Трускавецький вісник № 126 (669) від 16 вересня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 126 (669) від 16 вересня 2013 р.

16.09.2013 

У номері: Інтерв`ю з Русланом Крамаром; Юрій Луценко відвідав Дрогобич; Статистика: особливих змін не видно; Медичний вісник; Відгуки гостей ГКК "Карпати"; Короткі новини та анонси; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Borysław: poświęcenie kościoła i święto kultury polskiej

W przyszłą niedzielę, 22 września, w Borysławiu odbędzie się poświęcenie kościoła pod wezwaniem świętej Barbary. O tym poinformował o. Krzysztof Szczygło CSSR, proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Truskawcu i Borysławiu. Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, rozpocznie się o 12.00.

W tenże dzień, 22 września, w Borysławiu odbędzie się tradycyjne już święto kultury polskiej, organizowane przez Towarzystwo „Zgoda”, działające w Borysławiu oraz Polską Szkołę Sobotnią w tym mieście. O tym „Truskavetskyj visnyk” informuje nasze źródło w Borysławiu.

У Трускавці пройде з`їзд Асоціації урологів України

17-18 жовтня у Трускавці проходитиме з`їзд Асоціації урологів України. Вже кілька років поспіль провідні урологи-практики збираються в готельно-курортному комплексі «Карпати», щоб обговорити важливі новинки медичної науки в цілому та урологічної зокрема. Цього року зустріч проходитиме на вищому рівні і відбуватиметься не лише в ГКК «Карпати», але також і в Палаці культури імені Т. Шевченка.

Планується, що участь в зустрічі візьмуть директор ДУ «Інститут урології НАМН», член-кореспондент НАМН України, професор Возіанов С.О., професори Пасєчніков С.П., Серняк Ю.П., Григоренко В.М., Сакало В.С., Перепанова Т.С., Сивков А.В., Пирогов В.О., Горпинченко І.І., Лісовий В.М., Коган М.І., Дзюрак В.С., Пепенін В.Р., Стусь В.П., Черненко В.В., Костєв Ф.І., Вощула В.І., Шамраєв С.М.

Серед тем, які обговорюватимуть на зустрічі: «Стан урологічної допомоги населенню України на сучасному етапі», «Захворювання передміхурової залози: етіологія, патогенез, діагностика, лікування», «Нове в урології», «Нефректомія, постнефректомічний синдром, єдина функціонуюча нирка», «Обструктивні уропатії», «Малоінвазивна урологія» та інші актуальні питання урологічної науки та практики.

Детальніше з програмою з`їзду Асоціації урологів України можна ознайомитися на офіційному сайті ГКК «Карпати».

 

У трускавецькій міській лікарні вперше провели операцію з нефрестомії

У міській лікарні Трускавця нещодавно вперше було проведено операцію «нефростома». Про це «Трускавецькому віснику» розповів головний лікар ТМЛ Андрій Кульчинський. Маніпуляція ця була необхідною для 32-річої жительки одного із сіл Дрогобицького району – нагадаємо, що урологічне відділення ТМЛ приймає хворих з цілої округи. Отже, великий гнійник нирки, який перешкоджав нормальному виведенню сечі з організму в цілому та нирки зокрема, був причиною страшних болів та страждань молодої пацієнтки. На щастя, операція «нефростома» завдяки новітньому обладнанню та вмілим і досвідченим фахівцям-урологам міської лікарні, пройшла успішно. Хвору вже виписали зі шпиталю.

Також Андрій Кульчинський повідомив, що у Трускавці зросла кількість травм. Так, якщо позаминулого тижня їхня кількість становила 29, то минулого – 51, з них 38 побутових і 13 вуличних.

Під час щотижневої наради в мерії Трускавця головний медик Трускавця поінформував і про те, що в Україні проходить акція профілактики хвороб статевої системи чоловіків, зокрема обстеження на рак простати.

Грабіжника затримали

 Як було повідомлено 16 вересня на щотижневій нараді при міському голові Трускавця, за минулий тиждень до Трускавецького МВ ГУ МВСУ у Львівській області надійшло 40 повідомлень. З 8 вчинених крадіжок одну розкрили одразу ж, за гарячими слідами. Також було зафіксовано за минулий тиждень один грабіж – його теж було розкрито силами трускавецьких правоохоронців. Зафіксовано три раптові смерті. 

А от для Державної служби з надзвичайних ситуацій минулий тиждень видався спокійним – викликів від трускавчан не надходило.

За популяризацію спорту – грамоти та подяки

Як було повідомлено 16 вересня на щотижневій нараді при міському голові Трускавця, у п`ятницю, 13 вересня, в місті-курорті проходив велопробіг за участю 60 велосипедистів. За популяризацію спорту та здорового способу життя грамотою Львівської ОДА був відзначений заступник директора ДЮСК «Спортовець» Ігор Гургула. Натомість подяки отримали тренер спортивного клубу «Спартак» Петро Білас, тренери «Спартака» та «Спортовця» Андрій Бирка і Богдан Смеречинський, керівник велогуртка Будинку учнівської творчості Олег Осійчук.

Нагадаємо, що велопробіг у Трускавці проходив у рамках відзначення Дня фізичної культури та спорту, а також Року Івана Боберського, видатного діяча фізичної культури (родом з Доброгостова).

«Почесні громадяни. Історія міста Борислава»

Під такою назвою з 10 вересня по 2 жовтня експонується виставка робіт з фондів Історико-краєзнавчого музею Борислава. Про це «ТВ» повідомили у відділі гуманітарної політики Бориславської міської ради. Нагадаємо, що Історико-краєзнавчий музей знаходиться в Бориславі за адресою: вул. Шевченка, 75.

Районний Фестиваль меду: вдалий початок

 Фесиваль меду, який вчора, 15 вересня, пройшов у селищі Меденичі, став помітною подією в культурному житті Дрогобиччини. Так, фестиваль, який відбувся з ініціативи голови Дрогобицької РДА Михайла Винницького, мав навіть більший успіх, аніж того очікували організатори. Тисячі людей - мешканців селища, навколишніх сіл, гостей з цілої Дрогобиччини та далеко з-за її меж відвідали оригінальне святкове дійство.

Голова райдержадміністрації Михайло Винницький, вітаючи святочну громаду, висловив сподівання, що Меденичі, назва яких походить від слова «мед», стануть місцевою столицею бджільництва та щорічного Медового свята. Товариства пасічників Дрогобицького краю, а також районів Львівщини та Івано-Франківщини представили смачну та корисну продукцію бджільництва, навчальні заклади району - виставку дарів осені, переможці районного кулінарного конкурсу - делікатеси власного виробництва.

Святковий марш учасників фестивалю на чолі з колоритним возом, бджілками та пасічниками, розмаїта і барвиста концертна програма, яку прикрасили як самодіяльні народні колективи так і популярний гурт "Мері", козацькі забави та козацький куліш, святкова вікторина на бджільницьку тематику, нагородження учасників, подарунки, призи, веселощі, розваги. Такого велелюддя давно не бачили Меденичі. Місцеві мешканці, вдячні за таку подію у їхньому селищі, зізнавалися, що щось подібне в Меденичах було, може, літ двадцять тому, а може й більше, інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Власна інформація

Правоохоронці Дрогобича затримали 24-літнього хулігана, який побив чоловіка пістолетом-запальничкою

Незважаючи на свій юний вік, хлопець вирішив втопити молоді роки у горілці. В січні 2013 року у нічний час молодик, перебуваючи на підпитку, вирішив прогулятися вулицями міста. 

На той час на дворі було досить холодно, а тому молодик зайшов у під’їзд будинку, щоби зігрітись. Через деякий час, по сходах з верхнього поверху на сходову клітку зійшов чоловік літнього віку, який проживав у будинку. У грубій формі мешканець будинку наказав молодику забиратися з під’їзду.

Образливі слова запали в душу молодому п’яничці, молодик вийшов з під’їзду, однак  вирішив звести рахунки з уже немолодим чоловіком. Мужчина літнього віку закрив двері до під’їзду і попрямував у двір стежкою. У той час зловмисник наздогнав чоловіка і наніс своєму кривдникові удар в обличчя. Внаслідок удару, чоловік схопив за руки захмелілого хлопця, щоби не впасти на землю. Під час шарпанини, двоє чоловіків втратили рівновагу і обоє впали на землю.

Відчувши значну перевагу у віці, зловмисник дістав з кишені металеву запальничку у вигляді пістолета і почав наносити удари залізним виробом по голові останнього. Мешканець будинку прикривав руками обличчя та голову і намагався усіляко відбиватися від молодого п’янички.

Потерпілому таки вдалося вирватись і втекти у під’їзд, зачинивши за собою двері. Мешканець будинку одразу повідомив правоохоронців про прикру подію. Захмелілий молодик вийшов з-за будинків, а на пішохідній доріжці на нього вже чекали правоохоронці Дрогобицького міського відділу міліції.

Співробітники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції притягнули зловмисника до кримінальної відповідальності за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу  України.  

Наталія Постойко, помічник начальника Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області

 

Як справи, «Батьківщино»?

Процес злиття партій «Батьківщина» та «Фронт змін» на всеукраїнському рівні призвів до того, що у Трускавці ця політична сила отримала найпотужнішу фракцію в міській раді. 10 із 46 депутатів – це на даний момент, а є інформація, що фракція «Батьківщина» в найближчому майбутньому поповниться новими членами. Головою фракції, а також головою партії «Батьківщина» у Трускавці є Руслан Крамар. Тож саме із ним поговоримо про актуальні питання, які хвилюють багатьох трускавчан.

- Руслане Ярославовичу, до фракції «Батьківщина» входить п’ятеро депутатів, які пройшли за партійними списками та як мажоритарники від «Батьківщини», четверо людей «Фронту змін» і один депутат-мажоритарник від УНП. Але є інформація, що ваша політична сила поповниться в міській раді новими штиками. Так це чи ні, а якщо так, то чи можна своїм виборцям розповісти про це детальніше?

- Питання розширення кількісного складу фракції «ВО «Батьківщина» за рахунок вступу до неї депутатів міської ради, які раніше перебували у групі «За зміни», справді є актуальним. Та до часу, поки не відбудеться самого вступу у фракцію, я не можу називати прізвищ.

- Після об`єднання двох політичних сил не виникає тертя між «старими» та «новими» «батьківщинівцями»? Чи немає загрози, що у вас спробують відібрати керівництво трускавецькою партійною організацією? Бо доводилося чути, що фактично проходить процес рейдерського захоплення «Батьківщини» людьми із «Фронту змін»…

- Процес об’єднання двох політичних сил ще триває і говорити про його повне завершення можна буде після того, як відбудеться міська партійна конференція, на якій будуть сформовані всі керівні та контролюючі партійні органи. Рішення про проведення конференції приймають центральні партійні органи. Станом на сьогодні до Трускавецької організації партії «ВО «Батьківщина» вже вступили понад двадцять колишніх членів партії «Фронт змін». Особисто я не відчув ніякого рейдерського захоплення, а розмови про це є тільки на рівні чуток. Що стосується «тертя», то відбулися прагматичні переговори і сторони знайшли порозуміння. Найбільше це відчувається у одностайному голосуванні нашої фракції, до якої ввійшли депутати від «Фронту змін».

- Ваша політична сила повністю підтримує діючого мера Трускавця Руслана Козира. Не боїтеся, що це підірве довіру до вас виборців, багато з яких вкрай незадоволені правлінням «козирної» команди?

- Трускавецька організація партії «ВО «Батьківщина» та однойменна фракція у міській раді є самодостатньою організацією з власним баченням розвитку Трускавця. До речі, такою вона була і раніше. Що стосується нашої співпраці з міським головою Русланом Козирем, то я вважаю, що Руслан Ярославович щиро і самовіддано працює над розвитком Трускавця. Міський голова працює в непростий для міста час. Потрібно врахувати, що бюджет розвитку міста становить близько 5 млн. грн., а не 40-90 млн. як це було раніше, коли в місті були вільна земля і майно. Потрібно врахувати, що на розвиток міста суттєво впливає загальнодержавна фінансова криза. Без сумніву, на депутатах фракції «Батьківщина» також лежить відповідальність за рішення, які приймає міська рада. Тож чи правильно ми робимо, коли в більшості своїм голосуванням є одностайніми з міським головою, покажуть наступні вибори до міської ради.

- Хотілося б почути, як складаються відносини трускавецької «Батьківщини» з місцевими осередками «Свободи» та партії «УДАР» Віталія Кличка. Адже на всеукраїнському рівні ніби існує співпраця…

- Скажу так: у нас немає конфліктів.

- Головним антагоністом «Батьківщини» є Партія регіонів. На місцевому рівні Ви підтримуєте контакти з трускавецькими регіоналами, не виникають якісь конфлікти, непорозуміння?

- Ви знаєте, на пленарних засіданнях сесій міської ради дуже рідко розглядаються політичні питання загальнонаціонального змісту. На мою думку, у трускавецьких депутатів від Партії регіонів політичні погляди дещо відрізняються від тих, які ми чуємо з екранів телевізорів. Це стосується і мовного питання, і вибіркового правосуддя, і європейського вектору розвитку держави, і нашого історичного минулого. Правда, постає логічне питання, для чого перебувати в такій партії? Але кожний відповідає за себе. Що стосується особистих контактів, то у мене непогані стосунки з депутатами від Партії регіонів Святославом Павлечком, Володимиром Симовичом. Голова Трускавецької організації Партії регіонів Лев Грицак вклав чимало коштів в ремонт спортивного майданчика на вул. Довженка, що перебуває на балансі підприємства «Трускавецьтепло», яке я очолюю. З огляду на вищесказане говорити про конфлікти чи непорозуміння наразі не приходиться.

- Руслане Ярославовичу, свого часу ви заявляли, що ваша мета – здобути владу у Трускавці. Тепер ви цю владу маєте, тож що зараз є вашою метою?

- Завданням будь-якої політичної сили є здобуття влади, щоб мати можливість реалізувати передвиборчу програму. Давайте будемо відвертими. На виборах до міської ради «Батьківщина» отримала 5 із 46 мандатів. Абсолютної влади у місті ніхто не одержав. Здоровий глузд підказував, що потрібно об’єднатися навколо програми міського голови Руслана Козира. В свою чергу міський голова дав можливість кожній політичній силі, яка його підтримує, себе реалізувати. Наприклад, я отримав можливість реалізувати непросту програму переходу міста на індивідуальне опалення, інші отримали можливість показати себе в медицині, комуналці, у владних структурах.

 Тому, відповідаючи на другу частину питання, хочу сказати, що тепер моєю метою є максимально реалізувати те, що обіцяв трускавчанам у передвиборчій програмі.

- І насамкінець, скажіть, будь ласка, наскільки Руслан Крамар змінився як політик і як людина за той час, що він у політиці? І чи не шкодуєте, що обрали собі таку важку тернисту кар’єру політичного діяча?

- Без сумніву, час мене змінив. Я належу до тих, хто визнає свої помилки, на них вчуся і стараюся їх не повторювати. Тому, можливо, десь на зміну емоційності прийшла поміркованість. В переважній більшості я ні за чим не шкодую.

Спілкувався Володимир Ключак

Юрій Луценко готовий бути медіатором між опозицією та народом

14 вересня місто Котермака вітало другого за вагою політичного в’язня країни Юрія Луценка, котрий приїхав представляти свою Ініціативу «ІІІ Республіка». Разом з ним презентувати у Дрогобичі громадський рух "Третя Українська Республіка" мали відомі українські політичні діячі, народні депутати України кількох попередніх скликань Тарас Стецьків і Володимир Філенко, які разом з ним організовують цей рух. Останній з певних причин не зміг приїхати в Дрогобич, а п. Стецьків мусив терміново відбути до Львова. Натомість, на виступі був присутній екс-глава Київської облдержадміністрації Євген Жовтяк.

«Третя Українська Республіка». Що воно таке?

Юрій Віталійович перебував у Дрогобичі з нагоди проведенні в місті першого регіонального семінару «Третя Ініціатива», на який з’їхалося пів України. Цьому в значній мірі сприяли дрогобичани Тарас Демко, Володимир Кондзьолка і Тарас Кучма, які представляли Рух “Третя Українська Республіка”. Обговорювалися питання щодо шляхів порозуміння місцевого самоврядування з громадою міста.

«Команда «Третьої Української Республіки» – це громадяни України, які відчувають свій обов’язок радикально змінити життя в нашій країні. Ми об’єднуємося, щоб відновити віру людей в те, що зміни можливі. Але на відміну від політичних партій ми вважаємо, що для цього треба змінити не тільки Януковича, але і систему, що породила його», – відзначив Юрій Луценко під час червневої прес-конференції у Львові, де аудиторія із захопленням слухала цього досвідченого державного мужа.

У Дрогобичі актовий зал Народного дому щиро вітав Юрія Віталійовича з перемогою над тоталітарним режимом Януковича. Вітальну промову виголосив також і заслужений юрист України, голова Львівської обласної громадської організації «Вибір» Павло Барнацький, який підкреслив, що ставка кожної політичної сили на свого представника (чи то громадського руху, чи політичної організації) змусить максимально задіяти їх власні ресурси – матеріальні, фінансові, людські. І головне, аби за лаштунками власних амбіцій не втрачалися реалістичні оцінки потенціалу й можливостей!

«…Дрогобич мав би вабити до себе іноземних туристів»

Зустріч з п. Луценком традиційно розпочалася із прес-конференції.

- У Дрогобичі я вдруге. Вперше перебував тут проїздом – виступав на мітингу. Сьогодні мав можливість прогулятися центром міста, побачити красу витвору рук українських митців – дерев’яну церкву Святого Юра. Беручи до уваги близькість до Трускавця та чудові архітектурні дерев’яні споруди старовинних церков, Дрогобич мав би вабити до себе туристів з усієї Європи, – поділився враженнями від міста Юрій Віталійович.

А далі перейшов до конкретики. Поразка Майдану, на думку п. Луценка, полягає насамперед у тому, що народ тоді голосував серцем за фігуру, а не розумом за програму і команду на чолі з лідером. За два з половиною роки я усвідомив, що не було під час Помаранчевої революції ні команди, ні чіткої програми. А згодом переконався, що не було й лідера. Тепер, як зауважив п. Юрій, ми повинні бути мудрішими, готуватися до виборів 2015-о року як не до кастингу фізичних осіб «лідер і опозиція», а як до вибору програми майбутнього. Майбутні кандидати на президентських виборах, що відбудуться у 2015-у році,мають чітко відповісти на питання виборців: «Як відновити справедливий суд, як налагодити конкурентну економіку, як забезпечити повноцінне самоврядування, аби воно не було таким жебрацьким, як сьогодні, як інвестувати в майбутньому медицину і освіту, як створити спільну для всіх українців культуру, аби бути гордим за неї?». І відповідь політиків має бути чіткою – не гаслами, а конкретними діями. Адже президента наймаємо ми – народ.

- Сьогодні ми маємо трьох кандидатів у президенти на волі і одного кандидата – у в’язниці. І до сих пір я не почув ні від кого з них – яка програма дій є у перший рік досягнення влади і хто буде командою виконавців цих дій? Як тільки я це почую – першим скажу, що у нас вимальовуються серйозні зміни в країні, і зроблю для покращення держави все, що вмію, – поділився з журналістами наболілим Юрій Віталійович. І додав, що сподівався, що нинішня влада випустить його на волю десь у жовтні місяці (у грудні цього року в колишнього політв’язня закінчувалося три четвертих відведеного йому режимом Януковича терміну) перед Вільнюським самітом, як «передоплатну монету» євроінтеграції. І спокійно собі читав книжки. Прочитав їх аж 306. На 307-ій вийшов на волю (мабуть, не даремно кажуть, що сім – це щасливе число).

«…Якщо не буде результату – в тебе не буде переговірника!»

- Я вийшов на волю завдяки майстерності переговорної групи президентів Кокса і Квасневського. Вони просто приїхали до Януковича і сказали, що у нас закінчується мандат Європи через два тижні. «Якщо у нас не буде результату – в тебе не буде переговірника. І не буде з ким торгуватися» - була відповідь Януковичу. Бо насправді Янукович – це ганстер, який взяв у заручники нас з Юлією Володимирівною, і торгувався нами з Європою. Але якщо нема з ким торгуватися – сенс торгів пропадає. Після цього мене попросили поїхати лікуватися до Польщі, щоб зробити прецедент для Юлії Тимошенко. Я зробив операції в Україні та Польщі. Лікування ж п. Тимошенко мовою влади звучить, як «тюремні канікули», в статусі ув’язненої. А, загалом, Юлія залишається головною фігурою внутрішньої та зовнішньої політики. – І попросив журналістів з розумінням поставитися до ситуації: мовляв не можу сказати більше, ніж розповів вам, бо це може нашкодити Юлії Володимирівні. Адже Тимошенко на сьогоднішній день формує порядок денний української опозиції.

Війна правлячої сім`ї з олігархами

Пана Юрія попросили прокоментувати відомий в народі вислів про те, що депутати є слугаминароду,а держслужбовці повинні дбати про добробут нації. На що п. Юрій відповів, що це вислів мети, до якої має прагнути Україна, але вона не відповідає реаліям сьогодення.

- Я чотири роки працював міністром внутрішніх справ. Занадто багато бачив, і занадто багато знаю. Не хочу бути песимістом, але Україна насправді за 20 років нічого не будує, а розкрадає спадок Радянського Союзу. Бо більшість владних політиків сповідує і використовує правила клептократичної (злодійської) держави. Суспільство вже змирилося з цим, що там нагорі можна красти мільярди. Заяви, факти з цього приводу, як не прикро, громадян нашої держави вже давно не дивують. Ми насправді живемо зараз у дещо перефарбованому в національний колір радянському бараку. Врадіївка, про яку так натхненно писали ЗМІ – це одна з ознак дефолту такої держави. Коли закінчилось те добро, що правлячі верхи та олігархічні клани крали (всі жили тоді у своїх розрізнених «світах») – то ті почали тиснути на середняків (це називається війна правлячої сім’ї з олігархами), а ті в свою чергу – ще на нижчих. І результатом цієї «тисняви» є збройні напади бандитів та міліціонерів на мирне населення країни. Тобто угода про безпечне існування у цій клептократичній державі закінчилася! Так, погоджуюсь, - звернувся до ЗМІ лідер колишньої «Народної самооборони», що це жорстокий висновок з мого боку. Але сьогодні країна, яка хоче мати перспективи у майбутньому, повинна думати про радикальне перезаснування держави.

- У чому воно полягає? – зацікавились газетярі

- У тому, аби ми всі разом домовились про радикальні зміни в державі. У цьому саме й полягає ідея «Третьої Української Республіки». Ми мали Українську народну республіку, мали Країну Рад (яка є не що інше, як перефарбована нумерація тієї республіки, у якій ми живемо). Зараз маємо можливість вперше в нашій історії створити правову державу – комфортну для всіх. І у нас є такі шанси, що носять назву євроінтеграція. Це свого роду є Брамою часу, яка відчиняється раз в сто років. І якщо вчасно не зробити крок їй назустріч – Брама часу зачиниться. І ми не зможемо розпочати європейський процес. І розпочати його не може сьогоднішній Президент Віктор Янукович, не може народний депутат, чи держслужбовець. Цей процес повинні розпочати всі ми. Сьогодні 80 відсотків українців незадоволені діяльністю Януковича. Більшість з цих, що задоволені правлінням Януковича, ненавидять Українську державу (т.зв. «совки» по виборах та антиукраїнці за значенням) , але голосують за неї на виборах президента та Верховної Ради України. І для тих 80-и відсотків людей, які хочуть змінити правила гри у цій державі, євроінтеграція дасть такий шанс. Треба йти до змін тим шляхом, яким свого часу йшли Польща, Болгарія, Словаччина, Румунія. Підписання угоди «Третьої Української Республіки» змінює вектор – нарешті побудувати ту державу, до якої прагнули, яку намагались побудувати ще у 17-у ст.-і.

Я не люблю політиків-популістів, які панують в Галичині та Донбасі і шукають винних – жидів, москалів,націоналістів, фашистів... Кого завгодно – тільки не себе. Бо кожен винен у тому, що ми немаємо зараз тієї держави, до якої прагнули століттями. І я, Луценко, винен більш за всіх, бо був тоді при владі. І за це прошу в народу пробачення.

«…Колись судді також були кривими, але мали щось Боже в голові»

- Якби могли подивитись у вічі судді Кирєєву, що могли б йому сказати?

- Я дивився у вічі судді Вовку. Це Юлії дали якогось «цуцика», у якого в очах крім «баксів» нічого більше побачити неможливо.

Мій був – справжній «вовчара»! І ті, хто мене засудили, і я, розуміли одне: вони більше бояться моїх виступів, аніж я боюся їхніх вироків! Суддя змушений був посадити мене до цюпи, аби не сісти самому! Як це так? Екс-міністра внутрішніх справ України судили за незаконне святкування Дня міліції, котре передбачене Законом?! І на цьому дійстві був присутній Президент, генпрокурор, депутати, тощо. Та прикметним є те, що судив мене суддя, у якого були незакритими дві кримінальні справи, порушені міліцією за часів мого міністерства. Зі 140-а свідків, які мали б свідчити проти мене, покази дав лише один. І проти цих показів я мав «залізобетонне» алібі, котре доводить мою невинність. Це ж треба вдуматися в глибину нісенітниці з огляду цієї справи!

І сидів я в камері смертників, де по сусідству відбував покарання ув’язнений, якого звинуватили у вбивстві двох міліціонерів! Мені було настільки шкода цієї системи державного правління, яку знову повернули у комуністичне минуле (в «лайно» сталінізму), що я подумав собі: в майбутньому новий персонал системи органів правопорядку в державі ми маємо пропускати через детектор брехні. Бо вони мають справу з людськими долями.

У Переяславі-Хмельницькому, що під Києвом, є старовинна Михайлівська церква. Біля її входу вмурована плита полкового судді, котрий на схилі літ розкаявся за несправедливість своїх вироків, і заповів покласти себе на поріг церкви, аби на нього всі ступали. І тоді судді були «кривими», але на відміну від нинішніх, у них все-таки щось Боже було в голові.

«…Статус господаря в сім`ї мій пес «профукав»…»

- Коли Вас арештували, ви вигулювали свого собаку. Якою є його доля сьогодні? – пожартував один з присутніх газетярів?

- Придбав я собі в Донецьку пса (мішаної бійцівської породи дога з мастіфом, виведеної для того, аби ходити на полювання на ягуара), бо вирішив, що бодай хтось у сім’ї має бути з Донецька, – віджартувався п. Луценко. - Виріс завдовжки, як оцей стіл (показав на стіл, за яким сидів), і важить близько 70-и кілограм. З часом він впізнав мене, а згодом зрозумів, що статус господаря в сім’ї «профукав».

- Зараз багато говорять про асоціацію з Європою , тож який є шанс України увійти в двері омріяної вами європейської інтеграції? - поцікавився в. о. редактора «Нафтовик Борислава» Петро Магур.

- Шанс залежить від нас. В принципі Європа до цього готова. І Україна також. Каменем спотикання до цього шляху є ув’язнення Юлії Тимошенко. ІІІ Республіка прийняла з цього приводу таке рішення: не чекати мовчки, чим завершаться переговори українських політиків з європейськими, а самими активно втручатися в ці переговори. Це наше громадянське право. – Завершив своє спілкування з журналістами Юрій Віталійович. І ці ж слова він говорив на зустрічі з мешканцями Дрогобича.

А їх зібралося в цей день чимало. Кожен хотів побачити лідера «Народної самооборони», послухати про засади «Третьої Української Республіки»

Україна в контексті Техасу

Цілком слушно та влучно зауважив Юрій Луценко про те, що йти в Європу хоче і влада, і опозиція. Тільки причини, які спонукають їх до цього дуже різні. Якщо Янукович розглядає євроінтеграцію, як парасолю над своїм правом грабувати Україну (мовляв, грабувати нашу державу мають право не інші держави, не київські, чи донецькі, а тільки «межигірські»). Аби навіть той же Кремль не зазіхав на їхнє право «вкраяти» собі ласі шматки України. І додав, що цей факт нагадує йому першоконституційні засади штату Техас: «грабувати Техас мають право тільки техасці!». Євроінтеграція для опозиції – це насамперед право долучитися до загальнолюдських цінностей, норм та засад моралі. А вже потім – до засад демократії та юридичного права. На розсуд п. Луценка, немає кращого методу забезпечити позитив Вільнюського процесу, як продемонструвати суспільством свій євровибір.

- Я вважаю, що нам не вистачає дуже важливого (усвідомлення прийшло до мене після відвідин офісу канцлера Федеративної республіки Німеччини, після зустрічі з британськими, французькими та польськими політиками ) – зрозуміти, що ми, українці, підписуємо угоду не з гангстером Януковичем, а з Європою. – підкреслив Юрій Віталійович. - Ми ще маленька організація, яка знайшла можливість у Києві провести свою першу акцію«Євротур». Під час акції «Я обираю Європу» ми плануємо прикрасити Київ так розмаїто, як це було під час Майдану. Бо в цей день ми будемо визначати майбутнє своєї країни. І не думатимемо так, як хоче Арсеній Яценюк, чи Віталій Кличко, або Олег Тягнибок, -а так, як маємо думати ми самі, - відзначив п. Луценко. І одразу ж привів приклад євромінусу: якщо Євросоюз заборонить у харчовій промисловості використовувати дешеве неякісне пальмове масло, то одразу ж подорожчає масло коров’яче. Але у цьому є й свої плюси: воно буде дорогим, зате стовідсотково якісним.

Знову наступили на одні й ті ж граблі

Грамотний та чіткий виступ духовно зблизив людей до лідера «Третьої Української Республіки» настільки, що вони довірили йому свій найбільший політичний «промах», коли вкотре наступили на одні й ті ж граблі. Як заявила в актовому залі Народного дому під час спілкування з Юрієм Луценком одна поважана дрогобичанка: «Ми, дрогобичани, свого часу обрали лідером нинішнього нардепа Романа Ілика, який сьогодні нічого для дрогобичан не робить, а не Павла Барнацького, який насправді відстоює наші інтереси у різних державних інстанціях». І її підтримали чимало дрогобичан. Фото цієї жінки пропонуємо увазі наших читачів.

То кого ж з кандидатів від опозиції все-таки підтримуватиме лідер «Третьої Української Республіки»?

А як же бути з єдиним кандидатом від опозиції? – запитаєте ви. І матимете рацію. Погодьмося, доволі слушною є думка про те, що лідери опозиції Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та Володимир Кличко у своїх суперечках не можуть дійти згоди щодо формату участі у майбутніх президентських перегонах. Тож для усіх було б краще, аби на майбутніх виборах Президента України, врахували б думку народу. І обрали б того, кого хоче бачити саме народ, а не політичні партії. Для вирішення цієї проблеми Юрій Луценко запропонував два шляхи. Перший – провести широке опитування населення і з’ясувати, кого саме українці хотіли б бачити на чолі держави? У цьому випадку Луценко заявив, що готовий взяти на себе роль посередника, або медіатора між опозицією та виборцями. Другий – механізм «проведення праймеріз в базових із соціологічної точки зору областях України». Тобто попередніх виборів, під час яких визначитися з найбільш рейтинговим лідером від опозиції. Як наголосив Юрій Луценко, праймеріз потрібен для того, щоб люди почули позиції не лідерів, а команд лідерів, і визначилися, яку команду вони хочуть підтримати. На думку лідера «Третьої Української Республіки», вже до наступного літа можна мати розгорнуту картину із загальнонаціональною довірою до певного кандидата.

Вікторія Лишик

Інформує статистика: особливих змін не видно

Промисловість: виробництво продукції зменшилося, а трун – збільшилося

За перше півріччя 2013 року промислові підприємства міста реалізували промислової продукції на 51,2 млн. грн. (0,4% загальнообласного обсягу). 67,9% у цьому обсязі займала продукція переробної промисловості, з неї: виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 63,4%.

Із загального обсягу реалізованої за січень–червень 2013 року промислової продукції 51,2 млн. грн. становила продукція добувної та переробної промисловості, яка розподілилась наступним чином: 33,5 млн. грн. (65,3% від обсягу реалізованої продукції) – споживчі товари короткострокового використання, 16,4 млн. грн. (32,1%) – енергія, 1106,8 тис. грн. (2,2%) – інвестиційні товари, 211,9 тис. грн. (0,4%) – товари проміжного споживання.

На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів за січень–липень 2013р. відносно січня–липня 2012р. зріс випуск сиру свіжого неферментованого, включаючи сирну сироватку та кисломолочний сир у 1,8 рази, йогурту та інших ферментованих чи сквашених молока та вершків у 1,7 рази, води натуральної мінеральної негазованої в 1,4 рази, води натуральної мінеральної газованої на 4,6%.

Проте випуск молока рідкого обробленого зменшився на 4,2%, продуктів молоковмісних - на 16,7%, спредів та сумішей жирових, що містять масову частку загального жиру від 50% до 85%, у тому числі молочного жиру в жировій фазі не менше, ніж 25% – на 24,2%, масла вершкового жирністю до 85% - на 28,6%, молока та вершків, згущених або з доданням цукру чи інших підсолоджуючи речовин, крім молока та вершків у твердій формі - на 63,5%. Виробництво бутлів, пляшок, флаконів, фляг та виробів подібних, з пластмас за цей період у порівнянні з минулим роком - зросло на 10,1%.

У машинобудуванні у січні–липні 2013р. виробництво лічильників для рідин, включаючи калібрувальні (крім насосів для рідин) збільшилося на 40,7%, а виробництво інструментів для вимірювання або контролю за витратами, рівнем, тиском та іншими змінними характеристиками рідин і газів порівняно з відповідним періодом 2012 року зменшилося на 38,5%.

За січень–липень 2013 року випуск виробів з деревини інших зменшився на 66,7%, а трун для поховання порівняно з першим півріччям 2012 року збільшився на 6,2% .

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у січні–липні 2013р. було вироблено та відпущено пари та води гарячої (теплоенергії, виробленої і відпущеної) на 20,6% менше порівняно з відповідним періодом 2012 року.

Будівництво житла доходить до нуля

За січень–червень 2013 року в місті прийнято в експлуатацію 1 новий індивідуальний житловий будинок загальною площею 1304 кв.м. Порівняно з І півріччям 2012 року введення житла скоротилось на 93,7%. Багатоквартирних будинків у місті у січні – червні цього року не вводилось в експлуатацію.

Частка міста в загальнообласному обсязі прийнято в експлуатацію житла становить 0,7%.

За обсягами прийнятого житла місто займає 24 місце, а за темпом зростання житлового будівництва – 28 місце в області.

В середньому на 1000 мешканців у січні–червні 2013р. прийнято в експлуатацію 62,0 м2 загальної площі житла (по області – 74,2 м.кв.).

Треті в області за вкладами іноземних інвестицій

Обсяг прямих іноземних інвестицій залучених в економіку міста Трускавця станом на 1 липня 2013р. становив 29611,4 тис. дол. США, що складає 1,8% до загального обсягу інвестицій у Львівській області.

У розрахунку на одну особу припадає 1407,5 дол. США прямих іноземних інвестицій (в середньому по області 661,1 дол. США). За обсягом інвестицій на одну особу місто займає 3 місце по області.

Приріст обсягу іноземних інвестицій з початку року склав 12,4% або 3269,7 тис. дол. США.

За видами економічної діяльності прямих іноземних інвестицій було спрямовано в підприємства, які займаються операціями: з нерухомим майном − 16240,0 тис. дол. США (54,8% від загального обсягу по місту), охороною здоров’я та надання соціальної допомоги − 7188,5 тис. дол. США (24,3%), Є вагомі інвестиційні вклади в тимчасове розміщення й організацією харчування, промисловість, професійну, наукову та технічну діяльність, оптову та роздрібну торгівлю, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, надання інших видів послуг.

В економіку міста інвестували інвестори з Віргінських Островів − 11031,8 тис. дол. США (37,3% від загального обсягу), Нідерландських Антильських Островів (Кюрасао) − 6834,0 тис. дол. США (23,1%), Молдови − 4253,1 тис.дол. США (14,4%), а також Кіпру, Великої Британії, Латвії, Хорватії, Польщі, Німеччини, Беліз, Румунії (0,1%), Словенії, Словаччини, Канади, Білорусії, Чехії, Азербайджану та Австрії.

У першому півріччі 2013р. надійшло 3947,7 тис. дол. США (6,7% загальної суми надходжень по області). За цим показником місто займає 4 місце в області. У порівнянні до січня–червня 2012р. обсяг надходження прямих іноземних інвестицій збільшився у 5,6 рази. Впродовж січня–червня було вилучено капіталу на 677,5 тис. дол. США (4,2% від загальнообласного обсягу) і за цим показником м. Трускавець займає 3 місце по області.

Зросло надання послуг

У першому півріччі 2013 року підприємства міста та їх структурні підрозділи реалізували послуг на суму 481,5 млн. грн., що становить 7,3% від загального обсягу реалізованих послуг у Львівській області. Індекс обсягу реалізованих послуг (з урахуванням зміни цін) до відповідного періоду попереднього року зріз на 19,4%.

Населенню реалізовано послуг за цей період на суму 235,1 млн. грн., що становить 15,8% від загальнообласного обсягу.

Частка міста у загальнообласному обсязі реалізованих послуг у червні 2013р. становила 7,3%.

Зарплата нижче рівня обласного

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ та організацій у місті Трускавці у січні-червні 2013р. становила 1782,74 грн., і у 1,6 раза перевищила рівень встановленої мінімальної заробітної плати та розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1147,00 грн.) та порівняно з січнем-червнем 2012р. зросла на 11,5%. Проте, її рівень на 33,7% менше середнього рівня в економіці області.

Станом на 1 липня 2013р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати1 склала 320,2 тис. грн. Порівняно з 1 червня 2013 року загальна сума боргу в економіці міста збільшилась на 0,9%, а порівняно з 1 січня 2013 року зменшилась на 66,6%. Частка боргу міста становить 0,6% по області.

Ринок праці: працівників звільнено більше, ніж прийнято

Середньооблікова кількість штатних працівників підприємств, установ та організацій за січень–червень 2013р. становила 11972 особи, що складає 2,3% у структурі регіону та на 0,3% більше, ніж за аналогічний період 2012року.

На протязі січня–червня 2013р.на підприємства було прийнято 1125 осіб або 9,4% до загальної кількості штатних працівників, а звільнено 1519 осіб або 12,7% до загальної кількості штатних працівників.

Кількість зареєстрованих безробітних на кінець липня 2013р. становила 296 осіб, з них 136 особи (або 45,9%) – жінки та 150 осіб (50,7%) – молодь у віці до 35 років. Допомогу по безробіттю отримували 216 осіб (73,0%), які мали статус безробітного.

Середній розмір допомоги по безробіттю становив 1048,59 грн., що дорівнює 91,4% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати ( 1147 грн.) За професійними групами найбільший попит на робочу силу спостерігався на працівників сфери торгівлі та послуг (50,7% від загальної кількості заявлених вакансій), фахівців (17,4%), а найменший –на законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів (управителів) (1,4%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (1,4%). Внаслідок цього серед останніх категорій спостерігалося найбільше навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце (49 та 31 особа відповідно).

За сприяння державної служби зайнятості у січні – червні 2013р. було працевлаштовано 151 особа, що становить 24,8% від кількості осіб, які мали статус безробітного у цьому періоді.

Серед працевлаштованих осіб у січні – червні ц.р. - 51,0% становили жінки, 58,9% - молодь у віці до 35 років.

Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю впродовж липня 2013 року становила 249 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 1048,59 грн., що дорівнює 91,4% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1147 грн.).

Кількість зареєстрованих безробітних у січні - червні 2013 року становила 314 осіб, з них 89,2% не були зайняті до 1 року, а решта – 10,8% - не були зайняті з різних причин більше 1 року.

Середня тривалість безробіття на кінець червня становила 4,9 місяця.

Народжуваність впала

Чисельність населення міста Трускавця станом на 1 червня 2013р. становила 29472 (постійного 20941 особа).

Упродовж січня–червня 2013 року в місті Трускавці народилося 92 дитини, померло 111 осіб.

За січень–червень 2013 року у місто прибуло 124 і вибуло 149 осіб, міграційне скорочення становило 25 осіб.

У середньому на кожну тисячу осіб народилось 8,8 немовляти, що на 4,3% менше від січня–червня 2012 року.

На кожну тисячу осіб у середньому померло 10,7 особи. Порівняно з січнем–червнем 2012 року коефіцієнт смертності зменшився на 11,6%.

Протягом січня–червня 2013 року в місті зареєстровано 90 шлюбів. У порівнянні до січня–червня 2012 року кількість шлюбів збільшилась на 14 одиниць.

Із загальної кількості померлих 2 особи від випадкового отруєння дії алкоголю, 1 особа від випадків з невизначеним наміром, 1 особа від падіння, 1 особа від транспортних нещасних випадків та 1 особа від інших причин.

Міграційна активність населення в порівнянні з січнем–червнем 2012 року не змінилась. Кількість населення, яка прийняла участь у міграційних процесах склала 273 особи, з них зовнішня міграція: прибуло із-за меж області 27 осіб, із-за меж України 14 осіб, вибуло за межі області 41 особа, за межі України 2 особи, від’ємне сальдо міграції склало 2 особи; в межах області у місто Трускавець прибуло 83 особи, вибуло – 106 осіб, від’ємне сальдо міграції склало 23 особи.

Надання населенню субсидій

За січень–червень 2013 року до служб із надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 216 сімей, з яких 206 (95,4%) – повторно. Призначено субсидії 211 сім’ям (97,7% із числа тих, що звернулися). Загальна сума призначених субсидій становила 27,2 тис. грн.

Заборгованість бюджетів перед організаціями-надавачами послуг на кінець червня 2013р. становила 188,6 тис. грн.

Оплата трускавчанами житлово-комунальних послуг

Рівень сплати за житлово-комунальні послуги становив 113,5% від нарахованих до сплати сум, а саме: за газопостачання – 121,9%, централізоване водопостачання та водовідведення – 102,7%, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 93,1%. На кінець червня 2013р. загальна заборгованість населення становила 6268,2 тис. грн. і зменшилася порівняно з відповідною датою попереднього місяця на 164,0 тис. грн. У загальній сумі заборгованості найбільшу питому вагу становить заборгованість населення за централізоване опалення та гаряче водопостачання 2808,8 тис. грн. або 44,8%. Середній термін заборгованості населення за житлово-комунальні послуги становив 2,9 місяця.

Галина Шийка, начальник відділу статистики у м. Трускавці,

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Судите сами: отдыхающие о «Карпатах»

Номера в «Карпатах» - это комфорт и уют

Своими впечатлениями о пребывании в гостинично-курортном комплексе "Карпаты" делится кандидат биологических наук Академии наук Республики Азербайджан, житель г. Баку Рафаил Ибадов.

- Рафел и Нихат - мои любимые внуки. Я пообещал им, что летом они вместе со мной поедут в Западную Украину на курорт Трускавец и будут отдыхать в гостинично-курортном комплексе "Карпаты". О "Карпатах" от своих знакомых я слышал много хорошего.

Рафел и Нихат с нетерпением ждали первого в своей жизни путешествия в незнакомую им Украину и дождались. Вместе с семьёй мы прибыли в "Карпаты" и поселились в номере "люкс".

Знаете, мы приятно удивлены всем увиденным. Впечатляют зеленые Карпатские вершины, умеренный климат, спокойная обстановка, уникальный ландшафтный парк "Подгорье"… А здравница "Карпаты"! Здесь есть на что посмотреть. Конечно, для каждого отдыхающего очень важно, в каких условиях он живет, отдыхает. Скажу откровенно - номер нам очень понравился. Он светлый, со вкусом обставленный, здесь есть все необходимые вещи для комфортного отдыха. Хорошее и светлое настроение создают в нём и горничные - обаятельные девушки Светлана и Оксана. Они всегда приветливые, радостные и очень ответственно исполняют свои обязанности. О гостинично-курортном комплексе "Карпаты" мы увезём на родину только наилучшие впечатления.

Рафаил Ибадов, г. Баку, Республика Азербайджан

Гашдар Алиев: «Спасибо вам, «Карпаты», за прекрасный отдых»

Мне 70 лет и за свою жизнь я       отдыхал в более полутора десятка, санаториев и пансионатов бывшего Советского Союза, в том числе за пределами границ Азербайджана. Но впервые здесь, в Трускавце, я встретился с истинной чистотой, культурой и вниманием медперсонала. Очень радушные работники здравницы. Понравился мне город, его достопримечательности, чистота и забота об окружающей среде. Хочу через Вашу газету передать свою признательность руководству "Карпат" во главе с генеральным директором Львом Грицаком, всему персоналу, а в особенности врачу-урологу Любомире Жибчин. А ещё мне очень понравилась местная газета "Франкова криница", которая размещает смелые и критические материалы, что свидетельствует о её беспристрастности. Спасибо Вам, "Карпаты", за прекрасный отдых.

Возвращаюсь домой с большими позитивными впечатлениями. Желаю Украине успешного развития на пути независимости.

С уважением, Гашдар Алиев, агроном-фенолог, Заслуженный работник охраны природы Республики Азербайджан, лауреат ВДНХ бывшего СССР, член Союза журналистов Республики Азербайджан, пос. Ариндж Шахбузского района Нахичеванской автономной республики, Азербайджан

Ходжегалди Ораев: «Я уже дома скучаю по «Карпатам»

Ходжегалди Ораев – предприниматель из Туркмении. Он уже третий раз отдыхает в "Карпатах" и с удовольствием делится с журналистами, почему уже который год выбирает для отпуска и оздоровления этот гостинично-курортный комплекс:

- Первый раз я приехал в "Карпаты" в 2009 году, потом в 2010 и теперь удалось в 2013. Мне все здесь очень нравится. В "Карпатах" есть уникальное единство уютных номеров и свободы, пространства на красивой зеленой, с любовью благоустроенной территории возле санатория. В лечебно-диагностическом корпусе работают квалифицированные, вежливые и добрые врачи. Уже само общение с ними улучшает настроение и состояние здоровья. Важно и приятно также, что на приемы и процедуры здесь нигде нет очередей. Все в "Карпатах" организовано очень удобно и грамотно. Ну и питание очень-очень вкусное.

После отдыха чувствую реальное облегчение и улучшение здоровья, которого хватает на шесть-восемь месяцев продуктивной работы. А потом, честно говоря, уже дома начинаю скучать по "Карпатам" и ждать следующего отпуска.

Айжан Мусагалиева: «Спасибо за здоровье и общение»

21-летняя Айжан Мусагалиева из города Актау (Казахстан) в гостинично-курортный комплекс "Карпаты" приехала впервые.

Бытует мнение, что Трускавец, его здравницы больше подходят, обустроены для старших людей и спокойного отдыха. Поэтому искренне интересуемся, какие впечатления от отдыха остались у молодой девушки:

- Мы с мамой искали санаторий в Трускавце современным методом - через Интернет, - рассказывает Айжан. - По информации на сайте и фотографиям больше всего понравился комплекс "Карпаты". Связались со службой бронирования санатория, она, кстати, работает очень профессионально и четко, и заказали путевку.

Приехав в "Карпаты" 7 августа, мы увидели, что фотографии ничуть не приукрашивают действительность. Здесь действительно очень красиво и уютно, причем везде - и в номерах, и в холе, и в прекрасном зеленом парке возле санатория. А доброжелательный и приветливый персонал во всех сферах - на процедурах и в столовой - делает отдых в "Карпатах" действительно оздоровительным. Ведь внимание, теплое хорошее отношение лечат лучше любых лекарств. Приятное впечатление и ощущения остались после массажа в клинике доктора Саенко. Он собрал действительно команду профессионалов.

- Это все днем. А не было ли Вам скучно вечером?

- Не скучно было и вечером - в "Карпатах" продумана интересная развлекательная программа. Мы замечали, что сюда вечерами приходят отдыхающие из других санаториев. Я пела в караоке, ходила на танцы, с мамой ходили в кино на комедийные российские фильмы, на вечер сатиры и юмора "Смейтесь на здоровье". Интересным также было само общение с гостями из разных стран СНГ - Туркменистана, Азербайджана. Где бы мы еще встретились, как не в "Карпатах", здесь настоящий интернационал.

Кратко об отдыхе в «Карпатах»

Хочу выразить огромную признательность и благодарность за приятный отдых и лечение в санатории «Карпаты». Отдыхаю здесь второй год и каждый раз приятно удивлена.

Вы совершенствуетесь! Вы лучшие! Так держать!!!

Всех благ.

Светлана Добронравова, г. Харьков, июль 2013 г.

Уважаемые сотрудники санатория «Карпаты»! Хочу выразить огромную благодарность за приятный отдых и лечение, а также вкусную кухню. Особенно благодарю администратора ресепшена Ольгу Лысену.

С уважением, семья Сафаговых, июль 2013 г.

В санатории «Карпаты» впервые. С этого года постараюсь приезжать к вам регулярно. Благодарю руководство санатория и весь персонал за высокое качество оказываемых услуг, радушие и гостеприимство. Особенно хочу отметить моего врача – Гавдяк Николая Васильевича – я ему благодарна за профессиональную тактичнсоть, заботу, внимание, желание помочь больному. Побольше бы таких врачей – меньше бы стало больных в этом мире.

Спасибо за приятный отдых в «Карпатах». Обязательно посоветую своим друзьям приехать к вам на отдых.

С уважением, Пингус Валентина Николаевна, г. Электросталь, июль 2013 г.

Я в Трускавце отдыхал в 1985 году. Мне очень понравился санаторий «Карпаты» и я мечтал, что в следующий раз буду отдыхать именно здесь. И вот через 18 лет я приехал отдыхать в Трускавец именно в «Карпаты». Здесь созданы все условия для нормального отдыха и лечения. Сюда я приехал уставшим больным человеком, а возвращаюсь совсем другим – бодрым и здоровым. И всё это благодаря коллективу «Карпат» и особенно доктору Гавдяк Н.В. Выражаю огромную благодарность доктору Гавдяк Н.В. за его высокий профессионализм, умение общаться с людьми. В следующий раз приеду отдыхать обязательно только в «Карпаты». Огромное спасибо администрации и всему коллективу за отдых, внимание к людям и качественное обслуживание.

Н.К. Джумбеков, г. Новаев, Узбекистан, август 2013 г.

Спасибо за внимание и уважение к отдыхающим. Уютно, вкусно, обходительно. Приятно было посидеть и послушать в свободное время любимые мелодии в талантливом исполнении.

Духанина Н.А., г. Оренбург, август 2013 г.

Вот и закончилось время нашего пребывания в санатории «Карпаты». Большое спасибо за организацию и услуг (медицинских), и досуга. Процедуры проводят квалифицированные работники. Особенно хочется отметить кабинеты озонотерапии, орошения кишечника (Оксана Кузан), ванны. Медперсонал приветливый, доброжелательный.

Большое значение имеет вкусное питание. Хочется поблагодарить весь персонал столовой за разнообразное и вкусное меню. Спасибо Вам.

С большим удовольствием ходили и на вечерние мероприятия: концерты, фильмы, дискотека. Одним словом: «Спасибо!!!».

С нетерпением ждём следующее лето.

Рита Лазаревна Миронова, Елена Андреевна Гайваронская, г. Баку, август 2013 г.

Спасибо огромное всему персоналу санатория «Карпаты». Все, начиная с генерального директора Льва Ярославовича Грицака и заканчивая горничными, замечательные люди, очень внимательные и отзывчивые.

Особенно мне, маме двоих детей, понравились две няни – Оксана и Наташа в детской комнате.

Желаю Вам счастья, здоровья и много отдыхающих!

А. Нуименова, г. Уральск, Казахстан, август 2013 г.

Я отдыхала в «Карпатах» с 1 по 22 августа 2013 г. Хочу поблагодарить прекрасную медсестру, работающую на водных процедурах, Ольгу Дмитриевну Лопушанскую, за чуткость, внимание и доброе отношение к клиентам. Всегда улыбчива, всегда несколько раз подойдёт, спросит, поинтересуется, всё ли в порядке, всегда откликнется на любую просьбу. Побольше бы таких людей в этом мире. Спасибо Вам.

Л.И. Никулина, г. Хабаровск, август 2013 г.

Выражаю свою благодарность администрации санатория «Карпаты», за прекрасный отдых и великолепное лечение. Все сотрудники санатория замечательные, добрые и отзывчивые люди – замечательно подобран персонал. Особую благодарность хочу выразить Ульяне, работающей на ингаляциях – добрая, отзывчивая, хороший специалист. Ещё хотелось бы отметить старшую сестру – зондирование проходит замечательно уже второй год! Настоящий профессионал!

Юлия Шейло, сентябрь 2013 г.

Отдохнули на все 100%. Выражаем огромную благодарность руководству и всему персоналу санатория за профессионализм. Почёт и уважение кулинарам!

Оля и Алла, г. Брянск, сентябрь 2013 г.

Медицинский вестник

 Спелеотерапия на земле и в комфорте

Немедикаментозное лечение  бронхитов, астмы, заболеваний ЛОР-органов в условиях соляных пещер становится все более популярным.

В сегодняшних условиях, чтобы получить такой эффект, вовсе не обязательно спускаться в соляную шахту, тратить большие средства на переезд к ней, проживание и питание, адаптироваться к новым климатическим условиям и спускаться под землю на глубину 300 метров. Солевая комната открыта в комфортном гостинично-курортном комплексе "Карпаты". Оздоровительный эффект достигается воссозданием в наземных условиях микроклимата соляных шахт - производится сухое распыление соли, которую привозят из Закарпатского Солотвино. Удобные кресла, приятная музыка, и начинается сеанс спелеотерапии, который длится пол  часа.

Спелеотерапия - немедикаментозный метод лечения, основанный на применении искусственного микроклимата, близкого по параметрам к условиям подземных соляных спелеолечебниц. Микроклимат соляной камеры обусловлен его высокой ионизацией и присутствием в нём высокодисперсного аэрозоля  хлорида натрия. Сухой аэрозоль природной каменной соли стимулирует защитные механизмы дыхательных путей и обладает бронходренирующим, противовоспалительным,  противоотечным, антидепрессивным действием. Спелеотерапия благоприятно действует на сердечно-сосудистую систему, желудочно-кишечный тракт, повышает иммунитет. Установлено, что пещерный и шахтный микроклимат оказывает положительное воздействие также и на нервную, сердечнососудистую, иммунную системы. Помимо того, что воздух пещер беден на патогенную микрофлору, отрицательные ионы также обладают бактерицидным эффектом. В ионизированном воздухе возрастает способность к концентрации, улучшается восприятие и спадает агрессивность. Соляные аэрозоли помогают разжижению мокроты и её выведению из дыхательной системы, очищая воздухоносные пути вплоть до бронхиол и восстанавливая нормальное функционирование бронхов, а улучшение дыхательной функции в свою очередь способствует снижению кровяного давления в лёгочной артерии и в целом по организму.

Спелеотерапия практически не имеет противопоказаний, поэтому назначается как взрослым так и детям.

Показания: бронхиальная астма, хронический бронхит, хроническая пневмония, аллергические состояния, ЛОР-патологии, частые ОРВИ, кожные заболевания (экзема, псориаз, дерматиты), аллергические патологии кожи, грибковые поражения кожи и ногтей, послеоперационные состояния (эстетическая хирургия), заболевания волос, гипертоническая болезнь.

Ярослав Грицак, врач, заведующий лечебно-диагностическим корпусом ГКК "Карпаты»

Нафтуся в «Карпатах»

Тысячи людей в Трускавец вообще, а в гостинично-курортный комплекс "Карпаты" в частности, едут для того, чтобы в первую очередь подлечиться, а заодно отдохнуть, развлечься. В "Карпатах" всё это в полной гармонии.

Мы же остановимся на одном лишь моменте лечения - употреблении минеральных вод, что, на самом деле, главное. Собственно, тех очень известных вод - Нафтуси, Марии, Софии, которыми и славится наш курорт. Кстати, три бронзовые фигуры, установленные у входа в "Карпаты", и символизируют эти минеральные воды Трускавца. Конечно, главная из них - чудодейственная Нафтуся. О её удивительных целебных свойствах пишут со дня рождения курорта, которому в этом году исполнилось 186 лет. Пишут о Нафтусе много, пишут врачи-практики, пишут маститые ученые, но всё ровно её свойства на сегодняшний день до конца не раскрыты.

Вкратце о Нафтусе. Её уникальность, утверждают ученые, обеспечивает особенный, природный, сложный комплекс минеральных солей, микроэлементов, автохтонных микроорганизмов, которые играют важнейшую роль в формировании лечебных свойств Нафтуси. Незначительное содержание минеральных солей способствует образованию металлоорганических комплексов, что улучшает их соприкосновение с клетками тканей органов и систем, оказывая влияние на внутриклеточные процессы и межклеточный обмен.

Сотрудники Одесского НИИ курортологии выделили 14 физиологических групп микроорганизмов, в состав которых входят 900 штаммов бактериальных и дрожжевых культур.

На основании этих данных доказано, что микрофлора играет важную роль в синтезе биологически активных веществ в наших минеральных водах. Согласно этому, длительное употребление Нафтуси активирует выделительные системы организма. Исходя из вышесказанного, питьевой режим желательно проводить 21 - 24 дня. Так считают лечащие врачи здравницы.

В результате повышаются антитоксические свойства организма, вследствие чего нормализуется функция надпочечников, щитовидной железы, гормоны которых регулируют основные системы организма (иммунную, пищеварительную, мочевыделительную и т.п.) и повышают его устойчивость, в том числе и к стрессам. А именно в этом и суть, как утверждают врачи, лечебно-профилактического действия Нафтуси.

Многочисленными исследованиями, посвященными методикам питьевого лечения, установлено, что оптимальная суточная доза Нафтуси - 10-15 мг/кг. Приём воды рекомендован непосредственно на курорте, так как хранение её более 20-40 минут в открытом виде ведет к уменьшению количества органических веществ.

С этой целю в "Карпатах" ежедневно действует комфортный бювет минеральных вод. Сюда три раза в день привозят свежую Нафтусю, а также минеральные воды №1 (Марию) и №2 (Софию). Здесь её подогревают от 16 до 20 и от 37 до 40 градусов. В зависимости от диагноза лечащего врача больной принимает назначенную ему дозу теплой или прохладной Нафтуси или другой минеральной воды.

Теплая Нафтуся имеет противовоспалительное и спазмолитическое действие, прохладная - желче- и мочевыводное действие.

Минеральная вода источника №1 (Мария) снижает секреторную и кислотообразующую функцию желудка, способствует разжижению слизи и её эвакуации, а также уменьшает воспалительный процесс и спастические явления желудочно-кишечного тракта.

Минеральная вода №2 (София) способствует восстановлению секреторной и выделительной функции желудка, кишечного переваривания, ферментовыделения и стимуляции перистальтики кишечника.

Надо сказать, что в бювете кроме минеральных вод отдыхающим предлагают кислородную пенку, четыре вида чая (антидиабетическое средство, успокоительный сбор, травяной чай для нормализации работы сердечно-сосудистой системы организма и желчегонный сбор). Каждый из них - это целый букет лечебных трав с карпатских полонин. Например, успокоительный чай состоит из пустырника, шишек хмеля, листьев мяты, валерьяны, сладких корней, а травяной - из 20 растений.

Чаи, как и минеральные воды, употребляются за назначением лечащих врачей.

Андрей Говищак

Сухие углекислые ванны

Это процедура, при которой на больного действует углекислый газ изолировано без воды.

Механизм действия: улучшается кровоток в мышцах, сосудах головного мозга и сердца, укрепляются стенки сосудов, нормализируется уровень артериального давления, улучшается работа сердца.

Сухая углекислая ванна принимается в специальном пластиковом устройстве, наполненном углекислым газом. Отсюда и другие названия этой процедуры - газовый конверт или газовое обёртывание. Основной физиологической реакцией человеческого организма на углекислый газ является расширение всех сосудов и капилляров и одновременное повышение содержания кислорода в крови. Это ведёт к необыкновенному снабжению кожи, мышц и всех органов тела, желез и мозга кровью, богатой кислородом и другими жизненно важными элементами. Активизируется лимфатическая система, которая отвечает за эффективное удаление ядовитых токсинов из тела.

Сухая углекислая ванна также помогает людям, страдающим варикозным расширением вен и недостаточным поступлением крови в конечности. Благотворное влияние углекислого газа на эластичность кожи оценят особенно женщины. Это очень эффективный помощник в борьбе с целлюлитом и с ожирением. Повышенное кровоснабжение мозга является волшебным эликсиром для тех, кто страдает от усталости, стресса и бессонницы. Углекислые ванны снижают повышенное артериальное давление. Кроме того, они могут частично улучшить память и концентрацию. Углекислые ванны в настоящее время признаны одним из самых эффективных методов санаторного лечения в санаториях для кардиологических больных.

Показания. Сухие углекислые ванны обеспечивают высокий терапевтический эффект у больных с ишемической болезнью сердца, гипертонической болезнью, хроническим бронхитом, бронхиальной астмой. Данный метод применяется при лечении ожирения, сахарного диабета, варикозного расширения вен, неврозов, импотенции, кожных заболеваний (псориаз, себорейная экзема, нейродермит) и др.

Противопоказания. Сухие углекислые ванны не назначаются в остром периоде инфаркта миокарда, при сердечной недостаточности выше II степени, гипертонической болезни III степени, острых воспалительных процессах в бронхиальной системе, при онкологических заболеваниях, беременности, почечной и печеночной недостаточности, любых острых заболеваниях.

Оснований попробовать эту нетрадиционную ванну найдется действительно более чем достаточно!

В ГКК "Карпаты" эту услугу можно заказать по тел. 62-035.

Ярослав Грицак, врач, заведующий лечебно-диагностическим корпусом ГКК "Карпаты"

Гидроколонотерапия: плюсы и минусы

Гидроколонотерапия (другое название - колоногидротерапия) - это  орошение стенок толстого кишечника жидкостью. Эта процедура имеет свои преимущества, но есть и протипоказания в её применении. Сегодня о них расскажет врач-проктолог ГКК "Карпаты" Любомира Жибчин.

- Медицинская услуга гидроколонотерапии не входит в комплекс бесплатных медицинских услуг в ГКК "Карпаты", то есть в цену путёвки. Но у нас за дополнительную плату можно заказать эту процедуру очищения организма, и много наших гостей пользуются такой возможностью.

Метод гидроколонотерапии основан на полном очищении толстого кишечника с использованием воды, при этом происходит многократное наполнение толстого кишечника водой и его опорожнение. В запрограммированном режиме вода подается по пластиковой трубке, распространяется по всей толстой кишке, выводя наружу содержимое через специальную трубку. При этом максимальное давление, создаваемое в кишечнике, не превышает 12-15 кПа. Это позволяет за 3-5 сеансов с интервалом 1-3 дня провести полную очистку кишечника в щадящем для пациента режиме.

Обычно промывание кишечника занимает 25-45 минут, используется 10-15 литров воды, а весь процесс врач отслеживает на мониторе.

При промывании толстого кишечника повышается функциональная активность толстого кишечника, уменьшаются воспалительные проявления, оказывая благоприятное влияние на другие органы пищеварения (печень, желчные пути, поджелудочную железу), нормализуется кишечная микрофлора.

Хочу обратить внимание читателей на то, что процедура имеет ряд противопоказаний к исполнению. Запомните: гидроколонотерапия безопасна и полезна только в том случае, если её назначил врач.

Любомира Жибчин, врач-проктолог ГКК "Карпаты"

Такая простая и нужная озонотерапия

Озонотерапия – один из новых и эффективных немедикаментозных методов лечения.

Широко использовать озонотерапию в России и Украине начали в 2004 году - для медицины это очень короткий срок. Но и за этот срок доказано, что озонотерапия - уникальное средство при многих хронических патологиях, которое не сравнится ни с антибиотикотерапией, ни с медикаментозным лечением. Озонотерапия привлекает внимание многообразным механизмом действия, направленным на стимуляцию процессов самоочищения и самовосстановления организма. Лечение озонированным раствором не имеет никаких побочных эффектов, не токсично и назначается даже беременным женщинам как альтернатива медикаментозной терапии. К тому же озонотерапия проста в применении и доступна всем категориям населения.

С 2008 года кабинет озонотерапии действует в гостинично-курортном комплексе "Карпаты". Что же такое озонотерапия? Через физиологический раствор пропускается озон определенной концентрации. И этот озонированный физраствор используется для внутривенных инфузий, - дополнительного введения в организм озона внутривенно. Озонированная смесь получается из кислорода при воздействии на него электрическим разрядом. Достигается это с помощью медицинских генераторов озона - озонаторов.

Озон влияет на транспорт и освобождение кислорода в тканях, доставляет кислород во все органы и системы организма, повышает эластичность сосудов. В результате озонотерапии исчезает чувство усталости, улучшается общее состояние, так как многие болезни и осложнения возникают именно от загрязнения и сужения сосудов. При язвах, гастритах озонотерапией достигается регенерирующий эффект. При иммунодефицитных патологиях озонотерапия является мощным иммуномодулятором, то есть активизирует клеточный и гуморальный иммунитет.

Лечение озонотерапией рекомендуется при ишемической болезни сердца, головного мозга, ишемической болезни конечностей.

При сахарном диабете инфузии озонированного физраствора снижают уровень сахара в крови. Но сахарный диабет - очень коварная болезнь, опасная осложнениями - ухудшение зрения, диабетическая стопа, болезни кожи и почек. А все эти осложнения связаны с сужением капилляров, ухудшением питания тканей из-за недостаточного поступления кислорода. Озон улучшает кровообращение и доставку кислорода ко всем органам и тканям, и таким образом предупреждает осложнения сахарного диабета - ангиопатии.

Озонотерапия также имеет сильное противовирусное действие, поэтому широко используется при лечении хронических вирусных заболеваний - герпесов, вирусных гепатитов. Озон влияет на перекисное окисление липидов организма и буквально уничтожает вирусы, окисляя их. Таким образом "обезоруженный" вирус теряет способность размножаться в клетках.

Пользу и доступность уникального немедикаментозного метода лечения озонотерапии действительно сложно переоценить.

Н.М. Ясинская, врач-дерматолог ГКК «Карпаты»

Кримінальна хроніка Трускавця

У результаті ДТП

Першого вересня у Трускавецький МВ надійшло повідомлення від чергового лікаря Трускавецької міської лікарні, що на приймальний покій лікарні звернувся 23-річний громадянин Л., мешканець Дрогобича. У нього було виявлено травми правого плеча, артеріальна гіпертензія. Дані тілесні ушкодження він отримав 31 серпня о 23.30 у Трускавці на вулиці Дрогобицькій під час ДТП.

Набої та холодна зброя

Працівник міського відділу С. Бурич подав рапорт, в якому йдеться про те, що в результаті перевірки власника мисливського нарізного карабіна громадянина К., у якого у власному користуванні є АКМО – МФ К. 7,62 та спецзасіб для відстрілу гумовими кулями калібру 9мм при перевірці у металевому сейфі було виявлено набої калібру 7,62 мм, схожі на бойові.

Згідно ухвали Трускавецького міського суду працівники міліції провели обшук у громадянина К. У спальній кімнаті у металевому сейфі було виявлено та вилучено набої калібру 7.62 мм. Дані набої скеровано для дослідження.

Надійшов рапорт від старшого дільничного інспектора В.Охнюка про те, що в ході проведення операції «зброя та вибухівка» в громадянина О. в присутності понятих було виявлено та вилучено металевий предмет з ознаками холодної зброї (кастет).

Розтрата коштів

У Трускавецький МВ надійшов рапорт в.о. начальника слідчого відділу майора міліції М.Собка про те, що з прокуратури міста для організації проведення досудового розслідування надійшли матеріали кримінального провадження. У них йдеться про те, що службовими особами однієї з установ міста за період з 2012 по 2013 роки вчинено розтрату бюджетних коштів на загальну суму 45,6 тис. грн. Вказані дії кваліфіковані за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України.

Харчове отруєння

Надійшло повідомлення від лікаря швидкої медичної допомоги Трускавецької міської лікарні про те, що четвертого вересня на приймальний покій із бювету №1 каретою швидкої допомоги доставили громадянина Б. з діагнозом «харчове отруєння».

Оковита відібрала пам`ять

Сааме так сталося з трускавчанином Б. П`ятого вересня він звернувся у міський відділ з тим, що у нього невідома особа вкрала машину марки «Шевроле Авеу», який знаходився на вулиці Городище. Слідчо-оперативна група після виїзду на місце події встановила – працівники Трускавецького ВДАІ уже склали адміністративний протокол на громадянина Б., який у нетверезому стані керував саме цим авто. Даний автомобіль вилучений та знаходиться на автомайданчику в м. Трускавці.

Крадуть без страху і совісті

Невідома особа з приміщення кіоску3128, що на ринку «Славутич», вкрала мікрохвильову піч вартістю 1500 гривень.

Від громадянки Г. поступило повідомлення, що невідома особа на ім`я Олег з її помешкання вкрала чавунні батареї. Сума збитків становить 500 гривень.

Невідома особа шляхом вільного доступу вкрала із автомобіля марки «ВАЗ» акумулятор 12-вольтовий. Сума збитків встановлюється.

Громадянин Б. повідомляє, що невідома особа, скориставшись тим, що його автомобіль марки «Хюндай» не було зачинено, вкрала із салону автомобіля документи та гроші.

З письмовою заявою у МВ звернувся громадянин О. із Закарпаття. У пансіонаті, де він відпочивав, невідома особа з його кімнати вкрала його піджак, в якому знаходилися гроші в інвалюті, дві сорочки та галстуки.

Громадянин М. скаржиться на трускавчанина Г., який самовільно зрізав декоративні насадження (туї), що росли на могилі його осина на кладовищі, що знаходиться на вул. Стебницькій.

Трускавчанин Б. звертається до працівників міліції, аби вони вжили заходів до керівництва одного з готелів міста, яке, на його думку, розкрадає та привласнює кошти підприємства.

Громадянин Узбекистану Х., який прибув на відпочинок у Трускавець, повідомляє про те, що на вулиці Суховоля особа циганської національності відкрито заволоділа його грошовими коштами.

Невідома особа вкрала номерні знаки з автомобіля марки «Фольксваген Пассат», який належав громадянину Т. Машина знаходилася біля будинку №30 на вул. Роксолани.

Трускавчанка К. повідомляє, що невідома особа пробралася у її помешкання, звідки забрала її золоті речі та гроші.

Завдали шкоди

Трускавчанину Н. невідомі особи завдали серйозної шкоди – вони пошкодили його автомобіль марки «Сітроен Берлінго», пробивши в ньому чотири колеса.

Громадянка Л. повідомляє, що невідома особа в «Гранд їдальні», що на вул. Шевченка, 11, пошкодила двері та вікна. Сума завданих збитків встановлюється.

Ігор Дубравський, лейтенант міліції

Андрій Говіщак

 

 

КарпатыСоздан 16 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником