Трускавецький вісник № 135 (678) від 1 жовтня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 135 (678) від 1 жовтня 2013 р.

01.10.2013 

У номері: Бібліотека – джерело культури; Проблеми східницької лікарні; Мінеральні ванни; Екологія житла; Церкву Покрови поштукатурять; Бомжі та земля.

Новини Трускавця та регіону

Церкву Покрови поштукатурять

Як інформує наше джерело, готельно-курортний комплекс «Карпати» (генеральний директор Лев Грицак) надасть спонсорську допомогу церкві Пресвятої Богородиці у Трускавці (настоятель о. Володимир Боднарчук). Допомога полягатиме в тому, що церкву поштукатурять. Ініціатива проведення будівельних робіт із покращення зовнішнього вигляду храму належить настоятелю парафії. Парафія Покрови Пресвятої Богородиці за два тижні (14 жовтня) відзначатиме храмове свято.

А тим часом будівельна бригада ГКК «Карпати» здійснює ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в с. Воля Якубова. Також у Волі Якубовій ГКК «Карпати» забезпечили водопостачанням місцеву школу – на початок нового 2013-2014 навчального року.

Бомжі та земля

Чергове, сорок п’яте, засідання Дискусійного клубу Дрогобича відбудеться у четвер, 3 жовтня. На розгляд виносять два питання: «Чи потрібні Дрогобичу бомжі?» і «Скільки ще земельних ділянок треба дати дрогобицьким депутатам, аби вгамувати їхні апетити?». Початок засідання ДК о 15.00 в офісі партії «Батьківщина» в Дрогобичі (вул. Шкільна, 7).

Дрогобицький солеварний завод отримав дозвіл на розробку документації щодо використання надр

Як інформує прес-служба Дрогобицького міськвиконкому, 27 вересня на сесії Дрогобицької міської ради прийнято рішення про надання дозволу державному підприємству «Солевиварювальний Дрогобицький завод» на розробку документації щодо використання надр. Нагадаємо, що у квітні цього року завершився термін дії договору оренди Дрогобицького солевиварювального заводу. Орендар заводу – ДП «Галка-Дрогобич» заборгував до Державного бюджету за оренду майна 700 тис. грн. та ще близько 1 млн. грн. до міського бюджету. Аби уникнути закриття та ймовірного банкрутства найстарішого солевиварювального заводу Європи, 6 червня Наказом Міністра агропромислової політики створено ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод». Директором підприємства призначено Йосипа Дяківа.

Як зазначив на оперативній нараді перший заступник міського голови Олександр Коростельов, зараз іде розвиток цього підприємства і є великі надії, що незабаром, вже у якості державного, воно запрацює.

 Власна інформація

У Східниці лікарня може перестати приймати пацієнтів

 У Східниці відділення комунального закладу ЛОР «Львівська обласна лікарня відновного лікування» може перестати приймати пацієнтів через те, що на його реконструкцію не виділяють необхідних коштів. Відділення у Східниці є унікальним з огляду на те, що лікування проводять, зокрема, мінеральною водою з місцевих джерел.

Щороку тут (відділення розраховане на 60 ліжкомісць) проходять необхідний курс лікування близько 2000 тис. пацієнтів з Львівщини, які мають хвороби нирок і шлунково-кишкового тракту. Значна частина з них - люди похилого віку з усіх районів області, які отримують путівки на безкоштовній основі. Керівництво медичного закладу наголошує, що лікувати людей у таких умовах дедалі важче. На реконструкцію необхідно близько 14 млн грн. «Впродовж багатьох років достатніх коштів не виділяють. Ще трохи - і лікувати людей у таких приміщеннях буде неможливо. Мінеральні води Східниці унікальні, і якщо питання реконструкції не вирішиться, то люди, особливо малозабезпечені, просто не зможуть поправляти своє здоров’я. Приміщення закладу відділення орендує, медзаклад мав провести реконструкцію, але фінансування не виділяють», - наголошують у своїх зверненнях лікарі.

 «Відносно згаданого об’єкту до мене надходять численні звернення. Цього року на будівлю передбачалось виділити кошти з Фонду регіонального розвитку, але фінансування до цього часу не проведено. Медичний заклад потребує реконструкції. У цьому ж приміщені є відділення екстреної швидкої медичної допомоги, яке також потребує ремонту. Сподіваюсь, що урядовці проявлять свідомість і гроші на цю будівлю виділять. Депутатські звернення щодо фінансування закладу при формуванні Державного бюджету України на 2014 скеровано до Уряду та проводиться робота у відповідних комітетах ВРУ. Закликаю також керівництво Львівської облради та облдержадміністрації закласти у бюджеті на наступний рік відповідні кошти для проведення співфінансування реконструкції цього закладу», - зазначив народний депутат України Роман Ілик.

Нагадаємо, що 17 вересня народний депутат України Роман Ілик скерував депутатське звернення до прем’єр-міністра України М.Азарова щодо планування Державного бюджету України з врахуванням потреб Дрогобиччини, зокрема: реконструкції лікарні відновного лікування у смт. Східниця, фінансування заходів з ліквідації надзвичайної екологічної ситуації довготривалого видобутку нафти та озокериту у м. Борислав та існуючого надзвичайного стану і наслідків діяльності ДГХП «Полімінерал» та ін.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Михайло Задорожний вшанував пам'ять полеглих Січових стрільців

29 вересня 2013 року депутат Львівської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Михайло Задорожний взяв участь у вшануванні пам'яті Українських січових стрільців, які полягли в бою на горі Кобила, що між селами Опака та Залокоть Дрогобицького району. Урочистості відбулися біля каплиці, встановленої торік на цьому місці зусиллями та коштом громади.

У 1914 році на горі Кобила під час Першої світової війни відбувся важкий бій між Українськими січовими стрільцями та московською армією. У бою загинули 16 українських вояків.

"Ці хлопці полягли, самовіддано боронячи свою землю. Тоді не було Української держави, але їхня боротьба була недаремною. Вони стали прикладом для тих, хто підняв прапор національно-визвольних змагань, і врешті-решт ця багатолітня боротьба увінчалася проголошенням Незалежності. Ми стали спадкоємцями незалежної держави і наше завдання – наповнити її нашим змістом, зробити її справді українською. Це наш обов'язок перед славними героїчними предками, зокрема перед Січовими стрільцями, які полягли, боронячи наш край", – зазначив у виступі Михайло Задорожний.

Щоб вшанувати своїх героїв, на місце подвигу зійшлися громади довколишніх сіл Залокоть, Доброгостів, Сілець, Опака. Священики відправили панахиду, після якої відбулося віче. Завершився захід виступами школярів.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

«Бібліотека – джерело культури»

Ця пісня на слова Стефанії Шумило і музику Лесі Цісінської вже кілька років є напівофіційним гімном централізованої бібліотечної системи Трускавця. Вона виконується щороку 30 вересня, в світле свято Віри, Любові, Надії та матері Софії. Бо саме на цей останній вересневий день припадає професійне свято бібліотекарів, людей, які творять живі осередки культури, духовності, просвітництва в народі.

Хоча в бібліотеках, як і всюди, є свої проблеми, та в цей день говорити про них не хотілося. Тому в Народному домі, де відділ культури Трускавця організував свято для підопічних працівників бібліотечної сфери, жодні скарги чи нарікання не зіпсували святкову атмосферу. Запальні українські мелодії, виступи представників Народного дому, дитячої школи мистецтв, СШ № 1, та й вихованців бібліотечних працівників, сподобалися всім присутнім. Привітали з професійним святом хранителів Царства Книги міський голова Руслан Козир, завідувач відділу культури ТМР Тетяна Татомир, директор Трускавецької ЦБС Наталія Марковецька, заступник директора СШ № 1 Віра Пфайфер, поет В`ячеслав Умнов, довголітній керівник ЦБС, а тепер палкий популяризатор української книги Катерина Ківацька. Подарунки, зокрема цікаві книги, отримали для своїх закладів завідувачі центральної бібліотеки Діана Боднарчук, бібліотеки-філії № 1 Віра Савка, бібліотеки-філії № 2 Лідія Стецик, бібліотеки для дітей та юнацтва Зіновія Мазур. А в самому кінці всі бібліотекарі вийшли на сцену, щоб спільно із залом заспівати величне «Многая літа».

Володимир Ключак

До теми. Книга – друг человека

Украинская, русская и мировая классика, детективы, фантастика, приключенческие повести и романы, литература для детей – эти и другие книги Вы сможете бесплатно почитать в библиотеке гостинично-курортного комплекса «Карпаты». Как рассказала нам заведующая библиотекой Любовь Мудрая, отдыхающие часто приходят сюда, чтобы взять книгу в номер, почитать во время ожидания процедуры или даже во время самой процедуры. Приходят сюда и дети, ведь здесь есть литература всей школьной программы. Именно дети являются наиболее частыми гостями читального зала «карпатской» библиотеки.

- Вау, какой у Вас большой выбор! Можно взять с собой в номер «Единственную» и «Женский журнал»?

С таким вопросом обращается молодая женщина, разглядывая на полке женские журналы. А здесь и «Караван», и «Натали», и «Отдохни», и другие интересные позиции. Популярностью пользуется и журнал «Здоровье». Кстати, медицинские журналы «Врачебное дело», «Медицина мира», «Здоровье мужчины» - нарасхват и у врачей здравницы, которые выполняют требование администрации о повышении квалификации, информированности о всех новинках в мировой медицине.

Есть в библиотеке и подшивки периодических изданий.

Светлое помещение, красивые зелёные вазоны, доброжелательная завбиблиотекой и большой выбор книг и журналов – такой запоминают библиотеку «Карпат» наши гости. А на память о пребывании часто оставляют для санатория собственную книгу.

Итак, если Вы ещё не знали, что в «Карпатах» есть библиотека, то добро пожаловать! Находится она на втором этаже над лобби-рецепцией и гостевой зоной, недалеко от торговой галереи.

Газета «Карпаты»

Близько половини жителів Львівської області не замислюються про вплив екології житла на їх здоров'я

47,8% жителів Львівської області та інших областей західного регіону не замислюються про вплив екології житла на їх здоров'ї. Такі дані були отримані в ході соціологічного дослідження, проведеного центром «Соціальний моніторинг» на замовлення Української федерації роботодавців охорони здоров'я (УФРОЗ).

При цьому 10,6% опитаних жителів регіону відповіли, що у них є захворювання, викликані несприятливим впливом будівельних, оздоблювальних матеріалів і меблів. У половини з них виникли захворювання дихальних шляхів, у 37% – порушення роботи органів серцево-судинної системи, у 30% – алергії, у 13% – захворювання нервової системи.

Директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук зазначив, що сьогодні питання безпеки житла для здоров'я відійшло у українців на другий план. «Визначальним фактором при виборі житла є ціна – так відповіли 97% опитаних. У той же час такі чинники як екологічна чистота будівельних та оздоблювальних матеріалів, екологічність регіону хвилює близько 55% всього населення України і близько 48% жителів західного регіону. Ми бачимо, що питання безпеки житла для здоров'я відходить на другий план. 85% респондентів не пов'язують появу або загострення хронічних захворювань з екологією житла» , – зазначив Дмитро Дмитрук у ході прес-конференції в Києві.

Експерти УФРОЗ відзначили, що серед найбільш небезпечних матеріалів, які можуть виділятися в житлових і офісних приміщеннях є азбест (міститься в шифері і азбестових трубах), фенол та формальдегід (містяться в ДСП, лінолеумі, мінеральних ватах, килимах), ацетон, бутанол і толуол (містяться в лаках і фарбах).

«За нашими оцінками, більше 60 відсотків житла шкідливе і потенційно небезпечне для проживаючих у ньому людей. У зв'язку з тим, що сучасна людина проводить у квартирі або офісі 85-90% свого часу, речовини, що містяться в повітрі приміщень, становлять серйозну небезпеку для здоров'я людини», – зазначив Голова Української федерації роботодавців охорони здоров'я (УФРОЗ) Володимир Загородній.

«Що їмо, що п'ємо, де живемо, в яких умовах працюємо – ці питання є базовим для національної системи охорони здоров'я. Більшість захворювань можна запобігти, якщо проводити профілактику і зменшити ризики для здоров'я людини», – зазначив Володимир Загородній.

«Велику небезпеку також представляють важкі метали. Наприклад, металопластики можуть містити свинець. Пил, що утворюється від зносу таких матеріалів, потрапляє в легені і призводить, наприклад, до розладу психіки у дітей. Це доведений факт», – сказав доктор медичних наук, головний експерт УФРОЗ Анатолій Гоженко.

Важкі метали, такі як кобальт, нікель і хром, можуть міститися в промислових відходах, що використовуються для виготовлення бетонів, цементів, барвників.

Серйозною загрозою для екології житла є джерела пилу. «Категорично не можна використовувати всередині приміщень матеріали, які при використанні виділяють пил», – сказав керівник відділу індустріального житлового будівництва Академії будівництва України Володимир Савенко. За його словами, при зносі таких матеріалів у повітря піднімаються дрібні частки лаків, синтетичних килимів, лінолеуму, мінераловатних утеплювачів, фарб. «Частинки, що містять небезпечні для здоров'я хімічні елементи, потрапляють на слизові оболонки, в дихальні шляхи і можуть викликати головні болі, втому, депресію та інші нервові розлади», – додав Володимир Савенко.

За його словами, люди повинні дуже уважно ставитися до вибору матеріалів і перевіряти наявність сертифікатів якості як у магазинах, так і на ринках. «Це єдина можливість придбати меблі, будівельні та оздоблювальні матеріали, які будуть чинити найменший вплив на організм людини», – зазначив Володимир Савенко.

Анатолій Гоженко додав, що у зв'язку з появою більш економічно вигідних матеріалів людство не зможе повернутися до повністю натуральних матеріалів. «Ми повинні вибрати матеріали, які несуть найменшу шкоду для здоров'я людини», – зазначив головний експерт УФРОЗ.

Довідка. Соціологічне опитування було проведено центром «Соціальний моніторинг» з 9 по 16 вересня 2013 року. Всього було опитано 2007 респондентів в 24-х областях , АР Крим та Києві. Похибка не перевищує 1,3-2,2%.

Прес-служба Української федерації роботодавців охорони здоров'я

Такие полезные ванны

Человек по своей природе привык все усложнять. Даже дома после работы обдумывать происшедшее за день, даже на отдыхе в отпуске анализировать результаты бизнеса и планы на будущее. Одним из больших искусств, присущих на самом деле далеко не каждому, есть искусство расслабления. Как стать устойчивым к тому, что невозможно прекратить и уничтожить? Как внести в свою жизнь спокойствие и душевный комфорт? Как переносить возможные неприятности, не теряя при этом здоровье и равновесие? Ответ есть, и он прост – релаксация.

А расслабиться и успокоиться помогает такая на первый взгляд простая процедура как ванны – минерально-жемчужные, хвойно-минеральные, травяные. Эти процедуры входят в стоимость путевки в гостинично-курортном комплексе «Карпаты», они назначаются гостю лечащим врачом, так как являются медицинскими процедурами и имеют противопоказания – острая сердечно-сосудистая патология, гипертония, атеросклероз, стенокардия.

Зато если врач назначил, то даже в прохладную пору не нужно отказываться от ванн, боясь простудиться после их приема, или просто ленясь. Ведь минеральные ванны – это большая польза и 12 минут удовольствия. Минеральные ванны очень эффективны для нормализации процессов высшей нервной деятельности, лечения остеохондроза, вегетососудистой дистонии, имеют расслабляющий и вместе с тем тонизирующий эффект. При всех газовых минеральных ваннах работоспособность клеток коры головного мозга повышается. Усиливаются как тормозной, так и возбудительный процессы в них, между ними наступает динамическое равновесие, что является основой жизнедеятельности здорового организма.

Обычно ритм сердечной деятельности становится реже, сокращения более глубокие, скорость кровотока изменяется, улучшается капиллярное кровообращение. Одновременно выравнивается уровень артериального и венозного давления.

Благоприятные функциональные сдвиги, наступившие в деятельности сердца и кровообращения во время приёма минеральной ванны, остаются еще в течение нескольких часов. Сердце продолжает работать в более экономном ритме, питание сердечной мышцы улучшается. Период последействия ванны особо эффективен, если он совпадает с отдыхом после нее. Так что найдите после ванны пол часика на нужное иногда ничегонеделание и просто полежать.

Каждая последующая ванна усиливает полученный благоприятный результат. К концу лечения, а рекомендуемый курс – 10-12 процедур - устанавливается новый ритм сердечной деятельности, более совершенный уровень обменных процессов и нормализация процессов высшей нервной деятельности.

Еще одна очень полезная и приятная разновидность ванн - вихревые ванны ног – водолечебные процедуры, при которых температурный и гидростатический фактор обычных ванн усиливается монотонным движением воды в ванне (завихрением). Вода круговыми движениями массирует кожу ног. Во время процедуры ноги пациента находятся по колено в специальной ванне, на стенках которой находятся отверстия. Из этих отверстий выходят струи воды, заставляющие бурлить воду в ванной. Температура воды 35-38 градусов. Посредством сочетания теплового и механического воздействия можно достигать максимального восстановления мышечной системы и суставов нижних конечностей. В воду может добавляться морская вода.

Вихревые ванны способствуют улучшению кровообращения, стимулируют микроциркулярные процессы в коже, улучшают венозный отток крови, оказывают обезболивающее действие, повышают функциональную активность суставов. Вихревая ванна для ног – одна из водных процедур, которая хорошо подходит и для пациентов зрелого возраста, которым из-за болезней сердца и по состоянию здоровья общие ванны не подходят. Также эта процедура хорошо подходит в случае так называемого синдрома мерзнущих ног, в восстановительном лечении после травм (переломов, разрывов сухожилий), в случае если травма была в области колен, голени, стопы, а также в случае заболеваний суставов, хронической усталости от «стоячей» работы.

Газета «Карпаты»

 Создан 01 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником