Трускавецький вісник № 120 (663) від 3 вересня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 120 (663) від 3 вересня 2013 р.

03.09.2013 

У номері: Куди прибув потяг «Курорт-Трускавець»; Автономне опалення можуть заборонити; Пайовики «Едельвейсу» хочуть розібратися у справі з «Валганом»; Новини зі щотижневої наради в Бориславі; Віртуальні кошти; Про податкову знижку.

Новини Трускавця та регіону

Аферисти орудують в Бориславі та Східниці

Як повідомила директор територіального центру Борислава Наталія Штереб, у Східниці аферисти виманили в 93-річної бабці гроші. Жінка-аферистка, яка представилася соціальним працівником, вкрала небагато, бо у бабусі було лише 100 гривень, але сам факт афери насторожує. Тим більше, що це далеко не перший випадок – як повідомила начальник Бориславського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Анна Подставек, подібна спроба афери була зафіксована в Бориславі на вул. Шевченка. Але тут сусіди старенької звернулися до міліції і аферистка, яка пред`являла фальшиве посвідчення працівника соціальних служб, не змогла обманути літню жінку.

Міський голова Борислава Володимир Фірман закликав соціальних працівників посилити ведення роз`яснювальної роботи серед підопічних, щоб вони не стали жертвами шахрайських дій.

Директора школи, напевно, звільнять

Під час щотижневої наради при міському голові Борислава 3 вересня було піднято питання підготовки шкіл міста до нового навчального року. В цілому все нормально, єдине занепокоєння викликає ситуація в СШ № 4, директором якої наразі є колишній начальник відділу освіти БМР Сергій Смоляк. Станом на 29 серпня не було видано жодних нормативних розпорядчих документів, які регламентували б роботу шкільного закладу. В алярмовому режимі 29-31 серпня проводилися наради, на яких вчителі обговорювали питання шкільного розкладу, тижневих навантажень та інше. Проводилися ці наради під керівництвом в.о. директора школи, бо директор С. Смоляк, який ще 28 жовтня брав участь у серпневій освітянській конференції, раптово захворів.

Заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич зазначив, що у понеділок, 2 вересня, до нього на прийом приходило кілька вчителів із СШ № 4, які просили врегулювати ситуацію в школі та посприяти у налагодженні нормальної життєдіяльності шкільного закладу. Натомість мер Борислава Володимир Фірман зазначив, що діяти в цьому випадку потрібно жорстко і справедливо. Мер риторично запитав: «Ви собі уявляєте, який хаос міг бути?».

«Керівник, який не підготує об`єкт до зимового періоду, буде звільнений»

Як повідомив 3 вересня на щотижневій нараді в Бориславі начальник відділу гуманітарної політики Бориславської міської ради Роман Тарнавський, минулого тижня було проведено нараду з питань підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період. «Керівник, який не підготує об`єкт до зимового періоду, буде звільнений», - категорично заявив міський голова Володимир Фірман.

Справа в тому, що у Бориславі цього року планують вивести з експлуатацію котельню на вул. Д. Галицького, яка забезпечувала централізованим теплопостачанням центральну частину м. Борислава, в якій якраз розміщено ряд закладів культури. Тому питання підготовки закладів культури до зими є у Бориславі дуже актуальним.

Новий редактор та уродини очільника відділу освіти

Щотижнева нарада при міському голові Борислава 3 вересня розпочалася із представлення нового очільника газети «Нафтовик Борислава». Мер міста Володимир Фірман представив в.о. редактора Петра Магура, зазначивши, що було дві кандидатури і не останнім аргументом на користь пана Магура був колективний лист бориславських журналістів.

А закінчилася нарада при міському голові привітанням уродинників – керівника міського архіву Тетяну Поліщук та начальника міського відділу освіти Віталія Лесика.

За продаж алкоголю неповнолітнім – позбавлення ліцензії

У Бориславі вже не вперше фіксують факти продажу алкоголю неповнолітнім. Про це було повідомлено 3 вересня під час щотижневої наради в мерії Борислава. Так, зокрема, такий факт виявлено на АЗС по вул. С. Коваліва, причому не перший раз. Видно, штраф у розмірі 850 гривень не перешкода такій незаконній діяльності, бо продаж алкоголю неповнолітнім зафіксовано о 21.30. Було вирішено звернутися до обласної податкової, щоб порушника чинного законодавства України було позбавлено ліцензії.

«Ми не хочемо, щоб через вживання спиртних напоїв неповнолітніми на День міста у нас були переповнені травматологія та хірургія», - образно висловився мер Борислава Володимир Фірман.

Відкривається сезон дискусійних клубів

Після літнього відпочинку відновлюють свою діяльність дискусійні клуби нашого регіону. Так, як повідомив ведучий Дискусійного клубу Дрогобича Анатолій Власюк, у четвер, 5 вересня, о 15.00 в приміщенні офісу партії «Батьківщина» в Дрогобичі пройде обговорення теми актуальності творчості Івана Франка на сучасному етапі. Ймовірно, тема стала актуальною після скандалу, який мав місце в  Дрогобичі в літній період, коли згоди щодо оцінки творчості Франка не змогли дійти місцеві та приїжджі інтелектуали.

Колегія ЛОДА буде присвячена проблемним питанням Дрогобиччини

Як інформує наше джерело, 26 вересня заплановано провести виїзну колегію Львівської облдержадміністрації, присвячену проблемним питанням Дрогобицької агломерації. Інформація є непідтвердженою в офіційних джерелах. Нагадаємо, що практика виїзних засідань колегії ЛОДА є – у 2011 році (15 червня) таку виїзну колегію проводив тодішній губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк.

Бюджет Борислава виконано на 65,2%

Як повідомив 3 вересня на щотижневій нараді в бориславській мерії начальник фінансового управління Бориславської міської ради Юрій Петрів, виконання бюджету міста за 8 місяців цього року становить 62,5%, недоотримано 12 мільйонів 683 тисячі 100 гривень. Виконання контрольних цифр бюджету становить 92,6%.

Прокуратура зацікавилася порушеннями на внутрішньоміських маршрутах

Прокуратура міста Борислава подала подання щодо невиконання комісією з питань контролю за перевізниками деяких своїх функцій. Про це 3 вересня під час наради з керівниками комунальних служб поінформував мер Борислава Володимир Фірман. Справа, зокрема, стосується маршрутів №№ 2, 5, 7 та 9 в місті Бориславі. Як вказано у поданні прокуратури, там порушення є «систематичними». Міський голова доручив відповідним посадовим особам розібратися у цьому питанні.

Кращих нагородять грамотами

У неділю, 8 вересня, Борислав відзначає День міста. Готується цікава програма, комунальні служби працюють в посиленому режимі. Як було повідомлено 3 вересня на щотижневій нараді в мерії, під час урочистої частини заплановано нагородити кращих працівників грамотами Бориславської міської ради.

Власна інформація

Борислав та Східниця – без води через борги за електроенергію

Близько 70% мешканців міста Борислава і курортного селища Східниці залишилися без водопостачання через припинення електропостачання на насосній станції Рибник КП «Бориславводоканал» за борги. Про це було повідомлено, сьогодні, 3 вересня, під час наради у Бориславській міській раді.

Учора, 2 вересня, ПАТ «Львівобленерго» припинило подачу електроенергії на насосну станцію «Рибник» КП «Бориславводоканал» у зв’язку з заборгованістю за спожиту електроенергію у розмірі 180 тис. грн. Насосна станція «Рибник» забезпечує водопостачанням 70% мешканців Борислава та Східницю, решта 30% міста забезпечуються водою з локальних водозаборів. Як було повідомлено на нараді, КП «Бориславводоканал» здійснюватиме підвіз питної води населенню автоцистернами.

У Бориславі та Східниці проживає близько 37 тисяч осіб.

ЗІК

Доля зґвалтованої дівчини в руках дрогобицького мера

 Моторошною розповіддю завершилася понеділкова нарада Дрогобицької міської ради про те, що 17-річна дівчина-дрогобичанка, яку зґвалтували 12 серпня поки що невстановлені покидьки, доведена до відчаю жахливим інцидентом, викинулася з вікна п’ятого поверху.

Про це розповів депутат Дрогобицької міської ради Богдан Пристай. Він також повідомив, що дівчина (Іванна Т.) є студенткою Дрогобицького коледжу нафти і газу. Поки що достеменно невідомо, чи було проти підозрюваних горе-молодиків (таких з розповіді бідолашної дівчини, є троє) порушено кримінальне провадження (один з ґвалтівників мешкає у с. Лішня)? Знаємо лише те, що правоохоронні органи Дрогобича зумисне зволікають з розслідуванням даної справи. Сама ж дівчина після отриманих важких травм, вже ніколи не зможе ходити. Медики дивуються, як їй взагалі вдалося вижити після такого?!

За словами п. Богдана, доля дівчини була дуже важкою. На очах ще маленької Іванни зарізали її матір. Тому не дивно, що дитина є емоціонально неврівноваженою. Виховувалася дівчина у сиротинці «Оранта». П. Богдан попросив Олексія Радзієвського взяти ситуацію під свій контроль і особисто прослідкувати за станом справ, які стосуються бідолашної зґвалтованої сирітки. Адже винні повинні понести заслужене покарання, не дивлячись на те, що батьки синів, яких підозрюють у зґвалтуванні бідолашної дівчини, будуть «відмазувати» свої горе-чада. І, мабуть, за справу взялися досвідчені адвокати, які доказуватимуть психічну неврівноваженість Іванни, і «робитимуть» з неї особу легкої поведінки.

Вікторія Лишик, «ЛайфІнфо»  

Знаєте щось про податкову знижку?

За 8 місяців поточного року податковою знижкою у Трускавці скористалися 210 громадян. Вони отримають з бюджету 232,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Переважну більшість декларантів цієї категорії складають громадяни, які сплачують за навчання своїх дітей до закладів освіти. Таких декларацій подано 202, сума до повернення по них складає – 217,9 тис. грн.

Крім цього право на податкову  знижку  використали  5 осіб, що сплачують відсотки  за користування іпотечним житловим кредитом, їм повернено 12,2 тис. грн. та 3 особи, що страхували себе або членів своєї сім’ї на суму 2,1 тис. грн.

Нагадаємо, податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів чи послуг протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного доходу, одержаного за наслідками такого року у вигляді заробітної плати, у визначених Податковим кодексом випадках.

Для того, щоб скористатися  правом на податкову знижку, необхідно до 31 грудня 2013 року, тобто впродовж усього року подати річну податкову декларацію про суму свого загального річного доходу до податкової інспекції за місцем проживання.

Важливо знати, якщо до кінця 2013 року Ви не скористатися правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

За всією необхідною інформацією потрібно звертатися до Центру обслуговування платників податків  Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ, що знаходиться за адресою м. Трускавець пл. Чорновола,2 у робочі дні з 09.00 до 20.00 год. та у суботу з 09.00 до 16.00 год.

Наталія Роїк, ГДІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

«Українська гостинність» на XIII Міжнародному Економічному Форумі в Трускавці

Учасники ХІІІ Міжнародного Економічного Форуму, який відбудеться з 10 до 12 жовтня 2013 року в Трускавці, спробують відповісти на питання «Українська гостинність – це культура, бізнес чи традиції?».

Перший заступник Голови Державного агентства України з туризму та курортів Валентина Гордієнко представить на Форумі Стратегію розвитку туризму в Україні.

А Президент клубу Hoteliero Андрій Скип`ян презентує на форумі результати ФОРСАЙТУ «Індустрія гостинності 2022: Найгостинніша країна Європи»

Чи зможе Україна стати найгостиннішою країною Європи? Чи зможуть лідери української індустрії гостинності разом розробити і реалізувати нові успішні довгострокові бізнес-стратегії обговорять учасники ХІІІ Міжнародного Економічного Форуму. Детальна інформація на веб-сторінці Форуму www.lvivforum.com.ua

Форум відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Прес-служба Львівської ОДА

Побудова стратегічного мосту для Борислава під загрозою

Міський голова Борислава Володимир Фірман кожен свій робочий день розпочинає з відвідин найстратегічнішого об’єкту - будівництва мосту через річку Тисменицю.

Дуже довго йшов Борислав до початку робіт з будівництва мосту, зруйнованого повінню 2008 року. Багато було спекуляцій та проблем навколо позитивного вирішення цього питання. Потрачено безліч часу, сил - і здається не даремно. Адже проведено всі тендерні процедури, є врешті такі довгождані та очікуванні кошти з держбюджету на міському рахунку. Підписано угоду на виконання робіт.

Фірма-виконавець доставила спеціалізовану техніку та фахівців. З серпня приступили до основних робіт: розробки котловану.

Але, як виявилось, кошти які отримало місто є, але вони віртуальні. Бо ці кошти «зависли» у Бориславському управлінні державного казначейства. На сьогодні існує реальна загроза згортання розпочатого будівництва, адже підрядник не може навіть закупити пального для проведення робіт.

Як зазначає міський голова Володимир Фірман :« Сьогодні ми знову ведемо перемовини на рівні Львова та Києва. Найгірше те, що така ситуація склалася в усіх містах. Ми усвідомлюємо всю серйозність проблеми, яку самотужки такі міста як наше, просто не можливо вирішити самостійно. Залишається одна надія, що нас почують у високих кабінетах і не залишать десятки тисяч бориславців без надії і віри у ДЕРЖАВНИЙ підхід до вирішення найболючіших питань громади».

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Куди прибув потяг «Курорт-Трускавець»?

- Алло! Привіт! Ти все таки приїдеш у Трускавець?

- Ти знаєш, якось подумав, ну немає бажання з пересадками з Харкова туди їхати. Краще все таки на море…

Ця телефонна розмова спонукала врешті-решт  після декількох спроб написати дану публікацію. Розпочинаючи, кожен раз зупинявся, оскільки ніби вже й не мої проблеми, адже більшість часу проводжу то в Дрогобичі, то в Стрию, то у Львові. Та все-таки багато друзів та й мешканців наших міст працює у  Трускавці, тож доля цього курорту, як не як, але впливає на наше повсякденне життя, і невирішені питання курорту так чи інакше опосередковано впливають на наш добробут. Тому стояти осторонь  означає повторювати помилки самих трускавчан.

Майже 6 років тому уже звертався до цієї теми (стаття «Куди рухається потяг «Курорт-Трускавець» (газета «Джерела Трускавця»), і  в даній публікації пробував з точки зору маркетингу і PR-технологій зрозуміти, що ж не дає Трускавцю стати справді великим курортом. На жаль, сьогодні говорити про велич курорту не доводиться. За останніх 5-6 років регресивні зміни у Трускавці не лише не завершуються, а навпаки набувають ознак хаосу і повної деградації. Та спробуємо трішки вдатися в деталі.

Ще 6 років тому критикуючи мегаоб’єднання «Трускавецькурорт» за нерішучі дії у сфері курортного розвитку, аж ніяк не міг подумати, що через якихось 5-6 років стане зрозуміло, що власне завдяки йому курорт сяк-так тримався на плаву. Та час йде, все змінюється і радикально змінилася структура курорту. Якщо колись майже монополіст «Трускавецькурорт» задавав тон як курортному, так і міському темпу життя, то сьогодні безліч середнячків закрилися на своїх відведених земельних ділянках, утворюючи свої «республіки». Спочатку хотів вжити термін «автономії», проте ситуація нагадує скупчення острівних держав, відстані між якими вимірюються сотнями, а то й тисячами кілометрів. В той час океаном фактично стало місто, яке просто загубилося у власних хвилях амбіцій та користолюбства. А закон моря простий: топиш інших – сам ідеш на дно. Що  і спостерігаємо сьогодні у цьому містечку.

Та повернемося до фактів і аналізу. Ще в попередній публікації перераховував низку стратегічних проблем курорту, які конче було необхідно вирішити для подальшого розвитку. Першою з таких проблем є те, заради чого люди їдуть на відпочинок. Якщо говорити мовою маркетингу, йдеться про унікальну торгову пропозицію. У Трускавці протягом останніх століть такою пропозицією була Нафтуся, яку ретельно оберігали як за часів Польщі, так і в радянський час. Пригадую, працюючи на бюветі мінеральних вод №1, майже не щодня нас відвідувала з перевірками санепідемстанція. Тому під час кожної перерви армія санітарок ретельно займалася прибиранням та дезінфекцією приміщення.  Сьогодні дійшло до того, що Трускавець не має своєї санстанції, а армію прибиральниць скорочено в рази. Проте коли бачиш  у курортному парку, поряд з першою санітарною зоною, припарковані машини, розумієш:  Нафтусі залишилось  існувати недовго. Досвід є. Згадаймо втрату джерела № 12.  Так от, як підказує здоровий глузд і досвід інших курортів, на одній унікальній торговій пропозиції далеко не заїдеш. Для стабільного існування і розвитку необхідно декілька принад, щоб залучити якомога ширше коло відпочивальників.  Більше відпочивальників - більше ресурсів для розвитку.

Якщо проаналізувати Нафтусю як маркетинговий засіб, вимальовується досить чітка картина тих, для кого цікавий Трускавець. Це переважно люди зрілі, середнього достатку, для яких мінеральна вода є справжнім порятунком їхнього немолодого здоров’я. А що спостерігаємо натомість: фешенебельні готелі та вілли з дорогими іномарками і безліч нічних закладів для розваг молодого покоління.  На перший погляд відбувається процес переорієнтації курорту у такий собі Лас-Вегас. Ніби нічого поганого. Та знову ж постає питання, а де для цієї аудиторії унікальна торгова пропозиція?  Нічні клуби, бари та ресторани – це супровідні елементи відпочинку. А де ж те, що робить Трускавець унікальним серед інших курортів? Якщо для прикладу взяти уже прямого конкурента Трускавця Східницю, це гірське селище навіть без мінеральних вод є привабливим своїм географічним розташуванням. Відпочинок в горах на свіжому повітрі – ось його унікальна торгова пропозиція. У Трускавці нічого подібного немає. Пригадую, ще на початку тисячоліття витали ідеї про канатну дорогу, про парк атракціонів. Сьогодні ж підприємці і міська влада спромоглися продукувати ідею дельфінарію, яка в контексті специфіки курорту виглядає як підводний човен в Гімалаях. Тож проблема унікальності курорту залишилась нерозв’язаною.  А відтак втрачається сенс усіх хаотично збудованих супровідних структур курорту, які спрацьовують одноразово і на цьому перестають бути цікавими для відпочивальників. Постійні пошуки нового клієнта рано чи пізно завершаться, а над утриманням існуючих майже нічого не робиться.  Якщо пригадати поодинокі спроби підприємців, якось та вплинути самостійно на ситуацію -  пальму першості варто віддати Степану Пірянику з його ресторацією «Труна». Так багато про Трускавець вже давно не говорили в українських ЗМІ. Але замість подяки було чути лише осуд на його адресу.

Тепер глянемо на проблему Трускавця з точки зору кризи та менеджменту.  На жаль, сьогодні Трускавець -  це яскравий приклад  для студентів, як не потрібно чинити в управлінні організації. Під час кризи спостерігаємо абсурдні дії з боку як керівників санаторіїв, так і міського управління. Замість того щоб відстоювати існуючі позиції, міська влада нищить те, що і так дихало на ладан. На мінусовому балансі теперішніх очільників міста втрата потягів, які конче треба було відстояти, навіть методом «прикування  себе до рейок». Також ліквідація, нехай і примітивної, але як-не-як сфери курортних послуг у курортному парку. Йдеться про туристичні фірми та фотографів. Але, як виявилось, це ще не усі «креативні інновації». Надзвичайно дивною і деструктивною виявилась позиція міського голови стосовно набуття Трускавцем статусу державного. Можливо серед  розрухи, яка сьогодні охопила курорт, даний статус міг стати рятівним кругом. Але і це ще не все. Нещодавно на порталі «МедіаДрогобиччина» було озвучено плани міської влади відповідно до генерального плану розвитку міста перенести залізничну платформу з центру, «оскільки та шкодить екології».  Більш абсурднішого аргументу годі було придумати. Складається враження, що для керівників міста у Трускавець досі курсують паровози. Хоча це б була ще одна хороша принада для туристів.

Щодо керівників санаторіїв, які наразі перебувають або в позиції страуса, або в позиції імператора, картина виглядає ще менш оптимістичнішою. Вигрібаючи зі складної ситуації, найчастіше починають гребти не в ту сторону. Відкидаючи закони економіки, менеджмент курортних закладів у паніці починає вдаватися до послуг експертів-чародіїв зі столиці. Як результат, санаторій недораховується рятівних коштів, які просто були потрачені на абстракції.  Для того, щоб оптимізувати свій персонал і здешевити послуги, ми спостерігаємо парад зірок на готелях, що лише відлякує потенційних клієнтів, платоспроможність яких знизилася в рази. Окрім цього впровадження «диктатурно-прогресивного» управління персоналом призводить до плинності кадрів, що негативно відображається на іміджі курортних закладів та призводить до нестачі кваліфікованих співробітників. Це, в свою чергу, тягне падіння якості обслуговування, а відтак виникає чергове коло відтоку потенційних клієнтів.

Вкотре застосую термін «на жаль» - за останніх 5-6 років Трускавець втратив надзвичайно багато. І що найгірше, втрачено ту основу харизми, яка здобувалася століттями. Ще 5-10 років поодинокі відвідувачі будуть навідуватися туди, «пам’ятаючи свої юнацькі роки, проведені на курорті», але рік за роком Трускавець буде опускатися до рівня пересічного прикарпатського містечка.

Невже все так трагічно? Можливо, десь і перебільшив я у своїх висновках. Та вже сьогодні очевидним є той факт, що підірвано основу основ курортного ринку, а саме інфраструктуру доставки та обслуговування відпочивальників. Відновити її буде вкрай складно. На перший погляд, ніби і просто все повернути назад: достатньо відновити транспортне сполучення з курортом, впровадити аргументовані та адекватні ціни на послуги, провести декілька промоцій Та насправді повернутися до старої схеми уже нереально: занадто багато втрачено. Структура курорту вже не та, свідомість потенційних відпочивальників також змінилася з урахуванням негативного багажу емоцій, здобутих на курорті. На жаль, нової схеми на сьогодні ніхто  не запропонував. Тому вихід є лише один: комплексний підхід до створення нової концепції курорту, яка б передбачала як глобальні моменти та правила гри, так і перелік правил співіснування на макрорівні. Дані правила мають включати в себе не лише умовності співіснування, але й чітку систему відповідальності з боку  залучених у цей процес сторін. Як буде формуватися і впроваджуватися ця концепція – питання знову ж таки до управлінців, курортного менеджменту та науковців. Лише в об’єднанні спільних зусиль можна отримати щось прогресивне та дієве.  А наразі – «приїхали».

Ярослав Баран

P.S. Ох як би я хотів помилятися з прогнозами у даній ситуації, адже не один рік власного життя було віддано Трускавцю…

 

Пайовики «Едельвейсу» надіслали міському голові Трускавця колективну заяву

Нещодавно на прийом до міського голови Трускавця прийшли люди, яких обдурили, або принаймні найближчими роками перед ними не збираються виконувати свої зобов`язань. Йдеться про пайовиків незавершеного будівництва, що на вулиці Воробкевича, 17.

Колись тут будувався і не добудувався банно-пральний комбінат. Частину  землі разом з недобудовою придбав Р.І. Степченков – директор фірми ТзОВ «Валган ТБК Україна» з Дніпропетровська. Другу частину земельної ділянки міська рада дала в оренду.  На цьому місці фірма «Валган» мала намір збудувати великий житловий комплекс, два перші поверхи якого відводилися під торгово-комерційні приміщення. До участі в будівництві запросили інвесторів-пайовиків, яким обіцяли в цьому будинку житло. З Трускавця таких пайовиків набралося добрий десяток.  Будівництво комплексу розпочали у 2007 році. Велося воно до 2009 року  І тут, як сніг на голову, звалилася світова економічна криза. Вона боляче вдарила по замовнику будівництва, який за зібрані кошти пайовиків встиг збудувати лише два і то незавершені комерційні поверхи. За цей час, що минув, здавалося, фірма вийде з кризи і продовжить будівництво. Та сподівання трускавецьких пайовиків не справдилися – забудівник  про себе не дає знати, а люди непокояться за  витраченими на будівництво своїми коштами. Звернулися вони за допомогою до депутата міської ради Івана Герльовського, який і привів їх на прийом до міського голови, щоб вияснити  ряд питань, що стосуються і пайовиків, і безпосередньо міської влади. Зокрема, вони просили міського голову, щоб він звернувся в інспекцію Державного архітектурного будівельного контролю  у Львівській області за наданням інформації про дозвіл на це будівництво, а також чому міська влада не порушує справи про сплату забудівником  за оренду землі (7 сотих), яку взяв під будівництво. Турбує пайовиків і те, хто на сьогоднішній день є забудівником, бо в листі до міської ради пан Степченков не визнає себе таким. Вони звертаються до прокурора міста та міського голови провести перевірку фінансово-господарської діяльності  фірми, оскільки переконані, що їхні кошти використані не за призначенням. Пайовики вважають, що міський голова не повинен стояти осторонь цих проблем. Вони просять владу посприяти у відновленні будівництва та виконанні зобов`язань, взятих на себе забудівником.

Міський голова уважно вислухав людей, сказав, що інтереси скривджених пайовиків його турбують, наразі пообіцяв їм всіляку моральну підтримку і порадив вирішувати цю справу через суд.

А ось і текст цієї заяви, яку на ім`я міського голови Трускавця надіслали пайовики будинкового комплексу «Едельвейс», що на вул. Воробкевича, 17 у Трускавці.

«…У 2008 році мешканцями різних регіонів України були укладені договори на пайову участь у будівництві (хто уклав договір на квартиру, а хто на нежиле приміщення) з ТзОВ торгово-будівельної компанії “ВАЛГАН“ (адреса забудовника: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Я.Самарського, 6/1).

Згідно умов договорів, квартири та нежилі приміщення пайовикам повинні були здати у першому кварталі 2011 року. Станом на 27.08.2013 року забудовником взагалі нічого не зроблено, крім фундаменту під будинок.

На початку 2009 року  будівельна компанія ”ВАЛГАН“ призупинила будівництво комплексу ”Едельвейс” по вул. Воробкевича, 17, у м. Трускавці.

Пайовики потрапили в сумнозвісну ситуацію аналогічну - ”Еліта-центр”.

Свої зобов’язання ми виконали перед «Забудовником», сплативши кошти в повному об’ємі, що не скажеш про ТзОВ торгово-будівельну компанію ”ВАЛГАН“, яка не виконує взяті на себе зобов’язання призупинивши будівництво комплексу, що призведе до несвоєчасної здачі об’єкту в експлуатацію і порушення наших законних прав та інтересів.

Ми, пайовики (майбутні власники квартир та нежилих приміщень), так і громадяни України не бажаємо повторення з нами сумнозвісної будівельної афери від ”Еліта-центр” і просимо Вас доручити підлеглим Вам службам провести перевірку фінансово-господарської діяльності ТзОВ ТБК ”ВАЛГАН“, оскільки ми, пайовики переконані у тому, що наші кошти (пайова участь у будівництві) використані  не за призначенням, а за нецільове використання коштів передбачено кримінальну відповідальність.

Така ситуація хвилює всіх пайовиків, які внесли значні кошти для придбання майбутніх квартир та нежитлових приміщень.

Вважаємо, що міська рада та її керівництво не вправі стояти осторонь нашої проблеми, оскільки всі питання, які виникають в межах адміністративно-територіальної одиниці Трускавця є і питаннями керівництва Трускавецької міської ради.

Враховуючи ситуацію, яка склалася з ТзОВ ТБК “Валган”   просимо посприяти нам у відновленню будівництва комплексу ”Едельвейс” у м. Трускавці по вул. Воробкевича, 17 і уникнути інциденту по зухвалому та протиправному не виконанню з боку Забудовника взятих на себе зобов’язань, яке має місце на даний час.

Відповідь просимо надіслати на адресу…».

Вл. інф.

Автономне опалення заборонять

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді ввести комплекс обмежувальних заходів щодо переходу квартир на автономне опалення і гаряче водопостачання.

Відповідна ініціатива викладена в законопроекті № 3142 про зміни, що стосуються “удосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання“. Документ зареєстровано у ВР 29 серпня 2013 року, інформує Дзеркало Тижня. 

Згідно з документом, органи місцевого самоврядування будуть затверджувати схеми теплопостачання населених пунктів із зазначенням зон, в яких повинні застосовуватися централізована або індивідуальна системи опалення. Якщо документ не затверджений, то за замовчуванням використовується тільки централізоване теплопостачання (якщо інше не закладено в проекті будинку .

Законопроект пропонує заборонити самовільне відключення споживачів від централізованих тепломереж і централізованих систем гарячого водопостачання. Відключення може проводитися тільки в тому випадку, якщо це дозволено схемою теплопостачання населеного пункту.

Газопостачальним організаціям заборонено видавати техумови на підключення систем автономного теплопостачання та гарячого водопостачання, якщо перехід на них не передбачений схемою теплопостачання населеного пункту.

Крім того, уряд пропонує ввести штрафи за самовільне від’єднання від централізованих теплових мереж : для громадян у розмірі 20-80 неоподатковуваних податком мінімумів (340-1360 грн.), для посадових осіб – у розмірі 50-100 мінімумів (850-1700 грн.).

Штрафи для громадян за самовільне використання теплової енергії пропонується підвищити з 1-5 неоподатковуваних податком мінімумів (17-85 грн.) до 5-20 мінімумів (85-340 грн.), для посадових осіб – з поточних 3-8 мінімумів (51-136 ) до 10-30 мінімумів (170-510 грн.).

Крім цього, в законопроекті № 3142 передбачено введення штрафів за недопуск представників теплопостачальних організацій до лічильників тепла. Для громадян такий штраф складе 20-50 мінімумів (340-850 грн.), для посадових осіб – 30-80 мінімумів (510-1360 грн.).

Разом з тим, уряд має намір підвищити відповідальність за порушення правил користування житловими приміщеннями: їх самовільне перепланування і переобладнання; безгосподарне утримання; порушення правил користування інженерним обладнанням; порушення норм санітарного утримання сходових кліток, ліфтів, під’їздів, прибудинкових територій. Штраф за такі правопорушення для громадян пропонується підвищити з 1 -3 мінімумів (17-51 грн.) до 20-80 мінімумів (340-1360 грн.), для посадових осіб – з поточних 3-7 мінімумів (51-119 грн.) до 50-100 мінімумів (850-1700 грн.).

На думку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, перехід квартир на автономне опалення несе екологічні ризики, веде до розбалансування централізованих систем теплопостачання і заважає диверсифікації видів палива, використовуваних для теплопостачання . Зокрема, перехід на автономне опалення веде до підвищення концентрації діоксиду азоту в приземному шарі атмосфери в 20 разів у порівнянні з централізованим опаленням.

Дивись.info  

Кошти у містах Львівщини є, але вони віртуальні

Міста, райони Львівщини «нібито» мають на своїх рахунках гроші, які виділені з державного, обласного чи міських бюджетів, але не можуть їх використати через непроплати Держказначейства.

ІА ZIK вибірково опитало міських голів, голів районних рад стосовно освоєння коштів та з якими проблемами зараз стикаються адміністрації міст та районів з проходженням коштів через казначейство, проведенням тендерів та виконанням робіт по тендерах.

Гроші є – ніхто не зголосився на тендер

Як розповів міський голова Турки Юрій Косюхнич, місто зіткнулося з проблемою: у міському бюджеті було передбачено кошти на обладнання поливо-миючої машини, був проведений тендер, але не було жодного бажаючого, який би захотів прийняти участь у тендері. «Жодна організація не хоче подавати свої пропозиції на участь у тендері, де за виконі роботи оплачує держустанова. В Україні тільки три підприємства випускають таке обладнання і вони не захотіли приймати участь у тендері, бо вже працювали з держустановами в інших областях – і дотепер їм кошти не перерахували. По місту Турка казначейство блокує перерахунок коштів на суму близько 300 тис. грн.», – каже міський голова Турки.

Провели тендер, отримали кошти, а казначейство блокує

Зовсім іншу ситуацію розповів міський голова Борислава Володимир Фірман, на соціальний розвиток міста з державного бюджету виділено 10 млн. грн., які були скеровані на будівництво моста, зруйнованого паводками у 2008 році. Кошти прийшли на рахунок міської ради у казначействі, проведений тендер, визначений переможець, підписаний договір, підрядник пригнав техніку на об’єкт. А казначейство не перераховує авансовий платіж, підрядник не може навіть закупити пального для початку робіт.

Аналогічна ситуація й у Східниці. Як розповів селищний голова Східниці Іван Піляк, на курортне селище були виділені кошти на берегоукріплення, кошти поступили, був проведений тендер відповідно до законодавства. Тендер виграло івано-франківське підприємство, після проведеної процедури казначейство не проплачує виконавцю аванс. Тому підрядник не може приступити до роботи.

У Трускавці через непроведення касових платежів підрядник не може розпочати ремонтні роботи доріг на вулицях Стебницькій і Шевченка, припинено роботи на вулиці Воробкевича. Загалом по Трускавцю казначейство не пропускає 2,3 млн. грн. на відділ освіти, відділ культури, управління праці та соціального захисту, а найбільше на управління ЖКГіБ – 1,18 млн. грн.

Як розповіли міські голови, платіжки не проходять не тільки на великі суми, а й на суми, які б дозволяли економити в міському бюджеті на теплоносіях, серед яких реконструкції внутрішньої системи теплопостачання в школах, бібліотеках та інші роботи. Для прикладу, по Бориславу ще в минулому році не пройшли через казначейство кошти у сумі 8 тис. грн. за експертизу на будівництво котельні. Через це вона не була ведена в експлуатацію. Запуск нової, сучасної котельні давав би економію міському бюджету 150 тис. грн. за опалювальний сезон. Через непроходження 8 тис. грн. місто втратило 150 тис. грн. І так ж ситуація чи не в кожному місті.

Грантові кошти – теж проблеми

Дуже складна ситуація склалася у місті Старому Самборі з проходженням через казначейство грантових коштів Євросоюзу. Як розповів міський голова Старого Самбора Іван Грись, ще минулого року місто разом з Бещадським повітом (Польща) виграло європейський грант на ремонт доріг у місті на суму 15 млн. грн.

Був проведений тендер, визначений виконавець робіт, прийшов перший транш Єврозоюзу у розмірі понад 4 млн. грн. Кошти надійшли на рахунок міської ради у казначействі. Але їх ще з 2012 р казначейство не перераховує виконавцю робіт. Тобто, виконавець робіт не отримавши аванс, не може приступити до робіт, бо йому ніхто не дає гарантії, що ці кошти таки надійдуть.

Міська влада зверталася у Київ, про ситуацію знає Європейський союз. «Тут не йдеться про проходження через казначейство держкоштів, лише про гроші Європейського союзу. Нас в обласному казначействі заспокоюють, мовляв, ви не одні. Львів також не може отримати кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Вже у вересні цього року має приїхати аудит з Євросоюзу перевірити виконані роботи. А виконаних робіт немає, бо виконавець робіт не отримує кошти. За не виконання умов договору Євросоюз накладатиме штрафні санкції не тільки на нас, а й на польську сторону», – каже Іван Грись.

Немає тендерів – немає клопоту

Безхмарна ситуація у Стрийському районі. Як розповіли у Стрийській райраді, цього року не було тендерів щодо будівництва чи ремонту доріг. Оскільки кошти, які виділялися на такі роботи, не потребували проведення тендерів.

Тендери проводилися в освіті і в охороні здоров’я, але пізніше у зв’язку з зміною законодавства, деякі з тендерів не були потрібні. Проблем, що стосуються неоплати чи не виконання тендерних договорів, в районі немає.

Від констатації фактів легше не стане

Як прокоментував ситуацію голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської облради Ярослав Качмарик, на кожній сесії облради розглядають інформацію про роботу казначейства.

За його словами, казначейський рахунок формується не у Львові, а в Києві. Казначейство обслуговує в такій послідовності: спочатку проплачуть захищені статті, серед яких заробітна плата бюджетникам, оплата теплоносіїв, далі – оплата на капітальні видатки. «В травні-червні казначейський рахунок був пустий. Платіжні доручення, які надходять у казначейство можуть там лежати місяцями. Така ситуація була у кінці 2012, а зараз вона виникла вже в середині року. Ситуація дійсно критична. Які можна робити дії? Можна пікетувати казначейство, але коли там немає коштів, скільки ми б не пікетували, вони там не з’являться. Рішення має прийматися на державному рівні», – сказав Качмарик.

Казначейство блокує перерахунок коштів усіх органів влади. У міських голів від такої безвиході з’явився «чорний» жарт: для чого працювати п’ять днів на тиждень, коли можна виходити на роботу лише на один день – коли працює казначейство. Але це все з розпачу, бо не проходять елементарні платіжні доручення з підготовки до опального сезону, ремонту доріг, погодженню – затвердженню проектної документації, експертизи. Вихід з цієї ситуації міські голови не бачать – потрібно щось змінювати на державному рівні.

Тетяна Гуцило для ІА ZIK

 Создан 03 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником