Трускавецький вісник № 173 (716) від 5 грудня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 173 (716) від 5 грудня 2013 р.

05.12.2013У номері: Штаб національного опору у Трускавці діє і діяти буде; Звернення міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського; Борислав підтримує Євромайдан; Звернення про ситуацію в місті-курорті Трускавець; Свято спорту та добра; Неповносправним – належна увага; Кримінальні новини; Родовище Нафтусі – один великий організм; Максимум уваги дітям; Ольга Партицька про відпочинок у Трускавці.

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці відзначили День української армії

Сьогодні, 5 грудня, в військовому санаторії (м. Трускавець) відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування Дня української армії. Про це повідомляє наше власне джерело. Від місцевої влади на святі були присутні заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський та секретар Трускавецької міської ради Петро Шумин. Привітав військовослужбовців з їхнім професійним святом і начальник Центру медичної реабілітації «Трускавецький», депутат Трускавецької міської ради, полковник Василь Вовчанський.

Власна інформація

Сподіваємося на перемогу

Нещодавно з'явилася інформація про те, що 25 листопада поточного року закрите акціонерне товариство «Трускавецькурорт» подало документи для участі в торгах на закупівлю послуг лікувальних закладі на 2014 рік, які проводив ФСС з ТВП. Цю інформацію підтвердила директор з реалізації та маркетингу ЗАТу Марина Дембіцька.

 «Торги вже відбулися, - розповідає нам директор, - але нині ми усі чекаємо акцепту. І якщо усе буде добре, перші відпочивальники за путівками цього фонду поїдуть до нас вже наприкінці січня наступного року. Таким чином ми матимемо достатню завантаженість вже у першому кварталі». Нині ж працівники напрямку реалізації та маркетингу займаються доволі кропіткою і дещо рутинною роботою: серед решти поточних справ - підготовка звітів за останній сезон по путівках Міністерства соціальної політики. Тож клопотів вистачає, враховуючи той факт, що завантаженість наших оздоровниць минулого місяця становила близько 100 відсотків.

Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

Проти тих, хто бере участь в мирних акціях протесту, влада починає застосовувати репресії, - Роман Ілик

Близько тисячі мітингувальників прийшли під Шевченківський районний суд м.Києва на підтримку чоловіків, які на своїх автомобілях приїхали до стін Кабінету міністрів на мирну акцію в знак підтримки євроінтеграції. Про це повідомив народний депутат України, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Роман Ілик.

«Суд хоче позбавити їх волі, хоча не має на це права, адже люди вийшли на мирні акції протесту. Влада застосовує репресії», - наголосив Роман Ілик.

Прес-служба Львівської обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина”

Про регіональні штаби супротиву

Освітяни, медики, науковці, підприємці, які зазнають утисків з боку правоохоронних та контролюючих органів через висловлення своєї позиції щодо євроінтеграції України, мають звертатися до Регіональних штабів національного супротиву. На цьому наголосив народний депутат України Роман Ілик під час звернення до присутніх на Майдані Незалежності.

Парламентар звернувся до Регіональних штабів супротиву із закликом не полишати таких людей сам на сам із проблемами, а вдаватися до пікетувань таких установ.

Він також повідомив, що опозиційні сили мають чіткий план що до подальших стратегічних кроків, які виголосять лідери опозиції. „Така ВРУ, Уряд країні не потрібні. Сьогодні комуністи та регіонами зрозуміли, що силовий сценарій розвитку подій провалено. Ми разом можемо змінити ситуацію в країні лише разом”, - наголосив Р. Ілик.

Парламентар зазначив, що кількість людей, які приїжджають на майдан постійно зростає: „Тут багато наших земляків, мешканців Львівщини, Дрогобиччини. Сьогодні з краю Франка виїхала ціла колона на Майдан”.

Прес-служба Львівської обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина”

Рішення ВРУ – це фактично встановлення диктатури

Влада вибрала силовий сценарій в кращих радянських традиціях. Рішення ВРУ – це фактично встановлення диктатури, шлях в нікуди і точка неповернення. Про це йдеться у заяві Львівської „Батьківщини”. Так звана влада, провладна більшість у ВРУ продемонстрували, що вони не чують людей Вони за міліцейську державу.

Усі ми – весь багатомільйонний народ України маємо розраховувати на свої сили у боротьбі з диктатурою. Об’єднання зусиль мільйонів – єдиний вихід із політичної кризи в країні. Львівська „Батьківщина” закликає до проведення національного українського страйку.

„Максимальна мобілізація, маємо відкласти все: роботу, справи, навчання, бізнесові справи - ВСІ НА КИІВ!!! Хто не може - на Майдани міст, містечок і сіл! Завтра – всі на страйк”, - наголошує голова Львівської „Батьківщини” Роман Ілик.

Прес-служба Львівської обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина”

Сотні тисяч на вулицях повинні підтримувати мільйони в будинках, або Штаб національного опору у Трускавці діє і діяти буде!

/Мобілізація. Агітація. Координація. Акумулювання/

Сьогодні, 5 грудня, в залі засідань Трускавецької міської ради пройшла прес-конференція трускавецької Координаційної ради підтримки Євромайдану. Перед журналістами виступили Валентина Бодак, заступниця міського голови Трускавця, Олексій Балицький, депутат Львівської обласної ради, Сергій Мицик та Богдан Процишин, депутати Трускавецької міської ради, і Леся Дідик, підприємець та громадський діяч.

Перед офіційним початком члени Координаційної ради пропонували трускавчанам «тепло» зустріти співака Володимира Гришка, концерт якого запланований на завтра, 6 грудня (20.00) в Палаці культури імені Шевченка. І не просто «тепло» зустріти, а «скупати в оплесках» та «осипати позолотою». Причина такої уваги до артиста – його публічні висловлювання на підтримку Партії регіонів та називання сцени на захист позиції ПР «святою».

Координаційна рада створена у Трускавці одразу ж після оприлюднення інформації про жорстокий розгін Євромайдану в ніч на 30 листопада. Небайдужі люди, представники ряду політичних партій та громадських організацій зібралися на установче засідання, на якому обрали кількох людей, котрі повинні координувати роботу з підтримки Євромайдану у нашому місті-курорті. Від влади в цьому засіданні брала участь заступниця міського голови Валентина Бодак, котра на прес-конференції підкреслила, що наші дії повинні мати узгоджений характер. Так, чітко та своєчасно були проведені дві позачергові сесії Трускавецької міської ради, влада міста підтвердила, що поділяє погляди абсолютної більшості мешканців Трускавця, що Україна повинна рухатися в напрямку євроінтеграції. «Ми розуміємо ту відповідальність, яка покладена на нас як орган місцевого самоврядування, тому і далі працюємо над координацією наших дій. Вже зроблено багато, але є і багато задумів», - зазначила Валентина Анатоліївна. Пані Валентина також подякувала працівникам міліції міста за їхню вірність закону. А батьків вона закликала бути свідомими, що саме вони нестимуть відповідальність за дії своїх неповнолітніх дітей, які беруть участь в акціях різноманітного плану.

«Не мають в нашій державі страждати діти. Ми не повинні мати в державі репресивну машину, яка каратиме нас за наше волевиявлення. Кожен сьогодні виконує свій обов`язок. Маємо діяти спільно, керуватися виваженими рішеннями» - такі месиджі мешканцям Трускавця засилала представник органу місцевої виконавчої влади.

- Ми приїхали сюди з тими настроями, які отримали, стоячи на Майдані, ми відчули Дух Майдану, - ділився враженнями депутат ТМР Сергій Мицик. – В соціальних мережах сьогодні часто лунають заклики до силового повалення режиму Януковича. Така вимога є природною, суспільство зараз агресивно налаштоване, адже події 30 листопада нікого не залишили байдужим. В нашій країні хочеться всього досягти швидко. Але маємо пам’ятати, що будь-які якісні зміни – це довга і кропітка праця. Домогтися відставки уряду, перевиборів, домогтися зміни цієї влади можна лише підтримуючи Дух Майдану, - констатував Сергій Орестович.

Депутат звернувся з проханням поширювати інформацію про все, що відбувається, особливо інформувати знайомих, друзів, родичів на Сході та Півдні України. Також Сергій Мицик закликав брати участь в мирних акціях, допомагати Євромайдану продуктами, теплими речами, коштами. Він наголосив на важливості тилу: «сотні тисяч людей на вулицях повинні підтримувати мільйони людей в будинках».

- Люди відчули єдність і це додає сил, - підтримала однодумця Леся Дідик. – Кожний для себе має прийняти рішення. Мирний протест має велику силу, набагато більшу, ніж насильницький. Кожен має зрозуміти, що настав час зробити вчинок.

- Не падайте духом! – з таким закликом звернувся до трускавчан і всіх людей доброї волі обласний депутат Олексій Балицький. – Зараз громаді намагаються роз`яснити, що опозиція не має плану, що вона роз`єднана. Але опозиція зараз монолітна як ніколи!

Олексій Михайлович серед поширювачів песимістичних настроїв назвав Тараса Возняка та Остапа Дроздова, після чого озвучив ті досягнення, які крок з кроком досягає Євромайдан: і загальноукраїнське неприйняття рішення про непідписання асоціації, і голосування за відставку уряду, і стратегічний план мирних зібрань громадян. Для кожного з нас назад дороги немає, переконаний пан Олексій.

Також Олексій Балицький подякував представникам духівництва та вірним різних Церков, які моляться за Євромайдан і за кращу долю нашої країни. Наголосив Олексій Михайлович і на тому, що Трускавець – мирне місто, тут немає жодних заворушень, ніякої загрози і що в нас є всі умови для нормального перебування. Ці слова є дуже своєчасними, особливо зважаючи на те, що часто провладні та російські ЗМІ подають викривлену, перекручену та неправдиву ситуацію про події в Західній Україні, а це завдає шкоди нашому курорту.

Завершальне слово на прес-конференції мав депутат ТМР Богдан Процишин, який виклав план дій Штабу національного опору (ШНО) м. Трускавця. Мета створення Штабу – реалізація конкретно поставленої мети згідно чіткого плану дій. План полягає у дотриманні чотирьох пунктів: 1) мобілізація, 2) агітація, 3) координація, 4) акумулювання.

Мобілізація полягає у безперешкодному доправленні до столиці тих людей, які готові взяти участь у протестних заходах. Натомість для збільшення кількості таких людей важливою є агітаційна робота, а це і співпраця із засобами масової інформації, і нові рекламні площі зовнішньої реклами, і аналітична робота з формування груп, готових організуватися у потрібний момент, і інші методи.

Принагідно зауважимо, що перевага при формуванні груп для поїздки на Київський Євромайдан надається повнолітнім особам віком до 50 років, чий фізичний стан та стан здоров`я дозволяють таку поїздку. Звичайно, що вітаються військовий досвід, медична освіта, досвід роботи у силових структурах, а ще гаряче серце та холодний розум.

Штаб національного опору міста Трускавця відповідатиме тільки за узгоджені із ним акції, в умовах напіввійни потрібно всіляко уникати провокацій чи необдуманих слів чи дій. В зв’язку з цим про координаційну роль ШНО багато не пишемо, зауважимо тільки, що всю необхідну інформацію можна отримати в самому Штабі, який діє за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 2 (приміщення Трускавецької міської ради), тел. 097-05-77-677.

Штаб знаходиться у приміщенні приймальні народного депутата, а отже є недоторканним для силових структур без належних санкцій, передбачених чинним законодавством України, зазначив Богдан Процишин.

Щодо акумулятивної ролі ШНО, то вона зрозуміла – акумуляція коштів, ідей, ресурсів для того, щоб при настанні часу Х бути готовим.

Представники Координаційної ради відповіли на запитання присутніх журналістів. Подальша інформація про діяльність Штабу національного опору у м. Трускавці буде появлятися на «Трускавецькому віснику» в міру її поступлення.

Володимир Ключак

Борислав одностайно підтримує Євромайдан

Депутати Борислава одностайно підтримали вимоги Євромайдану

/Із виїзного засідання сесії Бориславської міської ради/

Понеділок. Другого грудня. Друга година дня. Усім вже відомо про страшні події, що відбулися о четвертій ранку на столичному Майдані Незалежності. Влада переступила останню межу і, виставивши злочинців у камуфляжах «Беркуту» проти мирного протесту, вона, по суті, поставила й себе, і їх, тих, хто добивав навіть уже лежачих і скривавлених наших студентів і молодь, нашу надію, поза Законом. За все доведеться відповісти. Кидати на наших дітей та онуків «беркутівців», які запрограмовані на знищення кримінальних банд і терористичних угрупувань, на свій народ — більшого цинізму і більшої тупості неможливо уявити. Тож і піднялася уся наша земля та й увесь світ проти тієї банди, яка перетворила наш Майдан Незалежності на криваву бійню. Власне, з приводу цих подій відбулася виїзна сесія міської ради на головній площі нашого міста.

Міський голова Володимир Фірман оголошує, що є необхідна кількість депутатів і сесія розпочинається. У цій ситуації депутатів наших, звичайно, могло б бути побільше, а не 32 із 46. Але це вже на совісті тих, хто вирішив, що йому комфортніше відсиджуватися вдома, бо не думаю, щоб аж стільки депутатів раптово захворіли.

Як ніколи, тривожно звучить Державний Гімн України. Кипить молодими голосами міський майдан. Обрано секретаріат - Віталія Головчака, Михайла Лазара, Юрія Химина.

На розгляд сесії міської ради виноситься рішення міськради про суспільно-політичну ситуацію в Україні. Секретар міської ради Ігор Мельник зазначає, що міська рада Борислава вирішила підтримати резолюцію Народного Віча у столиці України Києві і зачитує цю Резолюцію (подаємо її повністю). За підтримку цієї Резолюції депутати проголосували одно-Запропоновано надати слово представнику міського комітету з підтримки євроінтеграції нашої держави. Цю пропозицію наші депутати теж підтримали одностайно. Зачитано протокол засідання цього комітету, де вказано усіх членів, що до нього входять, та план дій цього громадського штабу, що теж дістав одностайну підтримку.

Після цього було ще кілька виступів депутатів міської ради — Іванна Книш, Ігор Кобилецький, який щойно прибув із Києва, Михайло Лазар, Олександр Зварич, Василь Чабан, Юрій Химин. Усі вони закликали свідомих людей міста на цей час забути про власні проблеми і вирушити до столиці на підтримку Майдану. Михайло Лазар, зокрема, запропонував, щоб рішенням сесії зобов'язати усіх депутатів виїхати до столиці і підтримати патріотів, у руках яких зараз доля України. За цю пропозицію теж проголосували усі присутні депутати, як і за рішення позачергової сесії, проект якого зачитав міський голова. Зібрання одноголосне підтримало і пропозицію оголосити Борислав зоною, вільною від Януковича.

Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Міське Віче Борислава ствердило: «Україна – це Європа!»

От і Борислав дочекався свого Майдану. Стільки молоді, стільки позитивної енергетики, що аж била поза край. Здавалося б, наше місто уже нічим не можна здивувати чи підняти до загальної активності. Але ж - ні. Кривава бійня у Києві, де сотні студентів, наших дітей і онуків стали безвинними жертвами озвірілих «беркутівців», не залишила байдужим нікого.

Але давайте про наш бориславський Майдан. Такого я ще не бачив. Наші діти нам підказали, як треба відстоювати свободу своєї держави. Дзвенять беззупинно над міським майданом патріотичні гасла, майорять гордо прапори нашої Держави і ніби витає над усіма енергетика єднання молоді і старших поколінь.

До громади звертається міський голова Володимир Фірман.

- Мені дуже приємно бачити, що на цій площі зібралася не тільки молодь. Але й люди старшого віку, які розуміють, що сьогодні прийшов той час, коли не можна буде відсидітися. Коли потрібно чітко висловити свою позицію: хто ми є, ким ми є і яким шляхом надалі буде розвиватися Україна. За останні дні в розумі і серцях багатьох людей відбулася, мабуть, ціла революція. Криваве побоїще, вчинене на Майдані Незалежності, не залишило сумнівів у злочинності нинішнього владного режиму. Адже люди, що їх по-звірячому мордував відгодований «Беркут» наше молоде покоління мало єдину вину у очах правлячого режиму: вони любили Україну і прагнули для всіх нас кращого майбутнього. Таких злочинів, звичайно, народ не прощає і не простить ніколи...

Слова благословення усій громаді, що зібралася на багатолюдне віче, виголосив отець Григорій Поворозник (УГКЦ). Вся громада промовила спільно «Отче наш» і «Богородице Діво».

У слові до громади отець Григорій наголосив, що злочин, вчинений правлячим режимом проти мирних протестувальників, став поштовхом для багатьох, хто до того збайдужіло спостерігав за перебігом подій, і в неділю зранку сотні тисяч киян та приїжджих з інших міст всієї держави переповнили Майдан Незалежності, відкинувши страх і сумніви, і продемонструвавши можновладцям, що ми – європейський народ, ми вміємо відстоювати свої права, ми єдині, а отже ми - переможемо. Злочинці, які віддали наказ залити кров'ю української молоді, українського студентства Майдан Незалежності, дістануть справедливу покару. Судити їх буде увесь український народ...

До слова запрошено колишнього повстанця, багатолітнього політв'язня, керівника у нашому місті перших організацій, що ставили собі за мету здобуття незалежності України ще наприкінці вісімдесятих років, Почесного громадянина Борислава Володимира Копися. Він власне і зупинився у своєму виступі на тих доленосних подіях, що торували шлях до Незалежності. Ми теж були молоді, - сказав пан Володимир, - і горіли бажанням вибороти нашу незалежність. Ви маєте друзів, рідних, а навіть батьків і дідусів. Діліться з ними отим священним вогнем вашого завзяття та патріотизму, - закликав пан Володимир молодь, що зібралася на майдані.

До громади звернувся керівник міського «Пласту» Ігор Пиріг з найновішими новинами з Києва.

- Наше гасло - "Слава Україні" є там, у Києві, на сьогодні для сотень тисяч людей, що зібралися на Майдані Незалежності, і сніданком, і обідом, і вечерею. Сьогодні сталося те. на що ми так довго очікували. Молодь на Майдані не обрала лідерів, а обрала Ідею. І це найважливіше. Бо ідею підкупити не можна, ідею зламати не можна і не можна убити. І зараз власне молодь і творить своє майбутнє... Не буду розповідати детально все, що бачив на Майдані у столиці. Все це ви вже бачили по телевізору. Скажу тільки, що нам, дорослим, ще треба дорівнятися до молоді, побороти в собі страх і стати бодай на один рівень з нашими дітьми...

Бажаючих сказати своє слово багаточисельній громаді було багато: депутат міської ради Іванна Книш, голова молодіжної організації «Сокіл» Сергій Понуляк, член міського комітету підтримки євроінтеграції Любов Папка, яка щойно повернулася зі столичного Майдану і поділилася своїми враженнями, колишній військовий Ігор Семенчук, член комітету за євроінтеграцію Володимир Веприк, керівник вільної профспілки медичних працівників Мехмет Мамедов та інші промовці.

Того недільного дня ще довго на міській площі лунали патріотичні пісні, дзвінкоголосе раз по раз у маєві барв національних прапорів злинали гасла, заклики до боротьби, один з яких знає зараз кожен: «Україна - це Європа!». І саме цю тезу яскраво продемонстрували наші студенти, наша молодь, сотні тисяч небайдужих по всій Україні, в тому числі і на міському майдані Борислава.

Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

До теми. Резолюція Народного Віча мешканців Борислава 

м. Борислав Львівської області

Присутні: близько 1340 осіб

Народне Віче на площі Івана Франка (м. Борислав, Львівська область) масово зібралось внаслідок трагічних подій, що відбувались в ніч з 29 на 30 листопада на Майдані Незалежності, та, як реакція на масові побиття членів мирного зібрання, в тому числі дітей та жінок. Всі виступаючі різко засудили дії влади і правоохоронців та висловили своє обурення подіями кривавої суботи.

НА ВІЧЕ ПРИЙНЯТО ВИМОГУ

Вимагаємо:

1) відставка Уряду М. Азарова;

2) відкриття кримінальних справ на:

- міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка,

- керівника Київського управління внутрішніх справ Валерія Коряка,

- на всіх посадових осіб, причетних до побиття мирного зібрання на Євромайдані в Києві;

3) Ввести персональні санкції проти Президента України В. Януковича та членів КМУ та їх сімей:

- заборонити в'їзд на територію США і країн ЄС,

- заморозити банківські рахунки;

4) звернутись до світової спортивної спільноти про бойкотування XXII зимових Олімпійських ігор в місті Сочі (Росія).

Прийнято «одноголосне» на НАРОДНОМУ ВІЧЕ в Бориславі 01.12.2013 р.

Звернення міського голови Олексія Радзієвського до дрогобичан щодо подій в Україні

Сьогодні Дрогобич, як і вся Україна, охоплені загальнонаціональним страйком. Події, які відбулися у Києві на майдані Незалежності у ніч на 30 листопада 2013р., не залишили байдужими жодного українця.

Дрогобицька міська влада діє виключно в інтересах громади, тому намагається всіляко сприяти у проведенні акцій протесту, що відбуваються у нашому місті.

У той же час, у цей надзвичайно емоційний період, ми повинні зберігати холоднокровність, зваженість, мудрість. Наше завдання зберегти мир, спокій та безпеку людей, які висловлюють свою громадянську позицію.

Окрім того, головне - забезпечити безперебійну життєдіяльність Дрогобича. Вода, тепло, газ, громадський транспорт, медичні послуги мають бути доступними кожному мешканцю міста.

Щодо приватних установ та підприємств усіх форм власності, то страйкові комітети, які створюються на цих підприємствах самостійно прийматимуть рішення щодо форм виявлення протесту.

Відомо, що основою загальнонаціонального страйку стали студенти та молодь. Здебільшого, органи студентського самоврядування самостійно приймають рішення щодо подальших дій. Активність молоді підтримана професорсько-викладацькими колективами, які сприяють участі молоді у страйку.

Поряд з цим, загальноосвітні навчальні заклади працюватимуть у звичному режимі. Діти - поза політикою. Водночас, участь старшокласників у масових заходах лягає на особисту відповідальність батьків. Вчителів зобов'язуємо забезпечити безпеку дітей у школах та провести роз’яснювальну роботу щодо поведінки у масових заходах.

Закликаю студентів, молодь та інших учасників акцій протесту до самодисципліни, порядку, організованості, дотримання законодавства.

До керівників закладів торгівлі та закладів харчування, що працюють у центрі Дрогобича, з метою запобігання провокацій, звертаюся з проханням призупинити продаж алкогольних напоїв на період проведення масових заходів у центральній частині міста.

Сьогодні сотні дрогобичан перебувають у Києві. Вони потребують нашої підтримки. Наша організованість, дотримання порядку і щира молитва буде запорукою успіху всіх. Тільки спільними зусиллями ми досягнемо мети.

Слава Україні!

Олексій Радзієвський, міський голова міста Дрогобича

Поруч люди, яким потрібне піклування

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що з давніх часів аж до сучасної історії, у людей, яких ми зараз відносимо до категорії інвалідів, було дуже мало шансів на виживання. Це страшна правда - завжди і у всі часи турбота про інвалідів трималася на щирій добрій волі окремих людей.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, давно усвідомили, що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються до життя як можуть, з усіх сил. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне: можливість жити серед людей, бути повноцінними членами суспільства.

Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових.

У цей день разом зі світовою спільнотою відзначала Міжнародний день інвалідів і Трускавецька міська асоціація інвалідів, яку на протязі багатьох років успішно очолює Надія Заблоцька. Напередодні цього свята, 26 листопада відбулося засідання координаційної ради у справах інвалідів, створеної при міському голові. У порядок денний засідання було включено декілька питань, зокрема обговорювалися профілактичні заходи щодо зниження показників інвалідності серед населення міста. Доповідаючи з цього питання, заступник головного лікаря міської лікарні Володимир Чуба навів статистичні дані про рівень захворюваності в Трускавці, про стан втрати працездатності та охарактеризував заходи, які вживаються міською лікарнею для профілактики захворювань. Також наголошувалося на тому, що міська лікарня має сучасне діагностичне обладнання, яке може виявити багато небезпечних захворювань уже на початковій стадії.

Про стан «Міської комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки», доповіла начальник Управління праці та соціального захисту населення Юстина Когут. В обговоренні також взяли участь директор Територіального центру Олена Пилат та голова Асоціації інвалідів Надія Заблоцька.

Були розглянуті пропозиції щодо поліпшення соціального захисту інвалідів у 2014 році. Для цього при формуванні бюджету на наступний рік пропонується збільшити фінансування на санаторно-курортне лікування інвалідів, знайти можливості їх оздоровлення у Трускавці, забезпечити безперешкодний доступ інвалідів до об'єктів соціальної інфраструктури, надання фінансової допомоги Асоціації інвалідів, а також виділення коштів на встановлення приладів обліку у квартирах малозабезпечених людей.

А 28 листопада, у Львові, в Національному академічному Українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Трускавецька міська асоціація інвалідів на чолі з Н. Заблоцькою була представлена у кількості 15 чоловік. Саме на цьому заході трускавчан відзначено грамотою «Головного управління соціального захисту населення України».

За словами керівника центру Надії Володимирівни, цьогоріч міська влада Трускавця, провела активну роботу щодо відзначення Міжнародного дня інвалідів. А для поїздки до Львова безкоштовно виділила соціальний автобус.

3 грудня відбулися загальноміські урочистості з залученням членів Асоціації під час конкурсу творчості інвалідів. У Народному домі на учасників конкурсу очікували заслужені нагороди та святковий концерт за участі цирку «Каскад», дитячих колективів та ансамблю «Сусідки», що діє при Асоціації. І хоча на вулиці уже зима, цього дня у залі було тепло і затишно.

Слід зазначити, що люди, яким вади, пов'язані з їх неповносправністю, заважали розважатися в іншому оточенні, саме тут почувалися як у себе вдома. Наприкінці святкового вечора його організатори та голова Трускавецької міської асоціації інвалідів Надія Заблоцька подякували юним артистам, учасникам ансамблю за цей чудовий концерт та усім, хто долучився до проведення цього заходу.

Для неповносправних трускавчан організовано безкоштовний перегляд фільму в кінотеатрі «Міленіум».

Слід відзначити постійну співпрацю Трускавецької міської асоціації інвалідів та Благодійного фонду «За розвиток міста Трускавця - курорту європейського рівня» (директор А. Левицький). Зокрема, в поточному році для Асоціації інвалідів фондом надано гуманітарну допомогу одягом, а в минулому трускавчани отримали ще й слухові апарати та окуляри. Також слід згадати про роботу в цьому напрямку з боку керівництва ЗАТ «Трускавецькурорт».

До речі, 12 грудня 2013 року у м. Львові в приміщенні обласної ради відбудуться збори активу інвалідів області за участі керівництва облдержадміністрації, облради, департаментів, управлінь та відомств ОДА, голів райдержадміністрацій та міських голів обласного підпорядкування на тему: «Про хід виконання на Львівщині конвенції ООН про інвалідів та обласної комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації на 2011-2014 роки». На цей захід запрошено Надію Заблоцьку та її заступника.

Підбиваючи підсумки проведених заходів, голова Асоціації інвалідів м. Трускавця висловлює щиру подяку всім організаторам та учасникам заходів з відзначення Міжнародного дня інвалідів. Саме завдяки їхній підтримці дійство вдалося на славу!

А ми тим часом поспілкувалися з учасниками урочистостей і почули різні думки. Людям подобалося, що відзначено багатьох активістів, що були розгорнуті виставки, працювали волонтери, гарне враження справив концерт. Але зазначали, що багато проблем в житті інвалідів і далі не вирішуються. Влада недостатньо дбає про неповносправних. І далі дошкуляє бар'єрність, недоступні ліки, важко отримати спеціальні окуляри. В інклюзивній освіті багато формалізму, даються взнаки мізерні доплати непрацюючим на догляд за дитиною-інвалідом. Багатьох співрозмовників хвилює, що рівень соціального захисту знижується, пільгове забезпечення погіршується.

Тож хотів би зазначити, що ми повинні замислитися над вирішенням проблем людей з вадами здоров'я, допомагати їм реалізувати себе у суспільстві, створити належні умови їхнього життя і ніколи не забувати, що поруч з нами живуть люди, яким потрібне піклування та увага не тільки 3 грудня, а протягом цілого року.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»,

фото Ірини Циган

Свято спорту і добра

В суботу, 30 листопада, на базі ДЮСК «Спортовець» відбувся вже восьмий благодійний турнір з волейболу «Royal волейбол Кубок», започаткований кілька років тому бізнесменом та меценатом Андрієм Лопушанським. Турнір покликаний розвивати дитячий і підлітковий спорт у регіонах України, допомагати дитячим навчальним закладам спортивним спорядженням, популяризувати здоровий спосіб життя.

Також щоразу під час проведення волейбольного турніру проводиться збір коштів для дітей, які залишились без батьківської опіки, та дітей-інвалідів з особливими потребами. Кошти, зібрані учасниками, передаються дитячим будинкам, школам-інтернатам та асоціаціям інвалідів Карпатського регіону.

Цього разу участь у змаганнях взяло шість команд: «Royal Hotels» (м.Київ), команда Європейської партії України, команда дитячого будинку села Стрілки Старо-Самбірського району, жіноча команда з Івано-Франківська, «Фортуна» з Харкова та волейбольна збірна київського підприємства «Хімфармінвест». Пристрасті вирували до останньої хвилини, та в підсумку переможцем турніру стала команда з села Стрілки. Переможці отримали кубки та медалі. Та без подарунків не залишився ніхто.

На ігри та на урочисте закриття турніру були запрошені діти з п’яти дитячих будинків регіону: з села Буково Старосамбірського району, школи-інтернату з Нижанкович, з сиротинця села Лаврів, Стрілки, з дитячого будинку Добромиля та Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія». Всім цим установам закуплені та передані спортивний інвентар, комп’ютерна техніка, теплі речі, взуття, солодощі.

Окрім волейболу присутні ознайомилися з національним українським бойовим мистецтвом хортингом. На урочистому закритті турніру під запальну українську українську музику з показовими виступами - демонстрацією техніки хортингу та володіння різноманітною зброєю – на майданчик вийшли представники Львівської обласної федерації хортингу (президент Віталій Плеханов, тренери Денис Іваницький, Андрій Шевчук).

Спонсорами благодійного турніру стали Андрій Ярославський, Микола Катеринчук та група готелів «Royal Hotels» і готельний комплекс «Женева».

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Ольга Партицкая: «Все свои знаменитые даты я праздную в «Карпатах»

На протяжении своего существования гостинично-курортный комплекс «Карпаты» помог улучшить здоровье тысячам людей с разных уголков Украины и других стран.

Многие отдыхающие приезжают сюда вновь и вновь, есть такие, кто провел свой отпуск в «Карпатах» более десяти раз. Сегодня гость нашей редакции – жительница города Коломыя (Ивано-Франковская область) Ольга Партицкая, которая приехала на отдых в гостинично-курортный комплекс «Карпаты» тридцатый (!) раз.

- Ольга Ивановна, помните ли Вы свой первый приезд в Трускавец?

- Да, конечно. Первый раз в Трускавце я была весной 1990 года. Тогда весна выдалась очень холодной. Я внушила себе, что Нафтуся обязательно поможет мне вернуть здоровье и что я должна пить эту воду. Была страшная гололедица и я чуть ли не на коленях ползла к бювету пить Нафтусю.

А потом летом мне предложили путевку в этот санаторий, в «Карпаты». Сказали, что здесь очень талантливые врачи. Я убедилась, что это совсем не преувеличение, что так и есть на самом деле. Здесь каждый специалист с пониманием относится ко мне, прикладывает свой ум к моей болезни, старается, чтобы человека поставить на ноги.

Здесь можно лечить многие заболевания: и печени, и поджелудочной железы, и женские заболевания, и многое другое.

Когда я вернулась домой то начала рассказывать, какие замечательные условия в санатории «Карпаты» в Трускавце. От тех пор я постоянно еду сюда. Мне все и всё нравится: и в столовой, и обслуживающий персонал, и, конечно же, медицинский персонал.

- А как Вы думаете, от чего это зависит?

- Здесь многое зависит от того, как управляет руководитель. У него всегда свежие мысли, он имеет новаторское мышление. Я считаю, что именно благодаря ему, то есть Льву Ярославовичу Грицаку, здравница «Карпаты» находится на таком высоком уровне, предлагает такой высокий сервис во всех направлениях.

Все свои знаменитые даты я праздную здесь. Рекомендую «Карпаты» своим родным, знакомым, приятелям – уже около 100 человек побывало здесь с моей подачи. И знаете, все очень довольны, так же, как и я…

- А культурная программа Вам нравится?

- Конечно же! Здесь такой большой и просто бесподобный концертный зал, выступают многие артисты. Когда я была моложе, то никогда не пропускала танцы. А какая хорошая музыка в «Карпатском дворике»! Можно просто взять по чашке кофе и с наслаждением отдохнуть – как чудесно они там играют, в этом ресторане!

…Кстати, именно в «Карпатском дворике» Ольга Ивановна праздновала в этом году свой юбилей. На праздник пригласила генерального директора гостинично-курортного комплекса «Карпаты» Льва Грицака. Руководитель здравницы поздравил Ольгу Партицкую, поблагодарил за верность «Карпатам», вручил ей цветы, поздравительный адрес, сладости (чтобы жизнь была сладкой) и сертификат на 10-процентную скидку на все услуги в гостинично-курортном комплексе.

Анастасия Иванова

Трускавецьке родовище «Нафтусі» - один великий організм

Сьогодні ми вже вдруге звернемося за інформацією до унікального видання українських геологів, медиків та науковців «Лечебные минеральные воды типа «Нафтуся» украинских Карпат и Подолья», котре дає вичерпні відомості про місцезнаходження, якість та вплив лікувальних мінеральних вод українських Карпат. Цього разу ми публікуємо уривок дослідження головного гідрогеолога відділу інженерної геології та гідрогеології ООО «Геотехнічний інститут» Євгенія Кондратюка, в якому він приділив увагу експлуатаційним запасам родовища «Нафтуся» та спростував висновки попередніх дослідників про відсутність взаємодії свердловин на родовищі й ізольованості окремих ділянок.

«Розвідувальні роботи на Трускавецькому родовищі з цілі підрахунку і затвердження експлуатаційних запасів мінеральних вод і, в т. ч. води «Нафтуся», проводилися з початку 50-х років минулого сторіччя в кілька етапів», - пише гідрогеолог.

«У 1959-1963 рр. були виконані гідрогеологічні роботи, в результаті яких вперше були підраховані і затверджені експлуатаційні запаси мінеральних вод родовища «Нафтуся» у кількості 22,3 м3/добу в 1964 р. У підрахунок ввійшли існуючі джерело «Нафтуся-1» і три свердловини (21-Й, 9-Н і 17-Н), дві з яких відкачували. У зв'язку з відсутністю на цей час необхідної бази для розробки і затвердження кондицій на мінеральні води з підвищеним вмістом органічних речовин, підставою для затвердження запасів був результати лікувальної дії води «Нафтуся», підтверджені медичними дослідженнями на курорті Трускавці.

На наступному етапі, 1964-1972 рр. була проведена експлуатаційна дорозвідка родовища «Нафтуся» з комплексом дослідно-експлуатаційних відкачок. Результати експлуатації родовища і тривалих дослідно-фільтраційних робіт дозволили виконати переоцінку експлуатаційних запасів лікувальних вод «Нафтуся» в існуючих свердловинах і наростити запаси за двома новими (вкв. 8-НО і 1-НО), пройденим на флангах родовища. Таким чином, в 1973 році експлуатаційні запаси мінеральних лікувальних вод родовища «Нафтуся» були затверджені в кількості 47,2 м3/добу. Необхідно відзначити, що в геологічному завданні на проведення робіт було завищено потребу в лікувальній воді, тоді вона була визначена в кількості 40 м3, без належного обґрунтування. Це зумовило проведення тривалих

відкачувань з максимально можливими відборами з свердловин, що призвело, на нашу думку, до певного виснаження родовища (за вмістом органічних речовин). За період експлуатації з 1975 р. необхідності виводити водозабір на продуктивність відповідно до затверджених запасів не було, незважаючи на переповнення курорту відпочивальниками. Максимальні відбори спостерігалися в літні місяці кінця 70-х - початку 80-х років і досягали 30-35 м3/добу та, іноді, в окремі дні, вони складали 36-39 м3.

На третій стадії, проведені вже в 2004-2007 роках, головною метою робіт була переоцінка експлуатаційних запасів мінеральних вод родовища «Нафтуся» на основі розроблених кондицій, в яких основним показником є валовий вміст органічного вуглецю. Підрахунок запасів здійснювався за результатами експлуатації родовища з середини 70-х років, тобто з часу, коли до складу режимних спостережень ввійшло систематичне визначення вмісту органічних речовин (у перерахунку на валовий органічний вуглець - Сорг) в мінеральних водах. Тоді потреба в мінеральній воді «Нафтуся», обґрунтована багаторічним режимом споживання її на курорті та з урахуванням перспективи до 2015 року, становила середньомісячний відбір лікувальної води у кількості 14,0 м3/до6у при максимальному добовому 19 м3, а на перспективу - 25 м3/добу, за умови відбору в режимі роботи курорту, тобто за 9 годин.

Результати більш ніж 30-ти річної експлуатації родовища з систематичними режимними спостереженнями дозволили оцінити запаси мінеральних вод «Нафтуся» в кількості 25 м3/добу, які за якісними характеристиками відповідають розробленим кондиціям. У зв'язку з дуже складними гідрогеологічними і гідрохімічними умовами, запаси за ступенем вивченості віднесені до категорій В і СІ. Зменшення експлуатаційних запасів мінеральних вод родовища пов'язано з ретельно обґрунтованої потребою курорту в даний час і на перспективу. Аналіз матеріалів експлуатації водозабору в процесі робіт з переоцінки запасів показав, що родовище мінеральних вод «Нафтуся» існує як єдина гідродинамічна і гідрохімічна система. Будь-які значні збурення в одній свердловині або на ділянці призводять до таких же змін в іншій точці і на родовищі в цілому. Це підтверджується вимірами у змісті органічної речовини в середині 90- х років, яке відбулося у всіх виробках, а значні відбори води, особливо з центральних свердловин, ведуть до зниження рівнів у всіх інших, що чітко проявилося під час випробуванні знову пробуреної свердловини 22-Д. Найпізніше на такі збурення реагують свердловини 9-Н і 17-Н, які виводять води з верхнього розрізу. Таким чином, не підтвердилися висновки попередніх дослідників про відсутність взаємодії свердловин на родовищі і ізольованості окремих ділянок» - доводить дослідник геотехнічного інституту.

Газета «Трускавецькурорт»

Максимум уваги – дітям

Про підготовку до потужної святково-розважальної кампанії, котра стартує на теренах закритого акціонерного товариства «Трускавецькурорт» вже 18 грудня, повідомив очільник Палацу культури імені Т. Шевченка Михайло Кіселичник. Керівник ПК ЗАТ «Трускавецькурорт» також зазначив, що, працюючи над розробкою святкових заходів «Від Миколая до Йордану», враховувалось організація більш змістовного відпочинку наших маленьких відпочивальників під час зимових канікул. І для цього було розроблено дві програми: одна для відпочинку дорослого товариства, інша - для відпочинку дітей в оздоровницях.

Докладніше про новаторство та важливу роботу колективу ПК ім. Т. Шевченка нам розповіли працівниці методкабінету Марія Венцик та Оксана Кондур, котрі вже не перший тиждень працюють над розробкою цікавих сценаріїв. Зокрема вони зосередили свою діяльність на нових програмах та розвагах у дитячих кімнатах наших оздоровниць. Цьогоріч дітям приділять максимум уваги, хоча судячи з попередніх років, святкові заходи для малечі у нас завжди здійснювалися на високому рівні. Проте нова програма передбачає ще більше розваг та корисного дитячого дозвілля. Зокрема - вивчення українських колядок та щедрівок, розповіді про народні традиції та ознайомлення з українськими святковими стравами, розучування віршів. А ще для наших маленьких гостей передбачено декілька майстер-класів студії декоративно ужиткового мистецтва. До речі, усі роботи маленьких талантів буде обов'язково відзначено гарними призами, а помилуватися творінням рук дитячих, котрі будуть виготовлені переважно з природного матеріалу і на зимову тематику, можна буде 15 січня у верхньому фойє Палацу культури.

Та і це ще не все. У кількох оздоровницях товариства «Весні», «Янтарі» та «Рубіні» відбудуться традиційні зустрічі малечі з Миколаєм та його веселою свитою. А новорічні ранки, за наявністю справді зимової погоди, відбудуться не лише у ПК й оздоровницях товариства, але й на бюветах, у вигляді веселих снігових забав.

Весело буде у нас і дорослим відпочивальникам. Про їх дозвілля подбають безпосередньо в самих оздоровницях працівники культурно-дозвільної діяльності. А щоб побачити більше, гостей наших оздоровниць запросять відвідати святкові заходи та концерти в Палаці культури та на бювети. Крім того до відзначення новорічно-різдвяних свят буде залучено кращих із кращих - народний ансамбль пісні і танцю «Трускавчанка» та народний фольклорний ансамбль «Джерела Карпат», шоу двійників та естрадних артистів. Так що сумувати під час перебування в наших оздоровницях гостям не доведеться. Детальніше про програму традиційних святкових заходів «Від Миколая до Йордана» читайте у наступних випусках нашої газети.

Газета «Трускавецькурорт»

Служба «102» Борислава повідомляє

У період із двадцятого по тридцяте листопада цього року у місті скоєно п'ять крадіжок. Маємо також шість сімейних сварок, один факт зловживання владою, два шахрайства, одне хуліганство, одинадцять випадків настання смерті, чотири дорожньо-транспортні пригоди, сім випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, п'ять випадків пошкодження майна, два злочини проти життя і здоров'я особи, три факти втрати документів та печаток, по одному злочину проти правосуддя, авторитету органів державної влади та місцевого самоврядування, два випадки втрати речей із власної необережності та ще шістнадцять випадків порушення закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

У ході проведення санкціонованого обшуку помешкання гр. Д. по вул. В. Великого у рамках кримінального провадження за ухвалою слідчого судді Бориславського міського суду працівники міліції виявили та вилучили блістер із однією таблеткою жовтого кольору та паперовий згорток, у якому знаходилося шість таблеток жовтого кольору та п'ять рожевого, які за зовнішніми ознаками були схожими на медичні препарати психотропної дії. У ході санкціонованого обшуку було також виявлено та вилучено пістолет «ЕКОL-Р29» калібру 9 мм., серії ЕР № 990037, рушницю марки «ИЖ-54», серії К № 3178, патрони калібру 5,5 мм. у кількості 110 штук, бойовий снаряд із написом 74-с. Виявлені під час обшуку медичні препарати, зброя і боєприпаси вилучені та скеровані в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр ГУ МВС України у Львівській області на експертизу. Власник помешкання опитаний та відпущений за місцем проживання. Питання про притягнення його до відповідальності буде вирішуватися на підставі експертного висновку.

Гроші в сумі 300 гривень, 20-и великобританських фунтів-стерлінгів, 300 євро на загальну суму 3104 гривні, а також золоті вироби: обручку вагою 4 грами, чоловічу печатку вагою 2 грами, кулон у формі хрестика вагою 10 грамів, жіночий перстень вагою 7 грамів, підвіску вагою 5 грамів, пару сережок вагою 10 грамів викрали невідомі зловмисники із помешкання гр. К. по вул. М. Грушевського. Злодії проникли у квартиру потерпілої в обідню пору шляхом злому циліндра врізного замка вікна. За фактом цієї крадіжки відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Оперативно-розшукові заходи проводяться також за фактом крадіжки електроінструменту із приміщення сараю гр. П. по вул. Озерній. Невідомі зловмисники проникли у господарську будівлю у період часу із 16 по 23 листопада, звідки, скориставшись надмірною безпечністю господаря, викрали шліфмашинку, електродриль іноземного виробництва та два колеса до автомобіля.

Крадіжку труби теплової мережі довжиною 48 метрів діаметром 100 мм та 8 метрів діаметром 57 мм виявили під час обходу працівники КП «Бориславтеплоенерго» по вул. 600-річчя Борислава. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Заднє ліве колесо викрали невідомі зловмисники із автомобіля DAEWOO Ланос, якого необачний власник припаркував на автомобільній стоянці біля хірургічного відділення ЦМЛ по вул. Потік. Поки власник автомобіля мешканець с. Уріж Дрогобицького району гр. П. знаходився у лікарні, злодії, скориставшись темною порою доби, зуміли викрасти із автомобіля колесо. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Проводиться дослідча перевірка.

Газета «Нафтовик Борислава»

Обращение о ситуации в городе-курорте Трускавец

Уважаемые друзья!

Редакция Интернет-издания «Трускавецкий вестник» информирует, что политическое противостояние в Украине никаким образом не влияет на качество предоставляемых услуг в городе-курорте Трускавец.

Все здравницы города-курорта Трускавец работают в обыкновенном нормальном режиме, обстановка в городе и регионе очень спокойная и доброжелательная. Трускавец как всегда встречает гостей с радушием и гостеприимством.

Напоминаем, что очень скоро начинается цикл Новогодне-Рождественских праздников, которые многие из Вас, уважаемые друзья, проводят именно на Западной Украине, в Трускавце, в наших санаториях, пансионатах, виллах и гостиницах. Поэтому поспешите забронировать места для отдыха в Трускавце – на декабрь, на Новогодне-Рождественские праздники, на январь-февраль.

Спокойный и уютный Трускавец ожидает на Вас! Мы всегда рады видеть Вас в Карпатах! Приезжайте, здесь Вас ожидает радушие и отличный отдых!

Редакция Интернет-издания «Трускавецкий вестник»Создан 05 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником