Трускавецький вісник № 1 (729) від 2 січня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 1 (729) від 2 січня 2014 р.

02.01.2014У номері: Про звіт міського голови; До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка; Спортивні новини; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Бризнули в очі балончиком і стягнули золото

Як інформує прес-служба ГУ МВС України у Львівській області, 29 грудня до Дрогобицького МВ надійшло повідомлення від 41-річного місцевого жителя про те, що його 18-річній дочці невідомі особи бризнули в обличчя газовим балончиком і відкрито заволоділи її золотом, всього на суму 2000 гривень. За скоєння даного кримінального правопорушення затримані 18-річний місцевий житель та двоє 16-річних місцевих мешканців.

Власна інформація

Нам теж хочеться, щоб усе було – як у казці

Згідно кількарічної традиції мер нашого міста Руслан Козир звітував наприкінці року. І знову цей захід провели у кінотеатрі «Злата». Перед входом до зали усім роздавали новий номер комунального часопису «Голос Ради», у якому, власне, і розміщувався увесь текст звіту. Тож практично півтори години часу усі присутні змушені були слухати те, що можна було б прочитати буквально за десять хвилин. Проте слухачі у залі зібралися вдячні - як і годиться (без відхилення від традицій): держслужбовці, освітяни та інші «опоненти» міської влади. Хоча, до слова, опонентів туди також запрошували, але вони чомусь не прийшли...

За свою журналістську практику довелося переслухати тих звітів вже з добрий десяток, а тому тактику промови розумію досконало: ми - найкращі, у нас проблем немає, а якщо є, то їх створили попередники, а якщо не попередники, то ворожі приватні суб'єкти. Чули, Руслане Ярославовичу, знаємо. А ще знаємо, як легко приписати до своїх досягнень те, до чого міська влада та чиновництво немає жодного відношення. От хоча б славнозвісні досягнення управління розвитку курорту. Відкидати категорично позитив від його існування напевне не варто, проте приписувати собі відсотки у збільшенні заповнюваності оздоровниць не дуже чесно, бо нинішнє, майже стовідсоткове завантаження санаторіїв-тисячників - є виключно досягненням нашого колективу. Далі - більше. Згідна, ми на фоні сусідніх міст виглядаємо значно в кращому світлі, але це також не є абсолютним досягненням міської влади. І курортному Трускавцю нині сам Бог велів бути кращим від своїх сусідів, яким у свою чергу не пощастило бути відомими курортами. Напевне, не варто применшувати досягнення наших освітян, бо вони роблять усе можливе, аби наші діти росли кмітливими і розумними, досягали певних вершин. Але попри те, потік старшокласників, котрі планують у подальшому знайти себе у науці та отримати престижний фах, до шкіл та гімназій сусіднього Борислава та Дрогобича не зменшився. Тож про якість нашої освіти у цифрах та графіках, це ще далеко не повна картина.

Ой, як же ми розуміємо Вас, шановний, коли Ви говорите про осоружне казначейство, котре вже більш як півроку не дає можливості мешканцям нашого міста пересуватися нормальними дорогами. Та хто ж, скажіть, заважав Вам зробити ці речі минулоріч чи на початку своєї каденції, натомість аби «закатувати» гроші у вже відремонтовані дороги? Мені, як і усім присутнім в залі, хочеться щиро вірити у сказане, довіряти красивим світлинам. Хочеться, аби палкі промови про відкритість і прозорість були правдою, бо в реаліях отримати будь-яку інформацію про діяльність міських чиновників у тій чи іншій галузі нині дуже важко навіть журналістам. А непрозорість та підкилимність рішень міської ради, свавілля і неприхована непрофесійність окремих чиновників та їх рішень - це вже норма, яка увійшла в практику. А крім того - море програних судів, через котрі потерпає громада, десятки за безцінь відданих земельних ділянок і всюдисущі подвійні стандарти. Ой, як же нам хочеться, щоб усе було так, як Ви сказали! А ще краще, щоб як у тій чарівній казці: напередодні Нового року ми водночас щиро побажаємо, щоб у цій країні і в цьому місті усі завжди говорили правду (в ідеалі: чиновники - громаді) - і наше, дещо наївне бажання, візьме та й справдиться. Тоді і Ваш звіт, і усі наступні звіти можна буде не лише слухати, а ще й сприймати за чисту монету.

Яна Липнева, газета «Трускавецькурорт»

Перемоги трускавецьких спортсменів

З 16 по 20 грудня 2013 р. у м. Львові команда ДЮСК «Спортовець» брала участь у Всеукраїнському юнацькому турнірі з тенісу «На Миколая». Участь у таких змаганнях, які проводяться за календарем федерації тенісу України, дає можливість юним тенісистам не тільки вдосконалювати свою спортивну майстерність, а й приймати участь у рейтингу кращих тенісистів Львівщини та України.

На цьому турнірі змагались 58 юних тенісистів у віці до 10 та до 14 років з Львівщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, Тернопільщини та Київщини.

За результатами виступів вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець» вибороли перше місце Ірена Микитин та третє місце Віра Карп`як (тренер ДЮСК Ігор Микитин).

З 24 по 26 грудня 2013 р. у плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» проводився міжобласний турнір з плавання «Відкрита першість ДЮСК «Спортовець» до Дня Св. Миколая» серед учнів 2003-2004, 2005 р.н. і мол. за участю команд спортивних шкіл Києва (ДЮСШ №25), Львова (ДЮСШ №9 та Аквапарк «Пляж»), Дрогобича та ДЮСК «Спортовець» м. Трускавець. Організатори турніру – відділ освіти Трускавецької міської ради, Федерація плавання Львівської області та Трускавецький дитячо-юнацький спортивний клуб «Спортовець».

Безпосереднім проведенням змагань займалась суддівська бригада з числа тренерів Трускавецького «Спортовця» (головний суддя – Олег Кирчей, головний секретар – Андрій Жгута).

Призерами турніру стали трускавчани:

- Ліля Уєчко (І місце – 50 м в.с. та 100 м комплекс.);

- Яна Скрипка (І місце – 50 м брас, ІІ місце – 50 м в.с., ІІІ місце – 100 компл.);

- Артур Втебський (ІІІ місце - 50 м в.с., 50 м бат. та 50 м на спині);

- Микола Думальський (ІІІ місце – 50 м брас);

- Вероніка Чернявська (І місце – 50 м на спині);

- Софія Колосова (ІІ місце – 50 м на спині);

- Каріна Зинич (ІІІ місце – 50 м бат.);

- Федан Софія (ІІІ місце - 50 м на спині);

- Манюк Олена (ІІІ місце - 50 м в.с.).

Тренери ДЮСК – Андрій Жгута, Богдан Смеречинський та Олег Кирчей.

З 26 по 28 грудня 2013 р. у м. Івано-Франківську проводився Всеукраїнський юнацький турнір з акватлону (плавання 100 м та біг 400 м). Двоє вихованців ДЮСК «Спортовець» стали призерами цих змагань – Вікторія Уєчко, ІІ місце та Галина Кісак, ІІІ місце (тренери ДЮСК «Спортовець» Олег Кирчей та Богдан Смеречинський).

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

До 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка

«Трускавецький вісник» пропонує ознайомитися із інформацією, надісланою нам Сватівським районним об’єднанням Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка в Луганській області

Без мови немає нації. «Шевченко-Фест. Людина. Родина. Україна»

9 березня 2014 року у Сватівській районній школі мистецтв ім. Василя Зінкевича відбудеться виставка репродукцій малюнків Т.Г. Шевченка з Національного музею Т.Г. Шевченка (м. Київ) та виставка-конкурс малюнків учнівської молоді на Шевченківську тематику. Всі переможці отримають книгу «Кобзар» та:

- діти до 4 кл. живопис, за І місце до 300 грн., за ІІ – до 200 грн.; декоративно-прикладне мистецтво, за І місце до 300 грн., за ІІ – до 200 грн.;

- діти 5-11 кл. живопис, за І місце до 700 грн., за ІІ – до 600 грн., за ІІІ – до 500 грн.; декоративно-прикладне мистецтво, за І місце до 700 грн., за ІІ – до 600 грн., за ІІІ – до 500 грн.;

До 25 лютого 2014 р. чекаємо Ваших творів.

Модератор конкурсу – художник Альбіна Шведова, тел. 095-441-66-88.

26 квітня 2014 року у м. Сватове на березі річки Красної відбудеться рок-фестиваль «Музика для Тараса: від Заходу до Сходу сонця». Запрошуємо рок-групи до міста Сватове. Для участі у конкурсі – не менше двох музичних творів на українській мові. Всі переможці отримають книгу «Кобзар», та за І місце до 1000 грн., за ІІ – до 800 грн., за ІІІ – до 500 грн.

Заяви для участі приймаються до 20.04.2014р.

Модератор фестивалю – Андрій Клименко, керівник гурту «ІЗОБАРРА-ТОР», тел. 066-983-26-73.

22 травня 2014 року біля пам’ятника Кобзарю у с. Свистунівка Сватівського району Луганської області відбудеться VІ відкритий свистунівський фестиваль поезії Т.Г. Шевченка. Всі переможці отримають книгу «Кобзар» та:

- діти до 4 кл.: вірші Т.Г. Шевченка - за І місце до 300 грн., за ІІ – до 200 грн.; вірші про Т.Г. Шевченка, про Україну, рідну мову, рідний край, за І місце до 300 грн., за ІІ – до 200 грн.;

- діти 5-11 кл.: соціально-політичні мотиви у віршах Кобзаря, за І місце 700 грн., за ІІ – 600 грн., за ІІІ – 500 грн.; ліричні мотиви в творах Т.Г. Шевченка за І місце 600 грн., за ІІ – 500 грн., за ІІІ – 400 грн.; вірші про Т.Г. Шевченка, про Україну, рідну мову, рідний край - за І місце 600 грн., за ІІ – 500 грн., за ІІІ – 400 грн.

Подання заявок до 10 травня 2014 р.

Модератор фестивалю – Євген Дзюба, тел. 050-814-68-70.

Запрошуємо 22 травня 2014 р., конкурсантів та гостей фестивалю «Шевченко-Фест. Людина. Родина. Україна» взяти участь у параді вишиванок, який відбудеться біля пам’ятника Пророку нашого народу, Батькові нашої держави в с. Свистунівка.

Всі переможці отримають книгу «Кобзар» та – 3 володарі жіночих і 3 володарі чоловічих вишиванок отримають по 300 грн.

Модератор параду вишиванок - народна майстриня Алла Лазаренко, тел. 099-07-61-300.

Свята відбудуться за кошти громадських організацій та благодійників України, США, Канади, Австралії, українців світу, які будуть представлені на нашому сайті та на шпальтах наших медіа-партнерів.

Прохаємо підтримати духовне відродження нашої молоді – майбутньої еліти Великої України.

Чекаємо учасників та глядачів на гостинній землі Сватівщини.

Подробиці на сайті: www.Shevchenko-fest.hol.es Мейл: Evgen_dzuba@ukr.net Телефон: 050-814-68-70 (Євген Дзюба). Факс: (06471) 3-10-00. Адреса: 92600 Україна, Луганська обл., м. Сватове, пл. Радянська, 1.

ОргкомітетСоздан 02 янв 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником