Трускавецький вісник № 13 (741) від 29 січня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 13 (741) від 29 січня 2014 р.

29.01.2014У номері: Трускавець має власний аеродром; Плавець Роман Гумецький; Із позачергової сесії Бориславської міської ради; Чи працюватиме Любов Дуб у відділі земельних відносин; Про Народні Ради; Короткі новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

І ще раз про саморозпуск Партії регіонів у Трускавці

Як інформує реєстраційна служба Трускавецького міського управління юстиції, на підставі поданих документів та заяви від 28.01.2014 року, відповідно до п. 8 Порядку підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №1828/5 від 08 липня 2011 року, реєстраційною службою Трускавецького міського управління юстиції Львівської області 29.01.2014 прийнято рішення про взяття до відома інформації про зміни у керівному складі Трускавецької міської організації Партії регіонів, а саме про залишення Грицаком Л.Я. та Павлечко С.І. посад голови та заступника голови Організації у зв’язку з виходом з членства Партії регіонів.

Також на підставі рішення Ради Трускавецької міської організації Партії регіонів від 24 січня 2014 року, реєстраційною службою Трускавецького міського управління юстиції 29.01.2014 прийнято рішення про скасування у книзі обліку первинних осередків політичних партій, легалізованих шляхом письмового повідомлення про утворення записів про легалізацію Первинних організацій №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7, №8, №9 Трускавецької міської організації Партії регіонів.

Десять будинків у Трускавці – без тепла

Внаслідок аварії на тепломережі десять дев`ятиповерхових багатоквартирних будинків у Трускавці залишилося без тепла. Сталося це вчора, 28 січня, після обіду. Про це «Трускавецький вісник» поінформувало власне джерело в КП «Трускавецьтепло». Мова йде про будинки непарних номерів вулиці Стуса (1, 11, 13, 15) та прилеглі до них будинки вулиці Стебницької (84, 86, 88, 90, 92, 96). Ситуація непроста, але комунальники мають намір ще сьогодні, 29 січня, завершити всі ремонтні роботи, адже найближчим часом прогнозується сильне зниження температури.

Хотів пити коньяк, заїдати ковбасою…

У Трускавецький МВ 22 січня поступило повідомлення від охоронця магазину «Рукавичка». Він повідомляє про те, що з торгового залу таємно, шляхом вільного доступу мешканець Борислава Л. вкрав ковбасу і пляшку коньяку.

Того ж дня поступив рапорт капітана міліції А. Якубіва про те, що з виїздом на місце події СОГ, громадянин Л. у вищевказаному магазині добровільно видав згорток паперу, у якому знаходилися металеві предмети коричневого кольору у кількості 13 штук, схожі на набої до вогнепальної зброї. Як пояснив громадянин Л., металеві предмети він знайшов біля одного із смітників у м. Бориславі. Його опитано і відпущено. Речові докази вилучено.

Власна інформація

У Дрогобичі розгортають цілодобові пункти обігріву

У Дрогобичі в людних місцях розгортають пункти обігріву, які працюють цілодобово. Про це повідомив кореспондент IA ZIK з посиланням на начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому Миколу Летнянчина.

За його словами, пукти обігріву вже діють в центрі міста на пл. Тараса Шевченка та на вул. Пилипа Орлика неподалік автостанції. У наметах працівники управління праці і соціального захисту населення міськвиконкому людей частують гарячим чаєм, печивом. Щоночі в палатках рятуються від морозу по 5 і більше осіб, переважно безхатченків.

Пункт обігріву людей також організувала самооборона в приміщенні районного адміністративного будинку.

За інформацією координаційної ради дрогобицького Євромайдану, сьогодні, 29 січня, на площі Ринок встановлять намет, в якому буде пункт обігріву для мітингарів.

ЗІК

У Бориславі не відають про потерпілого у Києві Ігоря Савицького

У соцмережах з’явилося повідомлення, що в Києві поранений в область ключиці і спливає кров’ю 22-річний Ігор Савицький з Борислава.

Як повідомили кореспондентові IA ZIK у координаційній раді бориславського Євромайдану, вони бачили це повідомлення у соцмережах, але їм про таку людину нічого не відомо.

Більше того, телефонували в усі школи, цікавились у місцевому підрозділі міграційної служби, але і там нема ніякої інформації про Ігоря Савицького.

На думку бориславських євромайданівців, це може бути помилково названо прізвище або місто, а можливо й провокація з метою залякування людей, які їдуть до Києва на Майдан.

ЗІК

Віче у Дрогобичі хоче, щоб секретарем міськради був голова НР Михайло Ваврин

Вчора, 28 січня, у Дрогобичі на вечірньому віче, що відбулося в рамках місцевого Євромайдану, громада рекомендувала на посаду голови міжфракційного об’єднання міської ради «Народна рада» депутата міської ради, активного учасника Євромайдану Михайла Ваврина. За це учасники віча проголосували одноголосно, – передає власкор ІА ZIK.

У зв’язку з формуванням нової більшості на основі міжфракційного об’єднання «Народна рада»,  громада вимагає переобрати секретаря ради, обравши на цю посаду голову Народної ради.

Депутатові міської ради, який не увійшов до Народної ради, громада висловила недовіру та вимагає складення депутатських повноважень.

Нагадаємо, під заявою про створення Народної ради поставили свої підписи 49 депутатів з 50 обраних до міської ради, а також міський голова Олексій Радзієвський. Не увійшов до Народної ради депутат Сергій Гориславський, який очолює в Дрогобичі осередок Партії регіонів.

ЗІК

У Бориславі визнали НР та позбавили Лавриновича звання "Почесний громадянин міста"

28 січня 2014 року в м. Бориславі відбулася сесія міської ради з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні. За пропозицією депутата від ВО "Свобода" Юрія Химина міська рада визнала Народну Раду України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України. Також за пропозицією свободівця ухвалено рішення звернутися до державних службовців, суддів, працівників правоохоронних органів та військовослужбовців щодо виконання актів і розпорядчих документів Народної Ради України. Також депутати проголосували за створення муніципальної дружини в місті Бориславі.

Депутати підтримали ініціативу бориславського Майдану та своїм рішенням заборонили діяльність на території міста Комуністичної партії та Партії регіонів.

Також з ініціативи фракції ВО "Свобода" депутати позбавили звання "Почесний громадянин міста Борислава" Олександра Лавриновича через його причетність до злочинів Партії регіонів. Цю пропозицію підтримало одноголосно.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

“Вимагати виконання розпоряджень так званої Народної Ради - незаконно”, - прокурор Львівської області

Вчора, 28 січня, під час брифінгу з журналістами прокурор Львівської області Олег Василенко прокоментував ситуацію щодо вимоги підписувати державним службовцям, в тому числі правоохоронним органам, зобов’язання виконувати розпорядження так званої Народної Ради.

Зокрема він пояснив, що “і правоохоронці, і державні службовці приймали відповідні присяги і мають діяти тільки в межах законодавства, бо інакше вони несуть відповідальність, в тому числі і кримінальну. Як і ті особи, які змушують їх до незаконних дій”. Прокурор області розтлумачив: “Такого поняття як «народна рада» в правовому полі України не існує. Тому державні службовці, які мають діяти виключно в межах закону, не мусять і не мають права підписувати подібні заяви, і ніхто не може вимагати від них фактично вчинення незаконних дій”.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Можемо гордитися: Трускавець має власний аеродром!

Тепер до Трускавця можна не тільки доїхати автомобілем, автобусом чи поїздом, але й прилетіти літаком. Навесні у повну силу запрацює аеродром, який знаходиться всього за 10 км від Трускавця в с. Почаєвичі, що на схід від Дрогобича. Як поінформував начальник відділу авіаційного забезпечення готельно-курортного комплексу «Карпати» Володимир Лесик, зараз проходить процес сертифікації, тож уже навесні аеродром зможе приймати і чартерні рейси.

Аеродром знаходиться на висоті 274 метри над рівнем моря, його злітно-посадкова смуга з асфальтно-бетонним покриттям має розміри 900х21 м. А це означає, що сюди можуть прилітати та тут приземлятися практично всі літаки так званої «легкої авіації», а це і АН-2, і ЯК-52, і ЯК-18Т, і АН-28, і Л-410, і ряд інших видів літаків та вертольотів. Загальна площа аеродрому становить понад 23 тисячі м. кв. Призначений він для польотів повітряних суден вагою до 10 тонн.

Аеродром біля Трускавця взяв у оренду в Фонду державного майна України готельно-курортний комплекс «Карпати». За словами генерального директора «Карпат» Лева Грицака, щомісяця держава отримує значну суму коштів за оренду літовища. Метою оренди аеродрому є розширення сфери послуг (здійснення польотів) та популяризація авіаційних видів спорту в Україні.

Нагадаємо, що вже від осені 2013 року, коли було укладено угоду про оренду аеродрому між ГКК «Карпати» та ФДМ України, запроваджено послугу польотів, в тому числі навколо Трускавця та по Західній Україні. Генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак вважає, що аеродром для Трускавця є потрібним, адже навіть сам факт його існування сприяє промоції курорту, не кажучи вже про ті можливості, які відкриваються для покращення логістики міста та розширення сфери надаваних послуг для відпочивальників.

- Вважаю, що і Трускавецька міська рада, і санаторно-курортні заклади Трускавця можуть подавати цю інформацію про аеродром у своїх рекламних проспектах та пропозиціях як таку, що додає рейтингу нашому курорту та покращує його імідж, - підводить підсумок Лев Ярославович.

А для фахівців, яких зацікавила ця інформація, повідомляємо, що контрольна точка аеродрому (КТА) N 49°21`49`` E 023°33`49``, магнітні курси посадки 30°/210°, позивний Фантік, частота 118, 350 Мгц. Більш детальну інформацію можна отримати за тел. +38 (03247) 62-113 та +38 (067) 37-06-710.

Володимир Ключак, фото Богдана Ілика

Про позачергову сесію Бориславської міської ради

28 січня відбулась позачергова сесія Бориславської міської ради. В залі присутній 31 депутат. Окрім того, в залі присутня багаточисельна делегація Бориславського Євромайдану. В порядку денному одне питання: про суспільно-політичну ситуацію в Україні.

За пропозицією Ігоря Кобилецького, голови фракції у міській раді «Наш Борислав», свою роботу депутати розпочали хвилиною мовчання за невинно загиблими Героями України – учасниками мирних протестів.

Міський голова Володимир Фірман, розпочинаючи роботу сесії, нагадав депутатам, що вони присягали служити громаді та народові України. Власне, сьогодні цей час настав. Від кожного мешканця залежить не допустити провокацій у місті. «Ми повинні бути як ніколи згуртовані, і, саме на нас покладені обов’язки охороняти права, свободи і законні інтереси громадян. Саме Бориславська міська рада у цей надскладний час має забезпечити мир і спокій своїх громадян. Зараз основне завдання – забезпечити безпеку наших городян», - наголосив міський голова.

В обговорені проекту рішення «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні» взяли участь: Юрій Химин, який, зокрема, зазначив про те, що єдиною зброєю Майдану є український дух, якого не зламати. «Хочу зазначити, що ми набагато сильніші за тих, до зубів озброєних, «беркутят». Також хочу подякувати бориславцям, які входять у Львівську сотню, які кожен день на сторожі нашої Гідності та Незалежності. У Києві нас десятки, сотні, ми самоорганізовані. Окрім того, дякую всім бориславцям, які допомагають нам теплими речами, коштами», - зазначив керівник міської організації ВО «Свобода». Також він запропонував визнати Народну Раду України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України.

Михайло Лазар, керівник фракції РХП, у своєму виступі наголосив: «Ми єдині з нашими братами, які зараз відстоюють наші права на Майдані. Ми повинні бути виваженими. Тому підтримую створення загонів самооборони. І пропоную вивчити питання щодо створення муніципальної міліції, передбачивши кошти в міському бюджеті». Підтримав створення муніципальної міліції і керівник фракції «За зміни» Олександр Зварич.

В обговоренні взяли участь: Василь Чабан, Василь Піх, Андрій Ровенський, Богдан Городиський, Володимир Хауляк, Віктор Ревкевич, Олександр Маринін, Роман Кікіс.

Перед депутатами виступила Марія Граблюк, голова міської організації «Братства вояків ОУН-УПА ім. Нечая», яка закликала депутатів проявити свою політичну свідомість та зайняти патріотичну позицію. «Адже на руках цих партій кров синів України. Це злочинні партії. Сьогодні люди хочуть від депутатів рішучих дій», - наголосила Марія Павлівна.

Василь Чабан, голова міської організації ВО «Батьківщина», у своєму виступі зазначив про те, що партія регіонів - це злочинна партія. «Адже це саме вони захотіли двомовність у країні. Це саме проти них повстав малий та середній бізнес під час Податкового майдану. Це вони причетні до закриття шкіл, репресій в учбових закладів. Апогеєм їхньої діяльності стали так звані закони, прийняті ними 16 січня. Саме ПР згуртувала навколо себе злочинців та бандитів. Ми через них маємо жертви на Майдані. Прийняти рішення ми зобов’язані», - зазначив Василь Іванович.

Депутати підтримали ініціативу бориславського Майдану та своїм рішенням заборонили діяльність на території міста КПУ та ПР. Заяву від імені Майдану озвучила депутат Іванна Книш. Це рішення присутні в залі представники Майдану підтримали оплесками.

Ухвалено рішення звернутися до державних службовців, суддів, працівників правоохоронних органів та військовослужбовців щодо виконання актів і розпорядчих документів Народної Ради України. Також депутати проголосували за створення муніципальної дружини в місті Бориславі.

Також з ініціативи Бориславського Майдану депутати позбавили звання «Почесний громадянин міста Борислава» Олександра Лавриновича – через його причетність до злочинів Партії регіонів.

Всі пропозиції були підтримані одноголосно.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Чи працюватиме Любов Дуб у відділі земельних відносин?

31 жовтня цього року Бориславський міський голова Володимир Фірман видав розпорядження про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади спеціаліста першої категорії відділу земельних відносин міської ради.

Вимоги до посади і оголошення про проведення конкурсу опубліковано в газеті “Нафтовик Борислава” 6 листопада минулого року. До участі в конкурсі зголосилося п’ятеро кандидатів. Іспит на заміщення вакантної посади відбувся 25 грудня минулого року. На іспит не з’явилась одна із кандидаток. Письмовий іспит найкраще склала Любов Дуб, яка набрала 23 бали. Роман Кікіс мав 17 балів, Юрій Пиж - 13, Ольга Пріцак - 16.

Відтак з претендентами на посаду була проведена співбесіда на знання законодавства та вміння застосовувати їх на практиці. Повні та обґрунтовані відповіді надали Роман Кікіс та Ольга Пріцак. Але найкращі відповіді, на думку членів комісії, надала Любов Дуб.

Здавалося б, саме вона мала би зайняти посаду спеціаліста першої категорії відділу земельних відносин міської ради. Та несподівано члени комісії віддали їй лише три голоси при п’яти, які утримались, тоді як за Романа Кікіса, який мав менше балів під час письмового іспиту та гірше, ніж Любов Дуб, відповідав усно, проголосувало четверо членів комісії й стільки ж утрималося.

В результаті формально ніхто не став переможцем. І тут виникають деякі запитання. Чим керувались окремі члени комісії, які за очевидних результатів не надали такої ж очевидної переваги Любові Дуб? Чи не можна в їхніх діях вбачати ознаки корупційних дій? Чи відповідають дійсності чутки, що Бориславський міський голова Володимир Фірман хотів бачити на цій посаді Романа Кікіса? Чи не стала Любов Дуб жертвою розбірок між тими членами комісії, які є лояльними до міського голови, і тими членами комісії, які симпатизують секретареві міської ради Ігореві Мельнику, котрий теж був членом комісії? Адже не секрет, що міський голова вже тривалий час воює з Ігорем Мельником, намагаючись відібрати у нього з посадових обов’язків земельні питання.

Як би там не було, але поставлені під сумнів чесність і прозорість конкурсу на заміщення вакантної посади спеціаліста першої категорії відділу земельних відносин міської ради.

Любов Дуб подала скаргу до Бориславської прокуратури. Тепер правоохоронцям належить з’ясувати всі обставини справи і винести справедливе рішення.

Анатолій Власюк, Тустань

Працьовита бджілка плавання та морського багатоборства

Хочу познайомити Вас, дорогі читачі, ще з одним спортивним ім’ям. Хоча майстер спорту з морського багатоборства, срібний призер Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу Роман Гумецький вже третій рік навчається та тренується в Івано-Франківську, Роман - трускавчанин - народився і почав займатися плаванням в Трускавці. І цей скромний, втомлений 18-тилітній хлопчина заслуговує на те, щоб трускавчани знали про його здобутки та сповнений щоденної наполегливої праці шлях у спорті. Бо це – також частина спортивної слави Трускавця.

Насправді спершу ні Роман Гумецький, ні його батьки не думали про спортивні результати. Коли Роману виповнилося 10 років, прийшли записати сина на плавання, щоб покращити здоров’я, адже у хлопчика був вроджений сколіоз. На дворі стояв 2005 рік – не найкращий рік для занять плаванням – у місті ще не було басейну. Тренер, майстер спорту з плавання Богдан Васильович Смеречинський домовився про групові заняття два рази в тиждень в плавальному басейні санаторію «Карпати», керівництво якого люб’язно пішло назустріч спортсменам.

Роман зізнається, що спершу просто ходив плавав, часом, бувало, й не хотів іти на тренування. Та поступово почав досягати результатів, перемагати на чемпіонатах області, з’являється бажання тренуватися, плавати все більше і більше. У 2008 році міський голова Лев Грицак відкрив відремонтований басейн в ДЮСК «Спортовець», і спортсмени почали тренуватися серйозніше, щодня, збільшили навантаження, кілометраж. Плавання, щоденні тренування вже стали щоденною необхідністю, потребою Романа Гумецького. «Коли бачиш результат, воно «пре» - хочеш тренуватися ще більше і більше», - розповідає Роман. І в 14 років він вирішує поступати в Івано-Франківський коледж фізичного виховання, в першу чергу, щоб тренуватися ще більше, два рази в день.

В Івано-Франківську тренером Романа стає майстер спорту з морського багатоборства, заступник декана Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Світлана Вікторівна Мельник. Тренування тут розпочинаються о 6 годині ранку – заплив 10 кілометрів. На восьму годину – пари. Після чотирьох пар – знову тренування – плавання, біг.

Світлана Вікторівна залучає Романа Гумецького до відносно нового молодого виду спорту – морського багатоборства. В морському багатоборстві спортсмени змагаються в п’яти видах спорту – плавання 200 метрів, біг 800 метрів, стрільба, гребля і парус. Збірна формується саме на основі плавців, тому що це базовий вид спорту.

Базовий плавець Роман Гумецький додає до своїх тренувань щоденний біг, стрільбу і на другому курсі навчання в складі юнацької збірної України бере участь в Чемпіонаті Європи з морського багатоборства в Севастополі, який відбувся в жовтні 2012 року. Юнацька збірна України виборює друге місце серед 24 команд.

В жовтні 2013 року в Севастополі відбувся вже Чемпіонат світу з морського багатоборства, в якому взяло участь 28 команд з України, Росії, Білорусі, Європи. Юнацька збірна України, в складі якої виступав Роман Гумецький, знову стає срібним призером турніру. Роман, кандидат в майстри спорту з плавання, виконує норматив майстра спорту з морського багатоборства.

В коледжі фізичного виховання після Чемпіонату світу фото Романа висить на Дошці пошани, йому також нарахували 400 гривень премії. Та на всі змагання спортсмен їздив за власний кошт, точніше за допомоги та сприяння батьків. Для прикладу, дві з половиною тисячі коштують гідрошорти, п’ять тисяч гривень потягнув з сімейного бюджету пістолет для стрільби…

Сьогодні Роман думає, куди поступати після закінчення Івано-Франківського коледжу фізичного виховання. Відчуває, що хотів би поєднати спорт і медицину, можливо, реабілітацію. Зізнається що до кінця тижня відчуває втому, та якщо в суботу, неділю не поплаває, то в понеділок просто дуже «тягне» в басейн.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»Обновлен 30 янв 2014. Создан 29 янв 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником