Трускавецький вісник № 146 (689) від 21 жовтня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 146 (689) від 21 жовтня 2013 р.

21.10.2013 

У номері: Короткі новини регіону; Чи важко бути в`язнем Дрогобицької колонії; Що робитиме Стебник з мільярдом гривень; Анонси; Влада Стебника вводить в оману контролюючі органи; Інформує податкова.

Новини Трускавця та регіону

Три шахрайства за тиждень

Як поінформував 21 жовтня на понеділковій нараді в Трускавецькій міській раді заступник начальника Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області Віталій Малицький, минулого тижня до міськвідділу міліції поступило 52 заяви, з них 25 внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань. Серед правопорушень, які зафіксовані у Трускавці минулого тижня – одне тілесне ушкодження, одне незаконне зберігання зброї та боєприпасів, три випадки шахрайства.

Мешканець Трускавця мусить відповісти за свої дії

Мешканець однієї з квартир багатоповерхового будинку № 36 на вулиці Бориславській самовільно від`єднав своє помешкання від централізованого опалення, відрізав трубу та не закільцював її, що унеможливлює подачу тепла по стояку. Про це було повідомлено 21 жовтня на понеділковій нараді в трускавецькій мерії. Найгірше те, що мешканець нікого не впускає до хати, проблему вирішити не вдається, тому сусіди залишаються без тепла. Для вирішення справи буде залучено правоохоронні органи, адже мова йде і про зумисне пошкодження комунального майна, і про порушення правил співжиття. На думку міського голови, такий випадок – це «зневага до тих людей, з якими ти живеш» і за подібне потрібно карати жорстко.

Змагатимуться юні шахісти

Завтра, 22 жовтня, на базі Будинку учнівської творчості м. Трускавця, буде проведено міський турнір із шахів серед учнів І – ІV класів «Осінні барви-2013». Про це було повідомлено 21 жовтня на щотижневій нараді в мерії Трускавця.

У Трускавці обговорюватимуть документальний фільм «Відкритий доступ»

Як інформує наше джерело, у п’ятницю, 25 жовтня, о 18.00 в Народному домі Трускавця (вул. Бориславська, 1) відбудеться показ та обговорення документального фільму-альманаху «Відкритий доступ». Фільм-альманах складається з 5 новел: «Межигір’я», «Афганець», «Школа», «Дім з химерами», «У кутку». Події, зображені в альманасі, розгортаються після вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», за ухвалення закону впродовж кількох років боролися громадські організації, журналісти та експерти.

«Відкритий доступ» – це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція.

У дискусії візьмуть участь журналістка Наталка Соколенко, громадські діячі Олег Рибачук і Аліса Рубан.

Власна інформація

У сервісному центрі Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ видано більш як пів тисячі “ідентифікаційних номерів“

Однією із послуг, що користується чи не найбільшим попитом у Центрі обслуговування платників Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ є видача реєстраційного номера облікової картки платника податків, так званого “ідентифікаційного номера“. З початку року для отримання цієї послуги до центру звернулися 574 мешканці міста.

Нагадаємо, що взяттю на облік в органах Міндоходів підлягають всі платники податків незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того чи іншого податку та збору. Всі фізичні особи реєструються в органах доходів і зборів шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Облік платників податків ведеться за податковими номерами. Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідну податкову інспекцію, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків, про що у паспортах зазначених осіб ставиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Для того, щоб отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків, необхідно звертатися в Центр обслуговування платників Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ за адресою: м. Трускавець пл. Чорновола,2 у робочі дні з 09.00 год. до 18.00 год. (у вівторок та четвер з 09.00 год. до 20.00, у п’ятницю з 09.00 до 16.45 год.) та у суботу з 09.00 год. до 16.00 год.

Наталія Роїк, ГДРІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

Влада Стебника виділяє землі порушуючи закон і вводить в оману контролюючі органи

 Прокуратура, Державна інспекція сільського господарства у Львівській області за результатами перевірок встановили, що рішення міськради Стебника щодо виділення 15 земельних ділянок порушують закон. Ці землі відносяться до резервних територій, що передбачені для подальшого розвитку населеного пункту – інженерної, транспортної інфраструктури.

 «Проте, міськрада Стебника продовжує вводити в оману контролюючі органи та мешканців міста, які не раз висловлювали протест проти згаданих рішень. Принаймні, такий висновок можна зробити з листа, що надійшов до нас з Держсільгоспінспекції.

У справі відведення земель має відбутись чергове судове засідання. Вимагаємо, щоб суд ухвалив рішення відповідно до законодавства України» - наголосив народний депутат України Роман Ілик.

 В листі від 1.10.2013 року Держсільгоспінспекція повідомляє, що 29 вересня отримала відповідь Стебницької міської ради, в якій остання обіцяє на найближчій сесії привести земельні рішення у відповідність до вимог законодавства, що вказані у клопотанні Інспекції від 4 вересня.

 Сесія Стебницької міської ради відбулась 6 вересня - про цей факт міська рада Держсільгоспінспекцію не повідомила. Під час цього пленарного засідання депутати, всупереч клопотанню, не те, що не привели старі рішення до вимог законодавства, а ухвалили низку наступних рішень, якими продовжилась процедура відведення земель. Наголосимо, що про рішення Інспекції депутатів було повідомлено ще під час засідання сесії 28 серпня цього року.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

У Долині вирішили цілеспрямовано ліквідувати Бориславську експедицію Прикарпатського УБР

Ножем у серце Бориславської експедиції УБР став наказ за N1764 від 24.09.2013 року “Про скорочення чисельності штату та працівників”. Наказ під логотипом ПАТ “Укрнафти” видали в Долині. Тож, зрозуміло, “своїх” хлопців чіпати не стали. Наказ справді вражає своєю цинічністю: із 75 посад інженерно-технічних працівників, що підлягають скороченню, лише одна посада - з центрального апарату УБР, 44 ж – з Бориславської експедиції, разом із начальником експедиції включно. Тобто практично всю адміністрацію Бориславської експедиції згідно наказу до 24 грудня 2013 року буде розформовано.

Обезголовивши експедицію, не важко догадатися, що “розібратися” із простими робітниками бурових бригад Бориславської експедиції, буде неважко. В той же час в Долині в адміністрації залишається працювати по 3-4 чоловіки у відділах.

Міська влада Борислава, яка повинна б грудьми лягти на захист того, що ще залишилося в Бориславі від колись надпотужного підприємства, поки що мовчить.

На сьогодні ж поки що існуюча Бориславська експедиція Прикарпатського УБР має відповідний об’єм робіт. На 2014 рік на території Борислава є добрі перспективи на ведення бурових робіт. Дані роботи вимагають економічного, геологічного, технологічного та механо-енергетичного супроводів, однак уже йде активний перерозподіл виконання цих робіт з експедиції у відділи Прикарпатського УБР. Такі дії керівництва УБР можна розцінювати лише як цілеспрямовану ліквідацію Бориславської експедиції.

Із морально розбитого колективу Бориславської експедиції Прикарпатського УБР нікому виступити на захист підприємства. Начальник експедиції, який попав під скорочення, уже пенсійного віку. Інші або байдужі, або залякані. Людина, яка надала цю інформацію, теж побажала залишитися інкогніто. Від імені колективу було віднесено звернення міському голові Борислава Володимирові Фірману та у приймальню народного депутата України Романа Ілика. Свого часу бориславців захистив народний депутат України Юрій Кармазін. Тепер, схоже, ситуація критична, і нікому нема діла до Борислава, який загниває на очах.

Газета «Барабський міст»

 

З понеділкової наради в Дрогобичі

Як розподіляти кошти – вирішує власник

Вкрай важливим питанням, яке нещодавно розглядалося на виконкомі Дрогобицької міської ради, було питання щодо зняття з балансу житлово-комунального об’єднання житлових будинків на вулицях Війтівська Гора,13, Самбірська,21 та Сахарова,7 (всього 12 квартир).

 Про це сьогодні, 21 жовтня, на нараді місцевого апарату Дрогобицької міської ради повідомив заступник директора департаменту міського господарства Андрій Янів. За словами п. Яніва, рішення виконкому було продиктоване волею мешканців вищезгаданих будинків, які виявили бажання утримувати будинок, у якому мешкають, за власний кошт. Це дасть їм можливість акумулювати кошти на утримання будинків (керувати коштами на власний розсуд).

Хто хоче кидати гроші „на вітер”?

Нещодавно, як повідомив заступник директора департаменту міського господарства Андрій Янів, відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань встановлення індивідуального опалення. Розглядалося питання про відключення мешканців житлових будинків від централізованого теплопостачання. А таких дрогобичан стає щораз більше. І не дивно – хто ж хоче кидати гроші „на вітер”?

Приємну новину повідомив сьогодні на понеділковій нараді Дрогобицької міської ради заступник директора департаменту міського господарства Андрій Янів про те, що Дрогобич увійшов у загальнодержавну програму по модернізації та заміні ліфтів. Згідно програми, по Львівській області подано заявку щодо заміни 6-ти ліфтів і 46 ліфтів, що підлягають модернізації.

Керівництво міста, яке включилося у програму, зголосилося заявити про заміну ліфта багатоповерхівки на вул. Стрийській, 105 (ліміт експлуатації ліфта давно вичерпано, він уже навіть не підлягає капітальному ремонту). Це питання неодноразово розглядалося на депутатських комісіях та засіданнях виконкому. Окрім цього, як заявив п. Янів, у Дрогобичі необхідно провести модернізацію 5-и ліфтів.

Як буде далі – покаже час. Та, видається, що радіти поки що зарано... Адже в наявності у держави грошей немає, а рахунки місцевих бюджетів казначейство постійно блокує. Тому, навіть, якщо і вдасться „вибити” в держави грошей, то, навряд, чи вдасться їх належним чином освоїти?

У Дрогобичі відроджуватимуть старовину?

Як повідомив на сьогоднішній оперативній нараді місцевого апарату секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, нещодавно Дрогобич відвідала іноземна делегація з міста Ліпік (Ховатія). Делегати пропонують Дрогобичу співпрацю щодо розвитку міста, відродження національно-культурних пам’яток. Річ у тім, що ліпічани вже готують відповідні документи на розгляд Європейської унії (проекти та програми) щодо реставрації старовинних пам’ятників архітектури. Сподіваємось, що Дрогобич завдяки сприянню місцевої влади не відставатиме від свого міста-побратима?

Нагадаємо, що у Дрогобичі нараховується 7 пам’яток архітектури національного значення, 178 пам’яток архітектури місцевого значення, 17 пам’яток історії та 7 пам’яток монументального мистецтва. Усі вони внесені до державного реєстру нерухомих пам’яток архітектури.

Досить серйозну проблему, як відзначив Тарас Михайлович, створюють місцеві жителі, що мешкають навпроти архітектурних пам’яток. Не задумуючись над наслідками, вони планують свої помешкання звести вище, ніж, наприклад, церква Святого Юра. Вони також нищать ландшафт, що є територією старовинних архітектурних споруд. У своїх проектах несвідомі дрогобичани планують змінити, забудувати, знищити старовинну архітектуру міста. Аби хоч якось вплинути на несвідомих варварів, місцева влада планує залучити правоохоронців: прокуратуру та міліцію.

Дорожні знаки – як невідкладна допомога

 Сьогоднішня нарада місцевого апарату Дрогобицької міської ради відбулася без участі міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського, котрий зараз перебуває у короткочасній відпустці.

Як повідомив заступник директора департаменту міського господарства, депутат Дрогобицької міської ради («Сильна Україна») Андрій Янів, минулого тижня відбулося засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, на якому було прийнято ряд важливих для життєдіяльності нашого міста у сфері житлово-комунального господарства питань , одним з яких є встановлення дорожніх знаків. Зокрема на вулиці Стрийській (автобусна зупинка біля будинку № 183, що знаходиться перпендикулярно вул. Млинарській) на прохання мешканців мікрорайону та перехожих, які стверджують про те, що водії місцевих маршрутів з невідомих причин не зупиняють автобуси на цій зупинці, встановлено дорожній знак. що спонукатиме водіїв зупинитись.

На прохання місцевих жителів при в’їзді на вул. Карманського зі сторони вул. Л. Українки також було встановлено дорожній знак про те, що в’їзд заборонено. А то як виходить? Зі сторони вул. Сагайдачного, що веде на вул. Карманського такий знак діє, а з іншої сторони - ні. А вулиця ж бо – вузька. Через рух транспорту, спричинений дозволом певного дорожнього знаку, утворюються справжні затори. І місцевим жителям дуже важко виїхати з власних домівок. Саме з вищезгаданої причини, як відзначив п. Янів, заїхати на вулицю Карманського спецмашинам, чи, навіть, машині швидкої допомоги, вкрай важко.

У мікрорайоні вул. А. Шептицького, згідно прохання мешканців даного мікрорайону, також було встановлено дорожній знак, який попереджає водіїв про те, що мікрорайон є житловою зоною. Бо водії „крутих” іномарок полюбляють на цій вулиці здійснювати авторалі.

Вікторія Лишик, «ЛайфІнфо»

Чи важко бути в’язнем Дрогобицької колонії?

 

 Саме цій темі було присвячене чергове, сорок шосте, засідання Дискусійного клубу, яке відбулося в Дрогобичі 10 жовтня цього року.

Тема виникла неспроста. Напередодні з’явилося повідомлення, що один із уже тепер колишніх працівників Дрогобицької колонії засуджений за хабар. Майорові внутрішньої служби дали п’ять років умовно. Крім того, до Дрогобича завітали швейцарські волонтери, які займаються пенітенціарною службою в себе на батьківщині, тому було цікаво порівняти, як у них і як у нас ідуть справи. Втім, що тут порівнювати, бо, звичайно, все ясно без слів.

Але все ж на порядок денний вийшли три питання, хоча планувалося, що засідання Дискусійного клубу буде не таким гострим, як зазвичай.

Перша проблема полягає в тому, що в колонії нема тепла. Взимку від снігу завалилася котельня. Тепер виглядає на те, що в’язні залишаться без тепла. Голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Михайло Ваврин зазначив, що люди відбувають покарання, але ніхто не сміє відбирати у них здоров’я й саме життя. Зважаючи на те, що, за прогнозами синоптиків, зима цьогоріч буде суворою, багато в’язнів виявляться беззахисними.

Присутній на засіданні Дискусійного клубу підполковник внутрішньої служби Ігор Магас, який обіймає посаду заступника начальника Дрогобицької виправної колонії N40 по роботі з особовим складом, сказав, що керівництво провело переговори з однією фірмою, яка займається подібними відновлювальними роботами, але наразі з цього нічого не вийшло. Зараз вийшли на іншу фірму, так що є сподівання, що найближчим часом цю проблему розв’яжуть. Утім, усі розуміють, що навіть якщо якась фірма візьметься за відновлення котельні, то не зможе все зробити так швидко, як би хотілось, а морози вже на носі.

Друга важлива проблема, про яку говорили на цьому засіданні Дискусійного клубу, стосувалася відсутності роботи для в’язнів колонії. На це звернув увагу директор ринку “Чагарі” Ігор Кушнір. Якщо “колоністи” б’ють байдики, “курять бамбук”, послуговуючись їхнім сленгом, то про жодне перевиховання не може бути й мови. Лише незначна частина в’язнів займається роботою, і це підвердив Ігор Магас. Керівництво колонії займається пошуком роботи для тих, хто переступив поріг колонії (а в Дрогобичі є група людей, які сидять за вперше скоєний важкий злочин, і це специфіка саме місцевої колонії), але здебільшого є вихід на приватні структури. А це одноразові замовлення, які не можуть у принципі розв’язати проблему.

В цьому зв’язку перейшли до третьої проблеми, і в мене виникло запитання: а що робить місцева влада, аби допомогти в’язням колонії у пошуці роботи. Звичайно, в нинішніх умовах, коли стоять у Дрогобичі підприємства й нема замовлень на роботу, це зробити важко, практично неможливо. У цьому зв’язку Ігор Магас зазначив, що завдяки сприянню дрогобицької влади вдалось отримати замовлення на виготовлення двох дитячих майданчиків, але знову ж таки мова йде про незначну суму і, відповідно, лише декілька в’язнів будуть зайняті виконанням цієї роботи.

Громадська діячка Анна Волошин, яка вже багато років свого життя віддала праці в колонії, розповіла про приїзд швейцарських волонтерів. Вона зазначила, що, за їхніми словами, у швейцарських в’язницях перебуває значний відсоток іноземців, яким краще сидіти саме в цій країні, аніж у себе вдома. Годі й говорити про комфортне перебування тамтешніх в’язнів. Анна Волошина говорила також, що в’язні колонії мають пристойне харчування, користуються послугами бібліотеки. До речі, чимало книг подарувало колонії відоме в Дрогобичі й далеко за його межами подружжя Сятецьких.

За словами Ігоря Магаса, основний контингент засуджених складають вихідці із Закарпаття, які вперше в своєму житті здійснили вбивства, згвалтування, грабежі, провели операції з наркотиками й таке інше. Це накладає певну специфіку на роботу Дрогобицької виправної колонії. При колонії діє вечірня школа. Ті з в’язнів, хто не мають закінченої середньої освіти, можуть відвідувати цю школу. Здебільшого це роми, деякі з яких взагалі не вміють читати й писати, мають один чи два роки шкільної освіти. В’язні колонії активно займаються спортом. Для цього в установі створені всі необхідні умови. Ігор Магас зауважив, що, звичайно, колонія - закрита установа, але не настільки, щоби її не відвідували, скажімо, журналісти. Вони постійно бувають у Дрогобичі. На багатьох вітчизняних телеканалах постійно показують репортажі із Дрогобицької колонії.

Великою неприємністю для колонії став факт отримання хабара уже тепер колишнім працівником. Ігор Магас каже, що фактично той обдурив чоловіка, бо ще не прийшов час, аби говорити про дочасне звільнення. Крім того, цим займаються прокуратура і суд, а не працівники колонії. Через колишнього майора внутрішньої служби, якому присудили умовно п’ять років терміну, про що вже писала “Тустань”, постраждало все керівництво виправного закладу.

Громадський активіст Зорян Ацедонський розповів про свою роботу в колонії як правозахисника. Будучи керівником ансамблю “Верховина”, він також виступає зі своїм колективом перед в’язнями, відгукується на будь-які прохання керівництва виправної колонії.

Ігор Кушнір наголосив на тому, що в жодне порівняння не йдуть подібні заклади у нас і за кордоном. Проте суть навіть не в тому, як виглядають наші в’язниці, а суть в тому, хто там є і що з цими людьми роблять. Звичайно, можна говорити, що для в’язнів створені всі умови і навіть хочеться туди йти сидіти, якщо цьому всьому повірити. Проте якщо людина не має умов для праці, вона деградує. За таких обставин про жодне перевиховання не може бути й мови. Тому, на його думку, в’язні думають лише про те, як швидше вийти з колонії і здійснити новий злочин.

Громадська активістка Уляна Кец розповіла про свій досвід спілкування з ув’язненими Дрогобицької колонії. Зараз вона опікується молодим чоловіком, який потрапив за грати за крадіжку мобільного телефону. Незабаром він має вийти з ув’язнення. Головне, щоб неволя не зламала його, щоби він знайшов своє місце в житті. А це буде зробити надзвичайно складно, оскільки зазвичай люди, знаходячись в таких умовах, не перевиховуються, а озлоблюються. Крім того, в них виникають проблеми в пошуках роботи, в сімейному житті. Нерідко ті, хто сидів, скоюють нові злочини і знову повертаються за грати.

Народний трибун Ярослав Бігуняк іронічно зауважив, що після виступу Уляни Кец йому хочеться відкрити всі брами в’язниці й випустити всіх хлопців на волю. Але кожний повинен займатися своєю роботою. В’язнями займаються слідчі, судді й прокурори. Ярослав Бігуняк свого часу теж працював “на зоні”, але, за його висловом, не можна порівняти нинішні часи з тодішніми радянськими. Він постійно зіштовхується з людьми, які після зони приходять до нього на роботу. Серед них є різні люди - сильніші й слабші. Слабшим, можливо, й справді треба допомогти. Кожному треба дати шанс. “Я давав шанс усім, - зазначив Ярослав Бігуняк, але 99 зі ста обкрадали мене і втікали”. Незважаючи на це, він ніколи не змінював своїх правил ставлення до людей. Він також зазначив, що розмова вийшла дилетантська, а проблема потребує професійного підходу. Але вся біда в тім, що професіонали ніколи не скажуть правду. В зоні діють свої правила, є статут, яких треба дотримуватися. Хто порушує - відповідно є система покарань. Тому, вважає Ярослав Бігуняк, скільки б ми не обговорювали цю тему, все одно нічого не зможемо змінити.

Як завжди, дисонансом прозвучав на Дискусійному клубі виступ керівника Товариства “Бойківщина” Любомира Сікори. Як і під час дискусії про дрогобицьких бомжів, він зазначив, що з в’язнями теж не треба церемонитися, бо вони не випадково потрапили туди. Щоправда, заклику до їхнього фізичного знищення з його вуст не прозвучало, але це проходило червоною ниткою крізь увесь його виступ. Любомир Сікора намагався розв’язати філософську проблему: чому людина хилиться до злочину? Він розповів, як свого часу в Гаях, звідки він родом, стояв будинок, який називали цюпою. Якщо хтось зробив якийсь проступок, то мусив відсидіти в тій цюпі декілька днів. На його думку, причина злочинності полягає не в самих людях. Причина - в державі, яка творить умови для злочину. В гаївській цюпі сиділи політичні в’язні, а серед інших - був лише один чоловік, якого зараз ми би назвали рекетиром. Це був сільський опришок, який з побратимами обкрадав ксьондзів і фільварки.

На думку Михайла Ваврина, треба дбати про кожну людину, в тім числі й про в’язнів. Він би хотів, щоби була гідна кара за скоєння злочину, але, разом і з тим, і перевиховання в’язнів. Можна говорити, що держава не виконує своїх функцій. Це все так, тому й маємо такий високий відсоток злочинності в Україні. Але головне все ж полягає в тому, щоби з в’язнів не робили калік у місцях позбавлення волі.

Метою дискусії було показати, що Дрогобицька колонія є болючою проблемою для місцевої громади. Саме громада має зробити все від неї залежне, аби дійсно в закладі відбувався повноцінний процес перевиховання в’язнів, щоби ці люди, вийшовши на волю, не скоювали нових злочинів.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Що робитиме Стебник з мільярдом гривень?

Як ми вже повідомляли, 2 жовтня відбувся конкурс з продажу Стебницького підприємства “Полімінерал”.

Майже 95 відсотків статутного капіталу “Полімінералу” за 56 мільйонів гривень викупила “Компанія Райз”, яка входить до складу агрохолдингу “Ukrlandfarming” відомого українського олігарха Олега Бахматюка. Спеціалісти вважають, що підприємство насправді коштує в декілька разів дорожче. В аукціоні брало також участь і Товариство з обмеженою відповідальністю “Агротрейд НД”, але експерти вважають його роль умовною, аби аукціон узагалі відбувся, бо вже задовго до оборудки говорили про перемогу Бахматюка.  

Олігарх тепер обіцяє озолотити Стебник. Так, “Компанія Райз” зобов’язалася погасити всі борги “Полімінералу” в майже 20 мільйонів гривень. Олег Бахматюк має вкласти в підприємство упродовж трьох років один мільярд гривень (!). Здавалося би, Стебник аж тепер заживе повноцінним життям, але не будемо поспішати.

Інвестор зобов’язався відновити основне виробництво. Зокрема, мова йде про видобування калійної руди і виробництво міндобрив. Щодо калійної руди, то Україна має конкурентів у Росії та Білорусі, між якими нещодавно розгорівся міжнародний скандал. Не забуваймо, що калійну руду видобувають в Італії та інших країнах, так що шлях до європейського і світового ринку буде непростий. Отже, зобов’язання зобов’язаннями, але, як кажуть, дай Боже нашому теляті та й вовка з’їсти. Щодо виробництва мінеральних добрив, то під стебницькою маркою їх продають у світі, хоча видобуток не здійснюється десятиліттями. Це щось схоже на бориславський озокерит: його не видобувають у місті нафтовиків, але медицина користується продуктом. В цих випадках мова йде, мабуть, про широкомасштабні фальсифікації.

Фірма олігарха також обіцяє розвиток “Полімінералу”, погашення протермінованої кредиторської заборгованості і заборгованості із заробітної плати. Мова йде і про етапне підвищення заробітної плати. Нові власники “Полімінералу” мають на меті реалізувати інвестиційний проект з відновлення роботи рудника і створення збагачувального комплексу із застосуванням сучасних технологій. Для гурманів – будівництво спелеолікарні у підземних виробках підприємства, хоча експерти вважають, що стебницькі умови є зовсім іншими, ніж у Закарпатті, де діяла подібна лікарня. Зокрема, мова йде про інший склад солі.

Плани, звичайно, маршальські. Ось тільки на тлі “стабільності по-Януковичу” якось мало віриться в те, що Стебник завдяки “Полімінералу” перетвориться на сучасне європейське місто. Ті ж експерти не виключають, що можливий варіант, коли Олег Бахматюк перепродасть підприємство іншому олігархові, але вже за значно вищою ціною. Чи не Росія стане незабаром власником “Полімінералу”? А що вона зробила з бориславськими і дрогобицькими підприємствами, ми знаємо…

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

У Бориславі відбулись обласні змагання з газодимозахисної служби

17-18 жовтня на території тренувального полігону Головного управління ДСНС України у Львівській області, що знаходиться у м. Бориславі, проводились обласні змагання з газодимозахисної служби. Мета змагань - підтримка бойової готовності та підвищення професійної майстерності вогнеборців при роботі в осередках пожеж.

Отож, право називатись «Кращою ланкою ГДЗС» виборювали команди пожежно-рятувальних підрозділів з усієї Львівщини. Всі учасники змагань були забезпечені апаратами на стиснутому повітрі, переносними радіостанціями, пожежними ломами, ліхтарями та рятувальними мотузками.

Розпочався захід традиційним виконанням Державного гімну України та підняттям Державного прапора. Право підняти Стяг України було надано минулорічному переможцю змагань – команді з міста Борислава. Приємно відзначити, що на змаганнях панувала святково-спортивна атмосфера і хороший настрій, що додавало жаги до перемоги.

Програма змагань складалася із 4-х етапів. На першому етапі газодимозахисники проводили перевірку апаратів на стиснутому повітрі, одягали їх і проходили вогневий лабіринт, а на другому – в’язали подвійні рятувальні мотузки на потерпілому. Третій етап передбачав підйом газодимозахісників по встановленій висувній драбині у вікно третього поверху навчальної вежі. Під час четвертого етапу, у задимленому підвальному приміщенні теплодимокамери газодимозахисники проводили розвідку з пошуком потерпілого та ліквідовували осередок умовної пожежі. Водночас, кожна з команд виконувала бойове розгортання з подачею води від пожежного автомобіля. Усі етапи змагань проходили в умовах наближених до бойових та з дотриманням заходів безпеки праці.

Увесь захід перебував під суворим контролем начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Львівській області Валентина Дорофєєва, якому допомагала суддівська колегія, що слідкувала за роботою кожної з команд. У разі порушення правил застосовувались штрафні санкції. Зі слів Валентина Дорофєєва, проведення такого заходу залишається невід’ємною складовою професійної підготовки рятувальників, адже отримані навики і досвід стають надійними помічниками у двобої з надзвичайними ситуаціями.

Що ж до переможців, командна першість визначалась по найменшій сумі часу, витраченого газодимозахисною ланкою для подолання усіх етапів змагань. За підсумками отриманих результатів перше місце посіла команда Галицького району м. Львова, друге місце – команда м. Трускавець і замкнули трійку призерів вогнеборці Личаківського району м. Львова.

Прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області

 Создан 21 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником