Трускавецький вісник № 155 (883) від 23 жовтня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 155 (883) від 23 жовтня 2014 р.

23.10.2014У номері: Позиція ГО "Майдан-Трускавець" щодо виборів до Верховної Ради; Підведено підсумки Літературного конкурсу «Pro Patria!»; Агітаційні матеріали від Романа Ілика; Інформує податкова.

Новини Трускавця та регіону

Згоріли дві свині та чотири курки

Як інформує ГУ ДСНС України у Львівській області, в середу, 22 жовтня, о 14.47 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в дерев’яній господарській будівлі в м. Бориславі по вул. Лисенка, 11. На момент прибуття пожежно-рятувальних підрозділів вогонь охопив повстю всю будівлю, знищив запаси сіна та свійських тварин.

О 16.04 вогнеборці ліквідували займання та запобігли перекиданню вогню на дві сусідні будівлі. Внаслідок пожежі знищено господарську будівлю, у якій виникло займання, 2 т сіна, 0,2 т грубих кормів та 6 свійських тварин (4 курки, 2 свині). Причина пожежі встановлюється.

Власна інформація

ГО «Майдан-Трускавець»: позиція щодо виборів до Верховної Ради

Вважаємо вибори до Верховної Ради України фарсом. Вони абсолютно не вирішують проблеми України. Замість того, щоб на період війни один лідер взяв на себе відповідальність за стан справ в країні, нам пропонують колективну безвідповідальність. Ми не бачимо достатньої кількості нових людей, які являлися б моральними авторитетами, кому громада могла б довіряти. Такі люди однозначно є, але вони ще не встигли завоювати авторитет громади, бо невеликий термін пройшов від часів Майдану.

Здається, що зараз громада не довіряє нікому, особливо політикам. А як можна довіряти, якщо навіть політики з партій «майданівської сцени» нам обіцяли золоті гори: що вони покарають минулу владу, яка привела країну до розрухи, зроблять швидкі та революційні зміни в законодавстві, стануть чесними і справедливими, - а не зробили нічого. Їх навіть не цікавить війна на рідній землі. Вони її використовують у власних політичних цілях. Не розуміємо позицію комбатів і людей, які беруть участь у війні. Вони напевно справжні герої, але як могли повестися на політиканство, на штучні політичні проекти, на людей старої системи, які завжди були близькі до влади, та ще й представляти їхні кандидатури до Верховної Ради. Вас обманули, нічого ці люди не змінять. А політики так званих опозиційних сил (по риториці виявляється, що до України і до всього українського) взагалі стверджують, що визвольна війна українського народу - це злочин. Ці люди – зрадники України, які не мають права бути при владі, а повинні понести суворе покарання за зраду нашого народу і нашої батьківщини.

Ми повинні зрозуміти, що не система створює людей, а люди систему, яка пізніше і впливає на них. Тому, якщо в існуючій системі не замінити більше 50% людей, система не зміниться. А тих декілька відсотків нових людей, які зайдуть в систему, вона поглине. Більше того, існуюча система зробила політиків і можновладців рабами і слугами. Позбавила совісті і честі. Вони стали повністю залежними від грошей. Вони самі не розуміють або не хочуть розуміти, що гроші тут не головне, що тут набагато вища гра інших держав, а наші політики виступають в ролі прислуги. Але зрештою вони такі і є. Де б вони не були, які б пости і посади не займали, завжди будуть прислугою комусь, бо це їхня сутність.

Наша країна перетворилася на буферну зону між Заходом і Сходом. Всім вигідно, щоб на нашій території не було сильної держави, а просто слабке державне утворення без народу, без нації, заселене «населенням» і «насілєнієм». Приклад дуже простий: українцям на заході України навіюють, що без допомоги західних держав ми не здатні прожити і збудувати сильну країну, а на сході України навіюють, що це неможливо зробити без Росії. Там пішли ще дальше, пропагуючи російську мову як рідну, нібито це мова їхнього роду (тобто російського). Вони ніби і українці, але розмовляють мовою запозиченою в іншої нації, в іншого народу. Отже, нам вкладають в голову, що ми народ меншовартісний і нічого путнього зробити не можемо, що наша нація навіть не здатна згуртуватися навколо своєї національної ідеї.

Все воно було б так, якби не повстання в грудні-лютому. Це повстання стало колодою в оці всім, і в так званому Західному світі, і в т.зв. «русском мірє», і в т.зв. українському політикумі, який і під час Майдану не знав, що робити, так і дотепер не знає. Влада не спромоглася ввести ні воєнний, ні надзвичайний стан в країні, де 1/3 населення проживає в зоні бойових дій. Мовляв, це зашкодить отриманню західної грошової допомоги. Якщо це правда, то на Заході також великі лицеміри, бо під час миру і стабільності нам допомога не потрібна, вона потрібна коли війна і розруха. Але ми вже переконалися , що Захід без зиску нічого не робить. Та ще й до того держава і народ, який клявся нам, що ми «брати навіки» - скористався післяреволюційним безвладдям та ослабленістю країни, без оголошення війни підло напав на нас з метою захоплення земель. Допомоги нам немає звідки чекати. Повинні надіятися тільки на себе, як у відомій пісні про УПА «Одна біда пішла на захід, інша прийшла зі сходу… у нас одна надія на повстанців».

І ще одне цікаве спостереження. Влада в Україні чомусь дуже боїться називати речі своїми іменами. Війну на сході називає АТО, а не війною, народ, який вимагає змін – провокаторами. Те, що до Верховної Ради йдуть комуністична партія і переформатована партія регіонів, які були і є прибічниками сепаратистів та називають патріотів України фашистами – це виявляється не провокація. А українські націоналісти – провокатори. Хоча здається, що найбільший провокатор це – влада, яка за півроку не спромоглася провести змін і цим провокує людей до невдоволення, що діє на руку іншій державі. Вони просто замінили «папєрєдніков» і сіли на їхні місця та схеми. І то ці заміни сталися на самому верху, а внизу залишили тих самих, бо це віддані слуги будь-якому режиму. Як так сталося, що ні одного справжнього зрадника України не заарештували? Може вони всі заодно, а по іншу сторону барикад народ? Якщо все так буде продовжуватися і надалі, можливо, відкриється, за їхніми словами, «другий фронт», а в народі це називається «Третій Майдан». Ми віримо, що «все так не буде».

 «Майдан-Трускавець» - громадська організація без політиків, без депутатів і без представників влади. В наступних виборах до місцевої влади участі не приймаємо, про це кожен член дав моральну присягу. Виходимо з позиції, що маємо створити сильну організацію, яка і наступну владу буде контролювати. До Верховної Ради не підтримуємо жодного кандидата. Але якщо вже вибори невідворотні, тоді до кандидата, який стане депутатом ставимо (з ініціативи людей) вимогу. Через три місяці після прийняття присяги депутат повинен перед громадою на центральній площі в місті Трускавці дати звіт про свою роботу у Верховній Раді. І не знати як цей звіт для нього закінчиться. Якщо він не приїде, тоді поїдемо за ним. Ми повинні не допустити, щоб депутат п’ять років протирав штани, добре їв, файно спав і нічого не робив для громади, коли в країні така розруха.

ГО «Майдан-Трускавець», тел. 097 504 24 01, е-майл maidan_tr@ukr.net

Pro Patria! За Батьківщину! Наша зброя – слово!

Історія літературного конкурсу «Pro Patria!»: 2011 та 2012 роки

2011 рік. Опубліковано 75 віршів від 33 авторів; місце проживання поетів - 21 населений пункт України. Конкурс тривав з 3 березня до 1 червня. Інформаційними партнерами конкурсу стали видання "Каменярі" (з 22 березня) , "Фортуна" і "Гомін Галичини". Редакцією газети «Каменярі» було виокремлено номінацію "Мій рідний край – Дрогобиччина" та оголошено три грошові премії. Достроково, 26 травня редакція часопису оголосила переможців номінації і 27 травня відбулося святкове вручення премій біля пам’ятника Юрію Дрогобичу. Переможцями номінації конкурсу визнано дрогобичанку Наталію Янушевич за вірш "Моїм бабцям" (перше місце, премія – 500 грн.); друге місце зайняла двадцятирічна Віра Стець за вірш "Їду додому" (премія - 300 грн.), а третє місце – дев’ятирічний дрогобичанин Юрій Томашенко за вірш "Рідний дім" (премія – 200 грн.). Окрім премій меценат і партнер конкурсу у цій номінації, головний редактор газети Ігор Курус вручив переможцям грамоти. Крім цього, Наталія Янушевич отримала приз - піврічну передплату на газету "Фортуна" від редакції видання. Абсолютним переможцем Літературного конкурсу поезії на сайті "Дрогобич Інфо" рішенням журі одностайно визнано Тихонову Катерину Юріївну з м. Золочів Львівської обл. Переможниця отримала грамоту, грошову премію та приз. Грамоти також отримали 13 фіналістів конкурсу. У склад журі ввійшли головний редактор радіо "Франкова земля", член редколегії Всеукраїнського дитячого журналу "Дзвіночок" Йосип Фиштик (голова журі), відомий поет Богдан Британ та філолог Ольга Гром. Перелік фіналістів, вручення премій та нагород (відео та фотографії) відображено на сайті, твори конкурсантів опубліковані та доступні для перегляду будь-кому.

2012 р. За умовами цього літературного конкурсу учасники мали можливість на суд журі надіслати не тільки поезію, але й прозу. У зв’язку з широкою географією учасників він набрав статусу Всеукраїнського літературного конкурсу. Конкурс тривав з 3 березня до 16 липня. До складу журі увійшли: голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, головний редактор радіо "Франкова земля" Йосип Фиштик, доцент кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Богдан Пристай та учителька української мови Дрогобицької гімназії Світлана Дорик.

Загалом на Літературний конкурс надійшло 196 віршів - від 69 учасників та 46 прозових творів - від 26 авторів. Опубліковано: 77 віршів від 46 учасників і 16 прозових творів від 10 учасників. На жаль, через банальне недотримання умов конкурсу, неуважність авторів і навіть плагіат більшість творів так і не потрапила на конкурс.

Фіналістами Всеукраїнського літературного конкурсу у номінації прози на сайті "Дрогобич Інфо" стали 6 учасників. Фіналісти отримали грамоти та заохочувальні призи. Завдяки спонсорській підтримці запроваджено другу премію в розмірі 100 грн., яку отримала за ІІ місце двадцятиоднорічна Коваль Наталія Миколаївна з Рівненської області. Диплом про здобуте перше місце за прозовий твір у Всеукраїнському літературному конкурсі отримала Пригара Христина Михайлівна з м. Київ та премію у розмірі 150 грн.

Перше місце за поетичні твори зайняла сімнадцятирічна Шевченко Вікторія Тарасівна зі Львова, якій було вручено квіти, диплом та грошову премію у розмірі 300 грн. Приз, букет квітів, диплом та грошову премію з рук талановитої поетеси Катерини Тихонової за зайняте друге місце отримав Гарник Юрій Миколайович, житель с. Раневичі Дрогобицького району Львівської області. Третє призове місце зайняв Саханда Ігор Іванович з Києва. Поштою призер отримав диплом, а переказом – належну премію в розмірі 100 грн. Крім цього, журі помітило й наймолодшого учасника Всеукраїнського літературного конкурсу. Відтак голова журі Йосип Фиштик вручив диплом семирічному дрогобичанину Гищуку Андрію Дмитровичу (в номінації "Наймолодше ім’я") та заохочувальні призи.

Фіналістами стали 17 учасників з усіх куточків України, у тому числі мешканець Словацької Республіки (Крук Ігор, 27 р., - у номінації "За вірність материнській мові"). Під час нагородження фіналісти зі Стебника і Борислава отримали грамоти, квіти та заохочувальні призи. Поетеса Леся Гайдук зачитала свій твір "Історія одного кохання", за який отримала оригінальний приз від директора ресторану Світлани Мелех – пам’ятну серцеподібну вазу. Всім фіналістам вручено грамоти, білі троянди та заохочувальні призи – книги, кольорові листівки, а також записники для нотаток від часопису "Гомін Галичини».

Спонсорами Всеукраїнського літературного конкурсу, а значить тими краянами, яким небайдужа доля України стали: головний редактор тижневика "Каменярі" Ігор Курус, мешканець с. Лішня, генеральний директор БК ТзОВ "ЄВРОБУДСЕРВІС+" Іван Торський, громадська діячка, підприємець Люсьєна Фідик, редактор газети "Дрогінфо" Максим Федис, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, директор ПАТ "Галка-Дрогобич" (Дрогобицький солеварний завод) Орест Ортинський, директор ресторанного комплексу "На Лані", МКП Фірма "ГеяНА" Світлана Мелех, Генеральний спонсор конкурсу – директор ТзОВ "Тандем" Василь Танчук Доповнив призовий фонд книжною продукцією лідер ГО "Небайдужі дрогобичани" Святослав Сурма. Інформаційний партнер Всеукраїнського літературного конкурсу, редактор часопису "Гомін Галичини" Анна Баневська оголосила імена тих конкурсантів, які отримали редакційні призи – передплату на газету, а серед них Дудич Іван (25 років, м. Дрогобич) за вірш "Вечірній сад" отримав оригінальний приз – "Пальму першості".

Фільм та світлини про урочистості можна переглянути в публікації «Всеукраїнський літературний конкурс. Оголошено фіналістів» від 01.08.2012 р. на сайті «Дрогобич Інфо». Меценатам вручено подяки, а їх імена оголошені на сайті «Дрогобич Інфо». Ряд публікацій щодо цього конкурсу можна знайти на сайті «Трускавецький вісник», газетах «Вільне Слово», «Галицька Зоря», «Гомін Галичини» і «Фортуна», переглянути відеоролик телеканалу «Алсет» на YouTube.

Гроші, отримані від меценатів, були використані на проведення урочистого вручення премій і відзнак та фуршету у ресторані «На Лані» (вул. В. Чорновола) у Дрогобичі, закупівлю та друк бланків відзнак, придбання заохочувальних призів, поштові послуги (бандеролі) тощо.

«Pro Patria!» в 2014 році: перебіг конкурсу

Окупація Росією українського Криму, військові дії на Сході України, інформаційна дезінформація, намагання нівелювати та зруйнувати все українське з боку путінської Росії спонукала редакцію сайту продовжити боротьбу. Коштів у редакції немає. Незважаючи на це, 15 квітня пілотує новий проект - Літературний конкурс "Pro Patria!" ("За Батьківщину!"). Патріотичний заклик «Pro Patria!» латинською мовою закликав подорожніх на постаменті Лицаря волі, що багато десятиліть тому був споруджений біля міської ратуші у Дрогобичі, а також у Львові. Пам’ятник простояв недовго (1916-1918 рр.), але залишив помітний слід в історії міста, адже публікацій про нього було багато як у нас, так і за кордоном. Вирізьблений з дерева Лицар уособлював мужнього вояка, завше готового вступити в бій з окупантами. Закутий в збруї Лицар надихав багатьох жертводавців долучитися своєю лептою до шляхетних, сповнених патріотизму і самопожертви вчинків. Тому тема літературного конкурсу поезії – суто патріотична: про патріотизм і майбутнє України, любов до рідного краю.

Інформаційними партнерами цього проекту на сайті "Дрогобич Інфо" є: редакції газет "Гомін Галичини", "Нафтовик Борислава" і "Фортуна", редакція радіо "Франкова земля" з єдиним в Україні філіалом Дому Європи у Києві, редакція Інтернет-сайту "Трускавецький вісник".

Опубліковано 289 поетичних творів від 129 авторів з 16 областей України, в тому числі твори чотирьох учасників – з Італії. Конкурс тривав з 15 квітня до 24 серпня. Твори 13 авторів не опубліковані через недотримання умов конкурсу. Наймолодшим учасником є Литвин Юлія Володимирівна з м. Комсомольськ Полтавської обл. – 8 років, а найстаршим є Радутний Володимир Юхимович з с. Чечелеве Кременчуцького району Полтавської обл. – 72 роки. Найактивнішою у конкурсі відзначається Дніпропетровська область – її мешканці шанують і люблять рідну мову, виявляють хист у поезії.

Цікаві факти. У конкурсі взяв участь інвалід І групи по зору Ігор Василюк з м. Луцьк. Він напам’ять прочитав свої вірші, а милосердна людина їх записала і надіслала на конкурс за його побажанням. У спадок з Франкового роду передався дар поетичного слова Олесі Франко, правнучки Онуфрія Яковича Франка - рідного брата Івана Франка. Поетеса надіслала на конкурс 3 вірші. Серед учасників конкурсу є також жителька Італії, українка за походженням Наталія Хаммоуда. Варті відзнаки твори 6 учасниць Літературного конкурсу з м. Устилуг Володимир-Волинського району Волинської області. Дівчатка віком 10-16 років відвідують гурток «Живе слово», тож вирішили за порадою керівника гуртка взяти участь у конкурсі. Про себе вирішили нагадати й колишні фіналісти літературного конкурсу на «Дрогобич Інфо»: Леся Гайдук, Володимир Вакуленко та Любов Відута, які також надіслали свої твори на суд журі.

Твори учасників ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу "Pro Patria!" видрукувані у п’яти примірниках, один з яких передано нашим побратимам, які самовіддано захищають Україну від російських окупантів на Донбасі. Опубліковані твори лягли в основу збірки, яку 19 вересня отримав учасник АТО Богдан Матківський та передав згодом нашим героям на передову.

Переможці Літературного конкурсу «Pro Patria!» в 2014 році

Згідно рішення журі, диплом лауреата премії за І призове місце удостоєна Короткова Олена Анатоліївна з м. Кривий Ріг – за твір «Казка про рідну мову».

ІІ місце між собою розділили: Гарник Юрій Миколайович (с. Раневичі Дрогобицького району) – за твори «Бігли коні» і «Читав Кобзаря» та Рубцов Ігор Іванович (м. Донецьк) – за твір «В мені розіп’яли бандерівця».

ІІІ місце – Гуменюк Марія Володимирівна, м. Тернопіль – «Молитва»; Гірчак Василь Васильович, с. Сторона Дрогобицького р-ну Львівської обл. – за вірш «Небесній сотні»; Освальд Катерина Юріївна, Миколаївська обл., м. Нова Одеса – «Діалог з майбутнього».

Розмір премій: за І місце – 700 грн., за ІІ місце – 500 грн. і за ІІІ призове місце кожен переможець отримає по 400 грн. та диплом. Ідея збільшити кількість призових місць та розмір премій належить нашим невтомним організаторам Оксані Рудавській і Галині Жубіль, а небайдужість до стану української мови в Україні наших меценатів дала можливість такий задум втілити в життя.

Журі також визначило й фіналістів конкурсу, які отримають грамоти та заохочувальні призи бандероллю. Ними стали:

1. Джурик Любов Казимирівна, м. Львів – вірш «Мене болить» - почесна грамота;

2. Штундер Юлія Іванівна, м. Сквира Київської обл. – почесна грамота;

3. Обшарська Раїса Володимирівна, м. Чортків – почесна грамота;

4. Кондрюк Анатолій Федорович, м. Кам’янець Подільський Хмельницька обл. – почесна грамота;

5. Шваничик Галина Андріївна – м. Дрогобич – почесна грамота;

6. Данилюк Наталія Василівна, м. Івано-Франківськ – почесна грамота;

7. Бодасюк Олена Юріївна, м. Київ – почесна грамота;

8. Досяк Юрій, м. Ф’юмічіно, Італія, 16 років – грамота;

9. Хамомуда Наталія Петрівна, Italia – почесна грамота;

10. Василюк Ігор Іванович, смт. Олика Волинська обл., психоневрологічний інтернат (інвалід І групи по зору);

11. Дегтяренко Марія-Лурдес Сергіївна, Київська обл. м. Біла Церква, 14 років;

12. Зінченко Сергій Леонідович, Кривий Ріг, Дніпропетровська область (редактор єдиної у Кривому Розі україномовної газети «Промінь Просвіти»);

13. Невідомська Вікторія Володимирівна, Тернопільська обл., 16 років – почесна грамота;

14. Відута Любов Йосифівна, м. Львів;

15. Левченко Іван Васильович, м. Київ;

16. Франко Олеся Мирославівна, Івано-Франківська обл., м. Калуш (правнучка Онуфрія Яковича Франка, рідного брата Івана Яковича Франка) – почесна грамота;

Члени гуртка: «Живе слово» з м. Устилуг, Володимир-Волинського району Волинської області. Керівник гуртка – Католик Людмила Леонідівна.

17. Лебедь Анастасія Олександрівна, 10 років;

18. Демчук Вікторія Олександрівна, 14 років;

19. Захарова Ірина Геннадіївна, 14 років;

20. Веремчук Софія Сергіївна, с. П’ятидні, 10 років;

21. Куляша Ольга Юріївна, с. Тростянка, 16 років;

22. Лебедь Ярослава Олександрівна, 14 років.

23. Прокопенко Світлана Іванівна, Київська обл., місто Вишневе – почесна грамота;

24. Жубіль Галина Миколаївна, м. Дрогобич – почесна грамота;

25. Лук'яненко Катерина Олександрівна, Сумська область, м. Ромни;

26. Гайдук Леся Іванівна, м. Борислав – почесна грамота;

27. Нізовцов Михайло Ігнатович, м. Котовськ, Одеська обл., - почесна грамота;

28. Борщик Ігор Ярославович, с. Подорожнє, Стрийський р-н., Львівська область;

29. Литвин Юлія Володимирівна, Полтавська область, м. Комсомольськ, 8 років;

30. Несторук Оксана Вікторівна, с. Кропивник, Долинський р-н, Івано-Франківська обл., - почесна грамота;

31. Павлюк Ірина Михайлівна, м. Львів - почесна грамота;

32. Олеш Віра Богданівна, м. Соснівка Львівської обл.;

33. Цибульська Таїсія Валентинівна, Полтавська обл., м. Кременчук;

34. Шваничик Соломія Богданівна, м. Дрогобич;

35. Чорна Любов Костянтинівна, Донецька обл., м. Красноармійськ;

36. Пікас Любов Дмитрівна, м. Моршин Львівської обл.;

37. Онищенко Інна Ігорівна, м. Київ.

Принципи, за якими журі оцінювало твори: актуальність, авторська небайдужість, суспільна позиція, значущість та образність думки, майстерність, володіння багатством і красою української мови. Цілі конкурсу: виявити і заохотити нові таланти поезії; утвердження проукраїнської політики редакції сайту "Дрогобич Інфо".

Склад журі. Голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, віце-президент Дому Європи у Києві, головний редактор радіо «Франкова земля» Йосип Фиштик; кандидат історичних наук, доцент, член Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» Степан Яким та володар почесної журналістської відзнаки «Четверта влада», поетеса Марія Хорунжа.

Але це ще не все. Організаторами конкурсу запроваджено декілька номінацій, переможці яких також отримають заохочувальні призи.

У листах до редакції автори висловлюють вдячність за такий важливий захід в Інтернеті. Чимало вдячних відгуків ми отримали від фіналістів та переможців конкурсів 2011 і 2012 рр. Тому від імені редакції та учасників Літературного конкурсу висловлюємо вдячність всім, хто підтримав нас у цей складний та важливий для України час. Керівник проекту «Pro Patria!» – Юрій Федчак (e-mail: 123dr@ukr.net), тел. 096-13-59-300). Хід літературного конкурсу відображають його партнери з друкованих ЗМІ: «Фортуна», «Гомін Галичини» та «Нафтовик Борислава», Інтернет-сайт «Трускавецький вісник», радіо «Франкова земля».

Меценати ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу «Pro Patria!» («За Батьківщину!»)

1. Генеральний спонсор – Львівська обласна організація Всеукраїнського аграрного об’єднання «ЗАСТУП». Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» (ЗА Соціальну Трудову Українську Перспективу) було створено для привернення суспільної уваги до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів України якісними продуктами за доступними цінами.

Основні завдання ВО «ЗАСТУП»: захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад; громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування; розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів.

2. Федис Максим Богданович, редактор газети «Дрогінфо»;

3. Курус Ігор Федорович, український журналіст, громадський діяч, координатор Громадської кампанії «За відповідальну владу», засновник і головний редактор тижневика «Каменярі»;

4. Чапля Михайло, депутат Дрогобицької районної ради, житель с. Нагуєвичі;

5. Дрогобицька міська партійна організація ВО «Батьківщина» (Олег Ягодський та Роман Ілик);

6. Йосип Дяків, директор МКП «Транс-Екіпаж»;

7. Мойсеєнко Віталій, директор КП «Дрогобицький ринок».

У заліку призового фонду також – книги українською мовою на пізнавальну тематику. За такий благородний жест висловлюємо подяку Ігорю Розлуцькому, Марічці Николаїшин за книги І. Калинця для дітей; Дрогобицькому видавництву «Посвіт» (директор - Андрій Романович Лесишин), власникові магазину «Діоніс» - за оригінальні призи, а також відомим у широких колах творчим постатям, голові журі Йосипу Фиштику та співорганізатору конкурсу Галині Жубіль.

Особлива подяка також – громадській активістці, шанувальниці рідної мови, меценату, дрогобичанці Люсьєні Фідик, яка вже вдруге допомагає організаторам конкурсу гідно провести урочистості з нагоди вручення нагород та відзнак переможцям і фіналістам конкурсу;

Подяку організатори конкурсу адресують керівнику Дрогобицького добровільного товариству захисту дітей-інвалідів «Надія» Ірині Дзюрах за наданий для проведення нинішнього заходу конференц-зал.

Звичайно ж, дякуємо нашим інформаційним партнерам, представникам інших мас-медіа, які підтримали цей патріотичний проект, хто був повсякчас з нами, а також всім конкурсантам, що взяли участь у літературному конкурсі. Та, безумовно, понад усе велика подяка – нашому компетентному журі за проведену кропітку роботу. Дякуємо вам!

Юрій Федчак – керівник проекту; Оксана Рудавська та Галина Жубіль – організатори фінальної частини конкурсу та його промоції

Останній акорд Літературного конкурсу в 2014 році

21 жовтня у Дрогобичі відбулося підбиття підсумків літературного конкурсу «Pro Patria!», який започатковано ще в 2011 році журналістом Юрієм Федчаком та редакцією Інтернет-сайту «ДрогобичІнфо». В камеральній творчій атмосфері зустрілися поціновувачі поезії, які поряд із допомогою воїнам АТО, поряд з активною громадською діяльністю знаходять час і на поезію, цей світлий промінчик в мороці похмурих буднів. Юрій Федчак, Йосип Фиштик, Галина Жубіль, Оксана Рудавська, Степан Яким, Олександра Лисак, Михайло Чапля – ці та інші люди своїми виступами довели, що навіть в останній тиждень перед виборами є щось важливіше від політичної метушні. Втім, і політики, які були в цій залі (кандидат в народні депутати Ігор Курус та помічник народного депутат Романа Ілика Ольга Заяць) говорили виключно про поезію.

«Слово, моя ти єдиная зброє, ми не повинні загинуть обоє…», - писала Леся Українка і ці слова великої поетеси такі актуальні в час, коли залпи «Градів» і «Буків» вбивають молодих українських романтиків, коли труни з тілами цвіту нації волають до неба о пімсту. Гинуть наші герої, але пам'ять про них має бути вічною, в тому числі у поетичній формі. Вбиті московським окупантом та доморощеним бандитом хлопці та чоловіки вже не напишуть віршів, тож нехай за них пишуть ті, хто залишився живим, хто завдячує їм власним життям, хто підхопив від полеглих естафету любові до України!

«Коли говорять гармати, то музи мовчать» - а це вже зовсім інший, абсолютно протилежний погляд на поезію в часи війни. Та участь в 2014 році в Літературному конкурсі 289 поетичних творів 129 авторів з усіх куточків України, а також із-за кордону (Італія), свідчить, що поезія потрібна зараз як ніколи. Тож саме поезія була головною на Літературному конкурсі, все решта – тільки обрамлення до неї.

- Чи не забуде часом ця держава, як мати сина у труну кладе? – моторошну правду життя запитували юні уста (уривок з вірша одного з переможців конкурсу).

Поетичні твори переможців конкурсу «Pro Patria!» виконували учні 11 класу СШ № 10 м. Дрогобича (кл. керівник Галина Жубіль), а також п. Олександра Лисак, члени журі, меценати, організатори конкурсу. Із затамованим подихом слухали присутні вірші, в яких перепліталися молитва за Україну, біль втрати героїв Небесної сотні та загиблих в зоні АТО, туга за рідним краєм в далекій еміграції, прагнення миру, добра, правди, справедливості. Очищення поезією, катарсис, подібно як і очищення музикою чи духовне осяяння неможливо купити, позичити чи запланувати. Присутнім на оголошенні результатів конкурсу запам’ятаються ці жовтневі післяполудневі дві години із спільним виконанням «Боже великий єдиний!», із різноплановою поезією, щирими виступами та не менш щирим обміном думок вже після завершення офіційної церемонії визначення переможців.

Невідомо, якою буде подальша доля Літературного конкурсу в наступні роки – чи він продовжить свій злет і перетворить Дрогобич на всіма визнану столицю поетичного змагання, чи залишиться конкурсом для Інтернет-спільноти через брак фінансових можливостей видрукувати великими тиражем творів учасників. А можливо, літературний конкурс трансформується у щось нове, що єднатиме українців не тільки поетичним словом, а любов`ю до прекрасного взагалі? Прогнозувати важко, та й навряд чи потрібно – все в Божих руках. Але те, що літературний конкурс «Pro Patria!» відбувся попри зневіру скептиків та злослів`я недоброзичливців – це факт. І не просто відбувся, а став світлим променем для поезії, для творчих людей, для Дрогобича, для всієї України.

Володимир Ключак

ІІІ Всеукраїнський літературний конкурс «Pro Patria»: оголошено переможців та фіналістів

21 жовтня у конференц-залі ДДТЗДІ «Надія», що на вул. В. Чорновола, 4 у Дрогобичі, відбулася прес-конференція, на якій були озвучені підсумки ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу поезії «Pro Patria!» («За Батьківщину!»), оголошені призери і фіналісти. Виконання учнями Дрогобицького музичного училища ім. В. Барвінського церковного Гімну «Боже великий, єдиний нам Україну храни» було задано тон урочистої частини прес-конференції.

На прес-конференції були присутні: журі, представники місцевих мас-медіа (ТРК «Алсет» - Ігор Чиж, газети «Галицька зоря» - Ярослав Грицик і «Гомін Галичини» - Анна Баневська, Інтернет-сайту «Трускавецький вісник» - Володимир Ключак та радіо «Франкова земля»), меценати конкурсу Ігор Курус та Михайло Чапля, організатори фінальної частини конкурсу та його промоції Оксана Рудавська і Галина Жубіль та інші.

До складу журі увійшли: голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, віце-президент Дому Європи у Києві, головний редактор регіонального радіо «Франкова земля» Йосип Фиштик; кандидат історичних наук, доцент, член Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» Степан Яким та володар почесної журналістської відзнаки «Четверта влада», поетеса Марія Хорунжа (м. Львів).

Літературний конкурс тривав у декілька етапів. Опубліковано 289 творів від 129 авторів з 16 областей України. Конкурс тривав з 15 квітня до 24 серпня. 29 серпня твори учасників конкурсу були передані на розгляд журі. Принципи, за якими журі оцінювало твори: актуальність, авторська небайдужість, суспільна позиція, значущість та образність думки, майстерність, володіння багатством і красою української мови.

Завдяки небайдужості меценатів до стану української мови в Україні реалізовано задум організаторів конкурсу збільшити кількість та розмір премій: за І місце – 700 грн., за ІІ місце – 500 грн. (два призери) і за ІІІ місце (три призери) кожен переможець отримає по 400 грн.

З вітальним словом виступив Йосип Фиштик. Голові журі й випала честь оголосити імена переможців.

Отже, згідно рішення журі, диплом лауреата І премії удостоєна Короткова Олена Анатоліївна з м. Кривий Ріг – за твір «Казка про рідну мову». ІІ місце між собою розділили: Гарник Юрій Миколайович (с. Раневичі Дрогобицького району) – за твори «Бігли коні» і «Читав Кобзаря» та Рубцов Ігор Іванович (м. Донецьк) – за твір «В мені розіп’яли бандерівця». ІІІ місце – Гуменюк Марія Володимирівна (м. Тернопіль) – за твір «Молитва»; Гірчак Василь Васильович (с. Сторона Дрогобицького р-ну Львівської обл.) – за вірш «Небесній сотні» і Освальд Катерина Юріївна з м. Нова Одеса Миколаївська обл. – за твір «Діалог з майбутнього».

Приємним подарунком для присутніх було виконання учнями 11 класу Дрогобицької ЗОШ № 10 уривків творів переможців конкурсу. Зал з захопленням слухав та аплодував читцям:

- Мачкур Вероніці – за прочитаний уривок «Казки про рідну мову» авторства Короткової Олени;

- Колодій Іванні – за уривок поеми «Бігли коні» Юрія Гарника;

- Дзюбі Мар’яні – за прочитаний «Діалог з майбутнього» Освальд Катерини;

- Підпеньку Назару – за твір «Молитва» Гуменюк Марії.

Виразно та з інтонацією також прочитали уривки творів переможців конкурсу Флюнт Ігор (Гірчак Василь, вірш «Небесній сотні») та Корончук Анастасія (Ігор Рубцов, «В мені розіп’яли бандерівця»).

На прес-конференції виступили: член журі Степан Яким, меценати Ігор Курус і Михайло Чапля, директор Дрогобицького педагогічного ліцею Ольга Заяць, організатори Оксана Рудавська та Галина Жубіль, громадський діяч Олександра Лисак, редактор газети «Гомін Галичини» Анна Баневська.

Юрій Федчак, керівник проекту, фото Сергія Матійка

Роман Ілик: «Економіку Дрогобиччини необхідно реанімувати і перезавантажити»

На Дрогобиччині розпочинаємо створення підприємницького пулу, завдання і основна мета якого – відновити інвестиційну привабливість краю,створити додаткові робочі місця, забезпечити таким чином надходження до місцевого бюджету, сталий розвиток підприємств і бізнесу краю, зростання доходів і благополуччя громадян.

Створити підприємницький пул задля виведення Дрогобиччини з важкого депресивного стану - таку пропозицію під час спільної зустрічі-круглого столу озвучила Голова Комітету Верховної Ради України з питань підприємництва,регуляторної та антимонопольної політики Олександра Кужель. В заході брали участь підприємці та керівники найбільших підприємств Дрогобиччини. Зустріч відбулася 21 жовтня у Дрогобичі з ініціативи народного депутата України Романа Ілика.

Зустріч відбулася на базі ТОВ «Універсальна бурова техніка». Участь в круглому столі взяли ТОВ «УНІБУРТЕХ» Т.Сатник, фінансовий директор ПАТ «ДЗАК» М.Галів, генеральний директор ПАТ «СГХП «Полімінерал» С.Оринчак, фінансовий директор ТОВ «УНІБУРТЕХ» М.Керкеза, генеральний директор ТОВ «ІСМ» Л.Кравченко, директор ТзОВ «ТД КІМАК» М.Кімак, директор ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод» Й.Дяків, директор ПАТ «Укрінбанк» М.Прим’як, директор ТОВ «Сервус-Дім» А.Малий, директор КП «Трускавецьтепло» Р.Крамар, директор КП «Дрогобичводоканал» Р.Шагала, директор ТОВ «ХК «ДОБРОТА» А.Денис, голова ради директорів ТКО-груп О.Ткаченко, заступник голови Дрогобицької РДА І.Мізерник, приватні підприємці Р.Ярема, О.Ягоцький та багато інших.

«Залучення галузевих спеціалістів, найкращих професіоналів нашої країни – це наступний етап нашої спільної роботи, який ми продовжуємо. Впродовж 1,5 року ми з командою детально вивчали та систематизували проблемні питання, які хвилюють наш край, формували фундамент для подальших дій. Тепер підійшов час глибинного і всеохопного їх вирішення. Це стосується і сільського господарства – задля чого було організовано зустрічі аграріїв, фермерів краю з фахівцем профільного комітету ВРУ,народним депутатом України Іваном Кириленко, а також в галузі охорони здоров'я – задля чого ми організували і провели зустріч медиків Дрогобиччини з міністром охорони здоров’я. Тепер – зустріч з Олександрою Кужель – фахівцем, яка підприємництво і промисловість розуміє з-півслова, - наголосив під час зустрічі народний депутат України, обранець від Дрогобиччини Роман Ілик. – Впевнений: тільки спільно, тільки разом ми зуміємо реанімувати, перезавантажити економіку краю. Бо розуміємо, що економіка – це завжди основа розвитку»

Понад три години живого, фахового спілкування, цікавого діалогу і дискусії за круглим столом, а відтак – безпосередньо на виробництві. Десятки запитань і пропозицій щодо змін до чинного законодавства. Під час зустрічі йшлося про ціноутворення, тарифоутворення, діяльність Антимонопольного комітету, потребу в обов’язковій регуляції і дерегуляції нормативних документів, податків, страхових зборів, ПДВ, необхідність відтермінування сплати податків за умови оновлення на підприємствах основних фондів, перегляд системи пенсійного забезпечення, ліквідацію в підприємництві радянських рудиментів діяльності,імпорт та експорт, необхідність ліквідації «надбудов», які за ті чи інші «папірці»,дубляж-підтвердження ліцензій фактично вимагають хабарі.... Обмін контактними телефонами, цінною інформацією і досвідом – усе це засвідчило серйозність намірів щодо подальших кроків і подальшої спільної роботи.

«Разом з вами ми зможемо все! – наголосила,звертаючись до підприємців та керівників підприємств Олександра Кужель. – Є мізки, є досвід, є національна свідомість. Отже, спільно, разом вирішимо проблеми»

За словами очільниці Голови Комітету Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики, Дрогобиччина має всі передумови для перезавантаження. «Всі ваші пропозиції будемо опрацьовувати. Спільно з вами та Романом Іликом – народним депутатом, з яким вам насправді пощастило, бо стверджую - він дійсно вболіває за свій край – окреслимо дорожню карту, і за нею будемо діяти. Пул, який пропонується створити – це добре обдуманий варіант. Перш ніж їхати сюди, завдяки Роману Ілику змогла докладно вивчити ситуацію. Це найбільш оптимальний варіант. Неможливих речей немає. Все буде добре», - наголосила Олександра Кужель.

Під час зустрічі ряд питань, зокрема щодо ПДВ, дозволів на користування надрами, адміністрування податків та ін. одразу ж було взято до вивчення чи під контроль. В тому числі й ситуацію, яка розгортається на Дрогобицькому солевиварювальному заводі, який, виглядає на те, в умовах війни та швидкої виборчої кампанії хтось з київських чинів вирішив продати…

«Приємно, що розмова була чіткою, конструктивною, мала високий професійний рівень. Таке комунікування безпосередньо з законотворцями – гарний сигнал про те, що зміни справді можливі і вони будуть. Нас чують, а це свідчить, що чимало прогалин чи суперечностей в чинному законодавстві будуть ліквідовані,» - зазначив, зокрема, директор КП «Дрогобицький водоканал» Роман Шагала.

Додамо: зустрічі з керівниками підприємств та підприємцями Дрогобиччини з ініціативи народного депутата України Романа Ілика проходять систематично. Під час них було чітко окреслено базу проблемних питань, які потребують вирішення. «Тепер, після того, як ми склали чітку картину того, що ж реально маємо у нас в регіоні, приступаємо до наступного кроку – поетапного, системного вирішення проблем. Впевнений: завдяки нашій спільній роботі з провідними фахівцями, спеціалістами, завдяки живому спілкуванню підприємництва з законотворцями ми вирішимо те, що найбільше хвилює наших краян. Адже стабільні робочі місця – це добробут людей, наповнення місцевого бюджету, покращення інвестиційного клімату і розвиток краю. Спільно ми це зробимо. Не маємо права змарнувати цей шанс», - наголосив Роман Ілик. Парламентар також зазначив: схвалення підприємницьким середовищем Дрогобиччини плану створення пулу свідчить про те, що економіку краю обов’язково буде реанімовано і перезавантажено. «Ми всі спільно, разом приступаємо до втілення в життя чіткого плану відродження промислової та бізнесової потуги краю», - наголосив Роман Ілик.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Роман Ілик: «Новітніх героїв України, які на війні стали інвалідами, держава має захистити, підтримати»

Війна на сході країни принесла з собою багато біди. Сотні-тисячі молодих, дужих хлопців, справжніх патріотів, зазнали важких травм, каліцтв. Більше того, вже перебуваючи в госпіталях вони та їх родичі зіштовхуються зі складною проблемою – глухою стіною бюрократії. Щоб сьогодні воїн, який з поля бою повернувся без рук-ніг, отримав статус інваліда – його родичам слід кілька місяців оббивати безліч порогів, МСЕКу та ін. експертиз, збирати силу-силенну довідок.

Як повідомив Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, народний депутат України Валерій Сушкевича під час зустрічі на Дрогобиччині з людьми з обмеженими фізичними можливостями, він спільно з народним депутатом України від нашого 121 округу Романом Іликом розробили та провели у ВРУ закон, згідно з яким тепер ці перепони долати буде простіше.

«Ми маємо розуміти: наше головне завдання - захищати східні рубежі країни, та захищати народ України», - наголосив В.Сушкевич.

«Війна мине. Віримо, що це буде швидко. Перемога - буде! Наше спільне завдання – забезпечити воїнам, новітнім Героям, перед якими ми усі в боргу, захист і опіку держави. Поза сумнівом, найкраще – коли усі повертаються живі та здорові. Але коли стається біда… Держава не має права, не може, не повинна бути байдужою, має бути вдячною, захистити, допомогти", - підкреслив народний депутат України Роман Ілик.

Зустріч В.Сушкевича на Дрогобиччині пройшла в рамках заходів, започаткованих народним депутатом України Романом Іликом щодо залучення до вирішення проблемних питань нашого округу провідних фахівців країни.

Під час зустрічі також йшлося про необхідність відновлення у Дрогобичі роботи плавального басейну (бо хто вкладає в здоров’я – той економить на ліках), забезпечення для людей з обмеженими фізичними можливостями безперешкодного доступу до закладів і установ (станом на сьогодні ця проблема на Дрогобиччині актуальна), допомоги організаціям, які опікуються людьми з обмеженими фізичними можливостями, та ін.

Під час розмови, яка тривала понад дві години, відбувся обмін думками, досвідом, контактами, ряд важливих питань одразу ж було взято під особистий контроль нардепів Р.Ілика та В.Сушкевича, який очолює профільний Комітет ВРУ.

Нагадаємо, в рамках започаткованих народним депутатом України Р.Іликом заходів щодо залучення галузевих фахівців, найкращих професіоналів країни до спільного і комплексного вирішення проблем округу, краю, відбулися також зустрічі аграріїв, фермерів Дрогобиччини з фахівцем профільного комітету ВРУ,народним депутатом України Іваном Кириленком; зустріч керівників медустанов Дрогобиччини з міністром охорони здоров’я Олегом Мусієм; зустріч керівників промислових, малих і середніх підприємств та підприємців Франкового краю з Головою Комітету Верховної Ради України з питань підприємництва,регуляторної та антимонопольної політики Олександрою Кужель, яка також цього тижня була в окрузі з робочим візитом.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Інформує податкова

Центр обслуговування Трускавецького відділення надає послуги платникам податків

Платники податків вже звикли, що в податкових органах функціонують Центри обслуговування платників, в яких зосереджені всі послуги, необхідні платникам податків: адміністративні, консультаційні та послуги з прийому звітності та вхідної кореспонденції.

Інформація, розміщена на стендах, розташованих в залах центру, допомагає відвідувачам оформити заяви, які подаються до податкової інспекції, ознайомитись з новинами податкового законодавства та законодавства щодо єдиного соціального внеску, а заповнені бланки з цифровими прикладами допомагають бухгалтерам та підприємцям уникнути помилок під час розрахунку податкових зобов’язань.

До послуг відвідувачів в центрі розташований комп’ютер, підключений до мережі Інтернет, також існує система Wi-Fi, якою користуються власники ноутбуків.

За січень - вересень 2014 року Центром обслуговування платників податків Трускавецьким відділенням Дрогобицької ОДПІ надано 19887 послуг. З них 2187 - адміністративних, в тому числі: видача картки платника податків про реєстраційний номер з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків –614, видача довідки про зняття з обліку платника податків – 196, видача свідоцтва платника єдиного податку та витягу з реєстру платника єдиного податку – 92, реєстрація книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку 199,

видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) -163, видача довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняються (припиняють підприємницьку діяльність) 126, реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 288.

Хто повинен подавати декларацію з податку на прибуток за підсумками трьох кварталів 2014 року

Право та необхідність подання декларації з податку на прибуток виникає у таких випадках:

1) платник податку, який сплачував авансові внески, за підсумками I кварталу 2014 року не отримав прибутку або отримав збиток, мав право подати податкову декларацію та фінансову звітність за I квартал. Такий платник податку авансових внесків у II-IV кварталах 2014 року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до державної податкової інспекції протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

2) платник податку, який за підсумками 2013 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2014-2015 роках, а за підсумками I кварталу 2014 року отримав прибуток, повинен подавати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

За підсумками трьох кварталів декларацію з податку на прибуток слід подати не пізніше 10 листопада 2014 року та сплатити податок на прибуток не пізніше 19 листопада 2014 року.

Оголошення

Шановні платники податків!

30 жовтня 2014 року у м. Львові Головне управління Міндоходів у Львівській області спільно з Львівським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації „Всеукраїнський бухгалтерський Клуб” проведе безкоштовний семінар для платників податків-юридичних осіб Львівської області на тему: „Нововведення в законодавстві: вивчаємо та застосовуємо на практиці”. Початок семінару: 11 год. 00 хв. Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Запрошуємо взяти участь у семінарі усіх зацікавлених.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІОбновлен 24 окт 2014. Создан 23 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником