Трускавецький вісник № 127 (855) від 1 вересня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 127 (855) від 1 вересня 2014 р.

01.09.2014У номері: Перший Дзвоник в умовах війни; Антимонопольний комітет виявив порушення формування тарифів у водоканалах Трускавця та Дрогобича; Розповідь по чемпіонку Європи з боксу Валерію Манчак; Кримінальні новини; Спортивні новини; Департамент ДАБІ у Львівській області шукає чесних фахових службовців.

Новини Трускавця та регіону

Відбулась посвята студентів-першокурсників Дрогобицького університету та Дрогобицького педагогічного ліцею

31 серпня відбулась посвята студентів-першокурсників Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та дрогобицького педагогічного ліцею. Свято розпочалось урочистою ходою ректорату, професорсько-викладацького складу педуніверситету, студентів, батьків та гостей до кафедрального Храму Пресвятої Трійці м. Дрогобича.

Божественну Літургію очолив капелан університету о. Олег Кекош. У своїй проповіді отець наголосив на необхідності Божого благословення для успішного навчання і праці кожної людини. Святу Літургію співав університетський хор під керівництвом декана музично-педагогічного університету Степана Яковича Дацюка. Почесними гостями свята були ректор і канцлер університету в Ярославі (Польща). По завершенні о. Олег висловив присутнім привітання від імені владики Ярослава та владики Григорія. Опісля всі вирушили ходою до головного корпусу університету, де на сцені відбулось продовження урочистості посвяти студентів-першокурсників, виступи ректора та почесних гостей. Наприкінці, після спільної молитви капелан окропив усіх свяченою водою та заохотив студентів до співпраці у різних цікавих заходах.

Самбірсько-Дрогобицька єпархія

Антимонопольний комітет виявив порушення формування тарифів у водоканалах Дрогобича та Трускавця

Антимонопольний комітет України надав Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, обов’язкові для розгляду рекомендації, щодо встановлених ними тарифів.

Про це 1 вересня передає прес-служба АМКУ.

У результаті дослідження щодо надання послуг з постачання холодної води та послуг з централізованого водопостачання і водовідведення для споживачів міста Трускавець, Антимонопольний комітет України встановив, що споживачі КП «Дрогобичводоканал», у тому числі ТОВ «Трускавецький водоканал» (як оптовий споживач), з 01.07.2014 сплачують 4,47 грн. за 1 куб м (без ПДВ) відповідно до встановлених нових тарифів на послуги з водопостачання (Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 30.05.2014 № 634). Тоді як діючий до цього часу тариф був встановлений у розмірі 1,75 грн. за 1 куб. м (без ПДВ) (Постанова Національної комісії від 13.09.2013 № 150), тобто зазначений тариф збільшено у 2,55 рази.

У зв’язку з застосуванням нових тарифів споживачі Трускавця відшкодовують витрати ТОВ «Трускавецький водоканал» та всі витрати КП «Дрогобичводоканал» на забезпечення водою споживачів Стебника, Дрогобича та населених пунктів Дрогобицького району, що у свою чергу призведуть до збільшення різниці в тарифах у межах території та нав’язування споживачам витрат, пов’язаних з постачанням води до Дрогобича та Стебника, а також включення до тарифу на послуги, інвестиційних витрат підприємства КП «Дрогобичводоканал» та безпосередньо товариства і включення до тарифу витрат на транспортування води магістральними трубопроводами.

Як було з’ясовано в ході дослідження, формування єдиного тарифу по підприємству (для виробника/виконавця) не забезпечує дотримання принципу «економічної обґрунтованості».

У результаті Комітет зобов’язав відомства здійснити аналіз єдиних тарифів на відповідність до вимог порядку формування тарифів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, а також провести перерахунок цих тарифів шляхом виключення витрат, які не пов’язані із безпосереднім наданням послуг.

Про результати розгляду зазначених рекомендацій відомства повинні повідомити Антимонопольний комітет України у місячний строк.

ЗІК

Яна Микитин – третя в Україні серед дітей

З 24 по 29 серпня в Ірпіні під Києвом пройшов Український тенісний тур – УТТ. Цей тенісний турнір найвищої категорії А серед наймолодших спортсменів до 10 років фактично прирівнюється до Чемпіонату України в цій віковій категорії. Тож на змагання з’їхалися юні спортсмени зі всієї України – більше 40 хлопчиків та 32 дівчинки.

Трускавець на турнірі представляла вихованка відділення тенісу ДЮСК «Спортовець» Яна Микитин (тренер Ігор Микитин). До речі, саме через участь у цих змаганнях Яна не змогла бути присутньою на урочистостях до Дня незалежності України, де їй мали вручити стипендію міського голови. Та, сподіваємося, нагорода знайде героїню, бо Яна Микитин власне у важкій боротьбі на корті доводила, що недаремно удостоєна почесної відзнаки за досягнення в спорті.

Український тенісний тур серед наймолодших тенісистів проходив за груповою системою. І вихованка тренера Ігоря Микитина з маленького Трускавця перемогла у своїй групі харків’янку і двох киянок. Яна Микитин виходить з групи з першого місця і потрапляє в 16-ку найкращих. В 1/8 фіналу Яна обіграла першу ракетку Львівської області та Західної України Юлію Каштелян, в ¼ фіналу трускавчанка здолала юну тенісистку з Дніпропетровська Марію Чернявську. В півфіналі Яна Микитин у напруженій боротьбі в трьох сетах поступилася львів’янці Каріні Чад. Та в грі за третє місце Яна перемогла киянку Сабіну Зейналову і виборола ІІІ місце на Чемпіонаті України серед дітей.

Іра Циган

Департамент ДАБІ у Львівській області шукає чесних фахових службовців на заміщення вакантних посад

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області формує нову команду фахових та чесних управлінців і запрошує всіх бажаючих взяти участь у кадровому конкурсі на заміщення ряду посад.

Зокрема, будемо раді бачити претендентів на наступні посади:

- заступника директора департаменту – начальника Інспекційного відділу у місті Львові;

- головного державного інспектора Інспекційного відділу у місті Львові – 3 одиниці;

- головного державного інспектора Інспекційного відділу у центральному регіоні – 3 одиниці;

- начальника Інспекційного відділу у східному регіоні;

- головного державного інспектора Інспекційного відділу у східному регіоні – 3 одиниці;

- головного державного інспектора Інспекційного відділу у північному регіоні – 3 одиниці;

- головного державного інспектора Інспекційного відділу у південному регіоні – 3 одиниці;

- начальника Відділу по роботі з дозвільними документами;

- головного державного інспектора Відділу по роботі з дозвільними документами – 2 одиниці;

- завідувача Сектору по роботі з ліцензіатами;

Вимоги до кандидатів: громадянство України, вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи на державній службі за фахом не менш як три роки, досконале володіння державною мовою, вміння працювати на комп’ютері.

Документи на конкурс приймаються протягом 30 календарних днів за адресою: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 5 поверх, к. 518.

Наша мета - сформувати фаховий дружній колектив однодумців, який працюватиме на благо України та її громадян.

Деталі конкурсу та перелік вакансій дізнайтеся за телефоном: 291-69-45, 291-69-89 або на сайті http://dabi.uss.gov.ua/kadr.shtm

Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції України

Перший Дзвоник в умовах війни

Гіркий присмак у завжди веселе та радісне Свято Першого Дзвоника цього року внесла війна, яка точиться на Сході України. Тому тема потреби захищати рідну Батьківщину, тема патріотизму та українського духу витіснили традиційну увагу до найменших учнів – першокласників.

Свято Першого Дзвоника в навчально-виховному комплексі «СЗШ №2-гімназія» міста Трускавця пройшло при хорошій погоді. Цьогоріч гімн України співали без музичного супроводу, слова головної пісні держави лилися багатоголоссям з вуст схвильованих учнів, батьків, вчителів. Хвилиною мовчання та сумною піснею «Пливе кача по Тисині» пом`янули присутні загиблих на Майдані та під час війни, зокрема і колишнього учня трускавецької-школи-гімназії Сергія Шевчука. Благословив учнів отець-декан Петро Івасівка, зі словами вітання та побажаннями виступили міський голова Руслан Козир, начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак, голова Шкільної ради Андрій Кульчинський, директор школи Роман Гудзеляк. Кращі учні та педагоги були нагороджені відзнаками, грамотами та дипломами.

В новому 2014-2015 році три школи Трускавця приймають в свої шкільні лави 180 першокласників, з них 66 – в СШ №2-гімназії. Це всього два класи і вони будуть переповненими. Якщо в одному класі навчається понад 30 учнів, то нелегко і вчителям, і самим учням. Поповнили наші школи і діти біженців з Донецької та Луганської областей і АР Крим. У Трускавці вирішили не впроваджувати шестиденку, тож учні і надалі матимуть вихідними днями суботу та неділю.

Свято Першого Дзвоника пройшло і в двох інших школах Трускавця – СШ № 1 та СШ № 3. Ще сьогодні, 1 вересня, о 16.00 символічний дзвоник покличе за парти і вихованців Трускавецької дитячої школи мистецтв.

Володимир Ключак

Чемпіонка Європи з боксу Валерія Манчак: «Перекладаю Шекспіра з оригіналу і вчуся в юридичній академії ім. Ярослава Мудрого»

Ви повинні прочитати цю історію, щоб знати, що таке буває, є і буде! Що ідеально красива дівчина з правильними рисами обличчя і вагою 57 кілограм є чемпіонкою Європи з боксу і майстром спорту міжнародного класу! І при цьому має зовсім «не відбиту голову», як люблять говорити про спортсменів. Валерія Манчак у свої 17 років вчиться вже на другому курсі юридичної академії ім. Ярослава Мудрого в Харкові (закінчила гімназію екстерном достроково), перекладає Шекспіра з оригіналу і є переможницею всеукраїнських олімпіад з правознавства. Увага, це особливо важлива інформація для тих батьків, котрі вважають, що інтенсивне заняття спортом відволікає від навчання, репетиторства і т.п. Приклад Валерії Манчак ще раз доводить, що спорт лише дисциплінує, і той, хто старанно тренується в залі, так само відповідально ставиться і до навчання та є кращим в школі, гімназії. Бо той, хто хоче, шукає можливості, а той, хто не хоче, шукає причини.

Та Ви спитаєте, звідки в нашому місті ця дівчина? А справа в тому, що Валерія, хоч уже багато років живе в Харкові, народилася у Трускавці. Коли дівчині було чотири роки за сімейними обставинами родина переїхала у столицю Слобожанщини. Та дівчина з мамою, яка одна без батька виховує Валерію, дуже люблять Трускавець, часто - два або й більше рази в рік - приїжджають в рідне місто, мають квартиру на вулиці Сагайдачного.

Та саме в великому Харкові з його великими можливостями почалася дорога Валерії у великий спорт. Валерія Манчак займається боксом з 14 років, а першим її спортом у сім років став… хокей. Дівчина, яку виховувала мати-одиначка та старший брат, з дитинства дружила з хлопцями, ганяла з хлопцями в футбол. А одного разу друг за компанію затягнув її на секцію … хокею. В Харкові в той час була дуже сильна школа хокею, катки, спорядження та ковзани забезпечувалися вихованцям абсолютно безкоштовно. Тренер побачивши, як катається Валерія, чесно кажучи, забув про хлопчика, який її привів. Зрештою наставник вмовляє батька хлопчика разом з своїм сином приводити на тренування цю дівчину. Так почалася історія одної дівчинки серед 19 хлопців у харківському хокеї.

Валерія не дуже любить розповідати про цей період. Каже, що у перебуванні в чисто чоловічому колективі є свої плюси та мінуси. Часом ну дуже важко було морально виносити посилену увагу хлопців. А Валерія ж була у всьому першою – у навчанні, і в залі. В дев’ять років дівчина разом з командою на три місяці їде в Сполучені Штати Америки демонструвати майстер-класи гри в хокей американським дітям. Тоді побувала в кількох штатах, були навіть плани поступати в приватну школу в Америці, дівчині обіцяли грант на навчання. Та з документами не склалося, в 14 років закінчує і з хокеєм.

І брат Лери, який дуже любить бокс, одного разу взяв її на тренування. Тренер просто поросив Валерію «вдар по мішку». Дівчина вдарила, і наставник Максим Вікторович Третьяк зрозумів, що до нього потрапив справжній діамант. Щоправда ще дикий, необтесаний, виходець з хокею, заряджений бити, почувши команду «бій». Та це була дуже старанна і уважна вихованка, а той же хокей дав фантастичну фізичну форму та витривалість. Перший свій бій Валерія провела через три тижні після початку занять боксом і виграла його!

Сьогодні Валерія Манчак про свого тренера Максима Третьяка говорить з великою вдячністю, та усмішка її при цьому одразу тепліє. Валерія розповідає, що саме тренер навчив її контролювати свої емоції, не хвилюватися, вірити в себе. Тому, що перший рік практично не вміла слухати в рингу, після команди «бій» мозок фактично відключався, працювали лише кулаки…Та така інтуїтивна робота на фізичній витривалості та техніці не достатня для турнірів міжнародного рівня, на які мітили Валерія з тренером. «багато працювати і думати в рингу», - от секрет успіху від Максима Третьяка та Валерії Манчак.

Валерія Манчак два рази вигравала чемпіонат України. У 2012 році Валерія стала третьою на Чемпіонаті Європи і у 2013 четвертою на Чемпіонаті світу. Це для вважала програшем. Але тренер підтримав спортсменку і сказав, що для того, щоб піднятися, треба спершу впасти.

Віра тренера і брата, щоденні дворазові тренування зрештою привели до бажаного результату – Валерія Манчак здобуває І місце на Чемпіонаті Європи з боксу в Італії в місті Ассізі. Зупинятися дівчина не збирається, навпаки, в планах після невеличкого відпочинку і реабілітації в Трускавці – підготовка до Чемпіонату світу в 2015 році та Олімпійських ігор-2016 у Бразилії.

Іра Циган

Кримінальна хроніка Трускавця

Злочинно гіпнотизують

У Трускавецький МВ поступило повідомлення від громадянина М. Йдеться про те, що протягом останніх років на цього чоловіка невідомі особи чинять негативний вплив методом гіпнозу.

Пограбували

Трускавчанин Ш., який мешкає на вул. Дрогобицькій, повідомляє, що 15 серпня цього року він виявив пошкодження двох вхідних дверей своєї квартири. При огляді помешкання встановлено, що невідомі вкрали плазмовий телевізор. Сума збитків встановлюється. На місце події скеровано СОГ.

По-компанійськи

На приймальний покій Трускавецької міської лікарні звернувся мешканець Стебника М. У нього виявлено забійну рану потиличної ділянки голови, лівої брови, правого плечового поясу, гематому двох очиць. Зі слів потерпілого, дані тілесні ушкодження він отримав у Трускавці на вул. Стуса від невідомої особи, з якою розпивав спиртні напої.

Ухиляється від роботи

У Трускавецький МВ поступила заява від громадянина Б. У ній йдеться про те, що посадові особи Трускавецької міської ради ухиляються від виконання своїх функціональних обов’язків.

Надокучливі пільговики

У Трускавці стало традицією – пільговики не користуються шаною у водіїв міських маршруток. Випадки нечемного ставлення до пільговиків можна назвати багато. Ось один із них. 16 серпня цього року у МВ звернулася трускавчанка, пенсіонерка Ш. У неї у маршрутному таксі №3 водій даної маршрутки незаконно відібрав пенсійне посвідчення.

Шляхом обману

Мешканка Трускавця С. повідомляє про те, що 17 серпня цього року за місцем її проживання шляхом обману та виявлення довіри, під приводом винаймання житла невідома особа заволоділа коштами заявниці сумою 15 тис. грн.

Збувала наркотики

У Трускавецький МВ поступив рапорт капітана міліції Р. Головея. В ньому йдеться про те, що в ході розслідування кримінального провадження встановлено, що мешканка Дрогобича громадянка В. з метою власного збагачення збула громадянину К. три паперові згортки із подрібненою речовиною рослинного походження за ціною 100 грн. за один паперовий згорток. В подальшому громадянин К. збув ці згортки своєму клієнтові по 110 грн. за згорток. За висновками експертизи у цих рослинах містяться речовини, що відносяться до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонений. У діях громадянки В. вбачаються ознаки кримінального провадження, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України.

Неправомірні дії

У МВ за зверненням громадянина М. надійшли матеріали для проведення перевірки та прийняття рішення щодо неправомірних дій деяких посадових осіб Трускавецької міської ради по факту розподілу бюджетних коштів.

Афера не вдалася

31 серпня у МВ надійшло повідомлення від трускавчанина К. Він повідомляє про те, що до його матері зателефонувала невідома особа, яка повідомила, що її син (тобто сам заявник) затриманий в міліції і потрібні гроші в сумі 10 000 гривень . бщоб його відпустили. Люди вчасно зорієнтувалися, що це афера і гроші передані не були.

Дорожньо-транспортні пригоди

15 серпня у Трускавці на вул. Данилишиних біля ТМЛ відбулося ДТП за участю автомобіля марки «Фольксваген Таурек». Потерпілих немає.

16 серпня на вул. Стебницькій у Трускавці сталося ДТП без потерпілих. ДТП скоїли автомобілі марки «Опель» та «Фольксваген».

19 серпня надійшло повідомлення від громадянина Ш. У ньому йдеться про те, що на вул. Мазепи зіткнулися два автомобілі марки «Опель Астра» та «Хонда». Дане ДТП без потерпілих.

21 серпня надійшло повідомлення від громадянина П. про те, що поблизу корпусу «Променад» санаторія «Женева» на автомобіль марки «Хонда GRV» упало дерево.

22 серпня надійшло повідомлення від громадянина В. про те, що в Трускавці на вул. Річки сталося ДТП без потерпілих за участю автомобіля марки «Део Ланос» та автомобіля марки «Ніссан».

25 серпня громадянин Х. повідомив: у м. Трускавці на вул. Шашкевича сталося ДТП без травмованих за участю автомобіля марки «Міцубісі» та «Лексус».

27 серпня. Повідомлення від громадянина К. На вул. Дрогобицькій відбулося ДТП без потерпілих за участю автомобілів марки «Опель Комбо» та автомобіля марки «Лексус».

28 серпня. Пані Л. повідомила про те, що на вул. Лисенка 13а сталося ДТП без потерпілих.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»Обновлен 05 сен 2014. Создан 01 сен 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником