Трускавецький вісник № 125 (668) від 13 вересня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 125 (668) від 13 вересня 2013 р.

13.09.2013 

У номері: У справі зґвалтування 17-річної дрогобичанки; Порушників партійної дисципліни у Стебнику покарано; Інтерв`ю з Юрієм Яворським; На економіку Дрогобича впливає українська та світова економіка; Про фінансування природоохоронних заходів на «Полімінералі»; Пам`яті Євгенія Домбровського.

Новини Трускавця та регіону

В структуру виконавчих органів Трускавецької міської ради хочуть внести зміни

На офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради 3 вересня ц.р. оприлюднено проект рішення «Про внесення змін в структуру виконавчих органів Трускавецької міської ради». Очевидно, це питання розглядатимуть на сесії Трускавецької міської ради у жовтні ц.р. Проектом передбачаються такі кроки як ліквідація відділу роботи зі зверненнями громадян, реорганізація управління комунальної власності шляхом приєднання до управління житлово-комунального господарства і будівництва, реорганізація загального відділу у відділ організаційного забезпечення діяльності виконкому, а організаційного відділу у відділ з питань депутатської діяльності, утворення інспекції з питань благоустрою штатною чисельністю 5 одиниць та ряд інших змін.

Серед цікавих нововведень – підпорядкування відділу культури управлінню розвитку курорту, тобто, відділ культури перейде з підпорядкування відання заступника міського голови з гуманітарних питань Валентини Бодак у підпорядкування заступника з питань розвитку курорту Юрія Яворського. Зміни торкнуться і інформаційно-аналітичного відділу, є інформація (щоправда, ще непідтверджена), що теперішня завідувач ІАЦ Валентина Гук потрапила в немилість до міського голови і її очікує «заслання» у вигляді посади керівника міського радіо, що є однозначним пониженням у статусі.

Так чи інакше, а зміни у структурі виконавчих органів влади можливі лише тоді, коли їх затвердить сесія міської ради.

Цей футбольний матч – особливий і важливий

Як поінформували «Трускавецький вісник» у об`єднанні дітей-інвалідів «Надія», в місті Дрогобичі завтра, 14 вересня, на спортивному майданчику педагогічного університету біля СШ № 1 відбудеться товариський футбольний матч між командою "Надії" та командою американських волонтерів Корпусу миру США. Початок матчу – о 14.00. А перед матчем пройде прес-конференція для засобів масової інформації.

Власна інформація

На економіку Дрогобича впливає не лише українська, але й світова економіка

 Дрогобич — це середнє місто за кількістю населення (95 925 осіб станом на 1 січня 2013 року) і друге за розміром місто у Львівській області. «Дрогобич — це не Нью-Йорк чи Лондон, але й не маленьке містечко на півдні Китаю. Саме тому, на економічний прогноз для Дрогобича впливають як зовнішні, так і внутрішні чинники», — зазначив директор Проекту РЕОП Пол Дарбі під час проведення тренінгу з економічного прогнозування для спеціалістів економічного напряму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

До зовнішніх чинників впливу належать загальний стан світової економіки, економічний прогноз для інших країн, які є ключовими торговими партнерами України, а також економічний прогноз для окремих важливих галузей.

За словами консультанта з економічних питань Проекту РЕОП, Олександра Жолудя, економіка міста у своїй динаміці значною мірою наслідує економіку України, яка, як відомо, є доволі відкритою (обсяг зовнішнього товарообороту перевищує ВВП). На економіку України впливають темпи розвитку основних торгівельних партнерів — Росії та ЄС. Такі підприємства, як ВАТ «Дрогобицький долотний завод» переважно експортують свою продукцію, тож опосередковано залежать від світового попиту на нафту. Тому, щоб зрозуміти економічний прогноз для Дрогобича, важливо розуміти зовнішньоекономічний контекст, в якому знаходиться місто.

Протягом останніх кількох років світова економіка демонструє досить кволе зростання. Зростання світової економіки стримувалося кількома чинниками. Серед них:

- тривала криза суверенного боргу та рух у напрямку бюджетних обмежень у Європі;

- зростанню економіки США перешкоджала стагнація ринку житла та бюджетні обмеження, спрямовані на контроль за дефіцитом країни;

- економіка Китаю уповільнилася через політику Уряду, мета якої — «охолодити» окремі сектори економіки, тобто не допускати значного зростання цін або надлишку інвестицій у цих секторах.

У майбутньому багато з цих чинників продовжуватимуть стримувати зростання світової економіки та економіки Дрогобича, відповідно.

Хоча зростання світової економіки є важливим для економічних перспектив Дрогобича, зростання реального ВВП України є набагато вагомішим зовнішнім чинником економічної активності в місті. Окрім цього, на економіку Дрогобича також впливають і внутрішні чинники, до яких належать демографічні тенденції в області та доходи населення області.

Ретельний аналіз зазначених зовнішніх та внутрішніх чинників, що впливають на функціонування економіки Дрогобича, став основою економічного прогнозу, розробленого в рамках Проекту РЕОП. За попередніми даними, презентація остаточних результатів економічного прогнозу для міста, а також рекомендацій щодо планування місцевого економічного розвитку запланована взимку цього року.

Нещодавно були презентовані демографічний прогноз до 2030 року та рекомендації щодо покращення демографічної ситуації в Дрогобичі, розроблені в рамках Проекту РЕОП.

Прес-служба Дрогобицького міськвиконкому

Стебницьким порушникам партійної дисципліни винесли догани

У середу, 11 вересня, у Стебнику відбулося виїзне засідання бюро Дрогобицької міської партійної організації «Батьківщина», на якому було розглянуто питання недотримання депутатами Стебницької міської ради від «Батьківщини» партійної дисципліни. Про це повідомив голова Дрогобицької міської партійної організації «Батьківщина» Роман Москаль.

Нагадаємо, у п’ятницю, 6 вересня, у Стебнику відбулася сесія міської ради, на якій депутати розглянули сумнозвісні питання «Про затвердження технічних документацій та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність» та «Про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва». Незважаючи на те, що на попередньому засіданні бюро Дрогобицької міської партійної організації «Батьківщина» було прийнято рішення рекомендувати депутатам Стебницької міської ради від партії «Батьківщина» розглянути ці питання на фракції та під час сесійного засідання участі в голосуванні з цих питань, які порушують чинне законодавство, не приймати, декілька депутатів порушили партійну дисципліну та віддали свої голоси «за».

Відтак, під час виїзного засідання бюро Дрогобицької міської партійної організації «Батьківщина» 11 вересня, порушникам Петру Бохняку, Петру Миську та Миколі Вариводі було винесено догану. Якщо порушення партійної дисципліни повториться ще раз – їх буде виключено з лав партії.

«ДрогМедіа»

Суд частково задовольнив клопотання ансамблю «Верховина»

 Нещодавно відбулось чергове засідання Господарського суду Львівської області за позовом КП "Дрогобичтеплоенерго" про стягнення заборгованості за теплопостачання Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України "Верховина" у опалювальний сезон 2012-2013 рр.

Як повідомив директор Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України "Верховина" Зорян Ацедонський, суд частково задовольнив клопотання ансамблю щодо перенесення слухання справи на пізніший період, до часу перегляду Львівською обласною радою бюджету Львівщини на 2013 рік. Наступне судове засідання призначене на 25 вересня ц.р.

«ЛайфІнфо»

Меденичі – без голови

Cелище Меденичі залишилося без очільника. Причиною відставки селищного голови Івана Шулака стали проблеми зі здоров’ям.

Нещодавно Іван Шулак переніс інсульт, тож написав заяву про дострокове припинення повноважень. Меденицька селищна рада задовольнила його прохання і поклала обов’язки селищного голови на секретаря ради Любов Мороз. Сесія селищної ради зобов’язала Любов Мороз скерувати до Верховної Ради України клопотання про призначення позачергових виборів Меденицького селищного голови.

Газета «Галицька Зоря»

«Мистецькі зустрічі – 2013»

19 вересня о 14.00 у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» (вул. Т.Шевченка, 38) відбудеться відкриття колективної виставки «Мистецькі зустрічі-2013», що проходитиме в рамках святкування Дня міста.

На виставці будуть представлені кращі роботи знаних художників. Цьогоріч «Мистецькі зустрічі-2013» зібрали 30 відомих митців. Володимир Батраков, Микола Фалафівка, Анастасія Сімферовська, Олександр Іволга, Степан Пісьо зі Львова, Олександр Ніколаєвський, Микита Ніколаєвський, Роман Городиський, Наталія Поліщук, Віра Копчак та Юрій Копчак із Трускавця, Сергій Булко, Левко Микитич, Ярослав Данилів, Мар’ян Олексяк, Олеся Сікора, Назар Хомик, Володимир Місяць, Марта Зварич, Марта Петруняк, Дзвінка Загайська, Сергій Грех, Віталій Грех, Ольга Чигрик, Максим Максимів, Наталія Курій-Максимів, Іван Дудич, Лев Скоп, Тетяна Думан із Дрогобича та Ігор Мельник зі Стрия. Митці своєю творчістю створять святковий настрій дрогобичанам та гостям міста. Тож ласкаво запрошуємо відвідати виставку, що триватиме упродовж місяця.

Газета «Галицька Зоря»

 

Звіти через Інтернет: швидко, зручно та сучасно

З початку року 252 платники податків міста Трускавця отримали безкоштовні електронні ключі цифрового підпису. За наявності такого підпису можна відправляти через Інтернет всі податкові звіти, податкові накладні,митні декларації, а також подавати звітність в електронному вигляді до Пенсійного фонду та органів статистики.

Переваги електронного подання звітності очевидні - безпосередньо з робочого місця бухгалтера за лічені секунди, без черг і труднощів, звітність автоматично перевіряється, що дає змогу своєчасно виявити та виправити помилки, не потребує дублювання на паперових носіях, що економить робочий час.

Відтак, Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ нагадує платникам податків, що посилені сертифікати електронних ключів можна безкоштовно отримати у секторі реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів, який діє в приміщенні Дрогобицької ОДПІ за адресою: м. Дрогобич, вул. Шевченка,9.

Наталія Роїк, ГДІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

Юрий Яворский: «Нафтусю можно пить только в Трускавце»

 

Сегодня гость нашей редакции – заместитель городского главы Трускавца по вопросам развития курорта Юрий Яворский.

С ним мы пообщаемся о преимуществах нашего курорта, о недобросовестной конкуренции, о деятельности управления развития курорта при горисполкоме, о сотрудничестве городских властей с руководителями санаториев города и о других актуальных вопросах из жизни нашего Трускавца.

- Здравствуйте, Юрий Михайлович. Начнём с простого вопроса, который задаёт себе каждый, кто думает об отдыхе: почему именно Трускавец, какие преимущества этого курорта, что здесь есть такое, чего больше не предлагает никакой другой курорт?

- Здравствуйте. Во-первых, то единственное сокровище, которого Вы не найдёте больше ни на каком другом курорте – это уникальная живая вода Нафтуся. Если бы в Трускавце не было никаких других преимуществ (но они, конечно, есть и о них я расскажу немного позже), то одной только Нафтуси было бы достаточно, чтобы сделать выбор в пользу именно нашего курорта.

Наукой доказано, что единственным местом зарождения Нафтуси является трускавецкий парк. Целебные свойства Нафтуси зависят от состава почвы, где проходит зарождение Нафтуси. Другими словами, именно почва определённого состава в курортном парке Трускавца создаёт нашу уникальную Нафтусю. А попытки доказать, что Нафтуся есть в каких-то других местностях, не увенчались успехом. Поэтому ради нашей уникальной целебной воды и стоит ехать на курорт Трускавец.

Думаю, что не стоит переутомлять читателей перечнем всех лечебных факторов «Нафтуси», они достаточно хорошо описаны в работе кандидата медицинских наук Игоря Поповича «Живая вода Нафтуся», которую печатала и Ваша газета «Карпаты». Кроме болезней почек, печени, желчевыводящих путей на курорте Трускавец сейчас успешно лечится сахарный диабет. Согласно статистике, около 90-95% больных этим недугом имеют не врождённый, а приобретённый тип сахарного диабета. И наша Нафтуся нормализирует уровень сахара в крови, а впрочем не только уровень сахара – она нормализирует метаболизм, обмен веществ организма в целом. Поэтому сюда едут и успешно лечатся также те, кто страдает от лишнего веса.

Совсем недавно были проведены исследования, которые доказали и научно обосновали факт лечения в Трускавце синдрома хронической усталости, доказано, что потребление Нафтуси в строго приписанных врачом дозах снимает стресс.

Ещё одним преимуществом Трускавца является мощная диагностическо-лечебная база. Недавно в нашем городе побывала делегация с Германии, так они удивлялись, что в одном месте собрана такая разносторонняя лечебная база, которой не могут похвастаться даже некоторые европейские столицы.

Ну и нельзя не вспомнить, конечно, о нашей курортологии. Трускавец был курортом ещё во времена Австро-Венгрии, и вот уже 186 лет исполняется не только нашему курорту, но и нашей курортологии. Наши методики проверены временем, результаты диагностики и лечения ни у кого не вызывают сомнений. Это я так вкратце о главных преимуществах.

Можно ещё говорить и о тех изюминках, которые предлагают нашим гостям в здравницах города, например, подводная вытяжка позвоночника, спелеотерапия, иппотерапия, исследования на современных аппаратах и другое.

- Юрий Михайлович, вот Вы сказали о Нафтусе много хорошего и правдивого. Как Вы можете прокомментировать высказывания некоторых наших конкурентов о том, что, мол, Нафтуси на всех не хватает, или что Нафтуся уже не та, что раньше, или что в Трускавец незачем ехать.

- Знаете, я Вам скажу так: когда кто-то нападает на марку – это есть признание этой марки. Трускавец – знаменитый курорт, во времена СССР это была всесоюзная здравница, сейчас сюда едет много отдыхающих не только с Украины, но и со стран СНГ, Европы. Конечно, это вызывает зависть у наших конкурентов, поэтому они и придумывают всякий несусветный бред.

Вот возьмём например слух, будто бы Нафтуси на всех не хватит. Но действительность такая, что если бы количество отдыхающих в Трускавце возросло вдвое, то и тогда дебет Нафтуси позволял бы обеспечить этой уникальной живой водой всех наших гостей.

О том, будто бы Нафтуся есть в других местностях, я уже сказал – Нафтуси кроме Трускавца больше нет нигде. И быть не может, ведь именно в нашем парке формируется этот Божий дар, который даёт людям здоровье и действует омолаживающее на организм человека.

- А то, что в Трускавец «незачем ехать», как недавно сказало одно официальное лицо курорта Моршин?

- Нафтусю можно пить только в Трускавце, ведь важна её органическая составляющая. При контакте с кислородом содержащиеся в Нафтусе и формирующие её целебную силу органические бактерии постепенно улетучиваются и спустя некоторое время вода тратит свои уникальные свойства. Это как раз и является причиной невозможности бутылирования либо транспортировки на большие расстояния нашей воды Нафтуся. Минеральные воды с других курортов можно купить даже в магазине и пить дома, а вот за Нафтусей необходимо ехать к нам, Трускавец.

Кстати, в трускавецких санаториях можно пить, например, моршинскую воду, но в Моршине вам не предложат трускавецкую Нафтусю.

Но в общем я придерживаюсь взгляда, что совместными усилиями мы могли бы достичь большего и надо рассматривать соседние с Трускавцом курорты как партнёров, а не конкурентов. Мы могли бы быть хорошим симбиозом, поэтому я воздержусь от каких бы то ни было замечаний, которые могли бы повредить нашим соседям.

- В городской администрации Вы курируете направление развития курорта. Знаю, что за последние два с половиной года было много поездок на выставки, разные мероприятия, в том числе за границу. Есть ли эффект от этой деятельности?

- Начну с нашей последней поездки в польский город Жешув на Международную туристическую выставку. Так вот, когда мы там были год назад, многие в Жешуве даже не знали, что есть такой курорт Трускавец, не знали, где он находится, что здесь лечат и т.п. Теперь же, когда мы приехали во второй раз, уже не было ни одного человека, который бы не слышал о Трускавце.

Конечно, есть недостатки, справится с которыми нам непросто, а иногда невозможно. Поляки откровенно заявляют, что главная преграда для них – это граница. Наши соотечественники отмечают большой минус в отмене поездов до Трускавца с Харькова и Днепропетровска. Мы работаем в этом направлении, направили более полутора десятка писем в разные инстанции, в том числе в Администрацию Президента, в Кабинет Министров Украины, в Верховный Совет. Получаем ответы о сношенном составе поездов, о целесообразности замены прямого рейса на рейсы с пересадкой. Хотя по их же данных рентабельность рейса Трускавец – Днепропетровск становит выше 90%.

Большим прорывом была презентация нашего курорта летом этого года в Баку, столице Республики Азербайджан. Там мы встретились с главными туристическими операторами Азербайджана, которые работают в области выездного туризма. Считаю, что наше сотрудничество с азербайджанцами дало свой результат – количество гостей с этой солнечной закавказской республики возросло.

Прямой авиарейс Львов – Баку содействует тому, что азербайджанцы выбирают Трускавец. Ведь один из главных факторов развития курорта – транспортная доступность. Многие из зарубежных гостей открыли для себя наш курорт и делятся своими впечатлениями, информацией с другими. Словом, идёт комплексная работа по популяризации курорта.

Кстати, в данный момент мы занимаемся подготовкой к выезду в Астану (столица Казахстана – прим. ред.) на десятую юбилейную выставку «Astana Leisure 2013» с целью представления лечебного и оздоровительного потенциала курорта Трускавец. Кроме того, мы работаем над тем, чтобы открыть прямой авиарейс из Казахстана. На встрече с Послом Казахстана мы обсуждали, будет это Астана или Алматы, затрагивали и другие моменты сотрудничества.

Выставка в Москве, пресс-тур журналистов из Санкт-Петербурга, встреча с польскими и грузинскими представителями весной этого года в одном из трускавецких отелей – всё это делается с целью развития и популяризации нашего курорта, у которого, я считаю, очень большие перспективы.

- И последний вопрос. Как управление развития курорта сотрудничает с отдельными санаториями города? Есть взаимопонимание совместной цели, или имеются какие-то преграды?

- Обстановка рабочая. Разные здравницы, разные руководители, всегда гладко не бывает. Но хочу отметить большой сдвиг в области мышления руководителей. Этот год буквально поменял их – ещё недавно тяжело было себе даже представить, что все единым фронтом поедут на выставку. Но это случилось – в Москве мы были представлены единым стендом «Курорт Трускавец».

Так что изменение в головах уже произошло и это большое достижение. Ведь только совместными усилиями мы можем сделать намного больше, реклама становится более качественная, популяризация – более мощная, эффект – более длительный и значительный.

Наша работа с заграницей дала тот результат, что наблюдается рост иностранных гостей – это плюс. Будем работать над тем, чтобы и наши сограждане выбирали Трускавец как место для лечения, отдыха, приятного времяпрепровождения.

Не скрою, что есть ещё над чем работать – это уровень услуг, уровень сервиса. Нужно больше проводить тренингов, семинаров за участием специалистов гостинично-ресторанного бизнеса. Поскольку растёт количество отдыхающих по коммерческих путёвках, то гости требуют соответственного сервиса. Но в целом хочу отметить, что все мы работаем на то, чтобы Трускавец был известным курортом в Украине, СНГ, Европе и во всём мире, мы объединяем наши усилия и только вместе мы сможем достичь желаемого результата.

Напоследок должен сказать, что и Ваша газета, которую гостинично-курортный комплекс «Карпаты» выпускает с целью промоции нашего курорта, также вносит свой вклад в формирование позитивного образа Трускавца. Спасибо Вам за это.

- И Вам спасибо, Юрий Михайлович, за интервью. Надеюсь, будем сотрудничать в деле популяризации Трускавца.

Владимир Ключак, газета «Карпаты»

Звернення міського голови Дрогобича

Шановні дрогобичани!

Сьогодні динамічно поширюється інформація про прикрий випадок, який нещодавно стався у нашому місті. Наслідком цього випадку стало важке травмування неповнолітньої дівчини, студентки Дрогобицького коледжу нафти і газу. Після повідомлення про подію до травмованої дівчини виїхала група фахівців, яким вдалося порозмовляти з нею. Під час розмови студентка описала окремі обставини, що спричинили її травму та попросила уникнути їх розголошення.

Повідомляю про те, що ситуація знаходиться під контролем відповідальних працівників - розслідуванням займається Головне Управління МВС у Львівській області. По справі відкрито кримінальне впровадження та створено спеціальну слідчу групу.

Окрім того, триває збір добровільних пожертвувань працівниками виконавчих органів Дрогобицької міської ради для лікування цієї постраждалої особи. І звичайно ж, закликаю усіх небайдужих допомогти дівчині.

На сьогоднішній день ми докладаємо усіх зусиль, вживаємо відповідних заходів, щоб слідство було завершено і винні були покарані, адже для мене і моєї команди це справа честі.

Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський

До теми. Питання 17-річної дрогобичанки, яка викинулась з вікна 5 поверху – під особистим контролем народного депутата України та головного медика Львівщини

Історія 17-річної дрогобичанки Іванки, яка викинулась з вікна 5-го поверху, сколихнула суспільство. Адже дівчинка – сирота, і кроки, які спонукали її до такого вчинку – дуже серйозні.

Підтримав юнку у ці важкі дні народний депутат України Роман Ілик, який у четвер, 12 вересня, разом з головним медиком Львівщини, професором Р.Ступницьким, відвідав постраждалу у Львівській лікарні швидкої, де Іванка зараз проходить важкий і тривалий курс лікування.

Як зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці Роман Ілик, падіння з 5 поверху - це надто серйозно, живими залишаються одиниці. «А тут, враховуючи надскладний стан, лікарі зробили чудо. Спілкуючись з лікарями які оперували, які лікують дівчинку, в т.ч з А.Токарським (головний нейрохірург області), черговий раз переконався, які висококласні у нас спеціалісти, профі!»

За словами Романа Ілика, надія на сприятливий прогноз є, і це дуже обнадіює. «Не буду описувати усі "тонкощі" стану з етичних міркувань, водночас сердечно дякую колегам за прояв гуманізму, милосердя до сироти», - ділиться народний депутат України, медик за фахом.

До слова, під час візиту до Іванки, народний обранець поспілкувався з бабусею дівчинки, підтримав її. Крім того, на прохання народного депутата України, головний медик Львівщини Р.Ступницький пообіцяв взяти питання лікування юнки під особистий контроль. «Сподіваюсь, об'єднавши зусилля, ми допоможемо дитині знову стати на ноги. В прямому розумінні цього слова. А з кривдниками – розберемось», - підкреслив Роман Ілик.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

 

Pamięci Eugeniusza Dąbrowskiego

„Żyłem z wami, cierpiałem i płakałem z wami,

Nigdy mi, kto szlachetny, nie był obojętny,

Dziś was rzucam i dalej idę w cień z duchami...”

/Juliusz Słowacki/

Tak, żył z nami, rozmawiał, uśmiechał się, a teraz Go nie ma. Już dziesięć lat.

23 września 2003 r. w wieku 52 lat odszedł do Pana Eugeniusz Dąbrowski – działacz społeczny, wieloletni Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Truskawcu, dyrektor Polskiej Sobotniej Szkoły, członek Zarządu Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, Zasłużony dla Kultury Polskiej, głęboki patriota Polski i Ukrainy, orędownik wielkiej idei chrześcijańskiego przebaczenia i pojednania pomiędzy Polakami i Ukraińcami na wieki wieków...

Taktowny i skromny, wesoły i dowcipny, z ogromnym poczuciem humoru, potrafiący opowiadać o perypetiach i trudnościach zachowania i pielęgnowania tradycji narodowych w środowisku, w którym wyrósł i mężniał, w Drohobyczu i Truskawcu. W trudnych czasach nie wahał się nigdy przyznawać do swojej polskiej tożsamości. Bo uważał, że każda narodowość i każda z nią tożsamość to powód do dumy i chluby. Był nadzwyczaj wrażliwym na niedolę i potrzebę innych, w każdej sytuacji dążył z pomocą.

Dzięki jego pracy i wytrwałości mieszkańcy i goście miasta mogą oglądać pamiątkową tablicę ku czci Rajmunda Jarosza, właściciela Truskawca w latach 1911-1937, Feliksa Lachowicza – malarza z Drohobycza na jego domu rodzinnym, tablicę ofiarom II wojny światowej oraz żołnierzom AK w Kościele drohobyckim i wielu licznych dzieł jego życia. Do teraz owocuje współpraca pomiędzy miastami Limanowa – Truskawiec, którą nawiązał w 1997 r. ś. p. Eugeniusz Dąbrowski.

Kochał młodzież i dbał o jej edukację. Dzięki polskiej szkole, dzieci uczyli się pierwszych słów polskich, śpiewać polskie piosenki, recytować wierszy polskich poetów. Hodował w ich sercach miłość, życzliwość, godność, duch narodowości i patriotyzmu.

Ślad, jaki pozostawił swoim godnym życiem i czynami – będzie umocnieniem i wzorem dla wszystkich miłujących pokój, życzliwość i przyjaźń między ludźmi. A w naszej pamięci pozostanie jako Człowiek, dla którego pojęcia Bóg, Honor i Ojczyzna miały najwyższą wartość.

...Non omnis moriar – bo nie umiera Ten, kto trwa w pamięci i sercach żywych...

W imieniu członków wspólnoty polskiej oraz młodzieży Truskawca:

Halina Zaborowska, Maria Kubacka

Ірина Сех вимагає від уряду фінансувати природоохоронні заходи на гірничо-хімічному підприємстві "Полімінерал"

 

Народний депутат України від ВО "Свобода", голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех вимагає від уряду профінансувати протягом 2013–2014 років природоохоронні заходи на Стебницькому державному гірничо-хімічному підприємстві "Полімінерал", зокрема спрямувати кошти на реалізацію проекту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України. Про це йдеться в депутатському зверненні Ірини Сех до Прем'єр-міністра України М.Азарова.

Як зазначає націоналістка, Стебницьке держпідприємство "Полімінерал", занесене до реєстру потенційно небезпечних об'єктів, перебуває на обліку в Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області. Небезпеку для навколишнього природного середовища і населення у зоні впливу підприємства створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали на поверхні.

"У зоні впливу вироблених підземних свердловин розташовані житлові будинки міста Стебник, високовольтні лінії електропередач, водоканалізаційні мережі міст Дрогобич та Трускавець, залізниця державного значення Київ – Трускавець, автомагістраль. Підземні виробки сягають ІІ–ІІІ зони санітарної охорони курорту Трускавець. Роботи на підприємстві виконуються на підставі розробленого комплексного проєкту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року. Крім проєктних робіт, здійснювались заходи з ліквідації техногенних загроз довкіллю. Зараз на прилеглих до "Полімінералу" територіях склалася небезпечна ситуація еколого-техногенного характеру: триває активізація процесів карстоутворення, потрапляння прісних вод у підземні виробки, просадка земної поверхні тощо", – йдеться у зверненні свободівки.

За словами Ірини Сех, нещодавно було затверджено рішення про приватизацію підприємства, а Міністерство фінансів України зобов'язало Державну скарбничу службу України призупинити фінансування за бюджетною програмою в частині реалізації комплексного проекту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель". Відтак на підприємстві припинено роботи з проведення комплексу необхідних природоохоронних заходів. "Ситуацію ускладнює той факт, що заходи, передбачені "Комплексним проєктом…", мають так званий "сезонний" характер, найбільше навантаження припадає на весняно-літній період, коли погодні умови дозволяють ефективно та якісно виконувати роботи. Серед можливих наслідків припинення фінансування – розчинення (руйнування) міжкамерних опорних ціликів, раптовий обвал стелин відпрацьованих камер", – зазначає Ірина Сех.

Враховуючи небезпечну екологічну ситуацію, яка виникла внаслідок недофінансування природоохоронних заходів на Стебницькому ДГХП "Полімінерал", народний депутат вимагає затвердити невідкладне рішення щодо надання протягом 2013–2014 років коштів, достатніх для повного фінансування проєкту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель", а також дати відповідне доручення Фонду державного майна України при розгляді питання щодо приватизації Стебницького ДГХП "Полімінерал" враховувати вимоги закону "Про приватизацію державного майна" щодо передачі підприємства як цілісного майнового комплексу.

Прес-служба ЛОО «ВО «Свобода»

 Создан 13 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником