Трускавецький вісник № 35 (763) від 12 березня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 35 (763) від 12 березня 2014 р.

12.03.2014У номері: До 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка; Приміщення дитячої лікарні не продадуть; Кримінальні новини; Росіян закликали виходити на Червону площу; Ведмідь напав на людей.

Новини Трускавця та регіону

Вшановуємо Романа Різняка-Макомацького

Трускавчанин-герой Роман Різняк (псевдо «Макомацький») – одна з найвеличніших постатей історії визвольного руху 1930-1940-х рр. у Трускавці. Бойовик УПА, розвідник, патріот, поліглот, красень-юнак, незломний борець – можна давати нашому славному землякові багато епітетів, які підкреслюють його славу та велич.

В ці березневі дні Трускавець традиційно вшановує свого земляка. Сьогодні, 12 березня, віче вшанування Романа Різняка-Макоамцького пройде біля його пам’ятника на вул. Джерельній. Початок – о 14.30.

Пластуни зустрілися з о. Михайлом Бучинським

«Роль і значення священників в сучасній Україні» - саме такою була тема зустрічі бориславських пластунів з о. Михайлом Бучинським, парохом церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Стебнику, редактором єпархіальної газети «Жива вода», гуманістом та інтелектуалом, духовним авторитетом, лауреатом премії імені отця Олекси Пристая в номінації «Духовність». Зустріч відбулася у дуже жвавій та теплій атмосфері і проходила у формі діалогу, інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради.

Отцеві Михайлові довелося відповісти на численні запитання молоді. "Після спільної вечері о. Михайло пообіцяв пластунам, що обов’язково прийме запрошення на наступну зустріч, а ми – пластуни, переконані, що такі зустрічі є вкрай необхідними в плані творення громадянського суспільства", - розповів станичний бориславського Пласту Ігор Пиріг.

Власна інформація

Депутати планують погодити “регіоналу” видобуток суглинків біля Борислава

На сайті Львівської облради оприлюднено проект рішення, згідно з яким дочірньому підприємству “Темп” нададуть гірничий відвід площею 1 га в користування до 16 квітня 2014 року з метою видобування суглинків.

У проекті рішення повідомляється, що суглинки використовуватимуть для виробництва цегли керамічної рядової повнотілої марки “125″. Видобуток проводитимуть у межах Бориславського родовища суглинків, розташованого на північній околиці Борислава Дрогобицького району Львівської області.

“Темп” – дочірнє підприємство ТОВ “Цеглинка — М”, одноосібним власником якого є Зіновій Макоус. Про нього відомо як про депутата Бориславської міськради, члена Партії регіонів.

Наші гроші. Львів 

У Дрогобичі закликали росіян виходити на Червону площу й виборювати волю

11 березня у Дрогобичі на віче обрали керівника Самооборони. Ним став полковник запасу Василь Очеретюк. Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

Василь Очеретюк розповів біографію. Він 1950 року народження. 1968 року розпочав службу в Радянській Армії, закінчив академію бронетанкових військ у Москві. У 1982-1984 рр. брав участь у бойових діях в Республіці Афганістан. Нагороджений орденами Бойового Червоного Прапора і Червоної Зірки З проголошенням незалежності України був відкликаний із Забайкальського ВО у Збройні Сили України і скерований у Донецьку область для формування підрозділів Української армії. Службу закінчив на посаді командира дивізії.

За цю кандидатуру громада проголосувала одноголосно.

Подякувавши людям за довір’я, В. Очеретюк коротко охарактеризував ситуацію в Україні, зауваживши, що Янукович не лише пограбував державу, а й Збройні сили України. «Єдине, чого він не зміг пограбувати, – це наш дух волі і любов до України», – наголосив офіцер.

Полковник розповів, що Дрогобицько-Бориславський районний військкомат з допомогою Самооборони скерував у військові частини перших призовників і сьогодні вони перебувають на навчальних зборах на полігонах.

У Дрогобичі, селах району формується Самооборона згідно структур Збройних сил України. З тих, кого військкомат не призиває, в рамках Самооборони формують першу добровільну дрогобицьку бригаду, до якої вже зголосилося 1 400 чоловік. Кожного вечора у сільські ради виїжджають кадрові офіцери місцевої військової частини і проводять з ними початкову підготовку.

Новообраний керівник Самооборони звернувся до московської журналістки, яка була присутньою на народному віче. Він сказав:

«Госпожа Марина! Вы сегодня ездили по территории бандеровцев, встречались с ними. Просим написать правду о всем увиденном и услышанном. Передайте кремлевским правителям, русскому народу: ситуация, которая сложилась в Украине, в частности в Крыму, не должна волновать ни Путина, ни российскую армию. Когда россияне в 1993 году танковыми пушками расстреливали свой парламент мы, украинцы, очень переживали, но мы не вмешивались. Мы знали – вы разберетесь сами. Поэтому мы тоже разберемся здесь сами. И, пользуясь случаем, хочу дать совет российскому народу и российским оппозиционерам, тем, которые не хотят, чтоб их с плакатом «Нет войне!» бросали в тюрмы: следующий выход вы должны сделать не на Болотную, а на Красную Площадь идите. Берите пример с нас, украицев!».

ЗІК

На Дрогобиччині ведмідь напав на двох хлопців

Біля села Майдан Дрогобицького району Львівської області під час прогулянки в лісі на двох жителів напав ведмідь. Про це повідомив головний лікар Бориславської ЦМЛ Віталій Головчак під час наради у Бориславській міській раді.

За його словами, потерпілі – два рідні брати – поступили у Бориславську центральну міську лікарню, їм надано всю необхідну допомогу. Також працівники лікарні звернулись до колег з області щодо надання вакцин для цих хворих. Їхній стан стабільний, немає підстав відправляти потерпілих в інший лікувальний заклад.

Як розповіли хлопці, ведмідь вискочив із кущів кинувся на одного з них, а потім другого схопив за руку та потягнув у ліс. Вони не злякалися, били його руками й ногами, і ведмідь втік.

ЗІК

До 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка

Аж на 200 років

Українці зробили Шевченкові великий і розкішний подарунок – подарували йому Революцію Гідності, віднайдення внутрішньої свободи і справжню боротьбу за незалежність, усвідомлення власної національної ідентичності. Справді, сподіваємось, що Тарас аж тепер радіє за українців. Тож і, мабуть, вперше відзначення Шевченкового великого ювілею проходило не формально, а на щирому піднесенні. У всіх містах України від Києва до околиць звучало вічно актуальне, справді пророче Шевченкове слово з уст молодих і зрілих українців, причому згадувалися і повісті Шевченка російською мовою.

Так, 200-та весна Тараса зібрала у Трускавці повен зал Палацу культури ім. Шевченка на урочисту академію «Вклоняємось, тобі, Тарасе». Глядачі сиділи і стояли в проходах, світилися радісними піднесеними обличчями, а не «відбували захід», співали разом з хором «Реве та стогне Дніпр широкий» та плакали від ефекту катарсису-очищення під «Заповіт».

Та найперше пам’ять загиблих Небесної Сотні, які поклали життя за це очищення, вшанували хвилиною мовчання. Молодь винесла запалені свічки, бандурист Іван Шміло виконав тужливу лемківську пісню «Пливе кача по Тисині», яка стала реквіємом за полеглими на Майдані. Ведучий урочистої академії Андрій Юркевич повідомив, що в залі знаходяться герої Майдану, які проходять реабілітацію в міській лікарні.

Про те, що кращого, оптимістичнішого ювілею Шевченка ще не було говорив на урочистості доцент кафедри української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету Олег Баган. Адже головний лейтмотив глибокої поліфонічної творчості Тараса Шевченка – свобода і боротьба за неї. Він так любив людей пориву, імпульсу. Героїки, а ненавидів пристосуванців і гнучкошиїх. Ні політики, ні преса не попереджали так про загрозу з Росії, як у своїй творчості робив це Шевченко, - відзначив Олег Романович.

З вітальним словом виступив міський голова Руслан Козир. У день Шевченкових уродин вже стало доброю традицією вручати найкращій учнівській молоді стипендії міського голови. Підтримувати юних трускавчан, показувати, що їх наполеглива праця в навчанні, мистецтві та спорті потрібна і оцінюється владою, почав у свій час міський голова 2002-2010 років Лев Грицак, який власне і запровадив стипендії міського голови. Стипендіатами за підсумками другого півріччя 2013 року стали Тарас Атаманчук (навчання), Віталій Атаманюк (навчання), Наталія Бегін (мистецтво), Павло Білас (спорт), Ірина Жегаляк (навчання), Анастасія Космірак (спорт), Анна Кручай (мистецтво), Анастасія Мацюрак (навчання), Христина Проць (мистецтво), Максим Щерба (навчання). З подячним словом від молоді виступила Ірина Жегаляк.

А розкішну концертну програму до 200-ліття Тараса Шевченка забезпечили Ярина Коваль, народний хор «Воля» народного дому (керівник Марта Пагута), дитячий духовий оркестр Трускавецької дитячої школи мистецтв (керівник Михайло Сойка), дитячий камерний хор ТДШМ «Кантус» (керівник Неоніла Кішкан), дитячий камерний оркестр (керівник Ігор Нич), хореографічний ансамбль «Золоті діти» (керівники Ніна та Олександр Мойсеєнки), Ірина Марак, ансамбль мандоліністів Народного дому (керівник Людмила Неліпа), жіночий вокальний ансамбль «Мадрігал войсес» (керівник Вероніка Шніцар) та заслужена державна капела України «Трембіта» (керівник Микола Кулик, диригент Вероніка Шніцар).

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Шевченкознавці на конференцію збиралися у Бориславі

Окрім пам'ятника Великому Кобзарю, який постане уже цього року по вул. Т. Шевченка у сквері центральної частини міста неподалік міської ради, до 200-літнього ювілею геніального українського поета при сприянні Бориславської міської ради видано книжку «Тарас Шевченко: віще слово». Це невелике за розміром видання містить нові сучасні підходи до розуміння творчості Тараса Шевченка. Серед авторів оригінального наукового видання поряд із відомими у літературознавчих наукових колах іменами Івана Зимомрі та Павла Берка маємо директора Бориславського медичного коледжу Ігната Пітулу та викладача цього навчального закладу Михайла Небелюка.

Слід відзначити, що на науково-практичній конференції, приуроченій до відзначення 200-літнього ювілею Тараса Шевченка, відбулася презентація іще однієї наукової праці українських шевченкознавців - книжки Миколи та Івана Зимомрів та Руслани Жовтані «Відлуння. Світло поетичного світу Тараса Шевченка».

Уже цей факт дає підстави твердити, що визначальною ознакою науково-практичної конференції, що проходила 27 - 28 лютого на базі Бориславського медичного коледжу, став її високий науковий рівень. Борислав два дні став справжнім центром українського Шевченкознавства. Оргкомітету, у склад якого увійшли директор медколеджу Ігнат Пітула та викладач цього навчального закладу Михайло Небелюк, а також відомі науковці - доктор філософії Українського вільного Університету (Німеччина) та доктор філології, голова Дрогобицького осередку Національної спілки письменників України Микола Зимомря. вдалося залучити до роботи значні наукові та творчі сили. До науково-практичної конференції у Бориславі долучилися науковці із відомих навчальних закладів регіону — Львівського Національного медичного університету їм. Данила Галицького, Львівського Національного університету ім. Івана Франка, Львівського Національного університету фізичної культури, Львівського Національного університету ветеринарної медицини і біотехнологій, Львівської Державної фінансово-економічної академії та кафедри германських мов і перекладознавства Дрогобицького Державного педагогічного університету. Окрім науковців, серед яких було чимало докторів та кандидатів філологічних та філософських наук, у роботі конференції взяли активну участь письменники члени Національної спілки письменників України Роман Киселюк із м. Яремче Івано-Франківської області, дрогобичанин Роман Пастух та бориславець Андрій Грущак. Із доповіддю «Гуманістичні ідеї становлення молодої особистості у творах Тараса Шевченка» на науковій конференції виступив також заступник міського голови Борислава, кандидат філософських наук Сергій Оленич.

Із вітальним словом до учасників звернулися міський голова Борислава Володимир Фірман та парох церкви св. Анни декан Бориславський УГКЦ о.-др. Роман Василів. Враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію в Україні, учасники конференції вшанували пам'ять полеглих у Києві героїв Небесної сотні та помолилися за світле майбутнє України.

Робота науково-практичної конференції «Тарас Шевченко: віще слово» була побудована таким чином, що після пленарних засідань учасники ознайомилися із містом та вклонилися мощам християнських святих у церкві св. Анни. На секційних засіданнях на яких учасники конференції під головуванням керівників секцій професорів Любомира Сеника та Павла Берка обговорювали проблему духовного виміру творчості Тараса Шевченка, інші учасники секції, де головували доктори наук Микола Зимомря та Олександр Астаф'ев, зосередилися на обговоренні проблеми творчої спадщини Великого Кобзаря. За браком площі ми не можемо перелічити теми усіх наукових виступів. Зауважимо, що їх за програмою семінару, включаючи доповіді, було більше п'ятдесяти. Найцікавіші ми маємо намір подати у найближчих числах часопису в рубриці «Дві колонки з продовженням». Відзначимо лише, що багато виступів були дуже цікавими та містили нове трактування як творчості Тараса Шевченка, так і його місця у контексті світової літератури.

Завершилася робота конференції святковим концертом, який було проведено силами учасників художньої самодіяльності медичного коледжу.

Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»

Уклін стебничан Кобзареві

Стебничани, як і всі добрі люди та щирі християни, з великим сумом переносять трагедію Майдану, яка сколихнула весь світ, вшановують живими  квітами та запаленими свічами  Небесну сотню, яка своїм життям, під полум’яним Тарасовим гаслом «Борітеся – поборете»  відстояла нашу Незалежність, нашу честь і гідність, нашу віру і мову. І в день 200-ліття  народження нашого геніального Кобзаря, нашого великого Пророка прийшли на стебницький майдан вклониться Йому, покласти до Його пам’ятника квіти. Скажемо відразу, що цей пам’ятник був понищений, та за декілька днів до святкування ювілею  його  підніжжя і всю бруківку навколо нього  було поновлено.

У великій залі Народного Дому з цієї нагоди зібралося чимало мешканців міста, Урочисту академію «Великий син великого народу» за  участю відомого мистецького колективу «Дрогобицький Боян» відкрили виконанням «Заповіту», хвилиною мовчання вшанували пам`ять Небесної сотні. Ведучі Любов Волошанська та Роман Івасівка, які організовано і вміло з притаманним їм хистом вели урочисту академію, запросили до слова кандидата філологічних наук, доцента Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Сніжану Новак, народного депутата України Романа Ілика, міського голову Василя Пецюха. Лейтмотивом їх виступів було – Тарас Шевченко і сучасність.

Відбувся святковий концерт, який дали учасникам зібрання хор «Дрогобицький Боян», учні музичної школи, а також голова стебницької Спілки політв’язнів Теофіль Федик, учениця ЗОШ № 11 Софія Кішко та викладач Дрогобицького педуніверситету Ірина Пліш, у виконанні яких звучали пісні на вірші Тараса Шевченка.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Увагою не обминути

У центральній бібліотеці міста, яка діє у Народному домі, з ініціативи завідуюча книгозбірні Любові Волошанської, з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка на видному і доступному місці організовано виставку книг «Струни кобзаревого серця». На ній представлено семитомне видання творів Поета. матеріали, що розповідають про Його життя і творчість.

Окремо вставлено «Кобзарі» різних років видання. На іншій поличці до уваги читачів і відвідувачів бібліотеки представлені мистецькі твори під назвою «Український Рембрандт» .

Гарним доповненням до цієї книжкової виставки є творчий доробок мистецьких творів місцевого поета, художника – різьбяра Василя Федана, які він присвячує ювілею Кобзаря. Зокрема, у мистецько вирізьблених оправах представлені портрети Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, образ Ісуса Христа та вензель митця. Всі ці твори подано під епіграфом, який склав сам пан Василь:

Уже минає двісті літ,

Як Ти прийшов в цей дивосвіт.

Усе життя боровся за свободу,

Скарби душі нам залишив,

Любов і шану заслужив

Став генієм свого народу.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Про Шевченка – доступно і цікаво

Як доступно і цікаво розповісти своїм учням про Тараса Шевченка, про його незрівнянний талант поета, художника, про Кобзаря – проводиря українського народу, про великого Вчителя нації?.. Для вчительки-методиста, класного керівника 3-А класу Трускавецької ЗОШ №3 Марії Дуб цієї проблеми не існує. Вона як професійний вчитель з великим досвідом завжди до висвітлення цієї теми готова, тим більше, що й сама обстановка цьому сприяє. Адже її клас – гарно обладнана Шевченкова світлиця, а самі діти, особливо дівчатка приходять на урок у гарних вишиванках. Тому не дивно, що саме в цій світлиці напередодні святкування 200-літніх роковин від дня народження великого Кобзаря відбулася презентація, скажемо, святкового уроку «Дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка».

Це був незвичайний урок любові і шани до народного Генія, які показали і вчитель, і учні, та до глибини душі відчули це учасниками цього дійства - голова Ліги жінок м. Трускавця пані Катерина Ківацька, працівник дитячої бібліотеки Віра Лучковська та завуч школи Марія Чистогорська.

- Знаєте, я була в захопленні від того, з як щиро, як вміло і красиво діти декламували вірші Тараса Шевченка, з якою теплотою декламувала Його твори сама пані Марія,- розповідає пані Катерина. Справді, з глибоким почуттям і дитячим запалом декламували твори Богдана Гірського про Кобзаря, поезію Тараса учні Артем Плитин, Анна Палашовська, Ярослав Скольський.

 Та крім читання творів Поета, пані Марія влаштувала наочний показ великого поетичного і художнього таланту Кобзаря. Для цього вона підібрала в гарному художньому оздобленні деякі вірші, художні картини Шевченка і через проектор подала їх на екран, що дуже емоційно сприймали діти.

Долучилася до цієї святкової акції і вчителька української мови і літератури Марія Скольська, яка зробила своєрідну кінострічку до поезії Галини Комарової «Тарас Шевченко».

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Лунай,  лунай,  величне  слово

Між  берегами  вічності  клекоче  час,

Дзвенить  нового  дня  весела  повінь.

Живуть,  Тарасе  рідний,  поміж  нас, –

І  голос  твій,  і  пензель  твій,  і  слово…

В славному сузір’ї українських письменників непогасною зорею сяє ім’я Т.Г.Шевченка.

В святково прибраному читальному залі бібліотеки для дітей проведено літературно-музичне свято присвячене 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка – письменника, поета, мислителя, філософа, художника, – Великого Українця знаного не тільки на Україні, а й за кордоном.

Леся Цісінська, бібліотекар бібліотеки для дітей, зацікавила всіх присутніх своєю розповіддю про життєвий та творчий шлях письменника.

 З уст учасників свята, учнів 5–Б класу СЗШ №2 –гімназії, (класний керівник Галина Худа)  звучали зворушливі поезії письменника, також артистично зіграли сценки “Оксана і Тарас”,  “Тарасик зі своєю мамою” та літературну композицію за твором С.Черкасенка  “Як Тарас ходив до залізних стовпів”  з життя маленького Тарасика. Виконали ряд пісень на слова славного поета під музичний супровід Лесі Цісінської. Учні 6–А класу СЗШ №2 (класний керівник Марія Мількович) з захопленням слухали своїх ровесників.

Вчитель Галина Худа та завідувач бібліотеки для дітей Зіновія Мазур щиро подякували всім присутнім за вшанування пам’яті  сина українського народу Тараса Шевченка.

Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу. Сьогодні до нього, нашого Пророка, звертаємо свої погляди. З його ідеалами, помислами звіряємо свої кроки в утвердженні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Зіновія Мазур, завідувач бібліотеки для дітей м. Трускавця

 

Приміщення дитячої лікарні ніхто нікому не продасть і не віддасть

Хоча саме таке звинувачення керівництву міської медицини і прозвучало на міському майдані. Ми попросили детальніше сказати про це керівника медичної галузі міста пана Віталія Головчака і дізналися з його слів, що це якісь звичайні провокативні дії осіб, яких не влаштовує, що наразі у Бориславі жодне з приміщень, що належать центральної міської лікарні, не продасться, не віддасться і в майбутньому теж нікому передані не будуть. То ж - слово головному лікарю Віталію Головчаку.

- У цей непростий для всієї України час хочу звернутися до всіх мешканців міста з роз'ясненням ситуації, що склалася у міській медицині. Адже на міському майдані прозвучали звинувачення щодо роботи нашої медичної сфери, зокрема, медичних працівників міста. Деякі з них об'єктивні, а в багатьох випадках просто надумані. Перше: з усією відповідальністю заявляю, що керівництво центральної міської лікарні не продало і не планує продавати жодних приміщень міського комплексу медустанов. А приміщення, про яке йшла мова на мітингу на міському майдані, — корпус колишнього дитячого відділення по вул. Шкільній — ніхто нікому не збирався ані передавати, ані, тим більше, продавати. Так, сьогодні цей будинок не використовується через вкрай незадовільний санітарний стан. Коштів на ремонт цього будинку, а це десь приблизно 15 мільйонів гривень, центральна міська лікарня, звичайно, не має. Як головний лікар, тобто, керівник ЦМЛ, робив усе можливе, щоб залучити кошти зовнішніх інвесторів для ремонту цього приміщення. Але, на жаль, реальних меценатів наразі не знайшлося.

Зараз ми забезпечуємо цілодобову охорону, щоб не допустити розграбування приміщень асоціальними елементами, і готові до будь-яких реальних пропозицій громади щодо використання цього будинку в інтересах всієї громади.

Друге: з усіх виділених коштів на медицину — 86 відсотків - це зарплати з нарахуваннями. Десять відсотків — комунальні послуги і тільки чотири (!) відсотки — на все інше. Цьогоріч планується на харчування хворих 3,46 гривні на день. На лікування (медикаменти) лише 1,53 гривні в день на одного хворого. Цифри ці говорять самі за себе.

Третє: зарплата медпрацівників. Як на мене, це взагалі знущання над хорошими спеціалістами, які закінчили медичні університети й інститути, які повертають людям здоров'я, але мають лише якесь мінімальне фінансове забезпечення. Щоб вижити, щоб працювати, щоб мати на хліб насущний. Вважаю це неправильним. Але це не тільки в медичній галузі. Україна справді в критичній ситуації. І якщо когось не задовольняє зарплатня, то він має повне право знайти собі більш високооплачувану роботу. Говорю про те, що на мітингу прозвучали зауваження з приводу хабарництва у медичній сфері. На жаль, це є. Але ж медичні працівники - це наші сусіди, родичі, знайомі, друзі. І, можливо, нетерпимість до хабарництва повинна формуватися навіть у родинному колі. Адже наші лікарі не приїжджають десь з Донецька чи з Росії. А якщо є випадки, що наші лікарі справді втратили совість, то пропоную усім мешканцям Борислава звертатися безпосередньо до адміністрації центральної міської лікарні, але подавати конкретні факти вимагання з боку медичних працівників. Думаю, на дев'яносто відсотків наші лікарі дотримуються професійної етики. Згадайте лише, скільки на столичному Майдані було медиків власне із нашого регіону. Але на кожен випадок вимагання коштів від пацієнтів, на кожен випадок, коли лікар втрачає совість задля поповнення власного «бюджету», адміністрація міськвідділу охорони здоров'я реагуватиме дуже жорстко. Зараз маємо довести самі собі, що ми - народ, який зможе подолати усі оті негативи, що нам накинули впродовж минулих десятиліть чи й століть...

Підготував Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Служба «102» Борислава повідомляє

У період із двадцятого лютого до першого березня цього року у місті скоєно чотири крадіжки та три пограбування. Маємо також чотири сімейні сварки, один злочин проти довкілля, два шахрайства, одне хуліганство, дванадцять випадків настання смерті, одну дорожньо-транспортну пригоду, одинадцять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, шість випадків пошкодження майна, два замахи на вбивство, два факти втрати документів та печаток, один факт порушення умов адміннагляду, одне самогубство, два випадки втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність та ще дванадцять випадків порушення закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Золотими кульчиками учениці ЗОШ № 1 заволоділа невідома особа близько 13.00 21 лютого по вул. Транспортній, а 23 лютого по вул. В. Чорновола в магазині «Ольвія» невідомий чоловік зірвав золотий ланцюжок із продавця крамниці. Через три дні, 26 лютого, близько 16.00 у міському парку культури невідомий зловмисник відкрито заволодів мобільним телефоном гр. Р. За усіма фактами пограбування мешканців міста відкриті кримінальні провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

У лікувальні заклади міста звернулося троє громадян із кульовими пораненнями м'яких тканин правого плеча та лівого передпліччя без ушкодження кісток. За твердженням потерпілих ці поранення були отримані під час протестних акцій у м. Києві. Поранені мешканці міста для отримання медичної допомоги каретою швидкої допомоги спочатку були доставлені із Києва у лікарні м. Львова, а згодом відправлені на амбулаторне лікування за місцем постійного проживання. У ході опитування потерпілі не змогли вказати, хто конкретно наніс їм кульові поранення. У письмовій заяві, яка надійшла на адресу міського відділу міліції, один із потерпілих мешканець міста гр. М. просить припинити розгляд кримінального провадження за фактом замаху на вбивство, відкритого за телефонним повідомленням лікаря травматологічного відділення ЦМЛ, оскільки до нікого він, як потерпілий, не має претензій. Щодо отримання тілесних ушкоджень під час масових акцій протесту у м. Києві також не мають претензій й інші потерпілі громадяни міста. За фактами нанесення мешканцям Борислава кульових поранень проводиться перевірка.

Циркулярку кустарного виробництва викрали невідомі зловмисники із приватного подвір'я по вул. П. Куліша. Невідомі злодії проникли у господарську будівлю шляхом віджиму замка вхідних дверей, звідки, скориставшись тривалою відсутністю господаря, здійснили крадіжку. Крадіжку телефонного кабеля із діючої телефонної лінії ПАТ «Укртелеком» по вул. Дрогобицькій було здійснено 25 лютого, а у ніч на 26 лютого невідомі зловмисники поцупили реєстраційні номери із автомобіля «Опель-Вектра», якого необачний власник залишив на ніч на дорозі поблизу будинку, в якому мешкає. За фактом крадіжок відкрито кримінальні провадження. Проводяться дослідчі перевірки.

Значні суми грошей в іноземній валюті добровільно віддали мешканці міста у руки невідомих шахраїв, які пообіцяли за ці кошти врегулювати проблеми, що начебто виникли у їхніх рідних із працівниками міліції. У першому випадку мешканка міста віддала у руки шахраїв 2 тисячі євро для приховання злочину, який начебто вчинив її онук. У другому випадку невідомі злочинці заволоділи коштами у сумі 9 тис. грн., які мешканка міста добровільно перерахувала на вказаний банківський рахунок для вирішення із працівниками міліції питань, які начебто виникли у її онука під час ДТП. яку він нібито скоїв із власної необережності. Коли з'ясувалося, що в обох випадках мешканці міста зіткнулися із діями шахраїв, то вони, як потерпілі, звернулися у чергову частину із заявами про шахрайські дії невідомих осіб, які обманним шляхом заволоділи їхніми коштами. За обома фактами відкрито кримінальні провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Водночас міський відділ міліції звертається до мешканців м. Борислава та смт. Східниці із проханням бути обачнішими при вирішенні питань збереження особистого майна та при здійсненні фінансових операцій за допомогою банківських карток. Залишаючи домівки чи офіси навіть на короткий час, не зайвим буде зайвий раз перевірити надійність дверних замків. Постарайтеся не залишати цінних речей на видному чи легкодоступному місці на тривалий час без нагляду. Для забезпечення охорони власного майна користуйтеся послугами Державної служби охорони, яка за допомогою охоронної та пожежної сигналізації забезпечує централізовану охорону квартир громадян від несанкціонованого доступу. За жодних обставин не вказуйте невідомим особам коди доступу до банківських карток та рахунків. Якщо на ваш телефон зателефонували і повідомили, що із вашими рідними чи близькими щось трапилося, обов'язково перевірте достовірність цієї інформації. Попробуйте зв'язатися із ними за допомогою телефону, а якщо це зробити не вдалося - зателефонуйте у чергову частину міського відділу міліції. Як правило, відомості про всі затримання та дорожньо-транспортні пригоди надходять у відділ і обов'язково реєструються. Якщо ви побачили поблизу своєї оселі підозрілих осіб чи володієте будь-якою інформацією щодо вчинених квартирних крадіжок, просимо негайно повідомляти чергову частину чи дільничного інспектора міліції.

Газета «Нафтовик Борислава»Создан 12 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником