Трускавецький вісник № 74 (802) від 21 травня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 74 (802) від 21 травня 2014 р.

21.05.2014У номері: Відкритий лист Бориславської експедиції Прикарпатського УБР до Арсенія Яценюка; Про справжній націоналізм; Зростуть ціни на воду у Дрогобичі та Трускавці; Спортивні новини; Вчителька християнської етики з Трускавця – серед кращих в області; В «Трускавецькурорті» створили вільну профспілку.

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці сьогодні практично не існує діалогу між медіа та місцевою владою

Таку думку висловила у своїй аналітичній статті «Міська влада: проблеми є, але вони не в нашій компетенції» головний редактор газети «Трускавецькурорт» Галина Носова. «Направду сьогодні практично не існує діалогу між медіа та місцевою владою. Для висвітлення позиції та дій міської влади існує когорта так званих «своїх». І вони як священні корови мають доступ до усієї міської інформації. Усім решта – зась. Про це свідчать хоча б звиклі демонстративні прохання до чужих медіа покинути залу засідання під час заслуховування керівників міста. Звісно, окрім своїх», - пише журналістка.

Намагання подавати трускавецьку дійсність у суто веселкових барвах та в пафосному комсомольсько-комуністичному стилі є характерною ознакою відділу інформаційного забезпечення ТМР. Будь-які тверезі погляди, які не співпадають із офіційною позицією влади міста, нещадно критикуються, а їхні носії тавруються як «зрадники», «запроданці», «вороги народу», «провокатори» тощо. Насправді ж провокативним є інформаційний продукт, який виробляють у стінах мерії. І не просто провокативним, але й часто шкідливим, а інколи він містить ознаки тероризму. Так, маємо інформацію, що окремими інформаційними матеріалами, виробленими у стінах мерії та поширених у ЗМІ, зацікавилися у правоохоронних органах – з огляду на небезпечність такого продукту, який закликає до розпалювання міжнаціональної ворожнечі, провокує нетерпимість тощо.

Тому й не дивно, що діалогу між медіа та місцевою владою Трускавця немає, адже такий діалог неможливий в умовах тоталітарно-репресивного режиму, який фактично діє в курортному містечку Трускавець.

До речі, міська влада не тільки журналістів ділить на «своїх» та «чужих», це стосується і депутатів міської ради, і підприємців, і оздоровниці, і навіть громадян. Кожен трускавчанин, який мав необережність в будь-який спосіб покритикувати владу чи висловити якесь зауваження, майже автоматично потрапляє у «чорний список» ворогів. Про те, що навіть існує певний «хіт-парад недоброзичливців міської ради», пише у своїй статті і редактор газети «Трускавецькурорт».

За три тижні зробили … практично нічого…

У Трускавці ремонтують вулицю Шевченка. Вірніше, роблять видимість, що ремонтують. Вже біля трьох тижнів «ведуться ремонтні роботи», та справа ніяк не може зрушити з мертвої точки. «Ремонтники» як тупцювали на початку вулиці навпроти міської ради, так там і залишаються. Вулиця Шевченка закрита для руху, що створює явні незручності не тільки для доїзду у великий санаторій «Міротель», але і для таксистів міста. Страждають і пішоходи, які змушені обходити купи бруду якимись стежками. Ремонт вулиці Шевченка та ще й викладання її бруківкою (щоб зробити її пішохідною) чомусь стали для влади міста першочерговими, хоча у Трускавці є багато інших вулиць у значно гіршому стані. Для прикладу, не можна без жалю дивитися на стан вулиць Шашкевича, Лисенка, Стебницької, об`їзної вулиці Городище (ділянка від санаторію «Перлина Прикарпаття» до санаторію «Батьківщина»). Але задля помсти ЗАТ «Трускавецькурорту» в час фінансової скрути у місті та державі місцева влада Трускавця вперто «ремонтує» вулицю Шевченка. Напевно, «ремонт» буде тривати весь курортний сезон…

Обговорять проблеми виборів та трудової міграції

У п’ятницю, 22 травня, у Дрогобичі відбудеться круглий стіл, присвячений проблемам виборчого процесу в Україні. Про це «Трускавецький вісник» повідомив голова Асоціації «Нові Горизонти», журналіст Олександр Магльона. Також будуть обговорюватися і питання трудової міграції та трудових мігрантів (заробітчан). Розпочнеться захід о 15.00 в конференц-залі «Укртелекому».

У Трускавці побувала делегація з Грузії

Як інформує наше власне джерело, 20 травня у Трускавці побувала делегація з Грузії. В мерії відбулася зустріч грузинів із представниками міської влади, щоправда, без участі преси. Є інформація, що одним із питань, які обговорювалися, була можливість співпраці між Трускавцем та курортами Грузії.

Нагадаємо, що у минулому році вже було підписано угоду про співпрацю між курортами Трускавець (Україна) та Цхалтубо (Грузія), сталося це в рамках Міжнародного туристичного форуму, який проходив у санаторії «Міротель». Проте відпочивальників з Грузії у Трускавці майже немає, їхня кількість значно менша, ніж представників інших країн пострадянського простору. Так, для прикладу, у 2013 році у Трускавці в рази більше відпочило гостей з Росії, Азербайджану, Молдови, Білорусі, Казахстану, Узбекистану та Німеччини, ніж із Грузії. Єдиним результатом угоди про співпрацю між Трускавцем та Цхалтубо стала поїздка-відрядження до Грузії міського голови Трускавця Р. Козира та його заступника Ю. Яворського. Не виключено, що це відрядження оплачувалося за рахунок коштів «заможної» трускавецької громади.

У Трускавці вшанували пам'ять загиблих від СНІДу

20 травня у Трускавці нижче головного бювету № 1 пройшла акція вшанування пам`яті загиблих від СНІДу. Її організатором виступив Трускавецький міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Учасники акції із лампадок виклали червону стрічку – символ ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Захід приурочено до Міжнародного дня пам`яті померлих від хвороби «синдром набутого імунодефіциту людини», який відзначається у третю неділю травня.

Сотні гостей міста долучалися до акції, всі вони отримували на пам'ять просвітницькі буклети та брошури щодо правил здорового способу життя, роз`яснення, як можна жити із ВІЛ-інфекцією, про розвінчування міфів щодо способів передачі ВІЛ-інфекції (нагадаємо, є три способи передачі цієї інфекції – статевим шляхом, через кров та від матері до дитини при  народженні).

У Дрогобичі розпочинається фестиваль Бруно Шульца

У понеділок, 26 травня, в Дрогобичі стартує Міжнародний фестиваль Бруно Шульца. Фестиваль у місті, в якому народився, прожив все своє життя та загинув від кулі гітлерівця автор «Цинамонових крамниць» та «Вулиці Крокодилів», проходить вже вшосте. Урочисте відкриття фестивалю пройде о 11.00 в залі Львівського академічного обласного муздрамтеатру імені Юрія Дрогобича. Активну участь у Шостому міжнародному фестивалі Бруно Шульца візьмуть представники Республіки Польща. Дрогобич в основному представлятимуть науковці та літератори Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

У Дрогобичі ціни на воду зростуть до 7,5 гривень, у Трускавці – до 12

У Дрогобичі планують запровадити нові тарифи на водопостачання та каналізування. Про це 19 травня під час понеділкової наради в Ратуші повідомив директор департаменту міського господарства, заступник міського голови Іван Лепкий. Очікується, що ціна за воду для дрогобичан зросте на близько 15% і становитиме 7 грн. 61 коп. за 1 м. куб. Ця новина вже викликала неоднозначну реакцію у дрогобичан – багато з них вважає, що в час тотального зубожіння населення та відсутності нормального заробітку у місті через зупинку головних промислових підприємств тарифи варто заморозити і не піднімати.

Проте мешканцям Дрогобича ще досить пощастило у порівнянні із мешканцями Трускавця. Жителям курортного міста місцева влада на чолі з Р. Козиром готує підняття тарифів на водопостачання та водовідведення аж на 63,9% і вартість 1 м. куб. води становитиме для трускавчан 12 грн. 06 коп., тобто майже вдвічі дорожче від дрогобичан і навіть значно дорожче від мешканців Борислава, де вартість водопостачання традиційно найвища в регіоні.

Вчителі християнської етики з Трускавця та Дрогобича – серед кращих в області

Як інформує наше джерело, рівно тиждень тому, у середу, 14 травня, у Львові відбувся фінал обласного конкурсу «Вчитель року – 2014» у номінації «Вчитель основ християнської етики». Конкурс організований департаментом освіти і науки ЛОДА, інститутом післядипломної педагогічної освіти за сприяння Інституту Екуменічних Студій при Українському Католицькому Університеті.

У обласному етапі конкурсу взяли участь 26 вчителів основ християнської етики Львівщини. Обласний етап передбачав виконання завдань на краще знання Святого Письма, презентацію власного творчого доробку, співбесіду конкурсантів з членами обласного журі конкурсу. А далі після цих випробувань п’ятеро вчителів християнської етики провели уроки у школах Львова. В результаті друге місце у конкурсі «Вчитель року-2014» розділили між собою вчитель Дрогобицької гімназії Роман Кабацький та вчителька НВК «СЗШ №2-гімназія» (м. Трускавець) Лариса Рой. Редакція «Трускавецького вісника» щиро вітає Ларису Григорівну та Романа Івановича із цілком заслуженим визнанням їхньої роботи. Цих вчителів люблять та поважають і діти, і батьки.

В «Трускавецькурорті» створили вільну профспілку

Як інформує реєстраційна служба Трускавецького міського управління юстиції, відповідно до статті 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», на підставі повідомлення про належність до професійної спілки від 28.04.2014, реєстраційною службою Трускавецького міського управління юстиції Львівської області 19 травня 2014 року прийнято рішення про взяття до уваги повідомлення Вільної первинної профспілкової організації працівників ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт» про належність до Львівської обласної асоціації вільних профспілок Всеукраїнського об’єднання солідарних трудівників. Голова профспілкової організації – Вирста Оксана Остапівна.

Юні танцюристи з Болехівців - призери Всеукраїнських змагань з сучасного танцю

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, 10-11 травня у місті Тернополі відбулися Всеукраїнські змагання з сучасного танцю «Open Dance Spring - 2014». Участь у них взяли і вихованці танцювального колективу «Антарес» Будинку дитячої та юнацької творчості на базі Болехівської СЗШ І-ІІ ст. Дрогобицького району. Приємно, що саме наші земляки продемонструвавши не лише хороші танцювальні здібності, фізичну підготовку, а й стали переможцями в своїх категоріях. У номінації «Диско – соло, початківці» (14-15р.) – срібні медалі отримали учениці: Мар’яна Кітраль та Ірина Петрів; (12-14р.) – срібну медаль здобула Лілія Лазарів та бронзову нагороду виборола Марія Кіс, наймолодша призерка Анастасія Льонгер, 6р. – бронзову медаль. У групових змагання чемпіонату колектив «Антарес» посів 4 місце та отримав кубок. Учасники колективу «Антарес» на собі відчули вибухові емоції та запальні ритми танцювального конкурсу, отримали незабутні враження від екскурсії Тернополем, а також ще більшу наснагу до танцю та бажання отримувати нові перемоги. Загалом участь у змаганнях взяли близько 2000 учасників.

Власна інформація

Олег Тягнибок: "Справжній національний діалог відбудеться лише після засудження та повного знищення тероризму"

Із терористами та їхніми посібниками діалог мають вести лише правоохоронні та силові структури. Не може бути мови про жодне припинення антитерористичної операції на Донбасі, нібито на час проведення національного діалогу. Кожного, хто вчинив кримінальний злочин проти України та її громадян, має бути невідворотно покарано. Про це 17 травня 2014 року заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода", кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок. Націоналіст переконаний, що всі українці мають засудити дії путінських терористів та підлу неоголошену війну Путіна проти України на Донбасі. І це, на думку свободівця, – головна умова для справжнього національного діалогу. Відповідно, Голова ВО "Свобода" на разі не вважає доцільною свою участь у круглому столі, адже без завершення повномасштабної АТО та обеззброєння бойовиків на сході держави такі заходи за участи осіб, що потурають терористам, є фактично кроком до легалізації тероризму в Україні.

Олег Тягнибок заявив, що подолання антидержавного заколоту на Донбасі неможливо досягнути проведенням круглих столів із посібниками терористів і сепаратистів.

"Потрібно радикально змінити систему влади в державі, що передбачає щонайменше три першочергові завдання. Зокрема, ми повинні провести люстрацію – докорінне очищення органів влади, правоохоронних органів, судів та армії від агентів Росії, посібників Януковича, олігархів та корупціонерів, які своїми злочинними діями або бездіяльністю щоденно руйнують державу та підривають довіру громадян до неї.

Слід демонтувати корупційно-олігархічну модель влади, яку вибудовував Янукович, партія регіонів та її олігархи, і результатами якої є величезна соціальна прірва між багатими і бідними людьми, соціальна несправедливість, знищення вільного середнього класу, безправність звичайних громадян та вседозволеність чиновників та правоохоронців.

І врешті-решт маємо завершити десовєтизацію та дерусифікацію України, повернути усім українцям почуття національної гідності та українського патріотизму. Сьогоднішні проросійські настрої та антиукраїнський терор на Донбасі ніколи не були би можливими, якби ми донесли до наших громадян правду про всі злочини совєцького тоталітаризму, якби антиукраїнська пропаганда російських ЗМІ та комуністична ідеологія були заборонені на території держави", – наголосив очільник українських націоналістів.

Кандидат на пост Президента України переконаний, що тільки такі дії дозволять побудувати нам справедливу та сильну українську державу, в якій усі громадяни матимуть рівні права та стануть господарями на своїй землі. "А саме цього хочуть українці в усіх регіонах, зокрема й на Донбасі", – зауважив Олег Тягнибок.

Голова ВО "Свобода" наголосив, що без таких змін усі заклики до "національного діалогу" та круглі столи є лише шкідливою імітацією, якою скористаються путінські терористи та їхні політичні покровителі для продовження знищення єдиної та незалежної України.

"Ми не повинні вести діалог із політиками та олігархами з Партії регіонів та комуністами, які підіграють агресору Путіну та гріють руки на вогнищі тероризму і сепаратизму. Саме вони довели ситуацію на Донбасі до розгулу криміналу та етнічних чисток українських патріотів, що загрожує гуманітарною катастрофою, співставною з Югославією 90-х років минулого століття", – заявив Олег Тягнибок.

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

Відкритий лист Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку від колективу Бориславської експедиції Прикарпатського УБР

В час коли країну потрібно відроджувати, коли українцям потрібен мир та наполеглива праця, щоб підняти з колін все те, що ще можна відновити, в умовах гострого протистояння в середині країни, керівництво Прикарпатського УБР у депресивному Бориславі остаточно знищує виробничу базу управління бурових робіт. Причому не просто доводить процес ліквідації найпотужнішого в Західній Україні УБР, а робить це у такий спосіб, щоб ця важлива галузь нафтовидобутку не мала можливості у Бориславі відмовитися. Спочатку керівництво Прикарпатського УБР із м. Долини видало наказ № 560 від 4 квітня 2014 року про заплановане вивільнення у зв’язку із скороченням чисельності штату працівників. Згідно наказу скорочувався весь адміністративний апарат Бориславської експедиції, що по-суті ставило під питання саме існування у Бориславі потужної бурової виробничої бази.

Із цим усе зрозуміло. Проте адміністрації УБР цього виявилося замало. Сьомого травня адміністрація Прикарпатського УБР у Долині видає наказ № 735 «Про переміщення основних засобів», згідно якого у Бориславі повинна бути зруйнована виробнича база колишнього управління бурових робіт. Як годиться, наказом призначили відповідальних осіб, направили своїх робітників для демонтажу, написали перелік токарних верстатів, навіть вказали куди саме перемістять станки. Звичайно, в Долину в цехи ремонтно-виробничої бази Прикарпатського УБР.

Тільки один з двох цехів у Бориславі, де розташоване обладнання, колись забезпечував робочими місцями більше 80 чоловік, а перелік продукції та послуг, котрі виготовлювались в цеху перевищували п’ять десятків найменувань. Оскільки окремі види оснастки виготовлялися тільки у Бориславі, виробничі площі буровиків Бориславської експедиції були, по суті, унікальними. Після демонтажу обладнання і вивозу його в Долину, відновити це виробництво буде неможливо.

Чи існує нагальна потреба у переміщені обладнання із Борислава в Долину. Для прикладу, хочу навести приклад ліквідації Надвірнянської експедиції, обладнання якої також демонтували та відвезли в Долину. От тільки біда місця поважнішого, як під відкритим небом, біля паркану на виробничій базі Прикарпатського УБР в Долині не знайшлося. Так і ржавіють основні засоби під відкритим небом. Боюся, що така ж участь очікує і наше виробниче обладнання, яке збираються перевести в Долину.

Чому так впевнено пишу, що наше? Його купляли за часів Бориславського УБР наші батьки, наші дідусі. На ньому працювали люди, які зуміли так високо підняти рівень професіоналізму та якості робіт бориславських буровиків, які досі вважаються прикладом для наслідування в інших регіонах України і навіть за кордоном. І це не пусті слова. Один з цих станків 1926 року випуску, країна виробник Данія. Невже не краще розмістити його в музеї-скансені нашого міста, аніж дати можливість списати на металобрухт долинянам.

Боляче за цим просто спостерігати, потрібно діяти. Але про це згодом. Так уже зроблений перелік офісних меблів, котрі також пригляділи собі долинське начальство, щоб не пропали у Бориславі. Цікаво, що меблі Бориславської експедиції будуть передані навіть не в Прикарпатське УБР, а в НГВУ "Долинанафтогаз"! Медпункт з усіма тренажерами та медичним обладнанням, який у свій час був створений для потреб наших працівників, також «уподобали» та вчасно «перемістили» в Долину.

Що далі?.. Наміри передати виробничу базу колишнього Бориславського УБР по вул.. Шевченка, 215, яка у свій час вважалася найкращою серед виробничих ПАТ "Укрнафта" на баланс НГВУ "Бориславнафтогаз"?

Ми, члени колективу Бориславської експедиції, досі поодиноко пробували протистояти нищенню підприємства. Хтось писав статті, хтось намагався достукатись до здорового глузду, нас захищали міська влада, політики, за що їм щиро вдячні. І цим ми тільки відтерміновували очевидний, спланований, послідовний план ліквідації.

Тепер в час змін, коли наша держава гордо скинула кермо беззаконня і обрала шлях справедливості та розвитку, мовчати та обертатись назад з сумом згадувати минулу велич не можна. Досить!!! Потрібно діяти, потрібно об’єднуватись, потрібно пропонувати, брати активну участь в обговореннях, в складаннях шляхів виходу з складних ситуацій. А вони є. Можливо це важкий і довгий шлях, та впевнений нам це під силу. Бориславці, нафтовики, ми повинні використати наш неоціненний досвід, наші до кінця не досліджені багатства, наш потенціал як трудовий, так і Богом даний.

Пропоную створити ініціативну групу, що буде займатися перспективами розвитку буріння, видобутку та ліквідації наслідків тривалої експлуатації Бориславського нафто-газового промислового родовища. У нас є чимало досвідчених спеціалістів в галузі геології, буріння, видобутку, чий незаперечний досвід можна залучити до спільної справи розвитку галузі буріння. Маємо також багато освічених, повних сил та енергії молодих людей, які не мають змоги продовжити династійну справу освоєння земних надр через відсутність робочих місць. Чомусь приватним компаніям вигідно проводити буріння на бориславських площах, а буровики державної компанії ПАТ «Укрнафта» сидять без роботи та їх скорочують?

У нашому місті перспективи буріння та збільшення видобутку є! І це потрібно довести. Однією з таких пропозицій, яка здатна на сьогоднішній день вирішити питання збереження бурової виробничої бази у Бориславі, є приєднання експедиції до складу НГВУ "Бориславнафтогаз", так як це було колись. Що це дасть? Зменшення собівартість робіт циклу спорудження свердловин за рахунок, як мінімум, зменшення загальновиробничих витрат, підвищить контроль над раціональним використанням коштів та часу буріння. Капітальний ремонт глибоких свердловин на бурових станках типу Уралмаш - 3Д, 4Е, що дозволить значно розширити діапазон свердловин, на котрих можна провести роботи за рахунок високої вантажопідйомності станка. Такий досвід є, і він позитивний.

Вищенаведене не тільки дасть робочі місця місцевим мешканцям та наповнення в місцевий бюджет, а й призведе до суттєвого збільшення виробничих показників нафтогазовидобувного управління та зменшення загазованості в місті за рахунок збільшення відбору флюїду, що призведе до зменшення напруження в продуктивних пластах.

І насамкінець. При відсутності потрібного об’єму фінансування ПАТ "Укрнафта" та відсутності об’єму робіт, можливо скористатися позитивним досвідом інших компаній. Наприклад, ПАТ «Укргазвидобування» та «Шелл» успішно співпрацюють на Юзівській площі сланцевого газу. На заході України є Олеське родовище сланцевого газу. Право на його експлуатацію належить компанії «Шеврон». Можливо, ініціювати подібний проект з "Шеврон", скажімо надання по наряд-замовленню бурових бригад. (якщо і в рідній Львівській області бурити будуть не бориславці, це уже занадто, навіть для нас терпеливих)

У нас є конкретні пропозиції. При їх опрацюванні ініціативною групою будуть конкретні шляхи їх реалізації, буде програма. За підтримки усіх нафтовиків Борислава, місцевої влади, ми зможемо донести це до керівництва держави та втілити їз в життя.

Сподіваємось, що наші колеги з НГВУ з розумінням віднесуться до таких ініціатив. Адже, уже давно, з року в рік вас "тішать" перспективами об’єднання трьох НГВУ – Бориславнафтогаз, Долинанафтогаз, Надвірнанафтогаз – в одне. За схожим сценарієм у свій час ліквідовували Бориславське УБР. До чого це призвело? Центр в Долині. Податки в Івано-Франківську область, скорочення працівників, спад виробництва. Давайте разом уже сьогодні задумаємось, що буде завтра. Краще відстоювати ідею збереження нашого НГВУ "Бориславнафтогаз" та створення у його рамках на ще існуючій виробничій базі Бориславської експедиції відділу чи цеху буріння, аніж загубити і це останнє нафтове підприємство. Адміністрація Львівської області повинна відстояти власну нафтовидобувну галузь. Інакше необдуманими кроками представників Івано-Франківщини вона буде зруйнована остаточно. А разом із нею пропадуть і ці надходження у місцеві та державний бюджети, які маємо нині. Борислав за свою довгу історію натерпівся чимало, проте завжди залишався в історії світового нафтовидобутку серйозним промисловим центром. Таким центром він повинен залишатися і надалі.

Колектив Бориславської експедиції Прикарпатського управління бурових робіт

Спортивний тиждень у Трускавці

Відділ освіти Трускавецької міської ради та дитячо-юнацький спортивний клуб «Спортовець» приділяють велику увагу розвитку спорту з молодшого шкільного віку. Спільно з дошкільним навчальним закладом «Ялинка» у квітні 2014 року ДЮСК «Спортовець» сформував експериментальну групу початкової підготовки з плавання. На даний час діти підготовчих груп двічі на тиждень проводять заняття у плавальному басейні та освоюють життєво необхідний навик з плавання. Батьки та вихователі дитячого садочку задоволені заняттями і роботою тренерів ДЮСК.

Минулий тиждень Трускавець жив яскравим спортивним життям. У спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» проведено багато спортивно-масових заходів (загальна кількість учасників – біля 350 учнів).

14 травня 2014 року відбулись обласні зональні змагання за програмою фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю «Нащадки козацької слави». Цей фестиваль є складовою фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу школярів України «Козацький гарт», метою якого є популяризація здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров я школярів. Крім цього, завданням "Козацького гарту" є виховання молоді на традиціях українського народу, створення умов для систематичних занять фізичною культурою і спортом упродовж навчання.

Учасники заходу - збірні команди шкіл з числа учнів 5 – 10 класів Дрогобицького району, міст Борислава, Стрия і Трускавця - змагались у силі, спритності та швидкості в таких видах: стрибок у довжину з місця, човниковий біг 4х9 м., стрибки через скакалку протягом 30 сек., перетягування канату, комбінована естафета та конкурс знавців історії українського козацтва. Найкращу підготовку та виступ на цих змаганнях показали вихованці Трускавецької середньої загальноосвітньої школи № 3, які у загальнокомандному підсумку посіли почесне перше місце і представлятимуть Трускавець на фінальних обласних змаганнях Львівщини. Друге місце вибороли учні ЗОШ №4 м. Борислава. Третє місце у активі команди Стрийської загальноосвітньої школи №6, яка випередила команду Уличненської ЗОШ з Дрогобицького району.

Обслуговували змагання журі та суддівська бригада з числа вчителів фізичної культури СЗШ міста Трускавця (головний суддя – голова методичного об’єднання вчителів фізичної культури Олег Оринич).

Також 14 травня 2014 року в ігровому залі ДЮСК «Спортовець» проведено ювілейні - Х спортивно-розажальні ігри «Старт до Олімпу» серед учнів 1-х класів СЗШ м. Трускавця, а 15 травня серед дітей дошкільних закладів. Допомогу в організації та проведенні змагань надавали відділ освіти і відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради. За кошти клубу було придбано призи (кубки, медалі, грамоти, календарі).

Обслуговувала змагання суддівська бригада з числа кваліфікованих та атестованих тренерів ДЮСК «Спортовець». Головний суддя змагань – Ігор Гургула.

Для дітей була створена святкова атмосфера, проведено урочисте відкриття з виконанням Гімну України та рівнянням на Державний прапор України.

На урочистому відкритті змагань з вітальними словами до учасників змагань та їх батьків звертались міський голова Руслан Козир, головний спеціаліст відділу освіти Трускавецької міської ради Надія Сенишин, завідувач відділу у справах молоді та спорту Віра Ільницька та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович. Головний суддя Ігор Гургула ознайомлював присутніх з програмою змагань та представляв команди.

У змаганнях брали участь 8 команд першокласників (96 чол.) та 5 команд дошкільнят ( 60 чол.), які демонстрували хорошу фізичну підготовку, високі навики і вміння у виконанні різноманітних фізичних вправ, а чемпіонами цьогорічних змагань стали учні 1-Б класу СЗШ №3 з команди «Веселка» та дошкільнята з команди д/у «Зірочка».

Всі учасники змагань були нагороджені грамотами і медалями ДЮСК «Спортовець» за активну участь у спортивно-розважальних іграх «Старт до Олімпу», а команди призери ще й кубками за 1,2,3 місця. Під час нагородження головний суддя звертав увагу учасникам змагань, що перемогу отримали всі, незважаючи хто на якому місці, бо всі готувались до змагань, вдосконалювали свої навики у фізичних вправах, а директор ДЮСК «Спортовець» зауважив що всі учасники змагань отримали хороший настрій, бадьоре здоров’я і в подальшому мають змогу відвідувати секції з видів спорту, які культивуються у ДЮСК «Спортовець».

17-18 травня 2014 р. у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» було організовано та проведено чемпіонат області з вільної боротьби серед учнів 2000 р.н. і мол. дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини. Всього у змаганнях прийняли участь 150 юних борців з п’ятнадцяти команд: ДЮСШ №7, СДЮШОР «Спартаківець», СДЮСШ «Богатир», КДЮСШ ФСТ «КОЛОС» - Львів ; ДЮСК «Спортовець», Трускавець; КДЮСШ «Атлет», Львів; ДЮСШ «Сокіл», Стрий; ДЮСШ «Тризуб»,Винники; ЗОШ, Черниця; ГО «СК «Патріот», Стебник; ДЮСШ «Надія», Пустомити; ДЮСШ Городоцького р-ну; ДЮСШ «Спартак», Трускавець; ДЮСШ, Жовква; ДЮСШ, Грімне.

Головний суддя змагань –В. Раковський (м. Львів).

Загальне керівництво організацією змагань здійснювало Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОНмолодьспорту України (начальник відділення - А. Ігнатович).

Адміністрація Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» забезпечувала необхідні умови до місця проведення змагань, організацію проживання всіх учасників, їх медичне обслуговування та нагородження призерів змагань грамотами і медалями.

На урочистому відкритті з вітальним словом та найкращими побажаннями до учасників змагань зверталися начальник навчально-спортивного відділу Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Ігор Вовк та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович.

Призерами чемпіонату області серед учнів 2004-2005 р.н. стали 9 вихованців Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець»:

- Кирчей Назарій (24 кг), Пядухов Олег (26 кг), Побережний Ілля (32 кг) вибороли І місця та звання чемпіонів Львівщини;

- Онисько Христина (53 кг), Хоминець Олександра (34 кг), Карпин Дмитро (32 кг), Кирчей Микола (27 кг) - ІІ місця;

- Рентюк Сергій (59 кг), Гаман Павло (+66 кг) - ІІІ місця.

Всі вихованці тренера ДЮСК «Спортовець» - Гардія Семена.

Також чемпіонами Львівщини з вільної боротьби стали:

серед юнаків 2000 - 2004 р.н.: 27 кг. – Стрижик Роман (ДЮСШ №7, Львів), 29 кг. – Хом’як Владислав (СДЮСШ «Богатир», Львів), 32 кг. – Войтович Артур (СДЮСШ «Богатир», Львів)35 кг. – Хомин Василь (Пісочна), 38 кг. – Магомета Володимир (СДЮСШ «Богатир», Львів), 42 кг. – Стасів Віктор (ДЮСШ №7, Львів), 47 кг. – Климишин Константин (ДЮСШ №7, Львів), 53 кг. - Скіпор Дмитро (ДЮСШ №7, Львів), 59 кг. – Маліновський Олександр (Винники), 66 кг. – Мікава Тимур (Пустомити), + 66 кг. – Шабан Тарас (Стрий).

серед юнаків 2005 - 2007 р.н.: 20 кг.- Дмитришин Роман (ДЮСШ №7, Львів), 29 кг. - Ільницький Макар (СДЮШОР «Спартаківець», Львів).

серед дівчат 2000 р.н. і молодш.: 27-30 кг. - Гладій Анастасія (СДЮШОР «Спартаківець», Львів), 32-34 кг. – Тимофіїв Поліна (ДЮСШ №7, Львів), 37-40 кг. - Ригель Мар’яна (Грімне), 44-48 кг. – Чудик Оксана (Щирець), 52-57 кг. – Вовчак Рома (Щирець).

16-17 травня у м. Тернополі вихованці ДЮСК «Спортовець» приймали участь у міжобласному турнірі з плавання «Відкритий кубок голови міста Тернополя». Всього у цьому турнірі змагались 150 плавців 1998-2000 р.н. з дев`яти команд - КДЮСШ N1 та КДЮСШ N2 (Тернопіль), ДЮСШ «Олімп» та ДЮСШ N2 (Івано-Франківськ), ДЮСШ «Сокіл» ( Калуш), СДЮСШОР (Луцьк), ОЦФВУМ (Хмельницький), ДЮСШ (Долина).

Команду Трускавецького ДЮСК «Спортовець» представляли Коцибан Владислав, який виборов ІІ місце на дистанції 200 м. батерфляй (тренер ДЮСК – Смеречинський Богдан) та Кісак Галина, яка показала ІІІ результат на дистанції 100 м вільним стилем (тренер ДЮСК - Кірчей Олег).

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

Ціль - не менше п'яти м'ячів за гру!

Черговий тур другого кола чемпіонату Львівської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд вкотре потішив трускавецьких шанувальників гри мільйонів. Напередодні підопічні Івана Павлика в Дрогобичі старшою віковою групою розгромили господарів поля з рахунком - 5:2. Це вже третя поспіль перемога курортників з великим рахунком. І схоже, що ніщо вже не завадить їм виграти чемпіонат серед однолітків.

Третій тур видався скупим на забиті голи командами, що брали в ньому участь. І лише футболісти ФК «Трускавецькурорт» влаштували справжню гольову феєрію. Щоправда гравці молодшої вікової групи у воротах дрогобичан розписалися лише один раз, при цьому програвши їм - 1:3. Сам матч не проходив за явної переваги господарів, більше того, вони першими пропустили. Але ряд помилок у захисті курортників та гол-красень у дев'ятку і як наслідок - чергова втрата очок.

Гравці 1999-2000 років навпаки від туру до туру демонструють все цікавіший та видовищний футбол. А головне, що за результативністю наші спортсмени вирвалися далеко від усіх учасників ліги. У попередніх двох турах трускавчани забили у ворота суперників дванадцять м'ячів, при цьому не пропустивши жодного.

Зрозуміло, що приїхавши до міста Котермака в ролі лідера та грізного забиваки футболісти ФК «Трускавецькурорт» розраховували і в цьому поєдинку записати до своєї скарбнички чергові три очки.

Початок матчу показав, що сподівання представників міста-курорту були небезпідставними. Вже до десятої хвилини на табло горіли цифри - 2:0 на користь трускавчан. Щоправда господарі з пенальті відквитали один м'яч. Та це зовсім не спантеличило ФК «Трускавецькурорт». Навпаки - ще більше розізлило. Гра йшла, як то кажуть, в одні ворота. І закінчилася розгромом господарів від гостей з Трускавця -5:2.

Кращим бомбардиром нашої команди є Олександр Іваник.

У цьому матчі відзначилися О. Іваник - тричі, і по одному м'ячу забивали М. Саранча та О. Стасишин.

Тепер на наших футболістів чекає виїзд до Старого Самбора, де функціонує команда з надійним захистом. Як воно буде поживемо-побачимо.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Оголошення

У Трускавці в новий ресторан, котрий відкривається у червні, потрібні на роботу офіціанти, бармени та мангальщик. Довідки за тел. 098-07-900-77 (Оксана Михайлівна).Создан 21 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником