Трускавецький вісник № 69 (797) від 13 травня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 69 (797) від 13 травня 2014 р.

13.05.2014У номері: Нардеп Роман Ілик провів прийом громадян; Новини з Борислава; Від Кобзаря до Каменяра; Представили нового начальника Дрогобицького управління СБУ.

Новини Трускавця та регіону

Представили нового начальника Дрогобицького управління СБУ

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, 12 травня у Дрогобицькій міській раді відбулося представлення новопризначеного начальника Дрогобицького управління СБУ. Ним став Борис Пантюхов, 1972 року народження, працював в органах Служби безпеки Львівщини. Новопризначеного керівника активу Дрогобиччини відрекомендував начальник Управління Служби безпеки України у Львівській області Віктор Андрейчук. Насамперед, обласний керівник подякував керівному складу регіону за професійну, злагоджену роботу з метою недопущення провокацій та порушень громадського миру і спокою під час святкових днів 1 та 9 травня. В. Андрейчук побажав новому керівникові у нинішній складний для держави час успіхів та тісної співпраці з місцевими органами влади та правоохоронними структурами.

Голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький наголосили, що спільна робота всіх служб регіону повинна бути спрямована на захист інтересів, прав та безпеки його мешканців та держави в цілому. Найближче завдання державної ваги — забезпечення організації та проведення на належному рівні виборів Президента України. Слово мав в.о. Дрогобицького міського голови Роман Курчик.

Новопризначений керівник Дрогобицького управління СБУ Борис Пантюхов зазначив, що добре усвідомлює всю відповідальність покладених на нього та колектив завдань, підтримує необхідність взаєморозуміння та співпраці усіх структур Дрогобиччини для захисту інтересів громадян, безпеки та цілісності Української держави.

За забруднення довкілля та шкідництво каратимуть жорстко

Окремі члени гаражного кооперативу «Генератор» у Бориславі дозволяють собі викидати сміття прямо в річку, що є неприпустимим. Про це було повідомлено 13 травня на щотижневій апаратній нараді в міського голови Борислава. Раніше сміття кооперативщики скидали в озеро, а зараз у річку, а це суперечить всім екологічним нормам. Начальник відділу гуманітарної політики БМР Роман Тарнавський заявив, що навіть є відеозапис, на якому видно, хто ж вчиняє таке неподобство. Винні в цьому будуть притягуватися до відповідальності.

Проте не тільки «Генератор» смітить у Бориславі – досі не вдається привчити мешканців не викидати сміття біля пологового будинку, де немає смітників. Тут встановлять табличку із попередженням про штраф. Також невідомі особи постійно шкодять в парку культури та відпочинку – то гойдалки поламають, то двері, то щось вкрадуть, то витік з озера перекриють. Бориславська самооборона виявила ініціативу проводити патрулювання в міському парку відпочинку, щоб виявити зловмисників.

Проголосувати можна і за місцем фактичного проживання

Проголосувати на позачергових виборах Президента України 25 травня можна буде не тільки за місцем постійної реєстрації, а й за місцем фактичного проживання. Про це було повідомлено 13 травня під час апаратної наради в Бориславській міській раді. Для цього потрібно звернутися у відділ Державного реєстру виборців із паспортом та відповідною заявою. Можуть проголосувати не за місцем реєстрації ті, хто перебуває у відрядженні, хто є в іншому місті на постійній роботі, а також біженці з Криму. У будь-якому випадку у відділі Державного реєстру готові надати всю необхідну інформацію та допомогти виборцям вирішити проблему.

Новини бориславської освіти

Як повідомив 13 травня на щотижневій апаратній нараді при міському голові Борислава начальник Бориславського міського відділу освіти Віталій Лесик, у місті з 3 по 23 червня діятимуть 11 пришкільних таборів. Такий висновок було зроблено за підсумками наради з начальниками пришкільних таборів, яка проходила 7 травня. У чотирьох малокомплектних школах міста швидше за все табори відкривати не будуть. Всього планується охопити оздоровленням 710 учнів Борислава. Очільник бориславської освіти також повідомив, що місцева ДЮСШ виступила з ініціативою прийняти ще й другу зміну дітей – у липні місяці.

Інша тема, яку підняв на нараді Віталій Лесик – ситуація із чергами в дитячі садочки. Групи в дитсадках Борислава переповнені, замість 15 дітей у ясельних групах перебуває по 18-19 дітей, а замість 20 у середніх та старших групах – по 23-24. Набір дітей у дошкільні навчальні заклади триває тільки згідно електронної реєстрації, в базі якої вже понад 380 дітей. Тому намагання влаштувати дитину в садок поза електронною чергою способом домовленостей з керівниками дошкільних установ чи навіть в міській раді успіху не дадуть, каже пан Лесик. В той же час не всі записані в садок діти регулярно відвідують ДНЗ, зауважив міський голова Борислава Володимир Фірман. Є випадки, коли біля 40% дітей відсутні, тому над вирішенням цієї проблеми влада міста також працюватиме.

Натомість заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич звернув увагу на те, що влада готова реагувати на письмові заяви щодо фактів корупції чи некомпетентності у освітніх закладах. Та, на жаль, переважно все обмежується чутками та усними доносами, а заявити відкрито про якісь зловживання в освітніх закладах батьки дітей чи інші особи не бажають.

Також перед освітянським керівництвом, як, до речі, і перед керівниками лікарні та інших бюджетних установ, міський голова Борислава поставив питання енергоощадності, адже суттєво зростає ціна газу. «До того часу, поки не будуть заходи по енергозбереженні, ніхто у відпустку не піде!» - пригрозив мер Борислава окремим інертним та пасивним керівникам.

«Струни гітари» та фестиваль танців

Минулої суботи, 10 травня, у Бориславі пройшов вечір бардів «Струни гітари». Про це 13 травня на щотижневій апаратній нараді повідомив начальник гуманітарної політики Бориславської міської ради Роман Тарнавський. Ряд заходів пройшло і з нагоди Дня Перемоги та Дня Матері. Так, зокрема, працівники територіального центру обслуговування одиноких та непрацездатних громадян привітали учасників війни, повідомила директор терцентру Наталія Штереб. Заходи до Дня Перемоги пройшли у Бориславі організовано та без жодних ексцесів чи правопорушень, за що мер міста Володимир Фірман подякував як ветеранам, так і силовикам (міліції та СБУ). До речі, цього року всі ветерани у Бориславі відмовилися від використання символіки провокативного характеру (так званих георгіївських стрічок).

А в кінці травня або на початку червня у Бориславі планується проведення фестивалю танців – дата його проведення ще узгоджується. Планується провести фестиваль танців на базі Будинку школяра.

В Нагуєвичах відбудеться захід «Величні постаті України – від Кобзаря до Каменяра»

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, у червні цього року в с. Нагуєвичі Дрогобицького району відбудеться захід Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України, присвячений 200-й річниці від дня народження Т.Шевченка, під назвою: «Величні постаті України – від Кобзаря до Каменяра». Родзинкою цієї події стане виступ Національного академічного заслуженого українського народного хору ім. Григорія Верьовки.

Про це йшлося 12 травня на зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Ірини Сех з президентом Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України, Героєм України, академіком Національної академії наук України Ігорем Юхновським.

Зазначимо, що І.Юхновський звернувся до очільниці Львівщини з проханням щодо сприяння та підтримки в організації згаданого заходу. За його словами, захід вже погоджений з Міністерством культури та Комітетом Верховної Ради України. Очікується також й участь делегацій від Черкаської та Житомирської областей. «Нашою основною метою є вшанування пам’яті Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки та їх ролі у об’єднавчих процесах сучасного українського суспільства», – зазначив Герой України.

Ірина Сех повністю підтримала проведення такого заходу на теренах Львівщини. «Львівська облдержадміністрація максимально сприятиме в організації, адже цей захід повинен стати одним із найвагоміших у культурному житті нашого краю», – наголосила вона.

У підсумку зустрічі сторони домовились напрацювати детальний проект програми святкувань та узгодити його упродовж наступного тижня.

 

Власна інформація

 

Мешканців Дрогобиччини турбують освітянські питання

10 травня народний депутат України Роман Ілик провів особистий прийом громадян в громадській приймальні за адресою м. Дрогобич, вул.. 22 Січня, 28, на який прибули мешканці Дрогобицького району, а також мм. Дрогобич, Борислав та Східниця.

До парламентаря звернулося більше 20 осіб, в тому числі були й колективні звернення.

Мешканка с. Дорожів п. Марія Волошин від імені громади просила допомоги в відкритті у їх населеному пункті дитячого садочка. Колись дошкільна установа в Дорожеві була, але приміщення продали. Сьогодні потребу в дитсадку відчувають майже півсотні дітей. Батьки, сільський голова бачать шлях виходу через облаштування частини амбулаторії під ДНЗ. Також серед шляхів – створення на базі сільської школи НВК. Роман Ілик доручив своєму помічнику-консультанту Григорієві Лужецькому в тижневий термін вивчити оптимальний шлях вирішення цієї проблеми, доповісти та приступати до роботи над цим питанням.

Зазначимо, станом на сьогодні дошкільною освітою в Дрогобицькому районі охоплено 710 дітей або 18 % від загальної кількості дошкільнят.

Сільський голова Раневич Ігор Гірчак розповів: в селі немає школи. Взагалі. Щоденно близько 170 учнів добираються на навчання у м. Дрогобич. Організованого транспорту теж нема. Проблема в тому, що шкільні автобуси можуть бути закріплені виключно за сільськими школами. Оскільки в селі школи немає, тож, за законом, «школярик» не належиться. Водночас, громадський транспорт до приміського села теж не їздить. Перевізники кажуть,що їм невигідно. Як наслідок, діти змушені долати по 3-5-8 км. в один бік щоденно щоб дістатися школи. «Ми спільно з районною владою подумаємо як вирішити це питання. Перевізники повинні не лише отримувати прибутки, але й брати участь у соціальному житті краю,» - наголосив нардеп.

Сільський голова с. Ролів Мирослава Бугера знову підняла питання будівництва Ролівської школи. Нагадаємо, у минулому році на проект реконструкції з добудовою Ролівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з Державного фонду регіонального розвитку було передбачено 2 млн. грн. Але некомпетентна робота Управління капітального будівництва Львівської обласної ради та затягування вирішення цього питання на рівні області спричинилися до того, що кошти освоєні так і не були. «Ми зробили дуже багато кроків щодо вирішення цього питання, працюватимемо й надалі. Діти, які навчаються фактично в аварійних приміщеннях, стали заручниками того, що процес будівництва омріяної школи було загальмовано конкретними особами Львівської обласної ради. Я про це неодноразово говорив, в тому числі й публічно. Ми це так не залишимо,» - наголосив Роман Ілик. Спільно з сільським головою народний депутат України склав дорожню карту плану дій на найближчий час – з тим, щоб проблема школярів с.Ролів була нарешті вирішена.

Богдан Монастирський, працівник Бориславської експедиції УБР (працівники якої займаються дослідженням родовищ і нафтогазовидобутком) розповів, що сьогодні, в час, коли Україна потребує розробки і впровадження механізмів щодо енергетичної безпеки, їх структуру всіляко намагаються знищити. «Після об’єднання Бориславської експедиції з аналогічною структурою в Долині, нашу експедицію свідомо і цільово знищують. Через профспілку вплинути не можемо, адже голова профспілки – теж людина з Долини. Бориславська експедиція була в числі найкращих в Україні щодо видобутку і буріння. Сьогодні просимо про порятунок. У нас є спеціалісти, які готові запропонувати своє бачення виходу із цієї кризової ситуації. Знищувати галузь не можна»

Роман Ілик зауважив: шляхом колективного депутатського звернення щодо забезпечення енергетичної безпеки України апелюватимуть до ПАТ «Укрнафта». «Над проблемою, з якою зіткнулися працівники УБР Бориславської експедиції, працюємо вже понад півроку. Докладали і докладатимемо зусиль щоб зберегти потенціал підприємства», - підкреслив нардеп.

Пенсіонер І. Назаревич торкнувся теми забезпечення інвалідів транспортними засобами, пенсіонерка М. Сідун підняла важливу тему нарахування так званих «гірських» доплат. Жінка народилася, все життя пропрацювала в гірській зоні. Однак, на схилі літ переїхала жити в місто – і доплати до пенсії їй зняли. «Чи це чесно? А тим, хто ніколи в гірській зоні не жив, не працював, але має прописку – доплати нараховуються. Навіть якщо я не доживу до того часу, коли з цим наведуть порядок – то хоч іншим добро зроблю», - наголосила вона. Роман Ілик пообіцяв вивчити це питання і шляхом законодавчої ініціативи допомогти вирішити проблему, з якою дійсно стикаються тисячі краян. Водночас, Роман Ілик зазначив що найближчим часом ВРУ розглядатиме законопроект щодо визнання окремих населених пунктів, в тому числі і нашого краю, територією гірської зони. Відповідний законопроект вже зареєстрований і отримав позитивне рішення профільного комітету.

Мешканець Дрогобиччини Володимир Шмігельський розповів про деякі проблеми, з якими зіткнувся під час впровадження на Дрогобиччині проекту розвитку альтернативної енергетики та енергозбереження в гірській частині району. В районі другий рік поспіль реалізується проект “Будівництво вітрової електростанції в с. Опака” загальною встановленою потужністю 50 МВт (інвестор ТзОВ "Дрогобич Енержі"). Вартість проекту – 75,0 млн. євро (Україна – Франція). Проведено аналіз земельних ділянок та технічної можливості підключення до електричних підстанцій. Розроблено схему видачі потужності вітропарку. Розробляється детальний план території для проектування будівництва ВЕС на території Ясенице-Сільнянської, Опаківської, Попелівської, Урізької, Підбузької сільських рад (за межами населених пунктів). Проект розташування ВЕС погоджений усіма зацікавленими регіональними службами і рекомендований архітектурно-містобудівною радою на затвердження Дрогобицької районної ради. Однак, детальний план території зачіпає землі лісового фонду. Володимир Шмігельський попросив народного депутата України звернутися в Державне агентство лісових ресурсів України, щоб звідти шляхом Подання Держагенства отримати погодження Кабінету міністрів України. Під час розгляду цього питання на прийомі був присутній голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, який запевнив народного депутата України, що депутати районної ради підтримують цей проект.

Чимало питань стосувалося місцевих житлово-комунальних проблем. Були звернення щодо допомоги із лікуванням, соціального характеру та ін. За наслідком особистого прийому громадян готуються відповідні депутатські звернення та запити.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Оголошення

Головне управління МВС України у Львівській області оголошує набір кандидатів на службу в новостворений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Львів» з метою забезпечення захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки.

Кандидати повинні відповідати наступним вимогам: вік від 20 до 35 років; придатні до військової служби; наявне звання від рядового до старшого прапорщика запасу включно; відсутність судимості. Заробітна плата від 4 200 грн.

Для оформлення необхідних документів та отримання додаткової інформації щодо умов прийому на службу звертатись за адресою м. Трускавець, вул. І.Мазепи 19 а, 309 кабінет або за телефоном 0972141725, м. Львів, пл. Ген. Григоренка, 3, кабінет №85, або за телефоном 095-6624322.

 Создан 13 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником