Трускавчани висловили недовіру Януковичу, вимагали відставки уряду Азарова та виявили готовність стати на захист Євромайдану

 

Трускавчани висловили недовіру Януковичу, вимагали відставки уряду Азарова та виявили готовність стати на захист Євромайдану

01.12.2013 

Біля півтора тисячі трускавчан (за приблизними підрахунками) взяло участь у віче, яке сьогодні, 1 грудня, пройшло на центральній площі Незалежності у місті-курорті Трускавець.

Людей об`єднало обурення із приводу жорстокого придушення Євромайдану у Києві, яке мало місце 30 листопада. Недопустима і нечувана річ – застосування сили проти мирних демонстрантів. Це стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння наших співгромадян. Тому Трускавець в знак солідарності із Київським Євромайданом вийшов на центральну площу.

Півторагодинному віче передував флеш-моб дітей та молоді, які під національними жовто-синіми прапорами під звуки патріотичних пісень скандували гасла «Україна – це Європа!», «Одна мова, одна нація, одна батьківщина – це Україна», «Слава Україні! – Героям слава!» та інші. Діти написали лозунги, частину лозунгів-плакатів підготувала Тетяна Грабовська.

О 13.30 розпочалася позачергова сесія Трускавецької міської ради, на якій розглядався тільки один проект рішення. В ньому – і недовіра президенту Януковичу, і вимога відставки уряду Азарова, і засудження подій 30 листопада в Києві, і звернення до європейських країн та світового співтовариства з проханням дати правову оцінку тому, що сталося.

Окремо варто зауважити, що сесію зібрали на вимогу 24 депутатів, присутні були 32 із 46 народних обранців. Логічно було б запитати, а де решта 14 чи 15? Нагадаємо, що позачергова сесія тиждень тому теж зібрала лише 25 депутатів. Громада повинна знати своїх героїв і антигероїв і, гадаємо, міська влада оприлюднить списки присутніх та відсутніх на цих двох сесіях.

Присутніх поблагословив та напутнє слово підкріплення й молитви виголосив отець-декан Петро Івасівка. Пролунали духовний гімн України «Боже великий, єдиний» та державний гімн «Ще не вмерла Україна».

Під час сесії виступили з патріотичними промовами міський голова Трускавця Руслан Козир, депутати міської ради Юрій Беднарчук, Сергій Мицик, Богдан Габшій, Ігор Пілько, Богдан Процишин, Руслан Крамар. У всіх виступах лунали заклики не бути байдужими, їхати на Євромайдан до Києва чи допомогти тим, хто там стоїть за нашу і вашу свободу. Представників Партії регіонів закликали покинути цю політичну силу, яка заплямувала себе кров`ю дітей на Майдані. Правоохоронців попередили, щоб вони не виконували злочинних наказів, інакше можуть опинитися на стовпі ганьби, який встановлять на центральній площі Трускавця. В кінці віче виступив громадський діяч Святослав Грабовський, який зачитав звернення асоціації громадських організацій про нелегітимність органів державної влади. Під час усіх виступів люди скандували гасла «Зека геть!», «Банду геть!», «Україна – це Європа!» та інші.

Під час і після віче продовжував діяти збір коштів на підтримку Євромайдану, бажаючі могли записатися для поїздки до Києва і можуть зробити це й зараз. У місті діє Координаційна рада на чолі з міським головою, вона готова надати всі необхідні роз`яснення, які цікавлять наших мешканців. Адреса Трускавецької міської ради: вул. Бориславська, 2. У соціальній мережі Фейсбук діє група «Я обираю ЄС», в якій вказано номер телефону координатора 097 05 77 677. Можна записуватися і за тел. 067 110 77 76.

А тим часом є інформація, що в Україні можуть ввести надзвичайний стан. Трускавчани, будьте пильні і не піддавайтеся на провокації ні тут, ні в Києві. Наше діло право – ми переможемо! З нами Бог!

Володимир Ключак

 Создан 01 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником