кoжен місяць підсумoвуються і сума ділиться на 6 (місяців), тoбтo на страхoвий стаж, oбчислений прoпoрційнo сплаченим внескам (дo страхoвoгo стажу цій oсoбі зарахoвується лише 6 місяців страхoвoгo стажу, oскільки вoна oтримувала зарoбітну плату, яка в 2 рази менша за мінімальну).

Частина 2 статті 42: зміненo механізм щoрічнoгo перерахунку раніше призначених пенсій з 1 березня. Передбаченo, щo з 1 березня кoжнoгo рoку на кoефіцієнт, який відпoвідає не менш як 20% пoказника зрoстання середньoї зарoбітнoї плати в Україні, пoрівнянo з пoпереднім рoкoм, збільшуватиметься не пенсія, а зарoбітна плата, з якoї призначенo (пoпередньo перерахoванo) пенсію.

Підвищення зарплати буде здійснюватися незалежнo від кoефіцієнта підвищення пенсійних виплат у минулoму рoці.

Порядок проведення такого перерахунку, як і раніше, буде визначатися у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

Стаття 56 Закoну України «Прo пенсійне забезпечення oсіб, звільнених з військoвoї служби, та деяких інших oсіб»: дo внесення змін oсoби, які oтримували пенсії за «військoвим» Закoнoм і перебували у відпoвідних устанoвах на пoвнoму державнoму утриманні, oдержували пенсію в рoзмірі 25%. Інша частина (75%) в ці заклади не перерахoвувалася.

З ухваленням змін дo Закoну, під час перебування oсoби на пoвнoму державнoму утриманні, їй виплачується 25% пенсії, а інші 75% пенсії перерахoвуються відпoвідній устанoві (закладу) за oсoбистoю письмoвoю заявoю oсoби. Ці кoшти зарахoвуються на банківські рахунки цих устанoв і спрямoвуються виключнo на пoліпшення умoв прoживання в них зазначених oсіб.

Наталія Шуляк, начальник відділу пенсійного забезпечення УПФУ в м. Трускавці

Оголошення

Продаються книги російської та світової класики (російською мовою). Ромен Роллан (9 т), «Спартак» (1 т), А. Чехов (12 т), А. Моруа (5 т), А. Фадєєв (4 т), А. Гайдар (3 т), А. Серафимович (4 т), Ф. Достоєвський (12 т), А. Толстой («Хождение по мукам) (2 т), В. Шишков (8 т), А. Куприн (5 т), В. Вересаев (4 т), А. Пушкин (10 т), С. Єсенин (3 т), В. Ян (4 т), Ф. Панферов (6 т), Я. Гашек (4 т), А. Дойль (4 т), М. Рід (8 т), Р. Стівенсон (5 т), И. Крилов (2 т), М. Твен (7 т), В. Скотт (8 т), В. Гіляровський (4 т), М. Шолохов (8 т), Ежен Сю (6 т), М. Лермонтов (1 т), Брати Грімм (1 т), М. Горький (1 т), В. Каверін (1 т), Е. Замятін (1 т), А. Ахматова (1 т), А. Баюканський (1 т), Д. Лондон (1 т) – якщо оптом, то за 3 тис. грн. Тел. 068 011 45 71.

Продаються меблі б/в. Недорого. Тел. 068 011 45 71.

 Создан 20 авг 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником