Трускавецький вісник № 184 (727) від 26 грудня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 184 (727) від 26 грудня 2013 р.

26.12.2013У номері: Звіт депутата Трускавецької міської ради Івана Герльовського; Заява дрогобицьких журналістів у справі Тетяни Чорновол; Різдво у бібліотеці; Щедрий ужинок Ореста Скопа; Круглий стіл у податковій; Спортивні новини.

Новини Трускавця та регіону

21-й кубок від Миколая

З 16 по 21 грудня у Львові пройшов Всеукраїнський турнір з тенісу «На Миколая». Змагання серед юнаків та дівчат до 10 та до 14 років зібрали 58 юних спортсменів з Києва, Коломиї, Хмельницького, Тернополя, Львова та Трускавця. І наші юні тенісисти не лише на рівних боролися зі спортсменами зі столиці та обласних центрів, а й вибороли перемогу у молодшій віковій категорії до 10 років. Яна Микитин у фіналі перемогла львів’янку Анастасію Івашко та стала чемпіонкою турніру «На Миколая». Ще одна вихованка тренера Ігоря Микитина Вікторія Карп’як у двобої за третє місце здолала Анастасію Скорубську та стала бронзовою призеркою турніру.

Всі переможці нагороджені кубками, медалями та призами. Таким чином, доробок вихованців відділення тенісу ДЮСК «Спортовець» під керівництвом тренера Ігоря Микитина – 21 кубок за 2013 рік.

Власна інформація

На «наших» починають тиснути?!

4 грудня до голови Дрогобицької партійної організації «Батьківщина», активного учасника Євромайдану Романа Москаля зателефонував невідомий номер. Голос в слухавці представився працівником київської прокуратури та повідомив: 11 грудня слід з’явитися на допит в прокуратуру.

«Бо, мовляв, ви були замічені в масових безпорядках в ніч 30 грудня – сказав «голос», - розповідає Роман Москаль.

«На заперечення, що 30 грудня мене в Києві не було, а приїхав до столиці вже 1 грудня – реакції не було жодної. Як і на те, що якщо мене дійсно мають допитати – то нехай пришлють офіційну повістку. На тому й стихло. А у середу, 25 грудня пролунав ще один телефонний дзвінок. Голос в слухавці представився прокурором Іваном Нечкуном. Було сказано: ви не з’явилися на допит в прокуратуру 11 грудня, Якщо не з’явитеся на 11 год. 30 грудня – до вас будуть застосовані зовсім інші заходи. На запитання на підставі чого мене викликають на допит в Київ, де повістка, чи можливо здійснити цей допит у прокуратурі Дрогобича (бо ж ми всі зайняті люди, працюємо, немає ні зайвого часу ні зайвих коштів їздити туди-сюди) не отримав жодної відповіді. Дзвінок просто було обірвано», - розповідає Роман Москаль.

Він також каже: такі випадки на Дрогобиччині уже не поодинокі. Дзвонять невідомі, кажуть що є працівниками київської прокуратури, викликають на допити – без офіційних повісток. «Наприклад, днями до мене зателефонував житель Дрогобицького району, який попросив не зазивати його прізвища – бо боїться. Каже, що до нього дзвонили з такими ж «заявами».

Роман Москаль переконаний: такі дії – не що інше, як намагання залякати, зламати, по одному «вибивати» активних і свідомих. «В такому випадку в жодному разі не можна впадати в паніку. Ми «своїх» не здаємо і за кожного будемо стояти стіною. Так, якщо у вас чи ваших близьких, які були учасниками масових заходів у Києві-Львові-Дрогобичі виникатимуть аналогічні чи схожі ситуації – звертайтесь у НО «Майдан» м. Дрогобича або наш штаб. Вже з понеділка в нас працюватимуть кваліфіковані юристи, які зможуть надати всю необхідну юридичну допомогу. Відбуватиметься координація дій також на обласному рівні (за участю депутатів облради, юристів обласного НОМу) та київському рівні (через депутата Верховної ради України Романа Ілика та його команду юристів). …Після жахливих подій, які трапилися з Танею Чорновол, вони вирішили залякати, зламати, по одному «вибивати» активних і свідомих. Але цього не буде ніколи! Разом – до перемоги!» - підкреслив активіст.

МедіаДрогобиччина

 

Звіт депутата Трускавецької міської ради Герльовського Івана Ігоровича перед  мешканцями одномандатного виборчого округу № 20

За 2013 рік мною зроблено 26 запитів та звернень  до міського голови, до  міської ради, в правоохоронні органи міста.  

Ці звернення стосувались:

- соціальних питань;

- дотримання законодавства та запобігання злочинам:

- житлово-побутових питань;

- консультативно-роз’яснювальної роботи.

Вибірково інформую про виконану мною роботу, як депутата-мажоритарщика виборчого округу № 20 за 2013  рік.

Підсумовуючи свою депутатську діяльність за 2013 рік хочу сказати наступне. Нелегко  давались окремі питання, які виносились на засідання сесії Трускавецької міської ради. Вважаю, що найважливішими рішеннями в цьому році були:

1. В липні 2013 року на капітальний ремонт системи водопостачання та каналізації житлового будинку № 1 по вул. Стуса у м. Трускавці було передбачено 29 672, 40 грн. З вказаної суми виконано робіт по заміні трубопроводів та системи каналізації на суму 8 526,53 грн., решту суми на вказані роботи буде виділено в наступному 2014 році.

2. За моїм сприянням та наполяганням мешканців під’їзду № 1 буд. № 1 по вул. Стуса було відновлено роботу ліфта, який не працював 2 місяці.

3. За моєї ініціативи, постійними наполяганнями та зверненнями до керівництва міста 18 сесією Трускавецької міської ради 22.05.2012 р. було прийнято рішення № 325 “Про затвердження комплексної програми модернізації капітального ремонту диспетчеризації та технічної експертизи ліфтів на 2012-2015 роки”, до якої було включено капітальний ремонт двох ліфтів в будинку № 9 по вул. Стуса. Програма в частині ремонту ліфтів будинку № 9 по вул. Стуса виконана в повному обсязі. На ремонт ліфтів затрачено кошти в сумі 88 780 грн.

На прохання мешканців під’їзду № 4 буд. № 1 по вул. Стуса за власні кошти здійснив освітлення підвалу, оскільки вже тривалий час після пожежі згоріли електричні проводи, вимикачі та розетки. Все це відновлено в повному обсязі.

За власні кошти мною були придбані та встановлені перила, а також відновлені сходи від будинку № 9 до пішохідного переходу вулиці Стуса.

За власні кошти придбав та встановив перила в обох під’їздах у будинку № 9 по вул. Стуса.

Коли трапилася біда в родині Антіпових, захворіла восьмирічна Іринка, з власної ініціативи допомагав збирати кошти на операцію дівчинки, сам вніс значну суму і, слава Богу, дівчинку успішно прооперовано.

Брав активну участь у доброчинній акції до дня Святого Миколая разом з о. Петром у сиротинці «Оранта», який знаходиться у м. Дрогобич. Діти з великою радістю нас зустріли і були вдячні за подарунки.

Максимально сприяв у відправленні людей до м. Києва на МАЙДАН. Здійснював агітацію та закликав трускавчан підтримати євроінтеграційні процеси в Україні особистою присутністю в м. Києві, а також коштами. Особисто пожертвував на потреби МАЙДАНУ.   

На завершення свого звіту вітаю мешканців та гостей нашого міста з наступаючими святами: Новим 2014 Роком та Різдвом Христовим, які супроводжуються бурхливими подіями у центрі Держави - стійким МАЙДАНОМ. Хай Бог допоможе нам вистояти і добитися кінцевої мети. ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Щиро Ваш депутат, Іван Герльовський

Поки не будуть покарані причетні до нападу на Тетяну Чорновол, ми підозрюємо у замовленні Януковича, Азарова, Фірташа, Захарченка, - заява дрогобицьких журналістів

 

24 грудня під Києвом жорстоко побили Тетяну Чорновол – журналістку, громадянську активістку, учасницю Євромайдану.

25 грудня о 16.00 журналісти Дрогобича зібралися на дрогобицькому Євромайдані, де під час віча висловили свій протест побиття журналістів, активістів, мирних людей.

Обличчя місцевих журналістів було розмальоване червоною фарбою – в знак того, проти чого вони виступають. Зі сцени було зачитано заяву, прийняту Національною спілкою журналістів України та Незалежною медіа-профспілкою, з якою журналісти Дрогобиччини висловили повну солідарність.

Текст заяви - вашій увазі.

«Насилля над журналістами набуло катастрофічних масштабів

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка висловлюють обурення фактом жорстокого побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол. Тетяна – активістка Євромайдану, є автором та блогером «Української правди». У своїх журналістських розслідуваннях вона викривала корупційну діяльність високопосадовців та державних чиновників. За словами колег, у день перед побиттям вона проводила зйомку маєтків Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та Генпрокурора Віктора Пшонки. Про це свідчить і її блог.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка нагадують про те, що вони продовжують вимагати відставки Міністра внутрішніх справ за його бездіяльність у справі покарання винних в нападах та побиттях журналістів. Факти застосування сили до працівників ЗМІ з боку як правоохоронних органів, так і невідомих молодиків спортивної статури, які супроводжують провладні заходи, набувають загрозливих масштабів. Протягом кількох останніх тижнів близько півсотні журналістів було побито під час силового розгону правоохоронцями учасників мирних протестів. Жодного з винних не покарано. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку. А Міністр або не контролює ситуацію у відомстві, або ж є ініціатором відповідних вказівок, які спричинять агресію з боку його підлеглих до співробітників засобів масової інформації.

Також Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка звертаються до Європейської федерації журналістів з проханням направити в Україну делегацію ЄФЖ, яка б допомогла у ситуації з проявами насилля щодо журналістів, проконсультувала, як захищатися і як діяти постраждалим. Також будемо просити щоб представники ЄФЖ оприлюднили звіт про ситуацію в Україні серед професійних журналістських асоціацій та мас-медіа Європи і світу.

Спілка журналістів та Медіа-профспілка наголошують, що нинішня ситуація в країні є загрозливою і дискредитує не тільки силові відомства, а й владу в цілому», - йдеться у заяві Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки.

Крім того, місцеві медійники – редактори та журналісти газет, сайтів, оператори ТБ зазначили: «Ми, журналісти Дрогобиччини, підтримуємо заяву і звернення Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілка, висловлюємо свою солідарність усім журналістам країни які повстали на захист свободи слова, захист журналістів від переслідування через професійну діяльність.

Вимагаємо чесного розслідування справи і притягнення усіх винних – від безпосередніх виконавців до найвищих замовників – до кримінальної відповідальності

Поки не будуть покарані причетні до нападу на Тетяну Чорновол, ми, солідарно з усіма журналістами України, підозрюємо у замовленні кожного політика, про якого Тетяна писала. Отже – запам’ятайте ці прізвища. Це Янукович, Азаров, Фірташ, Захарченко.

Досить!»

МедіаДрогобиччина

 

Різдво – свято, яке об’єднує

Хоча до Різдва за юліанським календарем (7 січня) ще майже два тижні, та Україна почала святкувати Народження Христа разом з цілим світом. І Трускавець – не виняток. Одним із заходів, присвячених цьому християнському святу, стало «Святкування Різдва у різних країнах світу», яке пройшло сьогодні, 26 грудня, в бібліотеці-філії № 1 м. Трускавця (вул. Бориславська, 36).

Директор бібліотеки Віра Савка разом із бібліотекарями Любов`ю Кіско, Світланою Карпин та Наталією Іваночко не тільки підготували цікаву інформацію про святкування Різдва, а ще й зробили майстер-клас виготовлення дідуха на свят-вечірній стіл. Окрім того на гостей свята чекав цікавий сюрприз – побажання під ялинкою, смачні подарунки, а також уривки творів на різдвяну тематику (зокрема з «Тіней забутих предків» Михайла Коцюбинського).

Від імені учасників Польського культурно-просвітницького товариства імені Раймунда Яроша, яке діє у Трускавці вже біля двадцяти років, виступила п. Галина Заборовська та розповіла, що спільного, а що відмінного є у святкуванні Різдва українцями та поляками. А активний член польської спільноти п. Зеновія Сабат-Щербініна виконала знамениту гуральську колядку «Mój maluśki» («Муй малюські»).

Лунали колядки українською та польською мовами, щедрими аплодисментами заохочували присутні інших та самих себе до співання щораз нових різдвяних пісень. Учасники дійства вирішили відмовитися від музичного супроводу та виконували колядки акапельно. А насамкінець присутні поділилися облаткою та зложили один одному Різдвяно-Новорічні віншування.

Бібліотекарі в українському строї зуміли створити в стінах бібліотеки позитивну атмосферу, по-сімейному тепле та затишне свято, в якому кожен відчував себе потрібним, Божим дитям. За це організаторам святкування щире спасибі.

Володимир Ключак

Щедрий ужинок Ореста Скопа

 

Він засівав, і засіває творчу українську ниву щедрим, добірним зерном – неповторними мистецькими творами, в першу чергу художніми полотнами. Ось цикл картин, на яких зображений козак Мамай – народний герой української міфології, мужній воїн, співець-бандурист, мудрий і вірний товариш, словом, козацький характерник. Сівач цей – Орест Скоп, видатний український художник, заслужений діяч мистецтв України, член національної спілки художників України, головний художник Палацу мистецтв у Львові, нагороджений Великою золотою медаллю «Гран-прі» лауреата Національної премії в галузі ландшафтної архітектури і дизайну «Квітуча Україна-2008», орденом «Гордість нації» №1 ОС «Клуб українських митців» та багатьох інших нагород.

Орест Скоп працює в галузі художнього проектування, архітектури та станкового живопису. Презентує українське мистецтво як в Україні, так і за кордоном. Його твори зберігаються в музейних і приватних збірках України, Росії, Італії, Франції, Швеції, Німеччини, Чехії, Австрії, Словаччини, Іспанії, Канади тощо. Він є учасником виставок в Україні та за її межами. Персональні виставки художника завжди мали великий успіх. Був учасником науково-мистецьких експедицій «Шляхами Шевченка по Україні». Автор експозиції та організатор шістнадцяти міжнародних мистецьких виставок «Львівський осінній салон».

Починаючи з 1982 року Орест Скоп працює над циклом «Козак Мамай», присвяченим пам’яті сліпих кобзарів, розстріляних радянською владою у 1934 році біля Харкова.

А тепер настав час, коли Орест Скоп вирішив «пожнивувати» та зібрати в один об’ємистий сніп свій творчий, плодовитий урожай - і видав солідний альбом фотоілюстрацій своїх творів під назвою «Козак Мамай», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (Видавничий Дім «Високий Замок», 2013).

Альбом - це багатоілюстроване видання, в якому на високоякісному білому папері великого формату на 246 сторінках розміщені фотосвітлини художніх полотен із зображенням козака Мамая, а також фоторепродукції, в яких відбито життєві моменти митця, його творчої діяльності, створення експозицій в багатьох музеях Львівщини.

Чому козак Мамай став для Ореста Скопа головним героєм багатьох його картин? На це сам митець відповідає так: «…після того, як прочитав про 300 сліпих кобзарів, страчених сталінським режимом у 1934 році під Харковом, поклав собі створити цикл картин, присвячених пам’яті кожній душі кобзаря». І ось уже понад 20 років Орест Скоп твердо йде до своєї мети, як зазначає мистецтвознавець Оксана Пеленська, – повернути Україні та світові образ одного з найяскравіших, духовно незалежних українських народних героїв. Козак Мамай на полотнах Ореста Скопа йде з нами у просторі і часі. Бачимо його (Мамая) у різних позиціях: на коні і без нього, з оселедцем на голові і густою чуприною, з вусами довгими і короткими, з бойовою амуніцією і лише з кобзою, з люлькою і без неї, на фоні українського села і товарних вагонів, колючого дроту, сокири і пили – атрибутів сталінських таборів та багато іншого.

- Це не примха чи простий відхід від усталеної іконографії, а її збагачення, надзвичайно чутлива інтерпретація теми, а також данина часові, в якому живемо. Завдяки цим варіаціям Ореста Скопа діапазон діалогу сучасників з Мамаєм розширюється, виникає потреба шукати в цьому багатоголосому хорі настроїв свою інтонацію, свій кут зору, - відзначає Олена Пеленська.

 Гадаємо, в цьому розмаїтті зображень образа Мамая митець подає духовні, різноликі образи кобзарів, що так трагічно загинули. За словами Оксани Пеленської, Орест Скоп «веде нас дорогою пошуку втраченої національної ідентичності, він спонукає сучасника до поновлення забутого, але дуже потрібного діалогу з минулим і до так важливої сьогодні дискусії про збереження національних цінностей».

Орест Скоп - не лише митець, художник від Бога. Він – талановитий майстер музейних інтер`єрів та експозицій, творець церковних іконостасів. Він – автор проектів каплиць, дзвіниць, меморіальних дощок, геральдичних знаків. прапорів, архітектор пам’ятників Тарасу Шевченку, митрополиту Андрею Шептицькому та 2000-літтю Різдва Христового у Трускавці, Роксолані в Рогатині, гетьману Івану Виговському, воїнам-афганцям, Маркіяну Шашкевичу, погруддя Соломії Крушельницької тощо.

Художник розробив та оформив інтер’єри готелю в Чехії, ресторан-бару у Львові, санаторію у Моршині та готельно-курортного комплексу «Карпати» у Трускавці. Про участь Ореста Скопу в мистецькому оформленні «Карпат» розповідає у цьому фотоальбомі заступник директора ГКК «Карпати» Володимир Кушнір. «До цієї роботи було запрошено Ореста Скопа з його дизайнерською групою, близько тридцяти відомих митців - майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, випускників Львівської національної академії мистецтв. У плідній співпраці вдалося створити неординарний санаторний комплекс як приклад вдалого синтезу архітектури і мистецтва, який гідно увійшов у скарбницю сучасного українського мистецтва і культури. Не випадково Указом Президента України Л. Кравчука у 1883 році санаторій «Карпати» відзначено високою престижною Державною премією в галузі архітектури. Створення ландшафтного парку «Підгір’я» увінчалося Великою золотою медаллю Гран-прі лауреата премії в галузі ландшафтної архітектури й дизайну «Квітуча Україна 2008». Лауреатами згаданих премій, окрім митця Ореста Скопа стали генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати», заслужений лікар України Лев Грицак, Володимир Кушнір та інші». Володимир Кушнір щиро дякує митцеві за його участь у такій грандіозній праці і бажає йому успішно виконати своє нелегке високе Призначення.

У свою чергу Орест Скоп висловлює вдячність авторам статей, світлин, літературним редакторам, дизайнерам цього унікального фотоальбому. а також людям, які надали допомогу у його виданні, в тому числі Наталії Булановій, Левові Грицаку, Наталії Дацьковій та багатьом іншим.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Говорили про покращення умов для ведення бізнесу

Днями у Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ відбулося засідання “круглого столу” з бізнесменами міста. Під час зустрічі мова йшла про спрощення процедур адміністрування та сплати податків, запровадження законодавчих ініціатив та он-лайн сервісів для полегшення ведення бізнесу – як одного із пріоритетних напрямів діяльності Міндоходів.

Відкриваючи засідання, Роман Гладій зауважив: “Минув рік з часу створення Міністерства доходів і зборів України, яке об’єднало в своїй структурі податкову та митну служби, а також функції з адміністрування єдиного соціального внеску. Бізнес та громадяни від створення відомства одержали лише переваги, адже з’явився один адресат, що не тільки значно скоротило витрати часу на спілкування з державними органами, а й дало змогу підвищити якість обслуговування платників та надати ширший спектр послуг“.

Увагу присутніх було акцентовано на інтенсивному розвитку он-лайн сервісів та ІТ-технологій в роботі Міндоходів. Адже електронні сервіси – це комфорт та зручність для платників, а дистанційне спілкування дає можливість знизити прояви корупції. Учасникам зустрічі було презентовано “Електронний кабінет платника податків”, своєрідне робоче місце платника, де можна не тільки реєструвати податкову звітність в он-лайн режимі, але й одразу перевіряти стан розрахунків з бюджетом.

Керівник відділення розповів про ефективність створення Центрів обслуговування платників, де можна оперативно та якісно отримати послугу чи консультацію. Так, з початку року Центром обслуговування платників податків Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ надано 39684 податкових послуг, з яких 3063 адміністративних, прийнято 34793 податкових звітів та вхідної кореспонденції, надано 1828 консультацій.

Не залишилися поза увагою і постійні законодавчі новації. Зокрема Роман Михайлович наголосив, що мораторій на перевірки малого бізнесу буде продовжено. Розповів, що із січня наступного року для того, щоб зареєструватися платником ПДВ або єдиного податку майбутньому підприємцю не потрібно йти до податкової інспекції. Документи про перехід на спрощену систему та для реєстрації платником ПДВ прийматиме державний реєстратор, як додаток до реєстраційної картки.

На останок зустрічі Роман Гладій наголосив, що розвиток партнерських відносин з бізнесом та надання високоякісних послуг - було і залишається основним напрямком роботи Міндоходів. А проведення таких зустрічей дає змогу почути думку громадськості про роботу відділення та відомства в цілому.

Наталія Роїк, ГДРІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 26 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником