Трускавецький вісник № 119 (662) від 2 вересня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 119 (662) від 2 вересня 2013 р.

02.09.2013 

У номері: Свято Першого Дзвоника; ІІ Міжнародний Форум Нафтовиків; Звітує «Спортовець»; Зустріч з літературним словом.

Новини Трускавця та регіону

Загальноміські заходи відділу культури Трускавецької міської ради на вересень

1. 4 вересня, Художній музей Михайла Біласа - фотовиставка «можливе і реальне» автора Михайла Іваніва. Поч. 16.30 год.

2. 6 вересня, курортний парк – караоке та концерт Народного цирку «Каскад» та дитячого сектору Народного дому. Благочинний захід з метою збору коштів на лікування постраждалих в ДТП трускавчан Тараса та Олександри Лужаниці. Поч. о 12.00 год.

3. 8 вересня, музеї міста-курорту Трускавця - презентація проекту «Намотаю тобі долю...» (лялька-мотанка) авторства Ірини Бердаль-Шевчик, Тетяни Фургала та Людмили Кацко. Одночасно свої роботи будуть представляти Марія Заблоцька (Жидачів) та Любов Гривняк (Трускавець, БУТ). Поч. 16.00 год..

4. 20 вересня, музей історії міста – презентація виставки вишиванок з приватної колекції Ольги Олексюк.

5. 22 вересня, центральна сцена міста – осінній дитячий танцювальний марафон. Виступи танцювальних клубів та колективів міста Трускавця. Початок о 17.00 год.

6. 26 вересня, Художній музей Михайла Біласа – вечір авторської пісні і поезії. Поч. о 17.00 год.

7. 30 вересня, центральна бібліотека міста – святковий захід з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Відділ культури Трускавецької міської ради

США виділили $85 тис. гранту на реставрацію дерев’яної церкви у Дрогобичі

 

Посольство США в Україні виділило грант у розмірі 85 тис. дол. на реставрацію дерев’яної церкви XV ст. у м. Дрогобичі на Львівщині. Урочиста церемонія підписання гранту відбулася сьогодні, 2 вересня, за участі посла США в Україні Джеффрі Пайєтта.

Як повідомив міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, кошти гранту будуть використані на те, щоб встановити пожежну сигналізацію у церкві, зробити огорожу, а також на відновлення внутрішнього стінопису.

«Ще будучи у США, я чув про дерев’яні церкви в Україні, але якщо особисто відвідати цю церкву, це дає набагато глибше розуміння всього багатства української культури», – заявив посол Джеффрі Пайєтт. Він додав, що надання цього гранту свідчить про визнання світового значення церкви Св. Юра у Дрогобичі. Також він запевнив, що буде стежити за тим, як ведуться роботи, і в подальшому обов’язково ще відвідуватиме Дрогобич.

Нагадаємо, церква Святого Юра в Дрогобичі внесена у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році як один з найвидатніших шедеврів дерев’яної архітектури всесвітнього значення кінця XV – початку XVI століть. Інтер’єр церкви-музею розписаний унікальними фресками, композиціями та декоративними мотивами, що зберегли свою неповторну художню цінність та розкривають важливі історичні події та життя і побут мешканців середньовічних галицьких міст. Живопис народних майстрів, кожен з яких у різні роки перебудов міг давати певну свободу своїй творчій фантазії, надає споруді яскравої самобутньої індивідуальності.

Аварійний стан дерев’яної споруди та стінопису вимагає невідкладного проведення реставраційних робіт. Перемігши у міжнародному конкурсі, цей проект отримав грант Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини, що допоможе виконати рятувальні заходи і надасть можливість зберегти пам’ятку в її історичній та мистецькій неповторності. У 2013 році в конкурсі взяли участь 149 проектів-фіналістів із багатьох країн світу. Переможцями було обрано 46 проектів, з них 6 європейських, серед яких і дрогобицький.

З 2001 року Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини надав фінансову підтримку понад 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах. Понад $40 мільйонів доларів, які сукупно вкладено у ці проекти, демонструють повагу Сполучених Штатів до культурної спадщини інших країн.

ЗІК

Свято Першого Дзвоника у Трускавці (2013 рік)

«Дякуємо вам, отче Петре, що Ви своїми молитвами розігнали ці дощові хмари!» - такими словами до отця-декана Петра Івасівки звернулася заступниця міського голови Трускавця Валентина Бодак. Бо дійсно, проливний дощ раптом ущух і на небі засвітило ясне сонечко – чи не тому, що цього хотіли батьки, вчителі, діти, а особливо першокласники. І Свято Першого Дзвоника у Трускавці пройшло напрочуд гарно, бо настрій у всіх був надзвичайно позитивний, як і годиться у неділю, після Святої Літургії.

Отже, 1 вересня о 13.00 у всіх трьох школах Трускавця розпочалися урочистості з нагоди Дня Знань. Міський голова Руслан Козир вітав присутніх із цим святом в СШ № 3, натомість в найбільшій школі міста – НВК «СЗШ №2-гімназія» від влади виступила Валентина Анатоліївна. Окрім подяки отцю Петрові заступниця міського голови слова щирої подяки висловила на адресу директора школи-гімназії Романа Гудзеляка, який і в позаробочий час, і у вихідні піклується про те, щоб у школі було гарно, затишно, комфортно – дітям навчатися, а вчителям працювати. Звичайно, важко було б досягти хорошого результату без розуміння та допомоги батьків – від них слово на Святі Першого Дзвоника мав голова батьківської ради школи Андрій Богданович Кульчинський.

Та все ж найголовнішими гостями на цьому святі були не представники влади, не батьки та вчителі, а ті, хто вперше переступає шкільний поріг – першокласники. Цього року 245 дітей вирушають у Країну Знань в Трускавці. Це більше, ніж минулого року (було 212). Та незважаючи на кількість, діти та їхні батьки знають – у кожній із трускавецьких шкіл дають добру підготовку і відносно навчання, і відносно виховання. Спокійно віддаючи своїх дітей під опіку школи, батьки отримують надійного помічника у справі їхнього виховання.

Щира молитва до Господа лунала в цей день у всіх трускавецьких школах. Слідом за священиками її повторювали не лише учні, але і батьки, вчителі, всі, хто завітав в цей день на Свято Першого Дзвоника. В школі-гімназії випускники традиційно вели хоровод під ритми українських пісень, а малюки щиро раділи, коли в небо злетіли різнокольорові повітряні кульки. І хоча в цей день не було навчання, та все ж після урочистої частини в кожному класі класоводи та класні керівники провели бесіди з учнями та батьками. Навчальний рік розпочався і школярів чекає праця в поті чола, якщо вони хочуть чогось досягнути в своєму житті. Нелегка праця чекає і вчителів, які часом жартують, що вітати їх з Першим Вересня – все одно, що вітати коня з початком польових робіт. Недооцінюють в нас, на жаль, цю благородну професію, яка є такою важливою, адже в руках вчителя – майбутнє міста, держави, планети…

Редакція «Трускавецького вісника» долучається до всіх побажань на адресу учнів та вчителів з нагоди Дня Знань. Пропонуємо Вам також переглянути фоторепортаж зі свята в СШ № 2 та СШ № 3. Інформуємо також, що Свято Першого Дзвоника в трускавецькій школі мистецтв відбудеться сьогодні, 2 вересня, о 16.00.

Володимир Ключак

ІІ Міжнародний Форум Нафтовиків: перші результати

«Трускавецький вісник» вже інформував про те, що 29-30 серпня в Бориславі проходив ІІ Міжнародний Форум Нафтовиків. Вашій увазі пропонуємо продовження репортажу про цю без сумніву знакову для нашого регіону подію.

Другий Міжнародний Форум Нафтовиків

З 29 по 30 серпня у Бориславі проходить Другий Міжнародний Форум Нафтовиків. Представники влади, спеціалісти та ветерани нафтовидобувної промисловості, науковці, екологи, в тому числі і з-за кордону, знову зібралися у нафтовому місті для обговорення основних екологічних проблем та шляхів їх подолання, враховуючи досвід міст України та Західної Європи, які постраждали від тривалого використання надр.

Також під час Форуму розглянули проблеми та перспективи нафтогазовидобувної промисловості України у світовому контексті. У рамках Форуму відбулися: науково-практична конференція, презентації інвестиційних проектів, презентація виставки історії нафтогазовидобутку та прийнято резолюцію.

Урочиста церемонія відкриття ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків відбулася у четвер, 29 серпня, у сесійній залі Бориславської міської ради. Учасників заходу вітали міський голова Борислава Володимир Фірман, народний депутат України Ігор Васюник, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Надія Скотна, міський голова Трускавця Руслан Козир, керівник польської делегації Анджей Косіор, депутат Львівської обласної ради, секретар комісії з питань екології Львівської обласної ради Осип Магур, начальника НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «УКРНАФТА» Ігор Михайлишин, проректор з міжнародних відносин Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Мирон Чернець, заступник голови Дрогобицької РДА Іван Мізерник, Почесний Нафтовик, ветеран праці Любомир Михайлевич.

Згодом вітальні виступи плавно перейшли у науково-практичну конференцію під назвою "Шляхи подолання екологічних проблем на досвіді міст України та Західної Європи, які постраждали від тривалого використання надр". У рамках цієї конференції прозвучала ціла низка цікавих доповідей. Так, голова Комітету охорони довкілля Польсько-української господарчої палати, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки по екології, академік Іван Зозуля говорив про проблеми охорони довкілля на українсько-польських прикордонних територіях, доктор історії, член-кореспондент Української Нафтогазової Академії Олег Микулич розповідав про інвестиційну історію нафтовидобутку у Бориславі, а заступник директора Львівського центру науки, інновації та інформатизації Орест Муха вів мову про інноваційні технології біоенергетики України. Цікавою була доповідь Михайла Петрика із Канади на тему: «Досвід реалізації локальних екологічних проектів на прикладі міст Канади». Доповідь «Відвали озокеритовидобутку м. Борислава: дослідження шляхів біорекультивації у рамках реалізації проекту вропейського Союзу» представили на конференції кандидат біологічних наук, доцент, декан біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Світлана Волошанська та професор Жешовського університету (Польща) Ян Гонсьор. Поляки Анджей Косіор та Веслав Сойка ділилися досвідом у сфері нового технологічного використання енергій валбжихського вуглецю. Із доповіддю «Інноваційні підходи до розвитку регіональної агломерації Дрогобичини» виступив доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Микола Одрехівський. Старший науковий співробітник інституту геології та геохімії горючих копалин НАН України Ярослав Мирка окреслив для учасників ІІ Міжнародного Форуму нафтовиків нафтогазовидобутку в Бориславі, провідний спеціаліст МП "ГАФСА" Ігор Цукорник розповідав про створення локальних систем дегазації за межами гірничого відводу, а також дуже цікавими були доповіді в секціях.

Протягом Форуму дискусії точились навколо питань відновлення водних і ґрунтових ресурсів, проблем охорони здоров'я населення на територіях, що постраждали від тривалої експлуатації надр. Також піднімались питання інвестиційного потенціалу регіонів.

Сподіваємось, обмін досвідом у всіх цих сферах був корисним, у проведених дискусіях викристалізувалася істина, а одержана інформація призведе до практичної реалізації нових проектів у сфері екологічної безпеки нашого регіону.

30 серпня учасники Другого Міжнародного форуму нафтовиків відвідуали Східницю, Трускавець та Львів. Проте це не лише цікаві екскурсії, але й робочі зустрічі, від яких усі чекають практичних результатів.

Діяльність народного депутата Ігоря Васюника

«Вчора знову заговорили про підвищення в Україні цін на нафтопродукти. А чому б і ні? Всю нафтопереробну галузь розвалили, а тепер будуть розвалювати бюджети простих українців. Вже мовчу про ціни на автомобілі, які удвічі вищі, ніж в країнах ЄС. », - написав на своїй сторінці Ігор Васюник, народний депутат України, учасник Другого Міжнародного Форуму Нафтовиків, який проходить цими днями в Бориславі.

Адже, за словами народного депутата, члена комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та енергетики Верховної Ради України Ігоря Васюника, в Україну завозиться з-за кордону майже 80% бензину і дизельного пального, з яких половина контрабанда.

В Україні зменшився вітчизняний видобуток нафти, утричі впали поставки сировини на вітчизняні нафтопереробні заводи, відповідно, на стільки ж скоротилися обсяги її переробки. В цей час імпорт нафтопродуктів становить 80%, з яких половина контрабанда, – сказав Ігор Васюник.

Енергетична стратегія, яка передбачала етапи модернізації НПЗ, не виконується, повністю ігноруються органи місцевого самоврядування, де ведеться нафтогазовидобуток. Поки нафтопереробна галузь України стоїть, Уряд вирішив підвищити ввізне мито на імпорт нафтопродуктів. Підняття ввізного мита вдарить не по фірмах-імпортерах,а по кишені пересічного українця, – зазначив нардеп, виступаючи перед учасниками Форуму.

Проблеми нафтовидобутку в Україні лягають на плечі місцевих мешканців. Наслідки нафтовидобутку мусять ліквідувати самі органи місцевого самоврядування

Шляхи виходу з цієї ситуації Ігор Васюник бачить у прийнятті відповідних законів. Він сказав, що такий законопроект є, він пройшов позитивні комісійні депутатські слухання, згідно нього частка державного прибутку мала б скеровуватися в місцеві бюджети. Цим законопроектом передбачається також підписання угоди про соціально-економічне співробітництво нафтовидобувних компаній з органами місцевого самоврядування та обов’язкове страхування від екологічних наслідків.

Нове обладнання проти загазованості

Новий австрійський вакуумний компресор відкачуватиме газ із бориславських свердловин. Таку новину під час ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків повідомив начальник нафтогазовидобувного управління "Бориславнафтогаз" ПАТ «Укрнафта» Ігор Михайлишин.

За словами керівника НГВУ, компресор підключатимуть як до нових, так і до вже ліквідованих свердловин. Він буде стягувати газ, що виходить на поверхню, як супутній продукт нафтовидобутку. Цей газ передаватимуть на Бориславське газопереробне підприємство. В такий спосіб буде подвійна користь: по-перше - газ у значно меншій мірі забруднюватиме повітря, а по-друге - його переробка приноситиме економічні дивіденди.

Порятунок екології Борислава: програма є - грошей немає

Загальнодержавна Програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру на 2013-2017 роки набула статусу Закону України. Вона передбачає заходи з ліквідації екологічних і соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту на території Борислава. Про це під час ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків, що проходить цими днями у Бориславі, повідомив секретар екологічної комісії, депутат Львівської обласної ради Осип Магур.

Проте надмірно радіти і міській владі Борислава і мешканцям міста ще зарано, бо Програма є, а грошей на її реалізацію нема.

Як розповів депутат облради Осип Магур, Програма ліквідації екологічних і соціальних наслідків передбачає: перенесення Бориславської загальноосвітньої школи № 7 та корпусів центральної міської лікарні за межі зони нафтового родовища; завершення будівництва нової школи у мікрорайоні Коваліва; добудову лікарні на 300 ліжок у мікрорайоні Баня, по вул. П.Куліша; підготовку експертного висновку щодо стану Бориславської озокеритної шахти, що у самому центрі міста та шляхів подальшого використання озокеритного родовища; проведення обстеження території родовищ нафти та озокериту для встановлення меж території, з якої необхідно відселити жителів.

Всі ці заходи не з дешевих. Тож ні місто, ні область самотужки з вирішенням цієї проблеми не впораються. Тому і звернення щодо загрозливої екологічної ситуації, яка склалася у Бориславі, адресували до Президента України, до Прем'єр-міністра, до Міністерства екології та Міністерства надзвичайних ситуацій. У результаті таких звернень і з'явилася екологічна програма, але у ній, на жаль, не зазначено ні терміни реалізації заходів, ані джерела фінансування необхідних робіт. Тож стукати у найвищі державні кабінети бориславцям доведеться і далі.

За матеріалами відділу внутрішньої політики Бориславської міської ради

ДЮСК «Спортовець»: звіт про роботу у 2012-2013 навчальному році

У 2012-2013 навчальному році в Трускавецькому ДЮСК «Спортовець» проводив роботу в наступних напрямках.

1. Організація навчально-тренувального процесу у закладі:

- активізація і подальший розвиток співпраці з загальноосвітніми школами з метою сприяння всебічному розвитку підростаючого покоління (проведення навчання плаванню учнів СЗШ міста на уроках ФВ у плавальному басейні ДЮСК; проведення навчально-тренувальних занять волейболу, боксу, футболу з учнями ДЮСК у спортивних залах СЗШ; організація та проведення спортивно-розважальних ігор «Старт до Олімпу» з учнями молодших класів та, проведення спортивних змагань з волейболу, плавання, спортивно-розважальних ігор «Веселі Старти» з дітьми пришкільних відпочинкових таборів та щоденне надання їм послуг плавального басейну ДЮСК);

- вдосконалення методики і організації навчально-тренувальної роботи на всіх рівнях спортивної підготовки з метою більшого впливу на фізичне, психічне та духовне здоров’я учнів, удосконалення системи підготовки спортсменів для участі у змаганнях всіх рівнів (проведення постійного моніторингу роботи керівників гуртків закладу, постійний аналіз і оцінка успішності їх професійної діяльності, напрацювання методичних розробок по конкретних питаннях навчально-тренувальної практики і обговорення цих питань на педагогічних радах та щотижневих виробничих нарадах);

- збереження і подальше напрацювання традицій школи при проведенні виховних і спортивно-масових заходів, розширення кола залучених учнів з метою їх подальшої спортивної і професійної орієнтації ( широке висвітлення проведення традиційних всеукраїнських турнірів, Чемпіонатів України та Львівщини серед учнів ДЮСШ, міських заходів у засобах масової інформації (на стендах та сайті закладу, на радіо, у газетах, Інтернет-виданнях і т.п.);

- удосконалення методик тренування і теоретичних знань учнів ДЮСК в залежності від умов і завдань при проведенні навчальних занять (проведення бесід з вихованцями закладу, систематична оцінка їх теоретичних знань та рівня загально-фізичної і спеціально-технічної підготовки – проведення здачі контрольних нормативів із ЗФП та СП у всіх учнів закладу двічі на рік).

2. Методична робота, основні заходи та здобутки педагогів.

У 2012-2013 навчальному році проведено 66 спортивно-масових заходів, з них найкращих результатів учні клубу досягнули у наступних Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях:

- З 5 по 7 жовтня 2012 р. у м. Севастополі відбувся Чемпіонат Європи серед юніорів з морського п’ятиборства (плавання, стрільба, біг, парус, гребля), на якому команда України виборола друге місце. Вагомий внесок до успішного виступу нашої держави на цих міжнародних змаганнях зробив вихованець Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» - Гумецький Роман, який зараз навчається у Івано-Франківському коледжі фізичного виховання (перший тренер ДЮСК Богдан Смеречинський); 22-24 березня 2013 року у м. Чернівці Гумецький Роман на Чемпіонаті України з морського багатоборства серед юніорів виборов ІІІ місце і бронзову медаль.

- Вихованка ДЮСК «Спортовець» Колос Мар’яна:

з 25 по 27 вересня 2012 року у м. Бровари виборола І місце на міжнародному юнацькому турнірі з вільної боротьби, у ваговій категорії до 49 кг, у якій приймали участь 18 борців з Білорусії, Молдови, Азербайджану та України;

15-16 травня 2013 року у м. Харкові на Чемпіонаті України з вільної боротьби серед кадетів, виборола золоту медаль та представлятиме нашу державу на Чемпіонаті Європи;

 Колос Мар’яна 2 р. тренується у Львівському державному училищі фізичної культури і спорту ( перший тренер ДЮСК – Семен Гардій).

- Вихованка Трускавецького ДЮСК «Спортовець» - Космірак Анастасія (у складі збірної команди України з 18 вересня 2013 року у Болгарії прийматиме участь у Чемпіонаті Світу серед юніорок):

з 19 по 23 грудня 2012 р. у м. Івано-Франківську Всеукраїнські юнацькі змагання з боксу серед молоді та юніорів «Турнір Сильніших» - І місце;

з 15 по 21 лютого 2013 р. у м. Ковелі відкритий Чемпіонат України з боксу серед жінок, молоді та юніорок - І місце у ваговій категорії до 80 кг;

- з 21 по 26 лютого 2013 р. у м. Чернівці вихованець ДЮСК «Спортовець» Білас Микола, у складі збірної команди Львівщини, став переможцем зональних змагань Чемпіонату України з боксу серед школярів, виборовши перше місце у вагові категорії до 65 кг. Всього у змаганнях приймали участь понад 200 юних боксерів провідних шкіл боксу західного регіону нашої держави;

- З 12 по 14 жовтня 2012 р. у спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено регіональний турніру з боксу «На Покрову» серед юнаків 1997-2000 р.н. провідних шкіл боксу Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Рівненської та Львівської областей України. Всього 119 учасників з 16 команд. 5 боксерів від Трускавецького ДЮСК «Спортовець» стали призерами міжобласного турніру. Найкращих результатів добились - Василь Коваль та Білас Микола, які вибороли перші місця. Бронзові медалі та грамоти вибороли вихованці ДЮСК «Спортовець» Гнатів Андрій, Чуба Микола та Дем’ян Аліна (всі боксери – вихованці тренера ДЮСК Назара Мініва).

-           13-14 листопада 2012 р. у плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» проводився традиційний міжобласний юнацький турнір з плавання «НАФТУСЯ - 2012» з участю спортивних шкіл Львова (ДЮСШ ім. Д. Силантьєва та Аквапарк «Пляж»), Києва (СДЮШОР №9) Рівного (ДЮСШ №2) Долини, Калуша та ДЮСК «Спортовець» м. Трускавець у двох вікових групах – 2000-2001 р.н. та 2002 р.н. і молодших. Призові місця у міжобласному турнірі з плавання «НАФТУСЯ – 2012» вибороли вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець»: Кісак Галина (50 Батерфляй І місце, 100 Батерфляй ІІ місце, 50 Вільний стиль ІІІ місце); Уєчко Вікторія (50,100 Брас ІІ місце); Горічко Денис (50 Брас ІІ місце); Іваночко Ліда (50 Батерфляй ІІІ місце); Мацюрак Анастасія (50 На спині ІІІ місце); Капусткін Іван (50, 100 Батерфляй ІІ місце) (тренери ДЮСК – Андрій Жгута та Олег Кирчей).

- Вихованка ДЮСК «Спортовець» Бєлова Василина:

10-04.11.2012 р.- м. Луцьк – - І місце у Відкритому Всеукраїнському турнірі з тенісу ФТУ «Кубок Арена Спорт», (ІІІ місце – Трускавецька Ніна);

22 по 28 квітня 2013 року у м. Львові І місце у Всеукраїнському юнацькому турнірі з тенісу «Відкрита першість ДЮСШ -1». У змаганнях приймали участь більше 50 учасників з Ужгорода, Берегова, Тернополя, Чернівців, Луцька, Хмельницька Львова та Трускавця.

- з 11 по 15 лютого 2013 р. у м. Трускавці згідно календаря Федерації тенісу України в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» проводився Відкритий Всеукраїнський юнацький турнірі з тенісу «Зимовий Трускавець» серед учнів до 10 та до 12 р. Участь приймали 53 юних тенісистів з Києва, Ужгорода, Чернівців, Львова, Коломиї,Стрия та Трускавця. Найкращих результатів серед дівчат до 10 років добилися вихованки ДЮСК «Спортовець», які вибороли всі призові місця – І місце Микитин Яна, ІІ м. – Карп`як Вікторія, ІІІ м. – Добрянська Роксолана (тренер ДЮСК Ігор Микитин).

- З 29 квітня по 04 травня 2013 року у м. Львові на Всеукраїнському юнацькому турнірі з тенісу «Кубок Кулечка» (понад 100 учасників з Київської, Закарпатської, Волинської, Чернівецької та Рівненської областей України) у парному розряді до 16 років переможцем турніру став вихованець Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Шищак Остап. У молодшій віковій групі ( до 10 років) ІІ місце та срібна медаль у активі трускавчанки Добрянської Роксолани (тренер ДЮСК - Ігор Микитин).

Крім вищевказаного, у 2012-2013 навчальному році вихованці ДЮСК «Спортовець» були багаторазовими переможцями та призерами Чемпіонатів області серед команд дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини з плавання, боксу, вільної боротьби, тенісу та волейболу.

3. Робота з обдарованими дітьми.

У ДЮСК «Спортовець» постійно проводиться індивідуальна робота із перспективними учнями.

Проводиться аналіз результатів виступу обдарованих дітей у змаганнях різних рангів і вносяться корективи до їх навчально-тренувального процесу.

Робота з такими дітьми направлена на їх передачу для подальшого вдосконалення спортивної майстерності у спеціалізовані навчальні заклади та центри підготовки спортсменів високого класу.

4. Робота щодо зміцнення матеріально-технічно бази ДЮСК «Спортовець» полягає у забезпеченні її функціонування в умовах ринкової економіки та збереженні професійних кадрів.

У 2012-2013 навчальному році за рахунок залучення позабюджетних коштів від додаткової господарської діяльності зроблено :

- проведено заміну електросушарок волосся у плавальному басейні закладу;

- придбано спортивний інвентар на відділення плавання ,волейболу, баскетболу і т.д.

- замінено тротуарну плитку на сходах до плавального басейну;

- проведено плановий ремонт котла блочно-модульної водогрійної котельні закладу;

- проведено роботи по підготовці до опалювального сезону: заміна старих труб на сучасні силами техперсоналу закладу, придбано 2 циркуляційні мотори і т.д. ;

- проведено благоустрій прилеглої території з висадкою дерев;

- проведено роботи по заміні старих вікон на сучасні теплозберігаючі вікна у приміщеннях корпусу ігрового залу;

- пофарбовано стіни та замінено світильники у ігровому спортивному залі закладу.

Проведено заходи щодо модернізації роботи служби з охорони закладу – перероблені та перезатверджені всі Положення з ОП та інструкції з ОП (84 шт.) відповідно до сучасних вимог.

Організовано залучення батьківського комітету та Благодійного Фонду допомоги розвитку Трускавецького ДЮСК «Спортовець» до вирішення питань зміцнення матеріально-технічної бази та навчально-тренувального процесу у закладі.

У плавальному басейні функціонують оздоровчі групи для вчителів загальноосвітніх шкіл міста та дітей-інвалідів Львівського обласного центру реабілітації.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботи

 

Зустріч з літературним словом

28 серпня в читальній залі центральної міської бібліотеки відбулася літературна зустріч з письменницею Ганною Дніпровою та поетами Ніною Миколайчук і Сергієм Колесниковим.

Письменниця Ганна Дніпрова провела презентацію своїх книг “Цвіте колюча тернина” , “Золоті ворота “. Під час написання роману “Цвіте колюча тернина” авторка опрацювала багато архівних документів. Написаний на фактичному матеріалі, роман розповідає про трагічне життя української інтелігенції в умовах сталінського тоталітарного режиму. “Золоті ворота” - збірка легенд пізнавальних та цікавих. До всіх легенд, для кращого сприйняття читачем, додається пояснювальний матеріал.

Колесников Сергій Вікторович – член Спілки письменників України , автор літературних пародій “Шлях у генії”, “Поет на груші” та літературних поезій “Галопом по хайвеях”, “Кам’яна криниця”, “Весни обірване суцвіття“. Сергій Вікторович брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції, тому через його вірші особливо гостро проходить чорнобильська тема.

Нікого з присутніх не залишила байдужим поезія Ніни Миколайчук. Вона є автором поетичних збірок “Цвіт черешні”, “Барви самоцвітів”, “Благословенна будь”, “Неймовірна любов”, “Осяяння”.

На завершення зустрічі літератори подарували центральній бібліотеці свої книги.

Ірина Вахнич, провідний методист ЦБС м. Трускавця

 Создан 02 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником