Трускавецький вісник № 162 (705) від 18 листопада 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 162 (705) від 18 листопада 2013 р.

18.11.2013У номері: Репортажі із кінофестивалю «Корона Карпат» та Свята Жнив; Про молодильну дію «Нафтусі»; Підтримаймо Євромайдан; Спортивні новини; Інформує податкова; Анонси.

Новини Трускавця та регіону

Руслан Козир легенько наїхав на водоканал та ТКС

Під час понеділкової наради 18 листопада в Трускавецькій міській раді міський голова Руслан Козир легенько покритикував керівника міського водоканалу Володимира Возняка. По-перше, за розкопки водоканалу, які нищать вулиці міста, а по-друге, за те, що водоканал не впливає на те, щоб власники «Лісової пісні» виконували свої зобов’язання перед містом, а власне забезпечили обіцяні технічні умови щодо водопостачання та водовідведення цього об’єкту. Жодні оправдання Володимира Франковича, що «Лісова пісня» бере невелику кількість води та що водоканал направляє листи щодо виконання технічних умов, не задовольняли ні мера міста, ні секретаря ради, який своїми репліками підливав масла у вогонь. «Ви постійно риєте!» - двозначно натякнув міський голова та зазначив, що міська влада не може розпочати ремонтувати вулицю Лисенка власне через невиконання «Лісовою піснею» зобов’язань щодо каналізування об’єкту.

«Подаруй дитині свято», «Переваги створення ОСББ» та захід до річниці Голодомору

Акція під такою назвою розпочалася в бібліотеках Трускавця. Про це повідомила на понеділковій нараді 18 листопада керівник відділу культури ТМР Тетяна Татомир. Метою акції є збір ресурсів до Дня святого Миколая для дітей-сиріт та дітей інших пільгових категорій у Трускавці.

Також Тетяна Євгенівна повідомила, що в дитячій бібліотеці Трускавця на вулиці Стебницькій пройде круглий стіл «Переваги створення ОСББ».

А на суботу, 23 листопада, відділ культури готує захід до річниці Голодомору 1932-1933-х рр. в Україні. Початок заходу о 16.00 біля церкви св. Миколая.

Власна інформація

Запрошує Палац культури імені Шевченка

18 листопада, 20.00 - концерт заслуженої артистки України Наталії Валевської.

19 листопада, 20.00 - концерт народного артиста України В. Гришка.

20 листопада, 16.00 - концерт народного ансамблю пісні і танцю «Трускавчанка»; 20.00 - концерт заслужених артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків.

21 листопада, 20.00 - концерт ансамблю «Фрістайл».

22 листопада, 20.00 - концерт квартету «Тенор-Бельканто».

24 листопада, 20.00 - концерт ансамблю «Лейся песня».

25 листопада, 20.00 - концерт народної артистки України Катерини Бужинської.

26 листопада, 20.00 - вечір гумору за участю народного артиста Росії І. Христенка.

27 листопада, 16.00 - концерт народного фольклорного ансамблю «Джерела Карпат»; 20.00 - концерт народного артиста Молдови І. Суручану.

Примітка: у програмі можуть бути зміни та доповнення.

Газета «Трускавецькурорт»

20 листопада – останній день подання звіту та сплати єдиного соціального внеску

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ нагадує, що страхувальники, які використовують працю найманих працівників, сплачують єдиний соціальний внесок щомісячно не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним.

Звіт з ЄСВ подається такими страхувальниками до податкової інспекції за місцем взяття на облік щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Отже, термін подання звіту та термін сплати ЄСВ за жовтень цього року завершується 20 листопада.

Звітність на паперових носіях (разом з електронною формою на електронних носіях інформації, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб більше п’яти) Трускавецькі платники подають в Центр обслуговування платників Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ за адресою: м. Трускавець пл. Чорновола,2, а в електронному вигляді – на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України: zvit@sta.gov.ua. При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися електронним цифровим підписом, який можна безкоштовно отримати в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів, один з яких діє в Дрогобицькій ОДПІ за адресою: м. Дрогобич вул. Шевченка,9.

Звертаємо увагу, що звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

Усю необхідну довідкову інформацію про терміни та порядок подання звітності, реквізити рахунків та терміни сплати єдиного внеску та інші інформаційно-роз’яснювальні матеріали можна отримати в Центрі обслуговування платників у понеділок, середу, п’ятницю з 09 год. до 18 год., у вівторок та четвер з 09 год. до 20 год. та у суботу з 09 год. до 16 год.

Нагадуємо, що з 1 жовтня 2013 року усі процедури щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюють органи Міндоходів.

Наталія Роїк, ГДРІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

Повернення Королеви в Європу

/Про молодильну дію «Нафтусі»/

Черговий Всесвітній день науки співпав із тридцятиріччям наукової роботи на курорті завідувача лабораторією бальнеології Інституту фізіології ім. О. Богомольця НАН України, головного редактора журналу «Медична гідрологія та реабілітація», голови Ради асоціації учених міста, а віднедавна і головного радника генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт» з наукових програм Ігоря Поповича. Саме у нього в день професійного свята ми поцікавилися найсвіжішими досягненнями трускавецьких науковців. Серед іншого, Ігор Львович надав нам ексклюзивну інформацію про... молодильну дію Нафтусі!

«Це відкриття стало можливим завдяки застосуванню апарату харківського професора Шахбазова «Біотест», - розповідає науковець, який визначає електрофоретичну рухливість ядер епітеліальних клітин слизової щоки. Доказано, що цей параметр організму тісно пов'язаний з його віком: після 23 років що старіша людина, то нижчий відсоток електронегативних ядер букального епітелію. Спеціальний графік дозволяє визначити біологічний вік людини, який не завжди співпадає з паспортним віком, - зауважив пан Ігор».

На базі клінічного санаторію «Молдова» ним, разом з к.м.н. Валерієм Бабелюком та Вірою Мусієнко виявлено, що біологічний вік хворих, старших, ніж 34 роки, в 17 випадках із 26 після 10 днів вживання «Нафтусі» зменшувався на 0,5-3 роки. В цілому, судячи за графіком регресії, молодильний ефект цієї воістину живої води оцінюється в 1 рік. Натомість хворі, молодші, ніж 34 роки, дорослішають на 1 рік, що теж непогано.

Ці результати цілком прогнозовані в руслі положення про нормалізуючу дію Королеви лікувальних вод «Нафтусі» на регуляторні системи організму, про що детально описано у попередніх монографіях ученого, яких, до слова, на даний час видано зо два десятка.

То ж на напівжартівливе запитання, чи є у Королеви корона, ми отримали ілюстровану відповідь науковця: «Будь ласка, - говорить він, - полюбуйтеся, ось вона! Як і годиться для води, її корона не золота, а блакитна. - Щоби її побачити, знадобився пристрій, сконструйований кандидатом фізико-технічних наук Юрієм Добровольським. За моїм запрошенням він спеціально приїхав із Чернівців у санаторій «Молдова», у якому разом зі мною і Валерієм Бабелюком і була проведена «коронація» «Нафтусі».

А якщо серйозно, то 0,5 мл нафтової води було нанесено на пігулку активованого вугілля, після чого на неї було скеровано електромагнітний імпульс, який зініціював газовий розряд навколо пігулки. І, погодьтесь, це дуже нагадує корону! Звісно, подібно світиться і прісна вода, але світломір об'єктивно засвідчує, що корона «Нафтусі» значно величніша. Відмінності зумовлені різним станом так званої структурованості води. Відомо, що в живих клітинах вода якраз структурована, у вигляді рідкого кристалу, а для структуризації випитої води організм витрачає досить немалу енергію. Тому вживання вже структурованої води, як от «Нафтусі», для організму вельми сприятливе, причому не лише з точки зору енергетики біохімічної, а й езотеричної. Але про це поговоримо іншим разом. Вчений ризикнув припустити, що саме у структурованості «Нафтусі» криється її найбільша таємниця, адже цей кристал, хоч і рідкий, все ж крихкий і "розбивається" при нагріванні і під дією кисню...

Ігор Львович також із гордістю повідомив, що в цьому році ним вперше опубліковано одразу чотири великі статті англійською мовою у польському виданні «Journal of Health Sciences» («Журнал наук про здоров'я»). Так що слава про «Нафтусю» вже сягнула Європи. Точніше, повернулася туди через століття. Нагадаємо, що перша згадка про «Нафтусю» в документах датована 1469 роком, а детальніше її властивості були описані у 1578 році королівським лікарем Войцехом Очко, а також в підручнику "Натуральна історія", виданому в 1721 році в польському місті Сандомир латинською мовою.

Темою цікавилася Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

У Трускавці пройшло Свято подяки Богу за врожай

Вже кілька років поспіль у Трускавці в третю неділю листопада церква «Добра Новина» організовує для жителів міста та гостей-відпочивальників Свято Жнив, або ж Свято подяки Богу за врожай. В день, коли Україна відзначає День працівників сільського господарства, у Палаці культури імені Тараса Шевченка проходить захід, який сильно відрізняється від різноманітних концертів, зустрічей, вистав світського характеру. Бо на цьому Святі подяки лунає християнська пісня, звучить слово правди про наше життя з усіма його проблемами, труднощами та невдачами, але також і з успіхами та перемогами. І щороку зал-тисячник є заповненим, бо люди є спраглими також щирих слів, а не лише показушних видовищ.

Отже, у програмі Свята подяки було все – і літературні композиції, і театральні постановки, і музичні номери, і пісні, і спецефекти, і виступ старшого пастора церкви «Добра Новина» Анатолія Кузьмича. Дякуймо Богу, що немає голоду в Україні, що живемо під мирним небом, що можемо вільно проповідувати Євангеліє! – говорив пастор Анатолій. Бо ж є в світі країни, де християн переслідують, де тривають війни. Розповів пастор Анатолій Кузьмич про своє перебування в Кенії (країна в Африці), де панує лютий голод, від якого вмирають люди. Тому не варто нарікати на свою недолю, не варто гнівити Бога, а треба дякувати за всі Його милості!

Двогодинна програма Свята подяки була скомпонована таким чином, що цікаво було і дітям, і молоді, і старшим людям. Так, діти залюбки дивилися театральну постановку під назвою «На нашому городі» від вихованців недільної школи (про гордого та хвалькуватого огірка, який зогнив на городі). Молодь захоплено оглядала композиції балету «Еліен» - за допомогою музики та жестів талановитих акторів вміло піднімалися теми кохання та Божої любові, шкідливих звичок та негативного впливу зовнішнього оточення, вибору людини та нерозуміння найближчих людей. Оплесками зі сцени проводила молодь і співака-аматора Святослава, який виконував християнський реп. Старші натомість могли послухати українські народні мелодії та сучасні християнські піснеспіви у виконанні львівського гурту бандуристів «Срібні струни». Дарували свої вміння глядачеві і таланти вокально-інструментального ансамблю церкви «Добра Новина» (група прославлення). Органічну цілісність вечора забезпечили ведучі Оксана Мельник та Ярослав Вороняк.

«Дякуймо Господеві, бо добрий Він, бо навіки Його милосердя!». Ці слова респонсорійного псалму годяться не тільки для Дня подяки, цього типово протестантського свята, але і на кожен день нашого життя. Як зазначив у своєму слові пастор Анатолій Кузьмич, у своїх молитвах ми найчастіше просимо, а от дякувати часто забуваємо. А дякувати Всевишньому є за що! Та от тільки в цьому секуляризованому світі одні соромляться це робити, інші вважають це непотрібним чи й неетичним, ще інші воліють славу приписувати собі чи випадку. Але вся слава – Богові! І у дотриманні цього принципу ми, католики, можемо дійсно повчитися у наших братів-протестантів!

Тож дякуємо вам, брати і сестри во Христі із церкви «Добра Новина», за таке гарне християнське свято. Крапля камінь точить і спільними зусиллями віруючих всіх конфесій доведемо собі та світові, що Трускавець – християнське місто.

Володимир Ключак

«Корона Карпат» - фестиваль, що об’єднує, зігріває та дарує мрію

Четвертий рік поспіль у нашому місті проходить фестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат». Цьогоріч фестиваль тривав з 13 по 16 листопада.

Першого дня по червоній доріжці перед кінотеатром «Злата» пройшли усіма знані та улюблені актори: Ада Роговцева, Володимир Талашко, Євгенія Бордзіловська, Ахтем Сеітаблаєв, Олександр Тютрюмов, Віктор Андрієнко, Оксана Сташенко та дебютант у жанрі кіно Василь Вірастюк. Після дефіляди у глядацькому залі кінотеатру розпочалась урочиста церемонія відкриття. Багато привітань отримали організатори від офіційних представників влади: Б.Матолича (заст. гол. ЛОДА), Ю.Яворського (заст. міського голови м. Трускавець), О.Чебаненка (депутата Львівської обл. ради, мецената і спонсора фестивалю); від гостей, членів журі, режисерів; від директорів кінофестивалів-побратимів «Бригантина» та «Братіно» О.Махотіна та С. Бокова. Доповнили вечір мелодійні виступи бандуриста І.Шміло та акторки О.Сташенко. По завершенні урочистих заходів розпочався показ фільму відкриття «Хайтарма» режисера Ахтема Сеітаблаєва (Україна).

Другого дня до уваги глядачів та членів журі була представлена конкурсна програма ігрових телефільмів, показ яких відбувався у кінотеатрі «Злата». Паралельно у арт-стріт кафе «Куб» усі охочі могли долучитись до перегляду другої конкурсної програми - короткометражних фільмів, над оцінюванням яких журі працювало увесь третій день.

15 листопада у вищезазначеному кінотеатрі відбувся спеціальний показ дитячого фільму реж. В.Андрієнка «Іван Сила» для школярів та дітей з дитбудинків регіону.

В рамках фестивалю проходила і розважально-мистецька акція. Так, другого дня у ПК ім. Т.Г.Шевченка відбувся гала-концерт «Корона Карпат» за участю акторів та учасників фестивалю. Приємною несподіванкою стала участь у святкуванні всесвітньовідомої співачки, філософа, громадської діячки Лесі П`ясти.

Третього дня в подарунок поціновувачам прекрасного пройшов творчий вечір Ади Миколаївни Роговцевої – акторки театру і кіно, заслуженої та народної артистки Української РСР, Героя України. Зі сцени акторка разом із донькою Катериною Степанковою декламувала вірші відомих поетес, за участі Ахтема Сеітаблаєва (партнера п. Ади по театру) вдалось відтворити фрагменти вистав, у яких задіяна Ада Миколаївна.

Також гості фестивалю відвідали Бориславський дитячий будинок для дітей з вадами опорно-рухового апарату. В межах області для дітей із дитбудинків відбувся безкоштовний показ стрічки «Іван Сила».

Завершився фестиваль 16 листопада церемонією нагородження переможців у кінотеатрі «Злата». Призи у програмі «ігрові телефільми» отримали:

за кращу чоловічу роль - Октай Гурсоу, фільм «Я так сильно тебе кохав», реж. Орхан Текеоглу (Туреччина);

за кращу жіночу роль - Маріана П`ятович, фільм «Звіринець», реж. Марко Новаковіч (Сербія);

за кращу режисерську роботу - Хернан Голдфрід за фільм «Дипломна робота з вбивства» (Аргентина-Іспанія);

 за кращий сценарій - Айгарс Грауба, фільм «Команда мрії 1935», реж. Айгарс Грауба (Латвія).

Особливий приз журі «За внесок у розвиток дитячого кінематографу» - фільм «Іван Сила», реж. Віктор Андрієнко (Україна)

Гран-прі фестивалю «Корона Карпат» - фільм «Хайтарма», реж. Ахтем Сеітаблаєв (Україна).

Журі: В.Васільєв (Білорусь),А.Микульський (Україна), Н.Сєрова (Росія), Йован Марковіч (Сербія) та голова журі - Радослав Півоварскі (Польща).

У змаганні стрічок «короткого метру» призи розподілились таким чином:

за кращу чоловічу роль – Федір Думініка, фільм «Діма», реж. Аксінья Гонтар (Україна).

за кращу жіночу роль - Юліянія Оршак, фільм «Доторкнись і побач», реж. Тарас Дронь (Україна);

за кращу режисерську роботу – Аліжан Насиров за фільм «Стара діва» (Німеччина-Киргизія);

за кращу операторську роботу - Саша Сегель, фільм «Хто все придумав», реж. Юрій Чірковський (Росія-Грузія).

Спеціальний приз «Приз глядацьких симпатій» директор фестивалю Олег Карпин вручив режисеру фільму «Доторкнись і побач» Тарасу Дроню (Україна).

Журі: В.Вільгельм (Чехія), Є.Бордзіловська (Росія), Я.Лєпінскайте (Литва).

IV Трускавецький міжнародний фестиваль телевізійних фільмів зібрав представників із 16 країн, було представлено понад 30 фільмів, встановлено третю бронзову плиту на честь минулорічного переможця - фільму «Фортеця сплячих метеликів», реж.Альгімантас Пуйпа (Литва) на Алеї кінослави, цю подію відвідали чимало відомих людей, зокрема, консул Аргентини в Україні Крістіан Соколовскі, соліст Білоруської державної філармонії Геннадій Санько, також варто зазначити, що на закриття фестивалю та нагородження переможців приїхав голова ЛОДА О.Сало.

Спостерігаючи за фестивалем, можна відстежити тенденцію його розвитку і росту. Це особливо приємно, адже «Корона Карпат» відкриває себе багатьом країнам-учасникам, а вони в свою чергу відкривають для себе прекрасне місто Трускавець. Тож подякуємо організаторам за це надзвичайне дійство та побажаємо їхньому дітищу тільки процвітання!

Тетяна Вінницька, студентка кафедри журналістики і засобів масової комунікації Національного університету «Львівська Політехніка»

Ми обов’язково маємо підтримати «Євромайдан», - Роман Ілик

Всі небайдужі українці мають максимально мобілізуватися і 24 листопада приїхати в Київ та підтримати «Євромайдан», захистивши таким чином європейський вибір України, - з таким закликом у неділю, 17 листопада, до мешканців Дрогобиччини звернулися народні депутати України Роман Ілик та Степан Курпіль.

В межах занять Народного університету українознавства – проекту, організованого місцевим осередком «Просвіти», парламентарі виступили перед громадськістю Франкового краю із презентацією «Цивілізаційний вибір України: Європа чи Євро-Азія?»

«Угода про асоціацію України з ЄС обов’язково має бути підписаною під час Вільнюського саміту Східного партнерства. Це – час «ікс», точка неповернення, яка нарешті дозволить Україні ввійти в площину ціннісних європейських координат», - підкреслив під час виступу народний депутат України, голова підкомітету з питань політичного діалогу, міжлюдських контактів та співробітництва між Україною та ЄС у сфері юстиції та внутрішніх справ, координації технічної допомоги ЄС Верховній Раді України Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, член Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ) Степан Курпіль. Обранець наголосив: саме цей історичний момент дозволить нарешті «відірватись» від Москви: «Це, перш а все, дозволить Україні реально розвиватись як правовій державі. Крім того, з’явиться можливість доступу до європейських ринків, можливість розвитку, модернізації і поступу».

«Сьогодні усі ми, спільно, маємо змусити Президента України підписати цю угоду. Відкладати немає куди. Опозиція пішла на всі мислимі і немислимі компроміси – лиш би країна не втратила цей шанс. Європа розуміє, що 45-мільйонний народ України – це європейський народ. Треба, щоб це нарешті зрозуміли і на Банковій. 24 листопада в м. Києві о 12.00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку розпочинається «Євромайдан». Лише багатолюдна, згуртована громада змусить Президента Януковича таки зробити цей крок – підписати Угоду. Тому всі, кому не байдуже, обов’язково мають прийти-приїхати, щонайменше загітувавши свого товариша, друга, родича, однодумця чи однопартійця. Щоб справді ця акція була потужною, багатотисячною. Щоб ця так звана влада нарешті почула голос народу», - наголосив народний депутат України, обранець від Дрогобиччини Роман Ілик.

«Так, сьогодні в суспільстві панує зневіра. Але маємо запалювати свої серця, маємо йти вперед, до поставленої мети. Як, для прикладу, поляки, які не раз розчаровувались, але й далі впевнено і вперто йшли до цілі. Бо хто на правильному шляху – тому Бог допомагає», - підкреслив Степан Курпіль.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

П`ять статей на спортивну тематику

За крок до Чемпіонату світу-2014!

15-го листопада відбувся перший матч плей-офф кваліфікації на чемпіонат світу 2014 року. Збірна України помірялася силами із збірною Франції. На НСК «Олімпійський» був повний аншлаг. Футбол прийшли подивитися 72 тис. уболівальників.

Матч відповідальний і принциповий для обох сторін. Команди були налаштовані на гру особливо. Франція після провального Євро-2012 прагне виправити свою помилку. Україна чотири рази боролась через плей-офф за великі футбольні турніри, але жодного разу нашим футболістам це не вдавалось.

Гра перебувала під напругою з перших хвилин. Франція одразу почала наступ, але завоювати наші ворота їй не вдалось. Україна впевнено захищалась. Перший удар по воротах України завдав Жиру, але удар вийшов слабкий і П’ятов зафіксував м’яч. Незабаром Ярмоленко здійснив свій фірмовий прохід з правого флангу у центр і завдав удару, який виявився «подарунком» для воротаря. Такі різносторонні атаки тривали весь перший тайм. Ще цікавіше стало у таймі другому. На 61-й хвилині. після пасу Едмара, Зозуля у воротарському майданчику розібрався із захисниками і забив гол. Стадіон шаленів, гравці раділи, тільки Михайло Фоменко у своєму стилі тримав емоції при собі. Через 3 хвилини Насрі міг зрівняти рахунок, але П’ятов був на висоті. Фоменко випустив на поле Романа Безуса – свого «Джокера», і це дало очікуваний результат. Він хоч і не забив гол, але надав упевненості команді. На 82-й хвилині Зозуля заробив пенальті, а Ярмоленко – реалізував. Але холоднокровний Фоменко, принаймні зовні, залишився спокійний. Він розумів, що усе вирішить другий матч у Парижі. Пролунав фінальний свисток. Матч закінчився з рахунком 2-0, на користь України.

Що допомогло нам виграти ? Можливо везучий арбітр. Дамір Скоміна обслуговував три матчі за участю збірної України. Жодного ми не програли. Україна - Англія (1:0) та Україна - Фарери (2:0), а також товариський матч Україна - Нідерланди (1:1). Чи може це були вищі сили? Ні! Перш за все це був український характер, футбольний дух збірної! А також клас наших гравців і талант Михайла Фоменка виходити із складних ситуацій поєднані з наполегливою працею.

Стиковий поєдинок-відповідь Франція – Україна відбудеться у вівторок, 19-го листопада. Тож давайте побажаємо команді Фоменка здобути перемогу у Парижі на «Стад-де-Франс» і здійснити мрію всієї країни!

Петро Юрса

У Трускавці пройшов Всеукраїнський турнір з плавання «Нафтуся-2013»

15-16 листопада 2013 р. у плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» проводився традиційний Всеукраїнський юнацький турнір з плавання «Нафтуся-2013» з участю 18 команд спортивних шкіл Києва (СДЮШОР №9), Рівного (ДЮСШ №2, ДЮСШ №3, та гуманітарна гімназія), Кузнецовська, Тернополя (КДЮСШ №1 та КДЮСШ №2), Ужгорода, Хмельницького, Івано-Франківська, Долини, Калуша, Львова (ДЮСШ ім. Д. Кутенка та Аквапарк «Пляж»), Червонограда, Миколаєва, Дрогобича та ДЮСК «Спортовець» м. Трускавець. Організатори турніру – відділ освіти Трускавецької міської ради, Федерація плавання Львівської області та Трускавецький дитячо-юнацький спортивний клуб «Спортовець». Безпосереднім проведенням змагань займалась суддівська бригада з числа тренерів Трускавецького «Спортовця» (головний суддя – Богдан Смеречинський, головний секретар – Андрій Жгута).

На урочистому відкритті турніру з плавання учасників змагань вітали завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Михайло Шубак, завідувач відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Віра Ільницька, голова Федерації плавання Львівщини Андріян Гутник та директор ДЮСК Любомир Мацькович. Гостям та учасникам змагань свою майстерність показували вихованці Трускавецької циркової студії «Каскад» (керівник Микола Добровольський).

Всього у Трускавці стартували понад 200 юних плавців. Всі призери змагань були нагороджені грамотами та медалями Трускавецького ДЮСК «Спортовець», а переможці отримали пам’ятні подарунки від Федерації плавання Львівської області та інформаційні журнали про плавання всеукраїнського видавництва «SWIM».

Серед трускавецьких плавців найкращого результату на Всеукраїнському турнірі «Нафтуся-2013» добились вихованки Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Анастасія Мацюрак, яка виборола І місце на дистанції 50 м і ІІІ місце на дистанції 100 м у плаванні кролем на спині та Лілія Уєчко - І місце на дистанції 50 м вільним стилем.

А з 21 по 23 листопада 2013 р. у м. Трускавці, в ігровому залі спортивно-оздоровчого комплексу ДЮСК «Спортовець» буде проводитись чемпіонат області з волейболу серед команд дівчат 2001 - 2002 р. н. дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

«Fair play» по-бориславськи

У суботу, 9 листопада, відбулися матчі останнього туру першого кола чемпіонату Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд. Зокрема в Трускавці відбулися поєдинки між однолітками 2000-2002 р.н. та 2003-2005 р.н. з ФК «Трускавецькурорт» (м. Трускавець) та ФК «Юність» (м. Борислав). По-суті, це були матчі за пальму першості, оскільки до цього туру обидва суперники підійшли лідерами, відірвавшись від конкурентів на достатню відстань. Матчі відбулися в запланований час, але мабуть будуть анульовані. У чому річ - читайте далі.

За регламентом змагань (що доволі дивно та не дуже професійно) матчі між командами-суперниками має обслуговувати гостьова сторона. І це може бути не лише їх суддя, але й представник колективу. Наприклад - тренер. Як на мене - доволі несправедливо.

Власне, так сталося й цього разу. Наставник представників міста нафтовиків (людина доволі ексцентрична), на якого скаржилися до того моменту не один тренер та керівник ДЮСШ регіону за «безпредєл» на полі, так само нахабно, Із застосуванням лайки та без усіляких правил «Fair play» відсудив, чи то пак засудив, трускавчан на їхньому ж полі. Шість очок до скарбнички бориславців він додав, а тепер мабуть віддасть. І це буде справедливо. Те, що творить ця людина на полі та за його межами - не входить у жодні рамки. Не дивно, що багато батьків забрали своїх ітей з його групи, віддавши в інші міста, іншим тренерам. Дивно лише те, що в області складають такі правила та регламент, які суперечать нормам футболу, шкодять дитячому футболу та його розвитку.

Стосовно суботніх ігор, то за словами тренера ФК «Трускавецькурорт» Івана Павлика, в нашої сторони є відео, яке підтверджує вищенаведені факти. Все це буде передано до оргкомітету Федерації футболу Львівщини, де, сподіваємося, буде прийнято вольове та справедливе рішення.

Тож результати матчів такі: ФК «Трускавецькурорт» - ФК «Юність», старша вікова група - 0:2, молодша вікова група - 2:4. Що ж, чекатимемо подальшого розвитку подій.

Підготував Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Бориславці були кращими

У суботу, 2 листопада, у приміщенні ігрового манежу Бориславської ДЮСШ відбулась відкрита першість Бориславської ДЮСШ із боксу серед учнів вікових категорій із 1998 по 2006 років народження, представників спортивних клубів та інших спортивних організацій Львівщини. У турнірі взяли участь 86 боксерів із Львова. Стрия, Дрогобича, Долини, Борислава та смт. Східниці. Головний суддя змагань - майстер спорту СРСР Віктор Анісімов.

Слід відзначити, що це були перші змагання, що проводились в ігровому манежі після ремонту опалювальної системи та відновлення теплопостачання. За це адміністрація та весь колектив Бориславської ДЮСШ висловлюють щиру вдячність міському голові Володимиру Фірману, директору ДКП «Бориславтеплоенерго» Богдану Дубасу та головному інженерові підприємства Івану Ховану, начальнику НГВУ «Бориславнафтогаз» Ігорю Михайлишину, начальнику цеху капітального ремонту свердловин № 2 Михайлу Романіву, а також зварювальнику ЦКРС № 2 Іванові Мачужаку.

Команду Бориславської ДЮСШ на відкритій першості представляли 27 вихованців відділення боксу - тренери Олег Загірський та І. Нинич.

Найяскравішими поєдинками на турнірі відзначились: серед молодших юнаків - Олег Гічва (2006 р. н.), Тарас Іпаті (2004 р. н.), Назар та Максим Шепітчаки (2004 р. н.), Роман і Марко Ковалики (відповідно 2002 та 2004 р. н.), Олександр Бартик (2001 р. н.), Олександр Загірський

(2002 р. н.), Ярослав Проць (2001 р. н.); серед юнаків 1999-2000 р. н. відзначились достроковими перемогами Остап і Назар Іванченки. Павло Юськів, Назар Білинський та Іван Кіндерись. У ваговій категорії 75 кг цікавим поєдинком відзначився Богдан Лесів. Серед дівчат впевнено виступили юні вихованки ДЮСШ Василина та Христина Якимчуки (1999 р. н.).

Не менш достойно виступили інші вихованці ДЮСШ: Андрій Микулич, Роман Дуб, Назар Шнайдер, Владислав Думич, Володимир Куйдич та Юрій Мисько.

Почесними гостями турніру були відомі боксери нашого міста: студент Львівського Державного університету фізичної культури, чемпіон України 2012 року, майстер спорту Назар Куротчин, студентка ЛДУФК, чемпіонка світу та Європи серед юніорок 2011 року бронзова призерка чемпіонату світу 2013 року серед молоді. 5-разова чемпіонка України серед молоді та юніорок, майстер спорту міжнародного класу Вікторія Вірт та чемпіонка Європи серед молоді 2011 року, бронзова призерка чемпіонату України серед жінок 2013 року, майстер спорту міжнародного класу Галина Вороблевська.

Бориславська ДЮСШ запрошує дітей, юнаків та дівчат віком від 7 до 17 років для занять у секціях: боксу, кікбоксингу, акробатики, легкої атлетики, волейболу, футболу та бадмінтону. За довідками звертатися за адресою: вул. Шкільна, 25 з 9.00 до 17.30. конт. тел.: 5-22-64, Бориславська ДЮСШ.

Газета «Нафтовик Борислава»

Всеукраїнський турнір із дзюдо

Нещодавно у м. Львові відбувся Всеукраїнський турнір з дзюдо «Світ дитини». Близько 400 учасників з областей з'їхались помірятись силами. Змагання проходили у трьох вікових групах. У цих змаганнях взяли участь вихованці ДЮСШ «Атлант» з дзюдо.

Хочеться відзначити відмінну боротьбу Андрія Кекіса із ЗОШ № 1 та Олега Модіна із ЗОШ № 7, які перемагали своїх більш іменитих та досвідчених суперників. Добре боролась учениця ЗОШ № 1 Оксана Владига, яка порадувала нас своїми перемогами. Хочеться також відзначити учнів ЗОШ № 3 Богдана Волчека, Олега Войтовича, Данієля Дояра, Сергія Пелешка, які проявили свої вольові якості. 9 листопада наша збірна ДЮСШ «Атлант» з дзюдо взяла участь в Міжнародному турнірі у місті Рава-Руська. Майже 200. учасників виступили на цих змаганнях як із Львівської області, так і з інших областей України. Серед наших земляків слід відзначити відмінну боротьбу учнів ЗОШ № 1 Павла Кікіса та Віктора Тарасюка. Вони своїми перемогами доказали, що і у нашому місті ростуть достойні дзюдоїсти. Хочу відзначити хорошу боротьбу Антона Мельникова, Віталія Пелешка, Олега Сенюту - вони були наймолодшими учасниками на цьому турнірі. А також хочу подякувати батькам, які їдуть на різні змагання й вболівають та підтримують наших спортсменів. Запрошуємо всіх бажаючих займатися цим цікавим видом спорту. Заняття проходять у ЗОШ № 3 (гімнастичний зал) щоденно з 15.45.

Василь Тимченко, тренер ДЮСШ «Атлант» з дзюдо, газета «Нафтовик Борислава»

 

На місці колишнього архіву буде функціонувати Центр надання адміністративних послуг

Як повідомив на сьогоднішній понеділковій нараді місцевого апарату Дрогобицької міської ради перший заступник міського голови Олександр Коростельов, приміщення архіву з міської ради «переїхало» на вул. Самбірську, де сьогодні успішно функціонує. У приміщенні колишнього архіву, за словами посадовця, з метою забезпечення надання фізичним та юридичним особам адміністративних послуг, планується розмістити Центр надання адміністративних послуг.

Щодо ефективності впровадження такої форми роботи з населенням м. Дрогобича, поінформувала присутніх державний адміністратор Оксана Гривнак. Центр надання адміністративних послуг, або ж Єдиний адміністративний центр створений, як повідомила Оксана Михайлівна, у відповідності до Закону України «Про надання адміністративних послуг». За сприяння Центру дрогобичанам надаватимуться послуги, як адміністративного характеру, так і інші види послуг, спрямовані для того, аби населення Дрогобича якомога менше зверталося у різні служби чи установи, і могло отримати усі необхідні послуги у одному приміщенні. В даному центрі, який буде розміщуватись у колишньому приміщенні архіву, буде створено 12 робочих місць. З них 4 - особи міськвиконкому (2 адміністратори, державний адміністратор та спеціаліст щодо прийому і звернень громадян ) працюватимуть в Центрі постійно.

- Окрім того, оскільки у приміщенні є можливість створити робочі місця й для інших служб, - зауважила п. Оксана, - ми сконцентруємо у даному Центрі послуги й для інших установ (усі відповідні служби матимуть змогу вести прийом громадян безпосередньо у приміщенні центру). Буде відповідно складений графік роботи. Прийом громадян у центрі проводитиметься такими службами виконкому як: управлінням комунальних ресурсів, відділом архітектури, тощо.

- Належну роботу організуємо до початку грудня, - запевнила Оксана Михайлівна.

В кінці виступу п. Оксана отримала доручення від міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського – представити до розгляду кадрові пропозиції та графік прийому громадян (включаючи і розподіл навантаження функціональних робіт між різними управліннями та структурами виконкому Дрогобицької міської ради) та узгодити з мером затвердження проекту рішення про склад фахівців щодо роботи у Центрі. Ймовірно, що новоутворену структуру очолить начальник загального відділу Дрогобицької міської ради Наталя Бермес.

Нашим читачам пропонуємо більш детальну інформацію про діяльність Центру.

Основними завданнями центру є:

1) організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктами звернень;

2) спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання;

3) забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністратора.

5. Центром забезпечується надання адміністративних послуг через адміністратора шляхом його взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг. Перелік адміністративних послуг, які надаються через центр виконавчими органами Дрогобицької міської ради, визначається Виконавчим комітетом.

Перелік адміністративних послуг, які надаються через центр, суб’єктами надання, яких є органи виконавчої влади, визначається органом, що надає ці послуги.

6. У Центрі також може здійснюватися прийняття звітів, декларацій та скарг, розгляд яких віднесено до повноважень Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів.

7. У приміщенні, де розміщується Центр, можуть надаватися супутні послуги: виготовлення копій документів; ламінування; фотографування; продаж канцелярських товарів; надання банківських послуг тощо.

Добір суб’єктів господарювання, що надають супутні послуги, здійснюється на конкурсній основі за критеріями забезпечення мінімізації матеріальних витрат та витрат часу суб’єкта звернення.

8. Складовою частиною Центру є дозвільний офіс, утворений відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», який забезпечує надання адміністративних послуг з видачі (переоформлення, видачі дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

9. Суб’єкт звернення для отримання адміністративної послуги в Центрі звертається до адміністратора – посадової особи Виконавчого комітету, яка організовує надання адміністративних послуг.

10. Адміністратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.

Кількість адміністраторів, які працюють у центрі, визначається міським головою.

11. Адміністратор має іменну печатку (штамп) із зазначенням його прізвища, імені, по батькові та найменування центру.

12. Основними завданнями адміністратора є:

1) надання суб’єктам звернень вичерпної інформації і консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг;

2) прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, здійснення їх реєстрації та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних;

3) видача, або забезпечення надсилання через засоби поштового зв’язку, суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішень про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення про можливість отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;

4) організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання;

5) здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг строку розгляду справ та прийняття рішень;

6) надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законом.

13. Адміністратор має право:

1) безоплатно одержувати від суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, документи та інформацію, пов’язані з наданням таких послуг, в порядку установленому законом;

2) з метою надання адміністративної послуги без залучення суб’єкта звернення, з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних погоджувати документи (рішення) в органах державної виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, отримувати їхні висновки;

3) інформувати керівника Центру та суб’єктів надання адміністративних послуг про порушення строку розгляду заяв про надання адміністративної послуги, вимагати вжиття заходів до усунення виявлених порушень;

4) посвідчувати власним підписом та печаткою (штампом) копії (фотокопії) документів і виписок з них, витягів з реєстрів та баз даних, які необхідні для надання адміністративної послуги;

5) порушувати клопотання перед керівником Центру щодо вжиття заходів з метою забезпечення ефективної роботи центру.

14. Організація роботи центру покладається на відділ обслуговування адміністративних послуг, на який покладається здійснення функцій з керівництва та відповідальність за організацію діяльності Центру.

Керівник Центру призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.

15. Питання функціонування Центру і координації діяльності адміністративних органів – учасників роботи Центру, покладається на заступника міського голови в порядку розподілу обов’язків між міським головою та його заступниками.

16. Керівник Центру відповідно до завдань, покладених на Центр:

1) здійснює керівництво роботою Центру, несе персональну відповідальність за організацію його діяльності;

2) організовує діяльність центру, у тому числі щодо взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, вживає заходів до підвищення ефективності роботи центру;

3) координує діяльність адміністраторів, контролює якість та своєчасність виконання ними обов’язків;

4) організовує інформаційне забезпечення роботи Центру, взаємодію із засобами масової інформації, визначає зміст та час проведення інформаційних заходів;

5) сприяє створенню належних умов праці у Центрі, вносить пропозиції Виконавчому комітету, щодо матеріально-технічного забезпечення центру;

6) розглядає скарги на дії чи бездіяльність адміністраторів;

7) може здійснювати функції адміністратора;

8) виконує інші повноваження згідно з актами законодавства та цього Положення.

17. Центр під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями.

18. Час прийому суб’єктів звернень у центрі становить не менш як шість днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід і є загальним (єдиним) для всіх адміністративних послуг, що надаються через Центр.

Центр два дні на тиждень здійснює прийом суб’єктів звернень до 20-ї години.

За рішенням виконавчого комітету, час прийому суб’єктів звернень може бути збільшено.

20. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності центру здійснюється за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Вікторія Лишик, за даними державного адміністратора Оксани Гривнак та керуючого справами виконкому Дрогобицької міської ради Євгена Шильника, «ЛайфІнфо»

 

 

Підготовка кадрів - поштовх до нових методів роботи

Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку - це міжнародне свято, яке відзначається щорічно 10 листопада. Вперше в глобальному масштабі Всесвітній день науки було відзначено 2002 року. Мета цього свята - підвищення усвідомлення світовою громадськістю користі науки. Це свято - вшанування наукових традицій та досягнень вчених.

Ось і в ЗАТ «Трускавецькурорт» 10 листопада заслужено святкують цей день, оскільки працівниками товариства проводиться чимала наукова робота. Трускавець є чудовою базою для наукових досліджень. Більше п'яти років при товаристві функціонує Вчена рада, яку очолює доктор медичних наук, директор з медичної роботи ЗАТ «Трускавецькурорт» Андріан Драновський.

- Під керівництвом членів Вченої ради підготовлені та готуються до друку методичні рекомендації «Трускавецькі мінеральні води і методики їх внутрішнього застосування, - говорить Андріан Драновський. Чотири рази на рік виходить науковий журнал «Медична гідрологія та реабілітація», що включений до переліку фахових видань, в яких мають можливість друкувати свої праці лікарі ЗАТ «Трускавецькурорт».

Колектив вченої ради сприяє молодим науковцям у виконанні їх дисертаційних робіт. Так 17 травня цього року успішно проведено захист дисертаційної роботи начмедом санаторію «Янтар» Тарасом Луцишином на базі Луганського Державного медичного університету. Крім того, молоді вчені ще продовжують працювати над своїми дисертаційними роботами. Це, зокрема, Олександр Драч, заступник директора Курортної поліклініки №1.

Приділено увагу вивченню нових методик, котрі можна застосовувати у Трускав-ці. Так на засіданні Вченої ради, на початку 2013 року, було запропоновано вивчення біологічної ролі активної молекули сірководню. Сьогодні цей факт становить значний науковий і практичний інтерес у галузі курортології. Тому концептуально взято за основу розробку нової технології викори-

стання впровадження сірководневих ванн. Так, на сьогоднішній день, на базі МЦ№1 БОЛ№1 впроваджено на практиці відпуск процедур сірководневих ванн, що дасть можливість розширити спектр послуг для пацієнтів, що лікуються в ЗАТ «Трускавецькурорт». Детально вивчається програма лікування людей з надмірною вагою.

З метою підвищення рівня професійної підготовки наших лікарів на основі спільної діяльності із профільними кафедрами та курсами післядипломної освіти медичних установ з використанням сучасних технологій у жовтні 2013 року в Трускавці було проведено З'їзд Асоціації урологів України, що тривав два дні, 17-18 жовтня, у Палаці культури імені Тараса Шевченка. Співорганізатором цієї потужної медичної конференції стало товариство «Трускавецькурорт», на базі якого її й проведено. По завершенні з'їзду було прийнято рішення створити на базі ЗАТ «Трускавецькурорт» Асоціацію урологів товариства. Керівництво ЗАТ «Трускавецькурорт» зацікавлене в підготовці кадрів, які дадуть поштовх до нових методів діагностики та успішного лікування пацієнтів, - розповів директор з медичної роботи.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»Создан 18 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником