Трускавецький вісник № 147 (690) від 22 жовтня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 147 (690) від 22 жовтня 2013 р.

22.10.2013 

У номері: Про з`їзд урологів у Трускавці; Озокеритотерапія; Заклади освіти можуть залишитися без фінансування; Спортивні новини; Цигани окуповують Дрогобич.

Новини Трускавця та регіону

 

В СШ № 3 міста Трускавця освятили капличку

В СШ № 3 м. Трускавця відбулося освячення шкільної каплички під назвою Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Про це інформує наше джерело. Чин освячення відбувся вчора, 21 жовтня, при співслужінні  отця-декана трускавецького Петра Івасівки, отця-настоятеля парафії св. прор. Іллі Ярослава Шафрана та отця Василя Біласа (родом з Трускавця). Участь в освяченні каплиці у фойє школи взяли директор СШ № 3 Галина Умнова, адміністрація школи, батьки, учні та вчителі.

Нагадаємо, що не так давно відбулося і посвячення каплички в СШ № 1 м. Трускавця. Вже багато років діє капличка і у міській лікарні, де щочетверга відбуваються Богослужіння. Є каплиці і у санаторних закладах міста. Приємно, що є такі місця духовності у Трускавці. Це свідчить про те, що українська нація є християнською і ми повинні боронити свою віру та зміцнювати її, в тому числі і за допомогою таких видимих її символів як місця для молитви християнина. І жодні масонські потуги не зможуть нам нав’язати суспільство без Бога. Бо гаслом наших предків було «Бог і Україна!», це і наше з вами гасло.

Власна інформація

Спрощення реєстраційних процедур під час започаткування бізнесу запрацюють з 1 січня наступного року

 

З 01 січня 2014 року наберуть чинності зміни, внесені до Закону України від 15.05.2003 року № 755-ІV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” та до Податкового Кодексу України щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків.

Завдяки новаціям для того, щоб зареєструватися платником ПДВ або єдиного податку майбутньому підприємцю не потрібно йти до податкової інспекції. Усі документи прийматиме державний реєстратор, коли проводитиме реєстрацію юридичної чи фізичної особи-підприємця. А вже потім реєстраційна служба передасть копію заяви до органів Міндоходів, не залучаючи до цього процесу платника.

Зазначені зміни передбачені Законами України від 05.09.2013 року № № 441-VII та № 443-VII.

Наталія Роїк, ГДРІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

Тарас Метик взяв участь у Міжнародній конференції «Охорона та опіка над пам’ятками в діяльності органів місцевого самоврядування»

 Днями секретар міської ради Тарас Метик взяв участь у науково-практичній конференції «Охорона та опіка над пам’ятками в діяльності місцевого самоврядування», яка відбулась на теренах Підкарпатського воєводства (республіка Польща). Мета поїздки – ознайомлення з теорією та практикою управління розвитком історичного міста з використанням його важливого ресурсу – культурної спадщини. Участь у конференції взяли голови історичних міст Польщі та Львівської області.

Під час перебування у Польщі представники делегації відвідали міста Лежайськ, Ярослав, Жешув, де мали можливість запозичити досвід польських міст щодо збереження архітектурних пам’яток.

Зі слів секретаря міської ради Т. Метика, цього року Євросоюз виділив Підкарпатському воєводству 250 млн. злотих на реставрацію усіх пам’яток архітектури. Причому реставруються не лише польські культурні споруди їх території, а й українські греко-католицькі і православні церкви. Наприклад, місто Ярослав на реставрацію української греко-католицької церкви, яку відвідують близько 20 родин, отримало 2,5 млн злотих.

Як зазначив Т. Метик, на нинішній день наше завдання розробити спільно з містами-побратимами програми, які дозволять нам отримувати кошти на реалізацію проектів у різних галузях.

До написання проектів щодо транскордонної співпраці спільно з Дрогобичем готові міста Перемишль та Сянок (республіка Польща), а також Ліпік (Хорватія).

Прес-служба Дрогобицького міськвиконкому

Київ хоче залишити школи та дитячі садочки Дрогобиччини без фінансування

 Про те, що школи та дитячі садочки Дрогобиччини наприкінці року можуть залишитися без належного фінансування центральні органи влади було поінформовано ще у червні цього року.

 Керівники органів місцевого самоврядування міст Дрогобич, Борислав, Трускавець, Дрогобицького району, представники трудових колективів освітян та профспілок звернулися щодо цього питання до народного депутата України Романа Ілика.

Своєю чергою, парламентар звернувся до Уряду з вимогою врахувати потреби освітньої галузі регіону при внесенні змін до Державного Бюджету України на 2013 рік. Втім, жодної реакції, окрім формальної відписки за підписом глави Уряду М. Азарова про відсутність заборгованостей з виплат, не надійшло.

Ще більш цинічною є відповідь на запит народного депутата щодо виділення додаткових дотацій для освітян від Міністерства фінансів України. Мінфін скеровує освітян до місцевих бюджетів, які, як відомо, пусті. „У відповіді Мінфін також зазначає, що зміни до Держбюджету можна внести при перевиконанні дохідної частини на 15% за підсумками трьох кварталів. Крім того, в державі діє казначейська „вакханалія”, яка забирає зароблені громадами кошти на свої потреби”, - резюмує відповідь Мінфіну народний депутат України.

Парламентар також наголосив, що по відношенню до Дрогобиччини ситуація виглядає складнішою. Як відомо, дохідна частина місцевих бюджетів може наповнюватися за рахунок податку з доходів фізичних осіб та земельного податку. На Дрогобиччині, зокрема у Трускавці, розташовано багато санаторіїв, яким держава надала пільги по оплаті за землю не передбачивши компенсаторних механізмів. Крім того, у Дрогобичі за 9 місяців цього року на 1700 осіб скоротилася кількість працюючих, відповідно це - зменшення надходжень податку з доходів фізичних осіб. Також до загального фонду міського бюджету надійшло менше на 6 млн. грн. із запланованих надходжень різних видів інших земельних податків.

„Ця так звана влада пропонує шукати кошти в місцевих бюджетах, які всю дохідну частину скеровують на те, що вони називають підняттям соціальних стандартів та сплату реальних тарифів на енергоносії, які постійно зростають. Плюс гроші „з’їдає” реальна, а не статистична інфляція”, - зазначив Р. Ілик.

 Додамо, що 17 жовтня на Колегії соціально-економічного розвитку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради, керівник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран повідомила, що у Дрогобичі освітянам бюджет заборгував 2,8 млн. грн. по заробітній платі за вересень. Крім того, уже «ростуть» борги перед усіма без виключення бюджетниками Дрогобича (вчителі, лікарі, працівники освіти) за жовтень. Станом на 17 жовтня борги по заробітній платі складають 8 млн. 900 тис. грн. (це – невиплачена зарплата освітянам за вересень, та загроза невиплаченого авансу бюджетникам за жовтень). Ситуацію ускладнює те, що місто не може отримати кредит на погашення заборгованості по з/п, в той же час, від надходжень, які отримує міська скарбниця, 80% коштів одразу забирається на погашення попередніх кредитів.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Трускавец принимал съезд урологов

17-18 октября в Трускавце прошел съезд Ассоциации урологов Украины. Организаторами форума медиков выступили также Институт урологии НАМН Украины, Национальная медицинская академия последипломного образования им. П.Л. Шупика МЗ Украины и Национальный медицинский университет им. О.О. Богомольца МЗ Украины.

В этом году съезд собрал ведущих урологов не только Украины, но и зарубежья. В рамках съезда было проведено также выборы нового председателя Ассоциации урологов Украины. Как и прогнозировалось, у руля организации остался профессор С.О. Возианов.

В первый день открытие и заседания съезда проходили во Дворце культуры им. Шевченка. Второй день – 18 октября – представительский форум полностью принимал гостинично-курортный комплекс «Карпаты». Пленарные заседания и дискуссии проходили в двух залах конференц-сервиса здравницы – большом киноконцертном зале и конференц-зале. На заседаниях было обсуждено много актуальных вопросов современной урологии. Большое внимание в этом году на съезде урологов было уделено, как выражались некоторые докладчики, трагической медицине – урологичной онкологии. Так, в ходе многолетних наблюдений и лечения больных с раком почки урологи констатировали главную его опасность – асимптомность в 70% случаев! То есть у больного, который уже находится во власти злокачественной опухоли, нету никаких неприятных болевых ощущений, специфических симптомов. В редких случаях у мужчин 56-58 лет были жалобы на боли в пояснице, которые при дальнейшем обследовании оказались урологическими проблемами. В большинстве случаев выявить рак почки удается на случайных обследованиях. Поэтому на заседаниях урологов в Трускавце прозвучало предложение законодательно сделать УЗИ обязательным исследованием для мужчин старше 50-ти лет. Так как вовремя обнаруженные опухоли меньше 4 см удачно поддаются органосохраняющему лечению с помощью резекции – частичного удаления почки. У 8 из 11 пациентов частичное удаление почки улучшает артериальное давление, кровоток сосудов и общее течение артериальной гипертензии. Достигается даже полная отмена лекарственных препаратов, нормализующих давление.

При размере больше 4 см хирургического вмешательства требует и доброкачественная опухоль – ангиомиолипома почки, так как пациента будет беспокоить болевой синдром в поясничной области и возможен разрыв опухоли. Доброкачественная опухоль диагностируется с помощью УЗИ и томографии. После удаления ангиомиолипома растет очень медленно, пациента не беспокоит.

***

В Трускавце проходил съезд ассоциации урологов Украины. Его основные мероприятия проводились во Дворце культуры имени Тараса Шевченко и гостинично-курортном комплексе «Карпаты».

В программе съезда были научные доклады, симпозиумы, презентации и так далее. Более подробно на месте об этом узнавал наш корреспондент.

- Основная наша цель - объединить всех урологов Украины, - говорит участник съезда с Киева Александр. - Кроме того, мы хотели ещё раз отметить, что есть такие люди, как урологи, есть такой отличный город Трускавец, а в нем есть замечательный гостинично-курортный комплекс «Карпаты». Нужно, чтобы украинские врачи направляли людей за здоровьем именно в Трускавец, потому, что здесь есть для этого отличная база.

Встречи урологов Украины в Трускавце проходят не впервые. Этому способствует бальнеологическая и лечебно-профилактическая база нашего города. Врачи на таких встречах обмениваются опытом, рассказывают о своих достижениях. На следующий день, в пятницу, украинские урологи собрались в гостинично-курортном комплексе «Карпаты». Ведь здесь одна из лучших лечебных баз не только в Трускавце, но и Украине.

- Мы, урологи, знаем о чудодейственной силе вашей «Нафтуси», - говорит участница съезда с Ужгорода Наталья. - Это вода, которая широко используется для реабилитации больных з мочекаменной болезнью. Поэтому к вам едут люди со всего мира, ну и, конечно, наши закарпатцы, поскольку нам тут совсем близко.

- Вчера я был на бювете, - рассказывает житель Харькова Руслан, - попробовал вашей воды, она мне очень понравилась. К сожалению, не смогу привезти «Нафтуси» с собой, так как мне рассказали, что она за время губит свои целебные свойства.

- Мы собрались сегодня в «Карпатах», вчера были во Дворце культуры, - говорит донеччанин Николай, - проводим съезд урологов. Хотим узнать о достижении в урологии за последние годы, чтобы сравнивать, думать о будущем.

На съезде Ассоциации были развернуты экспозиции с лекарственными средствами - медицинскими препаратами, стимуляторами и так далее. Но главное средство для оздоровления организма, которое представил наш курорт - вода «Нафтуся».

Газета «Карпаты»

Увага! Цигани окуповують Дрогобич!

 За сприяння міськвиконкому Дрогобицької міської ради нещодавно правоохоронцями було проведено черговий рейд по місту. Річ у тім, що циганчуки-жебрачата, які мов та сарана постійно допікають місцевим жителям, взяли собі за моду жебрати біля церков. Їхня ницість та зухвалість почала переходити усі дозволені межі. Вони, як доповів на нараді місцевого апарату секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, починають шарпати дрогобичан і під час богослужінь, що взагалі є неприпустимим явищем!

Пригадую, як два роки тому місцевий священик православної церкви, що на вул. Трускавецькій, повідомив своїй парафії про те, що під час одного з недільних богослужінь циганчуки з району Млинки поцупили у парафіянки сумочку. Тоді циганчуків гнали в шию усі місцеві прихожани всіх місцевих церковних конфесій. Бачу, зараз цигани знову взялися за своє... Обманювати, видурювати у людей гроші безглуздим гаданням стало для них всюдисущою професією. Раніше вони розбивалися по секторах, і там творили свою чорну справу. Кажуть, їх дахували деякі міліціонери... Сьогодні циганки горе-гадалки пропонують свої послуги навіть навпроти костела...

Аби хоч якось втихомирити набридливих циган, які усе щільніше окуповують Дрогобич, Тарас Михайлович запропонував правоохоронцям взяти це питання під свій контроль. І взагалі, як відзначив п. Метик, не завадило б поговорити про поведінку циган та циганчуків з їхнім бароном. Можливо він якось вплине на оте циганське збіговисько, котре краде, видурює гроші та ще й приторговує наркотиками...

Нагадаємо нашим читачам про факт, який років десять мав місце на Млинках. Тоді циганська „паства” безневинно зарізала ножем 10-літнього хлопця, який мешкав неподалік циганського поселення. Перед тим циганчуки попросили у дитини напитися води. А коли напились – втопили ніж у його крові!

Чи такого майбутнього ми хочемо для себе та своїх дітей?!

Вікторія Лишик, «ЛайфІнфо»

Самая популярная процедура

Одной из процедур, входящих в стоимость путёвки ГКК «Карпаты» и пользующейся особо большим спросом, является озокеритотерапия. Что это такое и какой эффект от озокеритотерапии, рассказывает врач Юрий Мручок.

- Озокерит в дословном переводе означает "пахнущий воском". После соответствующей обработки он внешне напоминает пчелиный воск, обладает нефтяным запахом и пластичностью. А по сути это не что иное как большой сгусток нефти со всеми её органическими веществами, в которых и таится секрет лечебных свойств этого продукта.

Озокерит (или «черный воск», как его называют в народе) был известен в Прикарпатье так же давно, как нефть, причем использовался он, в основном, для изготовления свечей и лекарств. В мире есть около 30 месторождений озокерита, но первенство по целебных свойствах принадлежит месторождению в соседнем с Трускавцом Бориславе.

Первый химический анализ озокерита, доставленного из Трускавца, был сделан в 1840 г. в Париже. Цвет природного озокерита зависит от качества и количества смол и варьируется от светло-зеленого и бурого до черного. Содержание в нем минеральных масел определяет его консистенцию — мазеобразную, восковую, хрупкую или твердую. Продукт растворим в бензине, керосине, смолах, хлороформе, практически не растворим в воде, спирте и щелочах.

Озокерит состоит из высокомолекулярных парафинов и церезинов з добавками жидких масел и асфальтно-смолистых веществ. Эти вещества органического происхождения, которые имеют лечебные свойства, проникают сквозь кожу больного и благотворно влияют на организм. Но всё же главными преимуществами озокерита являются его большая теплоёмность и малая теплоотдача.

Благодаря весьма низкой теплопроводности, аппликации озокерита на кожные покровы при температуре 60-70°С не вызывают ожогов. Этому благоприятствует также то, что сразу после наложения озокерит затвердевает и предохраняет кожу от последующих более горячих слоев. Основное свойство озокерита как терапевтического средства заключается в значительном усилении периферического кровообращения и обмена веществ, что оказывает рассеивающее, противовоспалительное и антисептическое действие.

- Как проходит эта процедура?

- Для применения озокерита в лечебных целях его необходимо нагреть до нужной температуры. Лечение озокеритом проводится посредством наложения его в нагретом виде на кожные покровы.

Для приготовления озокеритовых компрессов берется марля или другая гигроскопическая ткань, которая складывается в шесть-восемь слоев и сшивается в виде прокладки. Прокладка опускается в сосуд и пропитывается расплавленным озокеритом, а затем отжимается закручиванием на плоской твердой поверхности. Затем прокладка распластывается на клеенке, лежащей на столике, для остывания до нужной температуры. Температура определяется химическим термометром в разных участках прокладки.

Озокеритовый компресс состоит обычно из двух многослойных марлевых прокладок, располагаемых одна над другой, вощеной бумаги или клеенки и ватника. Температура первой прокладки, примыкающей к кожным покровам, должна быть не выше 45-50°С, вторая прокладка, несколько меньших размеров, чем первая, должна иметь более высокую температуру. В зависимости от показаний температуру второй прокладки постепенно увеличивают от 60 до 70°С, но не выше 80°С.

Озокеритовый компресс накладывается на соответствующий участок тела в следующем порядке: первая прокладка, вторая прокладка, вощанка, ватник. Компресс фиксируется бинтом, после чего больного тщательно укрывают простыней и теплым одеялом.

При кюветно-аппликационном методе расплавленный озокерит наливается в металлические кюветы соответствующих размеров с бортиком на 4-5 см, предварительно выстланные клеенкой, выступающей по краям на 5 см. Размеры кювет для бедра, голени и позвоночника 50x30 см, для поясницы и живота – 40x20 см, для отдельных суставов размеры кювет несколько меньше.

Расплавленный озокерит, налитый в кювету, остывая до нужной температуры, густеет и превращается в лепешку. Длительность сохранения тепла озокеритовой лепешки зависит (при всех прочих условиях) от ее толщины (2-5 см): чем толще лепешка, тем длительнее сохраняется тепло. Озокеритовая лепешка нужной температуры извлекается из кюветы вместе с клеенкой и накладывается на подлежащий лечению участок тела. Поверх клеенки накладывается слой серой ваты или ватник с последующим укутыванием.

В отличие от озокеритовых компрессов озокеритовые лепешки не дают возможности применять озокерит высокой температуры. Таким образом, в тех случаях, когда по определенным показаниям требуется применить более интенсивное тепло, озокеритовые компрессы предпочтительнее.

- Какие показания для применения озокеритотерапии?

- Это в первую очередь заболевания опорно-двигательной системы организма (артриты, артрозы), хронические воспалительные процессы предстательной железы, а также женское бесплодие.

Использование озокерита имеет противовоспалительное, спазмолитическое и анальгетическое (болеутоляющее) действие, усиливает гемодинамику в поврежденном органе.

- Есть ли какие-то противопоказания?

- Да. Это острые воспалительные заболевания кожи, новообразования разного происхождения, заболевания крови.

- А сколько длится процедура?

- 20-30 минут. После каждой процедуры требуется обязательный отдых в течение 30-40 мин. Общий курс лечения составляет в среднем 10-15 процедур.

Юрий Мручок, врач ГКК «Карпаты», Владимир Ключак

Спортивні здобутки «Спортовця»

З 14 по 19 жовтня 2013 року у м. Стрий проходив традиційний Всеукраїнський турнір з тенісу «На Покрову» серед учнів до 10 та до 12 років. Участь в ньому взяли юні тенісисти з Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Коломиї, Стрия та Трускавця.

Трускавець представляли 8 вихованців відділення тенісу дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» (тренер Ігор Микитин), які виступали у молодшій віковій групі. На цьому рейтинговому турнірі, який проводиться згідно календаря Федерації тенісу України, срібними призерами стали Вікторія Карп`як та Максим Олійник. Яна Микитин разом з Роксоланою Добрянською вибороли бронзові медалі та ІІІ місце у парному розряді, а Віталій Андріяшин потрапив до четвірки найсильніших тенісистів турніру (ІV місце).

З 18 по 20 жовтня 2013 року у м. Дрогобичі команда ДЮСК «Спортовець» брала участь у Всеукраїнському баскетбольному турнірі серед юнацьких команд 1999-2001 р.н. «Меморіал Богдана Ковриги». На цей турнір до Дрогобича приїхали команди з провідних спортивних шкіл Івано-Франківська, Луцька, Рівного та Самбору. Переможцями турніру стали юні баскетболісти з Рівного (дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву). Друге місце вибороли баскетболісти ДЮСШ м. Самбора.

Бронзовими призерами турніру стали вихованці відділення баскетболу Трускавецького ДЮСК «Спортовець», які змогли обіграти своїх ровесників з Луцька, Івано-Франківська та Дрогобича (тренер ДЮСК – Віктор Пічугін).

З 17 по 19 жовтня 2013 року у м. Львові на Чемпіонаті Львівщини з боксу серед юніорок (1998-1999 р.н.), вихованка ДЮСК «Спортовець» Анастасія Космірак підтвердила свій титул Чемпіона Львівської області з боксу і в подальшому буде продовжувати свої виступи у складі збірної команди Львівщини на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях з боксу (тренер ДЮСК – Назар Мінів).

Анонси:

- з 24 по 26 жовтня 2013 р. у м. Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» проводитиметься традиційний Всеукраїнський юнацький турнір з боксу серед юнаків 1998-2000 р.н. Початок змагань 24 жовтня о 15.00 год.

- з 26 по 28 жовтня 2013 р. у м. Трускавці в плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» відбудеться чемпіонат області з плавання серед учнів 1996-2000 р.н. дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини. Початок змагань 26 жовтня о 12.00 год.

- з 27 по 30 жовтня 2013 р. у м. Києві команда вихованців відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець» візьме участь у Відкритому чемпіонаті України з акватлону (плавання 200 м та біг 800 м) серед юнаків та дівчат середньої (1999-2000 р.н.) та молодшої (2001 р.н. і мол.) вікових груп.

- з 28 жовтня по 03 листопада 2013 р. у м. Києві команда відділення тенісу Трускавецького ДЮСК «Спортовець» візьме участь у Відкритому Всеукраїнському юнацькому турнірі з тенісу «Forehand Cup 42 на призи TRUST.UA» серед юнаків та дівчат до 10 та до 12 років.

 Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботи

 Создан 22 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником