Трускавецький вісник № 131 (674) від 24 вересня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 131 (674) від 24 вересня 2013 р.

24.09.2013 

У номері: Пане Козир, Вам не соромно; Створено Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край»; Програма авторалі «Золота підкова-2013»; Із прийому міського голови; Осінь – пора пілінгу.

Новини Трускавця та регіону

Інформує відділ культури. Анонси подій

У четвер, 26 вересня, в Художньому музеї Михайла Біласа відбудеться вечір авторської поезії, музики та думок від Ігоря Пирога, Ольги Садової та Ольги Козар. Про це «Трускавецький вісник» поінформували у відділі культури Трускавецької міської ради. Початок заходу – о 18.00.

Натомість у неділю, 29 вересня, о 17.00 в Народному домі міста розпочнеться зустріч з політологом Ігорем Когутом, головою ради Лабораторії законодавчих ініціатив, директором української школи політичних студій, членом координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, членом конституційної асамблеї. Тема зустрічі: «Україна в політичному та євроінтеграційному контексті».

А наступного тижня, у понеділок, 30 вересня, в Народному Домі Трускавця відбудеться урочиста академія з нагоди Всесвітнього дня бібліотек та 35-річчя заснування централізованої бібліотечної системи у Трускавці. Початок – о 16.00.

Запрошуємо взяти участь у проанонсованих заходах.

До Міжнародного дня туризму – сходження на найвищу вершину Дрогобиччини

З нагоди Всесвітнього дня туризму, який відзначається 27 вересня, відділ культури і туризму Дрогобицької райдержадміністрації запланував проведення низки заходів. Про це «Трускавецький вісник» повідомили в ДРДА.

Усіх, хто любить подорожувати, організатори запрошують у мандрівку фрагментом маршруту "Стежками Івана Франка". Екскурсія відбудеться 26 вересня і розпочнеться об 11.00 год. на площі Ринок у Дрогобичі.

27 вересня з боку села Довге Гірське розпочнеться сходження на найвищу гору Дрогобиччини Коньову, під час якого відбудеться Хресна дорога, присвячена 1025-ій річниці Хрещення України-Руси та Року ВІРИ. Виїзд учасників сходження о 8.30 год. від будинку райдержадміністрації (м. Дрогобич, вул. 22 Січня, 37).

Бажаючі взяти участь у туристичних заходах можуть зголоситися за номером 066 725 37 20.

Власна інформація

Дрогобицькому молочному заводу не вдалось переконати суд в тому, що літр молока коштує менше двох гривень

Приватне акціонерне товариство «Дрогобицький молочний завод», який випускає продукцію під торговою маркою «Драгобрат», заплатить 20 тисяч гривень за заниження закупівельних цін на молоко. Таке рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету підтвердив Господарський суд Львівської області 9 вересня 2013 року. Лише кілька днів тому рішення з’явилось на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. А судовий розгляд тривав майже рік.

АМКУ звинуватив Дрогобицький молокозавод у антиконкурентних діях, узгоджених з іншими виробниками продукції, які призвели до заниження закупівельних цін на молоко, заготовлене від продавців сировини у Львівській області в лютому-березні 2012 року. Протягом цього періоду підприємство закуповувало молоко у населення по 2 грн. та 1,80 грн. за літр, хоча ще в січні того ж року ціна становила 2,15-2,30 грн за літр. Антимонопольний комітет не знайшов об’єктивних причин для раптового падіння заготівельних цін. Насамперед через те, що підприємство не зменшувало кількість закупівлі молока, хоча наголошувало на важкій економічній ситуації. Відтак “антимонопольщики” прийшли до висновку, що заниження цін стало можливим виключно внаслідок «…мовчазної координації поведінки на ринку молокопереробних підприємств».

Нагадаємо, загалом у антиконкурентних діях звинувачено 9 виробників молочної продукції.

«Наші Гроші. Львів»

Пане Козир, Вам не соромно?

На цих кількох фотографіях – стан вулиці Маркіяна Шашкевича у Трускавці. Звичайно, на все можна знайти виправдання, мовляв, іде будівництво, йде заміна мереж, нема коштів, винні казначейство, Партія регіонів, журналісти і погодні умови, але це виправдання мовчки «проковтнуть» місцеві. Відпочивальники ж обурюються і не знаходять слів.

- Як Ви кажете, прізвище мера міста? Козир? Ну то запитайте його від нас: «Пане Козир, Вам не соромно? У курортному місті – такі дорогі?».

Так відреагувала літня подружня пара відпочивальників санаторію МВС «Перлина Прикарпаття», яка змушена була вчора, у дощову погоду, долати вулицю Шашкевича (це між «рН-Клубом» і «П`ятим океаном»). І не тільки з «Перлини Прикарпаття» чи двох вищеназваних готелів, але й із «Карпат», із ряду вілл відпочивальники йдуть, місять ногами болото, нищать взуття і плюються, не знаючи, на кого нарікати і кому пожалітися. Поряд з промоційною роботою – така антиреклама Трускавця як стан доріг.

Свідомо не торкаємося теми стану інших вулиць у Трускавці, але апелюємо до депутатів Трускавецької міської ради: зробіть хоча б щось із вулицями Шашкевича, Симоненка, Кравченко... Якщо меру наплювати на місто, то хоча б ви, депутати, виявіть громадянську позицію та вплиньте якось на цей процес. Бо соромно має бути всім нам за такий стан доріг курортного міста…

Володимир Ключак

Програма «Леополіс Історик Ралі «Золота підкова-2013»

27-29 вересня ц.р. в нашому регіоні проходитиме автомобільне «Леополіс Історик Ралі «Золота підкова-2013». Видовищне шоу для любителів автомобілів та всього, що пов`язано з ними, проходитиме і в нашому місті-курорті і завдяки готельно-курортному комплексу «Карпати», який виступає спонсором цього заходу.

А ось програма заходу «Ралі ІІ категорії (туристичний збір) історичних автомобілів», який організовує Автомобільна федерація України та ГО «Авто-фан-клуб «ЗАЗ-Козак».

П'ятниця, 27.09.2013 р.

10.00 – 14.00 – Заїзд, реєстрація та поселення учасників м. Дрогобич.

12.00 – 15.00 – Виставка автомобілів на пл. Ринок, технічний огляд автомобілів.

15.00 – 15.30 – Старт першого етап ралі.

15.00 – 18.00 – Перший етап ралі трасою “Дрогобич-Трускавець-Дрогобич”.

15.30 – 17.30 – Виставка автомобілів на площі у м Трускавець. Екскурсійна програма.

17.30 – 19.00 – Фініш першого етапу на пл. Ринок. Виставка авто.

19.00 – 19.30 – Організований переїзд у зону стоянки.

Субота, 28.09.2013 р.

09.00 – 09.30 – Організований переїзд на пл. Ринок.

10.00 – 10.30 – Старт другого етап ралі.

10.00 – 18.00 – Другий етап ралі трасою “Дрогобич-Борислав-Східниця-Нагуєвичі-Лішня-Дрогобич”.

11.30 – 15.00 – Програма у смт. Східниця: виставка автомобілів, ДЗ на вправність керування авто, Екскурсійна програма.

17.30 – 19.00 – Фініш другого етапу на пл. Ринок. Виставка авто.

19.00 – 19.30 – Організований переїзд у зону стоянки.

21.00 – 23.00 – Нагородження переможців. Командорський бал.

Неділя, 29.09.2013 р.

09.30 – 10.00 – Організований переїзд на пл. Ринок.

11.00 – 16.00 – Виставка автомобілів.

11.30 – 13.00 – Конкурс елеґанції.

13.30 – 14.00 – Нагородження переможців конкурсу елеґанції.

14.00 – 16.00 – Програма святкування Дня Народження Запорожця для дітей з сиротинців та молодших класів: торт, морозиво, конкурс на знання правил дорожнього руху.

14.00 – 16.00 – Екскурсійна програма для учасників ралі.

16.00 – 16.30 – Закриття заходу, від'їзд учасників.

В програмі можливі незначні зміни.

Вл. інф.

На Дрогобиччині створено Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край»

У вівторок, 24 вересня, на Дрогобиччині відбулась подія, на яку жителі регіону очікували десятиліттями, з часів створення Незалежності України. За круглий стіл сіли міські голови мм. Дрогобича, Трускавця, Стебника, Борислава, голова Дрогобицької районної ради, депутати Львівської обласної ради та народний депутат України, які, за ініціативи парламентаря, створили Асоціацію органів місцевого самоврядування під назвою «Франковий край».

Асоціація «Франковий край» - колегіальний орган, завдання якого – консолідація зусиль представників органів місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів задля досягнення кінцевої мети – вирішення проблемних питань краю, поступу і розвитку регіону.

Цього дня, власне, було ухвалено рішення про створення Асоціації, було обрано керівні органи, а саме Координаційну раду органу, до якої увійшли народний депутат України, депутати Львівської обласної ради та міські голови і голова районної ради. Відтак було обрано Президію Асоціації, її голову та заступників голови. Головою Асоціації «Франковий край» одноголосно обрали народного депутата України Романа Ілика.

Крім того, було обрано Ревізійну комісію та виконавчу дирекцію органу.

Впродовж найближчих днів юридичні служби міських рад та Дрогобицької районної ради мають погодити остаточну редакцію Статуту Асоціації, і вже на початку наступного тижня його буде затверджено, що відтак дозволить розпочати процедуру реєстрації новоствореного об’єднання в органах юстиції.

Нагадаємо, декларацію про намір створити Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край» з ініціативи народного депутата України ще на початку цього року підтримали усі голови міських рад та районної ради. Відтак, опісля депутати міських рад Дрогобича, Трускавця, Стебника, Борислава та Дрогобицької районної ради на своїх сесіях проголосували за відповідні рішення.

Новоутворене об’єднання інтегрує всю вертикаль і горизонталь органів місцевого самоврядування - мерів, депутатів районних, обласної, Верховної Ради України - задля розвитку регіону.

«Рік роботи в окрузі, прийоми громадян, зустрічі з мешканцями, керівниками підприємств, організацій, громадських об’єднань чітко показав, що проблеми нашого краю носять системний характер і є складними для всіх територій Франкового краю. Саме тому ми об’єднали зусилля - щоб працювати в одному напрямку та системно долати проблеми і добиватися розвитку нашого краю», - зазначає голова Асоціації органів місцевого самоврядування «Франковий край», народний депутат України Роман Ілик.

Ініціатор об’єднання переконаний: Дрогобич, Стебник, Борислав, Трускавець, приміські села створюють одну велику систему з різними адміністративним статусами. Переваги кожного з цих населених пунктів необхідно використовувати для розвитку інших. «Так, наприклад, розвиваючи оздоровчий туризм у Трускавці та Східниці, ми забезпечуємо робочі місця для усього регіону, також розвиток туристичного напрямку сприяє розвитку малих сільськогосподарських підприємств, об’єктів харчування, транспортної мережі, тощо. Віримо: Асоціація стане тим майданчиком, який об’єднає все в одну систему та дозволить системно і впевнено вирішувати проблемні питання, які накопичувалися десятиліттями (а це – водопостачання, медицина, культура і т.д.), та розвиватися. Адже Дрогобиччина має потужний ресурс, потужний насамперед інтелектуальний потенціал. Наша мета – сприяти їх реалізації, їх втіленню в життя», - підкреслив Роман Ілик.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Я не хочу брати кредит, я хочу опалення!

Саме так апелювала мешканка одного з будинків на вулиці Мазепи до міського голови Руслана Козира на черговому прийомі громадян. Жінка, у якої й так вдома купа проблем та клопотів – хворий чоловік, вагітна невістка – до повного щастя отримала ще лист повідомлення-попередження, що її будинок відключають від централізованого опалення. Такий же лист отримала й її мама. Трускавчанка, яка сумлінно платила за послуги теплопостачання, прийшла до влади з логічними запитаннями-вимогами:

- Я отримала квартиру з опаленням, то чому тепер мені мають погіршувати житлові умови – з комфортної теплої квартири робити холодну стайню? Якщо міській владі невигідно мене опалювати централізовано, то хай знайде спосіб забезпечити мене теплом в інший спосіб. Я не хочу брати кредит, я хочу опалення! Будь-яке!

Та міський голова і присутній на прийомі керівник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар розповіли відвідувачці єдиний напрацьований ними спосіб вирішення питання: йти в управління праці й соціального захисту писати заяву на матеріальну допомогу як пільгова категорія, а решту суми, необхідної для встановлення автономного опалення, розтерміновувати на роки й сплачувати як за централізоване опалення.

Ще одним резонансним зверненням була колективна заява мешканців вулиці Ярослава Мудрого з проханням анулювати договір оренди частини дороги одному з мешканців цієї вулиці. Ця історія на цій вулиці тягнеться ще з 2004 року. Один з жителів вулиці уже тоді намагався долучити до свого приватного землеволодіння частину дороги загального користування – так звану «кишеню» площею 50 метрів квадратних, вже переніс бордюри. Після протестів інших мешканців вулиці і звернення до міського голови Лева Грицака, ці дії були зупинені, заборонено зазіхати приватній особі на проїжджу частину. Та в березні цього року підприємливий пан знову активізувався і, видно, знайшов потрібні підходи до потрібних людей. І рішенням сесії Трускавецької міської ради від 27 березня 2013 року йому надають в оренду цю «кишеню» на проїжджій частині, яка досі була роз’їздом на вузькій тупиковій дорозі… Причому проект рішення пройшов всі необхідні погодження. Після хвилі заяв та протестів, яка знову знялася після цього рішення, на місце виїхали працівники управління архітектури та містобудування й інспекції держархбудконтролю й констатували, що … «земля в оренді, ми не маємо права втручатися в рішення сесії».

Заслухавши ці аргументи чотирьох мешканців вулиці Ярослава Мудрого, міський голова Руслан Козир дав доручення профільним службам ще раз комісійно виїхати на місце і, якщо є конфлікт і порушення, то готувати на депутатську комісію рішення про розірвання договору оренди.

А от двом сусідам в центрі Трускавця на вулиці Шевченка – мешканцям приватного будинку і комерційному об’єкту - міський голова таки порадив сісти за круглий стіл переговорів та розійтися мирно.

На запитання колишнього працівника КП «Наше місто», що заважає нарешті сплатити людям заборговану заробітну плату, міський голова відповів – «Приватбанк». Мовляв, міська рада зробила все від себе залежне, гроші перерахувала, а «Приватбанк» затягує й блокує виплати.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Осень – пора пилинга

Отдых и лечение в санатории в прекрасный бархатный сезон – чудесная возможность побаловать полезными процедурами и свою кожу. В гостинично-курортном комплексе «Карпаты» соединить оздоровление с омоложением Вам поможет команда профессиональных косметологов в салоне красоты «Нефертити».

Врачи-косметологи салона акцентируют, что основная косметическая процедура осени – пилинг, который не рекомендуется делать ни весной, ни летом. Понятие пилинг пришло к нам из английского языка и в переводе означает «ошкуривание», «соскабливание». Таким образом, процедура пилинга сразу становится понятной – с его помощью удаляется верхний омертвевший слой эпителия, мешающий нормальному функционированию кожи. Вдобавок, пилинг активизирует деление клеток более глубоких слоев, что повышает ее упругость.

Пилинги бывают разные – механический, аппаратный и химический. Все они объединены общей задачей – снятием верхнего ороговевшего и «застаревшего» клеточного слоя, для «запуска» процессов обновления кожи. Механический пилинг разнообразными скрабами, мёдом, кофе, можно проводить и в домашних условиях. Но, конечно, большая глубина воздействия и, вследствие чего, продолжительность результата достигается в салонах химическим пилингом, который проводят профессионалы-косметологи.

Фруктовые кислоты, которым производится химический пилинг, вернут Вашему лицу сияние, ровный тон и предотвратят старение. В салоне красоты «Нефертити» для пилинга используются кислоты профессиональных израильских и итальянских фирм Holу Land и Vita Peel. В зависимости от потребности кожи косметолог подбирает и рекомендует поверхностный или глубокий пилинг.

В салоне красоты «Нефертити» также проводятся процедуры косметического массажа лица, мезотерапия, биоревитализация, контурная пластика, чистка лица, аппаратная косметология. Индивидуально подбираются антицеллюлитные и омолаживающие программы.

Газета «Карпаты»

 Создан 24 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником