Трускавецький вісник № 19 (747) від 11 лютого 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 19 (747) від 11 лютого 2014 р.

11.02.2014У номері: Щодо виконання умов закону про звільнення від кримінальної відповідальності; Короткі новини з Борислава; Сергій Оленич звітує про роботу; Інтерв`ю з Іваном Курієм; Кримінальні новини; За нами – Майдан!

Новини Трускавця та регіону

На стебницькому калійному заводі – зміна керівництва

Як інформує наше джерело, на Стебницькому підприємстві «Полімінерал» сталася зміна керівництва. Замість Миколи Яковлєва керівником підприємства «Полімінерал» став Сергій Іванович Оринчак.

Орислава Хомик стала головою Союзу Українок?

Як інформує наше власне джерело, колишня голова Союзу Українок у м. Трускавці, екс-депутат Львівської обласної ради від Трускавця Орислава Хомик стала керівником Союзу Українок на всеукраїнському рівні. Інформація потребує уточнення.

Лікарі бояться бродячих собак

Головний лікар Бориславської центральної міської лікарні Віталій Головчак на вівторковій нараді 11 лютого звернувся з проханням до керівників міста активізувати зусилля із вирішення проблеми бродячих собак. Дільничні терапевти, педіатри та сімейні лікарі скаржаться, що зграї агресивних бродячих собак не дають їм можливість вчасно потрапляти на виклики пацієнтів. Особливо це стосується віддалених мікрорайонів Борислава. Нагадаємо, що тема бродячих собак активно мусується в регіоні вже не перший рік, та до її вирішення ще дуже далеко, не в останню чергу через відсутність координації між містами регіону.

Видатки на терцентр можуть зрости

Як повідомила 11 лютого на щотижневій апаратній нараді в Бориславській міській раді начальник територіального центру обслуговування одиноких та непрацездатних громадян Наталія Штереб, зміниться принцип фінансування закладу. Так, якщо раніше фінансування йшло від кількості обслуговуваних осіб, то тепер відштовхуватимуться від кількості наданих послуг. Звичайно, що якщо кількість осіб приписати важко, то кількість послуг проконтролювати буде складніше. Тому ця інформація одразу насторожила міського голову, який задав риторичне запитання: «А за чий рахунок банкет?». Звичайно, що за кошти місцевого бюджету, тому ця новина зовсім не втішила мера Борислава…

Внутрішні війська поповняться бориславцями

Як повідомила 11 лютого на щотижневій нараді в мерії начальник відділу оборонної та мобілізаційної роботи Бориславської міської ради Тетяна Чабан, підготовлено проект рішення про відбір громадян м. Борислава на військову службу у внутрішні війська.

Капіталовкладення у енергозбереження окупилися

Якщо ще кілька років тому теплопостачання бюджетних організацій обходилося Бориславу у 8 мільйонів гривень на рік, то тепер ця цифра скоротилася на 3 мільйони і становить 5 млн. грн. Про це на апаратній нараді 11 лютого поінформував міський голова Борислава Володимир Фірман. Тому заміна вікон та дверей у закладах освіти, культури та адміністративних будівлях на металопластикові, а також перехід на власні котельні і відмова від централізованого опалення дали свій ефект. Робота із впровадження енергоефективних технологій у Бориславі продовжуватиметься, запевняє міський голова. Ставку роблять на котельні, які працюватимуть на електроенергії чи твердому паливі.

Злодіїв люків та решіток затримано

Злодіїв-пияцюг, які цупили у Бориславі каналізаційні люки та решітки, затримано. Про це під час апаратної наради в Бориславській міській раді 11 лютого повідомив начальник Бориславського МВ ГУ МВС України у Львівській області Володимир Яріш. Проте це не означає, що крадіжки у місті нафтовиків припинилися повністю. За словами головного бориславського міліціонера, останнім часом страждають власники приватних гаражів. Також на гарячому міліціонери ловлять і неповнолітніх. «Дехто думає, що якщо в країні непевна обстановка і вирішуються важливі політичні питання, то ніхто не працює, але це не так. Ми працюємо», - зауважив пан Яріш.

Також Володимир Яріш вкотре закликав громадян бути пильними та не довіряти шахраям, які виманюють гроші шляхом подання неправдивої інформації, буцімто син жертви потрапив у ДТП чи вчинив інше правопорушення і людина часто віддає шахраям останні заощадження, інколи по 2-3 тисячі доларів. Якщо ж є інформація про нечесність працівників міліції, то очільник Бориславського МВ закликав громадян вирішувати питання безпосередньо на місці.

Алкоголь та наркотики нам не друзі

Як повідомив 11 лютого на щотижневій апаратній нараді начальник відділу освіти Бориславської міської ради Віталій Лесик, минулого вівторка, 4 лютого, у ЗОШ № 1 м. Борислава пройшов семінар-практикум «Теоретичні та практичні основи попередження вживання тютюну, алкоголю та психоактивних речовин дітьми». Під час заходу діти самі писали проекти, було застосовано мультимедійні технології, пройшов тренінг «Я обираю здоровий спосіб життя».

Натомість міський голова Борислава Володимир Фірман наголосив на потребі посилити роботу із протидії поширення наркоманії, бо останнім часом ця проблема загострюється. Як повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Сергій Оленич, співпраця між відділами освіти, охорони здоров`я та внутрішніх справ існує, але очевидно її потрібно дещо активізувати.

Кількість багатодітних сімей зросла

Як повідомив 11 лютого під час щотижневої апаратної наради начальник відділу гуманітарної політики Бориславської міської ради Роман Тарнавський, кількість багатодітних сімей у місті порівняно з минулим роком зросла і то значно. Так, якщо станом на 1 січня 2014 року за посвідченнями багатодітних сімей звернулося 218 сімей, то станом на 11 лютого ця цифра зросла до 253 сімей.

Як спілкуватись із правоохоронними органами?

У п'ятницю, 12 лютого, о 19.00 в приміщенні Будинку учнівської творчості м. Трускавця (вул. Стебницька,12) відбудеться навчання «Юридична абетка» на тему «Як грамотно поводитись при спілкуванні з правоохоронними органами?». Тренінг проводитиме адвокат Юрій Крамар. Штаб національного опору у м. Трускавці запрошує всіх, хто відчуває потребу стати активним учасником змін у суспільстві. Інформацію для «ТВ» надали у ШНО м. Трускавця.

Власна інформація

Розслідування обставин травмування дитини-сироти - на контролі прокуратури

За фактом нещасного випадку, який стався 3 лютого з 17-річним вихованцем Нагуєвицької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату прокуратурою Львівської області організовано у ній перевірку додержання законодавства про охорону здоров’я та освіту.

Дитина-сирота отримала травму під час перерви між уроками. Хлопець впав, коли ковзався на льодяній гірці неподалік навчального закладу. У Дрогобицьку центральну міську лікарню неповнолітнього госпіталізовано з діагнозом - розрив селезінки. Після оперативного хірургічного втручання травмований орган йому видалено.

Оскільки, неповнолітній перебував під безпосередньою опікою адміністрації інтернатного закладу, за процесуального керівництва Дрогобицької міжрайонної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей (ч.2 ст. 137 КК України). Хід розслідування перебуває на контролі прокуратури.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Щодо виконання умов Закону про звільнення від кримінальної відповідальності

Верховною Радою України 29.01.2014 прийнято Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», завданням якого є звільнення від переслідування та покарання осіб, у зв’язку із масовими акціями протесту.

Закон звільняє від кримінальної відповідальності осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні в період з 27 грудня 2013 року по день набрання ним чинності включно злочинів, передбачених статтями 109, 110-1, 161, 194, 259, 279, 293, 294, 295, 296, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 350, 351, 352, 376, 377, 382, 386 Кримінального кодексу України, за умови, що ці злочини пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, та зобов’язує органи досудового розслідування закрити відповідні кримінальні провадження.

Також, даний Закон звільняє від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які засуджені за вчинення перелічених вище злочинів.

Окрім того, положеннями Закону передбачено закриття усіх кримінальних проваджень, які були розпочаті у зв’язку із згаданими злочинами, в яких особам не повідомлялось про підозру, а також звільнення від відбування адміністративного арешту осіб, щодо яких застосовано таке адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, пов’язаних із переліченими подіями.

Статтею 5 Закону обов’язок щодо виконання його приписів в частині звільнення від кримінальної відповідальності, від покарання осіб, а також щодо звільнення з-під адмінарештів, покладено на суди; в частині ж закриття кримінальних проваджень, - на органи прокуратури.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності таких дій:

1) звільнення всіх зайнятих в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів;

2) розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту;

3) розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів тощо у місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Саме тому, прокуратурою Львівської області створено робочу групу із моніторингу виконання умов Закону про звільнення від кримінальної відповідальності, яку очолив прокурор області та до складу якої увійшли його заступники, начальники структурних підрозділів та старші прокурори прокуратури області.

Принагідно інформую, що упродовж листопада 2013 року – лютого 2014 року кримінальні провадження за фактами кримінальних правопорушень, пов’язаних із масовими акціями протесту, у місті Трускавці не розпочинались, протоколи у справах про адміністративні правопорушення згаданої категорії не складались.

Лонгін Мігоцький, прокурор міста Трускавця

Сергій Оленич: «Зроблено багато і результатами ми задоволені!»

Заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич 11 лютого провів брифінг для журналістів міста та регіону. Пропонуємо Вашій увазі репортаж з брифінгу, який стосувався діяльності заступника міського голови у 2013 році та планів роботи на 2014 рік.

Освіта

- Незважаючи на складнощі роботи органів місцевого самоврядування через блокування коштів казначейством, все-таки у Бориславі по об’єктах освіти вдалося зробити багато. З основним завданням щодо скорочення коштів на витрати по енергоносіях ми впоралися. Спочатку ми стикнулися із нерозумінням окремих представників громади щодо доцільності заміни вікон та дверей у освітніх закладах, але вже є перші результати цієї заміни. Тільки по енергопостачанні зекономлено понад 3 мільйони гривень. Прикладом може служити ситуація у ЗОШ № 6. Тут повна заміна вікон не тільки дозволила підняти температурний режим одразу на 4°C, але й зменшилася кількість захворювань. Якщо раніше було багато розмов про нібито відмивання коштів, то тепер вони припинилися. Так, цього року знайти підрядника, який би виконував роботи по заміні вікон та дверей, було непросто. Адже не кожен може чекати на гроші, а треба ж було ще вкладати кошти у матеріали.

Ми ввели в дію нову котельню для потреб міжшкільного навчально-виробничого комбінату, яка працює на електроенергії, замінили газове обладнання в дошкільному навчальному закладі № 3. Тут так звані «ресторанні» плити замінено на сучасні газові прилади, конвектори для подачі тепла в приміщення харчоблоків, бойлери, значно підвищився рівень безпеки при експлуатації. На все це пішло два роки (і підготовка документації, і сам процес встановлення).

Повністю погашено заборгованість в освіті по відрядженнях за 2009 рік. Нагадаю, що перед тим ми погашали заборгованість за 2007-2008 роки. Це ж стосується і охорони здоров`я. І це при тому, що в освіті зріс рівень заробітної плати, виплачено оздоровчі.

Можемо похвалитися тим, що Борислав займає перше місце по кількості медалістів. Як сказала заступник начальника департаменту науки та освіти Львівської ОДА, «Борислав – найрозумніше місто України». Хочу додати, що за підсумками ЗНО, тестувань медалісти Борислава підтвердили свої нагороди.

Шкільні бібліотеки оновили книжкові фонди. Проведено часткову заміну меблів по дитячих садочках міста. Придбано мультимедійний комплекс для ЗОШ № 9. Придбано два антивандальні спортивні майданчики, їх буде встановлено на території шкіл № 5 та у мікрорайоні Коваліва, біля школи № 4.

Культура

- В зв’язку із закриттям котельні на вулиці Данила Галицького запущено сучасну електрокотельню в центральній бібліотеці. У 2014 році в цьому закладі ми плануємо замінити вхідні двері, щоб мати можливість здійснювати повний контроль за енерговидатками.

Спільно з громадою мікрорайону Мражниці розпочато роботи по реставрації Народного дому. Це здійснюється завдяки співфінансуванню обласного та міського бюджету та за кошти громади Мражниці. Нагадаю, що було виграно відповідний мікропроект на рівні області і розпочато роботи, мета яких – врятувати цю будівлю від знищення.

В проекті бюджету розвитку на 2014 рік закладено кошти для співфінансування по інших об’єктах культури Борислава, зокрема це стосується будинків «Просвіти» у Губичах, Тустановичах, Бані та Мражниці. На кожен з них закладено по 50 тисяч гривень.

Готуємося, як і вся країна, до відзначення 200-літнього ювілею від Дня народження Тараса Шевченка. Нам вдалося знайти граніт, закуплений ще в 1990-х роках, вже готовий постамент для пам`ятника Великому Кобзареві. Щодо самого пам’ятника, то проект вже відкоригований, проведено громадські слухання, триває збір коштів, адже споруджується він за кошти громади. Вищі органи влади, на жаль, не сприятимуть його побудові. І хоча до 8-9 березня ми пам’ятник, звичайно ж, не встигнемо поставити, та сподіваюся, що вже цього року пам`ятник Шевченку у Бориславі буде. У бронзі.

Молодіжна політика

- Об`єднання відділів культури, сім`ї та молоді спорту в один відділ гуманітарної політики теж дало свій ефект. По-перше, із трьох суб’єктів став один, що краще в управлінні, а по-друге, активізувалася молодь, прийшли молоді люди. Так, активними у громадському житті Борислава є молодіжні організації «Удару», «Фронту змін», «Самопомочі», інших політичних сил, активно діє на теренах міста «Пласт». Для молоді двічі проведено заходи «Ніч у музеї».

Окремо можна розказувати про популяризацію здорового способу життя, про залучення молоді до спорту, за що хочу подякувати багатьом нашим бориславцям – фанатам у кращому значенні цього слова. Здійснюється постійний супровід сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, і є результати цього супроводу.

***

Звичайно, це далеко не повний запис сказаного Сергієм Оленичем під час брифінгу. Бо говорив заступник мера і про покращення харчування у закладах охорони здоров`я, про реконструкцію корпусів міської лікарні та поліклініки, про перенесення ряду відділів лікарні для зручності мешканців. Окрім того, покращилося сприйняття ініціатив міської влади в окремих територіальних громадах, для прикладу, на Тустановичах. Завдяки наполегливій роботі вдалося домогтися покращення якості харчування учнів у середніх загальноосвітніх закладах та дошкільних установах. Так, для прикладу, якщо в минулому навчальному році кошти, які виділялися на харчування одного учня, становили трохи більше 4 гривень, то тепер ця сума коливається між 7,20 та 7,50 грн. Діти мають можливість харчуватися у школі чи садочку інколи краще, ніж вдома і це факт.

«Три роки тому нас сприймали як диваків, революціонерів, реконструкторів. Але прийшли люди з новим мисленням, новими поглядами, новими силами і почалися зміни. Зроблено багато і результатами ми задоволені! Та це не означає, що ми зупинятимемося на досягнутому. А користуючись нагодою, хочу подякувати і всім керівникам гуманітарного сектору, і всім небайдужим мешканцям Борислава за їхню активну громадську позицію», - завершив свій брифінг Сергій Оленич.

Слід зазначити, що на брифінгу не обійшлося і без запитань на непрості теми. Так, керівництво Палацу культури Сергій Оленич називає таким, що не виправдало його надій, має заступник мера Борислава претензії і до роботи попередників, які не займалися тим, чим повинні були б займатися. Є щоденні поточні питання, які можуть здатися простими, але вирішити їх буває складно у силу тих чи інших обставин. Але це – поточна діяльність, яку команда Володимира Фірмана виконуватиме як мінімум до 2015 року. А як оцінить їхню діяльність громада Борислава – це вже інше питання і тема іншої публікації.

Володимир Ключак

За нами – Майдан!

Кожного разу їдучи на Майдан, я згадую 2004 рік. Тоді люди стояли за Ющенка, і він став президентом. Далі пішов розбрат в його команді. Пам’ятаєте прес-конференцію Путіна, яку він якось дав у Москві, і де обізвав президента України Ющенка «чмуриком», який «стирив літак» у Юлі? Тоді прем’єр-міністр Юля Тимошенко хіхікала. Зараз вона сидить в буцегарні, Ющенко у себе на пасіці розводить бджоли, а Янукович, вибачте, справляє свої потреби на золотому унітазі в Межигір’ї. Так український народ отримав «сильного» президента Януковича на противагу «слабкому» Ющенку. Ось і маємо новий Майдан. Та сьогоднішній Майдан вже інший. Тут люди вже стоять не за політиків, вони стоять – за себе, за брата, за побитих студентів, за покалічених журналістів, за викрадених та вбитих наших громадян.

Влада казала людям, що ми йдемо в Євросоюз, а виявляється, що нас обдурили і примушують йти до Путінської імперії. Як можна жити в країні, де не створено самостійну чесну та справедливу судову гілку влади? Як можна жити в країні, де президент, депутат, чиновник відчувають себе безкарними?

Згадаймо, як цей режим у грудні 2011 року за рішенням Баришівського райсуду Київської області дав умовний термін покарання сину голови «Укравтодору» Демішкіна за вбивство. Убивця втопив людину, сказавши їй: «Передавай привіт Кусто». На слідстві вбивця сам показав місце злочину, визнав вину, проте суддя постановив, що в справі «не було умислу на умисне вбивство, він хотів його привезти до нотаріуса» (до речі, нотаріус зник безвісти).

То як можна далі жити в такій державі?

Головна вимога Майдану – заміна Кабміну, дострокові вибори президента та парламенту, покарання винних в скоєних злочинах проти свого народу. І це правильно, і це вірно. Разом з тим, ми повинні зламати хребет злочинній мафії та корупції в країні, а це значить - сформувати в Україні нове громадянське суспільство, бо як писав Павло Тичина:

«Щоб жить, ні в кого права не питаюсь, щоб жить, я всі кайдани розірву.

Я – стверджуюсь, Я – утверждаюсь,бо Я – живу».

Євген Бродзінський, голова ГМ «ОПОРА» у м. Трускавці

P.S. За нами Майдан, і відступати нікуди!

P.P.S. Унікальні фото – безпосередньо з Майдану. На одному з них, ексклюзивному – Сергій Нігоян, загиблий наш Герой, вірменин, який поклав життя за волю та долю України…

Трускавчанин-майданівець Іван Курій: «Ми допустили до цього і ми маємо все змінити!»

25-літній трускавчанин Іван Курій їздив на Євромайдан кілька разів, та відомий став після того, як пережив затримання на Грушевського, Лук’янівське СІЗО та звільнення під домашній арешт. Сьогодні всі, хто хоче поспілкуватися з Іваном – від міського голови до журналістів – навідують його дома, тому що на нього одягнули браслет стеження і до 20 березня він не має права нікуди вийти з квартири.

Сьогодні Іван Курій стежить за подіями на Майдані за телевізійними новинами, сумує за атмосферою справді народної революції та ні про що не шкодує. Насправді цей простий невисокий молодий чоловік, електрик за фахом, який закінчив Стебницьке професійне училище, вражає внутрішньою силою та зрілістю оцінок, суджень та аналізів.

Як і багато інших молодих і зрілих людей, Іван Курій відчув нестримний потяг їхати на Майдан після 30 листопада – жорстокого розгону мирного студентського волевиявлення. Мужчина, батько трирічного сина, відчув потребу сказати цій владі «Ні»: «Недопустимо, щоб дітей били за висловлювання своєї думки. Не хочу, щоб таке чекало мого сина в майбутньому!»

Як чоловік з військовим досвідом – у 2006-2007 роках військову службу проходив у протиповітряних військах в Києві, Іван на Майдані не блукає без діла, як багато хто, хто скаржиться, що там немає організатора, бардак. Іван Курій записується в самооборону Майдана, спершу в 114, а потім в першу сотню. Здійснює чергування, охороняє барикади. А ще багато спілкується з людьми, думає, аналізує. Іван не перебуває в жодній партії і доволі об’єктивно оцінює події:

- Ми всі винні у тому, що зараз відбувається в Києві і Україні. Це ми зробили владу такою своєю байдужістю. Пенсіонери, які продавалися на гроші і молодь, яка не ходила на вибори – мовляв, навіщо мені це, що мій голос вирішує? От і допустили до такого. Тому сьогодні ми самі маємо це змінити. Це справді народний Майдан, не за одного політика, як у 2004 році. На політиків надіятися нема чого. Опозиція в парламенті в меншості і справді не висунула єдиного лідера.

З настроїв на Майдані Іван розповідає, що люди хочуть Президента, який об’єднав би країну, не допустив розколу на Схід і Захід. В такій якості розглядають кандидатури Віталія Кличка і Петра Порошенка. Та поки що політики не пропонують нічого конкретного, на кожному віче говорять одне й те саме. Втомлені цією розгубленістю політиків люди самі змінюють хід подій 19 січня – протистояння загострюється. На Грушевського розпочинаються сутички активістів з силовиками.

20 січня після чергування на Майдані в десятій годині зранку Іван Курій вирушив на вулицю Грушевського оцінити ситуацію. Без зайвих прикрас розповідає, що два беркутівця накинулися на нього біля біотуалету перед стадіоном на Лобановського. Скрутили, возили пів години по Києву, зрештою привезли в Дарницький райвідділ міліції. Відібрали два мобільні телефони, дві доби тримали зовсім голодним. Засоби психологічного тиску каральної системи не змінилися з часів Солженіцина:

«Арест!! Сказать ли, что это перелом всей вашей жизни? Что это прямой удар молнии в вас? Что это невмещаемое духовное сотрясение, с которым не каждый может освоится и часто сползает в безумие?

Вселенная имеет столько центров, сколько в ней живых существ. Каждый из нас - центр вселенной и мироздание раскалывается, когда вам шипят: "Вы арестованы!"

Если уж вы арестованы - то разве еще что-нибудь устояло в этом землетрясении?

Арест - это мгновенный разительный переброс, перекид, перепласт из одного состояния в другое. Вот что такое арест: это ослепляющая вспышка и удар, от которых настоящее разом сдвигается в прошедшее, а невозможное становится полноправным настоящим.

И всё. И ничего больше вы не способны усвоить ни в первый час, ни в первые даже сутки.

Еще померцает вам в вашем отчаянии цирковая игрушечная луна: "Это ошибка! Разберутся!"

Трускавчанин Іван Курій все це пережив. Побував сам на сам з каральною системою. Не мав жодної змоги повідомити про себе рідним та друзям. Зізнається, що в ув’язненні найстрашніші думки, що тебе забули, що тебе не знайдуть уже в цих стінах, що от так тихо і сіро закінчиться і твій Майдан, і все.

На першому суді прокурор без жодних доказів висуває Івану Курію звинувачення, що він і ще троє хлопців власне організатори масових заворушень на Грушевського зібрали п’ять тисяч людей, і вимагає для юнаків покарання від 8 до 15 років ув’язнення. Та хлопцю дають 60 днів тримання під вартою. Державний адвокат Івана подав апеляцію.

В цей час в Трускавці на сполох забила сестра Оксана. Мамі, яка на заробітках в Іспанії, навіть нічого не казала, щоб не турбувати. Батько в Івана та Оксани помер влітку 2013 року, тож Оксана відчувала, що крім неї нікому витягувати брата з біди. 21 січня вона звернулася в міську раду, що брат не виходить на зв’язок. 22 січня пішли в міліцію подавати його в розшук та там повідомили, що Іван заарештований. Оксана звертається до організації «Майдан SOS». На заклик допомогти відгукується багато людей, адвокати, які безкоштовно беруться визволяти юнака з тюрми. Українці на війні свого не кинули. Оксана їде в Київ, їй показують СІЗО, де утримують брата. Та до нього нікого не пускають, навіть адвокатів. Далі тиснуть невідомістю та від’єднаністю від світу. В камери, розповідає Іван, майданівців разом не садили, розкидували. Два рази лише виводили на прогулянку по годині.

І ось нарешті 30 січня Апеляційний суд відпускає Івана Курія під домашній арешт. Тому, хто не пережив, важко передати емоції зустрічі з сестрою, друзями в суді, звільнення, хоч і неповного.

До 20 березня Іван буквально прив’язаний додому, та впевнений що ще встигне на Майдан, і все буде добре: «Люди так просто не розійдуться. Вони самоорганізовуються і готові стояти до перемоги!»

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Кримінальна хроніка Трускавця

Скандаліст

Надійшла письмова заява від оператора АЗС «WOG» м. Трускавця про те, що першого лютого цього року в обідню пору невідомий громадянин на території вказаної автозаправної станції вчинив конфлікт з оператором цієї ж станції та відвідувачами. Чоловік ображав його і людей нецензурними словами, погрожував фізичною розправою. На місце події виїхала СОГ, яка встановила, що протиправні дії скоював громадянин К. з Дрогобича. Його опитано та відпущено.

Патрони від знайомого

Після скоєння адміністративного порушення на автозупинці що на площі В.Чорновола, мешканця Борислава П. було запрошено в Трускавецький МВ для складання адміністративного протоколу. Як повідомляється в рапорті лейтенанта міліції О.Кінаша, у громадянина К в присутності понятих було проведено поверхневий огляд, під час якого було виявлено згорток паперу, де знаходилися патрони калібру 5,45 в кількості 12 штук. Громадянин П. пояснив, що дані патрони він отримав від знайомого з Дрогобича. Де проживає цей знайомий, він не пригадує. Патрони вилучені і скеровані на дослідження.

Погрожують та роблять збитки

Пенсіонер Володимир Ц. – людина відверта, займає активну громадську позицію, не пропускає мимо уваги зауважені безпорядки в місті. Очевидно, така позиція мешканця міста комусь не до вподоби, бо останнім часом невідома особа йому погрожує по телефону фізичною розправою.

Трускавчанин Орест Д. – законослухняний громадянин, ні з ким не конфліктує, не судимий, на даний час не працює, одружений, повідомляє про те, що невідома особа завдала його помешканню шкоду – залила клеєм серцевину замку вхідних дверей його квартири.

Фірмі «Б» не щастить на агента

Ми вже писали про авантюрного торгового агента Д., який працює, чи працював, у трускавецькій фірмі «Б». Йшлося про те,що він брав у підприємців гроші за поставлений товар, а в касу фірми їх не вкладав. А тепер дивимося на свіжі повідомлення, які надходять у Трускавецький МВ. Ось 5 лютого надійшло три повідомлення. Перше – письмовий рапорт працівника СДСБЕЗ Романа Хромяка. В ньому йдеться про те, що громадянин П., який мешкає в одному із сіл Дрогобицького району, будучи матеріально-відповідальною особою та перебуваючи на посаді торгового агента фірми «Б», вчинив привласнення та розтрату матеріальних цінностей підприємства у значних розмірах. Цього ж дня надійшло повідомлення від громадянки Х. Вона пише, що торговий агент П. отримав від неї гроші в сумі 3931 за поставлений товар та в подальшому вказані кошти на рахунок фірми не поклав, а привласнив собі. Подібне повідомлення поступило і від громадянина, мешканця Трускавця Г. На другий день з такими ж заявами звернулися мешканка Самбірського району Христина Г. та самбірчанин Тарас Я. Очевидно, фірма «Б» має золоте дно, що дозволяє собі утримувати таких «працьовитих» торгових агентів.

Ознаки холодної зброї

У рапорті старшого лейтенанта міліції В. Біласа йдеться про те, що в ході виконання ухвали судді Трускавецького міського суду Т. Василюка було проведено обшук автомобіля, який по праву власності належить громадянину С. з Одеси та яким користуються трускавчанин К. та громадянин Д. з Дрогобича. В ході проведення обшуку було виявлено та вилучено металевий розкладний предмет з ознаками холодної зброї. Даний предмет знаходився в салоні даного автомобіля і був придбаний громадянином Д. в Дрогобичі на ринку для власного користування без мети збуту. Громадяни Д. та К. опитані та відпущені. Вилучений предмет буде скеровано для проведення експертного дослідження.

Юрій Олексишин, старший лейтенант міліції, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Оголошення

Ресторан «Оскар» запрошує на свято кохання та романтики

14 лютого, в День святого Валентина, ресторан «Оскар» (м. Трускавець) запрошує всіх на свято кохання, романтики, ніжності та пристрасті. Подаруйте своїм коханим незабутній вечір! Для всіх гостей – десерт в подарунок, а також можливість продовжити вечір в неповторній атмосфері комфорту, розкоші і романтики в готелі «Оскар» із 30% знижкою на будь-яку вибрану Вами категорію номера. Додаткова інформація, а також бронювання за телефоном +38 (03247) 6-66-01.Создан 11 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником